Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) wassabi11 válasza t72killer (#57195) üzenetére


wassabi11
aktív tag

Ami most van nekem hgst- az lassan olyan mint egy kávé daráló :D rezeg zörög pörög csattog puffog karatézik :D, helyette szeretnék egy halkabbat,ami kicsit időt állobb, a Samsung vinyomnak mai napig csak az az egyetlen egy gondja hogy 80 gigás :D, halkabb mint a hgst :D és zavaró tud lenni mikor hallod a búgó hangot. Köszönöm a vinyi ajánlatot :)

(#57202) Thowra123


Thowra123
tag

Üdv!
Adattárolásra szeretnék 3TB-os lemezt venni. 2e ft különbség van a WD blue és purple közt, de utóbbira +1 év gari van. A programok nem erről futnának, arra van egy black a gépbe. Adattárolásra (képek, zenék, filmek..) jó a purple? Naponta 1-2 alkalommal lenne indítva a gép, nem tudom ez okoz e gondot neki, úgy tudom a folyamatos üzemre találták ki videó rögzítőkhöz. Van esetleg valakinek ilyen jellegű tapasztalata?

(#57203) jim bcs válasza Thowra123 (#57202) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet a Purple.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57204) TJ22


TJ22
tag

sziasztok 2,5" merevlemezt keresek (notebookba,az odd helyére caddy-ban) adattárolásra
Mit tudtok ajánlani 1-2TB-ba? ár:20k max
Köszi :R

[ Szerkesztve ]

There is always hope

(#57205) swixx


swixx
tag

Sziasztok! (lehet, hogy off topic kéne legyen, nem tudom..)

A merevlemez vásárláson már ugyan túl vagyok, és egy Kingston 120gb SSD tulajdonosa lettem. A probléma ott kezdődik, hogy a gép 2 rendszert ismer fel, viszont csak az egyik működik. (alul kép) Az előző HDD-t teljesen formáztam, szóval nem szabadna op. rendszert észlelnie. Mi erre a megoldás?

[kép]

(#57206) Thowra123 válasza jim bcs (#57203) üzenetére


Thowra123
tag

Köszönöm a gyors választ.
Holnap be is szerzem :).

(#57207) King Unique válasza swixx (#57205) üzenetére


King Unique
titán

Mit is jelent ez a teljesen formáztad...?
Ilyenkor eleve újra kellett volna particionálni! Vagyis pl. manuálisan / diskpart clean paranccsal teljesen törölni a lemezt, majd inicializálni és létrehozni az új kötetet. Ellenben, ha csak szimplán formáztad a rendszer- és adatpartíciót, attól még a Legacy / UEFI boot szerinti telepítésnél a rendszer számára létrehozott kisebb partíciók megmaradtak.

A boot menüből a felesleges bejegyzést pl. az msconfig segítségével lehetne törölni, de akár az EasyBCD segítségével is lehetne törölni. Illetve a használatukhoz itt van egy jó leírás. Bár utóbbi inkább Legacy módban telepített rendszernél használható jobban.

Egyébként a kérdésed itt eleve offos és inkább pl. a Windows 10, vagy a gép topikjában kellett volna feltenni!

[ Módosította: jim bcs ]

(#57208) swixx válasza King Unique (#57207) üzenetére


swixx
tag

Köszi szépen, sikerült törölni msconfig segítségével! Bocsánat az off-ért.

[ Szerkesztve ]

(#57209) MuldR


MuldR
tag

Sziasztok,

Sürgős segítségre lenne szükségem. Egyik HDD-re a Crystaldisk info azt írja, hogy veszélyes úgyhogy ma újat akarok helyette rendelni.

Ez egy desktopban van, ami napi kb 10 órát megy, 1-2 újraindítással. Nem folyamatos üzem, hanem amikor asszony gondolja odaül. Szal össze-vissza.
Ez inkább file tárolásra van használva. (videók, kissebb játékok, install fileok.) Szóval a desktopon belüli háttértár. A rendszer egy M2 SSD, a nagy játékok pedig WD Blue-n vannak.

Szóval nem NAS, nem játékokra, nem stream/torrent. Egyik kategóriába sem illik be. Olyan HDD kellene, ami:
- megbízható
- alacsony fordulatszámú, energia takarékos, viszonylag csöndes
- ha leparkoltat nem 6-10 másodperc mire újra működik
- 2-3 TB
- elfogadható áron van. (mondjuk 40K alatt)

Köszönöm szépen.

(#57210) libus


libus
őstag

Üdv!

Megvan a Seagate IronWolf 1TB 3.5" 64MB 5900RPM.
Mivel lehet a parkolást letiltani ennél a típusnál?
:R

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57211) B4ndiBuild3r


B4ndiBuild3r
tag

Sziasztok!

Kifejezetten és kizárólagosan adattárolásra (filmek, sorozatok, képek, zenék) melyik a jobb választás?

Western Digital WD10EZEX 1 TB 7200 RPM (Blue)
vagy
Western Digital WD10EZRX 1 TB 5400 RPM (Blue/Green?)

Azt nem tudja valaki, hogy miért fut mind a kettő 'Blue' név alatt? Úgy tudom, hogy a kisebbik fordulatszámú régen 'Green' név alatt ment.

Még ezek is szóba jöhetnek:
Western Digital WD10PURX 1 TB 5400 RPM (Purple)
Western Digital WD10EFRX 1 TB 5400 RPM (Red)

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#57212) vond válasza B4ndiBuild3r (#57211) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nemrég összekutyulták a kéket, meg a zöldet. Ilyen felhasználáshoz vöröset, vagy lilát vegyél. De ha lenne még egy kis pénzed, érdemesebb 2 vagy 3 terásat venni. Az 1 terásoknak nem túl jó a ár/méret mutatója.

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57213) B4ndiBuild3r válasza vond (#57212) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszi a választ! :)

2 TB-os verziót tervezek vásárolni, az 1-et csak ilyen egységes mutatóként írtam oda.
Jelenleg egy 1 TB-os Black üzemel a gépben, azon vannak a játékok, egy 240 GB-os SSD-n pedig az OS és a rendszerközeli programok.

Ha egyet kellene mondanod, akkor melyik lenne, vagy mind a kettő teljesen jó a felhasználásra?

[ Szerkesztve ]

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#57214) Lauda válasza B4ndiBuild3r (#57213) üzenetére


Lauda
félisten

2tb-os méretben blue-t inkább ne. Black, red, purple.

(#57215) MuldR válasza Lauda (#57214) üzenetére


MuldR
tag

Mi a baj a 2TB blueval? A 3TB már jó, vagy csak az 1 TB?

(#57216) dugo_ válasza MuldR (#57215) üzenetére


dugo_
veterán

Az a baj vele, hogy nem Blue, csak egy átnevezett Green. Összefoglaló legelső képén ott vannak a kerülendő átnevezett modellek.

(#57217) B4ndiBuild3r válasza Lauda (#57214) üzenetére


B4ndiBuild3r
tag

Köszönöm, akkor egy 'Red' lesz a befutó! :R

„We all make choices, but in the end our choices make us.” Andrew Ryan (BioShock)

(#57218) Dr. Gonzο


Dr. Gonzο
senior tag

Sziasztok!

Routerre kötve Sharkoon Swift Case PRO házba szeretnék 2 TB-os merevlemezt. Adattárolás, torrentezés lenne a feladata. PC-ről, laptopról és mobilról is használjuk hálózaton keresztül. A ház a hálóban van, így a kattogás cicergés kizáró ok, a WD Green kattogása után nem akarok többet ilyet hallani!
Mit ajánlotok? WD Red, vagy Purple esetleg?

(#57219) jim bcs válasza Dr. Gonzο (#57218) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Purple

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57220) hatala


hatala
tag

Sziasztok!

Tanácsot szeretnék kérni, vinyó vásárlás ügyben.
Vettem egy Himedia Q10 Pro médialejátszót, amibe egy 3,5" WD vinyót vennék, fixen benne tárolnám, csak filmek, zene fotók miatt.Hetente szerintem 3-4 alkalommal használnám, mivel kb, ennyiszer érnék rá tv-t nézni, de akkor Fhd-ba filmet, később pedig 4K-ba is mivel a lejátszó támogatja.
Valamint Flac és DSD zenehallgatsára.
A kérdésem, hogy melyik vinyó passzolna ehhez?
Green, vagyis már Blue, vagy esetleg láttam jó áron Red-et, bár az úgy tudom Nas-ba való, folyamatos használatra.
Tudom hülye kérdés, de egy ilyen lejátszóba, amit ritkán használ az ember, akkor is csak 2-3 órát, nem megy tönkre a Red, amit folyamatos Nas üzemre terveztek?

Köszi a választ!
H

[ Szerkesztve ]

(#57221) jim bcs válasza hatala (#57220) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

WD Purple

"Green, vagyis már Blue"
Tehát green átnevezve, összefoglaló eleje, nem ajánlott.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57222) Dr. Gonzο válasza jim bcs (#57219) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Köszönöm!
Amúgy miben lesz előny a Red-hez képest?

(#57223) libus


libus
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna nekem segíteni abba, hogy tudom a Segate IronWolf Nas meghajtómon, hogyan kell megcsinálni ezzel a HDAT2 programmal, hogy ne parkoljon a HDD??
Sajnos nem tudok angolul, így nem tudom mit kellene csinálnom. :(
A HDD a routerhez van csatolva, s ext3-ra van formázva.
Le kell vennem onnét, rá kell dugnom majd a gépre, vagy meglehet így is csinálni?

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57224) King Unique válasza libus (#57223) üzenetére


King Unique
titán

Üdv!

Firmware szinten elvileg a HDAT2 programmal lehetne átállítani, ami nyilván PC-s környezetben használható. Illetve van pl. pendrive-ról bootolható változata is, sőt elvileg úgy célszerű használni. A neten egyébként vannak különféle leírások és videók a használatához. De előtte érdemes lenne utánanézni, hogy ennél a típusnál használható-e, valamint érdeklődni a téma topikjában!

Az ilyen firmware piszkálós megoldások a wdidle3-hoz hasonlóan natív SATA porton működnek. Tehát, ha esetleg USB-n van csatlakoztatva a HDD a routerhez, akkor nyilván SATA portra kellene csatlakoztatni a PC-n!

Egyébként magát a HDD leállítását, illetve az APM működését lehet az OS szinten is szabályozni. Illetve előbbi kettő beállítás a fejparkolást is mérsékli. Ha a routeren valamilyen Linux-alapú külső firmware van, akkor azoknál opció lehet a hdparm. Viszont az említett szoftveres megoldások nem állítják át véglegesen a fejpakolást. De bizonyos esetekben akár ennyi is elég lehet és nem feltétlen muszáj piszkálni a firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#57225) Alex91 válasza libus (#57223) üzenetére


Alex91
félisten

Nekem NAS-ban van egy IronWolf. Megneztem, nekem atlag napi 100 korul no a szamlalo. 600 000 ezret ad meg a gyarto, ami azt jelenti, hogy kb. 16 evig bírnia kell...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57226) King Unique válasza libus (#57223) üzenetére


King Unique
titán

Egyébként az meg a másik, amit a kolléga is említett. Vagyis, hogy ezt a fejparkolás dolgot nem feltétlen kell minden esetben túldramatizálni. Erről egy korábbi hozzászólásban is volt szó. Hacsak nem túl gyakran parkol, illetve a parkolás nálad nem okoz esetleg valamilyen konkrét problémát, akkor "csak azért, mert ezt hallottam" alapon nem szükséges piszkálni!

Ez a HDD az adatlapja alapján 600 ezer parkolást bír ki. Tehát az nem kevés és ha naponta nem parkol sokat, akkor csak évek alatt érné el a limitet. Illetve lehet akár többet is bírna, mert pl. notebook merevlemezeknél előfordul, hogy a névlegesnél magasabb értéknél még vígan működnek.

[ Szerkesztve ]

(#57227) tom_tol válasza King Unique (#57226) üzenetére


tom_tol
addikt

"Hacsak nem túl gyakran parkol"
Mit jelent a gyakran ?

(#57228) King Unique válasza tom_tol (#57227) üzenetére


King Unique
titán

Hát mondjuk az említett napi ~ 100 db még nem éppen az. De, ha pl. 1000, illetve annak a többszöröse, akkor már inkább.

[ Szerkesztve ]

(#57229) tom_tol válasza King Unique (#57228) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz. Akkor nekem sürgősen lépnem kell vagy nem ?
Van két 22 napos wolf, az egyiknél 5184 a másiknál 2751 a Load/Unload Cycle Count

[ Szerkesztve ]

(#57230) King Unique válasza tom_tol (#57229) üzenetére


King Unique
titán

Önmagában ez a 2 érték még nem sok. Az egyiknél átlagban napi 235 db, a másiknál 125 db parkolás jön ki. Ami ezen számolás mentén + 24/7-es használattal ~ 7, illetve 13 évet jelent a limit eléréséig. Aggódni igazán akkor kellene, ha ilyen rövid üzemidőnél az összes parkolás egy 0-val, vagy főleg kettő 0-val lenne több.

De mindenkinek a maga HDD-je, ezért mindenki maga dönti el, hogy közbeavatkozik-e, vagy sem. :)

[ Szerkesztve ]

(#57231) vond válasza tom_tol (#57229) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Számold ki. Hasonló használatot feltételezve ez kb. 7 illetve 13 év a gyári 600 ezres parkolás szám mellett. Döntsd el. ;)

[ Szerkesztve ]

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57232) libus válasza King Unique (#57224) üzenetére


libus
őstag

Üdv!

Köszönöm részletes leírást! :R
Igaz, "különféle leírások" is angolul van, de a videók alapján meg lehet oldani. Illetve lehetne, mert egy 8-9 éves laptopom van, és azon nincs sata csatlakozó.
Max. ha kihúzom belőlle a dvd olvasót, és annak helyére bekötöm.
Amugy, a routerhez usb-n csatlakozik a hdd.
A routeren nem a gyári fw van, hanem Tomato.
Körülnézek benne, hogy van-e hdparm opció valamelyik menüben.
De mivel tudom megnézni, hogy hányszor parkolt?
Vagy ehez is sata csatlakozás kellene?
Mert lehet tényleg olyan keveset parkol, hogy nem érdemes piszkálni az fw-jét.

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57233) King Unique válasza libus (#57232) üzenetére


King Unique
titán

Hát pl. lehúzod a routerről és csatlakoztatod USB-n a PC-hez. Ha Windows van rajta, akkor pl. a HDS megmutatja a S.M.A.R.T. adatokat, ahonnan a fejparkolás értéke is kiolvasható. Az Ext3 fájlrendszer egyébként nem gond, attól még kezeli magát a drive-ot a Windows, illetve a HDS is. Sőt, előbbinél akár az Ext fájlrendszer írása & olvasása is megoldható.

Vagy másik opció az, ha a routerre csatlakoztatva kérdezed le az adatokat. A Tomato firmware topikban vannak hasznos infók ezzel kapcsolatban.

[ Szerkesztve ]

(#57234) libus válasza King Unique (#57233) üzenetére


libus
őstag

Nagyon szépen köszönöm! :R :R :R
Késő este érek majd haza, de kipróbálom! :K

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57235) hatala válasza jim bcs (#57221) üzenetére


hatala
tag

Köszi!

(#57236) ra^ven


ra^ven
senior tag

Üdv!

Rendeltem tegnap anyám gépébe egy wd blue ezex-et, igazából facebook és médiaserverre hivatott a gép, esetleg némi torrent.
Módosítsam meg black fzex-re a rendelést, vagy a blue is jó választás?

Köszönöm szépen.

ZOHLIH - Xiaomi MI9 Lite || Panasonic LX7

(#57237) jim bcs válasza ra^ven (#57236) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Arra megfelel, nyilván a Black egy más kategória, hosszabb távra jobb a black, a döntés a tiéd.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57238) PRO-state


PRO-state
csendes újonc

Sziasztok!

Mivel most már aránylag korrekt áron kapható a HGST Ultrastar He12 ( [link] ), így rászánnám magam a megvételére.
Ezzel kapcsolatban lenne néhány kérdésem.

Sima asztali PC-ben lenne helye, legnagyobbrészt videofájlok tárolására használva.

A linkelt boltban a SATA-s verziók közül négy modell van 192'000 Ft körüli áron, a többi drágább.
Ezek:
- 0F30141 [4Kn; ISE]
- 0F30143 [4Kn; SE]
- 0F30144 [512e; ISE]
- 0F30146 [512e; SE]

(Az alábbi linken, a 'P/N Selector' menüpontban találhatók a különböző verziók különbségeit ismertető táblázatok: [link] )

Fő kérdésem, hogy melyiket kéne választanom.
Ha ez számít Win 7 (később Win 10) alatt használnám.

És ugye jól gondolom, hogy megfelelő példány megvétele után semmi teendőm nem lesz, mint bedugni az alaplapba és élvezni a kibővült tárhelyemet?

Továbbá érdekelne, hogy vajon adnak-e hozzá SATA kábelt, vagy azt is vegyek mellé. Illetve ha vennem kell, akkor bármelyik 6 GB/s-os megfelelő?

Valamint kíváncsi lennék, hogy ilyen -nem vállalati- környezetben milyen pluszt jelentene (ha jelentene egyáltalán) a drágább változatok valamelyikének beszerzése. (Azok már értékhatáron felül vannak, remélem a felsorolt négy darab kielégítő opciót nyújt.)

[Persze amennyiben valaki ismer olcsóbb beszerzési forrást, vagy sokkal olcsóbb 10 terrás He10-re lehetőséget, azt is örömmel fogadnám. :)) ]

Előre is köszönöm a segítséget!

(#57239) kukulec


kukulec
őstag

hali, ezek jók: [link] + [link] ? ha igen, melyik a stabilabb konstrukció?

Luxman L-507ux II, Primare i22, Yamaha A-S801 // Pro-Ject Dac Box S2, SMSL SU-9 PRO // Elac Vela 408, Elac FS 147, Q Acoustics 3030i

(#57240) King Unique válasza kukulec (#57239) üzenetére


King Unique
titán

Először is ezt tudnám mondani és érdekes módon korábban sikerült megtalálni...

Másrészt pl. ezek függvénye is, hogy kinek melyik külső merevlemez felel meg leginkább. Továbbá ezen topik szempontjából, ha valaki igazán biztosra akar menni a (belső) HDD-t illetően, akkor pl. egy ilyet állít össze.

[ Szerkesztve ]

(#57241) Lauda válasza PRO-state (#57238) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Az 512e/4kn témáról nem tudok nyilatkozni, én mikor nyomoztam ez ügyben arra jutottam, hogy az 512e kell nekem, az az általánosan elterjedt felhasználási mód.

Az ISE/SE dologról írtam korábban, olvasd át ha gondolod, találsz hozzá linket is. Szerintem otthoni felhasználás esetén ez teljesen mindegy, te egyik funkciót sem fogod használni valószínűleg. Sata kábelt egyik vinyóhoz sem adnak, jó hozzá bármelyik amit találsz otthon. Egyébként semmi teendőd nincs, mint hogy incializálod GPT-re és gyorsformázod.

(#57243) t72killer válasza Lauda (#57241) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Öőő, én meg úgy tudom, hogy a 4kn a nyerő: az 512bites szektorokat ma már csak emulálják (ezért 512e), minek emuláljon az ember, ha nem muszáj:F? Egy hátulütője van, win7-et már nem lehet 4kn-ről bootolni:( - Ez személyszerint engem nem érdekel, uis a rendszer SSD-n van (és egyelőre win10, cserélni meg majd linuxra fogom). Raktárként a win7 is kezeli a 4kn winyókat:R

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57244) PRO-state válasza t72killer (#57243) üzenetére


PRO-state
csendes újonc

Köszönöm a válaszokat!

Az oprendszerem SSD-ről fut, így ez nem jelenthet gondot.

Már csak egy kérdésem maradt:
A gyorsformázás rendben van, de milyen inicializálás, milyen GPT-re? :U :DDD

(#57245) Lauda válasza t72killer (#57243) üzenetére


Lauda
félisten

Olvasd már el mit írtam. :U :U

(#57246) Lauda válasza PRO-state (#57244) üzenetére


Lauda
félisten

Legelső indításkor a lemezkezelőben először incializálni kell a merevlemezt, majd csak utána lehet particionálni és formázni. De ezt neked a rendszer alapból fel fogja dobni és nincs más dolgod mint beállítani a GPT-t. Többi az összefoglalóban.

(#57247) PRO-state válasza Lauda (#57246) üzenetére


PRO-state
csendes újonc

Áh, értem!

Köszi mégegyszer!
:R

(#57248) t72killer válasza Lauda (#57245) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Ok, első félmondat átfogalmazva: "4kn/512e témában úgy tudom..." - így már megfelel?

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#57249) Lauda


Lauda
félisten

Aki érdeklődik a lemezek iránt, HGST Ultrastar He8 belülről: [link]

(#57250) Mustármag


Mustármag
őstag

Sziasztok

Van értelme egy 2.HDD-t tartani torrent miatt, ha az a célom hogy kíméljem az első számút.

Van egy kb 7-éves 1TB WD-m(WD10EACS-00D6B0) amit adattárolásra használok és régen arról mentek a játékok meg a torrent. De nem rég vettem egy SSD-t a rendszernek, és van bőven hely rajta a játékoknak is, arra gondoltam hogy nagyrészt a SSD-t terhelem és csak ritkán megy a 1TB WD, bent hagyom a régi rendszer-merevlemezt, ami egy WD1600AAjs-00YZCA0 hogy arról menjen a torrent és kíméljem a régit, van értelme vagy csak elenyésző?

(nem találtam jobb topikot a kérdésemnek.)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.