Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74601) ToBeY válasza parandroid (#74597) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én asztali nézetet használok mobilon is, így nem tudom miről van szó. :B

(#74602) parandroid válasza ToBeY (#74601) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is asztali nézetet használok. Legalábbis azt hittem. De úgy néz ki, mostantól csak akkor, ha elfektetem a telefont. Ha állítva van, automatikusan átvált mobil nézetre. Na, ez ám a feature! Hogy kell visszacsinálni? :F

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74603) ToBeY válasza parandroid (#74602) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Azt nem tudom, de én állítva használom és így is van asztali nézet. :U

(#74604) fokukac válasza parandroid (#74599) üzenetére


fokukac
nagyúr

elég csúnya lett...
pláne a címsor alatti sor, ahol mutatják, hogy kinek válaszoltál...

elfektetve nekem is normális.

Szóval, dióhéjban, nem tetszik.

Mondjuk, nekem már annyi minden nem tetszett, mint az közismert...
de hát én egy őskonzervatív állat vagyok, ugye.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74605) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon mennyi élet kell még hogy hozzanak valamiféle komolyabb szabályozást, amit már sok ország megléptett rég?!
Vagy most pörgetni kell a gazdaságot?

(#74606) fokukac válasza ToBeY (#74605) üzenetére


fokukac
nagyúr

Te nem szeretnéd, hogy pörögjön a gazdaság? :P

másfél hónapja tart. amint felfutott a napi megbetegedések száma pár százról 1500-ra, tudható volt, hogy pár héttel később a halálozásokkal is ez lesz. Még pár hét, és százasával fognak hullni...
és közben nem történt semmi. Semmi szigorítás, de még figyelem-felhívás sem...
Az emberek ugyanúgy nem hordják a maszkot, vagy rosszul, sőt, most még a social distancing sem megy. A házban az összes öreghez jönnek az unokák, meg mindenféle egyéb vendégek, ahogy kell.

Szerintem ennek így nagyon csúnya vége lesz.

Ez így most a svéd modell, a svédek fegyelme és szabálykövetése nélkül. Balkán korona.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74607) BlacKSouL válasza fokukac (#74606) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tavasszal a csapból is az folyt, hogy mindenki maradjon otthon, de tényleg komolyan mindenki de mindenki maradjon otthon, mert ha két hétig mindenki othonmarad, eltűnik a vírus, ezért mindenki maradjon otthon.
És hogy otthon kell maradni, mert el kell laposítani a járványgörbét, mert lááátod mutatom neked hogy megértsed a agyaddal, hogyha ilyen lapos a járványgörbe, akkor az mennyire jó, de ha ilyen meredek akkor mennyire nagyon rossz.

Most hol vannak a maradjotthon kampányok a tévéből, jutúbról, fészbukról, és hol vannak a járványgörbe laposító grafikonok??
Vagy most az van, hogy hááát, akkor úgy gondoltuk hogy úgy van jól, most meg így gondoljuk hogy így van jól. Most má nem kell otthonmaradni, nem kell a laposgörbe, nem folyik egyik se a csapból.

Ja, mostmár az van, hogy sohaeddigmégennyire nagyonmagas halálozási szám nem volt még mint ma. Mindeneddigirekordot megdöntött a mai napi halálozás. A médiának ez csemege, minden nap le lehet írni a mindeneddigirekord cikkeket.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74608) erdey_a válasza BlacKSouL (#74607) üzenetére


erdey_a
őstag

mindig az kell ami nincs? tavasszal az otthonmaradás volt a baj, most meg az hogy lehet jönni-menni?
a tavaszi gyárbezárásos bulin 25 nap szabadságot és netto 300.000 forintot buktam. köszönöm, nem kell még egy ilyen időszak.

Vérboci

(#74609) ToBeY válasza BlacKSouL (#74607) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én is a felhívásokat és szigorításokat hiányolom.Párizsban Pl utcán is kell maszk...
Tavasszal öt halálesetnél ezzel volt tele minden,most hogy majdnem 40 semmi, de tényleg zéró figyelemfelhívás sincs.

(#74610) fokukac válasza ToBeY (#74609) üzenetére


fokukac
nagyúr

Amúgy azért nincs semmilyen intézkedés, mert a kormányzati közvéleménykutatók azt mérték, hogy erre van igény. Ha netán a halálozások miatt pánik lesz, és másra lesz igény, akkor hidd el, hogy lesz intézkedés is. :D

lehet, hogy úgy vannak ezzel is, mint a migránsokkal, hogy előbb meg kell mutatni, hogy van probléma (akkor a keletihez terelték őket elrettentésnek, és utána még 4 évig néztük azokat a felvételeket).
ÉS, ha már látták, akkor már majd meg lehet védeni a népet tőle. :D
egyébként az is hihetetlen, hogy hány vírustagadó van. köztük orvosok is, ami egészen elképesztő.

uui. ja, lehet még egy másik opció is: ez a kormányzat válasza a nyugdíjrendszer közelgő problémáira... (gonosz). Mondjuk, kérdés akkor, hogy ebben az esetben mi lesz a s(z)avazóbázissal? Ki szavaz majd a Pártra?

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74611) bitpork válasza parandroid (#74599) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Remélem nem lesz átállítva az utolsó (logout) mentsvár :U

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74612) BlacKSouL válasza erdey_a (#74608) üzenetére


BlacKSouL
addikt

A következetességet, a józan észt hiányolom. Mert ez olyan találgatós próbálgatós kísérletezgetős játéknak tűnik. Egyszer ez a jó, máskor az. De valójában egyik se.
Január óta nincs munkám, szóval ilyen pár hét alatt buktam ennyit téma nekem kicsit másképp néz ki. Igaz, nekem nincs gyerek, nekem max nagyanyámról kell gondoskodni, akit megint ugye elsők közt zártak be hermetikusan egy idősotthonba, ahol azóta százával mutattak ki fertőzötteket, amit a hermetikusan lezárt intézetbe csak mégis bevitt valaki, bár eddig ő megúszta.
Nem tud valaki egy jó állást ahol keveset kell dolgozni sok pénzért? Menjek politikusnak?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74613) concret_hp válasza erdey_a (#74608) üzenetére


concret_hp
addikt

az, hogy ezt át tudta tolni rád a munkáltatód, az szerinted kinek a hibája?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#74614) GegeWarrior válasza ToBeY (#74609) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Pont erre gondoltam én is, ma 1400 új eset és 48 halott aztán intézkedés meg "one" . A sok paraszt meg még mindig nem tudja rendesen hordani azt a rohadt maszkot :(
Remélem legalább kezet mosni már megtanultak.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#74615) Beaumont válasza GegeWarrior (#74614) üzenetére


Beaumont
aktív tag

Tapasztalatbol mondom sajnos nem... Itt UK-ban a melohelyen talan a fele mossa meg normalisan... A maszkokat meg mondjuk azert hordjak legalabb minden uzletben. Utcan meg nem kotelezo...

"Te mondd, hogy rablótámadás, a te hangod mélyebb!"

(#74616) GegeWarrior válasza Beaumont (#74615) üzenetére


GegeWarrior
senior tag

Mondjuk gondolhattam volna...Nálunk szerencsére melóhelyen mossák magukat mint a veszett fene :) De szerintem ez a ritkább.

REKVIESZKÁT IN PÁCSE!

(#74617) erdey_a válasza concret_hp (#74613) üzenetére


erdey_a
őstag

nem tudom, kié?
Mérnöki szolgáltatásban dolgozom, ha nem szolgáltatunk, nincs bevétel se. Az audi meg bezárt tavasszal. Ezért lett oda a szabadságom.
A 300 bukó meg a feleségem kéthavi nettója. Ő annyi ideig volt fizetés nélküli szabadságon. Vendéglátásban dolgozik.

Vérboci

(#74618) tildy válasza erdey_a (#74608) üzenetére


tildy
nagyúr

Csak netto 300-at? En kb 6-700 ezret (Akkor lett volna elolepteteem, amit elcsusztattak, ez havi 300 font minusz. Plusz 90%-ra vittek le a berem). es meg mindig orultem, hogy ennyi is jutott.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74619) tbs válasza tildy (#74618) üzenetére


tbs
addikt

troll: plusz 100%-rol plusz 90% az egy vallalhato _emeles_ :DDD

(#74620) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Tankolással és utána blokkfeltöltéssel nyertem 50 000 Ft-os üzemanyagkártyát.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#74621) tbs válasza Winner_hun (#74620) üzenetére


tbs
addikt

:C

(#74622) Pttypang válasza Winner_hun (#74620) üzenetére


Pttypang
veterán

Gratu, vallalkozos/ceges kocsid van lpg-vel vagy sajat?

Everybody lies.

(#74623) Winner_hun válasza Pttypang (#74622) üzenetére


Winner_hun
félisten

Köszi:)
Saját. Fogyasztás - nyár végén volt egy hajtós etap, azóta kicsit többet eszik belőle, nem tudom hogy átállítódott-e valami... majd megnézetem.
Beszerelés után kaptam 80k-s üzemanyagkártyát, most ez az 50-es. Lassan visszajön a teljes ára:D
Május óta benzint nem is tankoltam, bár lassan kell, még kb. 100 km-nyi van benne (nyáron 2x kifogyott út közben a géz és nem tudtam tankolni, így kb. 80 km-nyi benzin "hiányzik". Kíváncsi voltam meddig lehet egy tankkal indítgatni).

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#74624) erdey_a válasza tildy (#74618) üzenetére


erdey_a
őstag

igen "csak" netto 300-at... hát tudod mifelénk ilyen keveset keresnek a felszolgálók. :(
de igazából lényegtelen, hogy 2 hónapig havi 150ezret nem kapott, vagy egymilliót nem kapott, mert a bevétel mindkét esetben megegyezik.

Vérboci

(#74625) tildy válasza erdey_a (#74624) üzenetére


tildy
nagyúr

tbs: te troll. :D
erdey_a: ez volt az ara, hogy ne keruljunk utcara. Plusz itt a kormany is beszallt 80%/os, max 2500 fontos fizutamogatassal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74626) erdey_a válasza tildy (#74625) üzenetére


erdey_a
őstag

na hát ez az, itt nem adtak egy forintot se.
ebben az országban támogatást csak a naccsaládos kap. de ők mindenre is. autóra, házra, tejre, kenyérre...
(nem az övükét sokallom, hanem a magamét keveslem)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#74627) EQMontoya válasza tildy (#74625) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mondjuk IT szférában a 80%-ra kevés 2500 font

Same rules apply!

(#74628) bitpork válasza erdey_a (#74626) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Az ördögöt emlegetve: én igen is sokallom a naccsaládos támogatást. Ha nekik nehéz akkor a rokkant miért nem kap ennyi támogatást? Vagy aki egyedül neveli a beteg családtagot? Vagy - és itt sorolhatnám.
Ha vki úgy dönt h naccsaládot akar akkor az az ő döntése - de nem szabadna más terhe lennie. Szerintem.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74629) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Tegnap elmentem vásárolni és a bolt előtt vettem észre,hogy otthonmaradt a maszk. :(
A bolt 2 km van, és gyalog voltam :W

(#74630) Lortech válasza bitpork (#74628) üzenetére


Lortech
addikt

A nagycsaládosokat azért támogatják ennyire, hogy ne fogyjunk el, nem elsődlegesen azért, hogy nekik jó legyen, ahogy az se cél, hogy neked vagy másnak relatíve rosszabb legyen emiatt, ez csak következmény. Hogy egyértelmű legyen, mit akarok: ha attól több gyerek születne, hogy 10 milliós adót vetnének ki a szülőkre minden gyerek után, akkor azt csinálnák.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#74631) bitpork válasza Lortech (#74630) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Hiába vagyunk többen, ha a munkanélküliek száma is nő.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74632) erdey_a válasza Lortech (#74630) üzenetére


erdey_a
őstag

csak a nagycsaládostól nem leszünk többen.
ott ugyanis nem lesz harmadik gyerek, ahol az első sem születik meg

Vérboci

(#74633) parandroid válasza Lortech (#74630) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az megvan, hogy akárki vizsgálja, az anyagi ösztönzők mindig csak a sor végén jönnek a gyerekvállalásban?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74634) lenox válasza bitpork (#74628) üzenetére


lenox
veterán

Az ördögöt emlegetve: én igen is sokallom a naccsaládos támogatást.

Mennyi az az ennyi, amit sokallasz?

#74633:a szavazasban viszont biztos hamarabb jonnek, ha kapsz. Gyanitom, ez lehet a cel, illetve az, hogy csaladtamogatas ellen eleg nehez kommunikalni, ha szavazatot is szeretnel kapni valasztason. Tehat itt a topikban lehet mondani, hogy sokallom, meg vesszenek a nagycsaladosok, de mondjuk egy part neveben mar bukta lenne belole.

[ Szerkesztve ]

(#74635) erdey_a


erdey_a
őstag

Szerintetek normális az, hogy egy 3 éves kazánban a melegvíz-hőcserélőt már savazni kell, mert a szaki szerint a vízkőtől eldugult?
Ez olyan a kazánnak mint az autón az olajcsere, hogy évente savazni kell? Kizártnak tartom...
10 éve lakunk itt, azóta ez a második új kazánunk. Ez 3 évig bírta hibamentesen. az előző talán 2 évig, aztán onnantól locsoltuk rá a pénzt, érdekes módon azt nem kellett egyszer se savazni, csak panelcsere, meg tömítések, idomok, érzékelők, satöbbi. Nem akarom ezzel is ugyanezt végigcsinálni. Szombaton jön az ígéret szerint a fószer savazni... Persze tudom, hogy nem fog jönni, mert ismerem rég... tróger ez is mint a szakik 99%-as az országban.
De hiába próbálok másik szerelőt hívni, amit nem ő telepített, ahhoz hozzá sem nyúlnak.
Majd' félmilló forint egy kondenzációs kazán tokkal vonóval. És akkor 3 év után fődarabcsere? Vicc... :O
Újabb szögek a koporsómba amibe sosem fogok befeküdni...

Vérboci

(#74636) Lortech válasza parandroid (#74633) üzenetére


Lortech
addikt

Nem én hozom ezeket a szabályokat, nem véleményt alkottam róla, főleg nem pozitívat, hanem szeretett kormányunk lehetséges megközelítését magyaráztam. Amúgy legújabb statok szerint van hatása. Lehet, hogy mégis csak anyagiasabbak a népek mint a vizsgálatok vagy közvéleménykutatások mutatják. Lehetne nagyon hasznosulással elkölteni a pénzt, amely jobban ösztönözné a gyerekvállalást? Valószínűleg igen. Van tehetségük hozzá? Úgy tűnik, nem nagyon.

Na jó, a példa az utolsó mondatomban szar volt, mert olyat azért nem tennének, ami a szavazóbázisuk többségének nem tetszik.

[ Szerkesztve ]

Thank you to god for making me an atheist

(#74637) tildy válasza EQMontoya (#74627) üzenetére


tildy
nagyúr

Kinek mi, akkoriban nekem nagyjabol annyira jott ki nettoban a 80%.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74638) parandroid válasza lenox (#74634) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

+ Lortech

Eszemben sem lenne semmit elvenni a nagycsaládosoktól. Ugyanazt kéne kiterjeszteni minden családra. És még úgyis kevés lenne.

Utálok már ezzel példálózni, de az óperencián túl ~200 eur gyerekenként a csp. Mindegy, hány gyereked van. Emellett normális az oktatás (extrakurrikuláris tevékenységeket is beleértve), az egészségügy szintén ingyen van, amíg tanulsz (beleértve gyakorlatilag bármit, amit receptre ír fel az orvos a vitaminoktól a lázcsillapítón, és a fogamzásgátlón át a 4000 eur-s fogszabályzásig, logopédusig, pszichiáterig, családterapeutáig mindent), diákbérlet 31 eur havonta, és a teljes szövetségi államban érvényes. Emellett egyesületek, alapítványok (civil szervezetek!!!!!!44!4!) foglalkoznak a gyerekekkel.

Több gyerek születik? Na ja, annyival, hogy a káeurópai migránsok, mint amilyenek mi vagyunk, gyerekei itt nőnek fel, vagy már itt is születnek. De nem a családi pótlék miatt. Az szép, hogy van, de sokkal fontosabb, hogy ha dolgozol, akkor tudod, hogy nyugodtan megélsz belőle, és a gyerekednek is lesz jövője, akkor is, ha nem fekszik le a helyi párttitkárnak, vagy valamelyik hűbéresének. Jó, néha meg kell erőszakolnom egy német csecsemőt, vagy nagymamát, mert a magyar média elvárja tőlem, mint migránstól, de ezzel együtt lehet élni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74639) bitpork válasza lenox (#74634) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

peterkeT jól leírta. Nem az a bajom hogy támogatják a nagycsaládost, hanem hogy egyenlőtlenséget teremt. Pontosan mint a politika: ha valaki barna nyelvvel rohangál akkor mindent megnyer pedig csak egy olyan döntésről van szó aminek 4 fal között kellene maradnia.
És akkor még nem beszélünk arról, hogy a nők egy részét mennyire pozitívan diszkriminálja a 'támogatás' ami egyébként nem más mint adómentesség. Tessék mondani a mély szegény nagycsaládosok miért nem kapnak? Jaa hogy csak a Cecília féle über sikeres és spanyol viaszt szaró naccsaládos anyáknak jár- Hát akkó jóvan, biztos csak neki kell a csók tól kezde minden. Egy beteg gyereket otthon nevelő , netán egyedül élő anyuka amúgy sem lehet sikeres...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74640) lenox válasza parandroid (#74638) üzenetére


lenox
veterán

Hat ne nem vitatom, hogy van jobb rendszer, sot, eppen azt mondom, hogy nem josagra mennek, hanem szavazatra, latszatra, jarulekos haszonra. De lehet, hogy nem jol fejeztem ki magam.

#74639: Ez oke, csak nem ez volt a kerdes, hanem hogy mennyi az az osszeg szerinted?

[ Szerkesztve ]

(#74641) FehérHolló válasza erdey_a (#74635) üzenetére


FehérHolló
veterán

Meddig garanciális?
Szerintem nem normális, de valószínűleg költői volt a kérdésed.

Skynet is real. It's called Google.

(#74642) erdey_a válasza FehérHolló (#74641) üzenetére


erdey_a
őstag

ó, hát ezekre az olcsó dolgokra 1 év garancia van, mert ennyi a kötelező. de akcijóban, ha elvégeztetem az éves karbantartást akkor plusz 1 év. de már ezen is túlvagyunk.
a vízkő meg nem garanciális esemény amúgy sem.

Vérboci

(#74643) parandroid válasza lenox (#74640) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az a baj, hogy akit meg lehet venni egy zsák krumpliért, az rájuk szavaz, aki meg normális jövőt akar a gyerekének, az dobbant. Vagy pártfunkcionáriust / rendszerszolgát / betagozott hűbérest nevel belőle, mert más lehetőség nincs a boldogulásra.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74644) lenox válasza parandroid (#74643) üzenetére


lenox
veterán

Ez nem demagog egy kicsit se, ha jol latom.

(#74645) parandroid válasza lenox (#74644) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Inkább csak cinikus.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74646) lenox válasza parandroid (#74645) üzenetére


lenox
veterán

Minden amit mondasz erzelmekre vagy eloiteletre epit, definicio szerint demagog.

(#74647) bitpork válasza lenox (#74640) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Nincs limit - ha mindenkit megillet. Megint szeretnék rámutatni, hogy a gyerekvállalás nem kormányzati hanem magánügy.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74648) Pttypang válasza erdey_a (#74635) üzenetére


Pttypang
veterán

A desztviz/lagy viz milyen osszeg lenne a rendszerre? Gondolom eleg jelentos, par szaz liter elcsordogal vidaman.

Everybody lies.

(#74649) lenox válasza bitpork (#74647) üzenetére


lenox
veterán

Nincs limit - ha mindenkit megillet.

Ezt nem ertem. Azt mondtad, sokallod a nagycsalados tamogatast. Kivancsi vagyok, hogy szerinted mennyi gyerekenkent az adokedvezmeny, mennyi a rokkantnyugdij, es mennyi az apolasi dij. Csak mert szerinted az elso a legtobb, akkor nyilvan tudod, hogy melyik mennyi.

(#74650) tildy válasza parandroid (#74638) üzenetére


tildy
nagyúr

Van ahol annyi. Van ahol meg 0 font, mert az éves BRUTTO 50-60 ezer fontos kereset mar tul jonak szamit-Rohadt burzsoanak. Na nem baj, tanulunk nemetul szorgosan. (Egyelore a hesseni regio van kinezve)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.