Hirdetés

2024. június 18., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#43451) -Mosquito- válasza DigitXT (#43450) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Oké,csak nehogy csillagvizsgáló legyen. :R Kiváncsi leszek a végeredményre.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43452) DigitXT válasza -Mosquito- (#43451) üzenetére


DigitXT
félisten

Nem lesz csillagvizsgáló.:N (Avagy mókusvakító, ha erre gondolsz...)
Már a teszten világosan látszott, hogy 1000x jobb, mint a H4-es izzó
"be a foncsorba hadd szóljon": annak brutális szórt fénye volt.:( Elég
határozatlan "levágással", azaz vakított, mint a disznó. Ahhoz képest
meglepett, hogy nem nagyon villogtak le úgy sem.:D A projektor meg
tökéletes, határozott levágással, ami fölött nem vakít egyáltalán: még
a kamerát sem vakítja, pedig az már nagy szó: szemre jobban bírtam
a foncsorosat is, mint a kamera (teló), ami atomvillanást vizionált...:DDD
Ha viszont lemész a levágás alá, már ott a robbanás: OTT van fényerő.

Szerk: biztos vagyok benne, hogy jobban fogok vele látni, mint a sima
foncsoros megoldással, egyben kevésbé fogok "fényszennyezni". Egy
a hátrány, hogy a komplett foncsor cserélve van - nem lehet egy sima
izzócserével visszaalakítani gyárira a motor(ká)t. És hát "üvölteni" fog,
hogy xenon, mivel sima projektoros motorlámpa viszonylag kevés van.

[ Szerkesztve ]

(#43453) huszi.gyb válasza -Mosquito- (#43451) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

A tesztelésnél én is ott voltam (milyen meglepő). Látható volt a levágás, ha jól beállítja, akkor nem fog vakítani. Persze ha alulról belenézel, ez nem mondható el, de (ha már az állatoknál tartunk) nem a békáknak kell szemből látniuk ;]

www.dongosofor.hu

(#43454) -Mosquito- válasza huszi.gyb (#43453) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az eredményről dobjatok majd fel fotókat,kíváncsi vagyok milyen lesz/lett. :K

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#43455) huszi.gyb válasza -Mosquito- (#43454) üzenetére


huszi.gyb
senior tag

Őszintén én is kíváncsi leszek... Már egy törött idomba belepróbáltuk, így nézett ki. A világításáról nem publikált még a tulajdonos fotókat, de az eléggé próba jellegű volt (kézben tartott fényszóróházzal, így nyilván oda világított, ahova tartottuk)... Biztos lesz majd fotó arról is DigitXT-t ismerve ;)

www.dongosofor.hu

(#43456) Fred23


Fred23
nagyúr

Tudja valaki, mekkora egy Simson S51, illetve bármely hasonló 50-es Simson ülésmagassága? Barátnőm kérdezte, és nem tudtam válaszolni, most rákerestem, és semmi. Egy Suzuki TU-X ( 125 ccm ) ülésmagassága gondolom kicsivel a Simsoné felett van, nem?

(#43457) canniball válasza Fred23 (#43456) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt azt írják 775mm.

Itt meg azt hogy a TU125X-é 750mm.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43458) Fred23 válasza canniball (#43457) üzenetére


Fred23
nagyúr

Köszi szépen! Csak azért, mert a csajszinak kábé a Simson ülésmagassága a max, ami még kényelmes. Kilóban is néztem, és saccra azt mondtam, a TU250-nél sztem nem kell neki soha nagyobb. Az a moci 148-149 kiló, a csajszim meg 50. Ő is úgy gondolta, elég lenne neki egy 125-ös is.

(#43459) canniball válasza Fred23 (#43458) üzenetére


canniball
nagyúr

Az ülésmagassággal lehet valamennyit játszani, csak persze az átalakítás pénzbe kerül. De a hasonló kategóriájú/kialakítású gépek úgy látom ebből a szempontból kb. egyformák, a korábbi 125-ösöm és a mostani 650-esem között is csak 3cm a difi.
A súly az más kérdés, azt neki kéne kitapasztalni, egy 50kg-s test is lehet halálos ha tud bánni az erejével. :D

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43460) huszi.gyb


huszi.gyb
senior tag

Lassan jön a jó idő, lassan kezdődik a szezon. Ma már Tacttal jöttem dolgozni, nemsokára meg valószínűleg néhány szerelős komment is idetalál majd. :)) Ma végre sikerült donort vennem hozzá, ki tudok cserélni ezt-azt. :))

www.dongosofor.hu

(#43461) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

Ma láttam egy olasz dekoros Libertyót, nagyon bejött... :B

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43462) 30z.Samu válasza Tothgera30 (#43461) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is láttam egyik nap olaszos dizájnnal ellátott Paggio-t. :) Jól nézett ki, most már keverednek elő a mocik a garázsból. :) Lassacskán nekem is el kellene kezdeni komolyabban foglalkozni vele, hogy mire itt van a szezon, bevetésre készen álljon. :DDD

Sic Parvis Magna

(#43463) longwild válasza 30z.Samu (#43462) üzenetére


longwild
aktív tag

Aszezon mar itt van

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#43464) 30z.Samu válasza longwild (#43463) üzenetére


30z.Samu
félisten

Nem is tudom, a hőmérő -1 fokot mutat, bár ez a volt munkahelyemen sem volt akadály, -10-ben is motoroztam vígan. :DDD

Sic Parvis Magna

(#43465) Tothgera30 válasza 30z.Samu (#43462) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Nekem is nagyon bejött... De én még várok pár hónapot a szezonnal, hideg is van, és a hó is várható még.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43466) 30z.Samu válasza Tothgera30 (#43465) üzenetére


30z.Samu
félisten

Én is ráérek márciusig-áprilisig. :)

Sic Parvis Magna

(#43467) Bogyó bá' válasza DigitXT (#43363) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, azt hiszem, az akku gondom minimális gányolással, de megoldható.

A múltkor csak a töksötét szerszámos kamrában vaktában méregettem, ma viszont kitoltam a csótányt napvilágra, mert délután menni szeretnék egy gurigát vele, elvonási tünetek ellen...

Szóval napfényen mást mutat az egész: szinte biztos, hogy eredetileg 9Ah-s akkura tervezték a motort (mint a manualban is írják), viszont később maga a gyártó döntött úgy, hogy "elég lesz abba az 5-6 Ah-s is", és tettek jobb felől egy műanyag felöntést, hogy csak 118-120mm hely legyen benne, míg egyébként éppen elfér a 135-ös is. Ha dremellel, vagy valami hasonló gányolással ezt a kis "dobozkát" levágom, akkor jó lesz a nagyobb akksi is. Sajnos felfelé csak 137 mm-em, van így a standard 140 mm magas 9Ah-sok nem mennek bele, de a 8-as már igen (általában 135mm magasak). Ha az akku mögötti 10mm-es habgumi lemezt eltávolítom, akkor éppen belemegy a 76 mm vastagság is.

Egyébként 6 hét állás után kurva nehezen indult, szinte teljesen lemerült az akksi, mire elkezdett rendesen járni. Gondolom a karbikból elpárolgott a benya, vagy leülepedett valami trutyi. A töltés csak akkor elégséges alapjáraton, ha nem megy a tompított az automatikám jóvoltából, egyébként villámgyorsan merül...

Képek:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43468) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#43467) üzenetére


30z.Samu
félisten

Milyen géped van? :)

Sic Parvis Magna

(#43469) Bogyó bá' válasza 30z.Samu (#43468) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Honda CBX 125 Custom - 20 éves japán belpiacos kis csopper. Játékmotor, de qrva jó játék! :K

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43470) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#43469) üzenetére


30z.Samu
félisten

Szép darab! :R Valami hasonlót akarok majd én is. :K

Sic Parvis Magna

(#43471) Bogyó bá' válasza 30z.Samu (#43470) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Van most egy eladó, de qrva drágán! Tavaly óta hozhatták külföldről, mert az Okmányiroda májusban még azt mondta nekem, hogy ez az egyetlen hazai példány forgalomba helyezve ebből a típusból.

szerk: az enyém leharcoltabb, elhanyagoltabb volt, de 220k volt házhoz szállítással együtt.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43472) akos3 válasza Bogyó bá' (#43471) üzenetére


akos3
addikt

áh, ennyit nem ér meg szvsz.
Te jól vetted viszont :)

(#43473) DigitXT válasza Bogyó bá' (#43467) üzenetére


DigitXT
félisten

Simán ki kell vágni azt a műanyagot. Gumilapból is elég lehet vékonyabb, ha kell egyáltalán, ahogy a gumituskó sem biztos, hogy létszükséglet. A végén le kell mérni, mi az abszolút max., ami belefér, és az alapján megvenni a legnagyobbat, ami oda jó. Alapjáraton amúgy nálam sincs töltés, bár nem hiszem, hogy ez vigasztal, csak mondom. Nem szoktam sokáig egy helyben állni. Még itt Bp-en is, ami tele van lámpával, lehet haladni azért. Ha mást nem, akkor két lámpa közt kompenzál a fordulat. Üzemszerű használatban átlagosan biztosan van elég kraft. Ha a generátor jó.

(#43474) 30z.Samu válasza Bogyó bá' (#43471) üzenetére


30z.Samu
félisten

Egyenlőre jó nekem a Ran is, most melót kell keresnem, mert ami volt, ott sajnos nem úgy alakultak a dolgok, ahogy terveztem. Bízom benne, hogy jövőhéten összejön valami, mert terveim vannak a robogóval, újrafényezés sem ártana neki. A kopóalkatrészeket át kellene nézni, szűkség esetén cserélni, ilyesmi. Szóval kellene rá költeni egy keveset...

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43475) HRC95


HRC95
tag

Hali!
Aprilia sr 50 ről mi a vélemény? Ez a kiszemeltem(telón vagyok azért így linkelem) http://www.kepesmotor.hu/aprilia-robogo/p1327554

MSI Z270 | i5 7600K | G.Skill Ripjaws 16GB | Rog Strix GTX 1080 TI

(#43476) longwild válasza HRC95 (#43475) üzenetére


longwild
aktív tag

Keress ra, hogy Ditech injektor, Ditech befecskendező...😉

szoftver szakmabeli && Beverly250

(#43477) Tothgera30 válasza HRC95 (#43475) üzenetére


Tothgera30
Ármester

A km-t szorozd meg 2-vel vagy 3-al, nekem a 2006-os motoromba több km van, és keveset járok vele, ergo ebben 30 ezer simán van. Levegős www, eleje eredeti, hasidom újra van mázolva, ülés cserélve van, vagy újra lett húzva, pár kis műanyag rész újra lett festve, az tuti, nagyobb idomokban nem vagyok biztos, azt lehet csak felpolírozták. Új gumi elől-hátul, kipufogó sem eredeti. De ennyiért egész jó vétel lehet egy 02-es Levegős SR, sokat elmegy, alkatrész olcsón van hozzá, Mina blokk, egész jó konstrukció.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43478) akos3 válasza HRC95 (#43475) üzenetére


akos3
addikt

ugy hallottam h a karbisok megbízhatóbbak. illetve ez nem is feltétlen igaz így, de ha egyszer valami baja lesz, akkor jóval drágább a szervíze.

a km valóban lehet, h több valamennyivel, de miível nem tudjuk ki/hol használta akár reális is lehet. lehet h csak boltba járt, vagy 2. motornak volt vagy egyszerűen csak potya motoros volt az illető.
a többit elmondta Gera, de az ára elég csábító. akár gyanakodhatnánk is, de lehet csak el akarja adni :)

(#43479) kcsa válasza Bogyó bá' (#43471) üzenetére


kcsa
veterán

Van ám ára. De hátha Samu megveszi, és megalapíthatjátok a CustomClubHungaryt :D

(#43480) akos3 válasza kcsa (#43479) üzenetére


akos3
addikt

Külsőre eléggé hasonlit az Aprilia red rose 125-re. abból több van. Pedig ez japán :P

(#43481) kcsa válasza akos3 (#43480) üzenetére


kcsa
veterán

Apriliát is egyszer vettem, többet nem akarok belőle :)

(#43482) Bogyó bá' válasza akos3 (#43480) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Red Rose nagyon giccses, ráadásul kétütemű, az A1-be messze nem fér bele! Igaz, megy is, ellentétben az enyémmel....

Na, gurultam 127 km-t, az utolsó húsz már nem esett jól: elkezdtem fázni, de még haza kellett jönni. Hosszú alsó + Curdura gönc a saját termo-bélésével + szakadt szövet nyári kesztyű... ...szerintem tuti megfáztam, pedig holnap is menni kéne, még jobb időt mondanak.
Amíg sütött a nap, addig qrvára élveztem, bár csak 10-11 fok volt felénk.

Akkora rohadt szél volt, hogy amikor hátulról kaptam, összejött a 110 km/h is. A másik irányban meg 85 a max. Negyedikben. Ötödikben 75-nél nem bírt többet menni a kisöreg.... :(

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43483) 30z.Samu válasza kcsa (#43479) üzenetére


30z.Samu
félisten

Mostanában nem gondolkodom motor vásárláson, örülök, ha ez működik rendesen. :))

"Akkora rohadt szél volt, hogy amikor hátulról kaptam, összejött a 110 km/h is. A másik irányban meg 85 a max. Negyedikben. Ötödikben 75-nél nem bírt többet menni a kisöreg.... "

Én annak is örülök, ha ez a kis libakergető megy 50-et. :DDD

[ Szerkesztve ]

Sic Parvis Magna

(#43484) akos3 válasza Bogyó bá' (#43482) üzenetére


akos3
addikt

ja ennyire nem másztam bele a műszaki adataiba, fejből meg nem ismerem annyira. csak külsőre irtam :)

ha ennyire mindig panaszkodsz a teljesítményére miért nem adod el? azért egy ybr 125 is többet megy és stilusban talán közel áll valahol ehhez / hozzád. pláne abből is van custom változat.
Vagy ha meg nem akarod eladni, akk ne elégedetlenkedj, mert a végén még megsértődik a kicsike és otthagy valahol :))

[ Szerkesztve ]

(#43485) kcsa válasza akos3 (#43484) üzenetére


kcsa
veterán

Szerintem már megszerette annyira hogy ne adja el :)

(#43486) Bogyó bá' válasza akos3 (#43484) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A legtöbb 125-ös sajnos ilyen harmatos, az YBR sem különb: azon tanultam. Az könnyebben kanyarodik, kezesebb, sokkal jobbak a fékjei mint az enyémnek, viszont nekem nagyon nem jött be rajta az üléshelyzet (fél óra alatt elzsibbadt a karom és a derekam minden órán), meg rendkívül pocsék a hangja is (rotakapa feeling...). Na, meg sokkal drágábban is mérik őket, főleg a takarékos injektorosokat. Ez van, többé-kevésbé jól el vagyok a kis csótánnyal, bár néha valóban nagyon hiányzik pár lóerő. Idén valamikor a jogsimat is szeretném feljebb upgradelni, mert egyelőre mást nem is vezethetek. A pénz a legkevesebb... :D

Azért Erdélyt a kisöreggel fogom végig nyomni, ha megérem...

szerk: az YBR-hez képest az enyémnek sokat rontanak a légellenállásán a fixen felszerelt, széles bőrtáskák, valamint a teljesen kiegyenesedett testhelyzetem. Viszont kényelmes!

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43487) Tothgera30 válasza Bogyó bá' (#43486) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Azután meg CBF250...

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43488) kcsa válasza Bogyó bá' (#43486) üzenetére


kcsa
veterán

Hasonlóan kezdtem mint te :) 50-125-250 és most 500 :D

(#43489) Bogyó bá' válasza kcsa (#43488) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nekem az 50 után (Jawa Mustang) volt 32 év szünet, majd úgy a 125. Ha ilyen ütemben folytatom... ;]

(#43487) Tothgera30: a CBF 250-en már gondolkodtam, szerintem nekem elég is volna. Bár legutóbb arra jöttem rá, hogy amibe a váltás kerülne mindenestől (min. 200k HUF) abból a pénzből 2 évig gondtalanul motorozgatok a kicsivel, bele értve az erdélyi és egyéb hazai hosszú túrákat is. Ha az igen kevés keresetemből belevágnék a cserébe, akkor talán meglenne a moci, de - pénz híján - itthon nézegethetném évekig. Na, azt meg nem tudnám elviselni...

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43490) akos3 válasza Bogyó bá' (#43486) üzenetére


akos3
addikt

custom változat is annyira kényelmetlen lenne?
Hát azért a 85-90 amiket itt irsz -nem is egyszer- igen legalja egy 125-nek.
én suzuki tux125-ön tanultam, az is hasonló feeling, bár nem próbáltam a maxot (érthető okoból :D )
Erdély...szép terv :)

(#43487) Tothgera30: érdekes, hogy az mennyir enem hasonlit a 125-ös kistesójára. (szerencséjére :D ) sokkal inkább a konkurens ybr-re hajaz..

[ Szerkesztve ]

(#43491) Bogyó bá' válasza DigitXT (#43473) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki fogom vágni a helyét, a méreteket újfent pontosítottam: a 8Ah-s fér csak be, az is bőven-sokkal erősebb, mint a mostani. Ráadásul Vartát találtam piszok jó áron! A kivezetés fordított, de direkt így lesz a jó: most keresztezve vannak a kábelek, akkor meg szépen fognak futni. Eksön majd fizunap után aktuális... :B

Esetleg a YUASA megérheti a felárát? Bár ehhez meg nem jár a sav-csomag, külön kell venni hozzá... :F

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43492) creatorium


creatorium
tag

Szevasztok mondjatok már véleményt a honda dio 4t-ről (Af62). léghűtéses karbis. :R

(#43493) Tothgera30 válasza creatorium (#43492) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Mint a faék. Elpusztíthatatlan!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43494) creatorium válasza Tothgera30 (#43493) üzenetére


creatorium
tag

Ez azt jelenti hogy meg lehet venni régebbi darabot is? :F Mire kell figyelni?

[ Szerkesztve ]

(#43495) Tothgera30 válasza creatorium (#43494) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Persze. Állapotot figyelj főleg. Többi az első hsz.-ben.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#43496) canniball válasza akos3 (#43490) üzenetére


canniball
nagyúr

"Hát azért a 85-90 amiket itt irsz -nem is egyszer- igen legalja egy 125-nek."
Ááá, inkább ez az általános. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#43497) SzlobiG válasza 30z.Samu (#43466) üzenetére


SzlobiG
félisten

Én is azon agyalok mikor rendeljem az olajat meg a szűrőket, de április előtt nem hiszem hogy kell majd ha ilyen 20 fokok lesznek.

(#43498) nyogo83


nyogo83
Topikgazda

Van valakinek tapasztalata 50-es Yamaha Why-al? [link]
Van belôle 4T is? Igaz hogy kétütemünek van írva, de adatlapon gondolom elírás lehet a 2kW/3Le teljesítmény...
Faternak keresnék 50-es melóbajárós Simson "alternatívát".

(#43499) 30z.Samu válasza SzlobiG (#43497) üzenetére


30z.Samu
félisten

Őszintén szólva én el vagyok 10 fok körül is, ha nem fúj erős szél. De ugye ezt egyén válogatja. :)

Sic Parvis Magna

(#43500) TBOY2


TBOY2
csendes tag

Egy kis segítség kellene.
Piaggio zip sp robogóm van Weber 12 OM karbival.
Az autómata szivatót szeretném kicserélni bowdenesre, manuálisra.
Szerintetek honnan rendeljek hozzá, ami tuti jó minőségű?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.