Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-11 10:16:05

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57801) Dzsekó válasza lomposfarkas (#57799) üzenetére


Dzsekó
addikt

A prüttyögésszerű hang valószínű a fej parkolgatása. Összefoglalóban van a wdidle3 letöltő linkje és leírása, amivel ki tudod kapcsolni a vinyóban a parkolást. Ezután nem fog prüttyögni.
Gyári alaphelyzetben ez az érték 8 mp vagy 4 mp, ezt kell 300 mp-re (5 perc) állítani vagy kikapcsolni.
Ha éppen kint parkolt a fej, akkor már nem fogja kihelyezni, ha parkolás után sem hallasz fejkirakást leválasztáskor, akkor valószínű a vinyó fw-e már ilyen. Ez nem feltétlen hiba, csak ilyen és kész.
Esetleg op. rendszer nem kezeli jól, ilyet is láttam már. Ajánlott az op. rendszert is napi szinten frissíteni.

(#57802) SANKADI


SANKADI
aktív tag

Sziasztok !
Megrendeltem egy ilyen 3 TB HDD-t: Toshiba 3TB 64MB 7200rpm SATA3 DT01ACA300,az alaplap tipus : P7H55-M Pro , 2009-ben vettem. Olvastam valahol, hogy régebbi alaplapok nem biztos hogy elfogadják a 3 TB HDD-t. Még nem érkezett meg, de nagyon izgulok, menni fog-e?

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#57803) Lauda válasza SANKADI (#57802) üzenetére


Lauda
félisten

Menni fog, ne izgulj.

(#57804) jim bcs válasza SANKADI (#57802) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Format GPT-re ha adatnak megy, egyébként nem lesz meg a 3TB!

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57805) vlevi válasza SANKADI (#57802) üzenetére


vlevi
nagyúr

Ahhoz nagyon régi alaplap kell.
De akkor is inkább csak arról van szó, hogy nem tud bootolni róla.
Mert pl. nincs még UEFI a biosban, nincs 64 bites rendszered, vagy WinXP-t használsz. Ezesetben a GPT-re particionált HDD-ről nem tud bootolni a rendszer.
De, ha külső, vagy másodlagos HDD az a 3TB-os, akkor írni-olvasni fogja tudni, azzal nem lehet gond.

(#57806) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Ismét kérdéssel fordulnék hozzátok, most backup-ra keresnék merevlemezt, nem lenne baj, ha WD lassan már minden lemezem az itthon, 4 TB-osat szeretnék, és heti egyszer lennének rá NAS-ról backup-olva az érzékenyebb adatok, nem folyamatos üzemre kell, de szeretnék megbízható lemezt, aminek nem ártok ezzel a használattal (vagy a legkevesebbet ártok).

Összefoglalva: Backup-ra, 4 TB-os lemezt, külső 3.0-s házba, mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57807) Skillet válasza ló úr (#57800) üzenetére


Skillet
addikt

A másfél terás green-em minimum 6 éve teszi a dolgát. Hibátlan, halk. :)

(#57796) Dzsekó
Most 3 órára állítottam. Igazából, a win állandóan megébreszti a lemezeket, szóval azon is agyaltam, hogy ki kellene kapcsolni a leállítást :B

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57808) Lauda válasza Skillet (#57807) üzenetére


Lauda
félisten

Teljesen felesleges a parkolás, nyugodtan kikapcsolhatod egy életre, had menjen csak.

(#57809) ló úr válasza Skillet (#57807) üzenetére


ló úr
őstag

Attól, h neked szerencséd van még egy hulladék sz@r széria :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57810) Skillet válasza Lauda (#57808) üzenetére


Skillet
addikt

de ez nem a parkolás, hanem a leforgás, felpörgés... gondolom :B win beállítás.
ott be lehet állítani SOHA-ra?

(#57809) ló úr
sokaknak szerencséjük van :B sógornak egy 3 terás van. sacc 3 éve.
havernak egy 2 terás, igaz, az még nem túl régi.
de gondolom, sokan megelégedéssel használják őket, ahogy red-ből és purple-ből is akadnak megkotlott darabok. :P

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57811) King Unique válasza Skillet (#57810) üzenetére


King Unique
titán

Be lehet állítani a Windows energiagazdálkodásánál az említett értéket. De, ha azt akarod, hogy biztosan ne álljanak le a HDD-k, akkor perfektebb módszer pl. a HDS-ben a lemezek leállásának akadályozása. Illetve a program regisztrált változatában akár az APM átállítása is opció lehet.

[ Szerkesztve ]

(#57812) lomposfarkas válasza ló úr (#57800) üzenetére


lomposfarkas
tag

Ezzel aztán kurvára sokra mentem, remélem fordulhatok máskor is hozzád. Majd még elnézést kérek, hogy a green kb két éve hiba nélkül fut, és most vettem egy másikat.

(#57813) lomposfarkas válasza Dzsekó (#57801) üzenetére


lomposfarkas
tag

"A prüttyögésszerű hang valószínű a fej parkolgatása."
Nem 8 vagy 4 másodpercenként prüttyög, hanem másodpercenként kb. 3x, folyamatosan.

(#57814) Lauda válasza lomposfarkas (#57813) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig csak a fej lehet. Mivel 5400-at pörög a lemez, másodpercenként 90-szer fordul körbe, ez nem lehet excenter hiba, szétverné saját magát különben. A fejet csapkodja ki és vissza valószínű. Mikor olyan műveletet végez, akkor pedig nem csinálja. Nézd meg hdsentinellel a smartot, mennyi load/unloadot ír.

[ Szerkesztve ]

(#57815) Skillet válasza King Unique (#57811) üzenetére


Skillet
addikt

Azt akarom, ami a legjobb a merevlemezeknek.
Aszerint állítom be, amit ti mondtok nekem. Nekem fogalmam sincsen.
A red-en lévő tartalmakat nyilván egész éjjel nem kéri senki (persze a vindóz bisztosan b@sztatja a semmiért), aztán van, hogy napközben sem... pl a mai nap pont ilyen volt. Aztán most este is csak a torrentes hdd lesz olvasva. De az amúgy is forog folyamatosan, épp a torrentek miatt.
Szóval a red, van, hogy feleslegesen forogna napokig. De ha az jobb neki, akkor tőlem foroghat. :B

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57816) Guresz


Guresz
tag

Sziasztok!

Vegyes használatra keresek 3,5" vinyót. Fontos hogy halk legyen, de ugyanakkor lehessen rajta játszani is. 2 vagy 3 TB-osba gondolkodom.

Előre is köszönöm. :R

(#57817) King Unique válasza Skillet (#57815) üzenetére


King Unique
titán

A mechanikát leginkább a sok leállás / felpörgés terheli meg, tehát ilyen szempontból jobb a HDD-nek a folyamatos üzem. Viszont a fejparkoláshoz hasonlóan azért ezt sem feltétlen kell túlparázni! Mármint attól még nem fog tönkremenni a merevlemez, csak mert naponta leállt és felpörgött párszor. Ha pedig napokig ténylegesen nincs használva, akkor felesleges járatni. Ellenben hosszabb távon az már nem igazán jó, ha ilyenkor is a kelleténél sűrűbben elindul / leáll. Tehát inkább vagy álljon le teljesen és maradjon úgy napokig, vagy pörögjön folyamatosan. Utóbbi beállításához pedig már megkaptad az előző válaszban az útmutatást.

[ Szerkesztve ]

(#57818) Dzsekó válasza Guresz (#57816) üzenetére


Dzsekó
addikt

Ami ennyi feltételnek megfelel nem nagyon lesz. WD Black-et ajánlanám, de gyorsasága mellett nem a leghalkabb.
Vagy ott az 5400RPM-es WD Purple, ami halk, de lassabb, mint a Black, viszont játékra azért elketyeg, attól függ, milyen játék. Ami alá nagy vas kell, azt inkább SSD-re, de legalább 7200RPM-es vinyóra érdemes tenni.
Esetleg még van a 7200RPM-es Toshiba, RPM-je miatt ez is hangosabb egy 5400-as vinyónál.

(#57819) Dzsekó válasza lomposfarkas (#57813) üzenetére


Dzsekó
addikt

8 vagy 4 mp alatt 2x rakja a fejet, mert kiteszi és rögtön vissza is rántja (szerintem a win miatt, de erre nincs bizonyíték).
Ha túl sokszor csapkodja a fejet, akkor érdemes a smart-ot megnézni HD Sentinel-el, ezen belül is a load/unload cycle count-ot. Illetve wdidle3-al megnézni a tényleges mp értéket és a /d kapcsolóval végleg disabled-re (letiltottra) tenni.
Ezután áramtalanítod a gépet és bekapcsolás után nézed, hogy prüttyög-e még.

(#57820) Dzsekó válasza Skillet (#57807) üzenetére


Dzsekó
addikt

Az új Green-ek valóban rosszabbak, amióta 2 év gari van rájuk. A régi 3 év garis Green-ek jók voltak, akkor még nem volt sem Red, sem Purple. A régi Green-ek helyét minőségben a Red és Purple vette át.
Régi jó szériás Green-ek:
EACS, EADS, EARS, EARX

Baráti körben sok fut még a mai napig hibátlanul.

Win néha megébreszti a lemezeket, de ha én nem matatok valamit (pl. böngészek, aminek semmi köze a tároló vinyóhoz, mégis felébreszti) és éjjelre otthagyom, akkor általában leállva maradnak.

(#57821) Guresz válasza Dzsekó (#57818) üzenetére


Guresz
tag

Köszönöm az ötleteket! :)

Most egy WD20EZRZ-t használok, emellé keresek egy hasonlóan halk de valamivel gyorsabb vinyót.
Akkor valószínűleg a purple-t fogom kipróbálni, a legfontosabb hogy ne legyen zajos.

(#57822) SANKADI válasza Lauda (#57803) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Köszi ! Akkor bízakodó vagyok ! :DD

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#57823) SANKADI válasza vlevi (#57805) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Elképzelhető, hogy elsődleges lesz, köszi a válaszokat !

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#57824) vlevi válasza SANKADI (#57823) üzenetére


vlevi
nagyúr

Szerintem érdemes lenne a 3TB-os HDD elé betenni egy 120-as SSD-t, a rendszerhez.
Nem azért, mert arról tuti bootol, még a 20 éves gép is, hanem azért, mert a 3TB-os HDD-t is nagyban kíméli, ha a rendszer nem azt babrálja.

(#57825) King Unique válasza SANKADI (#57823) üzenetére


King Unique
titán

Az gondolom megvan, hogy ha elsődleges lemezként (rendszerlemez) akarod használni a 3 TB-os HDD-t, illetve a lemez teljes tárterületét ki akarod használni, akkor ahhoz a Windowst UEFI boot módban kell rá telepíteni! Illetve olyan hardver (alaplap) kell, amely ezt támogatja. Máskülönben Legacy (BIOS-MBR) alapon nem lesz kihasználható a lemez teljes tárolókapacitása! Példa: kérdések | válaszok.

Egyébként OS alá célszerűbb lenne inkább egy SSD-t venni és tenni, a 3 TB-os HDD-t pedig lehetne használni pl. adattárnak.

[ Szerkesztve ]

(#57826) BB555BBB válasza Dzsekó (#57797) üzenetére


BB555BBB
tag

Hello,

Köszönöm a választ. NAS lenne a felhasználási módja a HDD-nek teljesítményben ilyen szempontból lehet különbség a 3 lemez között?
- WD40PURX
- WD40EFRX
- ST4000VN008

(#57827) Jimmy8 válasza Dzsekó (#57796) üzenetére


Jimmy8
senior tag

Köszönöm, akkor Purple lesz :R

(#57828) Dzsekó válasza BB555BBB (#57826) üzenetére


Dzsekó
addikt

Bármelyik jó, nincs nagy különbség köztük.

(#57829) Dzsekó válasza Guresz (#57821) üzenetére


Dzsekó
addikt

Purple sebességben és hangban is hasonló a WD20EZRZ-hez, gariban +1 év és jobb a megbízhatósága a Purple-nek.

WD10JPLX 2,5"-os 7200RPM-es vinyó, elég gyors is és halk is, csak a mérete 1TB.

(#57830) dvd_R+


dvd_R+
őstag

Sziasztok,
HDD vásárlás előtt álok, szeretném a segítségeteket kérni.

1TB Méretű halk hdd-t szeretnék, mert a jelenlegi WD10EALX ami benne van az nagyon hangos, amit kiszemeltem az egy Seagate Barracuda 1TB 64MB 7200rpm SATA 3 ST1000DM010

Ez jó választás ? vagy mit ajánlanátok árban szeretnék a" tizen x ezer forintos" kategóriában maradni, de a fő szempont hogy halk legyen. Filmek, játékok, képek ilyesmi tárolására lenne :R

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57831) Dzsekó válasza dvd_R+ (#57830) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10PURX - 1TB WD Purple

Az egyik legcsendesebb. Játékok futtatására nem a leggyorsabb, mert 5400RPM, de a WD10EALX-nél sokkal halkabb. 3 év gari van rá.

(#57832) DJ. Ru$y válasza DJ. Ru$y (#57806) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Erre esetleg van valami ajánlatotok? :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#57833) Ranagol_5


Ranagol_5
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok esetleg ajánlani olyan 3TB-os HDD-t, amivel raid1-ben hosszútávon nem lesz gond(aka megbízható)?
Backup-nak kéne.
Előre is köszönöm! :R

Sometimes I feel my self like a fuckin' monkey. | Irigylem a szüleimet. Nekem sose lesz olyan zseniális gyerekem, mint amilyen nekik van.

(#57834) ló úr válasza Ranagol_5 (#57833) üzenetére


ló úr
őstag

WD Red, WD Purple, Seagate Ironwolf

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57835) tibaimp


tibaimp
nagyúr

Üdv mindenkinek.

Most gondolkoztam egy ilyen HDD vásárlásán, esetleg valakinek tapasztalat, vélemény

Seagate 8TB IronWolf NAS 7200rpm SATA-600 256MB ST8000VN0022

Köszi a segítséget

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57836) dvd_R+ válasza Dzsekó (#57831) üzenetére


dvd_R+
őstag

Szia
Köszönöm az infot
akkor a seagate-ről mondjak le ? ez a wd purpla a best buy választás számomra ?

Ha üzletről van szó légy korrekt :) http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#57837) jim bcs válasza DJ. Ru$y (#57832) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57832) DJ. Ru$y
7200rpm:
4TB HGST Ultrastar 7K6000
4TB WD Black WD4004FZWX
4TB WD Gold WD4002FYYZ
4TB WD RE WD4000FYYZ
4TB WD Red Pro WD4002FFWX
4TB Seagate IronWolf Pro ST4000NE0025
5400-5900rpm:
4TB Seagate IronWolf ST4000VN008
4TB WD Purple WD40PURX
4TB WD Purple NV WD4NPURX
4TB Seagate Skyhawk ST4000VX007

(#57835) tibaimp
Mehet.

(#57836) dvd_R+
Minden téren best buy most a Purple.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57838) tonyqa23 válasza Dzsekó (#57831) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Azt írják, h 5400-7200 RPM. Mitől függ hogy épp mennyi?

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#57839) jim bcs válasza tonyqa23 (#57838) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Mitől függ hogy épp mennyi?"
Halvány lila fogalma sincs a shopnak :DDD

5400rpm !!!!!!!!!! és pont.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57840) tonyqa23 válasza jim bcs (#57839) üzenetére


tonyqa23
senior tag

Vagy úgy... köszi.

Siemens M35i >> Samsung SGH R210 >> Sony-Ericsson K700i >> Nokia 6120 classic >> ZTE Grand X In >> iPhone 6s >> Huawei P8 >> Samsung Galaxy A50 >> iPhone XS >> iPhone 12 Pro >> iPhone 14 Pro

(#57841) tibaimp válasza jim bcs (#57837) üzenetére


tibaimp
nagyúr

Rendben, köszi a választ :) :R

A tehén egy bonyolult állat, de ÉN megfejtem...| 2016-tól az tuti, hogy az angyalok is esznek babot...

(#57842) trialboj


trialboj
őstag

Nagyon kegyes volt a sors, pont a héten mentettem a felhőbe a fontosabb dolgokat, erre ma 92%os rokkantá lett nyilvánítva a hdd. Holnap még remélem le tudom meteni a dolgokat egy másik hdd-re is mire megjön az új.

SSd-ről megy a win, viszont mindent a nagyobb hdd tárolok/nék, erre megfelelő a caviar blue 1tb ugyebár? Jelenleg black van kb 5 éves de inkább 7 :)) jól szolgált. Ahogy látom a mostani blue is 7200 rpm és 64 cache, akkor nem is lesz érezhetően lassabb?
Főleg mert az utóbbi időkben eléggé vontatottan ment a hdd, de azt hittem hogy az új win10 nem szereti a régi alaplapomat és azért szarakodik.

Köszönöm

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#57843) ló úr válasza trialboj (#57842) üzenetére


ló úr
őstag

Ha WD EZEX az a Blue akkor az elmegy kategória, ha vmi újabb akkor az átnevezett Green és 5400 rpm és egy kula :) Az a Black mérföldekkel minőségibb, a Blue fele annyit ha menni fog :)
Az a 92% még amúgy nem a világ vége :) Anyuék figyelem.. SULINETES akcióban vett Samsungja vagy 5 éve 80%-on rekedt. Azóta is köszöni szépen filmeknek meg nem fontos adatoknak tökéletesen üzemel, nem túl gyors, de ez a kb 10 éves korának is betudható. :) Ne agyalj annyira a 92%-on míg nem csökken le jobban. Én még így is inkább a Blacket választanám mint egy 100%-os Bluet. Bár mondom ha EZEX típusú az a Blue az még egészen jó kis winyó :)
Ha biztonságban akarod az adataidat akkor vegyél még egy külső winyót amit néha rádugsz gépre és mentessz rá, aztán elrakod a fiókba + felhő + a WD Bluen az adatok szintén :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57844) SANKADI válasza vlevi (#57824) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Hát, SSD-re most nincs további keret, de van 500-as HDD is a gépben, akkor inkább azt hagyon rendszernek, ha ez kíméli a nagyot. De pont arra gondoltam a 3 TB gyorsabb lesz.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#57845) SANKADI válasza King Unique (#57825) üzenetére


SANKADI
aktív tag

Igazából nem is tudom hogy csináljam, de még azt sem miért is vettem ilyen nagyot. Nagyon sok film van a gyerekek miatt, és sok a letöltés is, családi képek videók duplikálva. Most van egy média lejátszó külső HDD-vel, amiben van egy 2 TB SAMSUNG (100/100), a gépben egy 400-as WD (100/100 de már 2373 napos), egy SAMSUNG 500-as (100/99), és egy SAMSUNG 1 TB (100/42), ez utóbbi állapota miatt bővítek. Egyébként mind szinte tele, a 2 TB-n van kb. 300 GB. Most rendszer van a 400-on is, és az 500-on is, jobban bízom, ha a gyerekek fizikailag is el vannak különítve. A jövőben elég egy rendszer, majd figyelek.:-) AZ már akkor biztos hogy nem bootolok a 3 TB-ről, de hogy lenne érdemes. Azért nem akarom a média lejátszóhoz (ASUS OPLAY R1) tenni, mert nagyon lassú a kapcsolat, és ha másolok rá, így mindég a géphez kell csatlakoztatni. A lejátszó a gépet is eléri. (Sőt egy másik is a gyerekszobából.). Hogy lenne érdemes? Bocs a hosszú leírásért. Érdekes, hogy az 1 TB már két éve ebben az állapotban van, de semmi baj vele, de gondolom bármikor kifeküdhet.

-- LENOVO T500 / Xiaomi Redmi Note 4 --

(#57846) trialboj válasza ló úr (#57843) üzenetére


trialboj
őstag

A 92%ot úgy értettem, hogy 8% maradt a sentinel szerint. 1400 napot működött, ezt kb 5-6ev alatt. Azt mondod, hogy ez a blue meg ha jo szeria is, 3 evig megy majd, aztan dobhatom ki? Normal felhasznalas, nem win meghajto.

"Do not go where the path may lead, go instead where there is no path and leave a trail." // Ralph Waldo Emerson //

(#57847) ló úr válasza trialboj (#57846) üzenetére


ló úr
őstag

Változó, de szerintem vegyél egy másik Blacket. Drágább sokkal tudom, de jobb minőség :)

Egyébként minőségi tápegység van a gépedben? Az is ki tudja szépen nyírni a winyót, ha rossz minőségű :/

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57848) Shummo


Shummo
aktív tag

Sziasztok!

Segítségeteket szeretném kérni.

Ismerősöméknek volt már több darab külső winchestere. Utóbbi egy 1Tb Transcend StoreJet USB 3.0 (TS1TSJ25M3) [link]

Ebből a baráti körben több is volt, de azok is rövid időn belül megadták magukat. Szétszedtem, belül egy ST1000LM024 samsung van. A probléma pedig, hogy bedugás után folyamtosan, ütemesen kattog mindig 3at. GOndolom az olvasófejet dobálja. A lényeg hogy sztem kuka.

Szeretnék a keretbe rakni egy másik HDD-t. Gondoltam elég lenne egy 500-as, inkább legyen 2 hdd-n az adat ha az egyik tönkremenne, legalább a másikon lévő adatok megmaradjanak.

Elsősorban képek és videók biztonsági mentésére kellene. A lényeg hogy megbízható legyen. Minél kevesebb meghibásodási lehetősége legyen. (gondolok itt arra laikusként, hogy ha kevesebb lemez van benne, akkor elvileg kevésbé tud meghibásodni nem? :) )

Mit ajánlotok? 500gb- (max 1Tb ha van abból biztonságosabb tipus)
Előre is köszönöm

(#57849) Dzsekó válasza Shummo (#57848) üzenetére


Dzsekó
addikt

WD10JFCX - 1TB WD Red 3 év garis

WD7500BFCX - 750GB-os változat. Ez a kettő van belőle.

[ Szerkesztve ]

(#57850) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! 1TB-os belső HDD-t szeretnék venni. A felhasználása adatmentés/tárolás. Néha beteszem a PC-be, rámásolok, aztán kiveszem és megy a pincébe szekrénybe. A kérdésem az hogy a listában van olyan amit semmiképp se válasszak?
Toshiba 3.5" 1TB SATA merevlemez (DT01ACA100)
Toshiba P300 3,5" 1TB merevlemez (HDWD110EZSTA)
WD Blue 3,5" 1TB merevlemez - WD10EZRZ (Western Digital)
WD Blue 3,5" 1TB merevlemez - WD10EZEX (Western Digital)

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.