Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 15:58:25

LOGOUT.hu

Milyen belső merevlemezt vegyek? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57351) Alex91 válasza krisz67 (#57350) üzenetére


Alex91
félisten

Mondom, barmi jo! NAS-ba inkabb kisebb fordulatut szoktak rakni, de ezt se muszaj nezni. Amire van penzed, igenyed, amiben jobban megbizol, tobb a gari stb.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#57352) HELLAFLUSH


HELLAFLUSH
őstag

sziasztok! milyen hdd-t ajánlanátok max 30e Ft-ig leginkább játékra? 1-2TB-on gondolkodom.

ez esetleg jó lenne?
Toshiba P300 3,5" 2TB merevlemez (HDWD120EZSTA)

köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#57353) vond válasza krisz67 (#57350) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Ha nagyrészt csak tárolásra lesz, akkor egy 2, vagy akár több terás Red-et, vagy Purple-t tegyél bele. A Black drága és felesleges csak adatokhoz, a 7200-as Blue sem a legjobb választás ide (hangosabb, melegebb, feleslegesen pörög ennyire), az 5400-as Blue meg egy átcimkézett Green, ami nem a legjobb minőségű.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57354) krisz67 válasza Alex91 (#57351) üzenetére


krisz67
tag

Rendben :)

Köszi szépen a segítséget! :))

Üdvözlettel: Rapi Krisztián

(#57355) Dzsekó válasza HELLAFLUSH (#57352) üzenetére


Dzsekó
addikt

Jó, de ez is jó ár/érték arányban.

(#57356) ViZion válasza vond (#57353) üzenetére


ViZion
félisten

Sziasztok!
kb. megkaptam a választ, de azért... :B
DNS323-ba keresek HDD-t, filmek, képek, zenék lesznek rajta, torrent és ilyesmi nincs, szal. elég kímélő üzemben megy majd. Van egy 2 TB-os RED, ami később társulna (Raid1), de egyelőre nem tudom nélkülözni. Mit vegyek? :U Nézegettem az ajánlottakat is, de sok típus van, ami sehol nincs a listába, vagy nem NAS-nál (pl. SEAGATE SkyHawk 2TB 5900 rpm 64 MB SATA3 ST2000VX008). Vagy még egy RED, az már egyszer bevált :U , de az áráért már 3 TB-os is van (TOSHIBA Desktop 3TB 7200rpm 64MB SATA3 DT01ACA300)...
Köszönöm! :R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57357) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok.

Fényképek, videók elraktározására szeretnék vásárolni egy kulso hdd-t. 1tb kapacitásút szeretnék.

Olvasgattam cikkeket , amelyben a Hitachi markaju kulso vinyót mondták jónak.

Sokat nem lenne hasznalva csak néha néha fényképek lennének feltoltve rá.
Azt szeretném, hogy több 10 évig is működjön a merevlemez.

Milyen tipust ajánlanátok nekem?

Koszonom

(#57359) HELLAFLUSH válasza Dzsekó (#57355) üzenetére


HELLAFLUSH
őstag

köszi ma meg is vettem :R

(#57360) Nyuszo01


Nyuszo01
tag

Sziasztok!
Szeretnék építeni egy letöltős gépet. 1 héten kb. 3-4napot menne folyamatosan. A többi napon be sem kapcsolnám. Vagy max pár órára.
Én ezt néztem ki: wd red 3tb De ott a hozzászólásokban sokan írják 3ból 2rossz volt, meg ilyenek.
Mit ajánlotok ami megbízható, és árban is jó? min. 3tb jó lenne és 40ezer ft. alatt kéne maradnia. Ha kijön több tb az nem baj :D Csak annyi a lényeg, valami megbízható kéne. Jah és fontos nem baj hogy 5400rpm-es mert másik vinyon lesz a rendszer.
Videók meg zenék lesznek rajta. Meg képek. Játszani nem fogok ezen a gépen semmit. meg jó lenne ha halk is lenne... :B

[ Szerkesztve ]

(#57361) vond válasza Nyuszo01 (#57360) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Nálam 10+ darab WD30EFRX megy a NAS-ban, meg a PC-kben 3-4 éve gond nélkül. Szerintem jó választás. Esetleg még Purple-t is vehetsz helyette.

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57362) Nyuszo01 válasza vond (#57361) üzenetére


Nyuszo01
tag

Szia, es ehhez mit szolsz? Kicsivel 40 folott van es purple.
[link]
A red 43 ezer. Melyik a megbizhatobb? Ha egyaltlan lehet tudni.

[ Szerkesztve ]

(#57363) jim bcs válasza Nyuszo01 (#57362) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Mehet a Purple is, az hogy melyikből fogsz ki hibás példányt azt előre senki nem mondja meg. Egyelőre a purpleből világ szinten alig pár db volt hibás már bekapcsoláskor, de itthonról nem tudok hibás darabról.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57364) ViZion válasza jim bcs (#57363) üzenetére


ViZion
félisten

Akkor nekem NAS-ba is mehet az? Vagy maradjak RED-nél?
:R

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57365) jim bcs válasza ViZion (#57364) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Jó pár red van a környezetemben, mind hibátlan. Maradhatsz a red-nél is nyugodtan, de mehet a purple is, picivel csendesebb és hűvösebb.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57366) ViZion válasza jim bcs (#57365) üzenetére


ViZion
félisten

:R Köszi!

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

(#57367) Glaz-dozfhut válasza jim bcs (#57363) üzenetére


Glaz-dozfhut
őstag

Szombaton volt egy elhalálozás a Purple-ből [link]

- Glaz-doz-fhut -

(#57368) kkp900


kkp900
senior tag

Sziasztok!Ezt néztem ki macbook pro mellé torrentezésre.Van egy Dell monitorom és ahhoz lenne csatlakoztatva.3.0 usb ,és ugyan ilyen házzal.:1TB Seagate FireCuda ST1000LX015 128MB, MLC 8GB, 5év gari, 7mm most kb 19 ezer FT.
De a leírtakkal szemben mindenki csak 2 év garit ad rá.Esetleg változott itthon a gari ,csak nincsen frissítve az ajánló ,vagy benyelik a garit?,Esetleg tudtok olyat aki megadja rá az 5 év garit?

UI:Ha valaki jobb vinyót tud hasonló árfekvésben az se tartsa magába! :R

(#57369) King Unique válasza kkp900 (#57368) üzenetére


King Unique
titán

Az nem újdonság, hogy egyes helyeken nem adják meg a gyárival megegyező garanciát, sajnos...Ezért lehetőség szerint olyan helyen kell vásárolni, ahol igen. Viszont ez sem feltétlen mindig jön össze. De attól pl. ez esetben az 5 éves gyártói garancia még él, amit szükség esetén RMA ügyintézés útján lehet érvényesíteni (példa).

Egyébként ez egy SSHD, amelynél főleg OS és programok futtatása esetén lehet valamennyit profitálni. Ellenben torrentre rendszerint megfelel egy normál HDD is, amelyekből szintén vannak ajánlott 2,5"-os típusok az összefoglalóban. Bár nem sokkal drágább utóbbiaknál és az 5 év garancia is jónak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#57370) Jo4e


Jo4e
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék venni mostanában egy HDD-t, torrentezés ==> a letöltött filmek, játékok, zenék tárolására használnám. A filmeket meg TV-n szeretném nézni Wi-fi-n keresztül. Ez a mostanival is működik, csak már kevés a tárhely.
WD20PURX/WD30PURX megfelelne a célnak, vagy ajánlanátok egy másikat?

J.

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#57371) jim bcs válasza Jo4e (#57370) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

A leírtakból bármelyik megfelel, amekkora helyre szükséged van.

[ Szerkesztve ]

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57372) Jo4e válasza jim bcs (#57371) üzenetére


Jo4e
csendes tag

Köszi a gyors választ :R
Végre egyszer nem kellett napokat várnom a válaszra, vagy nem is kaptam választ :((

GIGABYTE GA-Z97-D3H * INTEL Core i5-4690K 3.50GHz 1150 * 16GB 1600MHz DDR3 RAM Kingston HyperX Fury Red Series CL10 Kit (2x8GB) (HX316C10FRK2) * MSI GeForce® GTX 1060 GAMING X 6G * HyperX Savage 240 GB SSD * Samsung 1Tb SATAII 32MB *

(#57373) jim bcs válasza Jo4e (#57372) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Első körben a amúgy is a Purple lett volna ajánlva, tehát jó úton voltál te magad is :)

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57374) Skillet


Skillet
addikt

2 éves purple halál :(
Nem jó hírek.
Egy 4 TB-os hdd-re szeretnék beruházni.
24/7-es gépben lesz, adattárolásra... ami főleg film, de van zene és kép is.
Rendszernek ssd van, torrentnek pedig egy 2.5"-os hdd, így az adatnak szánt 4 terrás nem folyamatos üzemben menne, nyilván, csak ha kell onnan valami.
Gondolom RED az ajánlott? Rufuszéknál 43e ft.
10 éves merevlemezeim vannak, hibátlanok. Bízom benne, hogy az új szerzemény még ennél tovább is kitart majd. De ezek a hírek a pár éves lefeküdt vincseszterekről... :O

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57375) Lauda válasza Skillet (#57374) üzenetére


Lauda
félisten

Tönkrement egy purple. Az összes purple, red, black, hgst, toshiba, seagate vinyó meg fog pusztulni egyszer, ez törvényszerű.

[ Szerkesztve ]

(#57376) Lex Icon válasza Skillet (#57374) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Bizony, bizony. A múlt heti kenyérből sincs már egy morzsa se.
Ez így működik. A gari pont erre van kitalálva.
A 2 év helyett szeretnéd, ha a tied 3,5 év után halna be? :P

(#57377) Skillet válasza Lex Icon (#57376) üzenetére


Skillet
addikt

És (#57375) Lauda

A gari? :DDD az jó dolog. Pár hete kotlott meg az alaplapom, 2.5 év után. jól jött a gari.
Hdd-nél is jól jönne, de attól még nem fogja senki visszakapni az adatait ;) tudom, biztonsági mentés. Oké.
Akkor mindjárt kettőt veszek belőle.
Ha törvényszerű, hogy pár éves 100/100-as hdd-k meghalnak, akkor az úgy más, ezt nem tudtam.
De, hogy a múlt heti kenyér, hogy jön ide... :B
Végképp elvesztettem a fonalat :N

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#57378) Lex Icon válasza Skillet (#57377) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Hdd-nél is jól jönne, de attól még nem fogja senki visszakapni az adatait ;) tudom, biztonsági mentés. Oké.

Úgy van, biztonsági mentés. Ha azt várod, hogy egy HDD 10 évig nem romlik el, akkor rossz úton jársz (tudod, Murphy)

Ha törvényszerű, hogy pár éves 100/100-as hdd-k meghalnak, akkor az úgy más, ezt nem tudtam.

Senki sem tud gyártani sok millió azonos cuccot, amiből egy se romlik el pár éven belül. Pont ezért van a garancia. Nem véletlen törvény kötelezi a gyártókat, forgalmazókat. Ezt neked figyelembe kell venned a rendszered megtervezésekor. Redundancia!
Valamint, attól, hogy nálad 1 megdöglött még nem a vég csak statisztikai esemény. (De az is lehet, nem a HDD volt a hunyó, hanem kapott pl. egy túlfesz. tüskét.) Mert a tápod is ipari termék. ;)

De, hogy a múlt heti kenyér, hogy jön ide...

Az se tartott örökké, ahogy a HDD-k se. :K

(#57379) Lauda válasza Skillet (#57377) üzenetére


Lauda
félisten

Amikor vásároltam az ultrastart, a döntésemben többek közt a garancia is szerepelt mint tényező. Ha egy gyártó több garanciát vállal a termékére, annak biztosan oka van. A 6tb-os purple (ez alá nem szerettem volna menni) került volna 70 ezer forint környékébe 3 év garral. Az ultrastar 100 körül volt. Úgy voltam vele, hogy rádobok inkább 30 ezer forintot és kapok érte 5 év gart, 2 millió óra mtbf-et stb stb. Magyarra lefordítva abban a méretben a legjobb vinyót vásároltam meg ami a piacon elérhető. :)

Ettől függetlenül nagyon jó vinyók a purplek, gyors és halk , hűvös, teszi a dolgát. És előbb-utóbb mind el fog romlani, hisz semmilyen vinyó nem működik örökké. ;)

[ Szerkesztve ]

(#57380) t72killer válasza Skillet (#57377) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Az ironwolf pro-khoz jár 2év adatmentés a gariban:R Ettől függetlenül a pótolhatatlan adatok tükrözését javaslom, külön lehúzott winyóra.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57381) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Úgy alakult, hogy "meg kell bolygatni" a rendszerem "tárhely-rendszerért" (milyen szép megfogalmazások).
A jelen felállás 128GB SDD (Adata SX900 - system) + 1TB HDD (WDC WD10JPVX-80JC3T0 - datastore). Ebből utóbbit ki kell vonni a képletből. Valamint van még egy "ősi", de HDS szerint 100%-os 500GB-os HDD-m (WDC WD5000AAKS-00A7B2) a tarsolyban, amit esetleg vissza lehetne rakni az egyenletbe.

A kérdésem az lenne, hogy milyen scenario-t javasoltok a fentiek tekintetében a jövőre nézve? Továbbra is nagyjából ekkora tárhelyre lenne szükségem.
1. Maradjon az Adata system drive-nak és vegyek egy új, "modern" valamilyen háttértárat az adatoknak és játékoknak.
2. Vegyek egy valamilyen új, "modern" ssd-t (m.2 megéri? Sata3-mal szenben), fogjam be system-nek, az Adata-t használjam játékokhoz és rakjam be az 500as HDD-t újra a gépbe adatokat tárolni.
3. netán teljesen más?
4. Netán SSHD?

Szerintem az említett 500as WD nem egy rakéta manapság (talán régen se volt az), így lehet nem is érdemes vele számolni újra?
Persze értem, hogy nem árban lényegesen eltér a 2 felvázolt eset. Meg, hogy 2-es esetben nem maradna meg az 1 terra körüli kapacitás.

Köszi előre is a javaslatokat! :R

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57382) Lex Icon válasza TheProb (#57381) üzenetére


Lex Icon
senior tag

Egy kicsit konkretizálhatnád, hogy mi lenne a cél? Mit szeretnél megoldani, megvalósítani?
Sebességnövekedést? Nagyobb adatbiztonságot? Kevesebb fogyasztást, zajt,...?

(#57383) TheProb válasza Lex Icon (#57382) üzenetére


TheProb
veterán

Szerintem leírtam.
Az 1 terrás vinyót ki kell vennem a gépből, szeretném a jövőben is az ekörüli kapacitást megőrizni. Kérdés, hogy a meglévő eszközökből mit és hogyan tartsak meg és mit vegyek ehhez hozzá. Mi a legoptimálisabb. A most benne lévő nem 1 rakéta, így sebesség növekedést nem lesz nehéz elérni szerintem. Az terrás vinyón eddig adatok és játékok voltak.

Egyik fő kérdés, hogy az említett 500as WD-vel érdemes-e még foglalkozni vagy sem.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57384) t72killer


t72killer
titán
LOGOUT blog

A kedvenc jógaris boltomban csak 512e-s 10terások vannak (HGST, Seagate ent. capacity). Ha adattárolásra használom, ez a gyakorlatban mennyire gáz a natív 4kn-hez képest?

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#57385) Vladek83


Vladek83
tag

Sziasztok!

Játékra keresek HDD-t 1TB. Eddig őt néztem WD1003FZEX
vagy tudnátok ajánlani mást?

(#57386) vond válasza Vladek83 (#57385) üzenetére


vond
MODERÁTOR

Tökéletes, de olyan helyen vedd, ahol megadják az 5 év gyári garanciát. :)

Eladó Panasonic G9 + Viltrox speedbooster + Sigma 10-20: https://t.ly/C88YY

(#57387) TheProb


TheProb
veterán

1 terrás Firecuda-kat nézegetem most. Mennyire lenne jó választás? Valamint mennyivel "gyengébb" a 2,5-ös verzió, mint a 3,5-es? Ha nincs nagyon számottevő különbség, akkor lehet inkább a 2,5-ös lenne az előrelátóbb választás. (Netán notiba belerakni)

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57388) TheProb válasza vond (#57386) üzenetére


TheProb
veterán

Mondjuk ez fura. nézem a FireCuda-kat a normálisabbnak mondható boltoknál (Aqua, Mysoft, Ipon, Bluchip, stb.) és mindengol csak 2 év garanciát írnak (kivéve mysoft valamiért csak 1et...), holott a gyártói oldalon 5öt írnak. Hogy van ez?

u.i.: Bluechip ír egyedül 60hónapot. Létezhet, hogy ez az egyetlen bolt, aki biztosítja a teljes garit?
Valamint beszéltem AQUA-val és közölték, hogy sehogy se lesz abból 5 év, hiába írja a gyártó. Wtf?
2. év után már nem a gyártóval kell amúgy felvenni ilyenkor a kapcsolatot?

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57389) Lauda válasza TheProb (#57388) üzenetére


Lauda
félisten

Ennyit ad rá a disztribútor. Ez után neked kell elküldened a gyártóhoz garanciáztatni.

(#57390) Lex Icon válasza TheProb (#57388) üzenetére


Lex Icon
senior tag

(#57391) TheProb válasza Lex Icon (#57390) üzenetére


TheProb
veterán

Ezt már olvastam nemrég, köszi.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#57392) funk648


funk648
aktív tag

Sziasztok!

Mivel a mostani Samsung 500GB-os HDD-m már megtelt, így szeretnék mellé még egyet. Adatok tárolására és játékok futtatására használnám (a rendszer SSD-n van), 1TB-os bőven elég lesz. Max. 15k-t szánok rá, ahogy látom ebben az ársávban mindenki a WD EZEX-et ajánlja. Mielőtt megrendelem, a ti véleményetek is érdekelne. Az EZEX jó lesz erre a célra igaz? Előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#57393) jim bcs válasza funk648 (#57392) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Igen, mehet.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57394) Vladek83 válasza vond (#57386) üzenetére


Vladek83
tag

Köszönöm! :R

(#57395) ANOka


ANOka
őstag

Hali!

Mi a helyzet a ST1000LM048 -as típussal?
Az összefoglalóban az elődje (?) ST1000LM035 ajánlott. Ez?

(#57396) jim bcs válasza ANOka (#57395) üzenetére


jim bcs
MODERÁTOR

Ne keverd a szezont a fazonnal, az ST1000LM035 nem az elődje! A Barracuda mint eddig is kuka, ipari hulladék.

Beárazás: https://logout.hu/bejegyzes/jim_bcs/bearazos_topikok_listaja.html

(#57397) Vistaboy


Vistaboy
veterán

Sziasztok.

Van három darab, egyenként 2 TB-os WD Green HDD a gépemben, melyek közül az egyiket hamarosan eladom és lecserélem egy 4 TB-os WD Purple-re. Mégpedig pont a legfiatalabbat, ugyanis hiába ment mindössze fele annyi időt, mint a másik kettő, a parkolásainak száma máris majdnem a duplája a régiekének, ráadásul sokkal hangosabb is azoknál.

A játékok jelenleg az eladni való darabon vannak, bár az is igaz, hogy ritkán jutok oda játszani, főleg anime torrentek tárolására és seedelésére van használva a gép, pont emiatt vettem WD Green típusú HDD-ket bele (A rendszer SSD-n van külön). Így fest a helyzet most:

1. WD20EARS: 971 nap, 117.926 parkolás,

2. WD20EARX: 883 nap, 120.518 parkolás,

3. WD20EZRX: 491 nap, 213.294 parkolás (Ezt adom el).

Amit veszek helyette, egy WD40PURX típusú WD Purple meghajtó lesz, amit sokan ajánlottak a topik korábbi hozzászólásaiban. Kifejezetten anime torrentek tárolásához és seedeléséhez kell, bár a gép nem megy 7/24-ben, de hétvégéken és amikor itthon vagyok, általában 12 órán át működni szokott.

Egy kérdésem lenne csak, és bár tudom, hogy nem kifejezetten vásárlásról van szó, hiszen már megrendeltem a WD Purple-t és a WD Green is hivatalosan el van adva (pénteken viszik el), de azért ti nyilván jobban tisztában vagytok a típusok közti sebesség-, és teljesítménykülönbségekkel, mint én. :B

Szóval: Szerintetek azt a pár játékot, amivel néha leülök játszani (Főleg a Diablo III lesz most, hiszen indul a Season 11), melyikre érdemesebb rakni? Jobb lesz a Purple-n, vagy maradjon az egyik Greenen? Köszi előre is a választ. :R

[ Szerkesztve ]

"A battle has been fought, and is now over. Place your sword upon the ground, and rest in the temporal peace. After dozing in the warmth of a dream, a new day will begin." - Fate/Stay Night. Diablo III: Vistaboy#1222

(#57398) ANOka válasza jim bcs (#57396) üzenetére


ANOka
őstag

Ha ipari hulladék, akkor miért szerepel a ST1000LM035 az topik összefoglalójában?

(#57399) Lauda válasza Vistaboy (#57397) üzenetére


Lauda
félisten

Mindegy melyikről futnak a játékok. Arra szoktam figyelni, hogy ha szükségem van a jobban a vinyóra, például másolok ki róla, válogatok rajt, akkor a klienst lelövöm. Ez igaz volt a purplere és most az ultrastar-nál is így cselekszem.

(#57400) Lauda válasza ANOka (#57398) üzenetére


Lauda
félisten

Mert az ST1000LM035 - nek semmi köze a barracudához például?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Milyen belső merevlemezt vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.