Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#84451) tomp


tomp
félisten

Szokatlan tőlem az ilyen de ma bőgtem a telenor miatt...
Van most az "Itt vagyok" kampány aminek keretein belül meg lehet hallgatni a gyufaárus lány történetének a szebbik befejezését. 30évesen bőgni miközben hallgatom...

szabonagyur
5G alig valahol igen. De mégis a Telenor csinálja a legértelmesebb módon az 5G-t. Nem hülyíti a népet DSS-el mint a többi. 4G jelzés helyett 5G van kint de a sebesség ugyan annyi. E helyett a Telenornál ha 5G van akkor az normális 5G N78-al.

[ Szerkesztve ]

(#84452) szabonagyur válasza tomp (#84451) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen, csak ugye az egyszerű ember mit lát? 5G jelzés van vagy nincs a telón.

És sajna minden így megy, hogy van vagy nincs még ha csak álcázott a dolog akkor is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84453) tomp válasza szabonagyur (#84452) üzenetére


tomp
félisten

Akkor jobban járunk ha a gyártók kiadnak egy olyan frissítést amivel a Telenor 4G+ hálózatot egyszerűen 5G-nek mutatja... Amerikában a DC-HSPA+ hálózat volt 4G-nek jelezve...
Bár OnePlus-on van "Intelligens 5G" kapcsoló. Bekapcsolva máris 5G jelzés van felül akkor is ha csak 5G képes a cella de nincs valós 5G NR kapcsolat.
Network Diag appok viszont szépen mutatják mikor van valós NR és mikor nem.

(#84454) Viktor0610 válasza tomp (#84453) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Amerikában a DC-HSPA+ hálózat volt 4G-nek jelezve..."
Volt ilyen telóm: Samsung Galaxy Captivate Glide. :DDD

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#84455) pdr755 válasza tomp (#84453) üzenetére


pdr755
tag

Mondjuk ez nem általános amerikai gyakorlat volt, hanem konkrétan az AT&T agyhalott marketingesei találták ki (Viktor által belinkelt telefon is AT&T-s modell), ugyanúgy ahogy a LTE-A hálózatot "5G Evolution" vagy "5Ge"-nek nevezni.

(#84456) szabonagyur válasza tomp (#84453) üzenetére


szabonagyur
félisten

Persze, ez jogos, hogy nem 5G, de arra céloztam, hogy valamit hozni kéne a Telenornak is lassan, hogy újra bekerüljön a versenybe, kicsit megmozgassa az álló vizet.

Mivel csak cégesem Telenoros így annyira nem izgat a téma, saját számnál elgondolkoznék, hogy hova vigyem (most feltöltős Telekomos, de annak kb mindegy).

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84457) PBA válasza szabonagyur (#84456) üzenetére


PBA
aktív tag

Hoz a Telenor valamit, csak nem a látszatra fekszik rá, és ez így van jól. Ha te látszat 5G-re vágysz, tárt karokkal vár a többi szolgáltató. Én marad a valós 5G-nél és a Telenornál. Nem védem őket, sok bénaságuk van, de pont az 5G tekintetében abszolút nem jogos már, amit írsz. Későn és lassan indultak, de most nagyon szépen haladnak. És ténylegesen használható 5G-vel, erre van szükség és nem a parasztvakításra.

(#84458) szabonagyur válasza PBA (#84457) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ok, hagyjuk ha nem ertitek meg, 5G egyik pelda volt a szaz masikbol amivel el vannak kesve…

[ Szerkesztve ]

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#84459) zzola válasza PBA (#84457) üzenetére


zzola
félisten

Balatonalmádiban az Aldinál annyira valós 5G van, hogy full térerőnél egy képet nem lehet elküldeni whatsappon. Én nem igazán vagyok megelégedve vele, olyan parasztvakítás feelinget érzek...

(#84460) #08176384


#08176384
törölt tag

Lehet mégiscsak DSS 5G lesz az. Siófokon is érdekes a Galérius Fürdő tetején a torony kiépítése. Telekom beltéri 5G 450 megabit, 4G 100 körül. Vodafone dss 5G, beltéren csak ritkán 5G, kint max 100 megabitet tud. Telenor ki tudja milyen 5G van. 4G és 5G 350 megabitet tud egyaránt, beltéren gyenge az 5G jel. A torony ugyanaz, tőlem kb 100 méterre, de pont középen vagyunk a bármelyik oldali antennákhoz képest, mintha a hátuk mögött lennénk.

[ Szerkesztve ]

(#84461) csernak75 válasza #08176384 (#84460) üzenetére


csernak75
senior tag

Lehet a toronynak nincs Optikai betápja még jelenleg. Ezért tudsz max 350-et mérni.

(#84462) tomp válasza #08176384 (#84460) üzenetére


tomp
félisten

350Mbit 5G-n: Nem DSS hanem AAU!

(#84463) rellif


rellif
senior tag

Sziasztok!
Pár hete problémák vannak a hívás minőségével.
Hívás közben akadozik a hang illetve torzul nem hallanak.
Valakinek volt hasonló gondja?
IPhone 11,11 pro, X és Samsung készüléknél is előjött már ez a hiba.

(#84464) Viktor0610 válasza rellif (#84463) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kapcsold ki-be a VoLTE-t, attól függően, hogy most melyik állapotban van.

Samsung Galaxy A54

(#84465) burgatshow válasza Viktor0610 (#84464) üzenetére


burgatshow
veterán

Mijeza karacsonyi hacuka? :DDD

(#84466) Viktor0610 válasza burgatshow (#84465) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tavaly kaptam. :D
Idén is előkerült. :K

Samsung Galaxy A54

(#84467) rellif válasza Viktor0610 (#84464) üzenetére


rellif
senior tag

Már próbáltam kikapcsolni nem segített,ahogy a zajszűrés kikapcsolása sem. :F Rejtély az egész...

(#84468) Viktor0610 válasza rellif (#84467) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Jelentsd be a 1220-on.
Ha több telót érint, akkor lehet rendszerhiba is.

Samsung Galaxy A54

(#84469) f1


f1
újonc

sziasztok

vettem egy elofizus sim-et a telenortol. meg is kaptam, aktivaltak... 11 ho huseggel. aktivaltak, minden oke.

de szeretnek hozza egy keszuleket is. nem dragat, egy redmi 10-et neztem ki, 6 vagy 12 ho torlesztessel. de nem tudom megrendelni. minden keszulekre azt irja, hogy "Figyelem! A kiválasztott termék jelenleg nem elérhető számodra!"

ilyenkor mi van? mig le nem jar a 11 ho addig keszuleket nem tudok hozza venni? telekomnal anno lehetett utolag is.

koszonom

(#84470) rellif válasza Viktor0610 (#84468) üzenetére


rellif
senior tag

Rendben,megpróbálom. Köszönöm!

(#84471) Viktor0610 válasza f1 (#84469) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Kérj visszahívást, ha nem tudsz, akkor hívd a 1220-at.
Mennie kellene. (Ha új előfizető vagy, akkor előleggel, de mennie kellene.)

Samsung Galaxy A54

(#84472) f1 válasza Viktor0610 (#84471) üzenetére


f1
újonc

ma aktivaltak. lehet varni kene 1-2 napot? 1-2 nap mulva megprobalom, ha nem.. akkor betelefonalok.

(#84473) orkester


orkester
senior tag

Sziasztok!
Volt nálam pár napig egy Alcatel HH71VM router otthoni internetes csomaggal ~100Mbit sebességgel ment. Most újra szeretnék szerződni (rá 2 napra jött az email, hogy az új előfizetőknek csak 1 év a hűség és 3 hónapig 0Ft ami nekem 24E Ft plusz, ügyintéző azt mondta nincs más megoldás elállni és újrarendelni) és tudja valaki érdemes-e a Huawei B628-265 routert választani? Lehet abból előnyöm, hogy az LTE12-es és 600Mbps a max sebessége, vagy ha az Alcatellel is csak ennyi jött akkor a Huawei se fog tudni többet?

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84474) 4Grider válasza orkester (#84473) üzenetére


4Grider
nagyúr

A kérdésed megválaszolni akkor lehet, ha előtte felméred a terepet. Samsung mobilok szervizmenüje, vagy jobb telefonon (3CA-t, 4CA-t tudjon) futtatott cellmapper alkalmazás szintén segíthet a felmérésben.

(#84475) INGJOKE válasza f1 (#84472) üzenetére


INGJOKE
veterán

Hogy csináltad az esimet? Mi kellet hozzá? Volte? 5G?

(#84476) INGJOKE válasza INGJOKE (#84475) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most azt a választ kaptam a flottába, hogy 12.08-al indul a béta teszt és januárban lesz esim a lakosságnak, ha minden rendben lesz. :D

(#84477) #08176384 válasza tomp (#84462) üzenetére


#08176384
törölt tag

De a 4G is annyi. Vagy itt az 5G jelenleg egy frekvencia és a 4G több?

(#84478) DrBubo77 válasza INGJOKE (#84475) üzenetére


DrBubo77
addikt
LOGOUT blog (1)

Hol olvastál a hozzászólásában esimet? Mert én nem látom.

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#84479) orkester válasza 4Grider (#84474) üzenetére


orkester
senior tag

Köszi. Ha megvan a cellmapper, akkor mit kell nézzek? Mert sokat nem mondanak ezek az adatok. Vagy ha nem értek hozzá hagyjam az egészet, aztán majd kiderül, ha megrendelem? :D

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84480) INGJOKE válasza DrBubo77 (#84478) üzenetére


INGJOKE
veterán

Most így megnézve sehol. Lehet csak azt akartam látni :DDD

(#84481) TeeJay válasza orkester (#84479) üzenetére


TeeJay
félisten

Térképen nézd meg melyik toronyra csatlakozol vagy értesítési felületen írja hogy B3 vagy mire vagy csatlakozva éppen
Én a térképet szeretem nézni külön band-ra szűrve :K

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84482) orkester válasza TeeJay (#84481) üzenetére


orkester
senior tag

[kép] Ezt mutatja a program. A routernek jobb térereje volt, szinte mindig a maximumot mutatta, valamiért a telefonnak elég gyengének tűnik.

[ Szerkesztve ]

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84483) TeeJay válasza orkester (#84482) üzenetére


TeeJay
félisten

Band number : 3
B3-on megy 1800MHz-en, városban Telenor mindenhol így megy
újabb helyen már van B1 és B7 is

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84484) tomp válasza #08176384 (#84477) üzenetére


tomp
félisten

Ha a 4G 350Mbit akkor ahhoz általában legalább 3CA kell. 5G-n ezt 1 frekivel kapod, N78!

(#84485) TeeJay válasza tomp (#84484) üzenetére


TeeJay
félisten

Csak egy kérdés N78-on már egyből kihasználják a 100MHz blokkot?
140MHz-e van Telenornak de 100-at tudnak csak az 5G telefonok valami ilyenre emlékszek

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84486) orkester válasza TeeJay (#84483) üzenetére


orkester
senior tag

Ez így ok köszi, csak még mindig nem tudom, hogy ki tudnám-e használni az erősebb routert itt vagy elég a 0Ft-os Alcatel. :)

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84487) tomp válasza TeeJay (#84485) üzenetére


tomp
félisten

Igen indulás óta 100MHz-en mennek. Nem a telefonok tudnak ennyit hanem szabvány szerint ez a maximális frekvencia sávszélesség. Majd ha lesz 5G-n is CA akkor lesz 100+40MHz.
Addig marad a 4G+5G NR CA.

(#84488) TeeJay válasza tomp (#84487) üzenetére


TeeJay
félisten

Wow az komoly
5G CA az gondolom a torony tudja már csak a telefonok még nem
És ha jól értem a Telekom és Voda 4G frekvenciákon tolja az 5G-t hogy ne kelljen nekik antennákat telepíteni a 3500MHz miatt miközben Telenor a meglévő 4G mellé pakolja fel az 5G antennákat meg RF cuccokat és 3500MHz-en tolja viszont sűrűbben kell majd pakolni mint mondjuk a B3 1800MHz esetén

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#84489) tomp válasza TeeJay (#84488) üzenetére


tomp
félisten

A 2020-as Qualcomm 5G modeme már tudja az 5G CA-t. Gondolom az AAU-ra is elég egy fw frissítés csak még nagyon az elején járunk ebben. Kell még pár év, hogy jó legyen.
Telekom AAU-t és DSS-t is telepít. Vodafone már csak DSS-t de ennek oka van. Telenor csak AAU-t telepít. Kevesebb a munka vele de sokkal drágább technika. 2 kábel megy az eszközbe. Optika+DC betáp. Itt nincs külön rádiós(RRU) egység+sugárzó.
Amúgy azokon a helyeken ahol a telenor fejleszt de nem rak fel 5G-t, a meglévő 4G technikát kukázza és teljesen új RRU-t rak fel amelynek sokkal jobb a hatékonysága.

[ Szerkesztve ]

(#84490) Fenyi Leopol válasza orkester (#84486) üzenetére


Fenyi Leopol
tag

Szerintem jelenleg elég az alcatel is a kínált max 150/50-es sebességhez. Ugyanis az akár 150 MB az igazából azt jelenti, hogy maximun 150 MB.

FL

(#84491) 4Grider válasza Fenyi Leopol (#84490) üzenetére


4Grider
nagyúr

És honnan tudod, hogy nem lesz nála fél éven belül hálózatfejlesztés?

(#84492) orkester válasza 4Grider (#84491) üzenetére


orkester
senior tag

Na igen, ezt szuper lenne tudni, de nem árulnak el egy csepp részletet sem. Nem tudom miért ekkora titok ez. Keszthelyi antennáról jön amúgy a jel. A címemen még az otthonnet sem érhető el hivatalosan, hiába próbáltam megtudni, hogy akár csak 1 éven belül várható-e fejlesztés. Kénytelen vagyok egy rég magára hagyott telekre kérni a szolgáltatást, ahol még épület se volt soha, de nincs vele gond mert az irányítószám ugyanaz. Az jobban fáj, hogy az ugyanazon antenna által lefedett másik településen lévő címeken csak 4-5E/hó, nálam meg a duplája. Ez baromira nem korrekt, de nálam kábeles net sincs, mikrohullám van és ugyanúgy 8E a csak 80Mbites csomag egy ormótlan 1,5m-es antennával a tetőn (elég rémisztő amikor vihar van és villámlik), sokszor 100ms feletti jitterrel, streaming szolgáltatásnál igen ingadozó minőséggel.

Fenyi Leopol Lehetne akár 300 is talán mert Telenor oldalán ez szerepel: "A tarifacsomaghoz tartozó becsült maximális letöltési sebesség 300 Mbit/sec"

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84493) 4Grider válasza orkester (#84492) üzenetére


4Grider
nagyúr

Magyarországon általánosan elterjedt gyakorlat (az NMHH asszisztálása mellett), hogy a vezetékes szolgáltatók a konkurencia meglététől függő árazást használnak. Napi szinten ez van a Vodafone és a Telekom esetén is. Tény, hogy a mobilszolgáltatók közül a Telenor kezdte ezt el, de az is tény hogy megteheti, hiszen nincs másik korlátlan és teljes értékű mobilnetet adó publikus díjcsomag az országban. Ráadásul egy ilyen díjcsomag kontraproduktív is lehet, mert ha nagyon aláárazzák, akkor annyira elterjedhet, hogy jelentősen lerontja a hálózat minőségét. Márpedig ott nem fog erősen terjedni, ahol jó minőségű és olcsóbb vezetékes szolgáltatások állnak rendelkezésre, és olyan helyeken fog jobban, ahol nincs megfelelő vezetékes infrastruktúra. Ezt mindenképp ellensúlyozni kell az utóbbi helyeken magasabb árakkal, mert különben megdöglik ott a mobilhálózat.

(#84494) bopeti98 válasza 4Grider (#84493) üzenetére


bopeti98
őstag

Azért nem egészen teljes értékű mobilnet szolgáltatás, mert szerződés szerint helyhez van kötve, és csak a megadott területen belül használhatod. Aztán, hogy a gyakorlatban valóban korlátozva van-e adott területre azt nem tudom.

(#84495) orkester válasza 4Grider (#84493) üzenetére


orkester
senior tag

Ez végül is valahol érthető. Ahol van normális vezetékes, nem hiszem, hogy nagy számmal váltanának erre, én se tenném, még ha jóval drágább is lenne. Így pedig inkább csak bosszantják ezzel azokat, akiknek tényleg szükségük van rá, mert azt látják, hogy máshol mennyivel olcsóbb, közben lehet ott 1 előfizetőjük se lesz soha fél áron sem.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84496) orkester válasza 4Grider (#84493) üzenetére


orkester
senior tag

Egyébként van egy érdekes rész az ÁSZFben, bár nem tudom gyakorlatban mennyire működik: "Az Előfizető 3 havonta egyszer igényelheti a Szolgáltatás Címének módosítását, aminek egyszeri díja bruttó 4000 forint, amely utólag kerül kiterhelésre. A Szolgáltatási Cím módosításakor a tarifacsomag havidíja nem változik, kivéve, amennyiben újabb hűségvállalás mellett díjkedvezményre lesz jogosult." Eszerint ha én egy 4E-s területre kérem a szolgáltatást, majd másnap úgy döntök máshol használnám és kifizetem a cím módosítást, akkor a 8E-s területen is maradnia kéne a régi árnak. Talán egy még kihasználható kiskapu :U , vagy csak egy hiányos megfogalmazás.

PSN: orkester ** Aki tud olyan nemzetközi hírről, ami a Ft-ot nem gyengíti dobjon egy privátot - 2012.05.24. óta 0db üzenet ** Ha nem válaszolok valószínűleg le vagy tiltva és nem véletlenül. ** Ha valami karcos, kopott, megrágta a kutya, kérlek ne hirdesd újszerűnek, köszi!

(#84497) 4Grider válasza orkester (#84496) üzenetére


4Grider
nagyúr

Natúr csak elcseszték. De másnap nem kérheted a módosítást, csak 3 hónap múlva.

(#84498) Viktor0610 válasza 4Grider (#84497) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Semmi elcseszésről nincs szó.
Ez felmerült kérdésként a megbeszéléseken, ez üzleti döntés nyomán lett így kialakítva.

Samsung Galaxy A54

(#84499) 4Grider válasza Viktor0610 (#84498) üzenetére


4Grider
nagyúr

Az minimum hibás megfogalmazás, ha két ember kétfeléképpen értelmezi ugyanazt a szöveget. Az ÁSZF-el kapcsolatban alap kritérium, hogy egyértelműnek/félreérthetetlennek kell lennie.

(#84500) Viktor0610 válasza 4Grider (#84499) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

A tízmillió fotelszakértő országában szerintem képtelenség az ÁSZF-et egyértelműen/félreérthetetlenül megfogalmazni.

Samsung Galaxy A54

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.