Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#132251) sztivo válasza iszoke (#132246) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Akkor miért nem a legjobb? :) ha nem pixeles. Írd már meg légyszi, mert kíváncsivá tettél. Ilyen kártyával nem lesz jó a 4K, továbbá semmi rossz nincs benne, lehet filmezés/távolság miatt kell neki 32", vagy mert így másabb az UI, nem kell apró szöveget olvasni, árban is olcsóbb, mint egy 4K120 gaming kijelző, ezzel a kártyával több fpst tud produkálni.
De tényleg kíváncsi lennék mi a baj vele, miért nem jó választás ;)

[ Szerkesztve ]

(#132252) sztivo válasza olisadebe (#132247) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Veheted a kiszemelteket nyugodtan. Valami oka biztosan volt, hogy miért 32"-t nézegettél, ilyen indok nélküli állításokra meg ne alapozz.
Viszont segítene, ha megindokolnád a méretet, a felbontást a játék/kártya/fps szám hármas miatt sejtem. Milyen játékokkal játszol, PC/konzol?

(#132253) Harcipocok84


Harcipocok84
junior tag

Sziasztok!

Monitort váltanék. Jelenleg egy Acer Nitro VG271UPbmiipx-m van, amivel igazából nincs is bajom, de nagyobbra váltanék.

Játékra használnám, 32' körüli érdekelne.
Ami mindenképpen fontos, hogy legalább 144Hz legyen. Hozzászoktam, jó :D
Az ívelt nem tudom mennyire zavaró? A mostani IPS panelű, egy VA nagyon nagy visszalépés lenne? Max. 150e-et szánnék rá

(#132254) sztivo válasza slycugel2000 (#132250) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Na, kezdjük ott, hogy van a G-Sync, ami egy külön hardver a monitorban, ezeknek több szintje van, de ebbe ne menjünk bele jobban, mert nem egészen releváns. Az AMD FreeSync, ahogyan a nevében is benne van Free (nem ingyenes értelemben véve), azaz szabad szoftver, ami a VESA Adaptive Sync-en alapul.
Mivel a G-Sync modul elég drága, és ne kelljen kétféle monitort gyártani, a gyártók átálltak inkább csak a FreeSync-es monitorokra, az nvidia pedig lehetővé tette a drivereiben, hogy a 10x0 szériától felfelé működjön a FreeSync úgy nevezett G-Sync compatible néven (arra már nem volt egó, hogy AMD/VESA Sync compatiblenek hívja és hasonlók). Tahát olyan nincs hogy neked Free vagy G megy, te a Free-t használod ezzel a kártyával, csak így hívják, hogy G-compatible. Igazi hardveres G-Sync nagyon drága, AMD videokártyával használva nem igazán kompatibilis (néhány kivétel), és ritka is már.
A FreeSync 48 Hz-től felfelé működik csak. LFC támogatás (FreeSync Premium-tól felfelé, az ami 48 fps/Hz alatt produkál egy olyat, hogy megkettőzi a képkockát, így 40 fps helyett 80 képkocka lesz, vagyis 80 fps-ed, amit ha jól olvasok tökéletesen működik is nálad, ennek ilyennek kell lennie, mert a 40 fps már szaggat, a 80 nem.
Az extended mode az arra hivatott, hogy a Sync range-jét még lejjebb viszi, egészen 30 fps/Hz-ig.
Valós 1 Hz-től felfelé csak a hardveres G-Sync modul tud szinkronizálni, aminek szerintem értelme = 0 :)
Limitálni mindenképp érdemes, mivel 165Hz-es a monitorod, limitáld 162-re, különben "kicsúszik" a sync rangeből. Itt egy link, hogy hogyan állítsd be rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#132255) sztivo válasza Harcipocok84 (#132253) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Nem zavaró, csak a kérdés, hogy milyen játékokkal játszol. Minimális smearing-et elviselsz-e, vagy neked kompetitív színvonalú válaszidő kell, ez a VA velejárója.
MSi G32CQ4, Asus VG32VQR, Dell S3222DGM ezek vannak kb íveltbe, + LG 32GN650.

IPS:
Acer XV3222QU, XB323QUNV

(#132256) Harcipocok84 válasza sztivo (#132255) üzenetére


Harcipocok84
junior tag

A folyamatosság/válaszidőre nagyon érzékeny vagyok... Tudom hogy nem helyes szó rá, de a delay-t nem tudom elviselni. Akkor a VA alapból kiesik számomra?

(#132257) olisadebe válasza sztivo (#132252) üzenetére


olisadebe
tag

Szia ..igazából a mérete végett kellett volna ,hogy a nagyobb talán mindig jobb ..Eddig 27" monitorom volt 2560 x 1440 felbontással 144 fps,és 1m/s válaszidőval ha jól írom samsung G5 volt AV panelos ..Most jobbat szeretnék venni ha már úgy is kell .IPS panelos talán jobb lehet ..
60cm -re lenne a monitor ..játékra is alkalmaznám

.Jelenleg Gigabyte AORUS elite ac Z490.Gigabyte RX 6700 XT. 11900K.4x8GB 3200Mhz gépem van ..de ez változhat

(#132258) BioNiCMaN válasza Harcipocok84 (#132253) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Egy XV340CK-ra nézz rá, 34", 27-es magasság, de jóval szélesebb. 3440x1440

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#132259) slycugel2000 válasza sztivo (#132254) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi! Akkor ha jól értem:
1. Állítsam át Extended-re, hogy 30-ig lemenjen a támogatás (48 helyett).
2. 165 fps feletti játékoknál limitáljam 162-nél, a link alapján.
3. Semmilyen esetben nem szükséges a 165Hz-nél lejjebb vinnem a frekit a monitoron.

Ezt nem értem még, hogy akkor ez így jól működik szerinted?
30-60 fps között 62-165Hz között ugrál (ha csak duplázás van, akkor miért megy fel 165-ig?
60-80 fps között 120-160Hz között ugrál (ez 48 felett van tehát már követnie kellene, nem duplázni, nem?)
70-165 fps között már követi

(#132260) iszoke válasza olisadebe (#132257) üzenetére


iszoke
senior tag

60 centiről elég közel lennél egy akkora monitorhoz, ha a felbontás nem is zavarna, a képernyő szélét akkor is nehezebben látnád be.

(#132261) sztivo válasza Harcipocok84 (#132256) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szerintem ki :K

olisadebe
És még elviselnél nagyobbat? A jelenlegi sincs túl messze :N

slycugel2000
1. igen, mert így csak 60-ig engedné le, papíron
2. igen
3. nem, hiszen erre van a Sync :)

Pont fordítva működik? Azt kizártnak tartanám, de előbb alkalmazd a fenti beállításokat. Alatta kellene csak duplázzon, felette nem. 165Hz ingame van, vagy menüben? Vagy hogy képzeljem el, szaladsz a játékban, és ekkora kilengéseid lennének, hogy egyszer 30 fps, máskor 100+?

BioNiCMaN
Ez jó monitor, szoktuk is javasolni, HA erre lenne igény (21:9).

(#132262) scyllarus válasza iszoke (#132260) üzenetére


scyllarus
veterán

32" FHD van jelenleg :D Na, ez már pixeles tényleg, de simán belátom.

"Nem biztos, hogy mindig tisztán látjuk, de Istennek terve van velünk. - Igen, tudom. De miért hiszi mindenki, hogy ez a terv jó?" Lucifer - A Priest Walks Into a Bar

(#132263) slycugel2000 válasza sztivo (#132261) üzenetére


slycugel2000
tag

"165Hz ingame van, vagy menüben?"
Mindig ingame nézem, a menüben sokszor zavaros az adat. Betöltöm a pályát és ott nézem, úgy, hogy forgok/megyek a karakterrel.
Az fps-t FRAPS-szal vagy Bandicam-mel nézem (FRAPS néha nem müxik).
A Hz-et pedig a monitor beépített "FPS counter"-jével.

"Vagy hogy képzeljem el, szaladsz a játékban, és ekkora kilengéseid lennének, hogy egyszer 30 fps, máskor 100+?"
Nincs ekkora kilengés az fps-ben, ott max 20-30fps a sáv, amiben mozog, a nagy kilengés a HZ-nél van (62Hz-165Hz), amit a monitor FPS counterje mutat, miközben a FRAPS/Bandicam csak max 20-30 fps kilengést mutat (pl. 40-60fps között mozog).

De OK, megcsinálom a beállításokat és újra tesztelek.

[ Szerkesztve ]

(#132264) sztivo válasza slycugel2000 (#132263) üzenetére


sztivo
Topikgazda

"[Adaptive-Sync]/ [FreeSync Premium]: Provides seamless and natural images in a gaming environment. Note
that the screen flickering may occur intermittently in a specific gaming environment.
- [Extended]: Enable wider frequency range of [Adaptive-Sync]/ [FreeSync Premium] function than basic mode. The screen may flicker during the game play.
- [Basic]: Enable basic frequency range of Adaptive-Sync/FreeSync Premium function.
- [Off]: Adaptive-Sync/FreeSync Premium function off.
Supported Interface: DisplayPort (Adaptive-Sync), HDMI (FreeSync Premium).
Supported Graphic Card: A graphic card that supports NVIDIA's G-SYNC or AMD’s FreeSync is necessary.
Supported Version: Make sure to update the graphic card to the latest driver.
For more information and requirement, refer to NVIDIA website (www.nvidia.com) and AMD website
(www.amd.com)."
Elvileg a mezei VESA csak 60-ig engedi le, extendedbe lejjebb.

Ezt is nézd meg]

[ Szerkesztve ]

(#132265) slycugel2000 válasza sztivo (#132264) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszi, nézem a linket!

"[Extended]: Enable wider frequency range"
Annyira bírom, hogy mindenhol ennyit írnak, hogy szélesebb tartomány, de konkrét herzeket sehol sem. Nehezükre esne leírni, hogy pl: basic: 60-165Hz, extended: 30-180Hz?

(#132266) iszoke válasza scyllarus (#132262) üzenetére


iszoke
senior tag

Ennél még a 45" LG OLED is nagyobb pixelsűrűséggel bír. :DDD Van valakinek amúgy olyanja itt?

(#132267) slycugel2000 válasza sztivo (#132264) üzenetére


slycugel2000
tag

A link, amit küldtél, a FreeSync HZ counter mismatch-nél azt írja, hogy a monitorba épített Hz olvasó nem biztos, hogy valid értéket mutat, ezért használjunk valamilyen külső eszközt erre.
Az MSI Afterburner és az RTSS az csak frame rate-et tud nézni, mivel nézzem hozzá a monitor VRR-t, hogy mennyire matcheli az aktuális frame rate-et?

(#132268) slycugel2000 válasza sztivo (#132261) üzenetére


slycugel2000
tag

@sztivo

Megcsináltam a link szerint a beállításokat: Extended Adaptive Sync, driver szinten VSnyc ON + 162 fps limit, ingame VSync OFF. Plusz korábban, amikor teszteltem, akkor közben a második 60Hz-es monitorom is aktív volt, szerintem az is bezavart, most azt kilőttem. És már az MSI Afterburner/RTSS-sel mértem a frame rate-et és továbbra is a monitor saját FPS counterével a Hz-et. Így ezt tapasztaltam:

25-38 fps-nél kb. 80-110Hz között ugrál (de néha pillanatokra felmegy 160Hz-re is), vagyis ha 30 alá is eshet az fps, akkor szerintem háromszorozza a Hz-et.

36-48 fps-nél kb. 75-95Hz között ugrál, vagyis ha 30-60 között van az fps, akkor duplázza a Hz-et

Ha pedig stabilan 60fps felett van, akkor a Hz követi a frame rate-et.

Gondolom akkor így minden stimmel, így kell működnie, ugye?

Ui: Akkor te sem tudsz külső appot/módszert az aktuális VRR Hz mérésre, csak a monitor sajátját, ugye?

(#132269) sztivo válasza slycugel2000 (#132268) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szerintem ez már így rendben van :K

Abban is van valami, hogy a második monitorod bezavart, az teljesen jogos. Alapból a multi frissítés még bugos nvidiaval, talán Win11 alatt lett jobb, de ha egyik 60 másik 165Hz, akkor simán lehetett ez is gond.

Hát őszintén, én is csak a rivatuner/afterburner kombot használtam, még a core2duo időszakban frapset, ma meg már amikkel játszom, azoknak van saját ingame mérője, de nagyon ritkán esek be 48 fps alá, hogy egyáltalán az LFC nálam menjen (FS Premium). Elvileg van a monitoromban is számláló, de még sosem próbáltam ki, mert szerintem minden megy flottul szinkronban. De véleményem szerint nálad minden rendben, ennek így kell mennie, úgyhogy ne foglalkozz vele ha úgymond nagyon ingadozna. Ha lenne egy komolyabb VGAd (vagy CPU bottleneck-ed van?) akkor sose fogsz majd beesni, hogy egyáltalán ezzel foglalkozz a jövőben :)

[ Szerkesztve ]

(#132270) SoulReaver válasza sztivo (#132230) üzenetére


SoulReaver
veterán

Jó nehéz ez a monitor vásárlás :D

VA panelos, 32", 2560x1440, ívelt és csak a G7-et hozza. Még a Gsync is jó lenne, de 200 alatt sem ártana maradnom.

(#132271) sztivo válasza SoulReaver (#132270) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát nem egyszerű, de volt a topik leírásában anno egy jópofa kép, "life is too short to use shitty monitors" :DDD

(#132272) SoulReaver válasza sztivo (#132271) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez igaz, de az ember jön egy tervel, aztán át kell húznia, mert amit szeretne, az többe kerül.. :D

Anno 250k-ért vettem egy 55" 4K tv-t, most egy 32" monitort vegyek 200k-ért?
Ezen kell átrágnom magam csak és megveszem... :DDD

(#132273) Luck Dragon válasza danih (#132249) üzenetére

Mivel elsődlegesen munkára lesz, továbbra is 75Hz office monitort javasolnék. Mert afelett ebben az árkategóriában inkább gamer monitorokat találunk kevesebb szem védelmi technológiával.

(1-4) közötti ms válasz idejű panelt szeretnél 100hz++ megoldással ami az árba is belefér, rendelkezik sync-el és a HUB-al akkor sem lehetetlen. Akkor BenQ Mobiuz EX240 & GIGABYTE G24F-2 & Acer Nitro XV253QP modelleket javasolnám.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132274) Luck Dragon válasza SoulReaver (#132272) üzenetére

Összefoglalóban van egy általános ár/kategória lista pont az elején , hogy hol tartunk a piacon. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132275) sztivo válasza SoulReaver (#132272) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Jaaj nem is az anyagiakra gondolok, hanem hogy tényleg sikerüljön megtalálni a jót. Én kezdtem a 144Hz+ életet egy Dell-el, kifolyt a szemem tőle. Most van egy Gigam, ettől nincs bajom, de erősen gondolkodom a VA irányába a jobb feketék miatt :) persze számít az ár is, de anno én is úgy voltam, hogy meghúzok egy vonalat egyelőre. Vasam se lenne a magasabb felbontáshoz, aztán félek, hogy hiába a Sync, csak 60-70 fps-t tudnék produkálni, az meg már... :N

[ Szerkesztve ]

(#132276) Luck Dragon válasza sztivo (#132275) üzenetére

Mi az elképzelés? :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132277) sztivo válasza Luck Dragon (#132276) üzenetére


sztivo
Topikgazda

BenQ EX240N-t nézegetem, ha maradok FHD-n :) bár annyira nincs is vészes ára, hogy nagyon nézegetni kelljen :P ekkora méretben pedig az ív inkább zavaró szerintem,
QHD-n max 1500R-ig mennék le, ha már VA, így sok opció nincs, de ahogy követem a piacot, VA vonalon már alapból szűk a felhozatal.
MSi G27CQ4 (E2 nélküli változat) nincs, talán Asus VG27WQ, Giga G27QC-ből csak az A végű változat elérhető, Sync nélkül, a GS27QC nem állítható, kart nem akarok egyelőre,

(#132278) Luck Dragon válasza sztivo (#132277) üzenetére

Nálam most ez --> [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132279) danih válasza Luck Dragon (#132273) üzenetére


danih
addikt

És azt nem tudod, hogy az általad eredetileg ajánlott 2 Asus modell miért drágább, mint az Eye Care termék vonalban elérhető egyéb, néha ránézésre jobb speccel bíró Asus monitorok?

(#132280) Luck Dragon válasza danih (#132279) üzenetére

Melyikekre gondolsz? Mint "Eye Care termék vonalban elérhető egyéb, néha ránézésre jobb speccel bíró Asus monitorok?" :)


A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132281) sfefe válasza sztivo (#132277) üzenetére


sfefe
őstag

Vegyél OLED -et nekem bejött hálisten.... :) ( tudom még sajna nem annyira baráti az ára, de jövőre lehet jobb lesz jön egy csomó Oled)
Bár ez egyik ugye csere lett de most faszának tűnnek ..
Ezt Én 120hz-re állítottam ( 240max van) vga-m is gyenge még hozzá...
(Páromnak is ennyire de neki is kell bele VGA a proci marha karcsú hozzá )

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#132282) danih válasza Luck Dragon (#132280) üzenetére


danih
addikt

Asus magyar weboldalán lehet szűrni eye care vonalra és 24-es méretre. Egy tonna monitor van ott :)
Átgondoltam a hubot és annyira nem fontos, túl sok lehetőséget zár ki...

[ Szerkesztve ]

(#132283) Luck Dragon válasza danih (#132282) üzenetére

Az szuper, csak így elég nehéz definiálni a két ajánlottat bármilyen másfajta eyecare Asushoz.

Lehet olyan eltérések lesznek, mint a beépített szoftveres okosságok, vagy mag a panel Hz-e vagy éppen fényereje vagy annak bevonata, szintér lefedettségé, LUT értéke.
Vagy fizikai paramétereiben , magasságállítás, dönthetőség, pivot .
De az is lehet , hogy csatlakozok terén van előre lépés, pl DP- ami (all-mode) képes. (tölt, kép, videó anyagok egyidejű kiküldése és fogadása)
Tartozékok sokasága) stb-stb. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132284) slycugel2000 válasza sztivo (#132269) üzenetére


slycugel2000
tag

Rendben, köszi szépen!

Ezeket az alacsony fps értékeket (25-38 és 36-48) a The Last of Us-nál mértem, 1440p Ultra és High-on, azért a többi játék jobban megy :)

Igen, az a gond, hogy a GPU/CPU frame rate-et sok game és SW méri, de a monitor konkrét Hz-ét, hogy a VRR/FreeSync hogyan követi ezt le, azt egyelőre csak a monitorba épített számláló tudja mutatni, ami ugye nem teljesen megbízható, ahogy írták.

CPU bottleneck-em biztos nincs 1440p-n (i9-9900K, no OC), az mindig kb. 20-30% usage-et mutat, a GPU-m, ami kevés hozzá (GTX 1080), ez általában 99%-on pörög :D

Bocsi, még 1 db kérdés, aztán tényleg leállok: miért írja az AMD, hogy az én konkrét monitorom (LG 27GP850) Freesync tartománya 48HZ-165Hz, amikor a monitor minimum refresh rate-je 60Hz?
Vagyis 60Hz alá nem fog tudni menni a VRR-rel sem, gondolom ezért van nálam az, hogy ha 60fps alá esik a frame rate, akkor nem leköveti ezt pntosan, hanem akkor duplázza a frame-eket és ugyanezért a 30 alatti fps-nél pedig triplázza, mert akkor már a duplázás sem lenne elég.

[ Szerkesztve ]

(#132285) iszoke válasza sfefe (#132281) üzenetére


iszoke
senior tag

Jönni fog, bár az alsó hangon még minimum fél év, rosszabb esetben egy év. Arra sem számítanék, hogy a mostaniak sokkal olcsóbbak lesznek, mivel az alapárat tudtommal ritkán csökkentik a gyártók az újak pedig várhatón hasonló árfekvésben lesznek, mint a jelenleg kapható 42" monitorok. IPS ehhez képest feleannyiba fájna attól függően, milyet veszel.

(#132286) zodo


zodo
nagyúr

Sziasztok!

Lehet nem itt kellene kérdeznem de talán ez a leginkább témához illő.
Adott egy HP 14s-fq0017nh laptop HDMI 1.4b csatlakozóval.
Másik egy korábbi Dell P2414H-ra amin Displayport 1.2 van.

Vettem egy ilyen kábelt link de nem észlel új kijelzőt a Windows.
Nem néztem utána azt hittem visszafelé kompatibilisek.
Most néztem csak hogy van olyan kábel ami csak egy irányba küld jelet de mienknél nem írt ilyet a leírásban.
Milyen kábel kellene nekünk?

(#132287) sfefe válasza iszoke (#132285) üzenetére


sfefe
őstag

Én már vettem nem is nézem majd az újakat mennyibe kerülnek :)

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#132288) iszoke válasza sfefe (#132287) üzenetére


iszoke
senior tag

Pontosan melyiket vetted? (lehet mondtad valahol, csak telóról nem tudok könnyen átlapozni egy csomó oldalt).

(#132289) sztivo válasza zodo (#132286) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Kétirányúról nem tudok, ha marad ez a monitor, egy szimpla DVI-D - HDMI aljzatra lesz szükséged (meg egy HDMI kábelre, ha nem lenne), vagy akár olyan kábelre, aminek egyik vége DVI-D a másik HDMI.

[ Szerkesztve ]

(#132290) slycugel2000 válasza slycugel2000 (#132284) üzenetére


slycugel2000
tag

@sztivo
Jaj, és még egy kérdés:
Érdemes átállítanom a bitmélységet 8 bitről 10 bitre ezen a monitoron (LG 27GP850), ha 1.4-es display porton 165Hz-en használom? Ha igen, azt hol kell megcsinálni?
Köszönöm!

(amúgy Viber alatt 50Hz-et ír ki a monitor számlálója, akkor mégis be tud menni 60Hz alá?

[ Szerkesztve ]

(#132291) zodo válasza sztivo (#132289) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszönöm.
Utóbbi szimpatikusabb ajánlat csak azt hittem egyszerűbb lesz az újabb aljzatokkal.
Eszembe nem jutna hogy manapság csak egy irányba futnak a jelek.

(#132292) Luck Dragon válasza slycugel2000 (#132290) üzenetére

Az NVIDIA Control Panel-ben a bit mélység beállítását általában a “Display” vagy “Display Settings” részleg alatt találhatod. Azon belül pedig a “Change resolution” (Felbontás módosítása) vagy hasonló nevű opciók között keress olyan beállítást, amely lehetővé teszi.
Külön ablak lesz rá, meg fogod találni .

amúgy Viber alatt 50Hz-et ír ki a monitor számlálója, akkor mégis be tud menni 60Hz alá?
Képes. Viber mint szoftveresen van így állítva így képes le kezelni a monitorod / annak sync-e / VGA -ád együttese .
Valahol fentebb mintha említette is volna neked Sztivo a minimum értéket amire képes lemenni . Talán 38?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132293) sfefe válasza iszoke (#132288) üzenetére


sfefe
őstag

LG 27esét...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#132294) sztivo válasza slycugel2000 (#132284) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Mert a FreeSync 48 Hz-től működik, a VESA szabvány 60Hz-től felfelé. Ezért kell extendedre állítanod, hogy teljesen kompatibilis legyen a FreeSync/G-Sync compatible móddal, így lejjebb engedi.
Érdemes 10 bitre állítani, mert így nincs "color banding".

Viber statikus képnek felel meg, ha a Viber alkalmazás csak 50 fps, akkor ott ragad.

[ Szerkesztve ]

(#132295) Zoleee83


Zoleee83
addikt

Tudnátok kérlek segíteni abban, hogy milyen monitort érdemes vásárolni, ami jó lenne Series X-hez, később PS5-höz/PC-hez?

Elsődlegesen munkára használnám laptop kiterjesztett képernyőként, illetve a Series X-emhez.

43" 4k tv-ben gondolkodtam, de nem tudom, nem lenne-e túl nagy 110-130 centiről nézni, mi a véleményetek?

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#132296) Luck Dragon válasza Zoleee83 (#132295) üzenetére

Szia.
Először légyszíves az összefoglalóban található 10 pontra válaszolj , mert így igen tág fogalom az egész .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132297) iszoke válasza Zoleee83 (#132295) üzenetére


iszoke
senior tag

Nem monitor ugyan, de gondoltál már LG C2 tévére? Az általad említett távolság elvileg elég.

[ Szerkesztve ]

(#132298) Zoleee83 válasza Luck Dragon (#132296) üzenetére


Zoleee83
addikt

Rendben, bocsánat, jogos a kérés, közben elolvasom az összefoglalót is! :K

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Max 100-150k
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Ezt nem tudom pontosan, 100-130 centiről nézném, 43"-os 4k tv volt még tervben, emiatt hezitálok mi a jó megoldás, talán 27-32"
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, VA
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Mindkettő szóba jöhet, szemben ülök majd vele, nagy íróasztalnál
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Kiterjesztett monitorként Home office-ban munkára (nem grafikai) + játék, ami jelenleg Series X, később PS5 (itt a felbontás miatt lehet kérdés mit kezel a PS5
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
- Notebook, Series X/PS5, ha PC lesz az Nvidia lesz 3070-től fölfelé
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Jó ha van az Xbox miatt, de nem létkérdés
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Mindegy
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság állítás, dönthetőség jó lenne, vagy ha nagyobb méret mehet a falra is, van hely

Nem monitor de ez volt az első gondolatom: Philips 43PUS8007 Ambilight, kérdés hogy a 43" nem túl nagy-e ehhez a nézési távolsághoz.
Tényleg nagyon köszönök minden tanácsot! :B

[ Szerkesztve ]

* You can't stop me to love the world with all its lies - Guano Apes *

(#132299) slycugel2000 válasza Luck Dragon (#132292) üzenetére


slycugel2000
tag

Köszönöm!

(#132300) Luck Dragon válasza Zoleee83 (#132298) üzenetére

Eme összegért első körben egy olyan megoldást javasolnék ami 27” + 2K felbontással bír . Itt talán kapunk egy alap szintű VesaHDR 400-at, na meg ha 120 fps szeretnéd kiaknázni akkor itt meg is tudnánk tenni.

Második opció ugyan ez lenne mint az első csak 32”-ban megnézzük mi lenne a logikus és egyben ajánlható modell.

Harmadik , amit nem ajánlok. Minél nagyobb átmérő , valamilyen felbontással. Valamilyen gyártótól .

Negyedik opció maradsz inkább tv fronton . Ott megfelelő átmérőt /Hz-et es csatlakozóval lesz talán ellátva , hogy minél jobban ki tudnád aknázni a box-ot.
Erre vonatkozóan akkor célszerű lesz a Milyen TV-t vegyek topikot felkeresni.

Melyik opció legyen ?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.