Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57651) embe


embe
nagyúr

Sziasztok!
Egy UHD média lejátszóba, Himedia Q10pro-ba, keresek 3,5"-os vinyót, 2TB + méretben.
Az aprót nézegetve láttam pár Seagate Constellation vinyót. Az egyik eladó említi, hogy kompatibilisi gondok miatt adja el. Valami 4K hibát ír. Fogalmam sincs mi ez.

Nekem ez vajon jó lenne a média lejátszóba?
Vagy van olyan ami abba nem ajánlott?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#57652) ló úr válasza Resike (#57650) üzenetére


ló úr
őstag

Szerintem kifogtál egy hibás példányt :/

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57653) jim bcs válasza Resike (#57650) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57650) Resike
Csendesnek kéne lennie.

(#57651) embe
2TB WD Purple WD20PURX, ha csendet is szeretnél, picit hangosabban 2TB Seagate Skyhawk ST2000VX008

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57654) embe válasza jim bcs (#57653) üzenetére


embe
nagyúr

Köszi a választ!
Lehet 3-4 TB-os lesz. De gondolom akkor az általad ajánlottak nagyobb verziói is jók.

És amiket írtam, ezek a Seagate Constellation vinyók? Hangosak?

[ Szerkesztve ]

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#57655) Mikeyhun válasza Lauda (#57648) üzenetére


Mikeyhun
csendes tag

Nem baj így is megválaszoltad a kérdésem köszönöm! :DD

(#57656) Hitman válasza VVoid (#57644) üzenetére


Hitman
aktív tag

Szia! Köszönöm az infókat, a napokban meglátom melyik lesz...
A 8TB-os ellen szól, hogy a több adathordozó tányér, író-olvasó fej + hélium mind több hibalehetőséget is jelent.

(#57657) punkkid0092


punkkid0092
csendes tag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a WD Purple vinyók esetében mekkora különbséget jelent ez a két "kód":

- WD20PURX - árgép szerint kb. 24000 Ft-tól indul az áruk
- WD20PURZ - itt kb. 22000 Ft-tól indul az ár

Jobb-e az egyik mint a másik, illetve a kettő közül melyiket ajánlanátok?

És azért rákérdezek, hogy erre a célra alkalmas-e?

Napi max. 2-3 óra torrent, általános adattárolás+néhány játék erről menne (heti 6-10 órában, nem halok bele ha nem olyan gyorsan töltene be), SSD van a rendszer számára.
Azt olvastam itt a fórumon is, hogy nem parkol a merevlemez - több más típussal ellentétben - és nem is akarok az ilyen beállításokkal vacakolni.

Esetleg kicsit jobb áron, ugyanekkora tárhellyel van hasonló ajánlat, vagy érdemes ennél a típusnál maradni?

Köszönöm :R

(#57658) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok!
Az alábbi laptop tudja kezelni az SSHD-t? Ezt a szolgáltatást kell támogatni a BIOS-nak? Windows 7 mellett Ubuntut is tennék rá. Bátran megvehetem, vagy kell kompatibilitási problémától tartani?
Ki lehet valahogyan kapcsolni az SSD-t benne és csak merevlemezként használni? Későbbi gépbe szeretnék egy SSD-t külön és ezt raknám háttértárnak. Nagyon vonzó az 5 év gari.
Segítséget előre is köszönöm!

Ez a lapos:[link]

Ezt (2.5 inch 2 TB) szeretném bele:[link]

(#57659) ANOka válasza fzoli86 (#57658) üzenetére


ANOka
őstag

Az SSHD-ket a gép egy eszköznek látja. Nem lehet szét választani és kikapcsolni.
Az eszköz "saját maga" dönti el, hogy mit hova ír, te - tudtommal - op. rendszerből direkt nem piszkálgathatod.

(Egyébként javaslom, ha SSD-re nem futja/nincs hely neki.)

(#57660) fzoli86 válasza ANOka (#57659) üzenetére


fzoli86
tag

köszönöm, akkor megveszem. :)

(#57661) jim bcs válasza embe (#57654) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57654) embe
Így van, ha nagyobb kell akkor mehet.

(#57657) punkkid0092
A PURZ-t a PURX váltotta. Játékok miatt 7200rpm-es lenne a javasolt.

(#57658) fzoli86
Inkább egy ssd lenne az ajánlott, ha a tárhely fontos akkor mehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57662) fzoli86 válasza jim bcs (#57661) üzenetére


fzoli86
tag

Köszönöm a választ! Jelenleg a tárhely fontos, de fél éven belül ez az SSHD lenne a háttértár egy rendes SSD mellett egy mini-ITX cfg-ban. 5 év garival nem találok 2 TB-os merevlemezt épkézláb áron. Fontos a zajszint, ezért gondoltam 2.5 inch-re, és azt akkor most be is tudnám építeni a laposba. Mert a lapos 7 éves lemeze 16 hibás szektort tartalmaz, ezért szeretném előre megvenni a későbbi tárhelyet. :)

[ Szerkesztve ]

(#57663) jim bcs válasza fzoli86 (#57662) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Akkor hajrá :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57664) punkkid0092 válasza jim bcs (#57661) üzenetére


punkkid0092
csendes tag

mit ajánlanál a 7200-es fordulatúak közül lehetőleg hasonló áron...sajnos arra nincs pénz hogy 2 vinyót vegyek

(#57665) jim bcs válasza punkkid0092 (#57664) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Azt ne akard tudni mert borsos az ár, maradj a kiszemeltnél.

2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0253 128MB, 15mm, 5év gari
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0303 128MB, 15mm, 5év gari
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0243 128MB, 15mm, 5év gari, 4K
2TB Seagate Enterprise Capacity ST2000NX0283 128MB, 15mm, 5év gari, 4K

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57666) punkkid0092 válasza jim bcs (#57665) üzenetére


punkkid0092
csendes tag

picit szomorú vagyok, de mivel így megtudtam az igazságot, egyben örülök is :)

(#57667) inf3rno válasza jim bcs (#57665) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem az jött le így az utóbbi napok olvasgatásai alapján, hogy az üzleti RAID-eknél, ahol kritikus a 100% közeli rendelkezésre állás meg az adat integritás, ott érdemes ezeket a nagyon drága lemezeket használni RAID6-al meg hasonló varázslatokkal. Mezei user-nek az otthoni NAS-ba bőven elég 2 olcsó asztali lemez RAID1-be rakva backup-al, feltéve ha nem parkoltatnak 5 másodpercenként fejet, meg nem hardveres RAID-ről van szó, amit komolyabb lemezekhez terveztek. Ezt így meg tudod erősíteni, esetleg cáfolni?

Buliban hasznos! =]

(#57668) kelna91 válasza inf3rno (#57667) üzenetére


kelna91
senior tag

Én ezt annyival egészíteném ki, hogy a RAID1 szvsz nem éri meg, mert a megvásárolt tárhely felét "elpazarolja". Egy RAID5 három lemeznél csak 33%-ot, 4-nél pedig csak 25%-ot. Ez otthoni felhasználásnál is teljesen reális felállás, és takarékosabb.

(#57669) kelna91


kelna91
senior tag

Jól értem, hogy a lila WD halkabb a pirosnál?

(#57670) fzoli86


fzoli86
tag

Van megfigyelhető különbség élettartamban a 2.5 és 3.5 inch-es lemezek között? Ha jól emlékszem régebben valahol azt olvastam, h precízebb a gyártástechnológiája, kisebb tűréssel és nagyobb rázkódáselviseléssel rendelkeznek a 2.5-ös lemezek hordozhatóságukból adódóan.
A véleményetekre lennék kíváncsi!

(#57671) megema


megema
őstag

Sziasztok!

WD Red 8TB lemezekkel van tapasztalat?

Én tegnap vettem egyet és eddig nem vagyok eláljulva tőle. Egy USB-s dokkolóba állítottam bele a teszteléshez és úgy rezonált, hogy érezni lehetett mellette az asztalon, plusz 48 fokig felmelegedett. A 20 órás Extended tesztet így nem volt kedvem megvárni, 3 óra után lelőttem és beraktam a gépbe.

Ott az 1-4 TB-os Redekhez képest 5 fokkal melegebb, ott is rezonál és hangosan dolgozik. Kifejezetten hallható 1-2 méterre a géptől, nappaliba túl hangos. A kisebbekkel elégedett vagyok minden szempontból.

Hibásat fogtam volna ki? Neten keresgélve találkoztam a hangjára panaszkodókkal.

[ Szerkesztve ]

(#57672) fzoli86


fzoli86
tag

Sziasztok!
Az SSHD mivel kis kapacitású SSD-vel rendelkezik, jóval hamarabb meghalhat mint maga a merevlemez. Van olyan védelem benne, h ha kinyiffan az SSD bármilyen komponense, attól még a HDD használható marad?
Bocsi a sok hülye kérdésért, de sehol sem találok a kérdéseimre egyértelmű választ!

(#57673) ANOka válasza fzoli86 (#57672) üzenetére


ANOka
őstag

Tudomásom szerint az SSHD az SSD részt belső "gyorsítótárként" használja. Vagyis az SSD-n levő adatok a HDD-n is megvannak.

Egyébként a specifikációban nincs leírva az SSD mérete? Én 8 GB-osokkal találkoztam eddig, de tény, hogy nem követem napra frissen a hardvereket.

[ Szerkesztve ]

(#57674) tzabo válasza tzabo (#57631) üzenetére


tzabo
tag

Senkinek nincs még tapasztalata ezzel vagy még viszonylag új típus és nincs elterjedve?

(#57675) fzoli86 válasza ANOka (#57673) üzenetére


fzoli86
tag

Igen ez is 8 GB. Értem, h csak gyorsítótár, viszont ha bekrepál az SSD, lassuláson kívül tudom-e használni tovább a merevlemezt? Pl. egy klasszikus merevlemeznél ha elszáll a cache mi történik?

(#57676) ANOka válasza fzoli86 (#57675) üzenetére


ANOka
őstag

Passz.
Annyit tudok mondani, hogy egy ismerősöm a laptopjában - átlagos felhasználói szokások mellett - kb. 3 éve használ SSHD-t és erre még nem panaszkodott. (Gyárilag SSHD volt a gépben.)

[ Szerkesztve ]

(#57677) inf3rno válasza kelna91 (#57668) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem van most kb. 500-600GB adat. Vettem hozzá 2x1TB WD blue-t. Egy harmadikat már nem akarok, mert így is bőven elég a tárhely. Szóval nekem most jó a RAID1. Az oprendszer SSD-jénél ugyanígy vagyok, elég lesz a 128GB arra, amire nekem kell egy jó darabig. Elsősorban az önjavító fájlrendszer, ami miatt RAID-et használok, a tárhellyel most nincs gondom. Ha úgy alakul, hogy betelne, akkor persze kisebb költség +1 lemezt venni és RAID5-be tenni, mint mindent lecserélni nagyobbra.

Buliban hasznos! =]

(#57678) doddy


doddy
tag

Kedves Szakik!

Segítségeteket szeretném kérni HDD választásban, melyet a CLEVO P775DM3-G típusú laptopomba szerelném be. 1-3TB-os HDD-t szeretnék vásárolni, számomra fontos a jó ár/ érték arány, illetve a minőség.

Mit tudnátok ajánlani?

Köszönöm szépen előre is a segítségeteket!

Üdv,
Dodi

www.greencoating.eu - Festék és csiszolástechnika Egyedi bevonatrendszer kidolgozás, gyártás akár 5-10-15-20 év garanciával.

(#57679) ló úr válasza fzoli86 (#57675) üzenetére


ló úr
őstag

Olvasgass külföldi fórumokat. A HDD működik a kis SSD halála után is tökéletesen :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57680) fzoli86 válasza ló úr (#57679) üzenetére


fzoli86
tag

Köszönöm, külföldiül nem tudok! :D

(#57681) Resike válasza megema (#57671) üzenetére


Resike
tag

WD Gold 10 TB ugyanez. Asztali gépben elviselhetetlen a zaj/rázkódás. Én visszaküldtem még várok a cserére, de ha az is ilyen akkor megy vissza az is.

A neten az a hír terjeng hogy ezek a modellek (WD 8-10 TB héliumos) újracsomagolt HGST meghajtók, amik nem feleltek meg a HGST elvárásainak ezért WD-nek adják el őket. A HGST meghajtók meg irtózatosan hangosak.

[ Szerkesztve ]

(#57682) ló úr válasza Resike (#57681) üzenetére


ló úr
őstag

Használtál már HGST-t? :D Spanom nyúz 2 ultrastart igaz csak 2*2 TB de normál winyóhangon kívül más nem jön belőle :) Nekem is volt 1 TB-os HGST Deskstarom, egy hangyaf@sznyival volt hangosabb mint muterék WD EZEX-e :)
Tény, nem a nagyokkal volt dolgom :)

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57683) Resike válasza ló úr (#57682) üzenetére


Resike
tag

Itt pont hogy a nagyokról van szó új gyártástechnológia héliumos feltöltés. A kicsik irrelevánsak 8 TB alatt. Nekem is van egy totál hangtalan 4 TB-os WD Black-em is.

[link]

[ Szerkesztve ]

(#57684) VVoid válasza megema (#57671) üzenetére


VVoid
aktív tag

Szia,
én nem tapasztaltam extrém rázkódást. Viszonyításképpen a WD10EZEX nekem is rezonált, de az ugye 7200-as, tűrtem egy darabig, próbáltam csillapítani, de aztán ment az apróra. Ehhez képest a 8TB-os Red sokkal kevésbé, 3 db is van belőle, de egyik sem problémás. Amúgy külső házban vannak, és alig érzek valamit, ha ráteszem a kezem működés közben. A házak eleje rácsos, és kapnak egy kis fuvallatot egy 14 cm-es ventilátortól. A nagy hőségben hagytam a ventit maxon (1200-on) pörögni, így a hőmérsékletük max. 42 fokig ment fel. Normál időben 700-on járatom, és terhelés mellett is 40 fok alatt maradnak. De amúgy igen, pár fokkal melegebbek, mint a kisebbek, régen volt 3 TB-os Redem is, emlékeim szerint az 5 fok különbség kb. stimmel. Hangosabbak is valamivel, de a rackek nekem az asztal alatt, az asztallap aljára szerelt kis kuckóban vannak, onnan kb. semmi sem hallatszik ki.
Üdv,
VVoid

(#57685) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Szeretnék venni egy HDD -t egy Raspberry Pi 3 Model B -hez.
24/7 -ben menne, torrentek letöltése, tárolása, seedelése lenne a fő feladat.
Emellett fájlszerverként is üzemelne, illetve egyéb adatok (képek, videók) tárolására is ezt használnám.
Felhőbe is szeretnék szinkronizálni adatokat, bár még odáig nem jutottam el, hogy megnézzem ennek a megvalósítását.

Alapvetően a WD termékei között keresgélek, de igazából mindegyik megfelelne vmilyen szempontból:
- red: leginkább NAS -ra találták ki
- purple: 24/7 használatra ajánlott
- black: leginkább power usereknek
- blue: mindennapos használat

Amire én gondoltam:
- alapvetően "modulárisat" szeretnék, külön szeretnék venni házat/tartót ami a tápellátást biztosítja, illetve HDD -t, ennek a miértjét lsd. következő pont
- 2,5" -osban gondolkozok, ha esetleg később úgy döntök, hogy átakarom rakni laptopba tartós tárolóként, akkor ne legyen a méretből probléma
- min. 1TB
- érdekel 5400 és 7200 RPM is
- megbízhatóság is nagyon fontos lenne a garancia mellett

Ki melyik termékcsaládot ajánlaná (elsősorban) a WD -n belül?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#57686) Lauda válasza Resike (#57681) üzenetére


Lauda
félisten

A neten az a hír terjeng hogy ezek a modellek (WD 8-10 TB héliumos) újracsomagolt HGST meghajtók, amik nem feleltek meg a HGST elvárásainak ezért WD-nek adják el őket. A HGST meghajtók meg irtózatosan hangosak.

Igen, ami nem felel meg hgst-nek, azt eladják wd-ként ugyan úgy 5 év gyári garanciával. :DDD Mivel a wd cége a hgst elég furcsa egy megoldás lenne ez.

(#57687) Alex91 válasza pvt.peter (#57685) üzenetére


Alex91
félisten

2,5-ben van Purple pl.? :F

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57688) junior11 válasza Alex91 (#57687) üzenetére


junior11
veterán

Nincs.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57689) pvt.peter válasza Alex91 (#57687) üzenetére


pvt.peter
őstag

Opsz, ennek így külön még nem néztem utána.

Közben rájöttem, hogy nekem a külső ház helyett inkább egy 2,5" -os mobil rack felelne meg jobban.
pl. LogiLink UA0115

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#57690) ló úr válasza Alex91 (#57687) üzenetére


ló úr
őstag

RED van. Az is jó cucc picivel drágábban :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57691) Resike válasza Lauda (#57686) üzenetére


Resike
tag

Kicsit fura hogy pont ugyanúgy néz ki, ugyanolyan hangja van és még mint leányvállalat is megvan a mozgatási lehetőség.

[ Szerkesztve ]

(#57692) Lauda válasza Resike (#57691) üzenetére


Lauda
félisten

Ez az infó honnan származik?

(#57693) Resike válasza Lauda (#57692) üzenetére


Resike
tag

(#57694) Lauda válasza Resike (#57693) üzenetére


Lauda
félisten

A minőségellenőrzésre reagálj, amit először írtál. Azt írtad, a hgst- nél sokkal komolyabb a minőségellenőrzés, mint a wd-nél. Erre kérdeztem, hogy honnan az info. Ne gerinctelenkedj a szerkesztgetéssel.

[ Szerkesztve ]

(#57695) Resike válasza Lauda (#57694) üzenetére


Resike
tag

[Moderálva!]

Az hogy 1% alatt döglik meg minden HGST is ezt támasztja alá. Aztán hogy mit csinálnak a selejttel az már kérdéses (Nem túl nehéz rácsapni egy WD matricát).

[ Módosította: jim bcs ]

(#57696) Lauda válasza Resike (#57695) üzenetére


Lauda
félisten

A lényeg, hogy nem hivatalos infó. Én nem várok semmit, csak a megállapításod valóságtartalma érdekelt.

Rácsapni egy wd matricát: nekem nem logikus, hogy ha problémás valami, azt miért jobb eladni más márkanév alatt azonos garidővel, ráadásul ugyanaz a cég is vállal érte garanciát.

[ Szerkesztve ]

(#57697) inf3rno válasza Lauda (#57696) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én se látok benne logikát. Árban is ugyanannyiba kerülnek egyébként. [link]

Buliban hasznos! =]

(#57698) kelna91 válasza Resike (#57693) üzenetére


kelna91
senior tag

Ez mennyire vehető komolyan? Most akkor inkább vegyek Toshiba lemezeket, mint WD-t? :F

Illetve még él az előző kérdésem is:
Jól értem, hogy a lila WD halkabb a pirosnál?

[ Szerkesztve ]

(#57699) ló úr válasza kelna91 (#57698) üzenetére


ló úr
őstag

Pont ezt magyarázzuk, h semmi bizonyíték nincs erre. Csupán kifogott a fiú egy hibás darabot és gyártja itt az összeesküvés elméleteket :D Ne figyelj az ilyenekre oda.

Igen a lila halkabb mint a piros. De ezt ne úgy képzeld el, h a piros ordít, meg szétrezonáltatja a házad :D Semmi gond nincs azzal sem, csupán 5400rpm-es létére kb olyan hangos mint egy 7200rpmes :)

Toshibáknak volt egy nagyon gyenge szériájuk. Én múltkor vettem egy újabb P-300 típusút. Gyors, halk és nem melegszik. Eddig ok, aztán még csak vagy 2 hete van hasz nálva, egyáltalán nem biztos, h nem fog behalni a következő 2 hétben :D Tesztelem. Úgysincs rajta más csak játék meg film. Semmi pótolhatatlan :)

A WD Purple egy nagyon jó kis winyó. Vegyed nyugodtan és ne halgass az ilyen fentebb említett agyatlanokra :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57700) inf3rno válasza kelna91 (#57698) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát Seagate-től pont azért pártoltam el pár éve, mert több Seagate meghajtóm is meghibásodott viszonylag rövid időn belül. Az utolsó csepp az volt a pohárban, amikor firmware hiba miatt szállt el az egyik meghajtó. WD-re váltottam, azok rendben vannak eddig. Nem hiszem, hogy érdemes e ilyen statisztika alapján dönteni, de azért valamit mégis elárul a termékekről meg a minőségről.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.