Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78301) 4Grider válasza tiborv (#78299) üzenetére


4Grider
nagyúr

Telefonod beállításaiban keress olyat, hogy dns, privát dns. Állítsd át dns.google-ra. Ki-bekapcsolás után is?

(#78302) Viktor0610 válasza #72445440 (#78296) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Tapasztaljuk ismeretségi körben Samsungon, Sonyn, Xiaomin. Mobilneten, wi-fin.

Samsung Galaxy A54

(#78303) 4Grider válasza #72445440 (#78296) üzenetére


4Grider
nagyúr

Akkor én szerencsés vagyok a saját W10-emen lévő Viberrel, amikor napi sok tucat üzenetet, linket és képet küldök/kapok vele?

(#78304) Viktor0610 válasza 4Grider (#78303) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Ez szerintem csak droidon gond. :(

Samsung Galaxy A54

(#78305) tomp válasza Viktor0610 (#78304) üzenetére


tomp
félisten

Nálam androidon nincs gond vele.

(#78306) MadMancs válasza Viktor0610 (#78304) üzenetére


MadMancs
veterán

Droidon belül is csak újabbakon szerintem.
Anyumnak A6+ al sose volt ilyen gondja. Telenorral se. Mióta kapott tőlem egy A51 et azóta telenor hálón vacakol viber. Amint átvált digi simre vagy wifire megkapja üzeneteket. Telenor simmel csak akkor ha megnyitja appot.

Kedvező árú mobil előfizetésekért keress bátran. +36708034865 <-- Tel/SMS/WhatsApp, http://mancsmobiltavkozles.hu , szabo.norbert@mancsmobiltavkozles.hu ,

(#78309) Landsmann


Landsmann
addikt

2 telefonra is megjött az SMS, hogy az adatkeret elfogyott. Nekem gyanús volt, most megnéztem a My Telenor appban. MÉg van több mint 6 mb mindkettőn. :) Akkor mégsem fogyott el az adatkeret.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#78310) AAntii


AAntii
őstag

Sziasztok!

Hello Data csomagom van, este mondjuk héttől tízig használhatatlanul lassú. A jelszint rendben van ekkor is. A speedtest appal 20/6-os sebességet tud és a mérés után még fél percig gyors, egy több perces youtube videót pillanatok alatt betölt teljesen. Egyébként ebben az idősávban a böngészős sebességmérő oldalakon fix 2/2-es sebességet tud ilyenkor és egy 720p-s youtube videót is lehetetlen vele végignézni, folyamatosan megakad. Ez a cella korlátozása, mert este sokan vagyunk rajta? Vagy ha rendelek valamilyen flottás mobilnetcsomagot, akkor normálisan fog működni?
Köszi a segítséget.

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#78311) Viktor0610 válasza AAntii (#78310) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Szerintem nem.
Terhelt a hálózat felétek abban az időszakban.
Bármelyik csomaggal ez lenne.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#78312) 4Grider válasza AAntii (#78310) üzenetére


4Grider
nagyúr

Nekem úgy rémlik, hogy a HD csomagok leírásában szerepelt ez a 2 Mbps-ra lassítás abban az esetben, ha az adott cella túlterhelt. Márpedig nem ritkaság manapság az estefelé lehaló mobilnet. Inkább másik szolgáltatóval próbálkoznék olyan helyen, ahol erre egy adott szolgáltató rákényszerül.

(#78313) AAntii válasza Viktor0610 (#78311) üzenetére


AAntii
őstag

Nekem ez a speedtestes anomália a gyanús, meg a fix. totál egyenes speedtestes 2/2 megabit. Mióta mobilnetem van nem torrentezem, hajlandó voltam lemondani a kiemelt (6-11) időszakban a 1080p-ről is, ha mondjuk youtubeozom, de a 2/2 az manapság már vicc kategória. Tényleg használhatatlan.

@4Grider: akkor szétnézek mik a lehetőségek, ha a flották által értékesített hipernetes csomagokat nem korlátozzák, teszek velük egy próbát. Nem rágták annak idején a fülembe, hogy az esti időszakban a más előfizetéssel rendelkezőket priorizálják, persze a pártíz oldalas ÁSZF-ben nem kétlem, hogy benne volt. Legközelebb majd elolvasom az üzletben, viszek magammal hideg élelmet arra az órácskára. Köszi az infót!

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#78314) #25741824


#25741824
törölt tag

Új vezérigazgató a Telenor Magyarország élén

2021. január 1-től Peter Gazik tölti be a Telenor Magyarország vezérigazgatói pozícióját. A szakember az elmúlt 10 évben különböző vezetői szerepköröket töltött be a telekommunikációban vállalati kapcsolatok és szabályozási területeken, az elmúlt öt évben pedig a szlovákiai O2 mobiltársaság vezérigazgatója volt. A Telenor Magyarország vezérigazgatói posztját Jan Hanustól veszi át, aki 2018 júliusa óta irányította a vállalatot.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#78315) Somatom válasza #25741824 (#78314) üzenetére


Somatom
veterán

Na, végre! Innentől minden teljesen más lesz. :N

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78316) Viktor0610 válasza AAntii (#78313) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Bocs, tehát a 4Grider által írt korlátozás is játszik, de az azért, mert terheltebb a környékeden a hálózat.

Én a 2/2-es lassításra nem emlékszem (ÁSzF-et nem bújtam), de arra igen, hogy a Hello Data "apróbetűs részében" szerepel ez a fajta lassítás, ha a hálózat terheltebb.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy A54

(#78317) dethroner válasza Viktor0610 (#78291) üzenetére


dethroner
veterán

Volt egy javaslat, beállítani egy új APN-t a telenor simhez. Még nem mondom 100%-ra, de eddig jónak tűnik.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78319) AAntii válasza Viktor0610 (#78316) üzenetére


AAntii
őstag


A korlátozás létezik, de ügyesen van megfogalmazva, mintha az ügyfeleket szolgálná az, hogy nem mennek 2 megabit alá, nem pedig kiszúrnának velük, hogy a környéken jelenleg elérhető 20-ból csinálnak kettőt.
Megnézem a Hipernet ÁSZF hirdetményét is, ne fussak bele még egyszer abba a bizonyos erdőbe.

[ Szerkesztve ]

"Az amatőrnek ihlet, a profinak előleg kell."

(#78321) Viktor0610 válasza #72445440 (#78318) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Én úgy emlékszem, csak még egy "online" APN létrehozásáról szól a megoldás.
Ezért sem értem, hogy az miért segítene.
(Nem olvastam el alaposabban a kérdéses hozzászólást.)

Samsung Galaxy A54

(#78322) Viktor0610 válasza #25741824 (#78314) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#78323) dethroner válasza #72445440 (#78298) üzenetére


dethroner
veterán

Úgy tűnik lényegtelen mikor volt megnyitva a viber. Ha a telenor volt kiválasztva, aktív képernyőnél se jöttek meg az üzenetek.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78324) dethroner válasza #72445440 (#78318) üzenetére


dethroner
veterán

Szerintem nem lesz gond a módosított IP cím. A korlátlan tartalmakról meg azt hiszem nem is tud a csajom (övé a telefon) :)

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#78325) trec12 válasza Viktor0610 (#78322) üzenetére


trec12
addikt

(#78326) simpley válasza #25741824 (#78314) üzenetére


simpley
őstag

megy majd itt a sírás, de úgy sem változik semmi, ugyan olyan alja marad mint eddig. 😪
( és mint a másik kettő) mindegy melyiknél vagy, csak lehúznak..

signed by simpley.

(#78327) Somatom válasza simpley (#78326) üzenetére


Somatom
veterán

No igen. A torony cseréje hasznosabb, mint az igazgatóé.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78328) aprokaroka87


aprokaroka87
nagyúr

Arra mennyi az esély, hogy valójában szinte mindenkit korlátoznak valamelyest, ha a hálozat elér egy bizonyos túl terheltségi szintet a hálozat?

Mert ugye mondjuk hogy túlterhelt...

Pl itt mostanában reggel megvan a 70-90mbit/sec 4G-n, ez délután-ra kb 2-14mbit/sec lesz, igen sokkal nagyobb az ingadozás, Nem is lesz stabil.

Pl a Hbo go is elkezd bufferelni ha nincs meg egy Stabil 3-4mbit/sec minimum.

3G-n meg 13-20mbit/sec van kb, ami jobb mint a 2-3mbit/sec minimum azért.

(#78329) 4Grider válasza aprokaroka87 (#78328) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mindenkit nem korlátoznak. Ha már annyira túlterhelt a bázis, akkor senkinek nem lesz rajta jó válaszidejű és villámgyors netje. Max. valami nagyon fontos embernek, akit valamiért priorizálnak, de ha a felhordó hálózat is terhelt, akkor már ő sem fog rajta nagyon élvezkedni.

(#78330) darvinya


darvinya
titán

Reccs, MyTv-nek annyi, de már szerelik. :DDD

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78331) VD válasza darvinya (#78330) üzenetére


VD
őstag

Pont most akartam kérdezni, hogy másnál is szarakszik-e?
Kéri a felhasználó nevet és a jelszót, aztán semmi.

A mi box-on az HBO is kidobott, azt meg nem engedi aktiválni újra, nem fogadja el a kódot. Apple TV-N az legalább megy. De a mytv ott is ugyan ez.

[ Szerkesztve ]

(#78332) VD válasza VD (#78331) üzenetére


VD
őstag

Nálam MyTV újra működik.

(#78333) darvinya válasza VD (#78331) üzenetére


darvinya
titán

Utóbbi időben egyre többször széteset/akadt egyes csatornánál a kép.

UP:

Nálam is működik. :C

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78334) #25741824 válasza #25741824 (#78314) üzenetére


#25741824
törölt tag

A mobilszolgáltató új vezetője elődjéhez képest lényegesen több tapasztalattal rendelkezik szabályozási területen, ugyanakkor rendkívül komoly feladat vár rá annak érdekében, hogy az elmúlt két évben kevés látványos megoldást szállító szolgáltatót felrázza az egyre erősödő konkurencia árnyékában.

A cég működése a rendelkezésre álló beszámolók alapján alapvetően stabilnak tekinthető, ugyanakkor ahogy egy forrásunk fogalmazott,
AZ ELMÚLT KÉT ÉVBEN NEM TÖRTÉNT SEMMI, AMIÉRT A TELENOR VEZETÉSÉNEK A VÁLLÁT KÜLÖNÖSEBBEN MEG LEHETNE VEREGETNI.

[link]

(#78335) simpley válasza #25741824 (#78334) üzenetére


simpley
őstag

ez mondjuk teljes mertekben igaz! :R de kár a gőzért, nem hinném hogy 150k előfizetőt vissza tudnanak szerezni mert ez meg a Hello Data idejeben sem sikerult (akkor is csokkeno volt a tendencia)

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

(#78336) Somatom válasza #25741824 (#78334) üzenetére


Somatom
veterán

Tőke nélkül csak egy új portás lesz, aki kinyitja a székház kapuját a milliárdos osztalékot kitalicskázóknak.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78337) darvinya válasza #25741824 (#78334) üzenetére


darvinya
titán

Telenor bármit csinál az bukás lesz.
Kivéve, ha nem áll.össze, vagy szerez kábel szolgáltató.
Digi lenne a partner lépés, mert több nincs.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78338) Viktor0610 válasza darvinya (#78337) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Telenor bármit csinál az bukás lesz."

Kedvesség level ∞. :DDD
Köszi! :R

Samsung Galaxy A54

(#78339) darvinya válasza Viktor0610 (#78338) üzenetére


darvinya
titán

Nincs már jó ötlet, amivel előnyhőz jutna.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78340) trec12 válasza darvinya (#78339) üzenetére


trec12
addikt

Látványos árletörés. De akkor a talicskában nem sok maradna + ugye ott az 5G fejlesztés is. Egy biztos; drót nélkül nem fog menni így sokáig.
A Digi meg nem pálya én nem számítanék rá, hogy valaha is összeállnak. :N

[ Szerkesztve ]

(#78341) Somatom válasza trec12 (#78340) üzenetére


Somatom
veterán

Sajnos, én sem látom fényesnek a Telenor jövőjét.
-Nem nemzetközi, nem tudja a roamingdíjakat kompenzálni.
-Nem cseng túl fényesen a ZTE neve.
-Nem vásárolt be frekvenciából.
-Jelenleg is túlterheltséggel küzd.
Ha benne marad a kartellben, akkor nem tud ügyfeleket szerezni. A kilépéshez viszont komoly összeget kéne rálocsolni a hálózatra, de az új tulajnak láthatóan nem ez a terve a céggel.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#78343) darvinya válasza trec12 (#78340) üzenetére


darvinya
titán

5G nem fontos, ha valódi élmény szolgáltatás tud felmutatni.
Ennyi, nem kell több.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#78344) sifarr válasza #76519680 (#78342) üzenetére


sifarr
senior tag

Sokan csodálkoznak miért nem tolják a pénzt bele a tulajdonosok ??? Egy ilyen országban ??? :Y Látták ők is hogy járt a Digi.....
Azért ennek az "elemzésnek" fuss neki még egyszer! :K
A Telenor fő tulajdonosa része a ner-nek. Nézz csak utána, hogy a gázszerelő kitől is vette meg a mátrai erőművet! A DIGI sztori is a Telenor-AH érdekében történt, csak még nem biztos, hogy sikerül.
Az állami tender pedig ... Sok pénz az igaz, de az egész ügylet valójában nettó veszteség a nyertesnek.

(#78345) #76519680 válasza sifarr (#78344) üzenetére


#76519680
törölt tag

" nettó veszteség " !!!! :C
Itt ilyenről szó nincs !!!
Ez befektetés !!!! Megtérül majd, ha a gyengélkedő versenytárs kihullik.... :K
Kicsit tovább kellene látnod a dolgokat !
A tények makacs dolgok !!!

(#78346) simpley válasza sifarr (#78344) üzenetére


simpley
őstag

Nem az a fontos ki a tulajdonos, hanem hogy használható legyen, nemde

signed by simpley.

(#78347) sifarr válasza #76519680 (#78345) üzenetére


sifarr
senior tag

Ez befektetés !!!! Megtérül majd, ha a gyengélkedő versenytárs kihullik.... :K
Kicsit tovább kellene látnod a dolgokat !
Micsoda ... ?!?!? Kihullik? :Y
Ezek szerint te úgy látod (tovább) a dolgokat, hogy a Telekom (+Voda) elszipkázza a Telenor összes előfizetőjét, azután pedig a Telenor bezár? :F
Az lehet/valószínű, hogy a Telenor a 3. lesz az előfizetők száma szerint, de hogy kihullana ...? Lázálmaid vannak. ;) A magyar piac már sosem lesz kétszereplős.
Vagy úgy képzeled, hogy a DIGI fogja felvásárolni a Telenort? Kizárt. Azt a Telekom + Voda se szeretné, nagyon nem szeretné.
Lehet a Telenort utálni. Ez érzelmi kérdés, nincs jelentősége. De irreális szcenáriókat vízionálni, és azt "makacs tényeknek" beállítani ... Nem is mondok erre semmit. :D

(#78350) Somatom válasza sifarr (#78347) üzenetére


Somatom
veterán

Van az az ügyfélszám, aminél bezuhan a project, mert a költségekkel nem lehet egy bizonyos szint alá menni, azt meg valahogyan ki kell termelni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.