Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#41801) Lauda válasza eami (#41800) üzenetére


Lauda
félisten

Hidegen hagy.

(#41802) eami válasza Lauda (#41801) üzenetére


eami
addikt

szuper akkor legközelebb ne is kapcsolódj be,,, köszi ;)

(#41803) Lauda válasza eami (#41802) üzenetére


Lauda
félisten

Csak a te stilusodban reagaltam.

Amikor konyveltek a befizetesed, akkor van befizetve. A posta is valami 6 napra vallalja a csekket. Tehat nem mondhatod, hogy pedig en feladtam/utaltam idoben. Ezen tenyek figyelembevetelevel kell inditani a befizeteseket.

[ Szerkesztve ]

(#41804) wjbhbdux válasza Lauda (#41803) üzenetére


wjbhbdux
veterán

Én eddig azt tapasztaltam, hogy a feladás/befizetés dátuma számít az ilyen eseteknél, még sose fizettem be 6 nappal előre valamit, és nem is volt ebből gond. ha csoportos beszedés van beállítva, akkor is a számlán lévő fizetési határidő napján vonja le, nem pedig karácsonykor festi a hímestojást :F

/s

(#41805) 4Grider válasza Faterkam (#41797) üzenetére


4Grider
nagyúr

A másikkal amúgy sem működött volna. A voda feltöltőkártyás előfizetéseken csak a vitamax apn-ek működnek.

(#41806) Dluinet válasza wjbhbdux (#41804) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Kormányunk elintézte:

2010. május elsejétől azonban a fizetési megbízás azon a napon teljesül, amikor a pénz a kedvezményezett (pl. a szolgáltató) számláján megjelenik. Ezt a módosítást a pénzforgalmi szolgáltatás nyújtásáról szóló 2009. évi LXXXV. törvény, és annak nyomán a Magyar Nemzeti Bank rendelete (A pénzforgalom lebonyolításáról szóló 18/2009 (VIII.6.) MNB rendelet) írja elő.

Az Országos Fogyasztóvédelmi Egyesület (OFE) figyelmezteti a fogyasztókat, hogy kövessék figyelemmel a számláikban feltüntetett fizetési határidőket, és a lejárat előtt legalább két nappal korábban fizessék be csekkjeiket a postán. A posta részére a jogszabály ugyanis maximum két napot engedélyez a befizetett összeg címzetthez történő átutalására.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#41807) eami válasza Lauda (#41803) üzenetére


eami
addikt

Ezzel azért sem értek egyet mert ha helyszínen fizeted ki kártyával azt is azonnali teljesítésnek veszi, pedig az a pénz sincs nála még lekönyvelve. Teljesen mindegy hogy neten vagy üzletben fizetsz kártyával. A fizetési határidő pedig elég leíró elnevezés. Addig kell fizetni.

(#41808) Faterkam válasza 4Grider (#41805) üzenetére


Faterkam
addikt

Ok, Köszi! :R

"Ha nem válaszolok PÜ-re 1 nap alatt, akkor lehet, hogy az a 5 ember között vagy, akit letiltottam a 13 év alatt!" https://tinyurl.hu/LdG3

(#41809) asdf_ válasza Lauda (#41803) üzenetére


asdf_
veterán

A posta is valami 6 napra vallalja a csekket.
2.

@wjbhbdux: Én eddig azt tapasztaltam, hogy a feladás/befizetés dátuma számít az ilyen eseteknél,
Az elmult x evet merre toltotted, egy barlangban? :)

@eami: A fizetési határidő pedig elég leíró elnevezés. Addig kell fizetni.
Pontosan ezert van rairva egy szamlara pl., hogy befizetesi hatarido 11.31, postai csekkes fizetesi hatarido 11.29 (vagy valami hasonlo).

Amugy szerintem tulparazzatok ezt az egesz dolgot, nalam a ceges telo e-szamlas a vodanal, volt mar ra alkalom, hogy elfelejtettem idoben befizetni (mert arrol, hogy kesz a szamla, kb. egyidoben kuldenek mailt es sms-t, de befizetesi hatarido elott 2 nappal emlekezteto sms-t, ha meg nincs befizetve, na azt meg veleltlenul sem), es igy nem elne a havi 1000 Ft kedvezmeny. Volt olyan, amit 2 nappal utana fizettem be, ugyanugy rajta volt a kovetkezo szamlan az 1000 Ft jovairas.

[ Szerkesztve ]

(#41810) Bagesz66 válasza eami (#41807) üzenetére


Bagesz66
újonc

Könyvelődéseket illetően:

Márkaüzletben fizetedbe: Azonnal elkönyvelődik
Készpénzel viszonteladói boltban: 2-3 óra
ATM/WEB/POS: 2-3 Munkanap
Utalás: 3-4 Munkanap
Sárga csekk: 1 hét/ 5 munkanap
Bianco csekk: 2 hét /10 munkanap
Rózsaszín csekk: 3 hét

:N

Bagesz

(#41811) Lauda válasza Bagesz66 (#41810) üzenetére


Lauda
félisten

Az a gond, hogy nagyon el vannak itt kenyeztetve az emberek. emlekszem mikor pittsburgh mellett laktunk es nem lett befizetve a vizdij, a hatarido lejarta masnapjan reggel 8-kor elzartak a vizet. Ha nem fizeted be a telszamlat, a hatarido napjan ejfelkor megszunik a szolgaltatas, csak a 911-et tudod hivni. Ez igy van rendjen. Vallaltal valamit, ha azt nem tartod be, igy jartal. Aztan hivatkozhatsz a postara vagy a teliholdra, senkit sem erdekel.

(#41812) eami válasza Lauda (#41811) üzenetére


eami
addikt

nem tudom ki mondta hogy ne fizesd be határidőre. a lényeg hogy nem az ügyfélnek kell nyilvántartania (meg honnan is tudná) hogy milyen befizetési módot mennyi idő alatt könyvel el a szolgáltató. van egy Fizetési határidő, ha addig befizeti valaki akkor nem lehet gond.

(#41813) Lauda válasza eami (#41812) üzenetére


Lauda
félisten

Hanem kinek?

Mindegy, nagy tevedesekben vagy, te bajod nem a mienk.

(#41814) #08205312 válasza eami (#41812) üzenetére


#08205312
törölt tag

+1

Miért nem a szolgáltató kalkulál a 2 nappal: pl szeretne a szolgáltatás ellenértékéhez jutni pl. 15-én, akkor írja rá a számlára, hogy 13.-a a fizetési határidő.
Nehogy már nekem kelljen azzal számolni, hogy mikor megy át a pénz!

Alapból mindig azonnal ki szoktam fizetni a számláimat, ha jön az értesítő.
Idén 1x fordult elő, hogy egy számláról úgy megfeledkeztem, hogy a fizetési határidő utolsó napján fizettem ki....

(#41815) eami válasza Lauda (#41813) üzenetére


eami
addikt

már ne haragudj, de ha az van ráírva egy számlára hogy fizetési határidő November 30, akkor miért lenne azt késő befizetni November 30-án? :Y

(#41816) Bagesz66 válasza #08205312 (#41814) üzenetére


Bagesz66
újonc

Azt azért szögezzük le, hogy ha pl neked 30án van a fizetési határidőd, és te 30án utalod el, vagy adod fel postán, nem lesz semmi baj... Mert te a befizetési határidőnek eleget tettél. Az már nem számít, hogy mikor érkezik be a tranzakció a Vodafonehoz, mert mindig a teljesítés idejét nézik.

Az elkönyvelés csak akkor fontos, ha mondjuk rendelsz valamit a vodafonetól vagy vennél valamit, és lejárt számla tartozássod van (pedig már befizetted csak az átfutási idő miatt nem egyenlítődött a tartozás)

Bagesz

(#41817) Lauda válasza Bagesz66 (#41816) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem anno az invitel kigyujtotte evekre visszamenoleg a kesedelmi kamatjaimat es egy csomo abbol adodott, hogy a postai befizetes es a beerkezes kozt eltelt par nap. Osszehasonlitottam a csekkjeimet az o datumjaikkal. Szoval nem a vita miatt, de azt veszik befizetesi idonek, mikor az o szamlajukra kerul es lekonyvelik.

[ Szerkesztve ]

(#41818) Bozek válasza #08205312 (#41814) üzenetére


Bozek
nagyúr

Persze, de ha a fizetésed azon a napon utalnák el, amikor a határidő van (mondjuk 10-én) és csak 2 nappal később kapnád meg, te lennél a legjobban felháborodva.

(#41819) DS39 válasza Lauda (#41817) üzenetére


DS39
nagyúr

akkor az invitel egy gagyi szolgáltató.
a legtöbb szolgáltató a teljesítés napját nézi, magyarul amikor feladtad a postán.

(#41820) galaxys80


galaxys80
veterán

Én nem is értem min rugóztok ennyit. Ha egy fizetési határidő 10.-e, akkor én tökéletesen eleget teszek minden kötelezettségemnek, ha 10.-én mondjuk postazárás előtt 1 perccel befizetem.
Ne nekem kelljen már azzal foglalkozom, hogy ez mennyi ideig kering a posta a bank meg mit tudom én ki között.
És ezzel a szolgáltatók tökéletesen tisztában is vannak mikor a határidőt megszabják.
A megadott határidőn belül meg ha döntse már el mindenki maga, hogy mikor fizeti be.

A fizetéssel kapcsolatos példa meg nem is értem, hogy jön ide. Ott a munkáltatónak a határideje arra vonatkozik, hogy mikorra kell a munkavállalónál lennie a pénznek.
Itt meg a határidő arra vonatkozik, hogy meddig kell befizetni.

(#41821) dptrsk válasza Bozek (#41818) üzenetére


dptrsk
addikt

Annak idején a cégnél, mikor nem volt napon belüli utalás a bankok között, az OTP-sek 1 nappal előbb megkapták a fizetést, az egyéb bankosoknál mert a cég is OTP-s volt, s a munkaszerződéshez tartva magát 1 nappal előbb kellett, hogy utaljon, amiatt, hogy a nem OTPsekhez megérkezzen határidőre.

Mára mivel van napon belüli utalás a határidő napján utalják a pénzt, ha hétvégére esik előtte levő munkanapon.

Ha a szolgáltató fizetési határidőt ír a papírra, akkor az szerintem a fizetés határidejét jelenti, nem a beérkezését/könyvelését.
Ha beérkezési határidő van rajta, akkor esetleg jelentheti azt, hogy meddig kell ténylegesen odaérnie.

(#41822) Bozek válasza galaxys80 (#41820) üzenetére


Bozek
nagyúr

"Itt meg a határidő arra vonatkozik, hogy meddig kell befizetni."

Nagyon nem arra vonatkozik. Ahogy a fizetésnél, itt is az számít, hogy mikor érkezik meg a Vodafone számlájára az összeg.

Részlet az ÁSZF-ből:
"7.2.1.5. A számla kiegyenlítésének napja:
 postai átutalás esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 banki átutalás esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 belföldi kibocsátású, internetes vásárlásra alkalmas bankkártyával történő fizetés esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 készpénzes befizetés esetén az a nap, amikor az Előfizető az esedékes díj összegét készpénzben kiegyenlíti;
 banki ATM automatán keresztül történő befizetés esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 csoportos beszedési megbízás esetén az a nap, amikor a bank sikeresen megterheli az ügyfél számláját az adott összeggel.
 A Szolgáltató honlapján (http://www.vodafone.hu/szamlabefizetes) keresztül történő befizetés esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 Gyorsfizetés esetén az a nap, amikor a Szolgáltató bankszámlájára megérkezik a befizetett összeg;
 A Szolgáltató díjbeszedő partnereinek igénybe vételével történő befizetés esetén az a nap, amikor az Előfizető sikeres befizetést hajt végre a díjbeszedő partnernél.
"

Akarsz még rajta rugózni?

Egyébként azt még hozzáteszem, hogy az esetek nagy részében a fizetési határidő napján fizettem a webes felületen keresztül, eddig nem volt belőle semmi problémám.

[ Szerkesztve ]

(#41823) Bagesz66 válasza Lauda (#41817) üzenetére


Bagesz66
újonc

:D

[ Szerkesztve ]

Bagesz

(#41824) Lauda válasza galaxys80 (#41820) üzenetére


Lauda
félisten

Ezzel csak az a gond, hogy a szolgaltatot hot nem erdekli te kinek es hol fizettel. Amig hozza nem erkezett be, addig nincs kifizetve a szamla.

Mondjuk nem ertem felnott emberek ezen mit nem ertenek. Ha lenne egy uzleted, te kiadnad az arut amig nem erkezik be a penz? Pedig a vevo mar atutalta es ott toporog az ajtoban. Es ez kit erdekel? Na mindegy.

[ Szerkesztve ]

(#41825) #08205312 válasza Bozek (#41818) üzenetére


#08205312
törölt tag

rossz a példád.

[ Szerkesztve ]

(#41826) Bozek válasza #08205312 (#41825) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt gondold át újra. Miért lenne ellentétes? Te szolgáltatsz a cégnek, ahol dolgozol, ezért ellentételezésként ő utalja neked a fizetést. A Vodafone szolgáltat neked, amiért te ellentételezésként utalod neki az előfizetési díjat.

Szerk.: Látom rájöttél magadtól is. :) Akkor most már csak azt magyarázd el, hogy miért rossz a példa.

[ Szerkesztve ]

(#41827) #08205312 válasza Bozek (#41826) üzenetére


#08205312
törölt tag

mert egyik esetben van egy közvetítő, a másik esetben csak 2 szereplős a történet.

(#41828) Bozek válasza #08205312 (#41827) üzenetére


Bozek
nagyúr

Milyen közvetítőre gondolsz? A bankra? Az megvan a fizetésnél is, nem a zsebbe kapott pénzekről beszéltem.

(#41829) #08205312 válasza Bozek (#41828) üzenetére


#08205312
törölt tag

inkább kiszállok a vitából, mert amúgy se nem én indítottam el a témát, és a korábbi hszem-ből kiolvashatod, hogy ez az utolsó napos fizetési morál nem rám jellemző.

Az állításom azonban továbbra is tartom.

(#41830) galaxys80 válasza #08205312 (#41829) üzenetére


galaxys80
veterán

Én is feladtam a témát.
Még a vodánàl dolgozó haverom sem olyan fan, mint itt néhányan.
A fizetési határidő meg fizetési határidő. Nem beérkezési.

[ Szerkesztve ]

(#41831) Bozek válasza galaxys80 (#41830) üzenetére


Bozek
nagyúr

Idéztem az ÁSZF-ből, amit te elfogadtál a szerződés aláírásával. Innentől fogva aztán nekem teljesen mindegy, hogy mit gondolsz.

Nem Voda-fan vagyok, csak megtanultam olvasni és értelmezni.

(#41832) Lauda válasza Bozek (#41831) üzenetére


Lauda
félisten

Tudod van az aszf, amit elfogadtak szerzodeskor es ami az alapja mindennek es van amit ok gondolnak. Ezek szerint a ketto elter egymastol. :D

(#41833) Bsony válasza Bsony (#41783) üzenetére


Bsony
tag

Van értelme panasszal élni szerintetek? Vagy elhajtanak a p**ba? Esetleg
Az egyik sales mondta, hogy leszedhetnék az előleget, de nem fogják, mert akkor öveké a felelősség ha nem fizetem a telefon részletét.

Köszi!

(#41834) eami válasza Bozek (#41831) üzenetére


eami
addikt

és amit idéztél attól okosabbak lettünk? nem írja hogy mennyi idő alatt érkezik meg, amiről lövésünk sem lehet... (tudom Bagesz66 írt erről, de hogy honnan származik azt nem tudom).

[ Szerkesztve ]

(#41835) Bozek válasza eami (#41834) üzenetére


Bozek
nagyúr

Parancsolj!

Egyébként mindenhová 3 napos átfutási időt írnak, kivéve a személyes befizetésnél.

(#41836) mukibuci válasza Bsony (#41833) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

amennyi ideig írtad ezt a hsz-t, már rég túl lennél rajta :U

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#41837) eami válasza Bozek (#41835) üzenetére


eami
addikt

wow, ez akkor egészen szánalmas. mondjuk ha ennyire jól tudja a voda akkor miért nem ez alapján határozza meg a fizetési határidőt? azt meg már meg sem merem kérdezni hogy miért tulajdonít a fizetési határidőnek egy teljesen más jelentést. főleg hogy létezik erre már fogalom úgy hívják teljesítési határidő. ma is tanultam valamit. egyben tovább erősödött az öröm hogy határozatlan időre hagytam ezúttal a szerződést (márciusban startol a digi) :))

[ Szerkesztve ]

(#41838) asdf_ válasza eami (#41837) üzenetére


asdf_
veterán

(márciusban startol a digi)

Tervez startolni. K****ra nem ugyanaz.A diginel csak akkor biztos valami, amikor mar tenylegesen mukodik, ez azert mar hosszu idok tapasztalata, igeretekkel tele van a padlas..

[ Szerkesztve ]

(#41839) Dave1984


Dave1984
őstag

Azt mem értem felnott emberek miert varnak a szamlafizetesre?Nekem 21en van zaras 23 an elkészül aznap utalom,hiaba 10 ig lehetne.es erdekes 10 ev alatt meg soha nem volt tartozasom!

Nekem a tudat nem ad szabad utat

(#41840) eami válasza asdf_ (#41838) üzenetére


eami
addikt

milyen ígéretek? egyszer elejtették hogy márciusra tervezik, de előtte csend volt. vagy mire gondolsz? más szolgáltatásaikra? mert pl egész frankón megy a gigabites netük is fillérekért ;) amúgy végül is mindegy, majd ha jön meglátjuk mire megy, mit nyújt stb. voda is a telenor hálóján roamingolt jó ideig, szóval valahol biztos el kell kezdeni.

[ Szerkesztve ]

(#41841) n@p@lm válasza eami (#41837) üzenetére


n@p@lm
őstag

Úgy néz ki egyre komolyabb "fenyegetés" közeleg ;)
Újabb frekvenciákhoz jutott a mobilszolgáltatónak készülő DIGI

(#41842) #08205312 válasza n@p@lm (#41841) üzenetére


#08205312
törölt tag

felhordó...ezzel a felhasználó irányába nem tud sávszélességet biztosítani...arra továbbra is 2*5MHz-ük van....

(#41843) asdf_ válasza eami (#41840) üzenetére


asdf_
veterán

Arra, hogy a marciusi indulas TERVEZETT indulas. Az meg hogy a voda a masik ket halon nemzeti roamingolt teljesen lenyegtelen, mert a kesobbi indulas miatt jogszabalyilag a masik ket szolgaltato _kotelezve_ volt a nemzeti roaming nyujtasara. Ami viszont most nem lesz, igy a digi sajat cuccon nyomja majd, vagy megegyez_het_ a masik harom kozul valamelyikkel, de az nyilvan penzbe fog kerulni es mar lottek is az alacsony tarifaknak.

vagy mire gondolsz? más szolgáltatásaikra? mert pl egész frankón megy a gigabites netük is fillérekért
Igen, arra, hogy amikor ok halozatot epitenek, meg eloszerzodest kotnek, akkor az igert idopont es a tenyleges idopont kozott hany honap (vagy ev!) kulonbseg van. Hogy miert van az, hogy fenn a kabel fel eve az utcan, de nem kotnek be, meg hasonlok.Nem kell tul messzire menni, eleg felcsapni a mai homarposztot ;) Vagy megfelelo forumokban olyanokat olvasni, hogy a berszerelo azert vakarja 5 napbol 2-n a toket, mert a digi nem tud anyagot biztositani neki, amivel dolgozzon. Vagy hogy nincs set top box. Meg valoszinuleg az sem lehet veletlen, hogy mostansag mar roman melosok epitenek kishazankban digi halozatot.

(#41844) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Hallottam jövőre valami adó csökkentések lesznek, így a vodát is érinti, nem néztem utána, és nem is számolgattam, de ha így lesz pl egy 8 ezres számlánál mire számíthatok majd, mármint mennyivel lesz olcsóbb kb?

(#41845) MK VII válasza B-L-A-C-K (#41844) üzenetére


MK VII
veterán

Ahogy Magyarországon menni szokott az ilyen, úgy szerintem a 8 ezres előfizudból 9 ezres lesz. :D
Leglább is előbb utóbb visszaemelik az eredeti árra.

(#41846) asdf_ válasza B-L-A-C-K (#41844) üzenetére


asdf_
veterán

Az internet afaja lesz 27 rol 18-as kulcsu. Tehat kabe toklenyegtelen osszeg, kutyat nem erdekel, de partunk es kormanyunk mint vilagmegmento tetszeleg majd honapokig.

(#41847) B-L-A-C-K


B-L-A-C-K
titán

Köszi, valami ilyesmire számítottam én is...:D

(#41848) mukibuci válasza B-L-A-C-K (#41844) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

a vodánál mindig ilyen kibogozhatatlan linkek mögé rejtik az infókat: vodafone.hu/afavaltozas

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#41849) eami válasza asdf_ (#41843) üzenetére


eami
addikt

meglátjuk... a másik saját tapasztalat vagy azt is a homáron olvastad? (ahol azzal kezd az arc hogy ugyan volt érvényes megrendelése de random telefonra lemondta hogy újrakösse amit aztán mégsem rögzítettek, lol).

najó, hagyjuk ezt a témát. tényleg kiderül majd. én egyelőre azon drukkolok hogy a köv vodafone számlán tényleg az a havidíj legyen amit vagy 3x ügyintéző is elmondott telefonon, de nagyon tartok attól hogy magasabb lesz.

[ Szerkesztve ]

(#41850) karldergroße válasza Bozek (#41831) üzenetére


karldergroße
senior tag

Ha te nem vagy (kritikátlan) voda-fan, akkor ki lehet az?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.