Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#77051) Marcsello31 válasza Uher (#77050) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nyugi, nálam most állt helyre, volt egy vihar, ami elvitte a sebességet is a környéken, ugyan ilyeneket mértem mostanáig. én ilyenkor a ping tesztet szoktam lefuttani cmd alatt,
Mikor terhelve vagy gebasz van, a pingemen érződik meg leginkább, 500as pingem volt napközben ha a ping indes.hu nézegettem,
épp most jött helyre. De felénk a vihar szépen haza vágta 1időre.

(#77052) Marcsello31 válasza Marcsello31 (#77051) üzenetére


Marcsello31
őstag



Vihar után. :DDD Egy Jó darabig ilyen netem volt a Vodánál. Talán egy üzenet küldésre még belefér. :)) .

(#77053) Somatom


Somatom
veterán

Most küldtek egy mélt, hogy a felhasználói szokásaimat figyelembe véve ajánlanak nekem vmi Mobilnet XXL csomagot. Én eddig is szinte csak Svájcban használtam a Vodás netemet. Az általuk ajánlottban viszont egyáltalán nincs roaming. Mit ajánlottak volna, ha nem veszik figyelembe a szokásaimat? Vicces srácok. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#77054) kisputyin válasza nggabi (#77029) üzenetére


kisputyin
csendes tag

Neked szerencséd van. Én fizetek érte tavaly augusztustól ,de itt Borsodban jó ha a tizede sebesség van 5G- n. Reggeli mérésem 38,7 Mbps le, és 31,4 Mbps fel 5G- vel. Tiszta szégyen! :W

(#77055) bodorjanos


bodorjanos
aktív tag

Egy nagyon laikus kérdés... Androidion a jelerősség, amit alapból minden speckó progi nélkül látok az -100 dBm és 41 asu.
Ez elég gyenge, ha jól sejtem, ugye? 4G-s hálózaton lógok.

[ Szerkesztve ]

(#77056) nggabi válasza kisputyin (#77054) üzenetére


nggabi
nagyúr

otthon lőrincen a vadnyugaton nálam is 70/10 :D

"szenyor dzsíííí"

(#77057) prozodus válasza prozodus (#76411) üzenetére


prozodus
őstag

Ez most komoly????

Tisztelt ..., kedves Ügyfelünk! Hivatkozva a 2023. július 12-én érkezett elektronikus levelére, az alábbiakban küldjük válaszunkat. Szeretnénk tájékoztatni, hogy a számhordozásával kapcsolatos panaszát kivizsgáltuk, azonban üzenetében nem adta meg személyes biztonsági kódját, így a megoldással kapcsolatosan egyelőre nem tudunk Önnek konkrét tájékoztatást adni. A személyes biztonsági kódját jelen elektronikus levelünk hivatkozási számának megadása mellett a https://www.vodafone.hu/kapcsolat oldalunkon keresztül küldheti el nekünk, emellett a 1270-es telefonos ügyfélszolgálatunkon vagy személyesen üzleteinkben is segítségére tudunk lenni, beazonosítást követően. Szíves megértését köszönjük! Tisztelettel, Vodafone

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#77058) tobias88888


tobias88888
őstag

Sziasztok! Online tuti100-at lehet esimmel kérni? Itt nem látok hozzá opciót.

(#77059) 4Grider válasza tobias88888 (#77058) üzenetére


4Grider
nagyúr

Fizikaiban kéred, majd bebrattyogsz az aktivált simmel egy személyes üfsz-re.

(#77060) tobias88888 válasza 4Grider (#77059) üzenetére


tobias88888
őstag

Oh, szuper, kaptam is egyet ajándékba (egy olyan okosórához ami nem kezel semmilyen simet...)

(#77061) dchard válasza bodorjanos (#77055) üzenetére


dchard
veterán

Amit látsz az az RSSI, önmagában nem jelent semmit. Legalább RSRP és SINR kell ahhoz hogy valamit ki lehessen következtetni. Androidon talán a netmonster az ami mókolás nélkül viszonylag megbízható eredményt ad. De azt ne felejtsd el, hogy még kiváló RSRP és SINR mellett is megtörténhet, hogy egy állomás torlódik, tehát minden kétséget kizáróan akkor derül ki, hogy mit tud a technika, ha majd használatba veszed.

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#77062) bodorjanos válasza dchard (#77061) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Köszi a tippet, készítettem is egy screenshootot:

Ez alapján mi a vélemény a térerőről?

Nem sebesség problémám van a nettel, hanem valahogy gyorsabban merül a telefon, mint kellene a melóhelyemen. Ezért kérdeztem, hogy hátha a gyenge térerő az okozója...

(#77063) Landsmann válasza bodorjanos (#77062) üzenetére


Landsmann
addikt

Kicsit karcsúnak tartom azt a 100 fölötti értéket. Nekem 85 körül van 11 TA értékkel, magyarán távolabb van a bázisállomás. Ettől merülhet gyorsabban.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#77064) bodorjanos válasza Landsmann (#77063) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Az a "jó", hogy otthon is 100 fölött van ha jól emlékszem...
Az az érdekes, hogy nekem töredék SOT-ok vannak ugyanazon készülékeken, mint másoknak. Napközben 4G-s mobilneten lóg a készülék munkaidőben. Gondolom ha erősebb térerő lenne, kevésbé merülne.
Persze lehet, nagyon fura felhasználói szokásaim vannak, bár nem vettem ezt még észre magamon :D :D

(#77065) 4Grider válasza bodorjanos (#77064) üzenetére


4Grider
nagyúr

3 frekvenciát is használsz, szóval annyira nincs messze az a torony.

(#77066) bodorjanos válasza 4Grider (#77065) üzenetére


bodorjanos
aktív tag

Megyeszékhely, belváros környéke, bevásárlóközpont mellett. Gondolom van telefon is bőven a környéken. Nettel nincs bajom, amire nekem kell elég gyors. Csak a merülés miatt foglalkozok a kérdéssel.

(#77067) 4Grider válasza bodorjanos (#77066) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem is sokkal jobban merül a Samsungom ha mobilneten lóg, mint ha wifin. Nem új keletű a jelenség...

(#77068) dzf007 válasza Bferibörs (#77009) üzenetére


dzf007
aktív tag

Nekem is hasonló a szituáció hétfőn jött az SMS, hogy a szolgáltatás lejárt aktiváljam újra, de az alkalmazásba aktívnak írja se lemondani se újra aktiválni nem tudom. Meg azt se hogy most akkor aktív vagy nem aktív. Elvileg már lejárt a 30 nap hétfőn, de az alkalmazás azóta is aktívnak írja a tuti hétfőt, de eléggé nem tuti... :))

(#77069) dchard válasza bodorjanos (#77062) üzenetére


dchard
veterán

A TA 3-ból látszik, hogy közel vagy az állomáshoz, de gondolom beltér, ezért mérsz némileg gyenge térerőt. Ettől függetlenül 1800-on beltéren ez nem rossz, a 800-as sáv valószínűleg sokkal jobban muzsikál, csak azt a NetMonster nem írja ki. Annyit tudsz csinálni, hogy mérsz valamelyik ablak közelében is, és próbálsz olyan helyet találni, ahol jobb a lefedettség, ez lakáson belül is sokat tudsz változni. Arra figyelj, hogy ne csak a térerőt nézd (RSRp), de azt is hogy megmaradjon a 3 CA.

[ Szerkesztve ]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#77070) simpley


simpley
őstag

Titeket nem "zaklatnak" ezek a külföldi hívások? Kaptatok már ilyet? Eszemben sincs visszahívni egyiket se, de elég aggasztó hogy valaki vagy valakik megszerezhették a számomat. Holott én sehol se adtam meg ami nem hivatalos, tehát csak úgy internetes rendeléseknél vagy valami..
Érdekes, hogy azok a kártyás számok amik elfekvőben vannak nálam egy darab ilyen hívás se érkezett....
70-es az előhívóm amúgy, a múltkorában a 20-asokkal volt ilyen ha jól rémlik...

signed by simpley.

(#77071) 4Grider válasza simpley (#77070) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez nem véletlenszerű hívás lesz, azok nem a németektől és csehektől jönnek. Valami jó listára felkerült a számod, vagy esetleg megörökölted valami népszerűbb emberét (ha mostanában jutottál a 70-es számhoz).

(#77072) simpley válasza 4Grider (#77071) üzenetére


simpley
őstag

2019-es a szám.. Inkább előbbire tippelek amúgy. Jött már csehektől is egyébként, ha hihetünk a google-nek, épp a második a listában.

Ezt a listát lehet ellenőrízni esetleg? Bár lehet ez hülye kérdés. :D

signed by simpley.

(#77073) Bl.Gyo. válasza simpley (#77070) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Ilyen nekem is volt nemrég, 70es előhívóm van, és csak Vodafonra jött, yettel, Telekom nem. És nekem Írországbol. Hívott, kinyomtam 2mp-re rá hívott megint de kicsit eltérő számmal úgy mint a te listádban. Érdekes hogy csak voda szammal vannak ilyenek (régebben is előfordult). Yettel, telekom miért nem?!

[ Szerkesztve ]

(#77074) ggabor02 válasza simpley (#77070) üzenetére


ggabor02
aktív tag

Nekem 2019 március-május között volt először egy nagyon nagy adag ilyen hívás, aztán szép lassan elcsendesedett. Akkor még rejtett számról is próbálkoztak. Ezt nem is értettem, mert nincs kit visszahívni. Az is lehetséges, hogy valamit rosszul állítottak be. Azóta havonta-kéthavonta van egy. A számom (06-30-xx) 1995 óta az enyém, előtte senkié nem is lehetett, akkor még hatszámjegyű volt.

(#77075) simpley válasza Bl.Gyo. (#77073) üzenetére


simpley
őstag

ma is érkeztek hívások.. Abbamaradtak azóta?

signed by simpley.

(#77076) simpley válasza ggabor02 (#77074) üzenetére


simpley
őstag

:W

signed by simpley.

(#77077) Bl.Gyo. válasza simpley (#77075) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Jó sok. Ennyi nekem nem volt. Néha 1-2. Igen azóta nincs több hívás csak az a kettő volt.

[ Szerkesztve ]

(#77078) Marcsello31 válasza Bl.Gyo. (#77077) üzenetére


Marcsello31
őstag

Elég ha egyszer felveszed, percenként ki tudja hány ezer forint megy el hozzájuk,
Már van olyan trükk, hogy az illető számlájára is landoljon a pénz egy része,
azaz nem csak a szolgáltató kap pénzt, hanem aki ezzel szórakozik.

(#77079) vajaszsemle


vajaszsemle
csendes tag

Sziasztok.

Vennék egy Vodafone xxl netet. :DD
Megyeszékhelyen használnám.de mindenképpen hordozni szeretném, és online tvt néznék rajta.
Jobb jelvétel miatt gondolkozok rajta, hogy a sim kártyát nem a telefonba hanem már egyből egy hordozható, eszközbe raknám be, ami egy erősebb jelet fog. Egy :)) Vodafone által biztosított eszközbe raknám be.
Ebbe ni: TCL R228T 4G Router
Erről osztanám meg a jelet wifin keresztül egy tv felé.
Kérdéseim:
Valóban még külön általuk adott ruter esetében is nagyon gyenge lehet a jel vétel?
Legalább lesz rajta egy folyamatos: 10---15 Mbit/s ?
Jobb megoldás lehet egy nem akkumulátoros( TCL R228T 4G ) router használata hanem egy 220-as hálózatról működő antennás router eszköz, ami sim foglalatot is tartalmaz, és Lan kábelen keresztül direkt menne a jel a tv be.
Visszaolvasva a fórumot, elég rossz tapasztalatok vannak sok esetben evvel a xxl csomaggal.
Vett vagy bérelte valaki a Vodafontól esetleg ilyen eszközt TCL R228T 4G Router amiről már lenne tapasztalata, és megosztaná? :)
A jelenlegi telefonom evvel tud megbirkózni:
2G Hálózat: GSM 850 / 900 / 1800 / 1900 - SIM 1 & SIM 2
3G Hálózat: HSDPA 850/900/1900/2100
4G Hálózat: LTE band 1(2100), 3(1800), 4(1700/2100), 5(850), 7(2600), 8(900), 20(800), 34(2000), 38(2600), 39(1900), 40(2300), 41(2500)

(#77080) prozodus válasza Marcsello31 (#77078) üzenetére


prozodus
őstag

Sztem ezt surgosen toroltesd! A legjobb, ha felveszed, mert akkor fizetnek vegre. Te meg nem nem, hacsak nem fizetos roamingban vagy, v atiranyitasban.
Az emeltdijast meg csak azert eri meg fizetni, mert magad is kapsz penzt, ez mindig is igy volt, ez benne a buli.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#77081) Marcsello31 válasza prozodus (#77080) üzenetére


Marcsello31
őstag

Akkor ez egy régi történetbeli dolog, csak nekem új, Annó még voltak sms alapú torrentezős dolgok is, "voltak". de köszöntem a tippet.

(#77082) prozodus válasza Marcsello31 (#77081) üzenetére


prozodus
őstag

A fizetos sms-ekre feliratkozas egeszen mas tortenet. Pl teves szavazasok, hircsatornak, stb, de azok mar ritkabbak, mint regen.

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#77083) Marcsello31 válasza vajaszsemle (#77079) üzenetére


Marcsello31
őstag

Hali! Én is ezekre használom ezt a netet, erre tökéletes, nálam b525s-23a típusú routerben zümmög a kárya, Előtte én is egy telefonnal teszteltem le a dolgot mielőtt magamalatt vágnám a fát, szerintem elsőként egy tuti100as kártyával körbenézék a környékeden hogy milyen a a sebesség és a térerő stb. Volt akinek teljes a térereje mégsem számított, annyira nagy a torlódása hogy nulla az egész. Azt volna jó tudni hogy a közeledben lévő tornyok hány csatornásak és azokat tesztelni, Én online mozizok rajta már egy jó ideje arra szuper.

"Vett vagy bérelte valaki a Vodafontól esetleg ilyen eszközt TCL R228T 4G"
Valami rémik hogy használ itt ilyet egy forumtárs, neki sem tettszik a routerjük, gyenge sebesség miatt.
Azért lenne jó neked is egy olyan eszköz ahol magad állítod be a csatornát, nem random,
HA elérhetőek nálad a B1 és társai akkor lehet hogy szerencséd van. :)
De tesztelni kellene ezt előtte mindenképpen.

(#77084) Landsmann válasza vajaszsemle (#77079) üzenetére


Landsmann
addikt

Az is fontos szempont, hogy az a router milyen sávokat tud fogni, illetve a nálad fogható sávok mik. Ha a kettő egybevág, akkor jó eséllyel jó lehet. Vidszont semmi garancia rá, hogy a szolgáltató nem variálja át a sávokat az adott helyen. Akkor lehet szopacs. Ha arouter minden , a szolgáltató által használt sávokat tuidja, akkor nagy baj ilyen téren nem lehet.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#77085) #61981184 válasza prozodus (#77080) üzenetére


#61981184
törölt tag

Én 2 Afrikai hívást megcsíptem, pont a kezemben volt a telefon (ph!-ztam). Azóta sem hívnak…úgy látszik “fájt” nekik hogy pénzbe került a játékuk.
Amúgy volt 2009-ben nekem is olyan kártyám, amire pénzt kaptam, ha felhívtak.
zappmobile.ro: minden fogadott perc után kaptam 8 eurocentet, egy perc kimenő pedig 16 eurocent volt. (Önálló 450CDMA és 2100 3G hálózatuk volt, aztán eladták a céget a telekomnak….)

(#77086) vajaszsemle


vajaszsemle
csendes tag

Köszönöm a válaszokat.
Nézem az antennákat.

(#77087) simpley válasza #61981184 (#77085) üzenetére


simpley
őstag

újabban állítólag a fogadó fél fizet mindent de ez lehet dezinfo, nem tudom..

signed by simpley.

(#77088) Marcsello31 válasza vajaszsemle (#77086) üzenetére


Marcsello31
őstag

Neked azért így több választásod van mint nekem, mert nekem csak 1 darab Torony van itt.
Így neked egy Jobb verziós router kellene, ahol többsávot tudsz összefogni, mert így az is menne nálad, ne spórolj rajta, üdv!.

(#77089) Marcsello31 válasza simpley (#77087) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen, egyszer felhívtam egy ilyen számot ami 0690el kezdődött, az újságban hírdették magukat mint "munkát adók" 3 perc is elég volt.

(#77090) prozodus válasza Marcsello31 (#77089) üzenetére


prozodus
őstag

Jajjj... A 90-es az, amit tenyleg nem szabad hivogatni...

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#77091) SztiviVander válasza vajaszsemle (#77079) üzenetére


SztiviVander
őstag

Nekem ennek a hordozhatonak az elodje van ami meg alcatel neven futott es a t arulta (szerencsere fuggetlenul). borzaszto gyenge a vetele, barmelyik telefon sokkal jobb volt eddig nala. kocsiba a fejegysegnek (navihoz, yt musichoz, netradiohoz, app frissiteshez egy hosszabb uton) meg epp eleg. lehet hogy ez az ujabb jobb, de nagy csodat nem varnek tole, mert a haz 90%-t az akku tolti ki ebben is. a halozatrol mukodo komolyabbakkal jobban jarsz szerintem arra amire neked kell, nyilvan az az arban is jelentkezik. de xxl elott kerj egy ingyen tuti kartyat, toltsd fel, aktivalj egy husz gigas netet es nezd meg milyen. ha azzal eleve tre akkor felesleges elofizetni.

(#77092) simpley válasza simpley (#77076) üzenetére


simpley
őstag

van itt még pár finomság:
[kép

signed by simpley.

(#77093) Marcsello31 válasza simpley (#77092) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ilyet én emailben és weboldalon filmnézés közben találtam,
Ennél már az a húzósabb változata ahol az otpt klónozzák és annak a linkjét küldik el neked smsben....
Azokat bírom mikor ilyenek vannak: Gratulálunk ön nyert egy iphonet, a csomgja feladva...
Vicces.

[ Szerkesztve ]

(#77094) Marcsello31 válasza prozodus (#77090) üzenetére


Marcsello31
őstag

Utólag már rájöttem hogy kár volt, nagyon sokat le tud szedni, pár perc alatt,
szerencsémre egy feltöltős sim kártya volt akkor, és utána már tíltottam az emelt díjas számokat.

(#77095) simpley válasza Marcsello31 (#77093) üzenetére


simpley
őstag

az is elég buta, akik ezekre rákattintanak vagy beveszik.. :U

signed by simpley.

(#77096) Marcsello31 válasza simpley (#77095) üzenetére


Marcsello31
őstag

Nálam azvolt a gond, hogy nem Kattintottam rá, jött az magától is. :O ;]

[ Szerkesztve ]

(#77097) SztiviVander válasza Marcsello31 (#77094) üzenetére


SztiviVander
őstag

De a 90-es az magyar. Arrol nem lattam hogy szot se az emelt dijas hivas tiltasnal hogy a ki tudja milyen szamon futo kulfoldi emelt dijasokra is mukodik e.

(#77098) simpley válasza Marcsello31 (#77096) üzenetére


simpley
őstag

teljesen tanácstalan vagyok, mit lehetne ez ellen tenni.. :( itt valami komoly szivárgásról lehet szó, és teljességgel lehetetlen megtalálni hol volt a "leak"

signed by simpley.

(#77099) Landsmann válasza simpley (#77098) üzenetére


Landsmann
addikt

Sehol. Találomra hívogatnak számmezőket. A yetteles számomra nekem is beesik egy-egy afrikai vagy ázsiai hívás. Általában van időm felvenni. Had legyen némi költsége a trükközőknek, ezzel csökkentve a hasznukat. Általában síri csend van benne mikor felveszem, aztán pár másodperc múlva megszakad.
Ennél kellemetlenebb volt, mikor kiderült, hogy az egyik számom, amit kaptam, korábban egy utcalányé volt. Kb 2 év telt el, mire teljesen lekoptak róla a szexre kiéhezett delikvensek. :D

Számcserét kérhetsz, ha még nem bejáratott számról van szó, talán érdemes elgondolkodni rajta.

[ Szerkesztve ]

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#77100) Marcsello31 válasza Landsmann (#77099) üzenetére


Marcsello31
őstag

Igen a varázsszó az a pár perc, mármint nekik.
Hát simpley nem tom, hogy be tudják e mérni gpssel valahogy,
De anonim számot nehéz, ahogy az anonim netet is.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.