Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73801) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Használható pna manapság kapható értelmes térképezési lehetőséggel? Lehetőleg egyszerűen használható, de normális minőségű. Nem kell live forgalmi adat, mobiladat híján, de ne csak 5-6 éves elavult térképek legyenek elérhetők max 1 évig készülékspecifikusan tízezrekért mint anno az igo és társainál.
Androidos rendszer esetén melyik márka/szoftver normális? Felhasználás ritka, autós.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73802) tbs válasza BlacKSouL (#73801) üzenetére


tbs
addikt

a pnak neha eleg rosszul tajekozodnak, neha nehez hasznalni is, mindig tobbe kerulnek mint az ember gondolja, es nem feltetlenul mutatnak jol autoban.

szvsz android, gmaps, offline terkep.

(#73803) parandroid válasza BlacKSouL (#73801) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Garmin autós navik jók, frissítések is járnak hozzá, árban sincs elszállva.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73804) lenox válasza tbs (#73802) üzenetére


lenox
veterán

Egy bolond 100-at csinal, kihagytatok az 'i'-t...

(#73805) fokukac válasza EQMontoya (#73799) üzenetére


fokukac
nagyúr

csak Neked :)
[szúnyog-tornádó volt oroszországban]
Amúgy nekem kedvezőek a pesti tapasztalataim, míg 2-3 hete minden este szanaszét csíptek, most szinte már nem is találkozom szúnyoggal.

--------

Bleki: a pna 2020-ban már nem értelmes szó, szerencsére az agy gyorsan pótolja a hiányzó betűket...
:))
szóval az androidos vagy ájfónos p*na a menőbb? :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73806) NoLF válasza bitpork (#73800) üzenetére


NoLF
addikt

hja mi Széplak-alsó és Zamárdi határán voltunk, nincs messze, de úgy látszik esősáv tekintetévóben eléggé.

az éjszakai viszont más tészta volt azért :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73807) Winner_hun válasza tildy (#73796) üzenetére


Winner_hun
félisten

Milesi jó, könnyen kenhető.. Elvileg 2-3 évente egyszer át kell kenni saját, higított verziójával és akkor sokáig jó lesz. Igaz fogalmam sincs hogy mi az a kerti kis ha ókora - tán kerti kis homokozóra?

[ Szerkesztve ]

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73808) 7 válasza Winner_hun (#73807) üzenetére


7
addikt

Házikóra. :P

(#73809) tildy válasza Winner_hun (#73807) üzenetére


tildy
nagyúr

Hazikora;) meg mászókás faházra. Vizbazisu kell mindenképp, mert le van kezelve olyan anyaggal , amitől kevésbé gyullad meg .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73810) Winner_hun válasza tildy (#73809) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem értem az összefüggést:B

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73811) BlacKSouL válasza tbs (#73802) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Droidos megoldás a wayteq-en kívül van más ami nem telefon?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73812) parandroid válasza BlacKSouL (#73811) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Miért kell az android?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73813) tbs válasza BlacKSouL (#73811) üzenetére


tbs
addikt

fogalmam sincs, de tuti van. csaladilag az elozo generacios telokat hasznaljuk erre, ha vkinek igenye van dedikalt csinos pnara navira.

(#73814) BlacKSouL válasza parandroid (#73812) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem kell, csak azt a megoldási szálat se engedtem el.
Illetve ott a gmaps verzió általam telóról már ismert megoldás lenne, de lehetne mást is kipróbálni rajta
Garminokat nézegettem, picit drágállom, de az elején vagyok a keresgélésnek.
Egy asus r700-at kellene váltania, amin az igo brandesített lebutított asusgo verziója volt, kicsit frissített(drágán, elavult térképekkel), kicsit felokosított(3d terrain), de sajnos az a frissítésben nem volt erős és 12 év alatt az azóta nem pótolható akksija is lefittyedt. Kicsit meg is hülyült. Évi 1-5 alkalomra lenne használva, de nem nekem hanem fateromnak, én telot hasznalok, de neki gombos telefonja van, nem is akar okosat, inkabb venne egy külön célhardvert. Sok túlokos megoldású sszoftvert láttam már, ahol nem tudsz egy vagy több köztespontot megadni, a here pl ezért lett szememben utálat tárgya.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73815) fokukac válasza BlacKSouL (#73814) üzenetére


fokukac
nagyúr

én nem értek ehhez sem, ugye, de szerintem erre tényleg egy picit kiöregedett (2-3 éves) okostelefon pont jó lehet, pár 10 ezerért.
Nem érdemes ezért célhardvert venni 2020-ban.
Nem feltétlenül kell bele sim-kártya, ha letölti a térképet. És akkor maradhat neki a gombos telefon is, ha azt akarja.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73816) lenox válasza BlacKSouL (#73801) üzenetére


lenox
veterán

Amugy az igo miert is nem jo? Anno ugye nem is volt android (marmint nem arultak), aztan lett, es szerintem frissul a terkep, ugy ertem azt irta nekem, hogy nem kernek tobbet erte penzt, legalabbis en ugy ertettem.
Amugy meg lehet terkepeket letolteni gps u. g. -rol.

(#73817) parandroid válasza BlacKSouL (#73814) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én így semmi mást nem vennék, csak célhardvert. Valami lerúgott droidos telefonnal, meg warezolt térképpel biztos olcsóbban ki lehet jönni, de szerintem több lesz vele a szívás, mint a használati értéke. Én utoljára vagy 5 éve vettem egy garmin navit ebayen, valami 60 eur körül, már akkor semnvolt friss darab, pont most a költözéskor botlottam bele megint. Olyan 3 éve használtam utoljára, akkoriban még frissítés is volt a térképhez. Jó, hát nem olyan fluid, mint egy iphone 11, de navigálni tud.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73818) lenox válasza parandroid (#73817) üzenetére


lenox
veterán

60 euroert igo full usa es europa terkeppel van...

(#73819) fokukac válasza parandroid (#73817) üzenetére


fokukac
nagyúr

tudom, hogy utálod a nem ájfónt, de nehogy azt hidd, hogy egy célhardver jobb lenne, mint egy nem túl gagyi bármilyen telefon az elmúlt 2-3 évből. Pl. egy moto g 6-7-8 teljesen jó erre.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73820) parandroid válasza fokukac (#73819) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, mert a garmin az olyan jól ájfón. Én az androidot rühellem. A célhardver meg célhardver. Bekapcsolod, működik. Ez meg ha jól értettem, olyannak lesz, aki nem power user. De ha rám hallgattok, mindenki azt vesz, amit akar.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73821) fokukac válasza parandroid (#73820) üzenetére


fokukac
nagyúr

"Én az androidot rühellem."

furcsa ezt hallani egy robottól... :P

Amúgy tudom, hogy ez a bajod... ki kéne egyszer próbálnod.
ui. és ha legközelebb jössz, hozhatnál nekem egy pixel 4a-t :K

uui. amúgy nem tudom, milyen egy cél hardver, mert olyat utoljára 10 éve láttam, de szerintem az elmúlt 8 évben bármelyik okostelefonom hozta azt a szintet, sőt, annál sokkal jobbat...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73822) tope


tope
addikt

Én igaz mobilnettel de a telefont Google Térkép alkalmazással használom mint GPS, eddig elvitt ahova kellett. Xiaomi Redmi 4X, most már Redmi Note 8T

(#73823) parandroid válasza fokukac (#73821) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Jó, hát most én is az iphone-nal navigálok, de csak mert a címbevitel egyszerűbb a carplay-jel, mint a gyári navin. De azzal sincs semmi gond. A régi mazdáé valami igo alapú cucc volt, azért afölött eljárt az idő (meg fizetősek lettek volna a frissítések, lol), a miniben a bmw navi egészen ügyes, meg most az új mazdáé is. A régi miniben nem volt navi, ahhoz vettem a garmint, teljesen jól működött. Kb, mint a gyári, csak a térkép, és az ui is frissült ingyen. Indult, működött, full stabil volt, nem melegedett, nem bénázott. Szegény google nexus anno alkalmatlan volt navira, gyorsabban merült, mint ahogy töltött, és kb 10 perc után tűzforró volt. Na, az mondjuk nem tegnap volt (egész pontosan 8 éve, akkoriban kezdtünk autobahnozni).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73824) tildy válasza Winner_hun (#73810) üzenetére


tildy
nagyúr

Az oldoszeres gondolom gyúlékony. Amúgy köszönöm ;)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73825) Winner_hun válasza tildy (#73824) üzenetére


Winner_hun
félisten

A milesi vízes bázisú, amúgy az oldószeresből az oldószer elpárolog száradáskor, utána nem lesz gyúlékonyabb.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73826) fokukac


fokukac
nagyúr

na, a vizes bázissal teljesen gyulladás - mentessé tettétek a topicot... :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73827) BlacKSouL válasza fokukac (#73826) üzenetére


BlacKSouL
addikt

14 apartmanból 11 foglalt. 4 kétszemélyes, 6 négyszemélyes, összesen 32 ember. Ebből 4 gyerek. 28 emberből 17 dohányzik. Ez azt jelenti, hogy átlag ébredéstől, kb reggel 7-től strandolós időig, azaz 11:30-ig folyamatos füstterhelés. Délután 6 és este 10 között dettó. Klíma nélküli apartmanoknál zömmel nyitott erkélyajtó. Tehát olyan mértékű passzív dohányzást kell elviselni, ami szerintem már káros. Plusz az egyik faszi ilyen kurva idegesítő száraz idegköhécselést produkál bagózás közben, olyan fulladozósat, mint mikor a szűzdohányos először szívja tüdőre, és önkéntelen köhécsel. Mindig kettőt. 10 másodpercenként. Az erkélyen, nyilván, tehát mindenki a bagófüstjét szívja, és a göthőjét hallgatja erkélyen és bent is.
Biztos hogy csak én vagyok ilyen intoleráns, de amikor már kapar a torkom a füsttől, az szobának meg okádék kocsmaszaga van a szomszédok élvezetétől, akkor az szerintem már jogos akadékoskodás.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73828) parandroid válasza BlacKSouL (#73827) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Csak gondolj arra, hogy te ezért még fizettél is. Pedig Tarjánban ingyen is szarul érezhetnéd magad. ;]

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73829) BlacKSouL válasza parandroid (#73828) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen érdekes, hogy amíg csak 4 apartman volt foglalt, abból senki nem bagózott, teljesen kellemes volt. Statisztikai alapon most muszáj volt bepótolni. De inkább innának ezek is... A passzív alkoholizmus elviselhetőbb, nem száll ilyen messzire.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73830) fokukac válasza BlacKSouL (#73829) üzenetére


fokukac
nagyúr

Mi a tanulság? az emberek bunkók, és jó, ha kevés van a közelben...
Amúgy engem is irritál a füst, de még nem voltam olyan helyen, hogy a szomszéd füstje zavart volna. Az azt jelenti, hogy a szomszéd bazi közel van.

Alapvetően ezért is jó utószezonban menni, mert akkor kevesen vannak.

Viszont, ami csodás, hogy ezek a délszláv népek nem halkak ám, kurva messziről ordítoznak egymásnak, a nap bármely szakában, mint egy kusturica-filmben. Na, engem az szokott irritálni.

De úgy néz ki, idén ez is kimarad.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73831) ToBeY válasza fokukac (#73830) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Engem is kiabálás zavar inkább, a kelet németek, de főleg az oroszok a legrosszabbak szerintem

(#73832) EQMontoya válasza fokukac (#73830) üzenetére


EQMontoya
veterán

Most vettem jegyet Amsterdamba, remelem, addig zöld marad Hollandia (és akkor nekem is jut zöld :) )

Same rules apply!

(#73833) fokukac válasza EQMontoya (#73832) üzenetére


fokukac
nagyúr

pedig szívni itthon is lehet :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73834) gaborbol válasza BlacKSouL (#73827) üzenetére


gaborbol
őstag

Iden az ocean part helyett a hegyekbe mentunk...
300 negyzetmeteres ronkhaz, mindennel felszerelve az erdo+hegyek labanal sajat halastoval. Sikerult, mindent es mindenkit elkerulni.

Volt felettunk egy masik haz, de szinteltolassal volt kialakitva, csak a hazteto csucsat lattad tolunk.

11 eve vagyok itt, minden evben megyunk valahova tobb kalommal is, de soha nem volt meg gond sem a szomszedokkal sem a zajjal, semmivel, cigifusttel meg plane.

Ez milyen kategoria ahol vagy?

[ Szerkesztve ]

(#73835) BlacKSouL válasza gaborbol (#73834) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Apartmantelep, hivatalosan 2*, [link]
3 emeleten 44 apartman egy tömbben L alakban. Kicsit már elavult, felújításra vár. Lefelé lépcsősen nagyobbak, az alsó erkélyek mindig kijjebb lógnak. Magyar utazási iroda az egyik teljes épületet bérli, itt csak magyarok vannak.
Mivel én hegyek(dombok) közt élek, a Mátrában laktak nagyszülők, engem a hegyvidék, az a stilus nem annyira vonz. Szeretem, de ezért nyaraláskor inkább a meleget, a meleg tengert kívánom, meg azt a félig már mediterrán, félig még kontinentális közeget ami itt van Isztrián. A tömeggel sincs ilyenkor bajom, az óvárosokban ez hozzátartozik nekem a szezonhoz, a zaj se tart örökké, sőt néha a füstöt is elviselem ilyenkor itt lent, csak a tartósan idegesitő dolgok zavarnak, főleg az, ami nélkül majdnem pont olyan mintha senki nem lenne. Most a 17 emberből valaki mindig dohányzik, ez így kellemetlen.
Egyébként a szezonkezdet a virus árnyékában pont azért volt kicsit fura, amolyan lehangoló, mert ilyen kihaltság csak nagyon szezon után szokott lenni. Előnye volt, hogy nem volt tele bagósokkal.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73836) erdey_a válasza fokukac (#73833) üzenetére


erdey_a
őstag

itthon CSAK azt lehet...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#73837) fokukac válasza erdey_a (#73836) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért nem csak azt... :)

Amúgy ahogy egy bölcs barátom mondta anno, mindenki a saját szintjén nyomorog...
És tényleg...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73838) tildy válasza fokukac (#73826) üzenetére


tildy
nagyúr

Londonban 35 fok volt ma. Itt az ideje tervezni a fix klímát .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73839) Winner_hun válasza tildy (#73838) üzenetére


Winner_hun
félisten

Itt is lehetne ennyi június 1-augusztus 31 között néha egy kis esővel.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73840) rushty válasza tildy (#73838) üzenetére


rushty
senior tag

Azt olvastam hirtelen, hogy filterezni.

Revolut meghívó pü-ben

(#73841) EQMontoya válasza fokukac (#73837) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez teljesen találó :)

Tildy: ma szerintem itthon sem volt jobb a helyzet. Van is fix klimank. De szereléssel együtt 1000GBP arrafele nem hiszem, hogy para lenne.

Same rules apply!

(#73842) NoLF válasza EQMontoya (#73832) üzenetére


NoLF
addikt

meeeeeeee énisénisénisénis! :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73843) FehérHolló válasza EQMontoya (#73841) üzenetére


FehérHolló
veterán

A múltkori thread alapján lesz az 4000 is. :)

Skynet is real. It's called Google.

(#73844) EQMontoya válasza FehérHolló (#73843) üzenetére


EQMontoya
veterán

Hat igen, ugy valoban kevesse trivialis, ha a gipszkarton mogott megy a vizcso. :D

Same rules apply!

(#73845) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Volt egy dokumentum, 2 oldallal. Ctrl+P, kijött 2 lap, de az első az még egy előző dokumentumé. Kinyomtattam a rossz oldalt még egyszer. Most van egy teljesen másik dokumentum, 2 példányban kinyomtattam. Az első oldal az előző dokumentum első oldala, a maradék az jó. Ez most wtf?
Akárhányszor nyomtatok, az 1. oldal mindig az előző dokumentum 1. oldala, mindegy hogy az hány oldalas volt.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#73846) tildy válasza Winner_hun (#73839) üzenetére


tildy
nagyúr

Van, már napok hetek óta .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73847) 7


7
addikt

tildyncsnek sok szeretettel:

Image may contain: text that says 'joe @jxeker 33°c in spain: feels like 33℃ 33° in france: feels like 33°c 33c in greece: feels like 33c 33° in england: feels like satan is pouring 273878℃ lava straight into your pores'

(#73848) tildy válasza 7 (#73847) üzenetére


tildy
nagyúr

Pontosan!

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73849) fokukac válasza 7 (#73847) üzenetére


fokukac
nagyúr

hiányolom a listából a Jászságot.
ott minimum még egy nulla! :))

amúgy ma már tényleg meleg van. De azért eddig idén nyáron nem panaszkodhatunk. Még az elmúlt napokban is tök elviselhető 30 fokos meleg volt, kint döglöttem a teraszon még én is...
Na, ma viszont már fülledt meleg van, 34 fok, napon pedig 45, ez azért már egész más.

De már csak 2-3 hét van hátra. A Nap már érezhetően alacsonyabban jár, mint egy hónapja (látom az árnyékokon), és a nappalok is rövidebbek (Nem 4:45-kor, hanem 5:30-kor kel a nap, és nem 20:45-kor megy le, hanem már 20:05-kor).

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73850) fokukac


fokukac
nagyúr

De hogy beszéljünk komoly témákról is. Megint ki vagyok akadva a google-ra, hogy megszünteti a Google Play Music-ot, és ki tudja hány millió user-t kényszerít át a youtube music-ra, ami egy fos. Pedig már vagy 2 éve csiszolják, de még mindig egy fos.

Az átállás nem automatikus, hanem importálnod kell a cuccaidat. Mutass még egy ilyet... fizetsz valamiért, majd költöztetned kell a dolgaidat.

De ez még mind hagyján.
- szerintem egyértelműen rosszabbul szól, mint a Play Music. Valahogy kevésbé dinamikus az egész.
-PC-ről, Chrome böngészőből indítva nincs "cast" gomb, amivel egyből tudnám küldeni a Chromecast Audio-ra. Érted, csupa Google termék, és nem kompatibilisek...
-Nincs az app-ban shuffle gomb. Vagy van, de én nem találom...

Eltelt 20 év, és a google is el-microsoft-osodott, teljesen...

És már hanyadik dolgot dönti be, amibe belekezdett...

És amúgy van Tidal-om is, igen.
De ezt is szerettem, mert hallottam egy jó zenét egy filmben vagy sorozatban, és a pixel egyből mondta, hogy mi az, egyből indítottam, belájkoltam, és heppi voltam, hogy megvan. És itt van vagy 3500 zeném listákban, és belájkolva.
És fizetek érte ~6 éve, és ezek a b*zik megszüntetik.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.