Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#73951) ToBeY válasza Spet (#73950) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Jó,az apple ökoszisztéma egészen más tészta,ott már megszokták ezt a userek..
Múltkor hallottam valami olyasmit,hogy egy monitor állványt árultak csilliárdokért az apple-nél

(#73952) NoLF válasza ToBeY (#73949) üzenetére


NoLF
addikt

szerény véleményem szerint a displaynél fejlettebb a hdmi, ezért adnak hozzá azt, ha már drágább monitor. ha meg a csököttebb displayt akarod használni, vegyél olyan kábelt - ez lehet a vezérelv...

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73953) ToBeY válasza NoLF (#73952) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Erre nem gondoltam,lehet hogy ez van amit mondasz, és valami nagyon durva hdmi kábelt adtak a monitor mellé :U

(#73954) NoLF válasza ToBeY (#73953) üzenetére


NoLF
addikt

nem kell, hogy feltétlen durva legyen, egész egyszerűen jellegéből adódóan a hdmi több mindent tud, mint a display. hdmi pl hangot is visz.

utánaolvastam miután elkezdtem baromságokat beszélni, a displayport is visz hangot...

[ Szerkesztve ]

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73955) parandroid válasza ToBeY (#73949) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

És akkor miért nem dvi-t? Az én asztali gépe(i)mennpl csak ilyen kimenet van, se hdmi, se dp.

A töltős dologgal meg történetesen egyetértek, az utóbbi 4-5 évben ki sem csomagoltam a kábelt, ott van a dobozban gyárilag összetekerve, az adapterrel, meg a fülessel együtt. Tök fölösleges, mindenből van jobb, mint a gyári. Persze nem féltem őket, tudom, hogy ettől sem lenne olcsóbb, de legalább kevesebb kacat megy a szemétre pár év múlva. Pont a minap pakoltam össze egy cipősdoboznyi régi telefontöltőt, autós töltőt, meg gagyi gyári füleseket elektronikus hulladéknak. Púposan tele lett...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73956) ToBeY válasza parandroid (#73955) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Volt valami hír mostanában, hogy iphone 12 nem lesz töltő mert mindenkinek van már, viszont így 50USD olcsóbb lesz a teló :DDD Biztos így csak 1150usd az új iphone :K

(#73957) concret_hp válasza ToBeY (#73949) üzenetére


concret_hp
addikt

csak szerintem gáz, hogy 3 kábelt adnak minden monitorhoz gyárilag, pedig csak 1el használod? ;]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#73958) parandroid válasza ToBeY (#73956) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az i11 850-ről indult. Töltővel. Most valami 700-ért már láttam a minap akcióban. Szintén töltővel. Még nincs egy éves a modell. Szóval már az alma sem a régi.

concret_hp: A nyomtatógyártókat kène megkérdezni, printerhez már 20 éve is külön kellett mindig kábelt venni.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73959) NoLF válasza parandroid (#73958) üzenetére


NoLF
addikt

jelenlegi példa: bixolon ad kábelt a nyomtatóhoz, sam4s nem ad kkábelt a nyomtatóhoz.

blokknyomtatóról és usb kábelről beszélünk.

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73960) ToBeY válasza concret_hp (#73957) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Csak DP kábelt kéne adniuk, az jó a legtöbb eszközhöz. :P
Mondjuk hdmi csak nem megy vele 4k60hz 10bit

[ Szerkesztve ]

(#73961) lenox válasza ToBeY (#73960) üzenetére


lenox
veterán

De amugy hdmi tobb eszkozon van, mint DP, szoval ha egyet adnak, akkor szerintem jo a hdmi.

(#73962) fokukac válasza parandroid (#73958) üzenetére


fokukac
nagyúr

de az megvan, hogy nálunk az továbbra is 240 ezer? Az pedig egy havi fizetés? És amúgy ez az olcsó verzió, mert van pro, meg pro max is
Normális ember nem ad ennyit telefonért. Csak erősítőért, de az más :D

Ui. és volt valami olyan is, hogy a töltő, amit adnak hozzá, az a régi 5 wattos, nem ám a gyorstöltő... azt vedd meg magadnak 15 ezerért, gondolom :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73963) NoLF válasza fokukac (#73962) üzenetére


NoLF
addikt

mégis millióan azt veszik... :D

The Institute of Unfinished Research has concluded that 6 out of 10 people

(#73964) parandroid válasza fokukac (#73962) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, pont mint egy pixel, vagy egy galaxy s.

Amúgy normál töltőt adnak hozzá. Nem tudom, az mit tud, nem is érdekel, én vagy az ikeás hosszabbító usb aljzatából töltöm, vagy szintén ikeás 3 usb-s adapterből, vagy vezeték nélküli töltővel (félve írom le, hogy szintén ikeás), vagy az autóban rádugom az usb-portra, amikor kell a carplay. Egyikről sem tudom, hogy ez most gyorstöltő-e, vagy sem, de nem is érdekel.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73965) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Duna-parton kidőlt egy korhadt fa a futó,kerékpár út mellett.Erre egy szalvéta méretű papírra ráírták "vigyázat darázsveszély! A probléma megoldása olyan tipikusan magyaros. :U

(#73966) tbs válasza parandroid (#73964) üzenetére


tbs
addikt

tegnap egy ikeas szekreny osszeszerelesenel a kepregeny szerint elo kellett vegyunk egy dekopirt, majd a kepregenybol olloval kivagott wc-papir hajlekonysagu mintat atrajzolva kellett lukat vagnunk az ikeas holmik elhelyezesehez.

lassan ikeas deszkakat lehet venni az ikeas csavarkeszlet melle, meg ilyen kis blueprinteket, hogy miket epithetsz hogyan - ha van hozza szerszamod, mert asszem az ikea dekopirt nem arul. (nem kerestem, de hopp, piaci res..!)

drama.

(#73967) gaborbol válasza fokukac (#73962) üzenetére


gaborbol
őstag

Bakker, hat annyiert meg a fent emlitett Mac Pro monitor allvanyt sem kapsz :DDD

(#73968) ToBeY válasza gaborbol (#73967) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Igen erre az álványra gondoltam :DDD

(#73969) parandroid válasza tbs (#73966) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Van ikeás dekopírom is. :DDD Egyszer használtam ikeás konyhaszekrény munkalapjának kivágásához.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73970) Lortech válasza gaborbol (#73967) üzenetére


Lortech
addikt

Há nem latod, hogy ezust.

Thank you to god for making me an atheist

(#73971) fokukac válasza gaborbol (#73967) üzenetére


fokukac
nagyúr

Zsír. és ez mit tud?
lehet rá ájfónt akasztani..?
mert akkor veszek is kettőt... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73972) gaborbol


gaborbol
őstag

Szamit, hogy mit tud?

Design, innovation, heritage, milyen bs jut meg eszembe... feature rich user experience...
4 honap ingyen Apple Music and free shipping. What’s not to like?

Raakasztod a 32”-es monitort arra valo, mert alapbol nem allithato az allvany.

Van ugye standard meg a nano, had ne mondjam, hogy ki veszi standard glasst.
Es erre duct tappel rogzited a telot.

[ Szerkesztve ]

(#73973) bobsys válasza gaborbol (#73972) üzenetére


bobsys
addikt

immersive experience

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#73974) fokukac válasza parandroid (#73964) üzenetére


fokukac
nagyúr

Tudjuk, hogy ikea-bérenc vagy :D
De hát jó dolga van, aki napjában ennyiszer dughat, itt, meg ott, meg amott, jöttében, mentében... :P

A gyorstöltés egy olyan dolog, hogy nem 2-3 óra alatt tölti fel a telefont, hanem 1 óra alatt. Vagy tölt bele 50%-ot 20 perc alatt. Ami amúgy jó dolog, ha mászkálsz ide-oda, és gáz, ha lemerül.
SZóval ez oylan 2015 óta sztenderd az Andoidos telefonoknál.
Az Apple pedig kb. 2 éve kapcsolt. Az ájfón 7-esem asszem 2,5 óra alatt tölt fel a gagyi töltőjével. És az még nem is támogatja a gyorstöltést se.

Se a vezeték nélkülit.

Vezeték nélküli töltés egyébként először a NExus 4-esben volt 2012-ben, csak hát ugye nem az alma mutatta be, ezért nem lett menő. De aztán az alma 5-6 évvel később menővé tette ezt is. Kb. 4-szeres áron. Ennyike.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73975) fokukac válasza fokukac (#73974) üzenetére


fokukac
nagyúr

most olvasom, hogy már nem ezer, hanem 2000 milliárd dollárt ér az Apple.
Összehasonlításképpen, a magyar GDP valami 150 milliárd USD.

Vegyetek még ájfónt...! :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73976) EQMontoya válasza fokukac (#73974) üzenetére


EQMontoya
veterán

A vezeték nélküli töltést meg a Nokia tolta anno, nekem is a régi WP-hez való töltőm van.
Ami szerencsére szabvány, szoval kiválóan tölti a szifont is elég régóta. :)

[ Szerkesztve ]

Same rules apply!

(#73977) fokukac válasza EQMontoya (#73976) üzenetére


fokukac
nagyúr

meglepő tőlük, hogy nem álltak elő egy új, semmi mással nem kompatibilis megoldással... Nem is értem... :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73978) Tim82 válasza fokukac (#73974) üzenetére


Tim82
nagyúr

Vezeték nélküli töltés egyébként először a NExus 4-esben volt 2012-ben

Ez még mindig nem helytálló. [link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73979) FehérHolló válasza Tim82 (#73978) üzenetére


FehérHolló
veterán

Engem inkább az érdekel, hogy hogy a csudába' tudsz ilyen dolgokat megjegyezni? :D

Skynet is real. It's called Google.

(#73980) Tim82 válasza FehérHolló (#73979) üzenetére


Tim82
nagyúr

Superpower.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73981) fokukac válasza Tim82 (#73978) üzenetére


fokukac
nagyúr

Na, köszönjük Emese...
Te is csak azért jársz ide, hogy önmagadat linkeld.. :P
de így már egész más :))

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73982) Tim82 válasza fokukac (#73981) üzenetére


Tim82
nagyúr

Általában lusta vagyok még egyszer leírni ugyanazt, gyorsabb újra linkelni az aranyhal-memóriával rendelkező fórumtársnak. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73983) FehérHolló válasza Tim82 (#73980) üzenetére


FehérHolló
veterán

A fényességedben örökölhető/átruházható?

Skynet is real. It's called Google.

(#73984) Tim82 válasza FehérHolló (#73983) üzenetére


Tim82
nagyúr

Rendszeres Cavinton szedéssel megközelíthető.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73985) parandroid válasza Tim82 (#73984) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Az nem jó, mindig elfelejtem beszedni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#73986) fokukac válasza Tim82 (#73982) üzenetére


fokukac
nagyúr

aranyhal... és a három kívánság? :D (nyugi, már megvolt)

ui. azt azért tegyük hozzá, hogy az, hogy van hozzá olyan hátlap, azért az nem ugyanaz. Hátlapot utoljára a 3310-esen cseréltünk... :P

Uui. Péterke: Hát akkor vedd be... hogy ne felejtsd el bevenni... :P
vagy szólj a 'zasszonynak, és ő majd gondoskodik rólad :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73987) Tim82 válasza fokukac (#73986) üzenetére


Tim82
nagyúr

azt azért tegyük hozzá, hogy az, hogy van hozzá olyan hátlap, azért az nem ugyanaz. Hátlapot utoljára a 3310-esen cseréltünk...

A vezeték nélküli töltés szempontjából tök mindegy, hogy a tekercs levehető vagy nem levehető hátlap belső oldalán van, a lényeg, hogy a telefon alaplapján ott van a tekercshez az érintkező, tehát az előkészítés megvan.

Aztán az olyan, a Nexus 4 előtt vagy azzal közel egy időben kijött és vezeték nélküli töltésre előkészített telefonok esetében, mint a Galaxy S3, a Galaxy Note 2 meg a Nokia Lumia 820, eldönti a felhasználó, hogy valóban szüksége van a feature-re és beruház egy Qi-tekercses hátlapra vagy nem.

Ha az a Nexus 4 innovációja, hogy nem cserélhető a hátlap és így nem opcionális a Qi töltés, akkor azzal meg a Lumia 920-szal van versenyben (ugyanakkor jöttek ki). Nyilván az már más téma, hogy felhasználói szempontból miért is nem jó a nem levehető hátlap.

Az, hogy te utoljára a 3310-eden cseréltél hátlapot, remek kis színes, köszi, hogy megosztottad, de azért egyéni szocprobléma és persze egyáltalán nem releváns a téma szempontjából. :P

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73988) fokukac válasza Tim82 (#73987) üzenetére


fokukac
nagyúr

Aha. Már a szuzukimnak is merült le az akksija, amit fel kellett tölteni... tehát már az is plug-in hibrid volt :)

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#73989) gaborbol válasza fokukac (#73988) üzenetére


gaborbol
őstag

Nem akarok kozetek allni, de amikor 2009-ben visszajottem a fonokomnek mar vezetek nelkul toltodo telefonja volt ami azt hiszem egy Palm volt.
2000-be amikor meg eloszor kijottem olyan mobilok voltak a cegnel, hogy cb radio volt integralva belejuk.

10+ emeletes vasbeton szerkezetes epuletbe a tereronek hire sem volt, a radio meg ment szepen es azert nem kellett fizetni, mig az akkori sajat mobilomon a hivas is percdijjas volt :)

Az egyik legszebb hid mellett lakom, ez vezet le az oceanhoz a leggyorsabban ezert pentek deltol szombat estig a forgalom az kegyetlen. Ha at kell kelni rajta, van hogy 2 ora, normal esetben meg 10 perc. Tegnap irt szomszedom 12 oran keresztul tartott az ut a 3 gyerek kell a kocsiba. Valaki ugy gondolta leugrik, rendorok lezartak a hidat, aki rajta volt az ott is maradt, 20 oran keresztul gyozkodtek, de vegul nem ugrott le...

Most rakerestem a Palm telora, az elso forum kb elso hozzaszolasas:

Nagy kaland...(mas szohasznalat) a 1999-es philips fokkemem is vezetek nelkul toltodott. Mindenki lop.

[ Szerkesztve ]

(#73990) rushty válasza parandroid (#73865) üzenetére


rushty
senior tag

üveggyűjtő cikk by Lokál

Revolut meghívó pü-ben

(#73991) lenox válasza Tim82 (#73987) üzenetére


lenox
veterán

Palm Pre 2009. Nyertem?

(#73992) lenox válasza gaborbol (#73989) üzenetére


lenox
veterán

fokkemem

Ezt nem tudtam dekodolni, Oral B inductive charging early 1990s.

(#73993) tildy válasza Tim82 (#73987) üzenetére


tildy
nagyúr

Na mi történt , most kukac beléd próbál állni ? Pedig elég eltérő az avatarunk.😂

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#73994) Tim82 válasza lenox (#73991) üzenetére


Tim82
nagyúr

Valamit biztosan. :)

Én azt se mondtam, hogy az S3 az első, csak azt, hogy egy olyan telefon, ami előbb jött ki, mint a Nexus 4 és tudta az adott funkciót.

Ha jól emlékszem, Palm-ék egyébként nem a végül elterjedt Qi megoldást alkalmazták, hanem valamilyen saját szabványuk volt.

tildy: nem érzékelem, hogy próbált volna "belém állni".

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73995) lenox válasza Tim82 (#73994) üzenetére


lenox
veterán

Hat hogy teged idezzelek egyeni szoc problema :) , hogy mit mondtal, meg mit nem, a tema (melyik az elso) szempontjabol az az erdekes, hogy tudsz-e a palm pre elottit vagy nem.

(#73996) Tim82 válasza lenox (#73995) üzenetére


Tim82
nagyúr

Amúgy nem jutott volna eszembe a Palm Pré, szóval köszönöm, hogy felhívtad rá a figyelmemet, egy újabb mobil, amit tök jó lenne birtokolni. :R Palm Pixi Plus meg egy-két régebbi Palm Treo/Centro hányódik itthon, az előbbi talán működőképes is (úgy tettem el), az utóbbiak valószínűleg nem.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#73997) rushty


rushty
senior tag

Nyár volt [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#73998) EQMontoya válasza rushty (#73997) üzenetére


EQMontoya
veterán

Sikeres ember nem kattint origos linkre.

Same rules apply!

(#73999) rushty válasza EQMontoya (#73998) üzenetére


rushty
senior tag

A Google hírekből van.

Revolut meghívó pü-ben

(#74000) bitpork válasza rushty (#73999) üzenetére


bitpork
veterán
LOGOUT blog

EQMnek igaza van :)
Én most a siófoki dugóból gyövök. 1,5 óra volt megtenni a siófok Enying távot (cca 15 km).

https://hardverapro.hu/apro/audi_q7_hibrid_2016/hsz_1-50.html

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.