Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) jim bcs válasza Mustármag (#57250) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó helyre írtál, igen van értelme. Én a WD10EACS-al kezdenék valamit, fontos adatot ne tárolj rajta.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57252) Mustármag válasza jim bcs (#57251) üzenetére


Mustármag
őstag

Akkor bent hagyom a WD1600AAJS-t torrentezésre.

Kb. egy éve kérdeztem hogy van-e értelme venne egy új merevlemezt háttartának a WD10EACS(2010) kora miatt. Dzsekó azt mondta hogy nincs okom aggodalomra míg a HD sentinel nem jelez kondíció problémákat, vagy nem kezd kattogni vagy egyéb. (mondjuk a hirtelen halál beb*szna)

Szóval most akkor mi legyen?

[ Szerkesztve ]

(#57253) Melorin


Melorin
addikt

Sziasztok.
Szeretnék egy nagyon halk HDD-t venni használtan. A mostani ( WD green) folyamatos susogása kikészít.
Milyen tipusokat érdemes nézegetnem? 500-1000GB elég lenne.
Köszönöm.

(#57254) jim bcs válasza Mustármag (#57252) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57252) Mustármag
Használd, de fontos adat ne legyen rajta, a green-ek hajlamosak hirtelen elhullani. Jelezhet a sentinel, de azt előre nem tudni melyik kondíciós fázisban, lehet 100%-ról egyik percről a másikra beesik 35%-ra és az nem a sentinel hibája lesz mert azonnal szólni fog.

(#57253) Melorin
Mire, mi lesz rajta?

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57255) Melorin válasza jim bcs (#57254) üzenetére


Melorin
addikt

Játék/program telepítők, filmek, képek,. Amit használok, feltelepítem az SSD-re, szóval arra kell, hogy hozzá tudjak nyúlni ha épp kell valami.
Ja és oda töltök le dolgokat ha eszembe jut,torrentet is.

(#57256) jim bcs válasza Melorin (#57255) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor már csak a méretet kéne eldönteni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57257) Melorin válasza jim bcs (#57256) üzenetére


Melorin
addikt

A tárolókapacitását? 500GB-1TB, mindegy. Az is h 2.5 vagy 3.5.

(#57258) Dzsekó válasza Mustármag (#57252) üzenetére


Dzsekó
addikt

Továbbra is azt mondom, hogy nem kell parázni. A mai Green-ek elég hulladékok, de a tiéd még jóféle volt, olyanom volt nekem is anno. Greenek nagyon sokáig jók voltak, utóbbi pár évben lett lenyomva a minőségük.
Mivel régi és futott már valamennyit, azért elmondható róla, hogy gyártási hibáktól és egyéb lemezfelületi hibáktól mentes. Tehát hosszabb élettartam jósolható neki. A WD1600AAJS is régi darab, ugyanez vonatkozik rá.
E kettő vinyónak a hirtelen halálra kb. ugyanannyi az esélye. Persze bekövetkezhet, mert egyszer minden elromlik, de egy új vinyónak szerintem nagyobb esélye van hirtelen halálra, mert lehet gyártási vagy anyaghibás. Arra figyelj, hogy minőségi táppal hajtsd meg a vinyóidat, ez sokkal fontosabb. Egyébként az új SSD-d is meghallhat hirtelen halállal, láttam már rá példát.

Összegezve, szerintem az AAJS-en és az EACS-en is tárolhatsz fontos adatot, egy a lényeg, hogy ne csak ott tárold, hanem lehetőleg 2, de inkább 3 helyen, és lehetőleg elszeparálva. Az én módszerem az, hogy külön USB-s vinyón vannak a fontos adataim, ami nincs áram alatt, csak amíg felmásolom rá az adatokat. Továbbá hordozható számítógépekre (tablet, laptop, stb.) is fel van másolva, biztos, ami biztos.

(#57259) Dzsekó válasza Melorin (#57257) üzenetére


Dzsekó
addikt

Tulajdonképpen az összefoglalóban szereplő 5400-5900RPM-esek közül bármi jó (7200RPM feleslegesen erős erre a célra).
WD Purple, Red
Seagate Skyhawk, Ironwolf
stb.

[ Szerkesztve ]

(#57260) Lex Icon


Lex Icon
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
A gépemben a következő tárolók vannak:
SSD 64GB: rendszer
WD Black 500GB (5001AALS): letöltés, "munka", torrent, ...
Samsung Green 2TB (HD204UI): tárolás, mentés

Szeretném megoldani, hogy mindkét HDD-n tárolt dolgaimról legyen backup a gépben.
Arra gondoltam, hogy a WD 500-ast kicserélném egy 3TB-os Purple-re (WD30PURX).
A kérdésem, hogy ha erre megy a letöltés, munka, torrent és egyéb apróságok, akkor jó választás-e egy WD Purple? A feladat mennyire hasonlít egy többkamerás videó rögzítéshez? :F
Előnyben részesítem a megbízhatóságot, a kis fogyasztást és zajmentességet. A WD30PURX elég gyorsnak tűnik, hogy az 500-as Black-et helyettesítse!?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#57261) Bandiahegyro


Bandiahegyro
tag

Sziasztok,

Pótolhatatlan fényképek-videók szerkesztésére, tárolására szeretnék ajánlást kérni, már 1 TB is elég lenne.
Köszönöm!
MOD: kihagytam, 2,5" méretben, notiról usb-n menne, külső rackben.

[ Szerkesztve ]

(#57262) Lauda válasza Lex Icon (#57260) üzenetére


Lauda
félisten

Nem tudni nálad a munka mit jelent, de ha nem valami extrém terhelést a vinyónak, akkor tökéletes a célra a purple.

[ Szerkesztve ]

(#57263) Lex Icon válasza Lauda (#57262) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Ja, nem extrém dolog, tehát nem videóvágás, csak doksi és táblázat szerkesztés, pdf készítés, pakolgatás.

#(#57261) Bandiahegyro

Fontos adatra RAID-et érdemes használni, esetleg NAS-ban vagy gyakori mentést. Én is ezért rakok be még egy nagy vinyót a gépembe.

[ Szerkesztve ]

(#57264) Mustármag válasza Dzsekó (#57258) üzenetére


Mustármag
őstag

Mivel relatíve nem nagy mennyiségű adatról van szó, mind a három merevlemezre rárakom a pótolhatatlan dolgokat. És közben eszembe jutott, hogy van egy használaton kívüli WD green(WD10EARS-00Y5B1, 2011) arra is rárakom így biztos ami biztos meg lesznek. A tápom egy Corsair GS600 a tápegységes topik ajánlójából választottam szóval azzal nem hiszem hogy gond lesz.
És remélem hogy ha az én öreg harcosom(2009-es címke van rajta) fárad, időben tudni fogom, és probléma mentesen tudom majd cserélni.

jim bcs & Dzsekó Köszönöm a segítséget. :R

(#57265) daniferi


daniferi
csendes tag

Hi! Van 3 db merevlemez a gépemben, illetve egy SSD a rendszereknek (Ubuntu+Win10). A 3 db 500 gigáson viszont már nem férek el, főleg, hogy egyiket korábban mindenféle kipróbálós rendszerekhez is használtam, így van vagy 12-14 partícióm. Tudom, káosz :U Ráadásul elég öregek is, a smart info szerint a bekapcsolva töltött idő az egyiknél már a 3 évet is túllépte, de a második is 2 év 7 hónap. A vinyók: Samsung HD502HJ és HD500LJ, WDC WD5000AAKS -- Bár a HDSentinel szerint mindegyik 100%-os, de a helyhiány miatt bővítenék, na meg rendet is raknék egyben :K

A tervem, hogy veszek egy 2-3 TB méretűt, az egyik 500-ast odaadom havernak, a másik kettő pedig maradna a gépben Backupnak. Mivel az adatok nagy része film, zene, kép, ezért a sebesség kb mindegy, és mivel 98%-ban csak erről a gépről olvasnám ezeket, felesleges a NAS is nekem. Gondolkoztam két kisebb merevlemezben és RAID 1-be rakni, de némi olvasás után rájöttem, az is felesleges, mert a fontos dolgok egy részét jelenleg is két vinyón tárolom, a legfontosabbakat pedig még felhőben is.

Viszont sok tíz oldalnyi hsz. elolvasása után van még némi zavar a fejemben. :F Az oké, hogy nuku Barracuda. Meg hogy inkább Purple WD mint Blue. De mi van a Toshibával? Arról kicsit ellentmondásos kommentek voltak. Csak mert egy WD20PURX és egy DT01ACA300 között alig ezer Ft a különbség, ám az utóbbi mégis 1 TB-tal több. A WD30PURX, ami ugyanekkora, ennél minimum 5 ezerrel drágább. A fentiek alapján milyen tanáccsal tudtok ellátni még engem, hogy könnyebben válasszak? :))

(#57266) jim bcs válasza Mustármag (#57264) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57264) Mustármag
Ha 2-3 helyen megvannak a fontos dolgok akkor gond nincs. Szívesen!

(#57265) daniferi
2TB WD Purple WD20PURX
3TB WD Purple WD30PURX
2TB Seagate IronWolf ST2000VN004
3TB Seagate IronWolf ST3000VN007
3TB Seagate Skyhawk ST3000VX010
2TB WD Red WD20EFRX
3TB WD Red WD30EFRX

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57267) Cingáriusz


Cingáriusz
őstag

Sziasztok!

Mivel a Hitachi-t hozták ki tesztek az egyik legmegbízhatóbb hdd gyártónak, vettem 2db Hitachi 1.0TB Travelstar 7K1000 winyót a melós gépeimbe. Egyik már hónapok óta elkezdett kerregni és adatvesztés is volt rajta, a másik úgy fest, hogy most halt meg, de teljesen.
Ezek után Hitachi-t soha többet nem veszek.

Mit javasoltok 2,5-ös méretben, ami 1TB és nagyon megbízható és sok adatolvasást és mozgást elvisel probléma nélkül? Laptokoba lennének használva, dvd helyére téve beépítő keretben.

(#57268) Lauda válasza Cingáriusz (#57267) üzenetére


Lauda
félisten

Milyen tesztekben hozták ki a hitachit az egyik legmegbízhatóbbnak?

[ Szerkesztve ]

(#57269) Cingáriusz válasza Lauda (#57268) üzenetére


Cingáriusz
őstag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#57270) Lauda válasza Cingáriusz (#57269) üzenetére


Lauda
félisten

Ez egy backblaze statisztika, ami felvet már önmagában is pár kérdést. (például hogy szerepelhet jobban az asztali lemez a 10-szer akkora igénybevételre tervezett szerver lemeznél), ezen kívül ebben nincs 2.5 collos lemez, persze ez téged nem vigasztal. Bár az is nagyon fura, hogy nálad ebből kettő pusztult meg. Ha a hgst ennyire rossz lemezeket gyártana, nem tartana ott ahol, de még csak nem is létezne. Vagy orbitálisan belenyúltál a kakiba, vagy tápellátási hiba is fennállhat. Nézz körül az összefoglalóban az 5 év garos lemezek között.

(#57271) Lauda


Lauda
félisten

Ahogy nézem, a wd black is a hgst-től érkezik már mint a goldok: [6TB] 4TB

:D

[ Szerkesztve ]

(#57272) t72killer válasza Cingáriusz (#57267) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Nincs olyan, hogy megbízható és megbízhatatlan gyártó. Vannak rossz szériák, vannak leejtett konténerek. Jómagam pl a sokat szidott Seagate-től készülök bevásárolni a következő körben (bár lehet HGST lesz belőle, majd az árak megmondják). A garicédula sokat jelent, 5év garit nem szokás dzsunka kacatokra vállalni.

A sorozatos halál egy gépben erősen valószínű táp esetleg alaplapi problémákra vezethető vissza. Itt is akad persze, hogy egyes szériák rezisztensebbek egy sz@r tápra, mint másoké.

A fontos adatokat pedig backupolni kell, a minőségi winyó még nem 100%-os megoldás, mert bármikor érhet ransomware-támadás, túláram-sokk, felmosóvödörrel nyakonöntés, anyós baltája, stb.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57273) koxx


koxx
MODERÁTOR

WD vinyóból melyiket érdemesebb megvenni?
4TB WD Red NAS (WD40EFRX) vagy 4TB WD Purple (WD40PURX). 3e ft-tal drágább a red. Elsősorban adattárolás, filmek, letöltések. Napi átlag 6 órát megy a gép.

(#57274) Lauda válasza koxx (#57273) üzenetére


Lauda
félisten

Amelyik szimpatikusabb. Mindkettő tökéletesen megfelel célra. A purple ráadásul nem is parkol.

(#57275) Lex Icon válasza Lauda (#57274) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Gondolom, rajtam kívül is sokan vannak, akik dilemmáznak, hogy a WD lemezeiből a Red-et vagy a Purple-t vegye-e meg.
Ráadásul a Purple-ből két sorozat is van (PURX, PURZ), aminél szintén nem egyértelmű a különbség.
Az adatlapok alapján ami kisilabizálható:
Ami eltér (a 3TB-os változatot nézem, de az adatlapon mindenki megnézheti az őt érdeklő modellt):

Red WD30EFRX Purple WD30PURX Purple WD30PURZ

Data transfer rate (max)
Internal transfer rate/Host to/from drive (sustained)
147 MB/s 145 MB/s 145 MB/s
Load/unload cycles
600.000 300.000 300.000
MTBF (hours)
1.000.000 nincs megadva nincs megadva
Workload Rate (TB/year)
180 nincs megadva 180
Average power requirements (W) Read/Write
4,1 4,4 4,4
Average power requirements (W) Idle
2,7 4,1 4,1
Zaj és tömeg tekintetében azonosak

Ami lényeges lehet, hogy Idle módban a Red jelentősen keveset fogyaszt. Kérdés, hogy ez a parkolás miatt van vagy más miatt, azt nem tudom, hátha valaki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#57276) Lauda válasza Lex Icon (#57275) üzenetére


Lauda
félisten

A purz/purx valószínűleg csak amiatt van, hogy egységesítik az elnevezést. 6tb-ig purx volt, felette purz. Most purz lesz az összes. A gyári adatok teljesen megegyeznek egyébként. Ez egy érdekes doksi amúgy, mert a purx-nál a wdc.com oldalon lévő technical data-ban mindnél 5400rpm volt.

Egyébként a purple is 1 millió óra mtbf-el rendelkezik.

[ Szerkesztve ]

(#57277) Lex Icon válasza Lauda (#57276) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Még csak annyit, hogy a 8TB-os Purple WD80PUZX volt.

A fogyasztás miatt hezitálok, mert az új vinyót, lehet, hogy nem az asztali gépbe raknám, hanem a Linux-os tűzfal/router gépembe, ott viszont számít a fogyasztás, mert most 12-13W-ot fogyaszt.
Nem tudom, hogy a Red jelentősen kisebb Idle fogyasztása minek köszönhető?
A legjobb az lenne, ha 5-10-20 perc inaktivitás után leállítaná magát a HDD, hogy ne fogyasszon fölöslegesen, ha pl. órákig nincs használva. A Purple viszont folyamatosan megy. A Red nem tudom leállítja-e magát vagy csak parkol?

[ Szerkesztve ]

(#57278) Cingáriusz válasza t72killer (#57272) üzenetére


Cingáriusz
őstag

Amiket vettem HGST, azokra 2év garit adott az Aqua. Melyik 2,5-ös hdd-re adnak és hol 5év garit? Én nem találtam ilyet.

(#57279) Lex Icon válasza Cingáriusz (#57278) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Az összefoglalóban is benne van: WD Black, Red Pro, RE, Gold, HGST Ultrastar sorozat, Seagate IronWolf, tehát az üzleti enterprise szériák. Aqua 5 év garis HDD-k.

[ Szerkesztve ]

(#57280) Shodan válasza daniferi (#57265) üzenetére


Shodan
addikt

Én pont most cseréltem hosszú hónapok után a WD5000AAKS-t, amiből 2 van a gépemben szintén 2 év körüli futással, szerintem lassan 7 évesek lesznek. Kondíció 100%, de már nagyon kevés volt a hely és félek bármikor beadhatják az unalmast.
Red, purple, green (már blue) mérlegelése után végül maradtam a a Bluenál EZEX 1TB.

Most tettem be, eddig semmi probléma. Hűvősebb 5 fokkal a régi blueknál, bár azok zárt dobozba vannak.
Eléggé allergiás vagyok a hangra ezért is vannak dobozba, annyira nem hangosak, de ahhoz képest az új Blue (EZEX) számomra meglepően halk!
Nem ráz, nagyon minimál vibráció, majdnem mint egy külső vincsinél. Crystalmark alatt sem lett hangos, az alatt is csak 34fokig ment fel. Bár ez most szabadon van a ventik előtt.
Szóval eddig nagyon elégedett vagyok, halk, hűvös nem ráz, nem teker, nincs seek.és x1,5 gyorsabb kb a régieknél.
Egyelőre marad a gépbe a régi Blue is 1-2 hétig, ha addig nem lesz baj az újjal a régi megy backupnak a polcra és utánna veszek még egy 1TB EZEX-et. ;)

[ Szerkesztve ]

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#57281) Lifer092 válasza Shodan (#57280) üzenetére


Lifer092
senior tag

Sziasztok!

Nekem lenne egy olyan kérdésem, hogy mechanikus meghajtónál mennyire észrevehető a SATA2 - SATA3 sebesség különbsége? Adott egy Samsung HD502HJ típusú 500GB-os SATA2 merevlemez ami már jó pár éve szolgál gond nélkül. Játékok erről futnak, halk és viszonylag gyors kis hdd. A rendszer egy SSD-n fut, meg még pár alkalmazás.

Na de nem is ez a lényeg, hanem beszereztem a cégtől ahol dolgozom egy új Seagate Barracuda 7200.10 500GB-os hdd-t, ami SATA3-as. Az alaplapom szintén támogatja az Sata 3-at. A kérdésem az, hogy mennyire lenne szemmel látható a különbség, írás és olvasás terén? Az világos volt anno hogy a korábbi alaplapom ami Sata 2 - volt csak, ott az SSD jóval lassabb volt mint amikor gépet cseréltem és a Sata 3 teljesen ki lett használva. Na de mennyi lenne egy hdd-nél a különbség Sata 2 vs 3 között? Megérné arra átköltöztetni a progikat, játékokat?

Ui.: Most látom hogy választ nyomtam az új hsz helyett.... Sorry. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57282) Vikitorony


Vikitorony
tag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne, hogy kamerarendszerbe (Dahua DH-DVR7816S-U, 24 kamerával) melyik HDD-t érdemes rakni?
WD40PURX vagy WD4NPURX? Mi a különbség közöttük? Néztem a specifikációkat, de nem igazán lettem előrébb. :/

Mivel 8+4 lemez beszerzéséről van szó, ezért nem egészen mindegy, hogy br. 41.000 Ft (WD40PURX) vagy br. 53.000 Ft (WD4NPURX) darabja.
Viszont, ha van olyan, amiben jobb az NV szériás, és indokolt a többletköltség, akkor én is jobban meg tudom győzni a döntéshozót.

DVR vs NVR témában sajnos nem vagyok otthon - az NV szériát ugye NVR-ekhez ajánlják. A rögzítő típusa alapján DVR lenne, de a szoftver NVR-t ír és IP kamerákat használunk ethernet kábellel, ami gyors utánaolvasás alapján szintén arra utal, hogy ez NVR.

Köszi a segítséget!

(#57283) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy winyót, videót és hangot szerkesztenék illetve tárolnék rajta. 3TB-ben gondolkodom, de melyik márka ajánlott, illetve fontos-e a sebessége is?

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#57284) Nojbee


Nojbee
tag

Sziasztok!

DS116 NAS-ba szeretnék merevlemezt venni (adattárolás, torrent, filmeket játszanék le róla).

Megnéztem az összefoglalót, úgyhogy csak annyi kérdésem lenne, hogy ha hang alapján szeretnék választani, akkor melyik típust vegyem?
Gondolom a 7200-as hdd-k jobban kerregnek, ha folyamatosan írom, olvasom őket, plusz nincs is szükségem "gyors" merevlemezre.
Így marad a WD Red és az IronWolf. Melyik a csendesebb választás?

Köszi :R

(#57285) Alex91 válasza Nojbee (#57284) üzenetére


Alex91
félisten

Ha torrent megy rajta, akkor mindegyik kerregni fog...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57286) vond válasza Alex91 (#57285) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Két régebbi 2 terás Red-em van, azok többszáz torrent mellett is szinte teljesen hangtalanok. A 3 terást már hallani egy picit, a 6-os meg már elég erősen kerreg, kopog torrent alatt.

(#57284) Nojbee: Én WD Red-et, vagy Purple-t vennék.

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57287) Alex91 válasza vond (#57286) üzenetére


Alex91
félisten

Ja, a kisebbek nalam se kerregnek... :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57288) Nojbee válasza vond (#57286) üzenetére


Nojbee
tag

Köszi, akkor a 2TB-os Red lesz :R

(#57289) Lauda válasza Alex91 (#57285) üzenetére


Lauda
félisten

A 3tb-os purple nemhogy nem kerreg, hanem gyakorlatilag hangtalan többszáz torrent alatt is.

(#57290) Nojbee válasza Lauda (#57289) üzenetére


Nojbee
tag

WD30PURX vagy a WD30PURZT?

(#57291) Alex91 válasza Lauda (#57289) üzenetére


Alex91
félisten

Elhiszem, bar az se mindegy, hogy mibe vannak teve...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57292) Lauda válasza Nojbee (#57290) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem purx-ek vannak. Amúgy szerintem mindegy, csak átnevezés lesz ez a purzt.

(#57293) -KP-


-KP-
addikt

Hali!

Merjek rendelni vinyót futárszolgálattal? eddig mindig boltból vettem vinyót. 2 alaplap meg 1 cpu hűtő is lenne még a dobozban. Volt akinek már volt problémája ebből? Gondolom egy winchester azért nem igazán szereti, ha a futárszolgálatnál ide oda dobálják..

(#57294) Nojbee válasza Alex91 (#57291) üzenetére


Nojbee
tag

Még nem vettem meg a Synology DS116-ot, csak kosárban van. Szóljatok, ha rossz választás! :DDD :K

[ Szerkesztve ]

(#57295) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

volt korábban egy WD RED 3TB 7200rpm NAS hdd-m, ami 18 órát ment - most vettem egy NAS-t (Qnap TS251)-t, belekerült, de kellene mellé egy még társnak. Meglepődve nézem, hogy a WD kiírtotta a 3TB-os 7200 rpm-es WD RED NAS merevlemezeit ? Már csak 4TB-osat látok belőle...

Gond lehet, ha a két HDD mérete nem egyezik meg?

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#57296) junior11 válasza Stingie (#57295) üzenetére


junior11
veterán

Szia, a WD RED Pro 7200-as, a "sima" 5400-as.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57297) pappesz


pappesz
tag

Sziasztok!
Szeretnék venni egy winyót, videót és hangot szerkesztenék illetve tárolnék rajta. 3TB-ben gondolkodom, de melyik márka ajánlott, illetve fontos-e a sebessége is? Melyiket válasszam? kb. 25.000 ft rá a keret.

A sakk szabályok nélkül játszhatatlan, azonban a néhány szabály a játék szabadságának szinte végtelen lehetőségét nyitja meg.

(#57298) Alex91 válasza pappesz (#57297) üzenetére


Alex91
félisten

Ennyiert csak a Toshiba van...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57299) Lauda


Lauda
félisten

Szépen dolgozik a 6 tb ultrastar: [kép] Alsó sorban pedig az új ssd-m. :DDD

(#57300) Lex Icon válasza Lauda (#57299) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Alsó sorban pedig az új ssd-m

SATA 2-esben van, hogy ilyen lassú?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.