Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:32:04

LOGOUT.hu

Vodafone mobilszolgáltatások topik, téma összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#42051) Kbali válasza tutuhawer (#42050) üzenetére


Kbali
nagyúr

A biztosításra nem tudsz olyat, hogy akkor kéred vissza az újkori listaárát? Aztán majd veszel belőle valamit. Emlékeim szerint a már nem forgalmazott készülékek esetén a szolgáltatónak a vásárláskori listaárat kell figyelembe vennie - biztosítási papír mit mond?

(#42052) Zoli133 válasza tutuhawer (#42050) üzenetére


Zoli133
őstag

Az is lehet (bár cordon működését nem ismerem), hogy gyári forrásból nincs alkatrész és valószínű csak az lenne elszámolható normálisan, ennek tekintetében a random gsm nem mérvadó.

"It's a fez. I wear a fez now. Fezzes are cool."

(#42053) MadMancs válasza haddent (#42039) üzenetére


MadMancs
veterán

4G egy hulladék itt amint tapasztalom. Át is álltam 3G only módba. HSDPA hálón megvan a maximális 41mb/s bőven elég az.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#42054) MK VII válasza Kbali (#42051) üzenetére


MK VII
veterán

Biztosításos intézésnél nem kell visszafizetniük a vételárat egyáltalán.. Csak garanciális ügyintézésnél van ilyen amiről Te beszélsz.

(#42055) tutuhawer válasza Kbali (#42051) üzenetére


tutuhawer
őstag

Van egy árlista a biztosító oldalán, ahol 123 591 Ft értékű a készülékem, és ennek 110%-a értékben választhatok, de hát az aktuális árlista egy szar...
(vásárláskor 143 000 Ft volt a telefonom, de az nem számít)
A Vodafone-os csajszi azt mondta, hogy kb 95 000 Ft-ot ér a teló a biztosító szerint, ekkor megmutattam neki a kinyomtatott papíromat, és nézett nagyot.

Semmiféle pénzt nem kaphatok, sőt, egyelőre benn van a 20 000 Ft-om, hogy egyáltalán szób álljanak velem.

Elszámolni a vodafone egyedi megoldásokat nem tud, de a szervíznek tudni kell rendelni alkatrészt, ők javítják a Sony készülékeit mindhárom mobil szolgáltatónak. Nem ám nincs elérhető alkatrész, amikor találomra a google keresőből felhívok 3 szervízt és simán rendel, színt is kérhetek, ha akarok...

Ki akarnak kukoricázni velem. Még nem tudom, kicsoda, de... már magamban se bízom. :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

NETERROR_TERROR -- TutuHawer híres jelét mindenhol ismerik, ám neki még nevét leírni is nehezére esik -- Logitech G29, Sony Xperia 1, SONY WH-1000XM4, SONY MHC V81; SONY Dualshock 4; Dualsense

(#42056) #27441408 válasza mukibuci (#42045) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

bár ha nincs is megkérve a mobilnet akkor nem igen van minek működni. Azért kapcsoltam ki,hogy ne is keresgesse ezzel ne merítse az akku-t állítólag az is meríti ,ha keresgeti feleslegesen a mobilnetet.

[ Szerkesztve ]

(#42057) viktorhu válasza MadMancs (#42053) üzenetére


viktorhu
veterán

Ez már az S6 edge-en? Helyileg hol? Mit jelent az, hogy hulladék? Nem talál 4g-t, vagy lassú?

(#42058) St3ven válasza #27441408 (#42056) üzenetére


St3ven
addikt

Ha az mobiladat kapcsolat a készüléken ki van kapcsolva, akkor nincs net, és nem is "keres" internet szolgáltatást. Szóval innentől fogva tökmindegy, hogy a szolgáltatónál le van-e tiltva a mobilnet szolgáltatás.

Van élet a Facebook és Twitter után? - https://logout.hu/bejegyzes/st3ven/mastodon.html

(#42059) #27441408 válasza St3ven (#42058) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem is sms-eztem, kikapcsoltam a kapcsolóval és kész csak megköszöntem azért a jószándékú segítséget.. :)

Bár az adatforgalom rögzítőben látni pár kilobyte mozgást ez hogy lehet,ha nincs mobilnetem? Nincs is megkérve nincs is bekapcsoltatva, vagy ez a Wifi volt ? De nem a wifi ikonja van mellette hanem 1 másik... :F

(főként a rendszer kommunikált az android maga )

[ Szerkesztve ]

(#42060) Kbali válasza MK VII (#42054) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ezért kérdeztem, hogy mit ír a biztosítási feltételek. Ugyanis egyéb vagyonbiztosítások esetén biza van kp. térítési lehetőség is.

(#42061) viktorhu válasza #27441408 (#42059) üzenetére


viktorhu
veterán

Google location services. Ha a pontos helymeghatározást bekapcsolod, akkor a google a neten keresztül is lekérdezi a pozíciódat, kikapcsolt adatroaming esetén is. Az már gondolom telefonfüggő, hogy a készülék megakadályozza-e ezt a dolgot, de alap droid esetén így megy, én kaptam is ilyen miatt 11 ezres adatroaming számlát egy balkáni utazás után.

(#42062) Lauda válasza #27441408 (#42042) üzenetére


Lauda
félisten

Most latom, hogy itt mar csak roamingrol beszelsz. A kettonek semmi koze egymashoz.

A roaming, mikor pl magyar szolgaltatos kartyaval kulfoldon telefonalsz, vagy sms-t kuldesz stb.

Adatroaming a mobilinternethez szukseges akar belfoldon, akar kulfoldon tartozkodsz.

[ Szerkesztve ]

(#42063) #27441408 válasza viktorhu (#42061) üzenetére


#27441408
törölt tag

Jó de ha nincs is megkérve és bekapcsolva a net, akkor mi alapján? Egyébként nem a google helymeghatározó volt, be sincs kapcsolva. :)

maga a rendszer volt az.

Ne hari nem kötözködök csak mondom,hogy nekem nincs is aktiválva a mobilnet, ami nincs aktiválva azt nem lehet használni sem. :U

[ Szerkesztve ]

(#42064) Lauda válasza #27441408 (#42063) üzenetére


Lauda
félisten

Ha szolgaltato szinten nincs neted, akkor nyilvan sehogy.

(#42065) viktorhu válasza #27441408 (#42063) üzenetére


viktorhu
veterán

Nem kell hozzá netet kérni, simán adják azt a roaming díjszabásuk szerint. A telekomnál volt, hogy roaming esetén az adatroaminghoz (weboldal megnyitásakor) egy megrendelő oldal jött be, ahol be lehetett kapcsolni az adatroamingot, ezért a vodához áttérve is nyugodt voltam, hogy mivel nem kértem adatroamingot, nem is fogok kapni. Hát nem úgy lett. Más kérdés, hogy elengedték a 11 ezret, szóval korrektek voltak, de elmagyarázták, hogy ez (adatroaming lehetősége) automatikusan van, nem kell kérni.

[ Szerkesztve ]

(#42066) #27441408 válasza Lauda (#42064) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, akkor nem is foglalkozok vele,hogy mit ír,pont ez miatt amit írtál, ha nincs is kérve akkor nincsen. elnézést az offért köszi a választ.

(#42067) MadMancs válasza viktorhu (#42057) üzenetére


MadMancs
veterán

Igen azon. Van 4G háló, 3/4 pálcikával, de dögvész lassú, egy 84mb os app playből majd 10perc volt. Át váltottam 3G (H+) re, egyből megtáltosodott, pedig az csak 2/4 pálcika. Speedtestet nem néztem de Telekom 4G 1/5 pálcikával hozza a 80/30mbps-t egy Grand Prime-on ( Mondjuk ott meg a 3G van a használhatatlanság szintjén) , ami LTE cat.4-es, ez meg LTE cat.6-os.
Végülis bőven jó nekem HSDPA is, csak nem egészen értem hogy lehet sokkal gyorsabb a 3G gyengébb térerővel mint a 4G.

Ja és Várpalota-Inota

[ Szerkesztve ]

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#42068) viktorhu válasza MadMancs (#42067) üzenetére


viktorhu
veterán

Valószínűleg kevés adótoronnyal oldották meg a terület lefedését :( A 800 MHz terjedési szempontból elbírja, de ha egyszerre többen is használnák, be is telik gyorsan...

(#42069) #27441408 válasza viktorhu (#42061) üzenetére


#27441408
törölt tag

bocsi nem offolok, de mivel te írtad a helymeghatározást direkt megnéztem, nekem be sincs kapcsolva,szóval az nem is lehetett amit te írtál. :)

(#42070) Bozek válasza #27441408 (#42069) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ezt komolyan a Vodafone topikban kell megbeszélni? Úgy gondoltad, trollkodsz itt is egy kicsit?

(#42071) viktorhu válasza #27441408 (#42069) üzenetére


viktorhu
veterán

Ezt értem, de Te írtad, hogy valami csak használta a netet. Emiatt írtam, hogy a netroaminghoz nem kell külön megrendelni a netszolgáltatást. Itthon megy az itthoni csomag, külföldön, ha van, akkor a roaming csomag (napidíjas vagy mondjuk EU-ban egy RED díjcsomag), ha nincs roaming csomagod az adott országra, akkor marad a roaming díjszabás szerinti árazás.

Bozek: nekem nem tűnik trollkodásnak, és fontos kérdés is lehet, hogy mi van a Vodafone-nál ilyen esetben. Most a hozzászólásod miatt off-ba tettem én is a válaszomat, de nem feltétlenül tartom indokoltnak.

[ Szerkesztve ]

(#42072) #27441408 válasza viktorhu (#42071) üzenetére


#27441408
törölt tag

Érdekes,..azt hittem amit nem kérsz az nincs is ez viszont így nem teljesen korrekt, no mindegy gondolom ha mégis fizetendő van akkor felhívnak vagy ilyesmi, de remélem nem fognak zargatni , kikapcsoltam, és ennyi. köszi a segítséget :) .

Bozek téged meg mostmár tényleg jelenteni foglak a fene se szólt hozzád, és ha bírnál mondatokat értelmezni látnád mit miért kérdeztem.

[ Szerkesztve ]

(#42073) Bozek válasza #27441408 (#42072) üzenetére


Bozek
nagyúr

Jelents nyugodtan. Annak, hogy te kikapcsolod-e a mobilnetet a telefonon vagy sem, semmi köze a Vodafone-nak. Főleg, hogy leírtad, nincs is mobilneted.

(#42074) #27441408 válasza Bozek (#42073) üzenetére


#27441408
törölt tag

olvasd el mit írt viktorhu ennyi, francnak kötekedsz meg balhézol állandóan..... a józan eszem nekem is azt mondja ami nin cs az nincs, de ő azt mondta mégis csak lehet valami... és gondolom nem lep meg semmi kedvem a vodával harcolgatni ez miatt, ennyi ezért kérdeztem kell e aggódnom,hogy majd zargat a cég emiatt esetleg levonják e a vitamax-omról stb .

[ Szerkesztve ]

(#42075) vezse


vezse
tag

Lejárt a 2 éves hűségidőm Vodafone Go tarifacsomagomnál, és ahogy tanácsoltátok is személyesen mentem be az egyik üzletbe átváltani vitamax tuti-ra. Volt egy ajánlatuk a számomra 100perc és 200MB net havi 2000-ért utána 20Ft-os percdíj és természetesen újabb két év hűségidő (ez egy alacsonyabb Go EU tarifa), amit nagyon szépen megköszöntem, de maradtam az eredeti tervemnél. Netet használom a telefonon, ezért azt mindig rendelek +1GB-ot 1500-ért. Mindkét tarifánál annyiba kerülne a plusz net egyébként. A 100 percet nem használtam ki szinte sohasem. :( Így meg nem is kell. A legfőbb érvük az előfizetés mellett az volt, hogy a kártyásat azt fel kell mindig tölteni. Valahogy majd csak megoldom. :D

(#42076) viktorhu válasza vezse (#42075) üzenetére


viktorhu
veterán

Hűséggel a plusz egy giga net 1000 forint, a plusz 5 giga 4000 forint. Viszont ahhoz a plusz netre is hűséget kell vállalni a normál hűség végéig.

(#42077) Tybor66 válasza vezse (#42075) üzenetére


Tybor66
tag

Csak az a bökkenő, hogy a kártyásat akkor töltöd mikor akarod/lehetőséged van rá, az előfizetéseset pedig időre be kell fizetni, különben jön a bünti. :D

iPhone SE (2016) & iPhone SE (2020) -> Samsung Galaxy A54 (8/256) & MacBook Air M1 (2020)

(#42078) #08205312


#08205312
törölt tag

vezse
ja...a kártyás feltöltése neten bankkártyával kb. ugyanannyi klikk, mint neten bankkártyával havi díjas számlát befizetni....

MadMancs
én is azt vettem észre, hogy utóbbi időkben mintha az LTE nem hozná azt a szintet, mint korábban.

B20-at tudó készülékkel, Budapesten, számomra fontos helyen ez a helyzet:

B20-t nem tudó készülékkel, 15. kerületben....vajon milyen frekvenciát használ a vodafone? 2600 vagy 1800?

(#42079) viktorhu válasza #08205312 (#42078) üzenetére


viktorhu
veterán

Csak tippelni tudok (érdekelne a válasz): szerintem 2600-at. Az 1800 kell a gsm-re, a 800 meg betelhet gyorsan a panelrengetegben. Nemrég ugyan írt valaki 1800-ról is a XV. kerületből.

Mi történik, ha betelik a B20 egy adott területen (mármint lehetséges a csatlakozás, csak alig marad sávszélesség)? Hogyan szabályozza a készülék / szolgáltató, hogy melyik sávon menjen a kapcsolat?

A térerőkijelzés egyébként telefonfüggő is (mármint azonos észlelt jelerősséget mutathat az egyik fullos térerőnek, a másik meg két-három csíkkal).

(#42080) vezse válasza viktorhu (#42076) üzenetére


vezse
tag

A telefonban az úriember 1500Ft-ot mondott. De mindegy. Ugyanis van egy másik Vitamaxos kártyám is, azon van megújuló 3GB net 2500Ft-ért. Az elég szokott lenni. :)
(Azért van két számom, mert nem tudták a Vitamaxos számomra megoldani az előfizetést, amikor a jelenlegi telefonomat vettem.)

(#42077) Tybor66
nem volt gondom az előfizetéses számla befizetésével sem, jött a fizu, pár nap múlva levonták (csoportos beszedési megbízás), most majd jön a fizu és feltöltöm bankkártyáról. :D

(#42078) 8
Pontosan úgy van, ahogy mondod. :K

[ Szerkesztve ]

(#42081) #08205312 válasza viktorhu (#42079) üzenetére


#08205312
törölt tag

Az első címen ugyanazzal a telefonnal néztem a hálózat jelerősségét: sim-et cseréltem.

[ Szerkesztve ]

(#42082) zhata válasza Bozek (#42070) üzenetére


zhata
senior tag

Csak egy kérdést tett fel, "nagyuram".

(#42083) Bozek válasza zhata (#42082) üzenetére


Bozek
nagyúr

Van már másik topikokban előélete. :) Amúgy nincs azzal gond, ha feltesz egy kérdést, csak azt a megfelelő helyen tegye. Ahhoz, hogy ő mit kapcsolgat és mit jelez ki a telefonja, nincs köze a Vodafone-nak. Inkább az Azonnali mobilos kérdések topik lenne erre a megfelelő.

(#42084) Lauda


Lauda
félisten

Ha most lemondom a megujulo 1gb-ot mi tortenik? Akkor is kiszamlazza az 1500-ot egyben? Elfelejtettem, hogy itthon leszek 2 hetet igy nem lett volna ra szukseg.
6- a a szamlazarasom napja

[ Szerkesztve ]

(#42085) Lauda válasza vezse (#42075) üzenetére


Lauda
félisten

Azert szeretik a cegek jobban az elofizetest, mert az biztos bevetel nekik. Azzal tudnak szamolni. A feltoltosnel nincs arra garancia, hogy mennyi bevetel keletkezik. Bar lehet mar keso, mivel mar valtottal, lehet erdemesebb lenne kiharcolni egy jobb elofizetest es elofizeteses csomagban maradni. Igy ketyegnek az evek, ellenben a feltoltos csomagokat a szolgaltatok semminek sem tekintik. Par honapja en is valtottam volna a tuti tarifara, szerencsemre nem sikerult, kaptam egy nagyon jo ajanlatot es elfogadtam, raadasul huseg nelkul. Ennyit szamit, ha van multad.

(#42086) Lauda válasza Lauda (#42084) üzenetére


Lauda
félisten

Megkerdeztem kozben, ennel nincs idoaranyos szamlazas, tehat ha egyszer megkerted, kiszamlazzak az 1500-t, mivel az 1 gb felhasznalasa nem kovetheto es nem is kovetik.

(#42087) DeFranco


DeFranco
nagyúr

sziasztok!

arra van lehetőség, hogy a jelenlegi előfizetésemről feltöltőkártyás csomagra váltsak a számom megtartásával? ha igen, akkor mi a menete?

régi vodafone go-ról váltanék tuti-ra.

a tuti-hoz lehet kérni a megújuló 1GB-os adatforgalmat 1500 Ft-ért ugye?

(ami mondjuk vicces, hogy megéri, mert 100 perc beszélgetés 1900 Ft a tutival, az 1 GB net 1500 Ft, tehát összesen 3400 Ft/hó, az előfizetésemben meg lenne 100 perc és 150 MB 3500 Ft-ért. ehhez képest a GO EU 100/200-zal 3000, a GO+ EU 150/1GB-al 6000/hó)

@lauda: 22 éve vagyok vodás megszakítás nélkül, 7 éve előfizetéses, és olyan nevetséges ajánlattal kerestek meg amikor lejárt az utolsó hűségem, ami a listaárhoz képest kb. 200 Ft-tal előnyösebb. nem fogadtam el, nem rég jött az sms, hogy akkor mostantól nem csak a kedvezményeket vonják meg (tiszta sor, erre írtam alá a 2 évet legutoljára) de a tarifám alapára (amin akkor utcáról is elérhető volt) is a listaárra módosul, kb. 40%-ot emelve ezzel. kvázi ki vagyok rúgva.

a múlt héten jeleztem, hogy felmondom az előfizetést és átmegyek másik szolgáltatóhoz, ígérték, hogy fog keresni az ügyfélmegtartó csoport valami okossággal, azóta is hívnak. készülékár-előny már rég nincs. szeretem a vodát és maradnék szívesen, de nem érzem magam elkényeztetve.

[ Szerkesztve ]

(#42088) DrBubo77 válasza DeFranco (#42087) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Azt érdemes megvárni, az ügyfélmegtartó jobb ajánlatot szokott adni.
Tapasztalat :)

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#42089) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Flotta Go+ előfizetésem van, nemrég külföldön jártam. A wifit/mobil adatot már itthon kikapcsoltam, és amíg külföldön voltam is direkt figyeltem, hogy a wifit csak olyan helyen kapcsoljam be ahol volt ismert hálózat.

Haza csak skype-on, whatsappon telefonáltam, a számlán ennek ellenére szépen szerepel Roaming indított hívás, sőt még Roaming adatforgalom is úgy, hogy a mobilinternet végig ki volt kapcsolva.

Nem egy nagy tétel, de azért érdekelne mégis hogy lehet hogy kikapcsolt mobiladat mellett is használ a teló (IOS 10.1.1), és a wifin indított, nem mobil hívás díja is kiszámlázásra kerül.

Let the Zone take me if I am.

(#42090) DeFranco válasza DrBubo77 (#42088) üzenetére


DeFranco
nagyúr

szeretném már hallani őket. 8-án ígértek 1-2 napon belül visszahívást.

(#42091) mukibuci válasza kutga (#42089) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

wifi asszisztens ki van kapcsolva?

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42092) kutga válasza mukibuci (#42091) üzenetére


kutga
nagyúr

Igen.

Húgomat látogattam meg, csak az ő lakásában kapcsoltam be a wifit.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#42093) #27441408 válasza Bozek (#42083) üzenetére


#27441408
törölt tag

Annak,hogy ilyenkor ha letöltést érzékeltem úgy,hogy nincs is mobilnet előfizetésem bizony a vodafone-hoz tartozik,hogy ilyen esetben mi van,.. de mindegy.

(#42094) lautnermark


lautnermark
aktív tag

Sziasztok

Van arra lehetőség, hogy ha a webshopban vásárolok, akkor ne a futárt keljen várnom, hanem inkább valamelyik boltban vegyem át a rendelést?

(#42095) mukibuci válasza lautnermark (#42094) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

:N

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42096) DeFranco válasza mukibuci (#42095) üzenetére


DeFranco
nagyúr

ebben tudsz segíteni esetleg? [link]

(#42097) mukibuci válasza DeFranco (#42096) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

ha nem akarsz várni rájuk, akkor hivd fel őket te :D

ha midnenképp kártyásra akarsz váltani, akkor pedig üzletbe kell menni -> onnan fognak telefonálni, végeredmény ugyanaz lesz

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42098) DeFranco válasza mukibuci (#42097) üzenetére


DeFranco
nagyúr

nem arra gondoltam, ezekről szeretnék kérni információt:

arra van lehetőség, hogy a jelenlegi előfizetésemről feltöltőkártyás csomagra váltsak a számom megtartásával? ha igen, akkor mi a menete?

régi vodafone go-ról váltanék tuti-ra.

a tuti-hoz lehet kérni a megújuló 1GB-os adatforgalmat 1500 Ft-ért ugye?

az ajánlatos trükkparádét már megfutottuk pár hete a fórumtársakkal, az megy majd valahogy, de a b) terv az lenne hogy tutira váltok. ha lehet. és ha tényleg alkalmazható hozzá a fenti netes opció.

[ Szerkesztve ]

(#42099) mukibuci válasza DeFranco (#42098) üzenetére


mukibuci
MODERÁTOR

erre válaszoltam :U :DDD

igen, annyiba fáj

[ Szerkesztve ]

Nem vagyok hős, egész nap internetezek.

(#42100) DeFranco válasza mukibuci (#42099) üzenetére


DeFranco
nagyúr

hát én nem tudom összekötni a számozott pontokat, de ha válaszoltál akkor köszönöm :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.