Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132151) BioNiCMaN válasza sztivo (#132150) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Értelek, mindazonáltal én inkább 27-es méretben gondolkodnék a helyében, ha elfér.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#132152) Directors válasza sztivo (#132150) üzenetére


Directors
senior tag

Köszönöm srácok!

Elfér 27-es is.
Esetleg ilyen méretben is lenne ilyen tudású amit ajánlottatok korábban ?

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#132153) scyllarus válasza sztivo (#132150) üzenetére


scyllarus
veterán

A BenQ monitorok jók? Melóhelyen a 2 BenQ-et váltotta le 2 LG és ugrásszerű javulás volt képminőségben.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#132154) sztivo válasza Directors (#132152) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Dell S2722DC, SE2723DS
Asus VA27AQSB
MSi MD272QP

Ezek árban is barátiak.

(#132155) Luck Dragon válasza scyllarus (#132153) üzenetére

Kérdés az is ,hogy a két márka monitorja milyen kategóriába esnek , na meg ugye a két monitor közti kora is meghatározó.

BenQ "jó" monitorok . megannyi cég és stúdió van velük szerződésben. Főleg nyugaton. Pl Microsoft Stúdió is csak BenQ monitorokat használ.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132156) scyllarus válasza Luck Dragon (#132155) üzenetére


scyllarus
veterán

Kb 5 év, a kategória ugyanaz. A cégnél ezres nagyságrendben használjuk a monitorokat, nem adnak semmi extrát alapból, sima office monitorok. Bizonyos saját fejlesztésű alkalmazások miatt a FHD felbontás is kötött.

[ Szerkesztve ]

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#132157) Luck Dragon válasza scyllarus (#132156) üzenetére

Az 5 év elegendő arra, hogy nagyobb minőség béli ugrás történjen. De önmagában rengeteg minden is befolyásolhatja mindezt a változott.

Sima office monitorok között is hatalmas eltérés lehet kategóriában , felbontástól függetlenül. Kötött FHD felbontást pedig azért erőltetik tovább nagyon helyesen, mert egyrészt a legelterjedtebb szabvány ami a programok legjelentősebb része tudd alkalmazkodni.
Általános office monitorok esetében mai napig 23"-25" között mocorognak átmérőben nagyságrendben, erre pedig a legoptimálisabb felbontás. Másrészt a legolcsóbb is, mert rengeteg gyártó készített valamilyen megoldást és megannyi lehetőség közül lehet választani a nyomott egyben zsúfolt piacon nyomott áron.- :)

BenQ visszatérve ami fentebb említett Sztivo kolléga (BenQ GW2485TC/BL2585TC)
Ez a sorozat az egyik legjobb választás ebben a szegmensben.

De csináljunk egy referenciát eme modell kiindulásából.

Megközelítőleg ha jól emlékszem 70-90E körül mocorog a piaci ára, de vannak office monitorok ami sokkal lejjebb van árban (50E) vagy éppen drágább (150E) ugyan ezen a felbontáson átmérőben, sőt! minden más paramétert figyelembevéve is, mint a fényerő vagy éppen a Hz nagysága.

Itt a gyártok próbálnak valamivel kitűnni a piacról egyes megoldásokkal.
BenQ fentebb említett modell , a szemkímélésre szakosította.
Intelligens környezeti fény, szín állítással egy beépített szenzorral a képernyőalján, plusz réteg a kékfény szűrésére,
Vagy olyan változok szoftveres implementálása mint ,túl közel ülsz szól, hogy na-na! vagy tarts szünetet, mert már 2 órája ellőtte ülsz. stb-stb

lehet ,hogy a szín dinamikatartománya , vagy a LUT értéke netán a fényereje nem olyan kimagasló, mint társai-é ,de lehet, hogy szívesebben használnám ,mert tudom, hogy kevésbé fog kiszáradni a szemem munka közben, vagy megfájdulni fejem, nyakam.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132158) czanga válasza BioNiCMaN (#132149) üzenetére


czanga
őstag

Nem vagyok tag, azt se tudtam, hogy van ilyen, de jelentem nekem is meg van a mai napig, és nem ezt cseréltem le nemrég egy LG VA paneles modelljáre, de atyaég. Azt hittem ez az U2311H jó monitor... na hát ugye csak volt, valamikor 2009-10 körül. Másik, munkára használt géphez és setuphoz került az LG, de figyelem ha lesz újra akcióban, akkor lecsapok még egyre. 45-ért nagyon megérte. :)

(#132159) scyllarus válasza Luck Dragon (#132157) üzenetére


scyllarus
veterán

Jó tudni. Eddig nem néztem a márkát, de akkor számításba veszem, köszi!
Kötött FHD felbontást pedig azért erőltetik tovább nagyon helyesen, mert egyrészt a legelterjedtebb szabvány ami a programok legjelentősebb része tudd alkalmazkodni. - Igen, tudom, mi is így fejlesztettük :)

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#132160) Ryan_Sanchez


Ryan_Sanchez
tag

Hali, havernak kellene egy min. 27" QHD monitor PS5-höz. Amik itt ajánlva vannak, 90 ezer forintba kerülnek alsóhangon. 70-körül létezik valami normálisabb fajta ekkora méretben, ekkora felbontásban? Az, hogy IPS vagy VA, neki szerintem tökmindegy, csak nézzen ki jól. Ja és hangszóró is kellene bele. :/

[ Szerkesztve ]

(#132161) Luck Dragon válasza scyllarus (#132159) üzenetére

Amúgy Huawei Band 2 Pro-d meg van még? :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132162) adler741


adler741
tag

Czanga , jo volt az a dell csak...igen közben eltelt 10 év,plusz még az LG VA panel "szokásos 3-4 (vagy több)szeres kontraszt,mondjuk énnálam csak VA,most a viewsonic va paneles monitorjaival szemezgetek,de még nem szántam rá magam. :)

(#132163) Mizol29 válasza Ryan_Sanchez (#132160) üzenetére


Mizol29
senior tag

[link] Én most hírtelen ezt találtam ennyi pénzért, hogy jó e majd a többiek megmondják

(#132164) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Sziasztok!

Szeretném lecserélni a monitoromat, egy fokkal jobbra...

Jelenleg egy Samsung C32JG50QQU van, ívelt, 144Hz, 32", 2560x1440.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

~ 150.000Ft, minimálisan kitolható.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?

A 32" elég és a felbontás is 2560x1440.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)

Amelyik szebb képet ad és nem szaródik el hamar.. :)
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?

Ívelt
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)

Általános, Játék, Film.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?

RTX 4070 Aorus Master
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)

DPI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?

Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?

Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?

Mindegy, mert konzolon lesz.

Köszönöm előre is!

(#132165) wurci


wurci
tag

Sziasztok!

Irodába szeretnénk néhány új monitor beszerezni, típusválasztásban szeretném kérni tisztelettel a segítségeteket. Köszönöm!

Jelenleg a monitoraink nagy része Lenovo ThinkVision T24i-10 monitor, vagy Dell P2719H, mind tökéletesen működnek és szeretjük őket.

Nincs semmiféle márka vagy típusmeggkötésünk, megbízható jó monitorokat keresünk ésszerű áron.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~ 60-80e minimálisan kitolható
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Ha lehet inkább a 27" felé mennénk, felbontás, Hz ne legyen rosszabb a jelenlegieknél
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Nincs preferencia, amelyiket javasoljátok irodába az tökéletes, ha jól látom a jelenlegiek IPS-esek.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar,
film és kép készítés, stb-stb)
irodai, nincs extrém grafikázás vagy videószerkesztés, csak általános mindennapos irodai használat
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
külön videókártyáink nincsenek, csak alaplapi integráltak
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI legyen minimum de ez már gondolom alap, a többi pedig ami jön, nincs különleges igény
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
szerintem nem annyira
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
legalább magasságában állitható, ideális esetben dönthető, forgatható, pivot nem kritikus de jó ha van. Saját lábukon lesznek, nincsenek konzoljaink.

Remélem sikerült elfogadhatóan összefoglalni az igényt, de kérlek szóljatok ha bármit kihagytam volna.

Köszönöm szépen!

[ Szerkesztve ]

(#132166) newclass válasza BioNiCMaN (#132149) üzenetére


newclass
tag

Nekem a mai napig megvan az U2311H, igaz már a kisebbik lányom használja.
Most egy 32"-os IPS-es AOC-t használok, csak a méret miatt váltottam (olykor filmet is nézek a gépen).
Megfordult pár monitor még a környezetemben (cég/család) (Dell U2412M; Philipsek, AOC-k), de azt vettem észre igyekszem mindig helyet taláni a kis Dell-nek.

[ Szerkesztve ]

(#132167) hoffman_ válasza hoffman_ (#131779) üzenetére


hoffman_
nagyúr

én még mindig várok a PA278CGV-re, az oázis csapat már valószínűleg nagyon unja, hogy hetente pingelek rájuk, de kitartóan kezelnek, le a kalappal. már ott tart a dolog, hogy kértem, kössenek össze az Asus-sal. szerintem az, hogy rendelhető egy termék, de 31 napon túl sem képesek szállítani a kisker partnereikek és semmilyen visszajelzést nem adnak, szerintem kabaré. elvileg a hivatalos Asus disztri nem hozza. ami van a piacon, az máshogy jutott a kiskerekbe.

"The time you enjoy wasting is not wasted time."

(#132168) scyllarus válasza Luck Dragon (#132161) üzenetére


scyllarus
veterán

Dehogy! Honor Watch Magic -> Honor Magic Watch 2 -> Amazfit GTS 2 követte. Most tervezek váltani AW-ra. A HB2 anyósomnál szolgált utána, amíg össze nem tört.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#132169) Ryan_Sanchez válasza Mizol29 (#132163) üzenetére


Ryan_Sanchez
tag

Ő lett végül újracsomagolva 60-ért :)

[ Szerkesztve ]

(#132170) RobbyJr válasza Ryan_Sanchez (#132169) üzenetére


RobbyJr
őstag

Ha őt nem fogja zavarni a 75Hz, akkor oké ;)

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#132171) Franz51


Franz51
tag

Üdv!
2022 novemberben váltottam a 12 éves Dell U2410-et DELL P3221D monitorra, azzal, hogy a sport és film nézés teszi ki a használat 80%-át, kell a nagyobb monitor. Sajnos a választásnál nem vettem figyelembe hogy a monitor csak 60Hz tud. Különösen egy sporteseménynél nagyon zavaró a mozgásnál elmosódó kép. Olyan beállításról ami ezt javítaná nem tudok. Ezért most a cserén gondolkodom akár annak árán, hogy kisebb 27"-ra, ill. más tipusra cserélek. Persze a 32" 75 Hz jobb lenne.

A kérdésekre a válasz:
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
max 150 EFt
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27” ha árba belefér 32” QHD, min 75Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
40-40% sport, és film, 20% böngészés kevés photoshop
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Radeon HD5670, FreeSync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI, DP utóbbi priorítás
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem feltétlen
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság állítás, dönthető

Bármelyik típus érdekel, lényeg a biztos szerviz háttér!
A segítségeteket előre is köszönöm.

(#132172) fuleske1


fuleske1
csendes tag

Sziasztok,

Irodai/gaming használatra keresnék monitort. Jelenleg a home officehoz egy AOC 24G2U5-t használok, de szeretném felupgradelni a méretét és arra az eshetőségre is gondolva, hogy asztali gépem lesz a jövőben (jelenleg egy ASUS Strix notit pörgetek, aminek 120HZ-es FHD kijelzője van, amivel elégedett vagyok ezért nem szoktam másik monitort használni).

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100k-125k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" minimum, de max 32" 1920x1080-tól 2560-1440ig
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
nincs preferenciám
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Irodai (főleg excel) 80% - gaming 20% jelenleg
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Jelenleg 1060 6GB (laptop), de valószínű upgradelve lesz
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI / DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Monitor standra megy, szóval mindegy

Amiket én nézegettem:
AOC Q27G2U/BK
AOC 27G2SPAE/BK
SAMSUNG Odyssey G4 LS27BG400EUXEN (ez a favorit egyelőre)

Előre is köszönöm az ajánlásokat, segítségeteket :)

Kellemes hétvégét a továbbiakra :)

(#132173) uwu


uwu
csendes tag

Játékra HP omen 32q monitort néztem ki.
Ránézésre pont ilyet keresek, az ára.is jó.
Találtam tesztet is de nem segített.
Nem hiszem, hogy hibátlan, pedig úgy tūnik.
Mi az amiért nem érdemes venni? Hogy lehet ilyen olcsó, ha tényleg jó? Egyedül a csatlakozók spórolósak, de az nem érdekel. Vagy számít?

(#132174) sztivo válasza Franz51 (#132171) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

A legtöbb adás még most is 30, vagy jobb esetben 60 fps-el van játszva/közvetítve. Biztos nem tudsz már a monitor overdrive-ján állítani?

fuleske1
Inkább ezeket javasolnám:
Acer XV272UKV
Asus VG27AQ

(#132175) Directors válasza sztivo (#132154) üzenetére


Directors
senior tag

Köszi! :R

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#132176) Franz51 válasza sztivo (#132174) üzenetére


Franz51
tag

Szia sztivo!
"A legtöbb adás még most is 30, vagy jobb esetben 60 fps-el van játszva/közvetítve. Biztos nem tudsz már a monitor overdrive-ján állítani?"
Őszintén nem tudom, sima mezei felhasználó vagyok, nem tudom hogy a Dell P3221D esetén ez állítható-e és hogyan?
Szerinted a 60Hz elég lenne sportra, filmre? Most azt tapasztalom, hogy pl. egy foci nézésnél zavaró a mozgásból adódó elmosódás.
Köszi

(#132177) mothra válasza mothra (#132107) üzenetére


mothra
újonc

Sziasztok!

Ebben a hozzászólásomban támasztott követelményeimre és ebben a hozzászólásomban megfogalmazott kiegészítésekre esetleg tudnátok valami okosat mondani?

Röviden:
- 31" feletti,
- 100% körüli sRGB,
- 4K,
- vigye a laptopot USB-C/Thunderbolton,
- hobbi CAD, fotó utómunka, videóvágás.
- Több géppel is használnám, így a KVM nagy ajándék lenne.
LG 32UQ85R-W,
BenQ PD3205U, és ergo karos testvére BenQ PD3205UA, amiket kinéztem.

Ezek épkézláb megoldások a problémámra?
Van-e náluk olcsóbb, amit ajánlanátok?

Köszönöm.

(#132178) sztivo válasza Franz51 (#132176) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Response time "Fast" legyen.

(#132179) sztivo válasza mothra (#132177) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

KVM le szokta szűkíteni a lehetőségeket. Lenovo T32p-30 belefér és tudja a 99% sRGB-t, van KVM, USB-C is, tud tölteni 75W-tal :) BenQ 90W, és van Calman/Pantone certije (hobbi szinten nem tudom van-e rá szükséged [fotós munka]). Szvsz nem éri meg a 70 ezres felárat (szerintem), ha amúgy csak hobbi az utómunka, és nem kell profi színhelyesség. Kalibrálni bárhol tudnak.

[ Szerkesztve ]

(#132180) Franz51 válasza sztivo (#132178) üzenetére


Franz51
tag

Köszönöm sztivo!
Ez a joystickos kezelés megőrjített, de végül az ezredik próbálkozás után sikerült az általad küldött képet elérnem és sikeresen beállítottam a Fast módot. Most majd tesztelem az új beállítást.
Amúgy letöltöttem a Dell Display Manager 2.1 de ott sem tudtam az általad küldött képet elérni. Vsz én vagyok béna.
Azt még kérdezném, hogy ha 75 Hz váltok mekkora az érdemi változás?
Még egyszer köszi.
:R

(#132181) sztivo válasza Franz51 (#132180) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát, ha 60 fps-es felvételt nézel, akkor ott a 60Hz a legjobb, 75Hz-nél már tearing (képtörés lehet), mert többször frissít, mint amennyi képkocka van. De 30 fps-es videóra is jó, egy a lényeg, a 30 vagy 60 többszöröse legyen, tehát a második legjobb a 120Hz lenne (ha 60 fps-es felvételt nézel). De teszteld le, mert ez is sokat kell hogy dobjon :) nem egy rossz monitorod van, nem terelnélek újabbra egyelőre. Akár YouTube-on is vannak 60 fps-es videók, ott is ki tudod próbálni.
Bár az is igaz, hogy hivatalosan 8ms válaszideje van, amit talán a "Fast" beállítás letornáz 5ms-ig, de tényleg próbáld ki, és ha nem jó, akkor megyünk az új monitor irányába.
Bár nálad még minimálisan az is probléma lehet, hogy QHD-n nézel esetleges FHD felvételt, ami ugye nem egyezik meg képpontról képpontra, de az maximum egy kicsit homályosabb megjelenítést eredményez, de akkor sem ghosting-ot (szellemkép/mosódás).

[ Szerkesztve ]

(#132182) Franz51 válasza sztivo (#132181) üzenetére


Franz51
tag

Köszönöm szépen, sokat segítettél!
Tesztelem az új beállítást, majd jelentkezek.
Legjobbakat!

(#132183) sztivo válasza Franz51 (#132182) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Igazán nincs mit :R

(#132184) wurci válasza wurci (#132165) üzenetére


wurci
tag

Sziasztok, szép jó napot!

Erre az esetre tudnátok valami jót ajánlani?

Köszönöm!

(#132185) lostprophet


lostprophet
aktív tag

Sziasztok!

Épp 1440p-s monitor vásárlása előtt állok, és épp leárazták a korábban többször megemlített Gigabyte M27Q-t (M27Q-EK Rev. 2.0) verziót 249 EUR-ra.

https://www.neobyte.es/gigabyte-m27q-ek-rev-20-monitor-27-qhd-ips-165hz-7694.html

Ajánlott ez az új Rev 2.0-ás változata, vagy van valakinek tapasztalata vele?

[ Szerkesztve ]

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#132186) sztivo válasza lostprophet (#132185) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

Ajánlottabb, mert az eredeti nem RGB, hanem BGR szubpixel elrendezésű volt, ami homályos szöveghez vezetett, ellenben Sharp panel volt gyönyörű színekkel, csak hát játék/filmen kívül nem volt használható nagyon másra, sokakat zavart a homályos szöveg. Ennyiért pedig ajándék.

wurci
Ennyiért belefér az Acer VG270Ub és Samsung S27B610EQU QHD felbontással, 75Hz.

FHD-ban pedig:
LG27GN60,
MSi MD271P, MP273P, MD 272P
Dell S2721H(N/S)
HP P27h G5

[ Szerkesztve ]

(#132187) svédország13


svédország13
csendes tag

Sziasztok! Szeretnék vásárolni egy 1440p-s alapokon nyugvó konfigurációt és ehhez lenne szükségem egy minőségi monitorra. Segítségeteket előre is köszönöm!
Különböző számítástechnikai fórumokon a következő termékeket dicsérték, de szeretném a Ti véleményeteket is kikérni, mint tapasztalt szakértőkét. Illetve arra lennék még kíváncsi, hogy megéri-e olyan üzletben vásárolni, ahol van pixelgarancia az adott monitorra?
1)LG ULTRAGEAR 27GR75Q-B
2) ACER NITRO XV272UKVBMIIPRZX
3) ASUS TUF GAMING VG27AQ
4) GIGABYTE AORUS G27Q-EK

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100.000 Ft-120.000 Ft (szükség esetén 120.000 Ft környéke még beleférne a költségvetésbe)
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
2560 x 1440 (QHD/WQHD), 27", 144 Hz (döntően single player játékokkal játszanék, nem tudom ebben az esetben is ajánlott/szükséges-e az ilyen magas Hz, de gondolom ártani nem árt :D)
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játékra (single player játékok leginkább: Witcher széria, Cyberpunk, Hogwarts legacy, illetve időnként Word of warcraft). Ezen kívül videószerkesztésre is szeretném használni.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Még nem rendelkezem vele, de szinte biztosan AMD RX 6800 XT/7800 XT közül lesz valamelyik.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Dönthetőség, állítható magasság fontos számomra. (a forgathatóság kevésbé)

(#132188) steewcv65


steewcv65
őstag

Sziasztok!

Mini led vagy oled monitorra van alternativa, ami 29-30 col kornyeken van(2560x1080)?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#132189) Luck Dragon válasza svédország13 (#132187) üzenetére

Szia.
Ajánlanék a listán szereplő monitorok mellé még egy MSI G272QPF modellt is, de ha listáról kellene választani akkor LG ajánlanám , ha tényleg fontos a dönthető része is.

steewcv65
Ebben a méretben nincs, de 27”-ban annál inkább , (2560X1440) felbontással .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132190) lostprophet válasza sztivo (#132186) üzenetére


lostprophet
aktív tag

Köszi szépen! Egyébként ez a Rev 2.0-ás típus mennyire hajlamos döglött pixellel érkezni? Mert a sima 1.0-nál rengeteg kommentet láttam Amazonon is, hogy 1-2-3-több döglött pixellel kapták kézhez.

[ http://lostprophet.hu ] Játék és számítógépes programfordításaim oldala

(#132191) svédország13 válasza Luck Dragon (#132189) üzenetére


svédország13
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm!

(#132192) steewcv65 válasza Luck Dragon (#132189) üzenetére


steewcv65
őstag

Azt tudom , illetve van még 34 uw-ban is , de ez a méret a legjobb számomra....
Remélem azért elmennek ebbe az irányba is :S

Te mit vennél és miért: mini led vs oled?

#MSI B550 Gaming Plus# Amd Ryzen 5800x3D# Kingston Renegade 3733mhz cl15 #Fractal Lumen S28#Nitro+ 7900 XT #Seasonic Focus Gold 850W# HYTE Y60# Keychron Q3 Silent Peach#Epomaker Th80Pro#Razer Pro Click#Rog Cetra#34" Odyssey OLED G8 G85SB #Google Pixel7

(#132193) sztivo válasza lostprophet (#132190) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Aki itt vett eddog, neki nem volt. A Rev 1.0 mint mondtam, Sharp paneles volt, a mostani pedig ha jól tudom AUO. Pontosabb statisztikával talán az oaziscomputer rendelkezik :P Külföldről rendelnéd idehaza?

[ Szerkesztve ]

(#132194) Luck Dragon válasza steewcv65 (#132192) üzenetére

Az én esetemben attol fugg milyen modellről lenne szó és a benne levő panelt ki és milyen módon állította elő . Bár nem tartom magam finnyásnak ezen a terén . De ebben a kategóriában azért már néznem a dolgokat .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132195) sztivo válasza Luck Dragon (#132189) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Mindegyik dönthető :P

Acer és Asus 10 bit-re is képes, ha számít. Ezt a Gigat annyira nem javasolnám, az M27Q ettől sokkal jobb.

[ Szerkesztve ]

(#132196) Luck Dragon válasza sztivo (#132195) üzenetére

Akkor is az LG :P

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132197) svédország13 válasza sztivo (#132195) üzenetére


svédország13
csendes tag

Köszi szépen neked is! Az M27Q már meghaladja a költségkeretemet. Esetleg, ha lenne valami normális leárazás. (black friday)
A tapasztalatotok alapján érdemes a black friday idejére időzíteni a PC, monitorvásárlást? Olvastam már mindenfélét erről... Van aki szerint még drágult is az adott termék.

(#132198) Luck Dragon válasza svédország13 (#132197) üzenetére

Igaziból bolt függő , de nagy leárazásokat nem várnék , ha csak nem történik valami isteni csoda.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132199) iszoke válasza Luck Dragon (#132198) üzenetére


iszoke
senior tag

ha csak nem történik valami isteni csoda

Pl. erős forint?

(#132200) Luck Dragon válasza iszoke (#132199) üzenetére

Ez is nézőpont kérdése kinek jó vagy éppen rossz a forint gyengülése vagy éppen megerősödése . De BF esetén csak annyit nyernél , hogy nagyobb vagy magasabb tételben tudnál gondolkodni , ellenben (szerintem) ezt BF kívül is megtudod akkor már tenni. Hiszen jelentős különbséget nem fogsz tapasztalni.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.