Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57451) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Sziasztok!

Adattárolásra, torrentezésre, NAS-olgatásra, videó stream-elésre keresnék egy megbízható merevlemezt. Az ajánlóba is szereplőt pl.: WD30EFRX. Látom az audio/videó résznél mások vannak ajánlva (de ezek drágábbak is), olyan nagy gond lenne, ha erről a winyóról menne a média streaming hosszú távon?! :F

Ha ennél van jobb ezekre a célokra, akkor melyik típust ajánlanátok?!

Köszi! :)

(#57452) Core2duo6600 válasza Lex Icon (#57446) üzenetére


Core2duo6600
veterán

Raid 5 ben.

(#57447) t72killer
Ha normális hdd van benne, akkor megy a 100 megabyte /sec, amíg greenek voltak benne ment is, csak ezekkel az ocska WD red el megy a 30 néha még kevesebb is, persze nagy fileoknál, a gép és az írány is mindegy, ennyit tudnak. :(
Egyszerűen lassúak.

(#57451) SunMount3r
Én nem látok nagy problémát ebben.

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#57453) Lex Icon válasza Core2duo6600 (#57452) üzenetére


Lex Icon
senior tag

A Raid 5 tovább eszi az amúgy is kevés CPU teljesítményt.
A WD Red gyorsabb a régebbi greeneknél, így nem a Red-del van a baj, hanem nálad a teljes rendszerben. Vagy a HDD-n lévő anyag nem jó "eloszlású" vagy rossz fájlrendszer van használva vagy nem jól van beállítva a NAS vagy a NAS nem bírja szusszal vagy ....

(#57454) ló úr


ló úr
őstag

Sziasztok. Ezekről az új P300-as Toshiba merevlemezekről tud valaki valami érdemlegeset mondani?

[ Szerkesztve ]

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57455) vlevi válasza Core2duo6600 (#57452) üzenetére


vlevi
nagyúr

Nekem RED van a NAS-ban, semmi ilyet nem tapasztalok. Írás, olvasás, megy 80-100 körüli tempóban.

(#57456) forbexx


forbexx
csendes tag

Sziasztok,
összefoglalót elolvastam, de szeretnék segítséget kérni!
2TB-ot keresek PC-be napi 2h használat (film, játék, adattárolás, torrent). Rendszer ssd-ről.
30e alatt árral.
Összefoglalóban 3,5" ALAP 2TB-osok ára 3x az 1TB-osoknak, 1TB WD Blue WD10EZEX-nek nem találom a 2TB megfelelőjét :(

Köszönöm!

(#57457) jim bcs válasza ló úr (#57454) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57454) ló úr
Még várunk vele, ha jó lesz akkor megy az összefoglalóba, eddig jónak tűnik.

(#57456) forbexx
"30e alatt árral"
Újonnan esélytelen, használtan esetleg, nézz szét az aprón.

"1TB WD Blue WD10EZEX-nek nem találom a 2TB megfelelőjét"
Mert nincs. 1TB felett ami Blue az átnevezett Green, tehát nem ajánlott.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57458) forbexx válasza jim bcs (#57457) üzenetére


forbexx
csendes tag

Köszi!
Az Összefoglalóból csak az "ALAP üzemre" kategóriában keressek?
2db 1TB Blue WD10EZEX marhaság?

(#57459) ló úr válasza jim bcs (#57457) üzenetére


ló úr
őstag

Köszönöm a választ :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57460) zozyk


zozyk
addikt

Hello

Összefoglaló alapján vettem egy 2TB WD Black WD2003FZEX háttértárnak,alap üzemre.
Kell foglalkoznom ezzel a fej parkolásos dologgal még? :F

Köszi a választ előre is. :R

(#57461) ló úr válasza zozyk (#57460) üzenetére


ló úr
őstag

A black nem parkol.

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57462) jim bcs válasza forbexx (#57458) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Nem marhaság, 28k-nál vagy a kettővel. Ettől olcsóbban ott a TOSHIBA P300 3TB ami ~26k, nyilván a 2TB-osa még olcsóbb. Igaz csak 5400rpm-es, de ott van a 3TB Seagate Skyhawk ST3000VX010 is ~32k körül.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57463) Zanik


Zanik
addikt

Üdv az Uraknak!

Mivel kezdem kinőni a számítógépemben levő jelenlegi 500GB-os Hitachi merevlemezem, ezért szeretném lecserélni egy nagyobbra.
A rendszer SSD-t van, az új HDD-re főleg játékok/programok lennének telepítve + egy kisebb partíciót is kialakítanék adattárolásra.
Amit az összefoglaló alapján kinéztem: 1TB WD Black WD1003FZEX
Van-e ennél jobb/olcsóbb/szebb/praktikusabb jelölt a feladatra, vagy pont a megfelelőt választottam? :DDD

Előre is köszi. :R

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57464) Alex91 válasza Zanik (#57463) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem nagyobb kapacitasut erdemesebb venni, azok fajlagos ara jobb... mondjuk egy 3 tb-os.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57465) Lauda válasza Zanik (#57463) üzenetére


Lauda
félisten

Tökéletes választás!

(#57466) Zanik válasza Alex91 (#57464) üzenetére


Zanik
addikt

Igazából nincs szükségem akkora tárhelyre. A fontos adatok külső ill. hálózati meghajtókon vannak (4.5TB-nyi kapacitás). Játékoknak kéne valamivel több hely a gépben, a többi ideiglenes/kevésbé fontos adatnak meg nem kell sok hely. Néztem én a 2TB-os WD Black-et is, de hiába jönne ki fajlagosan jobb ár (25Ft/GB -> 21Ft/GB), 30ezernél többet most nem terveztem HDD-re költeni.

[ Szerkesztve ]

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57467) Lex Icon válasza Zanik (#57463) üzenetére


Lex Icon
senior tag

És ha hagynád az 500-as Hitachit programnak, játéknak és külön vennél egy 5400-ast adattárolásra? Mert ahhoz fölösleges 7200-asra költeni.

(#57468) Hachiko95


Hachiko95
aktív tag

Sziasztok!

Vettem egy 3TB-os wd red-et(WD30EFRX) és a hangjával nem vagyok teljesen megelégedve.
Csináltam a 4 éves 1TB-os red és az újról egy összehasonlító videót [link].

Ennyivel hangosabb lenne a nagyobb vagy az összes újabb red már ilyen?

(#57469) Zanik válasza Lex Icon (#57467) üzenetére


Zanik
addikt

Az 500-ason jelenlegi a 2 partíció (játék+programok/adat) 300/165 elosztásban van, és olyan 800/131-et terveztem az 1TB-osra. Nem az adattárolás a lényeg, arra bőven elég a jelenlegi belső hely + a külső tárhelyek (4.5TB és nincs tele), a gond az hogy a legújabb játékok egyre több helyet foglalnak, és rendszeresen uninstallálnom kell valamit, hogy legyen hely. Emiatt kell a bővítés, nem az adattárolás miatt bővítenék.

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57470) jim bcs válasza Zanik (#57463) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

(#57463) Zanik
Ne oszd szét a hdd-t!!!
1TB WD Scorpio Black WD10JPLX

(#57468) Hachiko95
Kifogtál egy hangoskodó példányt, emiatt szoktuk mostanában elsőnek inkább a Purple-t javasolni.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57471) Lex Icon válasza jim bcs (#57470) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Lehet, az se jobb. A WD30PURX-em hangosabb mint a korábbi 2TB-os Samu green. Bár inkább úgy mondanám, jobban rezeg tőle a ház, pedig a Samu jó régi darab: HD204UI.

[ Szerkesztve ]

(#57472) Hachiko95 válasza jim bcs (#57470) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A videót úgy csináltam, hogy közvetlenül mellette volt a mikrofon.(CrystalDiskMark 4K)
Nem vészes, csak a régihez képest hangosabb.
A gépem teljesen néma, csak a hdd-k hangját lehet hallani. Amikor kihúzom az új red-et, a régi 1TB-osnak is van egy kis alapzaja. Az újnak alapjáraton is kicsit nagyobb a hangja, a seekelés pedig szembetünően hangosabb.
Hasonló ebben a videóban levő purple hdd-hez [link].

Lex Icon:
A purplenek is ilyen hangja van, mint a WD30EFRX-nek [link](Közepétől)?

[ Szerkesztve ]

(#57473) Lex Icon válasza Hachiko95 (#57472) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Egyrészt ezt így nem lehet a felvétel alapján összehasonlítani. A felvételt olyan hangosan/halkan hallgathatom, ahogy akarom. :D
Viszont engem nem a seek zavar, hanem az alap rezgése. Illetve használat közben nem "zavar", csak ha megfogom a gépház oldalát, akkor érzem, hogy rezeg.

(#57474) Hachiko95 válasza Lex Icon (#57473) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

Tudom, hogy nehéz videóról összehasonlítani :) , itt főleg hangkarakterisztikára, hangszínre gondoltam.
A régi red seek közben is szinte teljesen néma. A vibráció is nagyobb az újnál, de ez 3 tányéros.
Sikerült rendesen rögzítenem, így nem rezgeti a házat.

(#57475) vond


vond
MODERÁTOR

Nálam is az a helyzet, hogy minél nagyobb, annál hangosabb: [link] Ez van. :)

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

(#57476) Zanik válasza jim bcs (#57470) üzenetére


Zanik
addikt

Hoppá, 2,5"-esben eddig nem is gondolkodtam! Feltételezem hiába 7200rpm-es, valamivel azért gyengébb mint a 3,5"-és nagytesó. Ellenben gondolom kevesebbet eszik, kevesebb hőt termel és nyilván csendesebb is. Viszont sehol nem látom 5év garanciával! :((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57477) Yonderboi


Yonderboi
csendes tag

Sziasztok!
Megadta magát a 2010.októberi SAMSUNG HD502 500GB 7200rpm 16MB SATA2 HD502HJ merevlemezem....Mit javasoltok helyette? - filmek, zenék letöltésére tárolására, illetve netezésre használom, játszani egyáltalán nem játszok vele + windows is erről menne...az 500 GB-ból évek óta 300 mindig szabad, szóval letöltés-törlés egyensúlyban és ez maradna is így.
Köszi ! :R

(#57478) forbexx válasza jim bcs (#57462) üzenetére


forbexx
csendes tag

Bocs, még valami...
Ha 2 db kerül bele, jelent valami nehézséget a kezelésük? Úgy értem laikusként a gép használatakor...

Esetleg olyan előnye van, hogy egyikről fut a gép és a programok, másik pedig nem napi használatban levő adatokat tárol, így standby-ban van, hibernálva, vagy valami ilyesmi, és ezáltal hosszú életű?
(A kettő nem hangosabb jelentősen adott esetben?)
Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#57479) Zanik


Zanik
addikt

Közben Alex91 csak beleültette a bogarat a fülembe hogy hosszú távra jobb a nagyobb: WD2003FZEX lesz ez végül, de még alszom rá egyet... :B

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

(#57480) jim bcs válasza Zanik (#57476) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

"Hoppá, 2,5"-esben eddig nem is gondolkodtam!"
Akkor itt az ideje :D

Szerintem semmivel sem gyengébb, ahogy írtad csendesebb és hűvösebb mint a nagy, nálam adat van rajta, az 500-as kistesón meg a rendszer. Nagy átlagban 2 év garit adnak mellé a shopok, a +3 év a WD-é marad.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57481) Proci85


Proci85
senior tag

Sziasztok

Hetente 3.5-4 TByte adatot kellene mentenem. Minimum 1x felülírva az előző heti mentést, ideális esetben ott maradna az előző heti is (ekkor 8TB hely kell). Ehhez keresek vinyót.
Mi a véleményetek a Seagate IronWolf 4-6-8 TB-s lemezeiről? Más esélyes esetleg?
A kialakítás majd a méret függvénye lesz, hogy pl. 2x8TB RAID1 vagy 3x4TB RAID5.

[ Szerkesztve ]

(#57482) jim bcs válasza Proci85 (#57481) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Az összefoglalóban benne van, találsz még mellette alternatívát.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57483) ron233


ron233
tag

Sziasztok!

Vettem egy 3tb-os toshiba aca300-as vinyót, de letöltések közben iszonyat hangos, és üresjáratban is sokszor duruzsol, kisebb nagyobb hanggal. Kérdésem hogy ez 'normális'?
Ha igen akkor tudnátok ajánlani olyan vinyót amelyiknek semmilyen hangja nincs /jó egy minimális hangot elnézek, de ez a toshi sokszor kúrva idegesítő/

(#57484) Lauda válasza ron233 (#57483) üzenetére


Lauda
félisten

A purplek nálam hangtalanok.

(#57485) Alex91 válasza Lauda (#57484) üzenetére


Alex91
félisten

Vagy csak rossz a fuled! :)

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57486) Hachiko95 válasza Lauda (#57484) üzenetére


Hachiko95
aktív tag

A seekelés is teljesen hangtalan, amikor sok kicsi file-t olvas be, mondjuk egy játék betöltése?

(#57487) jim bcs válasza ron233 (#57483) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Normális, Toshiba-ra jellemző, emiatt sok panasz van rá. Néhány WD Red-re is sajnos, ez van. Olyan hdd nincs aminek nincs hangja, ha halkat keresel akkor 2,5"-es laptop hdd a nyerő, de itt a megfizethető az 1TB, van felette is de az meg az ára miatt kiesik.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57488) cyberkind


cyberkind
félisten

Sziasztok!

Nem teljesen ideillik de azért megkérdem, a HDD-k ára mikor változhat pozitív irányba, vagy ilyenre ne is számítsak nagyon? Azért kérdem mert gondolkodom egy 2TB-os WD Black-ken viszont az ára durva mint sok évvel ezelőtt amikor vettem az elsőt.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57489) Alex91 válasza cyberkind (#57488) üzenetére


Alex91
félisten

Xarabb lett a forint, meg volt az arviz is, meg kevesebb a piaci szereplo. Ahogy elneztem eddig, nem igazan varhato jelentos valtozas az arakban...

[ Szerkesztve ]

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57490) cyberkind válasza Alex91 (#57489) üzenetére


cyberkind
félisten

Ezeket tudom csak gondoltam hátha lesz valami de akkor nem nagyon van erre remény. :)

Ez pedig a közösbe, játékra jobb lenne a HGST Ultrastar 7K6000 mint a Black, vagy tökmindegy?

Rendszer SSD-n van.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57491) ló úr válasza cyberkind (#57490) üzenetére


ló úr
őstag

Tökmind1. Minőségre az Ultrastar szinte biztosan jobb mint a Black. Egyébként nem számít :)

"Ha meg kell baszódni, akkor meg kell baszódni"

(#57492) cyberkind válasza ló úr (#57491) üzenetére


cyberkind
félisten

Az lehet, hogy minőségre jobb csak Hitachi amivel rossz tapasztalatok vannak és nemhiába veszek mindig WD-t ha van a kategóriájában. :)

Most már csak azon gondolkozom, hogy kell nekem a 2TB vagy nem, ilyen játékok mellett mint a Forza 7 ami csak 100GB lesz nehéz eldönteni.

Paranormal Cocktivity

(#57493) Lauda válasza Hachiko95 (#57486) üzenetére


Lauda
félisten

Ha elindítok a hdtune-ban egy random acces tesztet, hallok egy nagyon nagyon halk reszelést. Üzem közben egyébként sosem hallani mit csinálnak.

(#57494) Lauda válasza cyberkind (#57492) üzenetére


Lauda
félisten

Mutatsz a 7k6000-el rossz tapasztalatokat?

(#57495) cyberkind válasza Lauda (#57494) üzenetére


cyberkind
félisten

Nem, de nekem elég volt a Hitachi-ból régen, így szerintem érthető a bizalmatlanságom velük szemben, ha van rossz tapasztalat ha nincs, valakinek ez a WD (bár így elég karcsú a választék), nekem meg azzal nem volt soha se semmi gondom.

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57496) Lauda válasza cyberkind (#57495) üzenetére


Lauda
félisten

Persze érthető, ha te valamiért nem szeretnél hitachit , csak akkor miért kérdezed? ;) Vegyél black-et és kész. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57497) cyberkind válasza Lauda (#57496) üzenetére


cyberkind
félisten

Mert nem hittem volna, hogy a válasz az lesz, hogy jobb mint a Black, ennyi. :D
Meg persze a 128MB cache miatt, de ahogy olvastam nem folyásol be sok mindent. :)

[ Szerkesztve ]

Paranormal Cocktivity

(#57498) Lauda válasza cyberkind (#57497) üzenetére


Lauda
félisten

Hát papíron biztosan jobb az ultrastar, eleve a load/unloadja a duplája és az mtbf is 2 millió óra. Bár a black-re nem találtam most ilyen adatot, az asztali vinyókra 1 milliót szokott adni a wd. Ezen kívül az ultrastarrra megad a hgst évi 550tb workloadot is. A blackre nem adnak meg semmit, vagy csak nem találtam meg. De az biztos, hogy az ilyesmikkel szokott dicsekedni a gyártó, szóval ha kiemelkedő szám lenne, biztos vagyok benne, hogy láthatóan fel lenne tüntetve.

A cache témában ha érdekel, korábban linkeltem tesztet. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57499) cyberkind válasza Lauda (#57498) üzenetére


cyberkind
félisten

Ha jól tudom már egy alap 7200-as vinyó is bőven jó játékokra, ha pedig az ember a minőségre megy akkor a Black-kel nem tudja benézni, szóval gondolom, hogy több fps-em nem lenne egy játékban mert nekem csak ez a lényeg ennél a vinyónál. :)

Paranormal Cocktivity

(#57500) Zanik válasza jim bcs (#57480) üzenetére


Zanik
addikt

Na, némi töprengés után mégis a 2TB-os 3.5"-es WD Black lett a kiválasztott. :B
Osztottam-szoroztam, és rájöttem, lehet mégis kevés lenne a +500GB a mostani kapacitáshoz képest. A 2.5"-es Black-ből meg sajna nincs 1TB-nél nagyobb. :(
De nem gond, úgyis viszonylag jól szellőzik a házam (van benne 4db házventi), az oldalfalakon meg hangcsillapító anyag, szóval csak nem lesz gond a hővel és hangokkal. Jelenleg se a Hitachi 7K1000.C a leghangosabb zajforrás (pedig megvan már több mint 6 éve!). Amúgy én pl. szívesen maradtam volna a Hitachi-nál, kár hogy a 7K6000-es sorozat pitsadrága! :(((

Origin/Steam: PaJKoS PSN: PaJKoS82

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.