Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74551) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Vajon mi értelme van a (designon kívül) függönynek,egy panelház x emeltén?

(#74552) bobsys válasza ToBeY (#74551) üzenetére


bobsys
addikt

Ne susson be a nap?

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#74553) parandroid válasza ToBeY (#74551) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hő-, és fényvédelem. Illetve belátás elleni védelem (affene, hogy mondod magyarul, jogy sichtschutz? :F ). Körülötte lévő házak felsőbb emeleteiről simán belátni, ha lentről nem is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74554) BlacKSouL válasza ToBeY (#74551) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nemtom..hogy ne lássanak be?
[kép] [kép] [kép]

bobsys: mandulakivételt én is abban kértem volna, de ez 10 nap mandulagyulladás után, a szájzár előtti napon egy gégészeti gyorsvizsgálat, és azonnali ambuláns beavatkozás volt, csak megvágták őket közepükön, tisztulni, az altatáshoz nagyobb előkészület kellett volna.

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74555) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Ok,felsőbb emeletekről be lehet látni,de erre meg van redőny.(mondjuk ezt is csak sötétben égő villany mellett szerintem)
de tök mind1 mert reggel 7kor függönyt kellet raknom mert az kell... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#74556) tildy válasza ToBeY (#74551) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat te lehet szereted latni, hogyha a szemkozti panelben valaki egy szal csocsben maszkal, en nem annyira:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74557) parandroid válasza ToBeY (#74555) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én például a redőnyt nem szeretem. Elismerem az érdemeit, de ha nem muszáj, nem használom (ha lehet, akkor csak extrém hőségben). Mondjuk a mostani lakásban nincs is. Egyelőre ugyan függöny sincs, a nappaliban pl egy ágyneműhuzat lóg az ablakon, hogy látni lehessen a tv-t, ha süt a nap. Ejj, neki kéne most már állnom nekem is függönyt felrakni. :B

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74558) erdey_a válasza parandroid (#74557) üzenetére


erdey_a
őstag

rakass zsaluziát. mi anno a panelra is azt rakattunk, és most a házon is az van. tetszik, hogy úgy tudok belátást és napbesütés meggátolni, hogy közben nem lesz barlang a szobából úgy, mint a redőnnyel lenne

Vérboci

(#74559) ToBeY válasza tildy (#74556) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Két oldalt vannak még panelházak,szemből óvoda, iskola, rendőrség van :K
Estére mindig le kell húzni a redőnyt, mivel szemből az utcai lámpa pont az ablakkal van egy magasságban

[ Szerkesztve ]

(#74560) rushty válasza erdey_a (#74558) üzenetére


rushty
senior tag

jaj ez engem idegesít, olyan mintha börtönben lennék

Revolut meghívó pü-ben

(#74561) FehérHolló válasza BlacKSouL (#74554) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha ott mászkálna egy szál faszban, akkor meg az lenne a gondod.

Skynet is real. It's called Google.

(#74562) tildy válasza parandroid (#74557) üzenetére


tildy
nagyúr

Én meg azt pl imádom , és gyűlölöm , hogy a hülye kifelé nyíló ablakok miatt itt nen lehet. Hőtől, esőtől is véd , extra ‘szigetelés’ is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74563) fokukac válasza fokukac (#74548) üzenetére


fokukac
nagyúr

na, este már meg is jött az eredmény, olyan negatív, mint a kisugárzásom :D
tök fölöslegesen vesítettem el a nazális szüzességem :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74564) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Kis eső meg valami enyhítő hűvös amúgy nem ártana már, mert karvastagságú repedések vannak az aszálytól

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74565) fokukac válasza BlacKSouL (#74564) üzenetére


fokukac
nagyúr

itt már elállt. pedig még csak szerda van. :)
az előbb már majdnem láttam a napot is..! :K

Ui. menjél a Mátrába hógolyózni..! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74566) BlacKSouL válasza fokukac (#74565) üzenetére


BlacKSouL
addikt

3 napja fáj a fejem, és olyan vagyok mint akit fejbebsztak. Ja és pánikszerűen elalszom ha behunyom a szemem. Mondjuk olyan sötét van nappal, mint este, szóval igazából nyitott szemmel is. Nem láttam még olyat időképen, hogy egy napra 30 mm csapadékot jósoltak, de tegnap igen. Vasárnap este óta megállás, szünet és enyhülés nélkül szakad. És még a betondzsungelben is sár folyik mindenfelé. Mindegy, valamikor majd eláll. Ha más nem akkor jövő májusban amikor meg kéne.
A hótól hányok, mint a torokpálcikázástól. De így hogy 6 fok van, lassan itt is havazik.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74567) erdey_a válasza BlacKSouL (#74564) üzenetére


erdey_a
őstag

nemvicces :O

Vérboci

(#74568) ToBeY válasza BlacKSouL (#74566) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Én pár napja már befűtöttem mert untam hogy folyton fázom :U

[ Szerkesztve ]

(#74569) fokukac válasza BlacKSouL (#74566) üzenetére


fokukac
nagyúr

nálunk már fullban süt a Nap!
Szinte meg is vakulok..! :D

Tobey: én már vagy 2 hete fűtök. szerintem a reggeli 8 fokoknál az már normális.
ami viszont felb*sz ilyenkor mindig, hogy alattam a nyugdíjasok, na azok nem fűtenek. Sőt, megyek haza este, 12 fok van, és nyitva náluk az ablak. Fent a lakásban meg csak azt érzem, hogy hideg a padló.. a vénembernek ilyen szellőztetés-mániája van, akkor is nyitva van az ablak, ha 38 fok van, meg akkor is, ha 12.... imádom az ilyen embereket.
Egyszerre cseréltük amúgy a gázórát, és konkrétan az én fogyasztásom 40%-át fogyasztják ők. alig fűtenek.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74570) BlacKSouL válasza ToBeY (#74568) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Múlt hétig egész jó idő volt, én július eleje óta 2 tengeri vihartól eltekintve nem panaszkodhattam. Még a lakás is tartotta a meleget. De tegnap több dolgom is volt, és az hogy esernyő alatt is 2 garnitúra ruhám is szarráázott, nem dobott fel.
Mindegy mert ősz van, bár sokak szerint nincsenek évszakok..

@: előrejelzés szerint este már nálunk is kisüt ;]

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74571) tope


tope
addikt

A fűtés már nálam is előkerült, hétfő délután muszáj volt legalább őrlángon begyújtani a kisszobában, mert leesett 20° alá a hőmérséklet...
Fürdőről nem is beszélve, bekerült oda is már 1 bő hete az elektromos konvektor.

UI: Itt 7 ágra süt a napocska, fura érzés az özönvíz után.

(#74572) fokukac válasza BlacKSouL (#74570) üzenetére


fokukac
nagyúr

ahogy Edusó Szilárd mondta anno mindig: "derűs estét..!" :D
(akkor van ugye a leghidegebb, ha derűs az este...)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74573) parandroid válasza fokukac (#74569) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Velük kellett volna gázórát cserélned...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74574) fokukac válasza parandroid (#74573) üzenetére


fokukac
nagyúr

hogy csinálod, hogy mindig megmondod a tutit? :)
a robot mindig tudja az ultimate answer-t... :))

Ui. akkor miért nem szóltál? :U :D

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74575) tildy válasza fokukac (#74569) üzenetére


tildy
nagyúr

Rossz szigetelés esetén igen, kell a fűtés . Itt is 8 fok van reggel kinn( meg mindig kabát nélkül járok ), most van 13, még nem fűtűnk. Minek? 23 fokos lakásban minek ? Alattunk meg max a föld melegít;)

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74576) BlacKSouL válasza tildy (#74575) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Lejöttem a városba kajáért, előttem volt ahogy sétálsz az utcán, 6 fok van, mint a hűtőszekrényben, irgalmatlanul szakad az eső, ahogy már 3 napja, fúj a 30-40 km-es szél minden irányból, hordja rád az esőt minden irányból, térdig feláztál mert már egy merő tócsa az egész város, de te sétálsz pólóban, rövidnadrágban/szoknyában, szandálban, mosolyogsz, boldog vagy mert végre jó az idő ;]
Nálunk jó a szigetelés, és a hatodikon lakunk, de így hogy 5 napja nem láttunk napot, állandó a szél, és a nappali csúcshőmérséklet 10-ről 6-ra esett, éjszaka meg kb fagy, így lassan azért kezd kihűlni a lakás. Persze van akinek 17-18 fok ideális, a többség 20 alatt már hűvösli.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74577) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#74570) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Röhej..nemhogy nem állt el, de holnap is egész nap esni fog :) ez már a fakjúbazmeg kisádámutánszabadon

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74578) tildy válasza BlacKSouL (#74577) üzenetére


tildy
nagyúr

Mi már lassan két hete ‘élvezzük’ ezt az időt . Most ért oda . Az esőt amúgy nem szeretem , de egy napos 13-18 fokkal az égvilágon nincs semmi baj.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74579) EQMontoya válasza tildy (#74575) üzenetére


EQMontoya
veterán

Itt azért most leesett közben napi 2-3cm eső mellé, ami durván lehűt mindent. Egyelőre csak klímával, de itt is megy a fűtés.

Same rules apply!

(#74580) fokukac válasza EQMontoya (#74579) üzenetére


fokukac
nagyúr

nappal 10 fok volt, most 6 fok van, reggelre 4-et jeleznek. Amúgy már 3-4 napja ilyen max. 8-10 fok a napi középhőmérséklet, de Tildy beszól Angliából, hogy miért fűtünk, amikor náluk, ott a szigeten meleg van a lakásban... :U :))
Annyira Tildy-s, de imádom :B
Bocs Tildy, szeretünk :K :P

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74581) parandroid válasza fokukac (#74580) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mert nemcsak a klímátok kontinentális, hanem a gondolkodásotok is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74582) erdey_a válasza fokukac (#74580) üzenetére


erdey_a
őstag

asszony elindult dolgozni... de hallom, hogy már percek óta jár a kocsi a ház előtt, mondom kinézek mivan. hát kaparja a jeget a kocsiról :Y
hőmérő 2 fokot mutat...
de legalább nem esik. még.

Vérboci

(#74583) tope


tope
addikt

Itt szépen süt a nap, de délutánra újabb sötét felhők gyülekeznek...
Csak bírja ki 5-ig.
Viszont elő kellett szednem a thermodzsekit, így jó volt.

(#74584) fokukac válasza erdey_a (#74582) üzenetére


fokukac
nagyúr

nefűccsé' be..! :DD

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74585) bitpork válasza fokukac (#74580) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Mi nem fűtünk még. Annyi hogy az egy szál gatya mellett van egy poló és egy zokni is.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74586) ToBeY válasza fokukac (#74584) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ma egész nap maxon kell járatni az összes radiátort,mivel légtelenítik a rendszert ;]

(#74587) parandroid válasza BlacKSouL (#74476) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bleki, én is beleszaladtam egy lemezmásolós házi feladatba (hdd -> ssd, nyilvánbaz avtrükk, hogy a meglévő, belakott win10 maradjon). Melyik programot használtad? Utoljára vagy 10 éve csináltam ilyet, a fene se emlékszik, mivel, és lusta vagyok keresgélni

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74588) Tim82 válasza parandroid (#74587) üzenetére


Tim82
nagyúr

Macrium Reflect Free

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#74589) BlacKSouL válasza parandroid (#74587) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Igen, amit Tim említ [link]
Azóta nem volt gondom az eredménnyel.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74590) parandroid válasza BlacKSouL (#74589) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi, fiúk. Eltettem későbbre, ebből most végülis egyéb okok miatt szűz install lett.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74591) tildy válasza EQMontoya (#74579) üzenetére


tildy
nagyúr

Itt is volt pár olyan nap az elmúlt 2 hétben . Nem véletlen volt az ‘elvezzuk’ macskakörmök közt.

De hogy főkukac is oruljon, mutatom az átlaghőmérsékletet is.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74592) fokukac válasza tildy (#74591) üzenetére


fokukac
nagyúr

köszönjük az információkat. Így már egész más... ja, várj, nem. :P

ui. szeretünk Tildy..! :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74593) tildy válasza fokukac (#74592) üzenetére


tildy
nagyúr

Ugyanolyan ido van ott is mint itt. Szigeteljetek, ha faztok :D Ja azt en csinalom:D

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74594) bitpork válasza tildy (#74593) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

De hát idén nem volt fesztigyál...

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74595) BlacKSouL válasza tildy (#74591) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Akkor nálatok is több megyében településeket zárt el az eső miatti árvíz?

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74596) tildy válasza BlacKSouL (#74595) üzenetére


tildy
nagyúr

Volt ilyen , igen.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74597) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mecccsoda új dizájnok vannak itt, kérem szépen?!?!!!4!!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74598) lenox válasza parandroid (#74597) üzenetére


lenox
veterán

Mit kell nezni? Eddig csak annyit fedeztem fel, hogy a hozzaszolas szam mas szinu, eddig lehetett tudni, hogy link, most meg nem. Mast is kell nezni?

(#74599) parandroid válasza lenox (#74598) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nálad nem ilyen?

Vagy van, akinek eddig is ilyen volt? Mert nekem ma reggel még tuti nem.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74600) lenox válasza parandroid (#74599) üzenetére


lenox
veterán

Hat en asztali nezetet hasznalok mobilon is, de emlekszem halvanyan, hogy mas volt a mobilos nezet, mindketto bena szerintem, tovabbra is asztalit hasznalnek.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.