Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#76701) Bl.Gyo. válasza Bferibörs (#76695) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Tegnap a barátnőm előttem aktívalta szintén feltöltősre a 200mb-jat és fél percen belül megjött neki. Fene se érti. Nekem nem jött meg.

[ Szerkesztve ]

(#76702) gilfoyle


gilfoyle
őstag

Nem tudom jó helyen járok-e...
Utazunk Törökországba, kellene mobilnet. Mindenki a Vodafone feltöltőkártyáját ajánlotta, az iroda, a régebben kiutazók is.
Ma bementem az egyik Voda üzletbe, hogy vegyek egy feltöltőkártyát. A srác mondta, hogy hiába úgy hirdetik, az nem jó, azzal nem megy a roaming net...
Akkor most hogy is van? Fogalma sincs a gyereknek, vagy esetleg pont most állt le a roaming?

(#76703) Marcsello31 válasza aprokaroka87 (#76700) üzenetére


Marcsello31
őstag

Abban igazad lehet, :DDD Bezzeg hétköznap nem függenek rajta, csak hétvégén, hírtelen mindekinek fontos akkor. :)

(#76704) polonic válasza gilfoyle (#76702) üzenetére


polonic
félisten

Gondolom a török voda feltöltőkártyájára gondoltak a helyi török voda üzletben.

(#76705) Marcsello31 válasza Bl.Gyo. (#76699) üzenetére


Marcsello31
őstag

Akkor én még nem szólok semmit, legrosszabb eddig a hétvégén 10mega letötlés volt vasárnapig. Hiába állítgattam én is a csatornákat,reménytelen, olyankor.
Akkor valszeg engem is a Qos irányít néha, de mindegy. Ez ilyen sajnos. ;]

(#76706) gilfoyle válasza polonic (#76704) üzenetére


gilfoyle
őstag

De én még idehaza mentem be a vodához...

(#76707) 4Grider válasza gilfoyle (#76706) üzenetére


4Grider
nagyúr

A https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming mit mond Törökországra? Mert erre joggal hivatkozhatsz, emberre nem...

(#76708) gilfoyle válasza 4Grider (#76707) üzenetére


gilfoyle
őstag

Eszerint van roaming feltöltőkártyával, ezt néztem is, ezért mentem be. De erre mondta a gyerek, hogy az nem jó...
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#76709) zzola válasza gilfoyle (#76702) üzenetére


zzola
félisten

[link] Itt megtalálod, mekkora adat csomag vásárlással mennyi EU roaming keretet kapsz.

(#76710) Lauda válasza 4Grider (#76707) üzenetére


Lauda
félisten

Itt a belföldi díj pontosan mit jelent? :F

(#76711) Lauda válasza zzola (#76709) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel annyi a bökkenő, hogy törökország nem tagja sem az eu-nak, sem az egt-nek.

(#76712) zzola válasza Lauda (#76711) üzenetére


zzola
félisten

"Vodafone EU roamin, hol érhető el?
Az EU országaiban, az Egyesült Királyságban, Izlandon, Liechtensteinben, Norvégiában, Svájcban, Monacóban, és Törökországban, a Vodafone partnerhálózatain."

(#76713) zzola válasza Lauda (#76711) üzenetére


zzola
félisten

Van benne azért ellentmondás, na... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#76714) Lauda válasza zzola (#76712) üzenetére


Lauda
félisten

Akkor okés, ezek szerint a vodafone ezt extraként biztosítja. Itt néztem az előbb.

(#76715) zzola válasza Lauda (#76714) üzenetére


zzola
félisten

Mindenesetre a weboldalon a fentebb kimásolt szöveg található...

ÁSZF:

Az 1. roaming díjzónába az alábbi országok tartoznak:
Ausztria, Belgium, Bulgária, Ciprus, Csehország, Dánia, Svédország, Egyesült Királyság, Észtország, Finnország,
Franciaország, Francia Guyana, Gibraltár, Görögország, Guadeloupe, Hollandia, Horvátország, Izland, Írország,
Olaszország, Lettország, Liechtenstein, Litvánia, Luxemburg, Málta, Martinique, Németország, Norvégia,
Lengyelország, Portugália, Reunion, Románia, Szlovákia, Szlovénia, Spanyolország.
A Vodafone EU Roaming szolgáltatás továbbá elérhető Svájcban, Monacóban, és Törökországban.

[ Szerkesztve ]

(#76716) Lauda válasza zzola (#76715) üzenetére


Lauda
félisten

Persze, ez így tiszta. :K

(#76717) csaszi75 válasza zzola (#76713) üzenetére


csaszi75
senior tag

Mert úgy van tudtommal, hogy ha nem fizetsz elő semmilyen dedikált roamingos csomagra, akkor az alap számlázás szerint megy minden..
De ha van olyan csomagod, amiben van EU adatforgalom, akkor az lesz az erősebb..
https://www.vodafone.hu/szolgaltatasok/roaming/-/country/torokorszag#feltoltokartyas
EU szempontjából -ahogy mások is már írták/megnézték- Törökország is EU forgalomnak minősül, de csakis a két jelölt szolgáltató.. Vodafone-Törökország és Turk Telecom.
De a Turkcell az nem itthoni adat szerint számlázódik, ki is van hagyva a listából, hanem az a Zóna2 szerint..

#76702 gilfoyle
Simán mennie kell a feltöltőkártyás Voda roamingnak Törökországban, a weboldalon megadott két szolgáltató hálózatán..

[ Szerkesztve ]

(#76718) Marcsello31 válasza aprokaroka87 (#76700) üzenetére


Marcsello31
őstag

Ezért az új neve hètvègente már csak XL. :DDD

(#76719) Bl.Gyo. válasza Marcsello31 (#76718) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Nalam, S

(#76720) zzola válasza csaszi75 (#76717) üzenetére


zzola
félisten

Milyen az a dedikál roamingos csomag?

(#76721) Marcsello31 válasza Bl.Gyo. (#76719) üzenetére


Marcsello31
őstag

;] Limited edition.

(#76722) csaszi75 válasza zzola (#76720) üzenetére


csaszi75
senior tag

Régen úgy volt, hogy nem volt még ez az EU roaming.. voltak olyan csomagok, ahol volt roaming és voltak olyanok, ahol nem volt roaming adat.. szívtam is vele.. :D
Most is tuti van olyan csomag, ahol nem az összes adatot forgalmazhatod le roamingban.. hanem csak az itthoni adatot töredékét.. vagy épp semmit, ha valami céges cuccod van.

(#76723) prozodus válasza zzola (#76715) üzenetére


prozodus
őstag

2016-ban a tres kartyamat hasznaltam a torokoknel, mert eu-s arakon ment az sms is :)

A minihitlerek sosem gyoznek, akkor sem, ha adminok. Magasrol!

(#76724) skroy


skroy
senior tag

Ha van egy, már nem forgalmazott flottás előfizetésem, amire új hűséget szeretnék készülékkel, akkor mindenképp csak az új csomagok közül választhatok, ugye? A régi csomagra nem köthetek hűséget?

(#76725) Lauda válasza skroy (#76724) üzenetére


Lauda
félisten

A flottás csomagok egy külön állatfaj. Beszéld meg az ügyfélmegtartóval mire van szükséged és arra a csomagra vállalsz hűséget. A jelenleginél jobb ajánlatot is kaphatsz.

[ Szerkesztve ]

(#76726) nanamii_o


nanamii_o
tag

Sziasztok,

Két napja kezdődött,hogy gyakorlatilag használhatatlan lett a mobilnetem. Van valami tippetek vagy jelentsem a hibát? Konkrétan egy reddit post-ot alig akar betölteni. A készülékem egy iphone13-as.
speedtest:

[ Szerkesztve ]

(#76727) 4Grider válasza nanamii_o (#76726) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem szállták meg a turisták/bulizók/nyaralók a környéket?

(#76728) 4Grider válasza nanamii_o (#76726) üzenetére


4Grider
nagyúr

.

[ Szerkesztve ]

(#76729) nanamii_o válasza 4Grider (#76727) üzenetére


nanamii_o
tag

Köszönöm a tippet,de ez ki van zárva mert egy kis faluban lakom. :R Eddig soha nem volt vele gondom. Szuper gyors volt.

[ Szerkesztve ]

(#76730) Lauda válasza nanamii_o (#76726) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Más készülékeken is belassult a mobilnet?

(#76731) 4Grider válasza nanamii_o (#76729) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ne csak a falura gondolj, hanem az előtte lévő útvonalra is. Ha kis falu, valószínűleg mikrohullámon jut el odáig a hálózat az előtte lévő 1-2-3 toronytól. Elég ha azok valamelyikét megszállja néhány ezer ember.

(#76732) nanamii_o válasza Lauda (#76730) üzenetére


nanamii_o
tag

Nővérem nemrég jött haza Pestről. Mondtam neki nézzük már meg neki jó-e,mert nálam valami gebasz van. Neki tökéletesen működik. Van egy ios-update,esetleg próbáljam meg azt vagy reseteljem telefonon a mobilnet beállításaimat?

(#76733) nanamii_o válasza 4Grider (#76731) üzenetére


nanamii_o
tag

Értem,köszi! :R Nem tudok róla,hogy lenne valami rendezvény vagy valami errefelé.

(#76734) 4Grider válasza nanamii_o (#76732) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor elég egyértelmű...

(#76735) Lauda válasza nanamii_o (#76732) üzenetére


Lauda
félisten

Hát ezt inkább a telefon topikjában kellene megkérdezni. :)

(#76736) Marcsello31 válasza nanamii_o (#76726) üzenetére


Marcsello31
őstag

Szia! Próbáld meg át tenni egy másik telefonba vagy amid van,
Ha terheltség okozza, el kellene múlnia 1idő után, Vagy B20on vagy és az ha beterhelődik
ugyan így tud lassú lenni, nálam is ilyen itt a B20. Túlterhelt.
Próbáld ki egy másik kütyüben, Szerintem terheltség van ott.

[ Szerkesztve ]

(#76737) zzola válasza skroy (#76724) üzenetére


zzola
félisten

Igen, csak az új csomagok közül lehet választani.

(#76738) nanamii_o válasza Marcsello31 (#76736) üzenetére


nanamii_o
tag

Amint tudom ki próbálom. Köszi!

(#76739) SztiviVander válasza nanamii_o (#76738) üzenetére


SztiviVander
őstag

Milyen hálózaton van a telefonod? Mit ir ki, 4G vagy 5G?

(#76740) nanamii_o válasza SztiviVander (#76739) üzenetére


nanamii_o
tag

ios update után a probléma megoldódott. Köszi mindenkinek! Egyébként érdemes lenne bekapcsolnom az 5g-t? Jelenleg 4g-re van állítva. Kaptam üzit,hogy 60napig használhatom,de gondolom utána csak akkor ha olyan csomagban vagyok.

(#76741) Bl.Gyo.


Bl.Gyo.
őstag

Miért mindig a voda szamomat találják meg a spam hívók? Régi voda számomnál is ez volt. Telekom szamomon miért nincs sosem?? A családban a Yettel számot sem hívják ezek. Kiadja/eladja a voda a számot a nagyvilágnak?

[ Szerkesztve ]

(#76742) csaszi75 válasza nanamii_o (#76726) üzenetére


csaszi75
senior tag

Volt valami díjcsomag módosításod? Tuti valami elállítottak rajta.. mert ez pontosan 1 Mbit/sec sebesség, ahogy látom.. Jelezted már a Vodának hibára?

(#76743) csaszi75 válasza nanamii_o (#76740) üzenetére


csaszi75
senior tag

Mármint sima iOS update megoldotta?
Az 5G-t érdemes tesztelni, de ha tolsz egy speedtest.net-et pl, s 5G-n egyszer beleutsz egy jó állomásba, akkor sokkal több adatotod használja el, mint egy átlagos 4G állomáson..
Tehát ha korlátlan csomagod van, akkor lehet jó az 5G :)
Amúgy meg az jó kérdés, hogy ha nem a sebességről beszélünk, hanem a stabilitásról, akkor hogyan működik az 5G?
Lehet jobb mint a 4G a telefonon, de ez változó..

(#76744) Bferibörs válasza Bl.Gyo. (#76741) üzenetére


Bferibörs
addikt

Hát mert vaszeg be van kapcsolva a jó dolgok.🤔

Galaxy S23 ultra, Xiaomi 12T, Blackview Tab 18, Lenovo P2 dual

(#76745) nanamii_o válasza csaszi75 (#76743) üzenetére


nanamii_o
tag

Igen, az ios update után lett jó. Majd ránézek az 5G-re,hogy milyen. Köszi :R

(#76746) Bl.Gyo. válasza Bferibörs (#76744) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

Hát akkor kikapcsolom ha már külföldről is spammelnek hívással, ennyire "el adják" a számom.

[ Szerkesztve ]

(#76747) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#76746) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nem valószínű, hogy köze van a jódolgokhoz. A 20-as és 70-es számmezőt szeretik végighívogatni, nekem ide hordozott 30-asom van, így azt még nem találták meg.

(#76748) Gyzmo válasza csaszi75 (#76742) üzenetére


Gyzmo
csendes tag

Nálam a hétvégén ugyanez a probléma jelentkezett egy iPhone 13 mini készüléken, mikor élesítették az 5G elérést, a sebesség 4G és 5G hálózaton egyaránt visszaesett 1 Mbit / sec körüli értékre. A készülékben kicseréltem a SIM-et egy Telekomos kártyára, ahol 5G esetében 300 Mbit / sec körüli sebességet mértem. Másik Vodafonos kártyával 5G-n 110 Mbit / sec értéket mértem. A problémás kártyával egy másik iPhone 12 készüléken is 1 Mbit / sec alatti érték jelentkezett. Ezek után felkerestem az egyik közelünkben lévő Vodafone üzletet, ahol közölték, hogy most az 5G bekapcsolásakor több előfizetőnél is problémák jelentkeztek a mobilnet esetében. Először megpróbálták kicserélni a SIM kártyát, de sajnos ez sem vezetett eredményre, majd kikapcsolták a teljes 4G és 5G elérést, és a telefon újraindítása után csak a 4G hálózatot kapcsolták vissza. Azóta ez az adatprobléma nem jelentkezett, 4G hálózaton is 70 Mbit / sec körüli értéket mérek (az 5G azóta is le van tiltva).

[ Szerkesztve ]

(#76749) Bl.Gyo. válasza Gyzmo (#76748) üzenetére


Bl.Gyo.
őstag

"most az 5G bekapcsolásakor több előfizetőnél is problémák jelentkeztek a mobilnet esetében"

Hát amihez ezek hozzá nyúlnak abból jó nem sül ki. 😄😄

(#76750) 4Grider válasza Bl.Gyo. (#76749) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telekomnál sem acélos az N28-as 5G, mert nem lehet az, ha sokan szabadulnak rá.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.