Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74401) EQMontoya


EQMontoya
veterán

Azert minden honapban realizalom, hogy az emberiseg megerett a pusztulasra.
Mindenhonnan omlik a csucstechologia, mikozben arra nem vagyunk kepesek, hogy legalabb a draga es defektmentesnek hirdetett bringas kulso ne kapjon defektet.
Aztan csodalkozunk, hogy sok a hulladek, amikor mar eleve hulladekot gyartunk.
6 szezon alatt 3 bringas defektnel tartok. Az utolso 2 eve volt, akkor vettem draga es erositett kulsoket, hogy ezzel ne szivjak tobbet. Jol sikerult.

Ja, azt elfelejtettem hozzaenni, hogy ebben evente par tura van max, meg varoson beluli maszkalas, szoval a szezononkenti atlag 2000km alatt van.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74402) bitpork válasza EQMontoya (#74401) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nem szempont a soha el nem romló gyártása. Akkor lenne 1 gyár a világon akinél mindig sorba kellene állni hogy majd 100 év múlva egyet megvehetsz különben tönkremenne vásárlók híján.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74403) emvy válasza EQMontoya (#74401) üzenetére


emvy
nagyúr

> 6 szezon alatt 3 bringas defektnel tartok

En haromszor kaptam tavasszal defektet az outival (aszfalton). Ezert az elsorol atalltam a hatsora...

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#74404) FehérHolló válasza EQMontoya (#74401) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha szélesebb kerekű bringával jársz, ajánlom a kevláros külsőt.

Skynet is real. It's called Google.

(#74405) Pttypang válasza EQMontoya (#74401) üzenetére


Pttypang
veterán

Kinabol rendelt 100-as folt pakkom nagy resze elfogyott az elso harom evben.
Pedig elvileg csilivili gumikkal jartam, de a tuskeket meg uvegszilankokat nem erdekelte tulsagosan :)
A 3 defekt egy nagyon jo szam!

Everybody lies.

(#74406) Dilikutya válasza bitpork (#74402) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csak ez mind bosszúság. Nagyon felbassza ám az embert, ha elmegy több10 km-re tekerni egyet, aztán kap egy defektet. És még szerencsés, ha visz magával pótbelsőt, szerszámot, pumpát.
Vagy pl. azzal jársz jó időben munkába, mert környezettudatos meg sportos vagy, és nem akarsz a dugóban szopni, olyankor jól jön egy defekt. Mert szarok a kerékpárutak, fél év után feljön a gaz az aszfaltból, meg mindenhol ott az a kibaszott akác.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74407) lenox válasza bitpork (#74399) üzenetére


lenox
veterán

Kijelzocsere nem jatszik? Emailt lehet nezni atmenetileg mason is, meg bankot is.

(#74408) EQMontoya válasza emvy (#74403) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez egy varosban hasznalt regebbi monti, szoval talan 1.65-os gumi van rajta.

PttyPang: Miota autom van, 10 ev es kb. 200.000km alatt egyszer kaptam. Akkor az autopalyan hajtottam bele valami csunya elhagyott dologba, es szetvagta a bal hatsomat.
Szoval ez egy megoldhato problema, csak akarni kellene.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74409) concret_hp válasza EQMontoya (#74408) üzenetére


concret_hp
addikt

rakhatsz a bringára is olyan vastag gumit, mint ami az autón van ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74410) EQMontoya válasza concret_hp (#74409) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat oke, csak a Lexus bo masfel tonna, az MX5 meg bo egy.
Tehat ha azt nezzuk, hogy mekkora tomeget kell elvinni, aranylag mar most is a bringas a vastagabb. :)

Same rules apply!

(#74411) parandroid válasza EQMontoya (#74408) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én idén 4k km körül mentem országútival (25-ös, vékony kerék, 7 bar körül), 1 defektem volt, de az is csak a szép lassan másnapra leengedős. Szinte tejesen biztos vagyok benne, hogy akkor kaptam, amikor elmentem a traktor mellett, ami épp a bicikliút melletti bozótost nyírta vissza, és teleszórta az utat vagy km-hosszan a levágott csetvesszel, amiben volt a gyalogszedertől elbambult kisnyúlig kb minden. Szóval nagyon meglepve nem voltam. Utána vettem egy garnitúra gp5000-et. Mindentől ez sem véd, de legalább tekerni is jobb. Persze biztos benne van a mázli-faktor is. Autón amúgy az elmúlt 2 évben 2 defektem is volt, mindkettő elszórt szögtől/csavartól. Utánfújással simán elvitt a gumisig.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74412) bitpork válasza lenox (#74407) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Most járom h mennyi az annyi. Én is ezen gondolkodom mert alapvetően bajom nincs a mini tepsivel.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74413) fokukac válasza erdey_a (#71977) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, akkor térjünk vissza témára.

milyen mosógépet vegyek? :)

a főbb szempontom az lenne, hogy legyen halk, mert már a f*szom kivan a zúgással.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74414) BlacKSouL válasza fokukac (#74413) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Ha állandó zúgást hallasz, ellenőrizd a vérnyomásod, meg egyeztess ideggyógyásszal. ;]
Mi az aeg-et elvetettük, electrolux lett, amennyire féltem tőle, annyira barátságos. Invertermotoros, mosás közben csak a pocskolást hallod. A centrifuga az centrifuga, ha sikerül eloszlatnia a ruhát, akkor az se hangos, de ha nem, akkor ez is tud emeleteken át dobolni.
Ruha nélkül ha megy a mosóprogram, a motorból csak a relékattanás hallatszik. Nincs zúgás. Mondjuk én szedem a vérnyomáscsökkentőmet ;]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74415) erdey_a válasza fokukac (#74413) üzenetére


erdey_a
őstag

ha halk mosógép kell, akkor inverterest vegyél. a többi márkabuzéria meg pár jogos igény (pl. keskenység, centri fordulat) kérdése.
mi legutóbb LG-t vettünk. működik, mos. kilencvenvalamennyi volt.

Vérboci

(#74416) fokukac válasza erdey_a (#74415) üzenetére


fokukac
nagyúr

kösz Mester...
az indesit most jutott el oda, hogy hangos is, és már nincs olyan oldala, ahol nem látom a rozsdát... :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74417) erdey_a válasza fokukac (#74416) üzenetére


erdey_a
őstag

rozsdás? akkor tehát felültöltős... :DDD
azok közül a szaktopikban azon típusokat \ márkákat ajánlják, ahol a mosószer tartó nem az ajtón van. talán az elektroluksz olyan...

az utolsó felültöltősünk nekünk is indesit volt. 6 évig működött, de nem volt rozsdás

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#74418) NoLF válasza fokukac (#74413) üzenetére


NoLF
addikt

érdemes akkorra időzíteni a mosást, amikor a szomszéd füvet nyír/falat fúr/ordít a szegény fogyatékos/megy a vonat/mennek a mentők-tűzoltók

s akkor nem kell költekezni, a rozsdát meg ne nézd :D

a miénk Beko, 3 éves, elöltöltős,, inverteres, iszonyat semmi hangja nincs, és olcsó volt. 72 volt, aldiban. tudom, ilyen helyen nem veszünk ilyen terméket, de azonnal és rögtön kellett egy mosógép amikor ideköltöztünk, nem volt más megoldás, lementem a sarki aldiba és megvettem ezt. a motorra egyébként 10 év garit adnak :Y

egyáltalán nem bántuk meg, pedig nagyon féltem tőle, hogy összeokádja magát, vagy csak simán szar lesz, de nem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#74419) EQMontoya válasza fokukac (#74416) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nálunk is egy 10 éves Indesit mos, de a vasoxid okán legalább egyre könnyebben megemelhető :)

Same rules apply!

(#74420) tildy válasza fokukac (#74413) üzenetére


tildy
nagyúr

Lg. Ha sok pénzed van akkor meg Miele.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74421) BlacKSouL válasza erdey_a (#74417) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, régen albiban ajtón volt, de nem volt jó, és a mosószar is bennemaradt. E.luxnak a dob fölött van, de jó.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74422) concret_hp válasza fokukac (#74413) üzenetére


concret_hp
addikt

inverter motorra +1, nekem az AEG méhsejtes mosódobja érezhetően kevésbé koptatja a ruhákat, nem tudom most mennyivel drágább egy másiknál, de ha évente 1el kevesebb ruhadarabot kell venned, akkor is visszajön (és mivel érzékelhető a különbség, ennél biztos több)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74423) tildy válasza fokukac (#74413) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugymeg: Olvass vissza:D Kb fel eve volt tema itt a milyen mosogepet vegyek.
Viccet felreteve: Samsungot ne. Ami nalunk bevalt, hogy :
-internetrol letoltheto programok is vannak
-van gyors mosas, erre figyelj, neha jol jon, ha csak epp at kene logybolni
- az lg is meg a bosch is eleg halk, ugy tudom, es olcsobbak , mint a miele
- FEloltoltost vagy eloltoltoset szeretnel? Szamit az, hogy melegvizre ra tudd kotni? Szuloknel meg anyoseknal electrolux van, szuper jo mosogep, de centrinel az is hangos. Minfketto feloltoltos. Szoval ezt igy nem ajanlom, ha a halk mukodes a lenyeg.

Ha engem kerdel, odahaza az AEG, Electrolux, Bosch, LG kozt nezelodnek.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74424) fokukac válasza EQMontoya (#74419) üzenetére


fokukac
nagyúr

az enyém már 13 éves..
Mondjuk ritkán emelem, az tény.
De újabban már bizonyos, magasabb hőfokú programok végig sem mennek...

Amúgy olyan dolgokra lehet keresni/szűrni a webshopokban és ár-összehasonlító oldalakon, hogy mekkora, meg milyen energia osztályú, de hogy inverteres, meg hány decibeles, na, az fel se merül :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74425) BlacKSouL válasza fokukac (#74424) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link] itt ugyan drágább mind egy tizessel, de a modellszamokat meg a tulajdonsagokat reszletesen leirja, sot videok is vannak. Ja, e.lux, aeg főleg.
Decibel amugy vicces, porszivoknal ugye valami 80 dB az eus limit, a legtobb ugy hirdeti magat, max 76 dB. Na mondom lemerem a mienket egy kezi keszulekkel, mert kurvahangosnak tunik, hat 73 volt, pedig 12 eves legalabb, es meg az 1600 Wattos erabol.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74426) tildy válasza BlacKSouL (#74425) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor mi egész jók vagyunk az 60 dB-s porszivonkkal. Jó, mondjuk a család ferfitagjai védelmében kénytelen voltam halk porszivot venni , nem véletlen ultrasilencer. Ez is meg a régi fajta, 1800W.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74427) rushty


rushty
senior tag

Deaths:1,000,202

Revolut meghívó pü-ben

(#74428) fokukac válasza rushty (#74427) üzenetére


fokukac
nagyúr

lesz az még több is. ..
nálunk majd 2-3 hét múlva fog igazán beindulni...

@Bleki: még nem mértem meg (bár a 40. szülinapomra kaptam szajszintmérőt a kedves családomtól :D ) de most olyan búgó hangja van akkor is, amikor nem centrifugál, hogy az egész lakásban hallatszik, szóval szerintem hangos.Amúgy egy inverter ezen már önmagában tuti sokat dob...
És amúgy a dolgozószobám a fürdő mellett van, és a b. nejem mindig akkor rakja be, amikor konferenciahívásban vagyok, vagy épp' nagyon koncentrálnom kéne. Jó dolog ez a hómoffisz. :)

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74429) bitpork válasza rushty (#74427) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Akkor még messzi van a Rémbó filmektől.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74430) tildy válasza fokukac (#74428) üzenetére


tildy
nagyúr

Nemhogy örülnék, hogy legalább gyerekek nem ugrálnak közben a fejeden. Szó szerint 😂

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74431) BlacKSouL válasza fokukac (#74428) üzenetére


BlacKSouL
addikt

"nálunk majd 2-3 hét múlva fog igazán beindulni..."
Azt majd a fonok megmondja mikor...

Az inverteres motor olyan, hogy ha közelhajolsz a hatuljahoz, akkor amikor indul, hallod a nagyon halk elektromos hangot, mintha egy villanyauto ket ablakon keresztül hallgatva indulna lassan, de ahhoz kepest a ruhak pocsolasa a vizben csobogasnak hallatszik, pedig valojaban az is tavoli pocskolas, kb. 2 meterrol mar nem hallod. Szoval halk na.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74432) concret_hp válasza fokukac (#74428) üzenetére


concret_hp
addikt

egy új mosógépen tud lenni időzítő is, ami néha tök jó

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74433) Tothgera30 válasza tildy (#74426) üzenetére


Tothgera30
Ármester

"Régi fajta"... Azért nézz utána, mert mostanában több helyen nem a motor, hanem a szívó-, felvételi teljesítményt vésik rá. Ezért szüleim kaptak a 2000W-os Samsung helyett egy kisebb teljesítményű Miele-t, ami már fél fokozaton agyonvert az előzőt.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74434) fokukac válasza concret_hp (#74432) üzenetére


fokukac
nagyúr

az nekem a 13 évesen is van. A becses nejem sokszor meglepett azzal, hogy fáradtan hazaérek este, azzal, hogy de jó lenne leszunyálni, majd 2 perc múlva bekapcsolt a mosógép, mert ő beidőzítette reggel, ezt az egészet romba döntve :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74435) parandroid válasza fokukac (#74434) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A hozzászólásaid alapján egyre inkább az az érzésem, hogy te azért nősültél, mert a stresszes munkanapok után otthon már zavart a csend, és a nyugalom.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74436) fokukac válasza parandroid (#74435) üzenetére


fokukac
nagyúr

igen :D
TE mindig rátapintasz a lényegre, MEster! :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74437) NoLF válasza parandroid (#74435) üzenetére


NoLF
addikt

nincs vele egyedül :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#74438) tildy válasza parandroid (#74435) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem is tudtam, hogy lehet nekik is gratulalni:D Valamirol jol lemaradtam ezek szerint. :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74439) ToBeY válasza NoLF (#74437) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tradicionálisan milyen alkohol kerül az igazi olasz tiramisuba?
Mert láttam már amaretto,san marsala,rum,konyak-al is receptben

(#74440) Dilikutya válasza ToBeY (#74439) üzenetére


Dilikutya
félisten

Csalódni fogsz, legalábbis a Wikipedia szerint. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74441) kraftxld válasza ToBeY (#74439) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Tradicionális az amit a készítő / fogyasztó szeret :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74442) ToBeY válasza kraftxld (#74441) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én speciel a whiskey-t,de azzal még nem láttam hogy bárki is készítette volna :DDD
MO-n rum-al csinálják sokan,de azt nem szeretem.

(#74443) Dilikutya válasza ToBeY (#74442) üzenetére


Dilikutya
félisten

Elvileg az eredeti receptben nincs alkohol. :)

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74444) ToBeY válasza Dilikutya (#74443) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Na,azért gyerek verziót nem csinálok,valami alkohol csak kell bele :K

(#74445) Dilikutya válasza ToBeY (#74444) üzenetére


Dilikutya
félisten

A tradicionális az tradicionális. ;]

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#74446) tbs válasza ToBeY (#74439) üzenetére


tbs
addikt

nincs benne szesz sztem. NoLF..?

DiliKuty: :K

[ Szerkesztve ]

(#74447) ToBeY válasza tbs (#74446) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Értem.Akkor milyen szesz kerüljön bele ami nem rum? :U
Múltkor valahol ettem alkohol nélkül és nem ízlett.

(#74448) 7 válasza ToBeY (#74447) üzenetére


7
addikt

Ez mar annyira a te izlesed fuggvenye, hogy neked kell kikreativkodnod. Probald ki a szimpatikusnak itelt recepteket, elobb-utobb meglesz az igazi.

[ Szerkesztve ]

(#74449) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hűha, most olvasom, hogy a főni bedurcizott. Nagyon a lelkébe mart szegénynek ez az ill democracy. Nem csodálom, ritka találó jellemzés. Most akkor vajon hadat üzenünk Brüsszelnek, vagy a pénzüket nagy duzzogva még elfogadjuk?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74450) BlacKSouL válasza parandroid (#74449) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem vagy. ÉS

Aláírás (nem kötelező megadni)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.