Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57301) Lauda válasza Lex Icon (#57300) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, csak ilyen csati van a lapon. :)

(#57302) Lex Icon válasza Lauda (#57301) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Háát, lehet, hogy inkább lapot kellett volna vegyél. :K

(#57303) Lauda válasza Lex Icon (#57302) üzenetére


Lauda
félisten

Bőven kiszolgál ez a platform.

(#57304) lacko6


lacko6
senior tag

Helo.

Vettem egy 3TB Toshiba winchester (DT01ACA300)-t es alapba 50 fokos terhelesnel 56.Valamit lehet allitani vagy vigyem vissza,eleg melegnek tunik?

(#57305) Lauda válasza lacko6 (#57304) üzenetére


Lauda
félisten

Szellőzést kap?

(#57306) lacko6 válasza Lauda (#57305) üzenetére


lacko6
senior tag

igen ebbe van iroasztalon

[Nagy kép linkesítve.]

[ Módosította: jim bcs ]

(#57307) jim bcs válasza lacko6 (#57306) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ugyanilyen dokkolót használok. Maga a hdd ilyen meleg hűtés nélkül ha aktívan használatba van véve, annyit tudsz csinálni, hogy ráraksz egy ventit ami letolja róla a meleget, ugyanezt csinálom ha filmet nézek a régi samuról mert az is szeret főni.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57308) lacko6 válasza jim bcs (#57307) üzenetére


lacko6
senior tag

:R

(#57309) Lex Icon válasza lacko6 (#57308) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Esetleg ha van egy kis barkács vénád, akkor, ha a tartó alsó műanyag lapja "mögött" nincs semmi, akkor át lehet furkálni 6-8mm-es fúróval és alátenni egy ventit, megfelelő megtámasztással, vagy 4 lábat, mivel a HDD elektronikája van lezárva ezzel a műanyaggal, így túlmelegszik.

(#57310) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Szeretnék egy vinyót, amire csak backupolnék, nem is menne folyamatosan, max pár hetente néhány órát. 3-4TB elég lenne. WD Blacket vettem régebben, de lehet erre felesleges, milyet lenne érdemes?

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#57311) Lauda válasza lacko6 (#57306) üzenetére


Lauda
félisten

Itt hogy kap szellőzést a vinyó?

(#57312) Lex Icon válasza Bdanyy (#57310) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Megismétlem, amit ilyenkor a szakértők már beírtak 1000x:

WD Red vagy Purple.

[ Szerkesztve ]

(#57313) Bdanyy válasza Lex Icon (#57312) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszi

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#57314) Bandiahegyro


Bandiahegyro
tag

Sziasztok,

2.5" méretben 2TB csak seagate létezik vagy ajánlott, felette pedig semmi?

(#57315) King Unique válasza Bandiahegyro (#57314) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Az alábbi logout bejegyzés elején lévő listában láthatod, hogy az adattárolásra szánt normál 2,5"-os merevlemezeknél kb. milyen opciók vannak. Aztán, hogy ezek közül ezen topikban mi ajánlott, az már más dolog.

[ Szerkesztve ]

(#57316) Molyzsa


Molyzsa
aktív tag

Sziasztok!

Egy 3TB-os HDD-t szeretnék, mert a mostani már kezd szűkös lenni.
Szerintetek melyik a legjobb opció?
Keret: 30 - 35k

A rendszer M2-es SSD-n fut, de a lapozó fájt jelenleg is a HDD-n van (a 16GB rendszermemória mellet szinte nem is észre vehető).

Amire használom:
A HDD-ről megy a torrent, a hálózaton keresztül filmnézés, illetve a STEAM-es játékok is ide vannak telepítve.

Seagate IronWolf-on gondolkodok, de sok boltnál van negatív értékelés.
Ez valós? Vagy a fenti használat esetében jó ez a cucc?

..o.O..

(#57317) Radomer


Radomer
aktív tag

Hy all!

Úgy fest a WD geen 2tb elhalálozott. Látszólag működik, de formázásra se reagál "agyhalott".

Parkolási ciklus az mennyire számít soknak ha 1385nap működési idő alatt 1.521.000?

Ha most veszek WD red 2tb kell figyelnem a parkolási ciklusra?

(#57318) Lauda válasza Molyzsa (#57316) üzenetére


Lauda
félisten

Purple-t vennék vagy hgst nas-t.

(#57319) Lauda válasza Radomer (#57317) üzenetére


Lauda
félisten

Nagyon sok. Rednek pl 600.000 a ciklusa, ha azt elérte akkor jóccakát garancia. Neked is csak azt tudnám ajánlani, amiket használok, purple egyáltalán nem parkol, hgst 4tb nas pedig 151 indítást végzett és 171 load/unloadot, de szerintem ez inkább szoftveres eltérés lehet, a valóságban nem vettem észre parkolást.

(#57320) Radomer válasza Lauda (#57319) üzenetére


Radomer
aktív tag

Purple mennyire hangos? A szobában van a NAS így mindenképp valami halkabb darab jó lenne. :B

Köszi!

(#57321) Lauda válasza Radomer (#57320) üzenetére


Lauda
félisten

Semennyire, 5400-es vinyó, gyakorlatilag hangtalan.

(#57322) Radomer válasza Lauda (#57321) üzenetére


Radomer
aktív tag

Köszi!

Purple lett végül. :R

(#57323) Molyzsa válasza Lauda (#57318) üzenetére


Molyzsa
aktív tag

És ha már Purple, akkor a Seagate SkyHawk?
Játékoknak nem jobb, ha gyorsabb a fordulat?
3 év gari erre is van.

..o.O..

(#57324) Lauda válasza Molyzsa (#57323) üzenetére


Lauda
félisten

Skyhawk-ról nem tudok tanácsot adni. Hálózaton keresztül nem tudom van-e ennek jelentősége, nyilván a gyorsabb vinyó nem lesz hátrány. Szerintem itt a skyhawk-al kapcsolatban nem fogsz megtudni semmit. 5400-ben red/purple-t szoktuk ajánlani, felette hgst, wd black, wd gold, wd red pro és seagate-ben ami 5 év garos, azonban ezek mind jóval az árszinted felett lesznek.

[ Szerkesztve ]

(#57325) Alex91 válasza Molyzsa (#57316) üzenetére


Alex91
félisten

IromWolf-nal mi a gondjuk?

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57326) Bandiahegyro válasza King Unique (#57315) üzenetére


Bandiahegyro
tag

Szia!

Köszönöm. Lehet, hogy engedek és lemegyek 1 TB-ra, itt nagyobb a választék.
Érdekes találgatásra bukkantam, miszerint a wd10jplx egy átmárkázott 7k1000.
Erről hallottatok?

(#57327) King Unique válasza Bandiahegyro (#57326) üzenetére


King Unique
titán

Ha kifejezetten pl. 2 TB-os kell, akkor nyilván akkorát kell venni! De, ha elég 1 TB-os is, akkor jó, te tudod.

Hol írták ezt az átcímkézést, valami hivatalos forrás?? Egyébként eddig még nem hallottam róla. Meg a Black-re nem 2 év, hanem eleve 5 év gari van, ami megint jelent valamit.

[ Szerkesztve ]

(#57328) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok,
2540p-hez keresek 1.8" microSATA HDD-t / SSD-t. kezd meghalni a gyári toshiba. caddyben van már benne egy 250-es SSD. azon van a rendszer. viszont ilyen HDD-t sehol nem találok.
Amire gondoltam, hogy megoldás lehet, hogy veszek microsata- msata adaptert, és rakok bele egy msata SSD-t. esetleg keresek microSATA SSD-t...
mit javasoltok?
előre is köszi

(#57329) Bandiahegyro válasza King Unique (#57327) üzenetére


Bandiahegyro
tag

NEm, csak jó lett volna.
Mindegy, megrendeltem a wd-t.
Nem hivatalos, csak a hanyatló nyugat valamelyik fórumán (több helyen igazából) láttam, hogy összekapcsolták azt az információjukat, hogy a wd megvette a hitachit azzal, hogy a két vinyo szerintük túlságosan hasonlít.

(#57330) Lauda válasza Bandiahegyro (#57329) üzenetére


Lauda
félisten

A hgst már egy ideje a wd cége, ettől még "egymástól függetlenül" működnek. A wd goldok például egy az egyben hgst ultrastar vinyók. A külseje , az áramköre, a specifikációja echte ugyan az.

(#57331) AeSDé Team


AeSDé Team
őstag

Sziasztok!

1 TB WD RED-ről váltanék nagyobbra, a kihasználtsága jelenleg: 70% játékok, 30% egyéb tartós adat.

2 opcióban gondolkodom:
- Jelenlegit eladom (családon belül van vevő) és veszek egy 3 TB-os RED-et (32k körül már lehet kapni, ha jól látom)
- A jelenlegit megtartom a fontosabb adatoknak és mellé beszerzek egy másik, 2TB méretű gyorsabb merevlemezt (erre mehetnének a játékok és egyéb kevésbé fontos adatok)

Vajon melyik lenne a jobb választás? A jelenlegi RED-el is elégedett vagyok, sokat nyernék egy 7200-as lemezzel, vagy felesleges?

Bónusz kérdés: lehet hogy csak én vagyok ekkora RED fan és amúgy más lehetőségem is lenne? :DDD

[ Szerkesztve ]

(#57332) #56474624


#56474624
törölt tag

Sziasztok!

Van egy Maxtor 6Y120L0 ősrégi vinyóm, ami még mindig 100%-os hdsentinel szerint, pedig az utóbbi kb. 3 évet leszámítva mindig a gép része volt. Most beraktam egy külső merevlemez házba, ezt használom a routeremhez médiaszerverként illetve torrent letöltőhelyként.
Ami aggaszt, az a hőmérséklet, mert az terhelve ilyen 54-56 fok körül van. Vagy egy ilyen régi darabnál ez megengedhető?
Ha esetleg elhalálozik, mit vihet magával?

Ha veszek egy WD10EFRX-et (ami előbb-utóbb menthetetlenül be fog következni), amit szintén ilyen körülmények között, külső házban használnék, egészséges hőmérsékletre számíthatok, vagy külön hűteni kellene? Na és hogyan? Kis ventilátort állítsak rá kívülről? :)

[ Szerkesztve ]

(#57333) Lex Icon válasza #56474624 (#57332) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A 7200-as fordulatú HDD-k jobban melegednek. A régebbiek pláne, mert többet is fogyasztanak (motor+elektronika). Amit szeretnél az egy Red, ami 5400-as fordulatú és sokkal újabb, mint a Maxtor-od, így az nem melegszik hordozható formában se. Nekem a WD30PURX külső alu házban 35-38 fokos terheléstől függően.

(#57334) t72killer válasza Lex Icon (#57333) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Így van, az új 6terás Red Pro-val se vagyok megelégedve melegedésfronton:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57335) Lauda válasza t72killer (#57334) üzenetére


Lauda
félisten

Ilyenkor milyen meleg az a vinyó?

Nálam jelenleg 28 fok van a szobában, a gép reggel óta bekapcsolva. ;)

SSD 33 fok, a két 3tb-os purple 32 és 34 fokos, 4tb-os hgst nas 39 fokos, 6tb-os hgst ultrastar 41 fokos.

[ Szerkesztve ]

(#57336) Lex Icon válasza t72killer (#57334) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Red Pro 7200-as fordulatszámú. A 7200-asokat célszerű hűteni.
Az asztali gépem háza direkt olyan, hogy az elülső venti pont a vinyókra fújja a külső levegőt, így az 500-as WD Black ilyenkor is 37 fokos.

(#57337) t72killer válasza Lauda (#57335) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Most épp kihúzva csücsül a polcon (tele van anyaggal), de már mértem 30 fokban, 62 fokos volt emlékeim szerint - akkor még nem fújt rá venti.

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57338) vond válasza t72killer (#57337) üzenetére


vond
MODERÁTOR

62 fokos? Jesszus. Azért 45 fölé nem nagyon kéne engedni. Én minden HDD-t és SSD-t hűtök, mindegy, hogy kellene-e, vagy sem. A tárolós vinyók így 30 fok körül vannak, a melósok meg 40 körül.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57339) t72killer válasza vond (#57338) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Bizony, ha nincs hűtve, nem tudom rajta tartani a kezem:U

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57340) DigitXT válasza vond (#57338) üzenetére


DigitXT
félisten

És akkor még engem szólnak meg, hogy egy venti nélküli (!) gépházban minek vannak a HDD-k is rákötve a vízkörre (hangszigetelt dobozban, méretes réztömbök közt). Hát ezért.:K Amúgy minap vettem egy 4 terás Purple-t a topik tanácsait olvasgatva, mert a 3 terás Toshibám betelt, és különbenis meggyanúsítottam, hogy néha rezonált, szóval úgyis le kéne cserélni. Másnap elindítottam a Sentinelt, és láttam, milyen szerencsés voltam, hiszen lám-lám, már csak 9% a Toshiba kondíciója, hamarosan tehát megmurdel, épp időben cseréltem.:D Aztán jött a meglepi, hogy ez nem is az a Toshiba... Hanem a régebbi, a 2 terás, az összes dokumentumommal, és most tele badsectorral... Hát nem mondom, hogy nem izgultam, amíg a Purple benyelte azokat az adatokat is. Pár fájl már nem volt olvasható, szerencsére pont nem fontosak... Viszont most a Purple lépett elő mindenesnek, pedig csak 5400-as. Gondoltam, akkor videó vágáshoz felhasználok egy régi SSD-t, az biztos gyors. De amikor rámásoltam a 12GB-s fájlokat a végén mindig 56 MB/s-re lassult. Nem túl acélos. Vertex 2: utólag olvasom, hogy nem is ajánlott típus...

ON: érdemes venni egy Blacket a dokumentumok (+vágás is) és játékok alá?:B Amúgy a Purple-nek semmi hangja, bár nyilván ezt úgy kell érteni esetemben, hogy full bedobozolva, ráadásul mellette duruzsló Samsung + Toshiba 7200-asok mellett.:R

Egyetlen hátránya a vízhűtéses HDD doboz(ok)nak, hogy a leselejtezendő Toshibát sem tudom kiszerelni a vízkör teljes leengedése nélkül, szóval egy picit macerás a "cserebere", így egyelőre benne is hagytam, csak a kábeleket kötöttem le róla.:))

[ Szerkesztve ]

(#57341) jim bcs válasza AeSDé Team (#57331) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57331) AeSDé Team
WD RED, Purple

(#57340) DigitXT
Játékok miatt ajánlott lenne egy 7200rpm-es.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57342) vond válasza DigitXT (#57340) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Én is videót vágok, meg transzkódolok ezerrel. Kell a WD Black (vagy hasonló minőségű és gyorsaságú vinyó), plusz egy-két jó SSD. Nálam egy 3 terás Black, plusz egy 240 gigás és egy 480 gigás ADATA SX930 SSD megy most meló alatt. De a többi vágó gépben is minimum van egy nagy SSD, meg egy 7200-as vinyó. Tárolásra meg NAS-t raktam össze még évekkel ezelőtt. Synology DS1813+, jelenleg RAID5-ben 21 TB (8 db WD30EFRX), plusz online és offline biztonsági mentések 6 db 6 terás WD Red-re. :)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57343) Lauda válasza Lauda (#57299) üzenetére


Lauda
félisten

Szintén hd tune, random acces teszt. Az összes típust leteszteltem: [kép] :DD

(Samsung 850 PRO, HGST Ultrastar 6tb, HGST Nas 4tb, WD Purple 3tb)

[ Szerkesztve ]

(#57344) frem1790


frem1790
tag

Sziasztok!

Kapacitásbővítés céljából kell egy vinyó játékra, adattárolásra. Az ajánlottak közül néztem ki ezeket:
2TB HGST Ultrastar 7K6000
2TB WD Black WD2003FZEX
Elég nagy árkülönbség van közöttük a WD javára, megér egy tizessel többet a Hitachi??? :F

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#57345) jim bcs válasza frem1790 (#57344) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Külön kéne bontani a játékot és adatot, utána lehet gondolkozni típusban.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57346) frem1790 válasza jim bcs (#57345) üzenetére


frem1790
tag

Úgy terveztem, hogy a régi egy teráson maradnak az adatok és az új főleg a játékoknak lesz. Na de ember tervez.....
Szóval lehet az újra is felkúszik majd idővel egysmás pluszba. :U
Eddig a Toshiba DT01ACA100 is úgy futott, hogy vegyesen volt rajta minden. Nagyon meg voltam vele elégedve, most is 100 százalékos a Sentinel szerint. Úgyhogy nincsenek extra igényeim, csupán egy megbízható darabot keresek, ami hozza a régi sebességét is.
Nem is mélyedtem el nagyon a dologban, megnéztem az ajánlottakat,már majdnem választottam de szemet szúrt ez a nagy árkülönbség, ezért kérdeztem. :)

[ Szerkesztve ]

Valóság nincs, te nem létezel, az élet csak álom, ne ébredj fel - Udvari Zenemágus ( :L topic)

(#57347) jim bcs válasza frem1790 (#57346) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet a 2TB HGST Ultrastar 7K6000.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57348) krisz67


krisz67
tag

Sziasztok!

Tervezek egy olcsó Synology NAS (DS115j) megvételét, és ebbe szeretnék ártól függően, egy 1 vagy 2TB os WD HDD-t beletenni.

Ti milyen HDD-t ajánlanátok bele, ami nemtúl drága?
Muszály Red et venni, vagy jó egy olcsóbb Blue/Black is?

Köszi :)

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#57349) Alex91 válasza krisz67 (#57348) üzenetére


Alex91
félisten

Jo bele barmi, max. a kompatibilitas listajat megneznem, hogy esetleg mi az, amit biztos nem kezel.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57350) krisz67 válasza Alex91 (#57349) üzenetére


krisz67
tag

Hátsz ezeket támogatja a gyártó oldala szerint:

- WD Blue 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX ~ 15k
- WD Red 2TB 5400rpm 64MB SATA3 WD20EFRX ~25k

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.