Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73851) EQMontoya válasza fokukac (#73850) üzenetére


EQMontoya
veterán

A Google-nél hetente új termekstrategia van. A hire-t is lelőtték, pedig eleg sok cég fizetett érte és használta interjúztatáshoz.

Egyebkent itt térnék vissza arra, hogy egy iPhone azert tartja az árát, mert a megvasarlas utan 3 évvel meg biztosan működni fog rajta minden.

Same rules apply!

(#73852) fokukac válasza EQMontoya (#73851) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az egy másik téma... a pixelen is működik minden 3 év múlva is. (Nekem még az 1. gen. pixel van, és működik, bár az akksi most már kezd elhalódni)

De hogy fizetős szolgáltatásokat elindítunk, majd megszüntetünk, migrálunk, nem passzívan, hanem aktívan kényszerítve a 15 millió user-t költözésre, ilyenhez még egy másik cégnek sem volt arca korábban.

ÉS amúgy egy csomó appot tényleg elb.sztak mostanában (pl. a Google fotókat). Sokszor csak azért változtatnak, hogy legyen változás, de semmi értelme nincs...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73853) ToBeY válasza NoLF (#73842) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Vettem ilyen elfőzött garnélát, ebből mi rákot lehet készíteni ami finom? :U

(#73854) NoLF válasza ToBeY (#73853) üzenetére


NoLF
addikt

spagheti aglio olio con gamberetti

vagy bármi más, amihez a rák csak "fűszer" tehát nem kell együtt főzni vele, csak a folyamat végén belehinteni pár percre.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73855) ToBeY válasza NoLF (#73854) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Aha köszi akkor valami tésztás lessz belőle :K

(#73856) NoLF válasza ToBeY (#73855) üzenetére


NoLF
addikt

bocs de kicsit be vagyok nyeserintve, és ilyenkor egyértelműen csak valami egyszerű tésztás cucc jut eszembe. főleg, hogy előfőzött a rákcucc, meg hogy a többi lehetséges összetevőt nem ismerem.

így aztán olívaolaj, chillipehely, fokhagyma, petrezselyemzöld alapjára pattintanám a koktélparadicsomot, összerottyanás után rá a rák, bele az előtte al dente állapotra főzött tészta, 30 másodperc rotyi, és készen is vagyunk.

aki erre sajtot mer tenni, azt meg látni se akarom!

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73857) NoLF válasza fokukac (#73850) üzenetére


NoLF
addikt

fiatalabb vagyok nálad egy kicsit, de itt rohadjak meg ültő helyemben, ha ebből egy szót is értek... :O

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73858) lenox válasza NoLF (#73856) üzenetére


lenox
veterán

Igen, sajt es ketchup kell meg ra es kesz :)

(#73859) NoLF válasza lenox (#73858) üzenetére


NoLF
addikt

a szelet pirítóst kihagytad :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73860) gaborbol


gaborbol
őstag

Most , hogy az idenexet lecsoba vagtak, hol erdemes meg magyar hirkeket olvasni?

(#73861) NoLF válasza gaborbol (#73860) üzenetére


NoLF
addikt

eddig sem volt, és ezután sem lesz érdemes sem magyar, sem másmilyen híreket olvasni - de ez csak az én "leszarom a világot, és semmi nem érdekel" típusú véleményem.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73862) ToBeY válasza NoLF (#73856) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen, ilyet már csináltam múltkor csak abba a pici rák került (koktél :F) Gondoltam ebből valami mást készítek, de végül is jó volt az :K

gaborblol: 24.hu / 444.hu? Bár mo-n nem nagyon van elfogulatlan media..

(#73863) concret_hp válasza gaborbol (#73860) üzenetére


concret_hp
addikt

444 + 24, ha a gazdaság is érdekel, nem hardcore szinten concordeblog.hu-n is vannak tök jó írások, de az nem hír, hanem elemzés többnyire.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73864) ToBeY válasza NoLF (#73856) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Sajtot ugyan nem tettem múltkor,de az adag felére tejszínt tettem (de nem ízlett úgy :( )

(#73865) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Most nézem, Magyarországon üvegpalackokat az üzletekbe kell visszavinni? Tele a garázs befőttes, meg sörös-, borosüvegekkel (kb 20 év termése, mindig el _kellett_ tenni, hogy szörpnek, meg lekvárnak, és társaiknak legyen), hulladékudvarban meg csak törött üveget, ablaküveget, meg ilyeneket lehet leadni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73866) erdey_a válasza parandroid (#73865) üzenetére


erdey_a
őstag

tudtommal a sörösüvegen kívül nem nagyon vesznek vissza már semmit.
talán valamelyik szörpös még betétdíjas, de ennyi.
de a pet palackért, meg a sörösdobozért adnak valami 50 fillért - 1 forintot (10 darabonként 5-10 forintot), szóval a hajlékonyak egész nap ott dobálják a kikukázott holmijukat.
úgy másfél éve vittem volna vissza egy rekesz sörösüveget, de volt bent egy fószer egy akkora zsákkal ami a télapónak sincs, tele összelapított sörösdobozokkal és hát olyan elviselhetetlen bűz volt a visszaváltó helyiségben, hogy az nem emberi.
el is jöttem, aztán pár hét múlva leraktam az üvegeket a szelektív mellé.

amíg nem vezetik be, hogy egy pet palack, üveg vagy egy sörösdoboz betétdíja legyen mondjuk 100 vagy inkább 200 forint, addig hegyekben fog állni a szemét mindenhol.

gondolom nem kell neked mesélni, hogy dajcslandban nem bonyolult olyan műanyag flakonos sört találni, aminek a betétdíja drágább, mint a söré ami benne van.
5-6 éve biztosan volt ilyen, kaptam is fejfájást ilyen sörtől :D

Vérboci

(#73867) parandroid válasza erdey_a (#73866) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

29 cent volt eddig a legolcsóbb sör, amit láttam (pet palackos), a betétdíj meg egységesen 25 cent. Szóval változnak az idők. Kipróbálni nem mertem.

Nem a pénzért vinném vissza amúgy, egyszerűen csak nem akarom a kukába dobni. Ha letehetem egy kartondobozban valahol, az nekem tökéletes. Végső esetben kiviszem a hulladékudvarba, és ha csak tört üveghulladékot hajlandó átvenni, akkor belebaszok egy téglát, hogy tessék, most már tört üveg. De ez annyira szomorú minden szinten...

Németeknél a betétes sörösüveg csak 8 cent ugyan, de így is mindenki visszadobálja. Van olyan opció is a gépben, hogy nem kéred a levásárolható bónt, hanem a beállított jótékonysági szervezet kapja a pénzt. Egyéb üvegnek meg kint vannak konténerek, barna-zöld-fehér üvegnek, szelektíven...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73868) rushty válasza parandroid (#73867) üzenetére


rushty
senior tag

A nagyfaluban [link] , Príma (pár darabnak), Sparban is van dobáló helye.

Revolut meghívó pü-ben

(#73869) fokukac válasza parandroid (#73867) üzenetére


fokukac
nagyúr

Auchanban, Tesco-ban van a legnagyobb esélyed erre. Auchan-ban automata van, pesten általában még sor sem nagyon volt.
Amúgy tényleg csak a söröset veszik már vissza, de abból is csak a magyar gyártásúakat.

Ha pedig nem akarsz vele szarozni, vannak városokban ilyen szelektív gyűjtő-szigetek, ahol van üveg is, oda lerakhatod. Persze, hogy vidéken ez hogy megy, azt nem tudom.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73870) parandroid válasza fokukac (#73869) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Aha, szelektív hulladék gyűjtő sziget a kulcsszó. Természetesen nálunk nincs, 35 km-re innét, a megyeszékhelyen elvileg van egy csomó. A megyei kukaholding honlapján persze nincs lista, egy városi rendeletben találtam egyet, majd meglátjuk, mennyire naprakész. Faszom, hogy ez ilyen bonyolult...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73871) Pttypang válasza parandroid (#73870) üzenetére


Pttypang
veterán

Amikor "rezsicsokkentes" volt, az elso hely, amin csokkentettek a cegek, azok ezek a szelektivek voltak, mivel dragabb az uzemeltetesuk. Valogatni kell kezzel, kulon begyujtokocsi stb. .

Everybody lies.

(#73872) gaborbol


gaborbol
őstag

Az indexet mar kiszedtem a nyitolapbol, az viszont korrekt volt, hogy a Winkler a totalcar-tol, rezzenestelen arcal belemondta a kameraba, hogy nekik is fel kellett volna mondani, de ok inkabb becsicskultak.
Inkabb ez mint a penztelenseg.
Szep lassan, szektorrol szektorra, nem egyszerre, mert akkor lenne osszefogas, igy viszont , hja mast daralnak le, nem erdekes, de vegul mindenki sorrakerul.

(#73873) concret_hp válasza gaborbol (#73872) üzenetére


concret_hp
addikt

én azt kajak nem rétem, meddig tart azt mondani, hogy mostantól lesz egy totalkar.hu?
oké, hogy minden logó meg kutyaf@sza a régihez tartozik, meg mittom, ilyen olyan jogdíjak nem futnak be már, de az valószínű aprópénz.
és azzal, hogy gyártanak tovább tartalmat oda, hozzájárulnak a látogatottság megtartásához :(

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73874) fokukac


fokukac
nagyúr

Bleki, hazajöttél már? :)

amúgy nincs front, meg semmi.
csak egy átlagos 2020-as nyári nap

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73875) parandroid válasza concret_hp (#73873) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A totalcar sem a régi már. A nevén kívül semmivel sem különb akármelyik noname autós portálnál. Mind egyformán használhatatlan. És ez sem tegnap kezdődött.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73876) gaborbol válasza concret_hp (#73873) üzenetére


gaborbol
őstag

Mindegy milyen neven futnak, a 444-nek pont az a gondja, hogy hiaba lenne hirdeto akinel penz van, es lenne ertelme hirdetni naluk azok nem mernek, mert majd jon fentrol valamilyen szinten a retorzio es akkor inkabb nem.

Ezert vagy fizeto lesz a termek, vagy ehenhalnak. Totalcarnal is ez lenne a gond szerintem.
.
Pont arra gondoltam, hogy akkor mehetnenek a Pistahoz teszem azt a Speedzone-ba, hogy akkor itt lennenk, de kb annak sem lenne ertelme.

Szivonal:

Nem tudom, Csikos irasai jok, az egesteret szeretem, de hol jobb a szinvonal meg kinek igazan?

(#73877) parandroid válasza gaborbol (#73876) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hírekkel hetekkel vannak lemaradva, a tesztjeiket nem szeretem, hogy kötelességből, vagy sznobságból húznak le mindent, az már mindegy is, szakmaiság így tök hozzá nem értőként is véleményes, a blogok meg annyira a magyar gulyásautószerelésről szólnak (ld. belsőség), hogy tiszta szekunder szégyen. Jó, nyilván én németül, meg angolul is olvasok teszteket, híreket, elég ordító a kontraszt.

Aztán az is lehet, hogy én vagyok a sznob. Azt mindenesetre megtudtam a totalcaros tesztekből, hogy 2019-es mazda 6-ot nem szabad venni, mert a beltér is gagyi, a start gomb is szar helyen van, meg gyenge is a 200 ló (és ez személyesen winkler volt), a minim meg vicces autó, végülis nemcsak buziknak, de tetőablakkal semmiképpen nem szabad venni, mert beázik. Ja, ha nyitva hagyod esőben, biztos. Úgyhogy inkább nem olvasom, viccesnek rég nem vicces tesztek meg megbízhatóbbak, informatívabbak, objektívebbek idegen nyelven.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73878) lenox válasza parandroid (#73877) üzenetére


lenox
veterán

Mondjuk winkler sosem ertett az autokhoz.

(#73879) EQMontoya válasza lenox (#73878) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nem is azert szeretjük

Same rules apply!

(#73880) BlacKSouL válasza fokukac (#73874) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem, hat az van, hogy most valtottam csapatot, ugyhogy most eszaknyugat isztriabol delnyugat isztria lett.
Amugy ma eloszor volt olyan lepukkan a fejem a melegtol erzesem mikor kiballagtunk Vrsarban a strandtol a hegytetore, babakocsival, meg vissza. 33 foktol nem volt tobb, de spriccelt a viz belolunk. Inni meg keves volt. Aztan gyors strand ugyanott, de a hugymeleg vizbol is kaptunk, kis neptunfuvel es homokos iszappal. Na ezert birom en jobban a nyilt vizes biicseket az obloknel. Lehulni jo volt.
Amugy tok jo, osszefutni itt apartmantulaj ismerossel, akikkel anno 2005-ben legelso alkalommal kezdtuk az egesz isztria filinget. Akkor meg 5-en fiuk, leruccantunk szeptemberben, buli, felfedezes, stb. Azota a sokadik csapattal jovok le ide, es sikerul megszerettetni a kornyeket.
Az hogy Porečben mar vagy 100* voltam, de Rovinjban, Pulaban is legalabb 90*, az mindegy is. Mindig keresünk valami ujat. Meg azert ezek se rosszak. 10-12 hely fixen van, ez aztan bovul ujakkal.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73881) gaborbol válasza parandroid (#73877) üzenetére


gaborbol
őstag

Azt tobbszor modtak, hogy minnel szelesebb reteget akarnak elerni es ott nincs ertelme valami nagyon szakmai dolgot eloadni, mert szuk reteget leszamitva nincs ra igeny.
Winkler kb minden masodik egesterben elmondja, hogy o nem szakmabeli, nem "szakerto" es neki felvetelkor, hogy ki mennyire vagja az autok szakmai reszet, utolso elotti szempont.

Valamit kell irni negativnak, mert hat teszt. Nem lehet mind 10 pontos.
Amikor mar annyira nincs mit talalni akkor csak ilyeneket lehet felhozni amit emlitesz.
A masik meg hat sajnos, az emberek nagyreszenek ez jut ez a magyar valosag. Hasznalt auto, es szogeles, olcson.
A totalkar bandabol szerintem meg soha nem vett senki uj autot, valoszinu nem is fog.

Nekem a mazdarol az jon le a totalcar alapjan, hogy minden modell szep, baromi jo dizajn, jo motor es megbizhato technika. A konret mazda 6-os teszet majd most megkeresem. Az MX-5 rol mindig legendakat adnak elo.

Amit mindig elmondjak, hogy rozsdara hajlamos, foleg 2010 elott, es van par gep ami akar par evesen feluleti korroziot mutat...

Lehet, hogy ausztriaban soznak, es ott rohadnak a kocsik.. Nalunk ugy soznak, hogy ha 3 fok alatt van a homerseklet es eso vagy ho varhato, mielott elkezd esni mar soznak. Reggel elindulsz ovatosan ,mert feher minden. Jeg? Ho? Csak so :)

Amikor elterjed, hogy a 2015-os mazdak is rohadnak, mellettem all egy a parkolba, parszor alafekudtem az evek soran, nincs rozsda :DDD

Par honapja nalam is benne volt a Mazda 6 a kalapban, csak amiert kaptam volna egy 2018-ast, annyiert vettem egy 2020-as kia optimat, ketszer hosszabb garral, fele annyi kilometerrel. Becsicskultam en is. :(

[ Szerkesztve ]

(#73882) NoLF válasza EQMontoya (#73879) üzenetére


NoLF
addikt

szeretjük egyáltalán? :)

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73883) bitpork válasza NoLF (#73882) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Amikor őszinteségi rohama van akkor tud korrekt lenni.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73884) gaborbol válasza NoLF (#73882) üzenetére


gaborbol
őstag

Siman, meg mazda 6-ot is vennek tole.
Amennyit osszeszopattak a cougar-ral azzal orokos helyet szerzett szivemben. Ebbol a majden veget nem ero tortenetbol siman lejon , hogy csak is joember lehet, a nep egyszeru fia, akit szamolatlanuk csesztek at a legotvarabb modokon. Csikos ponton mercije vagy a kopasz kaorszeria kalvariaja is egyseges kepet mutat mind roluk mind a “szakikrol”.

Megneztem a ket mazda 6 tesztet es szerintem tok korrekt, szerintem nincs lehuzva. Nekem az ellenkezoje jon le, a vegen meg a kategoria kiralya fole is emeli, hogy belsot kiveve mindenben veri a passatot, ami azert nagy szo egy ennyire pici gyarto termeket tekintve.

(#73885) lenox válasza gaborbol (#73884) üzenetére


lenox
veterán

Igen, nyomokban szorakoztato elemeket tartalmaz. Ha nem a tevedhetetlen szakmai nagysagot varjuk el, akkor maris eszre lehet venni a pozitiv oldalait.

(#73886) EQMontoya válasza lenox (#73885) üzenetére


EQMontoya
veterán

(#73887) fokukac


fokukac
nagyúr

ma 5 percen belül két darab kikás nyugágy tört szét alattam, ugyanúgy : középen eltört a műanyag elem. 2 éve vettem őket. De hogy egyszerre adják meg magukat, kicsit nonsense...
A sors nem akarja, hogy henyéljek...

De az is lehet, hogy fogyózni kéne, túl sok az a 76 kiló :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73888) parandroid válasza fokukac (#73887) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerintem nem tudsz rendeltetésszerűen nyugágyon ülni. Biztos van ilyen topik, nézd meg az összefoglalóban, hogy kell. Ha nincs, akkor majd itt megmondja valaki, mi mindenhez értünk. Mindenhez is.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73889) erdey_a válasza fokukac (#73887) üzenetére


erdey_a
őstag

a nyugágyaid csak addig bírták, amíg a Kika is... mivel beszántják a boltot, a cuccaik is beadják a kulcsot. :D

Vérboci

(#73890) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Van tapasztalatotok a lábbal hajtós rollerek terén?

Skynet is real. It's called Google.

(#73891) parandroid válasza FehérHolló (#73890) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A Decathlonosok elég jók. Katica hajt egyet rendszeresen, vagy 6 éve megvan. Asszem a közepes kerékméretű. Nagyon bírja, régebben vasútállomásra járt vele, amióta kocsival jár dolgozni, bent van a csomitartóban, és ha városon belül adódik valami, akkor tolja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73892) erdey_a válasza FehérHolló (#73890) üzenetére


erdey_a
őstag

gyerekek szeretik...
a rollerező felnőtt meg... ehh... ;]

Vérboci

(#73893) gaborbol válasza parandroid (#73888) üzenetére


gaborbol
őstag

Kepet elnezve valoban user error.

1) Rosszul fogta.( iPhone)
2) Tul meleg vagy tul hideg volt aznap.
3) Napfenyt nem birta.
4) Nyitogatta es azt nem birta. Minek nyitogatta? Minek ment oda?

Next!

(#73894) parandroid válasza gaborbol (#73893) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

De minek ül valami napozóágyra, ha nem ért hozzá?!?

Amúgy 5) Nem farzsebben kell hordani.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73895) FehérHolló válasza erdey_a (#73892) üzenetére


FehérHolló
veterán

gyorsan meg is nézem, hogy a menyasszonynak van-e kukija!

peterkeT: 6 év alatt azért változik a világ. :( Oxelo, vagy melyik volt az?

Skynet is real. It's called Google.

(#73896) gaborbol válasza FehérHolló (#73895) üzenetére


gaborbol
őstag

(#73897) parandroid válasza FehérHolló (#73895) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az az. Mai napig jól szolgál. Van benne km rendesen. Amúgy Frankfurtban elég népszerű ‘sport’. Rendszeresen látni öltönyös-aktatáskás figurákat is rollerrel. Amióta meg beütött az elektromos roller forradalom, azóta meg nem győzi az ember kerülgetni őket.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73898) bitpork válasza parandroid (#73897) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Frankfurtban laksz? Mennyire gáz a helyzet a használt autó piacon ott? Sok a migráncseladó aki mindent elkövet h megkárosítson?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73899) Pttypang válasza parandroid (#73897) üzenetére


Pttypang
veterán

Terkovon milyen? A felfuggeszteses verziot hasznaljatok, vagy csak a sima merevet?
1 km-re lakok az irodatol, most biciklivel jarok, de a roller kicsit kompaktabb lenne.

Everybody lies.

(#73900) parandroid válasza Pttypang (#73899) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Idézem a nejem: ‘szar’. :D
Azt mondja, attól is függ, hogy van lerakva.

Coca: Hát ezt nem tudom, én nem vennék autót neppertől, meg magánszemélytől sem, mert nem értek hozzá. Én használtat is márkakereskedőnél vettem, 2 év gyári garival.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.