Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-28 10:49:25

LOGOUT.hu

Yettel topic
▼ Kérdés előtt olvasd el az összefoglalót, légy szíves! ▼
Aktuális:
Inflációkövető díjkorrekció 2024

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#69952) Jim-Y válasza #72445440 (#69951) üzenetére


Jim-Y
veterán

Ertem, koszonom.

(#69953) adika4444 válasza 4Grider (#69933) üzenetére


adika4444
addikt

Mi a gond a femtocellájukkal?

üdv, adika4444

(#69954) 4Grider válasza adika4444 (#69953) üzenetére


4Grider
nagyúr

Kétfajta femtocellájuk van. Az egyik két egységből áll, egy rálátási pontra helyezendő eszközből, ami 5 GHz-es wifin tolja át az általa vett jelet a femtocella felé. Ez tudja a 4G-t. És van egy Lucent femtocellájuk, ami csak a 3G-t tudja, ez a helyi hálózatra csatlakozik tehát interneten keresztül működik. Az első eszköz problémája, hogy olyan gyenge benne az 5 GHz-es wifi, hogy egy födémet nem tud átlőni, teljesen szabad térben (fal, födém nélkül) kb. 20 méterre helyezhető el a femtocellától, attól távolabb már használhatatlan. A használhatóbb (internetes) femtocellájuk által kezelt hívásokat nem tudja a Telenor hálózat a RAN részeként kezelni, így egy adott femtocella hatósugarába (kb. 100 méter szabadtéren) érve, vagy onnan kilépve azonnal megszakad a folyamatban lévő hívás. Amióta osztogatják ezt az eszközt (kb. 6-8 éve) a Telenor nem tudta megoldani ezt a problémát, a mi boltjainkban napi több száz megszakadt hívásért felelősek. Nem mellékesen a femtocelláik bootolási ideje több óra, tehát célszerű őket szünetmentes áramforrásra kötni.

[ Szerkesztve ]

(#69956) gabor9991


gabor9991
őstag

Van valakinek ötlete, hogy mi okozhatja azt, hogy egy ip kamera képét nem lehet elérni telenor hálózatról?
A kamera telekom hálózaton csalakozik a szerverére.
Ezt a szervert a kamera alkalmazásán keresztül Telekom/vodafone mobilhálózaton, telekomos vezetékes hálózaton, publikus wifi hálózaton keresztül vagy bárhonnan ahol próbáltam normálisan el lehet érni, pár pillanat alatt megjelenik a kamera képe.
Amint átváltok telenor mobilnetre a kamera képe nem töltődik be csak körbe-körbe forog a kis karika :) 3 darab telenoros sim van itthon használatban egyikkel sem működik, 1220-at felhívtam semmilyen technikai hibát nem látnak ami ezt okozhatná.
Mindhárom simen az apn "net" .
Mi lehet a hiba?

(#69957) sfdrakex válasza gabor9991 (#69956) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Apn telefonnál nem online kellene hogy legyen? Nálam azon van.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69958) 4Grider válasza gabor9991 (#69956) üzenetére


4Grider
nagyúr

Jól értem, hogy az alkalmazás egy felhő alapú szerverre csatlakozik és ott kellene látni a képeket? Ha igen, én dns-el játszanék (pl. dns.google).

(#69959) 4Grider válasza sfdrakex (#69957) üzenetére


4Grider
nagyúr

Ez a Telenor sim kártya típusától függ. A beszédcélú sim-ek jellemzően online apnt-t használnak, az adatcélú sim-ek pedig net-et.

(#69960) Landsmann válasza gabor9991 (#69956) üzenetére


Landsmann
addikt

V380 applikáció? Nekem is ez volt míg nem frissült a 6.0.0-ra. Most már megy.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#69961) snooze válasza gabor9991 (#69956) üzenetére


snooze
veterán

Nekem két kameránál telenoros nettel az sd kártya tartalma nem látszik,telekomossal,vodafoneval jo..

GO Gunners!!!

(#69962) sfdrakex válasza 4Grider (#69959) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Nem részleteztem, de így gondoltam igen. Írta, hogy a 1220at hívta, ebből feltételeztem, hogy nem adat sim, arról ha jól gondolom a 1220 sem hívható.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69963) gabor9991


gabor9991
őstag

(#69958) 4Grider :

Igen, egy email-jelszó párossal belépve látható a kamera képe.

(#69960) Landsmann :

guudgocloud és ycc365/plus -on keresztül is próbáltam.

(#69961) snooze :

És ez nálad mindig így volt?Nem is találtál rá megoldást, hogy működjön?

(#69962) sfdrakex

A 3-ból egyiken van hang azon próbáltam az online-t is de azzal se jó a másik kettő meg alapból csak a nettel működik.

(#69964) snooze válasza gabor9991 (#69963) üzenetére


snooze
veterán

Nem,egy ideig müködött,utána egyik-naprol a másikra nem..telenor azt mondta,náluk nincs hiba..:C

GO Gunners!!!

(#69965) gabor9991 válasza snooze (#69964) üzenetére


gabor9991
őstag

Milyen érdekes, pont ezt mondták nekem is :D
Holnap megkérdezem a cégnél a rendszergazdát, hátha látott már ilyet.

(#69966) Soulfly842 válasza 4Grider (#69948) üzenetére


Soulfly842
addikt

Köszi a választ :)

(#69967) LyonnaisFan1


LyonnaisFan1
őstag

Sziasztok!

Miskolc-Pereces kornyekerol itt van valaki?
Aki igen, az is tapasztal halozatproblemakat?

Ingadozo vagy egyaltalan nincs terero, hivas kezdemenyezese is fogadasa nem kivitelezheto.
Hivasoknal meg csak ki sem cseng, nemasag.
Sms kuldes is akadozik. :F

As I sit here and slowly close my eyes. I take another deep breath. And feel the wind pass through my body. I'm the one in your soul. Reflecting inner light. Protect the ones who hold you. Cradling your inner child ((Godsmack - Serenity))

(#69969) Viktor0610 válasza Cyrin (#69968) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

(#69970) Cyrin válasza Viktor0610 (#69969) üzenetére


Cyrin
addikt

igaz.

bővebben

(#69971) tomp válasza Viktor0610 (#69969) üzenetére


tomp
félisten

Akkor az eddigi hálózat üzemeltető tulajdon részt szerzett. Ez nem feltétlenül jelent rosszat. Akár még pozitívan is kijöhetünk belőle mi ügyfelek.

(#69972) Viktor0610 válasza tomp (#69971) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

"Akár még pozitívan is kijöhetünk belőle mi ügyfelek."
Én is ezt gondolom. :)

Samsung Galaxy A54

(#69973) DrBubo77 válasza Viktor0610 (#69972) üzenetére


DrBubo77
addikt

Ez egyúttal a névváltoztatást is meggyorsítja. Vagy nem jól gondolom?

ÉN VAGYOK a feltámadás és az élet. (János 11:25)

(#69974) tomp válasza Viktor0610 (#69972) üzenetére


tomp
félisten

Látod tudok pozitívat is írni a Telenorról. :DDD
Én pozitívan állok a dologhoz. Remélem nem fogok tévedni.

(#69975) Viktor0610 válasza DrBubo77 (#69973) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Nincs információm.

Samsung Galaxy A54

(#69976) adika4444 válasza 4Grider (#69954) üzenetére


adika4444
addikt

Hát ez valami hihetetlen ratyi így...
A 4G-snek kéne tudnia hogy nettel működjön, mert ez így nagyon alacsony hatékonyságú.

A 3G-s hívási hiba meg szimplán nevetséges.

üdv, adika4444

(#69977) Hosssszu válasza DrBubo77 (#69973) üzenetére


Hosssszu
őstag

Miért fontos a névváltoztatás? :F

(#69978) #71835392


#71835392
törölt tag

Teljesen felesleges ebbe többet belelátni, belegondolni mint ami! 25%-os tulajdonosi részesedéssel az államnak ez csak üzleti befeketetés semmi más, a napi működésre, döntésre semmi hatása nem lesz. Ez gyakorlatilag ugyanaz, mint hogy az állam 25%os részesedést vett az Erste bankban évekkel ezelőtt, csak az nem lett ennyire felfújva, nem volt ekkora sajtója, viszont az ég világon semmi nem változott.

(#69979) sfdrakex válasza #71835392 (#69978) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Vicces, hogy előbb jöttél a magyarázkodással, minthogy bárki neki állt volna fikázni a dolgot :D

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69980) Nkboy válasza Viktor0610 (#69972) üzenetére


Nkboy
senior tag

Ahol én lakom volt egy osztrák tulajdonú cég. Ezt a céget megvette az önkormányzat. Mondták milyen jó lesz, hogy magyar tulajdonú lesz a cég, így olcsóbb lesz, nekünk embereknek.
Hát, nemhogy olcsóbb, hanem jóval drágább lett.
Ezek után kissé szkeptikus vagyok, hogy mi ügyfelek pozitívan is kijöhetünk belőle. :DDD

Tudom, a kettő dolog nem ugyanaz, de sosem lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

A fekete kormánylégzsák a bézs utastérben felér egy őszinte vallomással

(#69981) Diák66 válasza #71835392 (#69978) üzenetére


Diák66
őstag

Ne legyél ebben olyan biztos, azért a bankszektor más, ott nincs kötődés az államhoz (szerintem) Itt viszont rá vannak utalva a szolgáltatók az államra (frekvencia - állami vagyonkezelés), tehát belátható, hogy nagymértékben meghatározza a szolgáltatók életét az állam.

(#69982) #71835392 válasza sfdrakex (#69979) üzenetére


#71835392
törölt tag

Normális országokban nem privatizálták teljesen az olyan stratégiailag fontos cégeket mint a távközlés, energiaszolgáltatás, stb, az állam ott van bennük legalább részben.
Sok mindenben lehet és kell kritizálni a magyar kormányt, de ez pont nem az amiben kell!

(#69983) #71835392 válasza Diák66 (#69981) üzenetére


#71835392
törölt tag

Édes mindegy, 25%-os tulajdonosi részesedéssel annyit érnek el, hogy szép summát kapnak az osztalékból anélkül, hogy bármit tenniük kellene érte, ez volt a vásárlás lényege itt is, úgy, ahogy az Erste Bank esetében is.

(#69984) 4Grider válasza Diák66 (#69981) üzenetére


4Grider
nagyúr

Dehogy nincs kötődés. A 2.5%-os növekedési (MNB) hitel azóta szinte csak az Erste-nél érhető el, a többieknél alig van keret, így az Erste azóta kaszál a vállalkozások körében.

(#69985) sfdrakex válasza #71835392 (#69982) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Még mindig nem szólt senki semmit és te magyarázkodsz. :C

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69986) Fire/SOUL/CD


Fire/SOUL/CD
félisten

Sziasztok!

Kb 5 hónapja lett rendelve a netről hipernet csomag, MIFI-vel (a legkisebb csomag 30GB csúcsidő és 30GB csúcsidőn kívül)
A futárnál átvételkor 4990Ft lett fizetve (ez a havidíj 2éves hűséggel), majd pár hétre rá egy törthavi számla jött pár-száz FT-ról. Azóta rendesen jöttek a postai csekkek 4990FT-ról és ez eddig rendben is, viszont a most érkezett csekk 5990FT-ról szól ugyanis van egy olyan tétel a számlarészletezőn, hogy "E-Komfort csomag nem teljesítésének a díja" 999FT.

Szóval ez mit is jelent ill. hogy-hogy eddig "teljesített" volt ez az E-komfort, most meg hirtelen nem? :F

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69987) sfdrakex válasza Fire/SOUL/CD (#69986) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

E kimfortnál mailben kapod a számlát és a my.telenor oldalon fizeted be, vagy átutalással. A lényeg hogy nem csekken.

Ez szerintem le is van írva a csomagoknál, hogy pontosan mikor hogy teljesül.

Szerk.:

Itt is van a lap alján:

Az E-Komfort csomag igénybevétele és feltételei
Célunk, hogy minél kevesebb papírt és erőforrást használjunk, védve ezzel környezetünket, ezért egyes tarifacsomagjaink kizárólag beépített e-Komfort csomaggal vehetők igénybe. Az e-Komfort csomagnak feltételei vannak, melyek az előfizetői szerződéssel elfogadásra kerülnek. Amennyiben ezeket nem valósulnak meg a következő havi számládon kiterhelésre kerül a csomag nem teljesítésének díja Hipernet Home+ S, Hipernet Home+ M, Hipernet Home+ L esetén: 1000 Ft.
E-Komfort csomagunkat a vásárlás folyamán, az Elektronikus számla számlázási mód kiválasztásával veheted igénybe. A csomag megtartásához számládat – az azon feltűntetett befizetési határidőig – a következő fizetési módok valamelyikével szükséges kiegyenlítened: banki átutalással, csoportos beszedési megbízással, elektronikus felületen (pl.: my.telenor.hu oldalon, illetve a MyTelenor vagy a Telenor Wallet mobilalkalmazásokkal), belföldi kibocsátású, internetes vásárlásra alkalmas bankkártyával, továbbá ATM bankautomatán keresztül.

[ Szerkesztve ]

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69988) Diák66 válasza 4Grider (#69984) üzenetére


Diák66
őstag

Akkor tévedtem, de ez csak engem erősít meg, hogy a Telenor is pozitív juttatásokban fog részesülni a versenytársakkal ellentétben. Nyilván nem érdeke az államnak, hogy egy cég, amiben részesedése van, veszteséges legyen. Az osztalék érdekli és ha "segítenek" neki, több az osztalék. Tiszta sor. (de ez csak egy elmélet és maradjon is az)

(#69989) 4Grider válasza Diák66 (#69988) üzenetére


4Grider
nagyúr

A NER egyik lényege az, hogy helyzetbe kell hozni a holdudvarhoz köthető vállalkozásokat, így azok hálásak lesznek és fenntartják a rendszert. Persze ez nem NER találmány, a rendszerváltás óta minden oldalon sok vállalkozó hízott fel és aztán tűnt el a süllyesztőben.

(#69991) zoli62 válasza Cyrin (#69968) üzenetére


zoli62
addikt

A Telenornak miért kellett erről eddig hírzárlatot tartani? Az egész deal nyílt titok volt...

(#69992) sfdrakex válasza zoli62 (#69991) üzenetére


sfdrakex
nagyúr

Gondolom most írták alá a szerződést, tehát most lett hivatalos.

Nobody is perfect, but I'm pretty fucking close!

(#69993) zoli62 válasza sfdrakex (#69992) üzenetére


zoli62
addikt

Na ja, de attól még nem kellett volna a Telenornak hetekkel ezelőtt bőszen cáfolni.

[ Szerkesztve ]

(#69994) parkr


parkr
őstag

én már a voda oldalát böngészem ;]

(#69995) simpley válasza #72445440 (#69990) üzenetére


simpley
őstag

igen, én is megszoktam már.. 😔
Nagyon nem tetszik Nekem, hogy ennyi tudatlan ember van akik azt hiszik, hogy magántulajdonba került a cég, stb...
Az én esetem pld teljesen más:
A különleges ajánlat ez volt:
3 hónap gondolkodási idő ingyen, full korlátlansággal. Aztán pedig belépek az említett flottába..
( ezt akkor is megtettem volna ha nem kapok semmit se, hozzáteszem a munkahelyváltás miatt adódott ilyen lehetőségem, az előző munkahelyemen még céges telóm sem volt, saját számlára telefonáltam, annyi hogy a főnök beszállt 9K-val)
És nagyon remélem, hogy jól fog működni a Telenor ez után is..
Az új névről csak annyit, hogy szerintem visszahozzák a pannon nevet. :DD

signed by simpley.

(#69996) simpley válasza parkr (#69994) üzenetére


simpley
őstag

miért?
ennyire rossz a Telenor? :U

signed by simpley.

(#69997) dkovizoli válasza simpley (#69995) üzenetére


dkovizoli
addikt

Bízom benne én is. Huszonakárhány év után nem szivesen cserélném le a számomat. :) a szolgáltatót sem. Azt sem bánnám ha valóban újra Pannon lenne a név. Elővehetném a Pannon lógós 2110-esem. :DD bár amit eredetileg vettem, azon még nem volt logo .

(#69998) Landsmann válasza dkovizoli (#69997) üzenetére


Landsmann
addikt

Semmi esélyt nem látok rá, hogy elővegyék a Pannon nevet. A többi mobilcégével együtt azonos néven fog majd lenni szerintem.

Videóim: http://www.youtube.com/landsmann?sub_confirmation=1

(#69999) zoli62 válasza simpley (#69996) üzenetére


zoli62
addikt

Céges fronton erősen visszaestek, lakossági divizióban meg csak stagnálnak.

[ Szerkesztve ]

(#70000) simpley válasza zoli62 (#69999) üzenetére


simpley
őstag

akkor az sem véletlen, hogy a környezetemben ismerősök, barátok ahol dolgoznak vodás a cég ..
Meg mi is vodások vagyunk
Nem fognak stangálni lakossági szinten sem már, az emberek lázadnak csak nem értem miért.. :(

[ Szerkesztve ]

signed by simpley.

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Yettel topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.