Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74751) EQMontoya válasza fokukac (#74750) üzenetére


EQMontoya
veterán

De nincs olyan ember, aki 4-kor kel és 8-kor fekszik.
Nyilvan en is éjjeli bagoly vagyok, mint Te, és nem ránk kell szabni, de ha megnézed az átlag embert, bőven nem délben lesz a napjának a közepe.
Ezt nyilvan érzed Te is, azert nem is probaltad cáfolni :P

Same rules apply!

(#74752) erdey_a válasza tildy (#74749) üzenetére


erdey_a
őstag

arra az aprócska tényre azért felhívnám a figyelmet, hogy télen néha felhős az ég...
tegnap 16:30-kor volt napnyugta. sötét meg 1 órával korábban.

Vérboci

(#74753) ToBeY válasza fokukac (#74746) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Az tényleg szar lenne,ha EU-n belül minden ország össze-vissza állítgatná az órát ahogy neki tetszik.
De az sem jó,hogy a hollandokál pl nyáron 10-10:30 sötétedik nálunk talán 9környékén.
Valahogy maximalizálni kéne az hasznos világos órák számát.

(#74754) parandroid válasza ToBeY (#74753) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem időzónát kellene váltani, hanem az évszakokat betiltani. Vagy a borús időt. Esetleg a sötétedést. Megérne egy nemzeti konzultációt.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74755) BlacKSouL válasza fokukac (#74746) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem mindenki jár 9-re dolgozni, sőt igazából tapasztalatom szerint Pesten kívül sehol nem szokás, de aki 8-7-6-ra jár dolgozni, azon viszont télen reggel nem segít a téli i.sz. Haza úgyis mindenki sötétben megy.
A délutáni, éjszakai műszakoson se. Viszont senkin nem segít, ha nyáron 3-kor már világos van, fél4-től meg hasadra süt a nap. Max aki eddig is 4-kor kelt, hogy 6-ra beérjen, de az nem is várta meg a fél9-es nyári naplementét a lefekvéssel.
Én igazából leszarom a reggelt, az amúgyis a muszáj része a napnak, de ha a reggeli sötétségért kapok hosszabb délutáni világosságot, a szabadidőmhöz, hát...hajrá.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74756) tildy válasza BlacKSouL (#74755) üzenetére


tildy
nagyúr

De ha 8-ra mész , úgyis munkahelyen vagy, nem tökmindegy sötét van-e kinn? Este viszont a családoddal lennel és lehet többet lennél kint. Pont ahogy írod te is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74757) ToBeY válasza BlacKSouL (#74755) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is azt gondolom,hogy inkább reggel legyen sötét és délután tovább legyen világos télen is.

(#74758) erdey_a válasza ToBeY (#74757) üzenetére


erdey_a
őstag

majd amikor komplett óvodáscsoportokat gyúrnak el a munkába siető, a sötétségtől még félálomban lévő autósok, akkor megváltozik a véleményed :P

Vérboci

(#74759) fokukac válasza erdey_a (#74752) üzenetére


fokukac
nagyúr

haggyadazt, azt majd' ő tudja, hogy itt milyen idő van, kell-e lámpa (és kell-e fűteni? :D)

mondom, a new york-i idő lenne az ideális. Alszol délig, majd felkel a Nap. És akkor lehetsz a családoddal este, világosban :D mármint lehetnél, ha addig letelne a munkaidőd... De ha hamarabb lemegy a nap, akkor így jártál. Télen csak 8 órát van világos, barátkozzatok meg vele, ez van. Akinek nem tetszik, elmehet arra a pár hónapra a déli féltekére...

@Tobey: a hollandok nyugatabbra is vannak, igazából a GMT-ben kéne lenniük, másrészt északabbra is vannak, azaz nyáron annyival hosszabban jár náluk a Nap. Minél északabbra mész, nyáron annál hosszabb a nappal, télen meg annyival rövidebb.

Mondom még egyszer: szar az óraátállítás, de sajnos ennél jobbat még nem találtak ki. Csak pár autoriter illiberál államban van olyan, hogy másik időzónát vezetnek be, mint ami amúgy lenne, mert csak. pl. az oroszoknál. De pl. a spanyoloknál is azért van a közép-európai időzóna, mert franco így akart tetszelegni hitlernek anno...

Az idő csak egy relatív valami, nincs jelentősége, hogy hány óra van. Ha zavar, hogy este sötét van, és hamarabb szeretnél hazamenni, akkor szólj a főnöködnek, hogy hadd menjél korábban dolgozni, és akkor meg van oldva a probléma.
De időzónák állítgatásával nem lesz jobb.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74760) erdey_a válasza fokukac (#74759) üzenetére


erdey_a
őstag

minden szavad kincs :D

amúgy én ma füvet fogok nyírni sötétben, fejlámpával. és ezen az sem tudna segíteni, ha 1 órával tovább lenne világos

Vérboci

(#74761) fokukac válasza erdey_a (#74760) üzenetére


fokukac
nagyúr

Minden szavam Arany...
(de van közte néhány Petőfi is..! :P)

nyírjál füvet home officeban, munkaidőben, mint én. Vagy hagyd a picsába, télen úgyse nől' a fű...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74762) erdey_a válasza fokukac (#74761) üzenetére


erdey_a
őstag

október elején azt hittem, az lesz az utolsó nyírás, de megint nyírnom kell, mert hosszú fűből kínszenvedés kilombfúvózni-szívózni a sok falevelet.
izgi lesz sötétben. úgy fél hat körül fogok nekiállni :D

Vérboci

(#74763) fokukac válasza erdey_a (#74762) üzenetére


fokukac
nagyúr

lombfúvó? hogy azt de utálom, mármint a hangját... állandóan búg nálunk valami ilyesmi.

Gereblye? :) környezetbarát, sportos.... tegnap két zsák levelet is összegyűjtöttem... Embermagasságú kupac volt...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74764) ToBeY válasza erdey_a (#74760) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Panel előnye, nem kell füvet nyírni. :P Persze, le lehet menni a ház elé önszorgalomból füvet nyírni ;]

btw egy biciklis lámpa a fejre és problem solved :D

[ Szerkesztve ]

(#74765) tildy válasza erdey_a (#74758) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert? Reggel 8-kor mar indulnak az ovodascsoportok az ovibol az ovonenivel? Azt hittem az 10-11 korul szokott lenni...

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74766) fokukac válasza tildy (#74765) üzenetére


fokukac
nagyúr

szarkazmusban, viccelődés érzékelésében Te rosszabb vagy, mint Sheldon, komolyan :P

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74767) tildy válasza fokukac (#74766) üzenetére


tildy
nagyúr

Neked is akartam mondani, hogy ha szerinted a 8 ora az igy is ugyis 8 ora, akkor nem tokmindegy, hogy ejszaka lenne fenn a nap, nappal meg mondjuk sotet lenne? Szerintem nem. Jobb az ugy, ha jobban illeszkedika bioritmushoz. Tegye fel a kezet, aki nyaron mar reggel 4-kor ebren van.
A szarkazmus tekinteteben viszont egyet kell ertenem veled.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74768) erdey_a válasza fokukac (#74763) üzenetére


erdey_a
őstag

nem kicsit időigényesebb a gereblyézés ugye, és a lombszívó meg is aprítja a levelet, így nem lesz "embermagasságú" a kupac. :P

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#74769) erdey_a válasza tildy (#74765) üzenetére


erdey_a
őstag

reggel 7 és 8 között mennek az ovisok oviba. ha mondjuk egy 25 fős csoport minden tagját, külön-külön, az oviba menet - esetenként szülővel, nagyszülővel együtt - elgyúrnak, akkor mondhatjuk, hogy a komplett óvodáscsoportot elgyúrták.
hát így megy ez...

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#74770) fokukac válasza tildy (#74767) üzenetére


fokukac
nagyúr

a bioritmus emberenként más és más. van egy csomó ember, aki reggel 6-kor kel, akármi van.

amúgy mindig példálóztok ezzel, hogy ki kel nyáron reggel 4-kor... nyilván senki, (csak a mezőgazdaságban dolgozók, akik akkor tudják csinálni a dolgaikat)

de ez ilyen. ha nyáron 16 óra a nappal hossza, akkor ez van. Nyáron korán kel, későn megy le.
Hozzáteszem, ha nem lenne nyári időszámítás, akkor nem reggel 4:45-kor kelne a Nap júniusban, hanem 3:45-kor.

És azt is hozzá kell tenni, hogy mivel nyáron egész más szögben jár körbe a Nap (szó szerint körbejár), igazából az éjszaka nagy része csak "alkony". Pesten június 21-én pl.
Sőt az 50. szélességi körtől északra már nincs is konkrétan éjszaka, csak alkony. Londonban sem.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74771) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Elég hosszú kihagyás után ma ismét elmerültem a magyar bürokrácia bugyraiban.
Mint jogkövető polgár, 2008-ban kijelentkeztem, hogy külföldre távoztam, lakcímkártya lenulláz, menjek isten hírével.
Most hogy egy jó darabig itt rontom a levegőt bejelentkeztem az albiba, most meg elugrottam az OEP helyi kirendeltségéhez, hogy "Csókolom, vidékről visszagyüttem, szeretném fizetni a 7 ezer mittoménhány ft-ot, hogy szép zöld legyen a TAJ számom"
Kezembe nyomják a nyomtatványt, tesésk kitölteni. Második sor valami EGT közösségbeli országokról szól, hogy onnan leigazolják a jogviszonyt.

Megszeppenve és udvariasan jeleztem az ajtonálló nagyon kedves hölgynek, hogy ez nem a jó nyomtatvány, mivel az EU-n kívüli világból jövök ahol néha még talán hobbitok is laknak :D

Erre pár másodperc alatt kezembe nyomott egy sorszámot. Fél óra várakozás után, és tisztán végighallgatva minden ügyfél ügyes-bajos dolgát, sorra kerültem.

Az ügyintéző hölgy is minden áron EU-s papírokat akart velem kitölteni, de sikerült meggyőzni, hogy a világ másik felén azzal, hogy van helyi útlevelem biztosítva vagyok. Majd némi telefonálgatás után kiderítette, hogy nekem nem lehet aktiválni a TAJ számom.
- Mert a jogszabály szerint legalább 1 évet kell tartózkodni Mo-on, hogy saját magad után tudd fizetni a 7 ezer mittoménmennyit és zöld legyen az a bizonyos TAJ
- Vagy tessék elmenni dolgozni, és az alapján automatán aktiválják.

Lehet elmegyek 1 napra trógerolni valahová kiskönyvvel, és meghekkelem a csoda rendszert :DDD

Nagyon várja vissza a vezérkar az embereket, ráadásul még a 2 gyerekre járok CSOK és egyéb varázslásokba bele se mertem még olvasni.

Felkészül:
- Háziorvoshoz bejelentkezés, tőle jogsis eü papír kikönyörgése egy Széchenyis papirosért
- Okmányiroda / kormányablak a lejárt jogsi meghosszabbítására :D

[ Szerkesztve ]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74772) parandroid válasza fokukac (#74770) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mindig tudtam, hogy én vagyok a freak (meg katica), utoljára gimis koromban tudtam délig aludni, azóta folyamatosan csökken a dolog, mostanra ha nagyon ki vagyok, akkor akár 8-ig is ágyban bírok maradni. Szerencsére nem vagyok ezzel egyedül a családban. Érdekes módon amúgy a gyerekeink is “örökölték” ezt, legkésőbb 10 körül fent vannak, de normál esetben is 8-9 között, pedig még javában tinédzserek. Különösebben korábban sem kell ehhez feküdni, olyan 8-9 között szoktunk elkezdeni készülődni, 10 körül alszunk el. Mondjuk 20 év kutyával, gyerekkel, az lehet, hogy benne van - kutya igényli a rendszerességet, reggel-délután-este séta, ha esik, ha fúj, ha buli volt este, ha nem.

Azt meg meg sem merem említeni, hogy munkanapokon mikor kelek. :D

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74773) tildy válasza kraftxld (#74771) üzenetére


tildy
nagyúr

Az az EGT nem feltetlen csak EGT, hanem azon orszagok, amellekkel Magyarorszagnak kettos adoztatast kziaro egyezmenye van. Erdemes lenne megnezni, hogy NZ-vel van-e ilzen megallapodas. Egyebkent meg jobb lenne valamelyik medianak is szolni... Szeretik az ilyet.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74774) EQMontoya válasza tildy (#74773) üzenetére


EQMontoya
veterán

Torni tetszik magyart, mert lenni sok eve kulfoldon. ;]

(A media tobbesszamban van, az egyesszamu kifejezes, amit keresel, a medium)

Same rules apply!

(#74775) tildy válasza kraftxld (#74771) üzenetére


tildy
nagyúr

Amugy szerintem erre hivatkoztak, szvsz tevesen:

5. Külföldi állampolgár letelepedési engedéllyel rendelkezik, de nincs jövedelme, hogyan kaphat TAJ-t?
Magyarország területén a letelepedési engedéllyel rendelkező személy a társadalombiztosítási jogszabályok értelmében belföldinek minősül, - és, amennyiben nem biztosított, illetve egészségügyi szolgáltatásra sem jogosult a jogszabály alapján – egy év magyarországi helybenlakást követően, köteles havonta egészségügyi szolgáltatási járulékot fizetni. A járulékfizetés teljesítése ügyében a magyarországi lakóhely szerint illetékes adóhatósághoz kell fordulni.

Te kettos allampolgarkent magyar allampolgarnak minosulsz, ergo nem kell , hogy letelepedesi engedellyel rendelkezz. Szoval , kizarolag szvsz, most erdemes szerintem visszajelentkezned lakcimileg a magyar rendszerbe, megszuntetnia vegleges kulfoldi letelepedest. Es utana menni oephez.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74776) fokukac válasza parandroid (#74772) üzenetére


fokukac
nagyúr

ez azért van, mert már öreg vagy. még 25 év, és 5-kor fogsz kelni, és húst fogsz klopfolni reggel 6-kor, mint a szomszédaim :D

Amúgy áltaában én is felébredek 9 körül magamtól is. biztos már én is öreg vagyok...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74777) kraftxld válasza tildy (#74775) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Magyar állampolgárként, már érvényes magyar lakcímmel mentem a hivatalba :)
A kettős adóztatásról szóló egyezmény meg tök más, és nem fogok a médiában díszbohóc lenni két halálos baleset meg a migráncsok között :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74778) #72806656 válasza kraftxld (#74777) üzenetére


#72806656
törölt tag

Tb jogviszony igazolast kernek. Ezt ok is kikerhetik (par het eu-s orszagbol) vagy te magad is megkerheted. Pl ha van online hozzaferesed, mint itt az ugyfelkapu. Tehat kinti Tb szam Kell meg valami hivatalos igazolas hogy pl 2015-2020ig ott fizettel.

(#74779) kraftxld válasza #72806656 (#74778) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Nincs igazolás, TB szám, útleveled van, állampolgár vagy, jár.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74780) #72806656 válasza kraftxld (#74779) üzenetére


#72806656
törölt tag

Rendben. Ezt megertettem elsore is. Kimegyek 2 evre, nem leszek allampolgar, nem lesz utlevelem, nem jar. Hazajovok. Utanna?

(#74781) kraftxld válasza #72806656 (#74780) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Most nem az NZ oldal a gond, hanem, hogy Mo-on akarok TB biztosított státuszba kerülni.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#74782) #72806656 válasza kraftxld (#74781) üzenetére


#72806656
törölt tag

Ezt is ertem. Itt viszont szeretnek tudni, hol voltal biztositva az elmult mittomen 6 evben, mert ha sehol, akkor ki Kell fizetni azt a 6 evet aktivalas elott. Ez a problema. Nekem igy mondtak el anno.

(#74783) tildy válasza #72806656 (#74782) üzenetére


tildy
nagyúr

Szerintem felreerted. Le tudja igazolni, hogy NZ-ban biztositva volt akar egy munkaszerzodessel is, bar a hulye magyar burokracia nem tudja felfogni, hogy van ahol alanyi jogon biztositott vagy, nem kell dolgoznod sem, ha ott elsz, JAR a biztositas azon az alapon, hogy ott elsz . NZ meg nem egt tagallam. Itthon vegleges kulfoldi letelepedest jelentett anno be. Itt a kerdes az, mi van akkor , ha magyar allampolgar NEM EGT, vagy egyezmenyes orszagbol hazajon, es tb-t szeretne.
En pl most diakhitelre probaltam katkedvezmenyt kerni terhesseg maitt. Bekuldtem egy lapot , amin le volt irva orvosi belyegzovel, hogy hanz hetes terhes vagyok, (akkor voltam 19 hetes), meg a szules varhato idopontja. Hat az nekik nem jo, olyan kell, ahol potosan az van leirva, mikor voltam 91 napos terhes.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74784) fokukac


fokukac
nagyúr

367,5 az ojró... Remélem Kancsi csuklik... (össze, mint a székelyviccben)

Persze az is lehet, hogy akar egy duplacsúcsot csinálni, a tecchnikai elemzés kedvelőinek...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74785) EQMontoya válasza fokukac (#74784) üzenetére


EQMontoya
veterán

Volt ma egy jo cikk 444-en, hogy para van. Nem nagyon van mozgaster, es nagy coresz johet.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74786) fokukac válasza EQMontoya (#74785) üzenetére


fokukac
nagyúr

persze a reálgazdaság igen.
De ez most árfolyam. Ezt egy normális kamatszinttel igenis ki lehetne egyensúlyozni, csak nem akarják. Viszont ebből így elég komoly életszínvonal-romlás lesz... idén eddig 12% mínusz, márpedig ez az inflációban is meg fog jelenni.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74787) parandroid válasza fokukac (#74786) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nekik pont a forint elengedése lenne a legnagyobb segítség, csak ugye rosszul mutat a hírekben. Szóval erősíteni legfeljebb az utolsó utáni pillanatban fogják, amikor már mindegy. Legutóbb 370-nél fogták meg, ott is ragadt alatta kicsivel, most az a gondjuk, hogy tényleg nincs mozgástér, szóval fog ez menni feljebb is. Kérdés, hogy meddig merik ezúttal elengedni. Az a szerencséjük, hogy téli síelés idén nem lesz, az adria-szezon meg már lecsengett, fekete péntekig meg talán még nem jelentkezik a dolog a lapostévé-árakban, szóval azért van még benne 15-20 ft-nyi játék, mire felfogja az egységeugarú szavazó, hogy minden (is) drágább lett. 2022-re meg reményeik szerint el is felejti. Vagy megint be kell vetni a pomogácsokat.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74788) EQMontoya válasza fokukac (#74786) üzenetére


EQMontoya
veterán

Asszem, az 5 evre rogzitett 3%-os hitelemmel eleg jo uzletet csinaltam. Ilyen inflacio mellet ezen en keresek, nem a bank. :)

Same rules apply!

(#74789) Beaumont válasza fokukac (#74784) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Na ezen hangosan felrohogtem. A nap poénja. Kancsi.. :D

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#74790) erdey_a válasza parandroid (#74787) üzenetére


erdey_a
őstag

akkor azt mondod, hogy kellene venni eurót?
lehet betolok valamennyit a revolutra

Vérboci

(#74791) EQMontoya válasza erdey_a (#74790) üzenetére


EQMontoya
veterán

Niot kellett ma, 27 alatt.

Same rules apply!

(#74792) fokukac


fokukac
nagyúr

Látjátok, 17:23 van és koromsötét.
De én ma fél 8-óta dolgozom, szóval kihasználtam veszettül :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74793) erdey_a válasza fokukac (#74792) üzenetére


erdey_a
őstag

Fű lenyírva :)

Vérboci

(#74794) parandroid válasza erdey_a (#74793) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Lelegelted?

“...Udvaron fehérlik szőre egy tehénnek:
A gazdasszony épen az imént fejé meg;
Csendesen kérődzik, igen jámbor fajta,
Pedig éhes borja nagyokat döf rajta.
...”

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74795) erdey_a válasza parandroid (#74794) üzenetére


erdey_a
őstag

elszívtam :P

Vérboci

(#74796) fokukac válasza erdey_a (#74795) üzenetére


fokukac
nagyúr

további jó kérődzést... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74797) FehérHolló válasza erdey_a (#74795) üzenetére


FehérHolló
veterán

a bort megisszák, asszonyt megverik.

Skynet is real. It's called Google.

(#74798) bitpork válasza erdey_a (#74790) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

A revoultra ne - nincs rendesen szabályozva és felügyelete senemsevan.Se.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74799) concret_hp válasza fokukac (#74784) üzenetére


concret_hp
addikt

gyakorlatilag csak azért nem zuhan a ft-ban mért vagyonom, mert mérhető része nem ft-ban van :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74800) bitpork válasza concret_hp (#74799) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

És akkor még mázlid van. Valljuk be sok embernek - szerencsére itt OFFban nem - azért messze nem inflációkövető a bevétele ha egyáltalán még van melója.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.