Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73051) EQMontoya válasza concret_hp (#73048) üzenetére


EQMontoya
veterán

Persze, csak ez nagyon nehéz, mert nyilvan mindenki leginkább a saját fizujaval és annak alakulásával van tisztában.

De az IT senior fizukrol azt tudom, hogy kb 2016-ig stagnálnak, 1M bruttó fölé menni nagyon nehéz volt, most másfél körül van inkabb a teteje. Kezdő fizuk bruttó 300-rol 500-ra mentek fel közben, de ez egy sokkal egyenletesebb folyamat volt kb 10 év alatt, nem ugy, mint a senior esetben.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73052) rushty válasza fokukac (#73046) üzenetére


rushty
senior tag

:Y Tobey

Revolut meghívó pü-ben

(#73053) ToBeY válasza rushty (#73052) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Hosszúnadrág+tavaszikabátban járok még mindig,pedig nagyon szeretném már a nyári ruhákat elővenni,de 30fok alatt az lehetetlenség. :(((

(#73054) FehérHolló


FehérHolló
veterán

Eddig csak a mérnökök cseszegettek, hogy nem akarnak visszajönni home office-ból, és fontolgattam, hogy akkor én is szarok az egészre, és kiköltözöm a büdös Pestről.
Aztán most megtalált egy állásajánlat, full remote fejlesztési project management Osztrákban. A mostani fizum kb. háromszorosáért.
Merjünk nagyon álmodni...

Skynet is real. It's called Google.

(#73055) EQMontoya válasza FehérHolló (#73054) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak azt kérdezd meg, hogy hol kell aláírni :)

Same rules apply!

(#73056) FehérHolló válasza EQMontoya (#73055) üzenetére


FehérHolló
veterán

Faszt, eddig csak a személyes adataim lopták el az ilyen fejvadászok, nem hoztak a konyhára semmit. :D
A legtöbb multinál fejpénzt kapnak a tel+email+név hármasért.

De megkeresem a régi német + osztrák kollégákat, hogy mennyire vált be náluk a home office. :)

[ Szerkesztve ]

Skynet is real. It's called Google.

(#73057) bitpork válasza concret_hp (#73048) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Ez nem kunszt. 2000ben anno az Ericssonnál kerestem havi netto 200k-t. Most meg... áh hagyjuk. A papír mindent elbír, de a valóság mindig erősebb :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73058) fokukac válasza bitpork (#73057) üzenetére


fokukac
nagyúr

azért remélem most is keresel nominálisan annyit :)
nekem 2001-ben az első fizetésem, egyetem alatt nettó 66k volt.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73059) erdey_a válasza fokukac (#73058) üzenetére


erdey_a
őstag

'99-ben 22.500 forintot kerestem. Ennyi volt a minimálbér. Szállodában dolgoztam, a borravalónk olyan sok volt, hogy a fizetést szó szerint elfelejtettük felvenni (akkor még zsömlészacskóban adták, vékony kis tömbből kitépett cetlivel).
Otthon laktam, fősulira jártam, az élet császára voltam... :)
Jó cuccok, műszaki cikkek, viszkikóla, amikor mindenki vörösboroskólát ivott :DDD
Aztán a valutázás, a seftelés a külföldről behozott piákkal...
Mégsem maradt belőle semmi. Felnőttem.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#73060) tildy válasza erdey_a (#73059) üzenetére


tildy
nagyúr

En 50t Auchan pénztárban 😂 De 20001-ben már 90t egy internetszolgaltatonal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73061) parandroid válasza tildy (#73060) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

2000-2001-ben a friss diplomás polgári szolgálatos katonák vidám életét éltem. Még így is hasznosabb volt, mint tényleg bevonulni. Nem mellesleg Kata már terhes volt az első gyerekkel. Kőkemény tizenpárezer forinttal honorálták a dolgot havonta. Szerencsére fiatal voltam, és bohó, dolgoztam mellette pénzért is. De azt a másfél évet az életemből soha nem bocsátom meg a kommunista csökevényekkel leszámolni képtelen, rendszerváltást elkummantó elitnek. Hasonlóan ahhoz, hogy gimnáziumban még mindig oroszt kellett tanulnom (szerencsére az emelt óraszámú angol mellett) második idegen nyelvként.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73062) erdey_a válasza parandroid (#73061) üzenetére


erdey_a
őstag

és tudsz oroszul?

Vérboci

(#73063) #22743424 válasza tildy (#73060) üzenetére


#22743424
törölt tag

Vissza húzott a szíved jelenbe?
:)

Ismerős 60 évesen ment ki dolgozni englisbe. A lánya már régebben kinn van. Chipset pakolgat egy gyárban átszámolva heti 130 ezer nettó.

[ Szerkesztve ]

(#73064) parandroid válasza erdey_a (#73062) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Egy büdös szót sem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73065) erdey_a válasza parandroid (#73064) üzenetére


erdey_a
őstag

sejtettem... ;]

ebben az országban 40-45 év felett mindenki arra panaszkodik, hogy oroszul kellett tanulnia, pedig az angollal mennyivel többre menne ma.
De mikor megkérdem, tud-e oroszul, jellemzően "nem" a válasz. Aki oroszul nem tanult meg (minimális szinten sem) az angolul se tanult volna meg.
Ezérttartunkitt. ;)

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#73066) bitpork válasza fokukac (#73058) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Inkább nem mondom el mennyiből élünk havonta ,mert nagyon hülyének néznétek. De annyit hozzá hogy 1996-és 2009 között majdnem fillérre ugyan annyiért volt melóhely váltás csak, és utána amikor vállalkozók lettünk és voltunk rosszabb lett a helyzet. Most meg ahogy boci mondja soha nem lehet félretenni. Most pl kifizettem a temetést (a legolcsóbb volt amit hamvasztással lehetett kérni) és hát le is nullázott :(

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73067) parandroid válasza erdey_a (#73065) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Életemben először gimi első osztályban találkoztam angollal. 1992-ről beszélünk, szóval sem eredeti nyelvű filmek, sem internet sehol. ‘96-ban nyelvvizsgával, meg emelt szintű érettségivel jöttem ki. Közben a műholdas televíziózásnak köszönhetően az alap német szövegértéssel is elboldogultam már, pedig azt sose tanította senki (mcgayver, knight rider, a-team, meg társaik az rtl/sat1/pro7-en). Ennek meglepően nagy hasznát vettem, amikor kiköltöztünk friccföldre 2012-ben. Mára az angolom kicsit megkopott, a németem viszont erősödött, szóval mindkét nyelven kommunikációképes vagyok azért. Oroszul mondjuk pont nem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73068) tildy válasza parandroid (#73061) üzenetére


tildy
nagyúr

Engem is kotelezni akartak, mert aki altalanosban oroszt tanult, annak kotelezo volt! En meg mondtam hogy nem. Nem erdekel, akkor sem. Vegul angolt es nemetet tanulhattam. De kuzdeni kellett erte.
Erdeya, en nagyon minimalisan emlekszem, misa , müsa, gye tü zsivjos, minya za vut , haraso, akno , nyikto nye atcuszvujet, satobbi. kb el tudom modnani ki vagyok, hogy hivnak. Nagyon szarul tanitottak.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73069) gaborbol válasza parandroid (#73061) üzenetére


gaborbol
őstag

" polgári szolgálatos katona" -> Ezt a minibol rogton levettuk :)

En csak egy evet voltam az Aper-be pecsi letemre, es olyan skilleket vettem fel amit mashol nem tanulhat meg az ember. Valamint ugye csak 12 honapot voltam, de ket evet tudnek meselni rola.

Megtanultam pl, hogy a gyalasoval, hogyan lehet osszeszedni osszel a faleveleket.

A loszer raktarbol a ladakat, hanyfele keppen lehet atpakolni ugy vegteleszer, hogy a vegen minden ugyan oda keruljon mint amikor reggel elkezdtuk.

Hogyha minden nap jon meleg kenyer a kenyergyarbol, akkor miert kell mindig a tegnapit enni?
( kevesbe fogy es konnyebb szeletelni, ha mar szaradt kicsit)

Faradt motorolajjal, hogyan kell "lefesteni" az M-zarolt jarmuveket egyszer minden evben, hogy jobban nezzenek ki.( igen a gumikat is le kellett)

A lakatnyaban ketto darab tabori villanyszerelo pozicio volt ket emberre, ami ket "teljesen felszerelt" teherato biztositott. Eloszor be is csokiztam, hogy majd minden hadgyakorlaton ott leszek, de gyorsan megnyugtattak, hogy az enyebnen se valto es feltengely.

Ezt kovetoen at is vezenyeltek a balatonberenyi tiszti udulobe, ahol csepego villanybojlerekkel es kiegett izzokkal hadakoztam valamint a nudista strandon a steget szereltem ossze meg szet.

Telephely ugyelet helyetteskent, hogyan lehet csendben leszivni a naftat azokbol a jarmuvekbol, aminek eppen az orzesevel kene tolteni.

Barmely nap kiszokni sorert a Shell kutra, ugy hogy barki megkerdezne, hogy hova mesz, ha meg is kerdeztek, csak azert hogy hozz nekik is.

Mit nem lehet szeretni ebben? Parancs, hazamat szolgalom!

A minin es is gondolkodtam magamnak, de nem fer bele harom gyerekules.

[ Szerkesztve ]

(#73070) tildy válasza gaborbol (#73069) üzenetére


tildy
nagyúr

A polgari szolgalatos azert nagyon nem ez volt, hanem aki elment dolgozni fokepp iskolakba, meg hasonlo helyekre, mert nem akart bevonulni.

Gaborbol: es melyikbe fer bele? Lassan aktualis lesz :D

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73071) tildy válasza gaborbol (#73069) üzenetére


tildy
nagyúr

Ja es lehetoleg 3 isofixes. Azt nezem talan, hogy skoda superb s3 meg ford s-max szoba johet,

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73072) bobsys válasza kraftxld (#72997) üzenetére


bobsys
addikt

En ma reggel kaptam az eretesitest, hogy toroltek a jaratunkat. Ez volt a 4. jegy amit vettem az elmult par honapban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#73073) tildy válasza bobsys (#73072) üzenetére


tildy
nagyúr

De nem foglalnak at automatikusan ilyenkor mas jaratra? Vagy nem lehet neked ingyen atfoglalast vegezni? A mienket is toroltek julius kozepen, igy par nappal korabban megyunk.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73074) bobsys válasza tildy (#73073) üzenetére


bobsys
addikt

Foglalnak a fenet, BA meg szolni sem szol, onnan tudtam meg, hogy beleptem megnezni a foglalast es azt irta ki, hogy hivjam fel oket (marmint az Americant, mert rajtuk keresztul volt). Atfoglalassal sokat nem erek, mert nem megy a gep, tologatom en ket hettel, de mindig jarat torles a vege.
Ismerosok meg most jonnek vissza a repterrol, nekik check-inkor mondtak meg, hogy jah az egyik connectiont toroltek.
LHR-BUD BA-val egyszeruen nincs (3-szor lett atfoglalva)
IST-BUD volt amig le nem mondtak azt is es julius 17 az elso idopont.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#73075) gaborbol


gaborbol
őstag

Arra+kanyarodtam+ki,+hogy+tenyleg+elvesztegetett+ido+az+eletbol+a+sorkatonasag.+Az+elso+heten+megtanitott+arra,+hogy+a+valo+eltben+0+ember,+minimalis+hatalommal+barmire+kepes+onmaga+szorakoztatasara,de+tenyleg+barmire.+A+harom+kozvetlen+felettesembol+kettonek+nem+jott+ossze+a+8+altalanos,+a+szamlapos+karorat+nem+tudtak+ertelmezni.

Amazon-on+keress+ra+a+Diono+ulesre.+Keskeny+ules+0-10+eves+korig+jo+,+nagyobb+szedantol+felfele+befer+barmibe.

(#73076) BlacKSouL válasza erdey_a (#73065) üzenetére


BlacKSouL
addikt

87-ben kezdtem az első osztályt a Jurij Gagarin Általános Iskolában. Akkor még első másodikban nyelv nem volt. 89-ben kezdtük a 3. osztályt, de már szelektálva, angolos osztályba téve. Ha jól emlékszem mi voltunk az első kísérleti osztály akik már nem oroszt kezdtek tanulni. Ehhez jött kísérleti jelleggel a német ötödikben, és a két nyelv ment is végig gimnázium negyedikig. Harmadikra egy angol közép és egy német alapfok jött ki belőlem, előbbi azert, hogy ne kelljen már órára bejárni. A németet kevésbé csípem.
Úgyhogy én pl orosszal csak úgy találkoztam, hogy 91-ig azért minden nagy ünnep napján az aulába kipakolt tévéken végtelenítve ment a Nu Pagagyí feliratosan videóról. Ettől függetlenül önszorgalomból megtanultam a cirill betűket nyomtatott verzióban, szóval a nyomtatott nagybetűket el tudom olvasni, és a más nyelvekkel közös vagy rokon szavakat meg tudom becsülni mit jelenthet, de ennyiben ki is merül, és az írott betűkkel már bajban vagyok. Noha ezzel azok egy részénél jobb vagyok akiket amúgy még tanítottak is. Kisdobos még voltam, úttörő már nem.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73077) tildy válasza bobsys (#73074) üzenetére


tildy
nagyúr

A wizzair az jar, igaz torolnek ott is, de automatikusan ajanlanak masikat. Mi 16-an jottunk volna, de az osszes esti lutonos torolve lett, igy atraktak a delutanira. Vicc amugy, hogy a wizzair az egyik legmegbizhatobb, ami megy pestre inent mostanaban. Ha torlikis, ket hettel elotte, vagy 6-al utana levo idokozben mbarmelyikre atfoglalhatsz. Tudom tudom wizz.De a semminel tobb:)

Blacksoul: en 1986-ban kezdtem. 4-tol volt kotelezo orosz ha jol remlik. Es bar az utanunk levo enfolyam mar vatlhatott angolra vagy nemetere, nekunk mar nem engedtek meg, 1994-ig kotelezoen oroszt tanultunk.

gaborbol: Van itthon 3 isofixes Joie everystages 0-36kg ules, nem fogom lecserelni oket. autonk meg nincs, de akkor mar olyat neznenk, ami.....

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73078) bobsys válasza tildy (#73077) üzenetére


bobsys
addikt

Jah csak AA-val elmegyek Londonba es ha aznap torli epp a Wizza jaratat akkor megszivtuk. Most van az ido amikor egy itinerary vegig

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#73079) tildy válasza bobsys (#73078) üzenetére


tildy
nagyúr

3 jarat van most naponta innet haza. 20.35kor indul az utolso. Es ezek biztosan mennek. Mondom nekem torolte, de amiatt torolte, mert az osszes lutoni 20:35st torolte juliusban. A gatwickes megy. Aznap azert nem szoktak torolni. Jopar nappal elore szolnak. Most pl egy honappal elore.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73080) bobsys válasza tildy (#73079) üzenetére


bobsys
addikt

Sokra megyek ha szolnak elotte, kozben meg megvettem a tokmas tarsasag jegyet. Wizz meg ugy dont, hogy pont azt a jaratot torlik amire en vettem a jegyet. Aztan alhatunk csaladostul a repteren vagy megyunk 2 het karantenba Londonban.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#73081) tildy válasza bobsys (#73080) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem tudom honnet veszed ezt a ket het karantent. Nem kell ket het karantenba menned, ha 1 napot vagy 1 akkor 1 napot vagy itt.
If you are travelling to the UK for less than 14 days, you will be expected to self-isolate for the length of your stay.
Ennyi. Ertem amugy a problemad, csak mondom, eleg nagy esellye torlia BA a jaratot , sok helyrol halottam, mig wizznael ha torli akkor aznap de legkesobb masnap tudsz menni.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73083) gaborbol válasza tildy (#73077) üzenetére


gaborbol
őstag

Harom ules nehezen fer el szinte barmibe ami nem full size suv vagy egyteru.

Le kell merni az ulest a legszelesebb reszen, mert atlag 50-55 cm szelesek a superb hatso ulese meg 152 cm szeles?
Nagyon meg kell nezni, mi hova fer be. Az ulolap szelessege mar alapban kemeny, de nalam pl a konyoklok hatul elvesznek meg 6 centit a szelessegbol.

Mivel egyteru mar van, suv-ot nem akartam, es ezekbe csak keskeny ules fer el, ha 3 kell egy sorban. Anyostol kaptam oket kolcson tesztre, o is ezt vette, hogy a Tucson-t ne kelljen lecserelni csak az ulesek miatt.

A kocsi $15k volt “hala” a Hertz csodkoruli lavirozasanak, a harom 2019-es ules ujonnan 600 dollar a 2020-as verzio meg 900 ami szinte semmi a kocsi arahoz kepest.

Kia Optima, full alap 8 honapos, van benne 18k km. Viszonylag nagy, alapbol benne van as osszes biztonsagi felszereles es erre volt a legtobb gyartoi gar ami a keretbe belefert. Racionalis valasztas volt, nem almaim verdaja:)
7 ev Prius nyennyeges utan a 2.4l es alap motor megvalltas viszont.

[ Szerkesztve ]

(#73084) erdey_a válasza BlacKSouL (#73076) üzenetére


erdey_a
őstag

szóval egyidősek vagyunk...
én is 87-ben kezdtem, orosz nem volt már. angolt lehetett harmadiktól tanulni, önként választható módon, a kötelező nyelv a német volt ötödiktől.
Az angol oktatás jó volt, és a szabadon választhatóság okán emelt óraszámú. A kötelező németet a korábbi orosz tanár tanította, ennek megfelelő szinten.
Az általános végén profi voltam angolból, németül meg alig valami maradt meg. Aztán később a szállodában meg a munkában, a peterkeT által is említett Baywatchra meg Knight Riderre és az iskolai alapokra építve a német tudás is kialakult.
A használat gyakorisága okán ma talán jobban beszélek németül mint angolul.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#73085) erdey_a


erdey_a
őstag

milyen idő vammá :Y
14 fok...
még a végén be kell kapcsolni a fűtést

Vérboci

(#73086) tildy válasza gaborbol (#73083) üzenetére


tildy
nagyúr

Ez a Kia jól néz ki ;) Természetesen nem akarunk suv-ot, de ebből így lehet 7 üléses lesz. Mondjuk egyelőre meg 2 ülés elég , de ha minden jól megy, akkor kb karácsonytól /újévtől már nem.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73087) rushty válasza erdey_a (#73085) üzenetére


rushty
senior tag

"Élj meg minden évszakot, amint elmúlik körülötted, lélegezd be a levegőt, idd ki italodat, ízleld a gyümölcsöt és add át magad mindezek élvezetének"

Revolut meghívó pü-ben

(#73088) EQMontoya válasza fokukac (#73058) üzenetére


EQMontoya
veterán

Nekem 2010-ben volt 160k körüli a kezdő fizum (40 órára vetítve) még egyetem melletti, részmunkaidős állásban.

Same rules apply!

(#73089) concret_hp


concret_hp
addikt

ebből egyébként sok minden látszik, jövedelmi decilisek
csak ez mindig 1-2 év csúszásban van.

ill. továbbra sem találtam meg, volt egy olyan, hogy beírod, hogy mennyi fizetés és kaidja, hogy az adóbevallsát beadók hány %ánál van ez. úgy rémlik évi 10M br volt az 1% és szerintem 1 éve futott ez 1 évvel azelőtti adatokon.

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73090) fokukac válasza concret_hp (#73089) üzenetére


fokukac
nagyúr

bruttó 10 M a top 1%? ne már...
milyen érzés, amikor lamnetálgat az ember, hogy milyen szar, és közben benne van a top 1%-ban..? : )

Szerk: talán az alkalmazottaknál igaz lehet. de szerintem a top 5% az nem munka, hanem tőkejövedelemből él, ami nem fog látszani az ilyen kalkulátorokban...

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73091) concret_hp válasza fokukac (#73090) üzenetére


concret_hp
addikt

5% tuti nem el tokejovedelembol, alapbol a 10. decilisnek 9%a mondja, hogy van reszvenye...

nyilvan egy jol meno vallalkozasbol osztalekkent jobb kivenni a profitot, mint fizeteskent, de az szerintem nagyon max egy ujabb %nyi ember aki osztalekbol kivesz ennyit /ev.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73092) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#72953) üzenetére


BlacKSouL
addikt

[link]
Mondtam
Azt írja, 85% öntözetlen...pedig aszály ellen az az ókorban még működött. Meg mukodik valahogy a horvatoknal is, aztan ott mindig gyerekfej nagysagu hagymakat meg paradicsomokat latunk, es gyumolcs is van mindig roskadasig. Persze tudom, arrafele nincs fagy, nincs aszaly, es nincs ozonviz se, ezek ilyen kulonleges karpatmedence specialitasok. De mikor ott nyaron hetekig nincs eso valahogy megis megontozodik a fold.
Mindegy, majd eszünk bélszint ha a barack kiloja dragabb lesz...

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#73093) ToBeY válasza BlacKSouL (#73092) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ha meleg van és aszály van az baj,ha hűvös és esős,akkor az baj. :F

(#73094) parandroid válasza ToBeY (#73093) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kezded kapizsgálni ezt a mezőgazdaság dolgot, jó’van.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73095) EQMontoya válasza fokukac (#73090) üzenetére


EQMontoya
veterán

Szerintem sincs 5%, de 1-2% tuti.

Illetve itthon is egyre jobban létezik a house poor jelenség, főleg az ingatlanárak hirtelen emelkedése okán: olyan ingatlanokban élnek, amikre a jövedelmük alapján nem lenne lehetőségük ma mar, ezert ugyan vagyon alapján lehet, hogy a legvagyonosabb 10%-ba tartoznak, de közel sem élnek azon a szinten, amire a vagyonból önmagában lehetne következtetni.

Same rules apply!

(#73096) #22743424 válasza BlacKSouL (#73092) üzenetére


#22743424
törölt tag

Gondolom te is tudod, hogy volt kiépített öntözőrendszer az *átkosban volt jég elleni védelem is. Csak mikor privatizálták a földeket ezekkel senki nem foglalkozott. Egy két helyen lehet látni öntözést csak a kiépített rendszerek tönkrementek, az árkok be lettek dúrva stb :((

[ Szerkesztve ]

(#73097) bitpork válasza concret_hp (#73091) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog (1)

Az osztalék és a fizetés ugyanúgy jövedelem és 1/12 alapon számolják tudtommal. Vagy rosszul gondolom?

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#73098) concret_hp válasza bitpork (#73097) üzenetére


concret_hp
addikt

:F

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73099) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Szombaton volt az év leghosszabb napja.Most már egyre rövidülnek a nappalok,megyünk bele a télbe :( :D

(#73100) kraftxld válasza ToBeY (#73099) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Szombaton volt az év legrövidebb napja. Most már egyre hosszabbodnak nappalok, megyünk bele a nyárba :( :D

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.