Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:51:26

LOGOUT.hu

Mindent a robogókról / kis motorokról topik
Első hozzászólás előtt olvasd át a téma összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#25951) dave93


dave93
őstag

20x17 10,5g vagy 11g-os görgőszettet szerintetek merre tudok venni Pesten, ahol van raktáron és nem kell rá napokat várni? Érdemes Malossi-t venni vagy megteszi egy noname-ebb is? :R

(#25952) akos727 válasza dave93 (#25951) üzenetére


akos727
senior tag

Lényeg, hogy legyen valami márkája a görgőknek, a noname az nagyon gyorsan el fog kopni. Olcsóbb pl az RMS görgő, de nemtudom, hogy létezik-e 11g-os kivitelben.

(#25953) yodamastah válasza dave93 (#25698) üzenetére


yodamastah
őstag

Ezt a motort megneztem eloben valoban nagyon patent. Ki is probaltam, de valahogy nem ment eleg jol. Nem tolt ugy mint az elotte kiprobalt 250esek. Sajnos ez a modell is megerositett abban, hogy barmennyire is csunyak a nagy kereku robogok, nekem a 16'' sokkal jobban bejon. AZ elado egyebkent korrekt volt....

(#25954) jozsi252 válasza Kolondrum (#25950) üzenetére


jozsi252
veterán

Hétvégén ezt tapasztaltam énis, és jött 2 gixxer meg egy cbr egymás mögött, én meg ugye csak robogóval, és mégis köszöntek. Szóval :R

iPhone 13 Pro Max

(#25955) Criton


Criton
veterán

Persze mikor esik az eső...mikor az ember elakar menni a motorjáért.. :U vagy is remélem délután nem fog esni

(#25956) Tothgera30 válasza Criton (#25955) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Esőben is lehet motorozni ;] .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25957) g@bo válasza Criton (#25955) üzenetére


g@bo
nagyúr

én elmennék, ha szakad is... :DDD nem fúrja az oldalad?

(#25958) Criton válasza g@bo (#25957) üzenetére


Criton
veterán

dehogynem ;]

(#25959) g@bo


g@bo
nagyúr

[link]

" Eladóvá vált kedvenc robogóm."
" Nem összetévesztendő az olaszból behordott vagy a Dunából kihúzott romokkal. Saját tulajdon, mindennapos használatban van és bagóért nem eladó."
" Ha megunta a sok hazug, csaló nepper által kínálgatott lefutott, leharcolt céges és bankos hulladékokat, akkor nézzen be hozzánk is."

" ...vagyis minden egy helyen az ACÉLCÁPA AUTÓNÁL" ;]

(#25960) Telda válasza jozsi252 (#25954) üzenetére


Telda
addikt

Felén nincs motor csak bicikli, azok meg nem intenek :(.

(#25961) doc


doc
nagyúr

robogokba (sima, 50 ccm negyutemu, szijhajtasos) milyen motorolaj kell, autoba vagy motorba valo?
az a gepkonyvbol kiderult hogy 15w40, de semmi mas :)

[ Szerkesztve ]

(#25962) runner 125 válasza doc (#25961) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valami keleti robogó, vagy milyen?

Amúgy tök nem értem, h miért kell azokba olyan sűrű olaj. Az 500-asomba nekem 5W40-et írt elő a könyv.
Szerintem lehet kapni kimondottan robogóba való, ilyen minősítésű olajat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25963) sNORh


sNORh
addikt

Hali
Egy kérdés. SMkerékpárra kötelező a km óra? Gyárilag nincs rajta. Puch maxi S

Az önbizalom egyszerűen az a nyugodt, magabiztos állapot,ami pofára esés előtt eltölti az embert. "bár a két legismertebb tesztprogram, a Prime95, meg a world of warcraft hiba nélkül lefut" xD by Soni84

(#25964) runner 125 válasza sNORh (#25963) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem tudok róla, h lenne ilyen jogszabály smkp.-ra, de egy Babetta kaliberű mopeddel biztosan senki nem fog zaklatni, h nincs.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25965) Kolondrum válasza Criton (#25958) üzenetére

Tök jó, ez a bolt se reagál mailre. Pedig árajánlatot kértem, van ilyen menüpont. Na mész a mociért?itt ma még nem esett,pedig gyalog vagyok mert álítólag ma eső lesz.

(#25966) Criton válasza Kolondrum (#25965) üzenetére


Criton
veterán

Majd meló után megyek hozzájuk, de ma megyek.
Az érdekes, én levélben kerestem fel őket, és este már válaszoltak is.
Nincs sok ember ott és többnyire este foglalkoznak a levelekkel napközben meg rengeteg motor van náluk, és nem csak 50ccm-el foglalkoznak.

Telefonon meg mindig elérhetőek!

[ Szerkesztve ]

(#25967) runner 125


runner 125
nagyúr

Ez nyilván nem a reklám helye,de meg kell osztanom.
Azt hiszem Mo.-n minden gyártónak ilyen szervizháttérrel, támogatottsággal, ügyfélcentrikussággal kellene rendelkeznie, mint a Tutto Moto Kft. (hivatalosi Piaggio, Gilera, Vespa importőr).

Eleve max. másnapra válaszolnak minden e-mail-re, leírták ismét a másik idom színkódját is, s amikor elmeséltem, h mi történt, felajánlottak az egész - a többi shop-hoz képest már amúgy is kb. 25-30%-kal olcsóbb - alkatrészek árakból újabb 15% kedvezményt.

:R :R :R

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25968) Kolondrum válasza Criton (#25966) üzenetére

múlt héten írtam nekik. Én csendbe várok nem szólok,majd elfogy az időlimit. Ez a szemembe nagy feketepont. Majd írd meg milyen lett,aztán felhívom őket.

(#25969) Kolondrum válasza runner 125 (#25967) üzenetére

yamahákat nem várnak?

(#25970) DigitXT válasza Kolondrum (#25968) üzenetére


DigitXT
félisten

Te most el is akarod vinni szervizbe a motorod, vagy csak különböző
cégeket tesztelgetsz, hogy milyen gyorsan reagálnak a mailjeidre?:)
Én sem nagyon szeretek telefonálni, DE amikor muszáj, és gyorsan
kell valami, akkor nem fogok e-mailt írogatni, mert az nem "azonnali".

(#25971) Kolondrum válasza DigitXT (#25970) üzenetére

nekem pest ide nem egy köpés, ha megint szart kapok tisztogatok a boltba,ezért próbálok ítélni így + nincs rá nagy keretem,nem hogy telefonálgassak.

(#25972) Criton válasza Kolondrum (#25971) üzenetére


Criton
veterán

Én autószerviz esetében futottam nem egyszer olyanba, hogy emailben rögtön reagáltak, telefonon is ellehetett őket érni, de a szerviz minősége meg nem volt a legjobb.
Többnyire azok a cégek ahol kevesen vannak, mint pl a MirekMotors és rengeteg a munkájuk nem tudnak gép előtt lenni. Akinek meg fontos felhívja őket.

Gergő sem reagált a levelemre, csak miután felhívtam, és ettől független jó szerelő ahogy többen írtátok.

[ Szerkesztve ]

(#25973) fesii válasza sNORh (#25963) üzenetére


fesii
aktív tag

Hali
Moped-ra nem kötelező a km-óra
Amiből tudom: Haveromén sincs,megállították a rendőrök kérdezték, honnan tudja, hogy nem-e lépi túl a sebességet, volt esze és rávágta, hogy mivel max 45-el tudok menni... elfogadták nem szívóztak vele... (70-es henger van benne :D )

[ Szerkesztve ]

(#25974) doc válasza runner 125 (#25962) üzenetére


doc
nagyúr

igen, kinai dzsunka :D
voltam a kedvenc motorszerelomnel, o azt mondta nyugodtan rakjam bele a 20-50-es Castrol Evot, ugyhogy ontottem bele olyat
gondolom azert kell olyan vastag mar gyarilag is, hogy a rettento preciz kinai illeszteseknel ne folyjon el az egesz :D (egyebkent eszi rendesen az olajat)

masik kerdes:
tudtok esetleg olyan helyet ahol lehetne 125-os VALTOS motort kolcsonozni, lehetoleg bukokerettel? a hyosung.hu-nal csak robogok vannak ekkoraban, valtos meg 650-es van

(ismerosnek kene gyakorolgatni, siman megerne egy napra 6000-ert kikolcsonozni, meg par liter benzint elpofogni)

(#25975) fesii válasza Kolondrum (#25971) üzenetére


fesii
aktív tag

Ezt sose értettem.. Tisztogatok? Attól jobb lesz a motor? Ne adj isten gondolsz másra... jó pár éven át szart adnak ki a kezük közül majd a te tisztogatásod után odafigyelnek? nem...
Panaszkönyvnek van egyedül némi értelme talán.. de ebbe is csak hiszek mint istenben...

Ha kipufogót cserélek variátort meg egyebet is cserélnem kell? Túl egyszerünek hangzik, hogy kipufogó le a másik fel :F
Nem túl informatív a csávó de 60-70-el megy állítólag a robesza és az övén TT kipufogó van.[link] Erről a robeszról van szó amugy..
Jót röhögtem a kis hibákkal szaván, akkor az enyém hozzá képest új csúcsmodell :D

[ Szerkesztve ]

(#25976) Sayan_


Sayan_
csendes tag

Sziasztok. Már írtam régebben is, de most érkeztem el oda, hogy tényleg motort szeretnék venni! Runner 200 VXR lett a szerencsés nyertes. Ezt a 3-at sikerült eddig kinéznem, ezek kb megfelelnek az igényeimnek ( kinézet, állapot, rendszám):

[link]
[link]
[link]

Ti így ránézésre mit állapítotok meg ezekről, esetleg ismeritek a motorokat v a tulajokat? Őszintén nekem az olajzöld színű jön be legjobban, ahhoz adnak ugye dobozt is, bár messzire kellene menni érte. A sötétszürke 399ezres se rossz, és közel lenne. A 405ezres viszont messze is van, meg fixre írja az árát, úgyhogy az az utolsó. Alkudni mennyit illik? Esetleg tudtok hasonló motort? Köszönöm előre is!

(#25977) Tothgera30 válasza Sayan_ (#25976) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Az első újra volt festve (bár ez magában nem lenne kizáró ok), és eléggé neccesnek tűnik nekem, azt nem ajánlom. Viszont a második és harmadaik nagyon pofás, bár a másodikba tuti kamu a km, de a harmadik az patent, egyben van, azt hoznám!

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25978) runner 125 válasza Tothgera30 (#25977) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs újrafújva az első.
A legelső VXR-ekből volt ilyen színű, itthon nagyon ritka. 99%, h az import, de a km állás ettől függetlenül kamu.

Amúgy valóban a 3. tűnik a legjobbnak, de én ezt venném egyértelműen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25979) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Menetre készek vagyunk. :K

[link]

(#25980) runner 125 válasza SzlobiG (#25979) üzenetére


runner 125
nagyúr

Faxa, grat.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25981) Criton


Criton
veterán

Na!

Elhoztam a motort, alig akartam róla leszállni olyan jó lett, semmi használt, gyári új alkatrészeket raktak bele, minden garanciális.
A kontrasztrugó amit kiszedtek belőle, idézem a szerelőt: "valami kínai utánzat volt benne, nem csoda, hogy nem ment". Most raktak bele Malossi rugót. Finomítani is kellett.
A "hegyemre", eddig az Aeroxal is 40km/h ment max. nyélgázon, most 60al tudtam menni, nem nyélgázon :R
Elég sok mindent cseréltek (ha akarjátok leírom miket), ami még hátra lenne, két új gumi és egy középsztender.

Smani! A hátsó gumi sem új! Megnézték és 2004-es, az első meg 97es :U
Elvileg ezt a szezont még bírná, de nem ajánlatos.

De Smaninak ezer hála, jó motort adott jó áron :R "Küldtem levelet!"

MOD:
Ja, majdnem elfelejtettem, 42ezer volt minden, munkadíjjal együtt.
Ami elmegy, és korrekt munkát csináltak.Csak ajánlani tudom őket! :R

(#25982) runner 125 : jó is lett nagyon :)) de ha jól néztem őket még épp időben voltam, mert most a héten már nem tudnak szerintem új motort fogadni. Mutattak egy utánzat kínai Aeroxot :DDD Szerelő: épp szidta az egészet, "ha valaki megint idehoz nekem egy kínai fost, felmondok!! :D "

[ Szerkesztve ]

(#25982) runner 125 válasza Criton (#25981) üzenetére


runner 125
nagyúr

Akkor faxa, rendben lett a gép.

...csontra ennyibe fáj nekem is az új alkatrészek ára. :))

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25983) Criton


Criton
veterán

A középsztender egyébként mihez van rögzítve?
Néha mikor a motort "felhúzom rá" olyan mint ha oldalra kiakarna szakadni, de ezt a szerelő is mondta. Szóval az lesz a köv. csere, meg a gumik.

(#25984) dave93 válasza Criton (#25981) üzenetére


dave93
őstag

Na gratula, ha van időd írd le miket cseréltek, kíváncsi vagyok. :)

SzlobiG: Neked is grat, jól áll neki a rendszám és jó a sisak is :C

(#25985) Tothgera30 válasza runner 125 (#25978) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Érdekes, köszi az infót :R . Ilyet még nem láttam sehol. A 3.-at én is hoznám, nagyon tetszik :K .

#25979 SzlobiG: Nosza, akkor faljad a km-eket :DDD .

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25987) Criton


Criton
veterán

Nos, akkor amiket cseréltek:

Önindító, Izzó, Kontrasztrugó Malossi, Fékbetét(elöl és hátul), Féklámpa kapcsoló, Hajtóműolaj Repsol 80W90, Akkumulátor Motobatt...Visszapillantó csere...és jó áron a kisebb külső hibákat is megtudják csinálni.

Rendes számla, garanciával mindennel, a legtöbb munkadíj a Kontrasztrugó cseréje volt.

(#25988) runner 125 válasza Criton (#25987) üzenetére


runner 125
nagyúr

Számla?
..én ott igyekszem vásárolni első sorban, ahol nem adnak. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#25990) yodamastah válasza Sayan_ (#25976) üzenetére


yodamastah
őstag

400-450k-ert szerintem kevesen keresnek robogo meretu motort. Ennyiert mar a tobbseg burgmant akar, de legalabbis egy nagyobb testu robogot. Ennek megfeleloen biztos kevesbe porognek ezek a motorok. A karbon VXR jo ideje hirdeti a tulaja... 5-10% kozott nekem mindig sikerult a motorokon alkudni, de most hogy elegge all a piac, lehet hogy ennel sokkal tobbet is tudsz. Beprobalkozhatsz mindenfele pofatlan arral is, max parasztnak neznek, de ez nem kerul semmibe :D Oda kell menni penzzel, es megmondod hogy ennyi van nincs tobb... max nem jon be :P Vagy miutan megnezted eloben a motort, megmondo hogy meg gondolkodsz. Aztan par nap mulva fel leszel hivva egy kedvezo arral. Sok az elado motor, vevo meg kevesebb. Ki kell hasznalni. Az elmult hetekben ami motort megneztem, egyiket se adtak el azota, es mind visszahivott hatha megis megveszem!

[ Szerkesztve ]

(#25991) jozsi252


jozsi252
veterán

Olyan van szerintetek hogy autómata szivató felújító készlet? Ismerősnek lenne rá szüksége.

iPhone 13 Pro Max

(#25992) Criton


Criton
veterán

Az EBC fékbetét jó? mert azt raktak előre meg hátra is.

(#25993) Tothgera30 válasza #45553408 (#25986) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Valószínűleg olasz postásmoci volt, azóta visszatekert km órával van itthon. Minden jel erre utal, szerintem picit idősebbet nézz, de jó állapotút ilyen áron.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#25995) SzlobiG


SzlobiG
félisten

All: Köszi, meglesz most az autó sztenderen lesz. ;]

(#25996) Criton válasza SzlobiG (#25995) üzenetére


Criton
veterán

Nálam is sztenderen lesz a kocsi most, mostantól motor mindenhova :)

(#25997) g@bo válasza yodamastah (#25990) üzenetére


g@bo
nagyúr

hát, én nem találok egy jó aprilis sr-t... nagyon sok télleg a nepper, meg a simlis kamus hirdetés.. :F

(#25998) Brogyi válasza Criton (#25992) üzenetére


Brogyi
senior tag

Állítólag jó márka.Csak ez is olyan mint a jó gumi hamar kopik. :)
Kicsit fonák a helyzet , mert amelyik nem kopik hamar az megeszi a tárcsát.
A lényeg, hogy nem sz@rt kaptál.

(#25999) dave93 válasza g@bo (#25997) üzenetére


dave93
őstag

Mennyi a keret?

(#26000) g@bo válasza Brogyi (#25998) üzenetére


g@bo
nagyúr

" a jó gumi hamar kopik " amelyik gumi nem kopik, az nem is tapad.. ;]

dave93, 300 max 350k.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.