Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2013-06-06 15:06:01

LOGOUT.hu

Kérlek, írd le a számítógéped alkatrészeit, a probléma előzményeit, a problémát és azt, hogy eddig mit próbáltál tenni, hogy könnyebben és hamarabb segíthessünk!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#45531) Smileyman09


Smileyman09
újonc

Sziasztok!

Adott az alábbi konfig:

ASRock H97M Pro4
Intel i7-4790k
Sapphire RX 580 Nitro+
2x4GB Corsair 1600Mhz, 2x4GB Samsung 1600Mhz
PLEXTOR PX-256S3G SSD
Western Digital WD20EZRX-00D8PB0 merevlemez
FSP AU-600 táp

BIOS: P2.30 (type: UEFI)
GPU driver: 21.5.2
Operating System: Windows 10 Pro 64-bit (10.0, Build 19042) (19041.vb_release.191206-1406)

Minden más driver az alaplap gyártójától a legfrissebb van leszedve.

A probléma az lenne, hogy teljesen random időközönként elmegy a kép, mintha kihúztad volna a kábelt a gépből és csak egy reset gomb oldja meg a helyzetet. Utána amikor elindul a gép, be kell menni az eszközkezelőbe, majd engedélyezni a kártyát, mert valami folyamat letiltja. A probléma egyre gyakrabban jön elő és egyre eltérőbb szituációkban. Az AIDA64-nek kipróbáltam a "System Stability" tesztjét, ott semmi probléma nem volt, ezért sem tudok semmire gyanakodni. Amikor még a 21H1-et használtam, ott főleg akkor jött elő ez a jelenség, amikor egy olyan játékban voltam, ami elég erősen kihajtja a gépezetet, főleg a videókártyát. A hőfokokat néztem, azzal nem volt probléma, RAM tesztet is csináltam, bár igaz, csak a windows félével. Valamint újabban azt is elkezdte, hogy amikor elmegyek a géptől, 15 perc után - így van beállítva - kikapcsol a képernyő, és miután visszajövök, megmozdítom az egeret, felvillan a kép, majd befagy minden. A kép elmegy, nem érzékel semmit a monitor és ezen is csak a reset gomb segít.

Húzva semmi nincs, és ez az egész egy friss windows-on történik, de már megannyi verziót megpróbáltam és egy idő után mindig előjött a probléma.

Köszönöm előre is a segítséget. :R

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.