Hirdetés

2024. június 13., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:25

LOGOUT.hu

Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól! ;)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21651) HunChris válasza kardkovacsi (#21650) üzenetére


HunChris
senior tag

+ áfa ;]

(#21652) süti5 válasza bb71 (#21649) üzenetére


süti5
őstag

Nekem most nyáron/ősszel a 19 db 375-ös panel (kb. 7,1 kWp) + 8-as SE inverter volt 3,1 millió.

(#21653) senki68 válasza kardkovacsi (#21640) üzenetére


senki68
senior tag

Megnéztem azt a panelt amit szeptemberben vettem, most nettó 2.000 Ft.al olcsóbb.

(#21654) senki68 válasza süti5 (#21652) üzenetére


senki68
senior tag

Kerestek is rajta 1 millát.
Nem egy rossz bér 1 napos melóért.

(#21655) kardkovacsi válasza HunChris (#21651) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

:D igen...elvileg csak az inverterekkel businesseltek félre.

(#21656) Rolly válasza senki68 (#21654) üzenetére


Rolly
veterán

azt nem értem, ha te ilyen menő telepítő vagy akkor hogy van időd egész nap itt fórumozni :D

(#21657) dobolan válasza Rolly (#21656) üzenetére


dobolan
senior tag

Aki a kuli munkát is maga végzi, na az a nem menő telepítő :D

(#21658) bb71 válasza Rolly (#21656) üzenetére


bb71
őstag

Ő nyár óta vette fel a tevékenységi körébe, ha jól emlékszem!

(#21659) senki68 válasza Rolly (#21656) üzenetére


senki68
senior tag

Ki mondta neked, hogy "menő telepítő" vagyok?

(#21660) süti5 válasza senki68 (#21654) üzenetére


süti5
őstag

Korábban pentele olcsóbban vállalta volna, de ismerjük, mi lett a vége.....
Sajnos ez itt Pest mellett ennyi, érdeklődtem még és akik adtak ajánlatot, nem tértek el jelentősen, viszont ez legalább megbízható kivitelező volt.

(#21661) senki68 válasza süti5 (#21660) üzenetére


senki68
senior tag

Pest mellett is vannak olyan telepítők akik sokkal olcsóbbak.
Lehet nem minden nap jönnek szembe a netes reklámokban, meg nincs irodaházuk, de megbízható korrekt munkát végeznek korrekt áron.

(#21662) Tony21 válasza magnusheron (#21606) üzenetére


Tony21
tag

araminfo@eon.hu

3x kontaktáltam velük itt (igénybejelentéstől a készrejelentésig), 6 nap volt a leghosszabb idejű átfutás. Készre jelentés után 3. nap már hívtak, hogy időpontot egyeztessenek óracserére. Nem kell senkit felhívni, nem kell sehova bemenni ügyetintézni.

(#21663) süti5 válasza senki68 (#21661) üzenetére


süti5
őstag

Nem, nincsenek sokkal olcsóbbak.
Mióta az otthonfelújítási miatt megindult a piac, eléggé el voltak kényeztetve a telepítők és minek vállaljon olcsóbban munkát, ha tud drágábban is.
Mindenesetre bölcsen hangzik, hogy minden lehetne olcsóbb, csak sajnos a gyakorlatban nem így megy.
Ja és az én telepítőmnek sincs se irodaház se netes hirdetés, éppen csak honlapjuk van, helyi cég....

[ Szerkesztve ]

(#21664) HunChris válasza senki68 (#21661) üzenetére


HunChris
senior tag

Van ilyen is, meg olyan is, hogy eltűnnek, nem veszik fel a telefont, ill. nem segítenek a garanciás probléma megoldásban. :(((

(#21665) Vasy09 válasza senki68 (#21629) üzenetére


Vasy09
őstag

Szuper, köszi szépen! Akkor már csak találnom kell valakit, aki beszámolja a 8-as inverterem! :C :C

[ Szerkesztve ]

Gamertag: Vasy09

(#21666) gabor9991 válasza bb71 (#21649) üzenetére


gabor9991
őstag

Huawei inverter trina solar panelekkel 4,125kWp 1,47M
Ez 357500 forintos kWp ár idén áprilisban lett beüzemelve.

(#21667) senki68 válasza süti5 (#21663) üzenetére


senki68
senior tag

2.5millából most is megoldható.
Nincs olcsóbb?? Nem kerestél kitartóan.

(#21668) senki68 válasza HunChris (#21664) üzenetére


senki68
senior tag

Gondoltam segítek.

De úgy látom nem kell a segítségem.

(#21669) süti5 válasza senki68 (#21667) üzenetére


süti5
őstag

Mikor a pentelét is választottam, bekértem vagy ezernyi ajánlatot, most is így tettem.
Egy dolog az, hogy kapsz olcsóbb ajánlatot, másik kérdés, hogy mit találsz, ha utánaolvasol annak a cégnek és az eddigi munkáinak. Volt cég, amelyik konkrétan ígérgette, hogy jön felmérni aztán valahogy nem értek ide, volt olyan, aki meg ott volt a kapu előtt csak nem szólt hogy jön én meg nem voltam otthon, tudnék mesélni mekkora arcok vannak.

A 2,5 millából most is megoldható egy hülyeség. Kb. 10%-kal lett volna olcsóbb SE rendszer fenti telepítőkkel. Ha valóban így van és telepítő is vagy, miért nem aratod le itt a piacot?

A napelem hatásfok volt úgy látom a kezdet, itt a folytatás :C

(#21670) vtechun válasza Blamazs (#21637) üzenetére


vtechun
veterán

ez milyen felület/alkalmazás?

[ Szerkesztve ]

(#21671) senki68 válasza süti5 (#21669) üzenetére


senki68
senior tag

Értem én, hogy nehéz beismerni, hogy mellényúltál árban.

Aki nem akarja azon nem lehet segíteni.
Szerinted nem megoldható 2.5 millából, mondod úgy, hogy nem is ismered a nagyker árakat, én látom mindkét oldalt ezért tudok ilyet nyilatkozni.

(#21672) senki68 válasza Vasy09 (#21665) üzenetére


senki68
senior tag

Én nem biztos, hogy beszámoltatnám. Lehet jobban jársz ha meghirdeted és eladod.

(#21673) audikadar58


audikadar58
újonc

Szép estét mindenkinek!
Egy ideje nagy érdeklődéssel olvasgatom a beszélgetéseket,tanácsokat. Lenne egy kérdésem,amihez várom a hozzászólásokat. A jelenlegi rendszerem 60 cellás monopanelek 315W-os. Bővíteni szeretném,de már csak 120 cellás monopanel 320W-os van. A kérdésem az lenne,hogy egy sztringen keverhető-e a két panel. Az értékeik közel megegyezőek. Előre is köszönöm,ha valaki tud hasznos tanácsot adni!

(#21674) Vasy09 válasza senki68 (#21672) üzenetére


Vasy09
őstag

Meglátjuk, úgyis csak jövőre lesz esedékes! :K

Gamertag: Vasy09

(#21675) süti5 válasza senki68 (#21671) üzenetére


süti5
őstag

Sohasem fogod érezni annak a kellemetlenségét, hogy mindig mindenkinél okosabbnak kell lenned, így ezt nem is forszírozom.
Ahogy értem, letettél talán valami tanfolyamot és regisztráltál nagykerbe, így annak árai alapján osztod az észt, hogy hát te milyen olcsón meg tudsz/tudnál mindent csinálni.
Olyat, hogy kereslet/kínálat is létezik, árak általában eszerint alakulnak, illetve a szerelési szolgáltatás is létezik, meglehetősen bonyolult megérteni. Értem én, hogy most kinézed az anyagárakat a nagykerben és jajj de olcsó, mennyit kereshetnek a szerelésen a vállalkozók, de ha ennyire szuper, miért nem csinálod ezerrel?
Az én szerelőm is mondta, hogy most pl. ahogy kijött a hír az ingyenes pályázatról eléggé befagyott a piac, mert szinte mindenki erre vár, alig van most megrendelés. Tudom jól, neked most is lenne dögivel.
Mivel mindenkinél okosabb vagy nem csak ezen a fórumon, hanem amúgy is, teljesen értelmetlen bárkinek bármit megjegyeznie, úgyis tudsz nagyobbat jobbat stb.
Az pedig, hogy szerinted drágán szereltettem egyáltalán nem érdekel, mivel én is tudok olyat mondani, hogy haverom meg most ennek a feléért szerelteti, sőt, a 2,5 millió feléért, szóval valamit benéztél az árakban :DDD

(#21676) bb71 válasza süti5 (#21652) üzenetére


bb71
őstag

Szerintem engedd el, vagy ahogy a családban mondjuk mostanában: chill...

Egyébként nyáron/ősszel ennyibe kerül, ahogy itt többen is írták az ajánlatokat.
Márciusban nekem még olcsóbb volt, de fél évvel korábban még olcsóbb volt, mint a mienk, és nem idegeskedem, mert nem tudok rajta változtatni...

(#21677) kardkovacsi válasza süti5 (#21675) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Szerintem nincs értelme beszólogatni. Nyilván a nagyker árak alapján látszik mekkora a marzs. Bevallom én is meglepődtem rajta. Amikor a haver örült az 55e-es 330-as panelnak és a nagykerben a 395-ös került 49e-be akkor én is csak ráncoltam a szemöldököm.

Az van, hogy akinek vannak emberei meg villamosmérnöke az engedélyeztetéshez az most elég jól keres. Mivel kevés az ember és nagy a kereslet nyilván sokan sokat kérhetnek. Főleg akiknél már eleve közel 100%-ra vannak betáblázva. Mert eleve belerak 400e forint munkadíjat, plusz a panelon meg az inverteren még keres 600e-et.
Ez van. Mindkettőtöknek igaza van.

[ Szerkesztve ]

(#21678) bullboy válasza csubuka (#21621) üzenetére


bullboy
tag

Miért a ház alapjába teszitek a földelést? Én a ház elkészülte után pár évvel most építem a kerítést (29m utcafront), annak az alapjába ment a beton acél mellé kötve 8darab 3méteres anker szál, a kilencedik van meghajtva, s kiléptetve az alapból, a fogyimérő (ez áthelyezés alatt van, útban lenne a kocsi bejárónak) mellé lesz behajtva. Na emiatt nem tudok még ohm értékeket, de nagyon 10 alá várom.

(#21679) asdf_ válasza #39851264 (#21589) üzenetére


asdf_
veterán

és #21584 cdl
Köszi, de igen, ez a fele nem nekem való telefonomra biztosan nem raknám fel, a tabletemre (azon nincs semmi érzékeny) esetleg. Bár igazából ha jól meggondolom, nem akarom én ezt telefonról nézegetni napközben, néztem korábban a webes felületet, onnan amit kell, el lehet érni, meg amikor az újdonság varázsa elmúlik, úgysem nézi ezt megszállottként az ember. Kap az inverter wifin egy guest networköt, ahonnan csak netet lát, mást nem és akkor az a fele is secure. Már csak azon kell imádkozni, hogy az elkövetkezendő tizenx évben ne csinálják ki a céget, ezek a felhő only cuccok nekem sosem voltak szimpatikusak.

(#21680) joghurt válasza kardkovacsi (#21677) üzenetére


joghurt
addikt

Azért sokan úgy számolnak, hogy az itt olvasható árakból levonják a nagyker (még cifrább esetben az ottani nettó...) árakat, és ebből rohadtszemétnyerészkedő vállalkozó.

Mondjuk az egyre magasabb melós munkabérek, az autó üzemanyaga-biztosítása-amortizációja, a vállalkozás rezsije, meg a nyereségből befizetendő adók meg valahogy elfelejtődnek.

A tej élet, erő, egészség.

(#21681) #39851264 válasza senki68 (#21631) üzenetére


#39851264
törölt tag

LONGi 375 Watt mono perc

2021.01.26.
98 EUR x 363 =35574 Ft+áfa

2021.11.24.
107 EUR x 373 Ft =39911 Ft

39911/355574= ~12 % áremelkedés az idén...

DE!
Az a ALU sín ~40%-kal drágult.
A leszorítók 20-30%-al.
A tetőkampó ~20%-kal.
Csavarok 20%-kal.

Munkadíj ~30-kal.... kell több bért fizetni, mint tavaly kellett.

----

Avagy ~20% drágulás volt egy év alatt EREDŐBEN.
Az akkori 2500 eFt >> 3000 eFt mostanság kb.

(#21682) Kukipapa_rr válasza senki68 (#21611) üzenetére


Kukipapa_rr
tag

Nem tudom, hogy te mikor és hol csináltad, de nálunk sem így van.

Budapest, EON (volt ELMŰ), készrejelentés nov. 8-án elküldve, még aznap foglaltam időpontot, a legkorábbi 19-ére volt. Addig nem sikerült feldolgozni, 19-én bementem, személyesen írtam alá a szerződést, akkor ígértek 8 napon belül óracserét.
Még mindig várunk. Elbuktuk a napfényes novembert, most fog elromlani az idő.

A saját határideiket sem tartják be, és nincs hol reklamálni. A világon egyedülállók lehetünk ebben is, hogy a személyes ügyintézés gyorsabb, mint az online.

(#21683) #39851264 válasza Blamazs (#21637) üzenetére


#39851264
törölt tag

Valami hálózati zavar-rúgás amitől az inverter letiltott+újraindult.

Vagy az automatikus szoftver frissítés miatti újraindulás is lehet.

(#21684) #39851264 válasza Rolly (#21656) üzenetére


#39851264
törölt tag

Csak okoskodik... közel nulla ismerttel és tódít mesés számokat! internet szerte.
Nem érdemes komolyan venni napelem ügyben az urat.

(#21685) #39851264 válasza audikadar58 (#21673) üzenetére


#39851264
törölt tag

Ha az Amper adat azonos vagy nagyobb az újak esetén akkor jó lesz.

Mivel az AMPER lesz közös! a normál sztringek esetén.

(#21686) süti5 válasza kardkovacsi (#21677) üzenetére


süti5
őstag

Az, hogy sokat keres rajta a telepítő, azt értem én. De ha ennyiért rakja nagyjából mindenki, akkor mit csináljon az egyszerű felhasználó, aki telepíttetni szeretne?
Lehet azt mondani, hogy mondjuk Borsodban olcsóbb sokkal, mondjuk a munkaerő miatt, de ez van. Azt tényleg nem hinném, hogy SE rendszereket manapság 350 ezres áron raknának/kWp Pesten és környékén, ahogy írta, mikor az ingyenes rendszernél is tolják feljebb 485-500 körülre a kWp árat az otthonfelújítós max. 450-ről.
De ha így van, tévedtem.

(#21687) asdf_ válasza #39851264 (#21590) üzenetére


asdf_
veterán

Jobb vétel a huawei a froniusnál... szerintem.

Én ezt másképp gondolom. Végigolvasa a Fronius manualt, hogy miket, hogyan tud, hogy mindez hogyan van leírva, az teljesen szimpatikus. Amennyi árkülönbség van, én azt szívesen beletszem saját zsebből a Fronius javára. A Huawei félig lopott, félig dotált (túlzás), így tud olcsó lenni. Közben persze nyilván működik is, jól is teszi, de akkor is kínai marad (jó, tudom, mi nem kínai, de ez a neten lóg, meg apk-t telepíttet az emberrel, az utóbbi része pl. tiszta vicc még most is nekem, mert maga az app fent van a store-ban, csak magyarország mellé nem rakták oda a pipát mellé.

Többet tud (akku előkészítés) és olcsóbb is, miközben kiváló minőség.
Ráadásul passzív hűtésű >> hangtalan.

A többet tud, az attól függ, mit nézek. Jó, az akku előkészítés, de nekem szerintem sosem lesz rá szükségem (meg kevés a fogyasztás, nem hozza vissza az árát) Viszont amit magamnak gondolnék jónak, az a relékimenet a Froniuson, hogy pl. a nyári csúcsban a bojleren lehessen elkoptatni az esetleges túltermelést, de legalább a termelés nagyját. Jó, Shelly-ből össze lehet legózni valami hasonlót, de az meg pöcsölés, meg ingyen sem van. Az a része, hogy a Froniuson (ha jól rémlik, már tele van az agyam a sokkal, amit olvastam) van beépített webserver, lehet pendrive-ra dumpolni a statisztikát, az megint egy barátságos dolog a mi lesz, ha történik valami a céggel (bár ettől inkább a kínai cégek kapcsán van félelmem, ott se persze úgy hogy mondjuk Huawei lehúzza a rolót, vannak pármillliárdnyian Kínában, ellesznek ők ott, csak pl. lehet, hogy mi itt Európában ebből már kimaradunk. Gondolom, mivel nálunk frissek a lakossági piacon, meg korona, nem volt idő, alkalom a szervizelést kitanítani, megoldani. Szép az elromlik, akkor jönnek és cserélnek, de mi lesz azzal, amit elvittek? Tökre nem ecofriendly (lakossági vevőhöz ugye az első 3 évben jogszabályilag nem kerülhet sem javított, sem refurbished, ha cserélnek, és nem javítanak)

A passzív hűtést én valamennyire műszaki emberként -olvasva a nyári hőmérsékleteket- kifejezett hátránynak gondolom, nyilván amiatt hagyták el, hogy nehogy egyetlen könnyen romló, bármi szervizigényű eszköz is legyen rajta (ezért nincs se kijelző, se gombok sem). Ha 50 fok feletti a hűtőborda, én azonnal csinálnám rá a hackelt hűtést.

Froniusnál nekem még ez a munkapontos dolog magas még mindig. Mert egyrészt azt írják az adatok, hogy -esetemben- 8*370W körüli panellel lenne etetve, ez úgy 300V lenne, meg elindul már 80V-tól, meg az adatlapon ott egy szép grafikon, hogy ilyen alacsony feszültségen csak 2%-kal alacsonyabb a teljesítménye, mintha a kívánatos 6-700V-on hajtaná az ember, viszont ez a grafikon a legnagyobb, 8.2 kVA-s inverterre vonatkozik, az meg nem rám vonatkozik és nyilván a legszebb oldala a leányzónak, szóval papír szerint mehetne ennyi napelem egy 3kVA-s ra, közben meg többen írtátok itt, hogy 300V még kevés oda. Most akkor hol az igazság? :)

(#21688) senki68 válasza Kukipapa_rr (#21682) üzenetére


senki68
senior tag

E-on terület, júniusban és szeptember végén csináltam. Tiszántúl.

(#21689) senki68 válasza #39851264 (#21681) üzenetére


senki68
senior tag

Mielőtt belemerülnél, nézzél rá a naptáradra.

2021 van. A tavalyi év az 2020.

Viszont én csak idei árat írtam. !!!!

(#21690) #39851264 válasza joghurt (#21680) üzenetére


#39851264
törölt tag

OFF

Tájkép nagyjából...

Havi 3,5 millaFt (+áfa) körül van egy 4 fős csapat működtetése manapság.
Évi 200 nap (fizetős-számlázható) körül jön össze a gyakorlatban.

Vagyis átlagban úgy 12x3,5/200=200 eFt nap körüli
átlagos HASZNOT/FEDEZETET KELL hajtania egy telepítési napnak.

HMKE esetén 6-7 kWp az átlagos méret hosszabb távon, vagyis.
Nagyjából 16-18 napelem/nap jön ki átlagban hosszútávon.
Vagyis 200/17=~12 eFt/áfa az egy napelemre eső munkadíj.

Megj: 200x6,5=1300 kWp évente (~3500 napelem/év)

Lehet alákínálni nagyon kicsiként pláne saját melóval és meg is teszik a vakegerek.
De akkor az egy lepukkant, kapkodó vagy nemsokára eltűnő-éhenhaló csapat lesz.
(vagy ha észbekap akkor felzárkozik a piaci közepes árszint környékére!)

A stabil megbízható jobb nevű=(közismertebb) 10-20-30-sok fős cégek
inkább 15-18 eFt/áfa napelem munkadíj szinten dolgoznak....

(#21691) asdf_ válasza bobace (#21598) üzenetére


asdf_
veterán

van erre házi barkács? vagy ki hogy oldotta meg?

Ha nekem kéne megoldani, akkor vennék egy digitális termosztátot, pl. egy ilyet. Vigyázni, hogy a hűtős, fűtős verzió kell. Dugasztáp, 12V-os ventivel és akkor a táp viszi a ventit is (a venti szigorúan a hideg oldalon, korábban írta valaki, hogy fölülre rakta, nem nyírjuk ki, hogy a meleget hajtjuk át rajta) és mindenképp úgy, hogy a szabd légáramlást ne korlátozza, nehogy az ember maga idézzen elő egy nem rendeltetésszerű felhasználást és emiatt lepattan a gariról. A termosztát széleskörűen paraméterezhető, állítható a hiszterézis (be- és kikapcsolási hőmérséklet), beállítható a két bekapcsolási közötti minimum állásidő (ha egyszer megállt 5 percig ne is induljon meg, hogy ne kapcsolgasson ki, be folyamatosan, mondjuk itt pont a fordítottja kéne, de ez elvileg kompresszorvédelem) és van offset, ha félremérne. 5k körül megvan. Ha valaki ezt a hőmérsékletet is monitorozni szeretné, annak meg Shelly. Expertek meg csinálhatnak egy hőmérsékletfüggő PWM-es szabályzót, igazából ez a legjobb, hogy nem ki be kapcsolgat a venti és így ingadozik a hőmérséklet, hanem hogy inkább nagyon alacsony fordulatszámon, de fixen megy a venti.

(#21692) senki68 válasza süti5 (#21686) üzenetére


senki68
senior tag

"mit csináljon az egyszerű felhasználó, aki telepíttetni szeretne?"

Megkeresi azt a Pest környéki vállalkozást aki odaadja neki nagykeráron az anyagot és szerelési díjnak, elkér, KW-onként 55 ezret.

De hát tudom hogy ilyen nincs . Szerinted.

(#21693) #39851264 válasza süti5 (#21686) üzenetére


#39851264
törölt tag

A 6 kWp normál sztring inverteres rendszer.
Mondjuk LONGi vagy hasonló + HUAWEI mint "jó vétel".
Piaci közepes árszintje ~2400 eFt mostanság.
(cseréptetőre. álló napelemekkel, nem extrém vezetékezéssel, gyári T2)

Nyilván a konkrét körülmények, távolság, alkuképesség, stb. ezen tud le/fel tolni.

A fronius drágább kicsivel.
A solaredge meg érdemben, ha kell.
De más extrát is ad (panelenkénti monitoring).

(az "occó kínai" inverter egy kicsit lentebb viszi az árat, de olyat nem rakunk)

(#21694) asdf_ válasza süti5 (#21686) üzenetére


asdf_
veterán

Pesten és környékén, ahogy írta, mikor az ingyenes rendszernél is tolják feljebb 485-500 körülre a kWp árat az otthonfelújítós max. 450-ről.

Ó, én 600e felettit kaptam a pályázatosban :D. Oké, kis szar rendszer lenne (lett volna, tekintve a beérkezett ajánlatok számát), de azért 8 napelemet fellapátolni valami valami majd'' 350e körül kicsit erős vicc volt, még jó, hogy ültem.
(vagy, mert létezik persze ilyen is, nem azt mondta, hogy nem csinálja meg, mert nem szarakszik 3kWp-s rendszerrel, hanem mondott egy olyan árat, hogy én ne akarjam kérni, aztán ha mégis kérem, akkor viszont jön egy zsák lóvé).

(#21695) #39851264 válasza asdf_ (#21687) üzenetére


#39851264
törölt tag

A huawei is tudja a relés trükköt és minden mást is... amit a fronius.
Sőt napelem managementben többet is.

A többi téma ízlés kérdése mint pl. a kínai felhő kontra oszrák felhő és hasonlók.
Megj: mindkettő működik felhő nélkül is, off-line módon is és monitorozható is.

Jómagam biztos, vagyok benne, hogy a huwei jobb ár/érték arányú vétel jelenleg.
Ha el tudjuk fogadni fejben, hogy bizony csúcstechnika és minőség kínai létére.
(a huawei a viág egyik élenjáró és hatalmas technológia vállalata!!!
villanyhálózat, 5G, internet gerinc.mobill gerinc, telefon stb. stb.)

Mindkettőből elég sokat rakunk fel és felügyeljük.
De egyre inkább a huawei lett az új favorit.

(#21696) #39851264 válasza süti5 (#21686) üzenetére


#39851264
törölt tag

Konfiguráld magadnak konkrét napelemmel...

https://fronius.solarconfigurator.de/solar.configurator/Quick

(#21697) #39851264 válasza senki68 (#21692) üzenetére


#39851264
törölt tag

Írd már be, hogy mennyit is keres akkor egy rendszeren naponta ... szerinted.

(#21698) asdf_ válasza #39851264 (#21695) üzenetére


asdf_
veterán

A huawei is tudja a relés trükköt

Én pedig keresztben hosszában átolvastam a user manualt, nem látom benne. Már magát a kivezetést sem, hogy egyáltalán hol jönne kifele belőle egy vezérelt jel.

A többi téma ízlés kérdése mint pl. a kínai felhő kontra oszrák felhő és hasonlók.
De egyre inkább a huawei lett az új favorit.

Ez jó, de ennek a vége megint az lesz, hogy bezár egy európai gyár/cég egyszer majd valamikor.

[ Szerkesztve ]

(#21699) kardkovacsi válasza joghurt (#21680) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Igen, ez is benne van. Illetve sokszor nem számolnak az ilyen apró dolgokkal, hogy kábelcsatorna, kábelek, szerszámok stb. Ezek nem nagy tételek, de azért sok kicsi összeadva már tétel. De ilyen a szállítás is vagy épp a biztosítás, mert azért ez egy veszélyes meló, 6-8 méteren szaladgálnak.
Ettől függetlenül azért keresnek rajta rendesen. Amikor megjelent a felújítási rendelet azonnal ugrottak az árak jó 10%-ot. Emlékszem a Pentele a 7.0-as rendszert kínálta 2.9M-ért miközben nekem a 7.26-ot 2.64M-ért adta.

(#21700) kardkovacsi válasza asdf_ (#21698) üzenetére


kardkovacsi
senior tag

Ja ja, bezzeg ugyanezen emberek mennek sírni, hogy minden kínai, akik anno sajnáltak az egész beruházáshoz képest pár %-al többet fizetni azért, hogy európai legyen a termék.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Napelem
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.