Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Monitort szeretnék venni. Leírom igényeimet:
1920x1080 pixeles felbontás.
Legyen rajta: DVI, HDMI
Jó legyen játékra (kis input lag, kevés válaszidő), kicsi bevilágítás a filmek miatt, szép színek.
Lehetőleg ne Samsung legyen, mert sorban 4 ment tönkre 3 év alatt, de ha tudtok egy nagyon tartós típust belőle elgondolkodok....

Ha még belefér a keretbe, akkor LED-es is jó lenne, nem szeretném, ha nagyon befűtene a monitor és ugye kisebb is lenne a bevilágítás.

23-24" környékén nézek.

A keret 60-70k lenne rá.

Előre is köszönöm mindenkinek a segítséget. :R

Szerk.: Milyen előnye van a HDMI-nek a DVI-hez képest azon kívül, hogy 8 csatornás hang is átmegy rajta és kisebb?

[ Szerkesztve ]

(#22) szatocs válasza Vasinger! (#21) üzenetére


szatocs
őstag

Dell U2311H-t (23") ajánlanám elsősorban, igaz 80k, de megéri a felárat, hosszútávon is.

HDMI vs DVI = képminőségbeli különbség nincs.

LED háttérvilágításra nem sokat lehet adni, szebb nem lesz a kép, és azzal, amivel kevesebbet fogyaszt (kb 6-7W óránként, ez kb 140 óra használat után ad ki 50Ft-ot), annyiért nem érdemes ezt venni. A Dell szemben a TN-es LED-esekkel, IPS paneles, ami jól jön, ha betekintési szög számít, semmivel nem lassabb, mint egy TN paneles, viszont sokkal szebb, színhűbb a képe.

Teszt a monitorról by dezz.

Input lagg teszt a monitorról by dezz.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#23) Nyugdíjas válasza MasterMind (#19) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Csak PVA jöhet szóba? Manapság nem nagyon csinál senki komoly monitort PVA-val. Hirtelen az egyetlen amit jó szivvel merek ajánlani, az az EiZO Foris FX2431

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#24) Daffni2 válasza szatocs (#22) üzenetére


Daffni2
addikt

LED háttérvilágításra nem sokat lehet adni, szebb nem lesz a kép,

Azért néhány közvetlen összehasonlítás után nekem nem ez a véleményem :(

"Aki ad,az nyer"

(#25) megint én válasza Vasinger! (#21) üzenetére


megint én
őstag

Hali vasinger! Nem tudom emlékszel-e rám CSiMi néven együtt cséztünk még pár évvel ezelőtt :C Kicsi a világ. (#22) szatocs. Kollega jól mondja U2311H- 80.000. Nekem is mindenki ezt ajánlja, igaz nekem "csak" 50.K lenne a büdzsé de mégis fontolóra vettem, hogy én is olyat vegyek, igaz így kicsit spórolósra kell vennem. Fel is hívtam a boltot, és töredelmesen kifaggattam, miért is olyan nagy szám ez a monitor, és meggyőzött (sajnos a pénztárcám rovására). Őszintén nagyon jó az a moncsi. :R Csak lenne olcsóbb :W :W

(#24) Daffni2
Van egy ilyen jó kis marketing.. sokat nézegettem mostanság a monitorokat, és az olcsóbbikak ledes technológiával a drágábbak meg led technológiával készülnek. Van egy kis nyelvtan a dologban :DDD

[ Szerkesztve ]

(#26) szatocs válasza Daffni2 (#24) üzenetére


szatocs
őstag

Közel sincs olyan különbség TN és TN LED között, mint TN LED és IPS között. Legtöbbször észre sem venni, hogy LED vagy nem LED.

=== Szatocs ===

(#27) Vasinger! válasza szatocs (#22) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Hát, az a 80k az 80k.

Kicsit drága, de nem rossz. Az input laggtól félek és attól a márkától, hogy DELL. Nincs túl jó híre TN+FILM részlegen. IPS panelen már nem tudom, hogy milyen.

megint én: Üdv itt is :) Hát, lehet, hogy spórolok rá, még nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#28) szatocs válasza Vasinger! (#27) üzenetére


szatocs
őstag

LG-től van a panel, fel van kicsit turbózva sebesség tekintetében.

(#29) Daffni2 - Valami kis különbség nyilván van. :) De nem eget rengető.

[ Szerkesztve ]

=== Szatocs ===

(#29) Daffni2 válasza szatocs (#26) üzenetére


Daffni2
addikt

Nem is állt szándékomban összehasonlítani a két paneltípust.

Viszont bátran állítom, két egyforma-hasonló tip.monitor közül a LED-es kiemelkedik, nem kicsit.

[ Szerkesztve ]

"Aki ad,az nyer"

(#30) Vasinger! válasza szatocs (#28) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

80K túl sok nekem.
Igazából az idáig használt TN+Film-esekkel sem volt baj színek és input lag terén, egyedül a bevilágítás és a betekintési szög volt néha zavaró filmezéskor, de nekem +20k-t akkor sem ér meg. :(

Esetleg valami jobb TN+Filmes paneles moncsi ami nem ledes? :F

(#31) Daffni2 válasza Vasinger! (#30) üzenetére


Daffni2
addikt

Benq G2420HDBL 51k
Ez LED-es a HDB jelű az nem.
Hexaa-nál megnézheted, összehasonlíthatod.

"Aki ad,az nyer"

(#32) Vasinger! válasza Daffni2 (#31) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

És a Benq monitorokról mi a véleményetek? Mennyire jók, megbízhatók?
Elég jónak néz ki ez a G2420HDBL. Egyedül a HDMI hiánya ami így elsőre szemet szúrt...

Ha most nem veszek HDMI-s monitort és a közeljövőben veszek majd VGA-t, de majd az utánalévő VGA-hoz is ezt a monitort akarom majd, nem fogom megbánni? Vagyis nem szeretnék átalakítókkal babrálni.
Meg ha csak a hang a plusz a HDMI-nél, akkor nem érdekel, mert nekem a kép a lényeg. :K

[ Szerkesztve ]

(#33) Daffni2 válasza Vasinger! (#32) üzenetére


Daffni2
addikt

A Benq monitorok igen megbízható minőséget képviselnek, alig találni pixelhibás darabot, jó a képminőségük,a külső is egészen jól sikerült, nekem jobban teszenek mint általában a hasonszőrű társai.
A HDMI hiánya nem érdekes, mert ugyanaz a digitális képjel megy ki a DVI-n is.
Hangot meg ki a fene akar a tv hagszóróira küldeni :D

Az átalakító nem egy nagy dolog, szinte minden mostani VGA dobozában benne van.
Vagy, olyan kábelt veszel ami DVI-HDMI.
A G2420HDBL igen jól sikerült monitor, nekem is olyan volt a mostani előtt.

"Aki ad,az nyer"

(#34) LW válasza Vasinger! (#30) üzenetére


LW
őstag

Ha meguntam a játékot az új szerzeménnyel az (viszonylag) magas inputlag gyakorlati jelenségeiről is írni fogok. Játékban egyáltalán semmit sem érezni, és U2311H(IPS-8ms)nek nincs olyan szellemképe kurzorhúzásnál mint Samsung(TN-2ms)nek. Ablakrángatás sem késik. Semmi kellemetlen dolgot nem tapasztaltam az első 1-2 órában amit a monitor előtt töltöttem, pedig előítéletes voltam.

A betekintési szögön kívül a megjelenítés sem utolsó. Elkérem haverom fényképezőjét, csinálok képeket (egymás mellett van U2311H és 932BF), de egy absztrakt digitalArt képnél TN hányadék, IPS áldás. Fehér szinte a gyári beállítások mellett is tökéletes. Kicsit finomítottam rajta(R:100,G:98,B:99, gammát eredetin hagytam).

Látva egy TN és egy IPS közti különbséget otthoni körülmények között szó szerint "ég és föld". Nem volt bajom a W2284F-el amit eladtam a U2311H miatt, külön-külön tudtam összehasonlítani a tudásukat, de abszolút "pawnol" az új Dell.

A betekintési szög nálam is fontos. Ha ágyból nézek filmet, akkor viszonylag alulról látom. Még nem volt alkalmam kipróbálni, de minden bizonnyal nem csak körvonalakat és pacákat fogok látni.

És igen, nem kicsit elfogult lettem. Yes, i'm DelleD.

Amennyiben a zsebed mélyére tudsz nyúlni úgy, hogy nem kell máshonnan jelentős mértékben elvenni, nomeg hosszú távra kívánsz monitort venni, akkor mint hasonló (volt) szemléletű monitorvásárló mondom. Megéri. (még úgy is hogy a meglévő 22" LG monitoromtól váltam meg.)

(#35) megint én


megint én
őstag

Emberek! TUDOM, hogy baromi jó az a dell... De tényleg nem telik rá : :O :O Beleszerettem, és csak jót hallottam róla, de nem megy...
Ezért szeretném megint megkérdezni, hogy 50-55K-ig mi a tuti?
Én eddig Ezt néztem ki.
LG W2453V-PF Monitor

(#36) Zsoca1984 válasza megint én (#35) üzenetére


Zsoca1984
csendes tag

Én is ezt a típust néztem ki, csak a 22753v-t, én ehez durván 55.000 ért jutnék most hozzá, nekem nagyon tetszik, csak ott van a szálka a fejemben, hogy tudok egy w2600HP-t is ugyan ennyiért, de azt nem láttam kipróbálva, és nem tudom, hogy milyen lenne a képe.

(#37) DeckardCain válasza LW (#34) üzenetére


DeckardCain
senior tag

Tanulságos.
Egyre inkább úgy tűnik, hogy száműzni kell a jelenlegi Samsungomat ősszel ;]

Egy kérdésem lenne.
A 22"es 16:10 után menyire furcsa játék alatt a 23"as 16:9?

(#38) Vasinger! válasza Daffni2 (#33) üzenetére


Vasinger!
nagyúr

Értem, akkor ha nem IPS lesz, akkor ezt ajánlatos venni?

Az átalakítósat azért nem kedvelem, mert minden egyes átalakításnál romlik a minőség.

LW : Ha magas az input lagja, akkor nálam kiesett. :( Vagy félreértelmeztem a kommented?
Egyébként én is ágyból szoktam nézni és alulról borzalmas rossz a TN-es panelek betekintése. :(
Ezt is jó lenne kiküszöbölni, csak 80k...

Kíváncsian várom a képeket.

Igazából, ha nem 8ms-es lenne és nem 80 hanem 70k, akkor holnap már mennék érte a boltba. :)

DeckardCain: Egy picivel többet is fogsz látni oldalra. Kicsit mozisabb hatása lesz, jobban beleéled majd magad. :)

[ Szerkesztve ]

(#39) LW válasza Vasinger! (#38) üzenetére


LW
őstag

Ellenkezőjét mondtam, semmi inputlagot, sem utánhúzást, sem szellemképet nem érzek.
Összefoglalva azt mondtam, vedd figyelembe a betekintési szögen kívül a képminőséget is és hogy a magasabb válaszidő nálam nem okozott semmiféle kellemetlenséget. :K

DeckardCain: szerintem PCre a 16:10 a legjobb, de filmre és játékra egyértelműen 16:9 jobb.

[ Szerkesztve ]

(#40) Nyugdíjas válasza Vasinger! (#38) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

A 8ms itt egyáltalán nem a TN-es 2ms négyszerese, kb. ugyanannyi valójában, az eltérő technológia miatt.
Mai TFT-k esetében egyébként is sokkal többet számít az input-lag, ami ennél a monitornál nagyon kiemelkedően jóra sikeredett (gyorsabb TN-eket megszorongató).

Ha szeretnél spórolni egy tizest, és tudod közelebbről nézni (vagy jó a szemed), akkor a kistesó ugyanezt tudja, csak 22"-on (felbontás is megegyezik, ezért említettem a jó szemet, mert azon a szokványosnál kisebbek a képpontok).

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.