Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57101) Dzsekó válasza NavySeal (#57099) üzenetére


Dzsekó
addikt

HGST megbízhatóbb, de Red sem rossz. NAS-ba, ha nem teszed ki brutál terhelésnek, akkor elég az 5400RPM-es Red is.

(#57102) NavySeal válasza Dzsekó (#57101) üzenetére


NavySeal
senior tag

Köszönöm a választ, akkor a RED lesz a nyerő, mert egy 4TB-os kerül annyiba, mint egy 3TB-os HGST.

[ Szerkesztve ]

Több valamit, kevesebb semmit!!

(#57103) Pityu. válasza Dzsekó (#57100) üzenetére


Pityu.
nagyúr

És a 14 napos elállás?Még csak hétfőn kaptam kézhez a hdd t,viszont ha ez nem káros akkor lehet csak meg próbálnám megoldani a rezonanciát,már egy két ötletem is van rá.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57104) Dzsekó válasza Pityu. (#57103) üzenetére


Dzsekó
addikt

Próbálkozni mindig lehet. :) Nekünk egy csecsemőcipő volt gyári hibás, és 9-10 nap után nem akarták visszaadni a pénzt (cserélni méret híján nem tudták, meg eleve fel sem kínálták). Le kellett adnunk javításra, ami 1 héten belül elvileg megtörténik. Még nem is hordta a gyerek, csak nem vettük észre a hibát, csak amikor elkezdte volna hordani, de akkor már eltelt a 9-10 nap. Azt mondták, hogy 1 héten belül visszaadták volna a pénzt.
Segíthet az is, ha a rezonálós vinyót minél közelebb rakod a ház aljához, akkor nehezebben tudja berezgetni a házat.

(#57105) Pityu. válasza Dzsekó (#57104) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát már 3 ötlet megszületett az agyamban a rezonancia ellen,majd meg látjuk melyik lesz jó.Egyébként most itt a gép mellett ülva halk a hdd hallom,hogy működik de nincs gond viszont ha felállok vagy az ablakoz megyek akkor hallatszik egy minimális búgó hang,vagyis van rezonancia.Nem tudom,egy komolyabb masszívabb házat is meg tudna rezegtetni?Anno valahol olvastam,hogy ugyan ilyen wd 1tb balck volt egy srácnak és egy cooler master haf házat rezegtetett meg pedig ha jól tudom a haf ház olyan merev meg súlyú mint nekem volt a cooler master cm690 advanced ház ami úgy kb alapból 10kg volt és piszok stabil vastag oldal lemezekkel,ehhez képest a bi quiet silent base 600 7kg kicsit több műanyaggal és vékonyabb oldallapokkal.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57106) Dzsekó válasza Pityu. (#57105) üzenetére


Dzsekó
addikt

Gumis rögzítést csinálj a vinyónak, és akkor tök mindegy milyen a ház, mert a gumi elnyeli a rezgést.
Amúgy minél nagyobb súlyú a ház, annál nehezebben rezgeti be a vinyó. Retro acél házak előnyben, yeah!

(#57107) Pityu. válasza Dzsekó (#57106) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát ebben gyárilag ahogy írtam anno,két oldalt a hdd re felcsavarozott gumi csíkon csúszik be a tartóba,de ezek szerint ez sem elég neki,de azt is írtam az 500gb s meg sem mukkant ebben a házban.Néha kicsit hiányzik a cm 690 advanced II ház viszont annak is volt egy két hátránya meg előnye meg ennek a háznak is,de mindegy valahogy meg fogom oldani,ötlet van de majd meg látjuk,most cserélgethetném a hdd t nem biztos,hogy "jobbat" kapnék cserébe.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57108) Dzsekó válasza Pityu. (#57107) üzenetére


Dzsekó
addikt

Nagyon egyszerűen meg lehet oldani. A vinyótartó keret legaljára a két szélére ablakszigetelő D profilt ragasztasz (öntapadós, bármikor el lehet távolítani).
És erre rakod rá a rezonálós vinyót, gyakorlatilag a ház aljára. Oldalirányban fogja a vinyót a keret, meg beleül a D profilba is, de oldalról megrögzítheted még csavarral is (bár ez rontja majd a D profil rezgés elnyelését).

[ Szerkesztve ]

(#57109) generic


generic
senior tag

Vettem az elobb egy WD30EFRX merevlemezt HTPC-be, az lenne a kerdesem, hogy mielott el kezdek ra masolni cuccokat, erdemes valamilyen tesztet le futtatni rajta? Openelec az op. rendszer.

(#57110) jim bcs válasza generic (#57109) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem fontos, ha nem ad ki rendellenes hangot akkor ok. Format GPT-re és mehetnek fel rá az adatok.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57111) generic válasza jim bcs (#57110) üzenetére


generic
senior tag

Openelec alatt hogyan tudom megformazni?

(#57112) gabro0


gabro0
őstag

Sziasztok!

A családban elhasalt egy 5TB-os WD Green, valószínűleg az elektronika adta meg magát. Valamivel pótolni kéne, 6TB-osok közül melyiket ajánljátok? Adatnak, másolatnak.

WD Gold és a Red Pro egy árban van (90k, 5 év gari), vagy olcsóbban a sima Red (70k, 3 év gari) is jó? Vagy sima IronWolf (65k, 3 év gari)? :F

[ Szerkesztve ]

(#57113) Pityu. válasza Dzsekó (#57108) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi a tippeket,most a legalsó részre raktam a hdd tartóban a hdd t most úgy néz ki csendesebb lett,de nem akarom elkiabálni kis búgás maradt ha bizonyos szögből hallgatom,majd szerzek olyan D profilokat,oldalról viszont nem tudom meg rögzíteni csavarral mert a hdd ahova becsúszik ott az oldalak nyitottak.De még azért lehet írok oda is ahonnan rendeltem,hogy a 14 napos elállás esetleg működhetne e.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57114) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

24/7-es használatra melyik vinyó az ajánlott csak tárolásra, Red vagy Purple?

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57115) generic válasza cyberkind (#57114) üzenetére


generic
senior tag

Szia, igazabol mindketto. Tegnap beszereztem egy redet purple melle, purple kicsit halkabb talan, de redet se lehet szinte hallani, foleg venti mellett.

(#57116) cyberkind válasza generic (#57115) üzenetére


cyberkind
félisten

:D

Pont ezért kérdeztem be mert most is Red van, de sokan mondták a Purple-t, igazából a tartósság lenne a fő szempont a vételnél, erről tudunk valamit, hogy a Purple miként bírja?

Ha minden igaz a Purple 24/7-re van tervezve. :F

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57117) generic válasza cyberkind (#57116) üzenetére


generic
senior tag

Nekem 24/7ben megy a purple mar egy jo ideje, red csak tegnap ota. ;]

(#57118) cyberkind válasza generic (#57117) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezzel nem vagyok beljebb úgyhogy megvárok más választ is. :R

Paranormal Cocktivity

(#57119) Lauda válasza cyberkind (#57116) üzenetére


Lauda
félisten

Nincs erre vonatkozólag tapasztalat, hogy azonos környezetben melyik tartósabb.

(#57120) tom_tol válasza cyberkind (#57118) üzenetére


tom_tol
addikt

Most vettem 2 db 4TB-s lemezt 24/7-re. Kerestem teszteket, stb. és arra jutottam, pillanatnyilag semmi garancia arra, hogy melyik típus lesz tartósabb. Végül az ár döntött. Vettem 2 db Wolf-ot. Idővel kiderül, hogy jó vagy rossz döntés volt.

(#57121) Milka 78 válasza cyberkind (#57118) üzenetére


Milka 78
nagyúr

Toshiba...viszlát! :DDD :R

(#57122) milan18 válasza Milka 78 (#57121) üzenetére


milan18
aktív tag

Sziasztok!

Létezik olyan hogy a 8 éves samsung vinyóm miatt szaggatnak jó ideje a játékok? Van 80-120 fps plCs:go-ban
De szaggat!

Úgy döntöttem veszek egy újat mert a hely is kell már :D

Ez jó választás? 2tb

(#57123) tbalint3


tbalint3
tag

Üdv.

Asztali gépbe szeretnék venni egy 2TB-os HDD-t főként adattárolásra. Windows és programok SSD-n vannak.
Ezt a WD Red-et néztem ki: [WD20EFRX]
Ez elvileg NAS-ba való hálózati adattárolóként, ha jól olvasom arra fejlesztették ki.
A kérdésem, hogy én viszont asztali gépbe SSD mellett használnám, mert a leírás alapján halk és nem melegszik túlzottan. Oda is megfelelő választás lenne? Vagy mindenképpen a Black széria lenne jobb?

Köszi.

(#57124) Lauda válasza tbalint3 (#57123) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Megfelelő választás a célra!

(#57125) tbalint3 válasza Lauda (#57124) üzenetére


tbalint3
tag

Szia.

Köszi, meg is rendeltem.

(#57126) cyberkind válasza tom_tol (#57120) üzenetére


cyberkind
félisten

És milyen modellek vannak még esetleg más gyártótól ilyen üzemre?

(#57121) Milka 78
Neked! :P

Paranormal Cocktivity

(#57127) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Ez jó hőfok hdd nek?Hangszigetelt házban van bi quiet silent base 600,régebben lyukacsos házban max 34 fok volt wd 500gb black

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57128) Lauda válasza Pityu. (#57127) üzenetére


Lauda
félisten

Igen, had szóljon! :)

(#57129) jim bcs válasza milan18 (#57122) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Semmit nem tudunk a hdd-ről, ez így semmi infó, egyébként létezhet. Barracuda nem ajánlott!

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57130) Pityu. válasza milan18 (#57122) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Nekem egyszer volt olyan,hogy nagyon töredezett volt a meghajtó pés szaggatott egy játék,aztán csináltam egy töredezett mentesít5ést és egyből simán ment a játék,de azért már lehet jó lesz hdd t cserélned,ezt meg el rakod adatmentőnek.

#Lauda

Oké akkor meg nyugodtam,de még lehet lesz helyezgetve a házban,a rezgések miatt és lehet kicsit lesz hűvösebb is talán.

[ Szerkesztve ]

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57131) tom_tol válasza cyberkind (#57126) üzenetére


tom_tol
addikt

Összefoglaló, NAS üzemre. Szerintem a listában felsoroltak rendben vannak.

(#57132) Lauda válasza Pityu. (#57130) üzenetére


Lauda
félisten

Az a lényeg, hogy kapjon szellőt alul-felül, a 7200-es vinyóknak kell a fuvallat. Nekem még a békebeli blackek vannak :D , az 1tb-os 2009 decemberi gyártású és WD1001FALS a típusszáma. Ez a vinyó gyakorlatilag mindig olyan hőfokú, mint a 4tb-os hgst-m, ami jelenleg 37 fokos, a szobában 26 fok van és nem fut róla semmi, tehát pörög magában. Szóval jó a 36 fokos blacked. ;)

(#57133) Pityu. válasza Lauda (#57132) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Hát nekem még a rezonancia dolgot kéne megoldani,mert az 1tb black akár hova rakom a házban a hdd t egyszer csak be rezonáltatja a házat az 500gb black meg simán ment minden rezonancia nélkül,most engem ez idegesít a legjobban.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#57134) jasonka


jasonka
aktív tag

Üdv !

Egy rövid kérdés :

(Általában ) a HD Sentinel milyen %-ú kondíciójánál fogadják el a garis cserét ? (természetesen winchesterre)
- és hogy lehet ezt siettetni úgy, hogy ne legyen garanciát kizáró ok ?

[ Szerkesztve ]

Hja kérem ! A Belváros !...

(#57135) junior11 válasza jasonka (#57134) üzenetére


junior11
veterán

Tudtommal 0%.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#57136) King Unique válasza jasonka (#57134) üzenetére


King Unique
titán

Ahogyan a kolléga mondja, a HDS-ben a 0% kondíció a hivatalos garanciális csere. Viszont azt nem feltétlen érdemes minden esetben megvárni, mert akkor már lehet olvashatatlan lesz a lemez felülete, vagy éppen kuka lesz maga a HDD. Ha fontos adatok vannak rajta, akkor azokat nyilván még előtte le kell menteni!

Egyébként meg hivatalosan inkább a HDD gyártójának tesztprogramja általi eredmény a mérvadó. Ha az a teszt során hibát dob, akkor már indokolt lehet a garanciális csere. De persze azt akár boltja is válogathatja, hol milyen mértékű hibánál cserélik.

[ Szerkesztve ]

(#57137) Louro


Louro
őstag

Sziasztok!

Adott két külső merevlemez.
1.: Samsung M3 portable 1,5TB
2.: WD Elements 2TB

Az első játékos simán elmegy TV-re dugva. A második pedig nemrég még betonstabilan szolgálta ki a TV-t, de kb. egy hete nem tudom miért, nem megy TV-re dugva. Kipróbáltam, hogy nem-e az USB ment tönkre és rátettem az első játékost, de az ment simán.

A tv egy LG 42LK530-as. Hátha van ötletetek vagy már tapasztalat, hoyg mi lehet a gond.

Köszönöm!

Mess with the best / Die like the rest

(#57138) King Unique válasza Louro (#57137) üzenetére


King Unique
titán

Ez a kérdés itt eleve offos és van a témának külön topikja. Amelyet korábban érdekes módon sikerült megtalálni...

Egyébként a másodikat meg lehetett volna nézni PC-n, hogy ott megy-e. Valamint az állapotát ellenőrizni pl. a HDS programmal. Illetve Windows alatt megnézni a lemezkezelőt, hogy ott ok-e a partíció, vagy nem lett-e pl. RAW. Ha PC-n minden ok, akkor viszont a tv-nél keresendő a hiba. De, hogy most annál esetleg USB-n a nem megfelelő tápellátás, vagy más okozza-e a problémát, azt majd a TV & Audió téma megfelelő topikjában megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#57139) Louro válasza King Unique (#57138) üzenetére


Louro
őstag

Köszi. Sajna több topikba is írogatok. Így a history limitje miatt nem találtam meg gyorsan.

Mess with the best / Die like the rest

(#57140) King Unique válasza Louro (#57139) üzenetére


King Unique
titán

Én is írogatok egy rakás topikba és nyilván nincsen benne mindegyik korábbi az "itt szóltam hozzá" listában. De, ha valamit nem találok, akkor azért van a fórum keresője, hogy használjam! ;)

[ Szerkesztve ]

(#57141) bobababa


bobababa
csendes tag

Sziasztok!

3 TB-os lemezt keresek, adattárolásra (zenék, videók), asztali gépbe.
2 versenyző van:
-WD Red
-WD Purple

Elolvastam vagy 200 hozzászólást, de még mindig van egy kis aggodalmam:
-WD Red előnyök: biztonságosan ír.
-WD Red hátrányok: parkoltatás átállításához mókolni kell a firmware-el.

-WD Purple előnyök: nem parkoltat.
-WD Purple hátrányok: hibás írás esetén nem erőlteti az újraírást (bár állítólag ez csak Streaming Command Set használata esetén érvényesül, asztali környezetben ez nem kéne előjöjjön).

Igazából a Purple felé hajlok, hogy ne kelljen a firmware-t hekkelni, de kéne egy megerősítés, hogy megnyugodjon a lelkem, hogy azért jól fognak kiíródni rá az adatok (hiába csak videó, zene, ami nem annyira fontos, de azért jó lenne ha nem vesztenék el semmit).

Előre is köszi. Boba

(#57142) vond válasza bobababa (#57141) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Azért nem nagy meló ezzel lecsekkolni (és ha kell, beállítani) a parkolást. :N

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57143) Lauda válasza bobababa (#57141) üzenetére


Lauda
félisten

Szia!

Mindkettő biztonságosan ír. A parkoltatás elviekben megoldható a hdsentinellel is, a merevlemez ébrentartás funkcióval. Első körben azt kell majd megnézni egyáltalán mennyit parkol, hogy hozzá érdeme-e nyúlni egyáltalán. Mindkét lemez megfelel a céljaidra.

(#57144) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

PS3 slimbe keresek winyót, 500-ast néztem ki, 2 lehetőség lenne:

Seagate SSHD 500GB 5400rpm

HGST HDD 500GB 7200rpm

2.5"-os mindkettő. Szerintetek melyik lenne gyorsabb a PS3-ban?

(#57145) Dzsekó válasza PainKiller13 (#57144) üzenetére


Dzsekó
addikt

HGST inkább.
SSHD előnyei op. rendszer fáljainak betöltése esetén jönnek ki. De egy játékbetöltés már nem gyorsabb. Ellenben a HGST 7200-as tempója jótékony hatású a játékbetöltésre is.

[ Szerkesztve ]

(#57146) PainKiller13 válasza Dzsekó (#57145) üzenetére


PainKiller13
őstag

Én is így gondoltam, köszi a megerősítést!

(#57147) libus


libus
őstag

Üdv!

Szerintetek melyik lenne jobb háttértárnak?
Routerre lenne csatolva, s többnyire adatok tárolására, plusz torrentre lenne használva.
-WD Red 1TB 3.5" 64MB 5400RPM
-Seagate IronWolf 1TB 3.5" 64MB 5900RPM
Árban nincs nagy különbség, mert 1500 Ft-al drágább a Seagate,

Ps5 Digital Edition, LG Oled55C9, LG Oled48C1, Hyper X Cloud II, Poco X4 Pro 5G

(#57148) smint


smint
csendes tag

Sziasztok,

Grafikusként használom a gépem és a 2 TB os Seagate betelni látszik.
Gondoltam a Barracuda 2TB (2016) ra mert jó árban van.
http://hdd.userbenchmark.com/
Effective speed és ár alapján választottam (£60)!

Mennyire megbízható, Tapasztalat?
gépem: [link]

[ Szerkesztve ]

(#57149) smint válasza smint (#57148) üzenetére


smint
csendes tag

megtaláltam a típusát: Seagate ST2000DM006 19190 HUF

kicsi és nagy kép és kevés videó fájlok szerkesztésére és letöltésre használnám

[ Szerkesztve ]

(#57150) junior11 válasza smint (#57149) üzenetére


junior11
veterán

Barracudát itt nem nagyon szoktak ajánlani, állítólag kevésbé megbízható, Seagate esetén Ironwolf vagy WD RED, Purple...

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.