Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#74701) erdey_a válasza EQMontoya (#74700) üzenetére


erdey_a
őstag

375e a br. magyar átlagkereset. havi 20e a két gyerek ebédje.
vagy valamit rosszul tudok?

persze aki teheti húzzon el Magyarországról (mennék én is), csak ezek szerint körültekintőbben kell választani.

[ Szerkesztve ]

Vérboci

(#74702) EQMontoya válasza erdey_a (#74701) üzenetére


EQMontoya
veterán

Mar ha befer a gyerek az allami bolcsibe.
Amire egyre rosszabb eselyeid vannak.

Nezd meg egy magannak az arat.

Egyebkent en is azert vagyok itthon, mert nem tudnam megkeresni Nyugatabbra az itthoni fizum ketszereset. (Londonban inkabb haromszorosat kellene, azonos eletszinvonalhoz)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74703) erdey_a válasza EQMontoya (#74702) üzenetére


erdey_a
őstag

óvodáról beszélünk, bölcsi férőhely Mo-n is kevés van

Vérboci

(#74704) emvy válasza erdey_a (#74701) üzenetére


emvy
nagyúr

A gyerek relative draga nyugaton, ez teny.

while (!sleep) sheep++;

(#74705) tildy válasza erdey_a (#74699) üzenetére


tildy
nagyúr

Ertsd meg, többnyire nem gyerekkel együtt költöznek ki Angliába az emberek. És ne tudd meg mennyi kisgyerekes költözik vissza.
Egyébként rosszul rémlik , hogy oviba odahaza felveszik már 2.5 éves kortól a gyereket mostanában ?

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74706) tildy válasza EQMontoya (#74702) üzenetére


tildy
nagyúr

2018-as adatok. Nem úgy tűnik, hogy egy atlag programozói fizetés felet elvinné.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74707) EQMontoya válasza tildy (#74706) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ebbol indultam ki. Nyilvan 260e sem viszi el egy atlag programozoi fizetes felet, de a magyar atlag fizetes felet (programozoi fizetesrol szo sem volt) elviszi.

Same rules apply!

(#74708) tildy válasza EQMontoya (#74707) üzenetére


tildy
nagyúr

Jó. Nalunk tavaly meg több mint a felet elvitte, sőt mikor a két gyerek járt egyszerre, akkor az egészet. Nem véletlen váltott a ferjem. Pedig elvileg fizunk alapján felső 10%-bsn vagyunk UK-ben. Középosztály teteje elvileg. Én is meglepődtem .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74709) EQMontoya válasza tildy (#74708) üzenetére


EQMontoya
veterán

Csak Londonban, ami a UK legdragabb varosa. Es varoson belul mar valoszinuleg boven nem vagytok benne abban a 10%-ban, valoszinuleg a 20%-ban sem.
Es ez nem beszolas, egyszeruen ez van, BP-n is.

Valoszinuleg 500 nettoval orszagosan mar boven a top 10%-ban keres az ember, BP-n meg nagyon nem.

BP-n meg a nettoban 7 jegyu jovedelemmel sem vagyok benne biztos, hogy benne vagyok.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74710) emvy válasza EQMontoya (#74709) üzenetére


emvy
nagyúr

> Es varoson belul mar valoszinuleg boven nem vagytok benne abban a 10%-ban, valoszinuleg a 20%-ban sem.

Foleg, hogy Londonban nem a jovedelmi viszonyokat kell nezni, hanem a vagyoni viszonyokat.

while (!sleep) sheep++;

(#74711) BlacKSouL válasza tildy (#74708) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Na most sajnáltam csak meg igazán az angol felső középosztályt, hogy milyen nyomorban élnek, még óvodára se telik... ;]
Tök igaza van akkor A Hőn Szeretett Legfőbb Vezérünknek, miszerint kisországunk hálátlan lakosai valójában luxuskörülmények közepette panaszkodnak.
Tehát akkor ha jól értem azért költözünk külföldre, hogy ott a magyar fizetések többszöröséből ne lehessen kijönni anyagilag, mert 1 vagy 2 szolgáltatás irreálisan túlárazott? Vagy nem tudom.
Az mihez kezdjen aki pillanatnyilag gyermektelen, egyedülálló munkanélküli? Kell már az angoloknak utalnia a brexitre, vagy még elég ha az állásinterjúkra utazgatásra bassza el a végkielégítés maradékát? Tudom, tudom, minden az én hibám.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#74712) EQMontoya válasza emvy (#74710) üzenetére


EQMontoya
veterán

True, de mar BP-n is erre tartunk.
Ha valaki nagyszuloktol orokol ket komolyabb belvarosi lakast, az szinte behozhatatlan vagyoni elony.

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#74713) emvy válasza EQMontoya (#74712) üzenetére


emvy
nagyúr

Igy van.

while (!sleep) sheep++;

(#74714) tildy válasza EQMontoya (#74709) üzenetére


tildy
nagyúr

A család összbevétele alapján mondtam. Household income. Én is meglepődtem . :U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74715) EQMontoya válasza tildy (#74714) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ezt ertem, de nem arra valaszoltal (ismet), mint amit irtam: ez egy orszagos statisztika, de ha letezik ilyen London-specifikusan is, akkor sokkal magasabb szamokat fogsz benne latni.

A vagyoni kulonbsegekrol nem is beszelve, amit Emvy emlitett.

Same rules apply!

(#74716) tildy válasza BlacKSouL (#74711) üzenetére


tildy
nagyúr

Te kijönnel, @ is, mert egy bevétel no gyerek , illetve két bevétel , no gyerek . A vicc, hogy nem a ruházkodás vagy az étel a drága itt, hanem
1. Lakhatás
2 utazás
3 gyerekre vigyázzon valaki amíg dolgozol .
Bár emvy esetén család is közrejátszott a hazakoltozesben ha jól értem , de nem csodálom, hogy Montoya sem akar kijönni . Nekünk is könnyebb lenne anyagilag odahaza, és tudom hogy hiszti mint neked az időjárásról, de ha nem lenne az egyetemek beszántása, meg urambátyám rendszer talán még meg is fordulna a fejemben . Addig pedig elpuffogok arról , hogy a brit rendszer mennyire nem családbarát.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74717) tildy válasza EQMontoya (#74715) üzenetére


tildy
nagyúr

Nem arra válaszoltam , mert nem igazán látok arra statisztikát , Londonban mennyi a top 10. Országosan írtam, de ez ott is van .
Valószínűleg igazad van, úgy más arányok jönnek ki, azt viszont nem értem miért az ittenihez kene mérnem. Sejtesem van .

Őszintén megvallva mi alap középosztálybelinek gondoltuk magunkat. Országosan . Ezért lepett meg.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74718) emvy válasza tildy (#74716) üzenetére


emvy
nagyúr

> Bár emvy esetén család is közrejátszott a hazakoltozesben ha jól értem

Hat nem is a jo sok penzert jottem haza :)

while (!sleep) sheep++;

(#74719) emvy válasza tildy (#74717) üzenetére


emvy
nagyúr

Dehogy vagytok kozeposztalybeliek. Bevandorlokent az kb. lehetetlen. Ismerosok 200k-250k GBP/ev fizu korul is sehol nincsenek a kozeposztalytol. A gyerekeik talan odaerhetnek.

while (!sleep) sheep++;

(#74720) tildy válasza emvy (#74719) üzenetére


tildy
nagyúr

Akkor nézz utána, hogy milyen osszbevételtől számítják itt a középosztályt . Mondom én is meglepődtem , mert én is arra a szintre tettem volna mint te.

Amúgy elírtam , alsó középosztályt akartam írni . Nem alapot.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74721) lenox válasza emvy (#74719) üzenetére


lenox
veterán

Ez kicsit tulzonak tunik nekem, persze fugg attol, hogy mi a kozeposztaly. Szoval neked mi szamit annak, es csak London?

(#74722) emvy válasza lenox (#74721) üzenetére


emvy
nagyúr

Most azt nezem, hogy aki odakeveredett mondjuk 40 evesen, csaladdal, es nagyon jol keres, annak a magas bevetelenek jo resze elmegy a berlesre es a gyerekek iskolaztatasara. A gyerekek nem fognak angliai ingatlant orokolni a nagyszuloktol.

Szoval nagyon sok ido (egy generacio) utolerni azokat, akik mondjuk 'jol keresnek' (mondjuk 60k-100k GBP kozott), es a gyerekeik mar oroklik a hasonlo korulmenyek kozott elo nagyszulok ingatlanjat valamikor.

while (!sleep) sheep++;

(#74723) fokukac


fokukac
nagyúr

Szerintem kicsit elkanyarodtatok.
London a világ egyik legdrágább városa, igen. A világnak azok a városai, ahova özönlik a munkaerő, fancy az egész világ vagyonos rétege számára és egyben pénzügyi központ is, évtizedek, évszázadok óta, azok mind ilyenek... New York is.
A vagyoni helyzet pedig mindenhol bejátszik, ha nincs ingatlanod... és ha másik országba költözöl, miért lenne?
Ha máshova költözöl, és az egy ilyen felkapott város a világ gazdag részén, ott mindenhol magas lesz a lakhatás költsége is, azaz a béred jelentős hányadát elviszi a bérlés. Ez ellen sokan úgy védekeznek, hogy kiköltöznek az agglomerációba, vagy vidékre.... de ott meg kevesebbet lehet keresni.

Érdemes nézegetni a numbeo-t, sok infó van ilyen bér/megélhetés arányokról.

Szerintem amúgy Budapesten élni, ha mindkét keresőnek van fehérgalléros állása, netán szakember valamiben, istenes dolog, ár / érték arányban még mindig elég jól állunk.

Én pl. most kifizettem a lakáshitelem, és hatalmas királyság, hogy a havi összköltségem mondjuk a rezsi, meg amennyit megeszek. Oké, ezért 15 évet dolgoztam, hogy legyen egy lakásom, de megvan.

De ismerek több olyat is, akinek Londonban lett lakása/háza ugyanennyi idő alatt. Eladték, hazaköltöztek, és most van egy forintban (több) százmilliós megtakarításuk, amiből saját bizniszt csinálnak épp...
ez ilyen.
Ha ingatlanod van valahol, az egy egészen más liga már. Addig pedig ki kell bekkelni valahogy.

Ui. az megvan, amikor a Sherlock utolsó részében megjelenik Mrs. Hudson egy aston martinnal? majd megindokolja, hogy "házam van London belvárosában, pont erre ne telne?" vagy valami ilyesmi... :)

Uui. @Emvy: egy bevándorló sosem fogja utolérni a vagyonos helybeli benszülötteket... csak ha az átlag sokszorosát keresi.

[ Szerkesztve ]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74724) Pttypang


Pttypang
veterán

Ha magyarorszagonlenne egy 500k kornyeki lakosu varos, mindenki megtalalhatna a szamitasat.
Budapest tul nagy, a tobbi varos meg tul kicsi.

Letezik meg egyaltalan nyugaton ilyen merteku lakossagathelyezkedes, amivel egy ilyen varos kialakul/felbukkan?

Everybody lies.

(#74725) parandroid válasza fokukac (#74723) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Amit még kihagytatok az egyenletből, hogy ott van optimális esetben két pár szülő + 4 pár magyszülő is, ami felbecsülhetetlen érték akár vagyoni, akár bevételi szempontból (anyagi támogatás, gyerekfelügyelet, kapcsolatrendszer, ha az öröklést nem is nézzük), plusz szociális biztonság, és kapcsolati háló szempontjából még a tágabb rokonság (nagynénik, nagybácsik, unokatestvérek, + ezek teljes kapcsolatrendszere), meg a gyerekkor óta épített kapcsolatok (iskolai, egyetemi barátok, csoporttársak, azok szülei). És ez nem csak karrierben segítség, orvos-, bölcsődei, óvodai hely, vagy akár iskolaválasztás vonatkozásában is, lakásvásárláskor, bérléskor, befektetési lehetőségeknél, és még sorolhatnám. Persze ez mind kiépíthető, de mire beérik, az több generáció, az első-, és második generáció mindig migráns marad. És az a vicc, hogy ha osztok-szorzok, még így is jobban érzem magam itt. A gyerekeimet meg ne is kérdezzétek.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#74726) tildy válasza parandroid (#74725) üzenetére


tildy
nagyúr

De ez csak akkor működhet jól , ha helyben maradsz. De ha mucsarocsogealso az a hely , akkor cseszheted, hogy Budapesten pl 5x annyit kereshetnél, ha meg Budapestre mész, akkor meg cseszheted a családi segítséget jórészt .

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74727) gaborbol


gaborbol
őstag

Itt is nehezen veszi be mar a gyomrom a hireket, de a hazaibol is eleg csak atfutni a szalagcimeket.

Winkler Róbert felmondott a Totalcarnál

Kövér László 4,4 millió forintra büntette Jakab Pétert, mert egy zsák krumplit akart adni Orbánnak

Járványügyi szakértő: A remdesivir hazai gyógyszervizsgálata alkalmatlan a gyógyszer vizsgálatára

Tiltott adatszerzés gyanújával indult nyomozás a Mészáros Lőrinc harcjárműveiről készült drónvideó miatt

(#74728) tildy válasza gaborbol (#74727) üzenetére


tildy
nagyúr

Az a 4.4 millió komoly? Te jó ég .

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74729) Tothgera30 válasza gaborbol (#74727) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mióta egyre "érdekesebb" történesek vannak a parlamentben, és ehhez kapcsolódó helyeken, azóta én büntetném az ilyen, vagy ehhez hasonló megnyilatkozásokat. Továbbá örökre kizárnám mindennemű közügytől is, ezt minden jelenlévőre vonatkoztatva.

Winki amúgy már erről beszélt valamelyik vlogjában, hogy neki ez nem annyira pálya. Tippem szerint Speedzone lesz belőle, bár lehet már más irányba mozdulna.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74730) bitpork válasza Tothgera30 (#74729) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

Ez a legkevesebb amiért nem kap helyet a többség véleménye a közös finanszírozásból fenntartott médiában. Nagyon sajnálom hogy a magyar többségben van annyi értelem hogy nem úgy reagál mint 2006ban a sok senkiházi hazaáruló.

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

(#74731) ToBeY válasza Tothgera30 (#74729) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Szerintem Winkler-nek ez a sörteszt eléggé bejött,lehet ezt akarja fő csapásiránynak.
E mellett pedig biztosan lesz egyéb munkái is pl említette csinál napszemüveg teszteket is.

[ Szerkesztve ]

(#74732) EQMontoya válasza ToBeY (#74731) üzenetére


EQMontoya
veterán

A sorteszbol szerintem nem tud megelni.

Same rules apply!

(#74733) ToBeY válasza EQMontoya (#74732) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Lehet ő már eggyel magasabb szinten van mint egy húszas éveiben járó influnszer,és kevés neki ami abból befolyik. Nem tudom.

(#74734) Pttypang válasza Tothgera30 (#74729) üzenetére


Pttypang
veterán

Az elso bekezdest nem igazan tudom hova tenni.
Ugyanabban az orszagban elunk? :)

Everybody lies.

(#74735) Tothgera30 válasza bitpork (#74730) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Főképp a kulturálatlanság zavar, mivel sejtésem szerint nem a kompetenciamérésen elhasalt egyéneket alkalmaznak/tak ilyen pozícióra/fizetésért.

#74731 ToBeY: Úgy rémlik hobbiként utalt rá, szerintem csak kulináris élvezetei miatt éli a dolgot.

#74734 Pttypang: Mivel konvencionálistól eltérő véleményt alkottam? Semmilyen mögöttes tartalmat nem érdemes belelátni. Teljesen párttalan, nem akarom belevonni a bal/jobb/liberális, sötöbö érdekeket.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#74736) Pttypang válasza Tothgera30 (#74735) üzenetére


Pttypang
veterán

A kozugyes kizarast nem sikerult hova tennem.

Nem mondanam elteronek a konvencionalistol, de nem is nagyon tunik helytelennek, ha valaki tablakkal jelzi a szinvonalat, hatha valaki nem veszi eszre egyebkent.

Everybody lies.

(#74737) ToBeY


ToBeY
nagyúr

És 236 napot kell várni,hogy ismét jó idő,nyár legyen :D
[link]

eskü,az oldalhoz nincs közöm :DDD :N

[ Szerkesztve ]

(#74738) erdey_a válasza ToBeY (#74737) üzenetére


erdey_a
őstag

(#74739) ToBeY válasza erdey_a (#74738) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Ezt ismertem meg a karácsonyost is.

(#74740) 7 válasza ToBeY (#74739) üzenetére


7
addikt

(#74741) fokukac válasza erdey_a (#74738) üzenetére


fokukac
nagyúr

szar, a napkeltét-napnyugtát még nyári időzóna szerint mutatja. :U

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74742) erdey_a válasza fokukac (#74741) üzenetére


erdey_a
őstag

mert ők már tudják, hogy az lesz bevezetve :)

Vérboci

(#74743) EQMontoya válasza erdey_a (#74742) üzenetére


EQMontoya
veterán

Bárcsak, a téli egy komplett agyfasz.
És nyugodtan jöhet mindenki azzal, hogy elvben ez a természetes, de pont a keleti szélén vagyunk. 6:50-kor senki nincs ébren, de 16:30-kor mindenkit zavar, hogy k.. sötét van.

Same rules apply!

(#74744) erdey_a válasza EQMontoya (#74743) üzenetére


erdey_a
őstag

igazad van. de ha a nyári lesz, akkor meg a sötét fog zavarni reggel 9kor.
sajnos nincs univerzális megoldás

Vérboci

(#74745) ToBeY válasza EQMontoya (#74743) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Tegnap valami műsorban olyat pedzegettek, hogy időzónát kéne váltanunk inkább mert sokkal jobb lenne nekünk az amiben a Románok vannak GMT+2
Pont azért mert a GMT+1 szélén vagyunk és ez mostani nem olyan jó, mivel kevesebb ideig van világos mint nyugaton.

[ Szerkesztve ]

(#74746) fokukac válasza ToBeY (#74745) üzenetére


fokukac
nagyúr

Pont ugyanannyi ideig van világos, tök mindegy, hogy milyen időzónában vagy... Ez egy zéró összegű játék.

Amúgy én inkább vagyok Nyugat-Európával egy időzónában, mint a románokkal, bocsi.
egyrészt. másrészt 500 km széles ország vagyunk, az ország legkeletibb csücske van csak a zóna közelében, az ország nyugati fele a zóna közepéhez van már közel. Greenwich-től számolva 15 szélességi fokonként van egy-egy időzóna, ez azt jelenti, hogy keleti szélesség 7,5 fok és 22,5 fok közötti a zónánk. A zóna közepe igazából kb. Graz magassága.
Igazából nagyjából a francia-német határ vonalától nyugatra van mindenki rossz zónában... Ahogy az alábbi térképen látszik is.

Én nem tudom, egyáltalán hogy merülhetett fel ez a kérdés így a 2010-es évek végén.
szerintem nonsense.
Hogy közvéleménykutattak, hogy válassza ki a nép, hogy neki melyik időzóna tetszene...? Hát melyik? A nép buta.
majd ha szembesülnek azzal, hogy télen fél 9-kor világosodik, mert nyári időszámítást alkalmaznak, akkor lehet, hogy nem fog annyira tetszeni...

És az meg pláne egy idióta ötlet volt, hogy majd az egyes országok egyenként eldönthetik. Hát b+, az időzónának az a lényege, hogy mindenhol ugyanannyi az idő! Ha átmegyek a határon, vagy van egy konferenciahívásunk egy külföldi üzleti partnerral, akkor ott is ugyanannyi az idő. Vagy legalábbis van az egészben egy rendszer, egy kiszámítható logika...
Ha itt ~30 ország elkezdi összevissza variálni, hogy ki melyikbe tartozik, az kinek lesz jó?
Agyrém az egész... De tényleg.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#74747) tildy válasza erdey_a (#74744) üzenetére


tildy
nagyúr

Miert lenne reggel 9 kor sotet? Miert most telen 8-kor az van?
Nem tudom észrevették-e mar egyesek, de attol meg, hogy nincs fenn meg a nap, mar akkor is pirkad, ergo nincs tok sotet.

[ Szerkesztve ]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74748) EQMontoya válasza fokukac (#74746) üzenetére


EQMontoya
veterán

Ez mind igaz, csak a nézőpont rossz. Alapvetoen az emberek többsége mondjuk a 22-6 és 00-08 orak között alszik.

Nyilvan mindkét irányban van kilógás (pl en), de ez lefedi a társadalom többségét.
Viszont ebből következik az, hogy nem nagyon van értelme annak, hogy 7 elott világos legyen. Mert aki 6-kor kel, az sem fog sokkal 7 elott kilépni az ajtón. (Reggelizik, kávézik, mosakszik, gyereket pesztral, stb)

Nade ha a DST kikerül a képből (hála az égnek, mert az tényleg egy komplett agyfasz, és csak az IT ipar dollármilliókat baszott el ra az elmúlt 10-20 évben), akkor valami olyasmi időre kellene lőni, hogy az emberek minél többet tölthessenek világosban.
Ha arra optimalizálunk, hogy nehogy télen egy hónapig sötét legyen, akkor nyáron nagyon hosszú órákat fogunk kidobni a semmire, amikor az világos van, de meg mindenki alszik, mert 4-kor kelt a nap.

Szoval ennek szerintem ott van az optimuma, hogy télen 8-kor kel a nap, és ez az emberek egy részének szar lesz.
De ha nyáron is 8-kor sötétedik, az mindenkinek szar, és meg az is, ha szeptembertől márciusig minden nap sötétben mész haza munkából.

Es ez az egesz azert van, mert földrajzilag délben kellene lennie a világos időszak közepének, de a bioritmusunk szerinti napunk közepe valahol du 2 és 4 között van.

Szoval földrajzi szempontból teljesen igazad van, de attól ez a megoldás meg az embereknek összességében szar.

Same rules apply!

(#74749) tildy válasza tildy (#74747) üzenetére


tildy
nagyúr

Meg egy kis segitseg. Ha valaki szerint a "civil twillight" ami igy a nyari szamitas alapjan januar elsejen 7:55-8:31 kozt lenne tok sotet, az sürgősen gondolja át.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#74750) fokukac válasza EQMontoya (#74748) üzenetére


fokukac
nagyúr

[i] "de a bioritmusunk szerinti napunk közepe valahol du 2 és 4 között van" [/i]

Neked... De másnak nem... Menj ki az utcára egyszer fél 8-kor...
Nekem speciel a new York - i ido feküdne, mert délben szeretek kelni... :P

Na ezért nem szabad az emberek preferenciájára bízni az ilyesmit. Délben legyen dél, ennyi. Télen meg úgy is sötét lesz mert rövid a nap...

Ui. Amúgy trópusi helyeken, ahol kevésbé zavar be ez a tél - nyár dolog, nagyjából egész évben este 6-kor megy le a Nap.

Pleased to meet you - hope you guess my name

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.