Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131651) partxxx


partxxx
tag

Sziasztok!

Feleségem igényt tart a monitoromra (LG 34UM65-P) és így vennem kell egy másikat

minden tanácsot meghallgatok, hátha elsiklottam más példányok felett
eddig a befutók, de nem tudok dönteni
GIGABYTE M34WQ
Dell S3423DWC
1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~220k, nagyon max 250; oázisnál kalibrálva
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32-34"+; UW-QHD/4k; 21:9 szélesvászon nagy előny
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
eddig IPS-t használtam, de lehet VA is
déli fekvésű helyiségben használom, de ha besüt a nap leengedem a redőnyt
sötétedés után mindig kapcsolok valami ambient fényt
nem szeretem ha csak a monitor világít, egy idő után nagyon lefárasztja a szemem
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Mindegy.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
home office
electrical CAD (Altium Designer), nagyon sötét alapon színes vonalakat kell húzni precízen
youtube videók, néha megnézek egy filmet, ritkán játszok (Factorio, Kerbal Space Program, Witcher3, ARPG) semmi FPS
ha foglalt a TV a PS5-t is rákötném (God of War, Cyberpunk, Witcher, Death Stranding stb)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RX560, freesync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Display Port az asztali géphez
USB-C uplink és ALT DP a céges laptophoz, Power Delivery szerintem nem lenne elég a töltéshez a gyári dokkoló dupla USB-C

KVM !! fontos
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
legalább HDR Ready
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
nem fontos, de ha egy kicsit dönthető vagy emelhető az jól jöhet

Köszönöm a válaszokat előre is

(#131652) Freezee


Freezee
senior tag

Sziasztok!

Úgy néz ki lett egy kis fehér folt a Acer Predator XB32 -ben, amit lecserélnék.
Segítség kellene mert nehezen találok számomra megfelelőt.
A SAMSUNG ODYSSEY G7 S32BG700-et néztem de a többi márkával, ami hasonló tudás de olcsóbb nincs tapasztalatom :(. ( Asus, BenQ, MSI stb ). Alternatívaként a SAMSUNG ODYSSEY NEO G7 LS32BG750NP néztem de nem tudom, hogy az IPS vs VA és más háttérvilágítás ad annyival többet mint amennyivel többe kerül? Nem ragaszkodok márkához a tudása érdekel.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
- 400.000 ig max
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
- 32" minimum ,
- 4k minimum vagy nagyon aközeli. A 1440p nem jött be :(
- 90Hz-100Hz minimum de nem szükséges a 180 meg 240 Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
- nincs előnyben részesített panel egyedül a TN-t zárnám ki, az OLED otthonni cuccok után nagyon bántja a szemem :(
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
- nem számít
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
- éjszaka munka - nappal játék(főleg stratégiai)/általános
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
- RTX 3080ti így G-Sync lenne fontos
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
- Display port, HDMI szerintem amit használnék a videokártyán
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
- Nem a legfontosabb dolog de ha elérhető lenne használnám a játékokhoz
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
- hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
- ezek nem fontosak, a dönthetőség és magasság állítás ami számíthat maximum

Köszönöm a segítséget.

(#131653) Luck Dragon válasza Taci (#131600) üzenetére

P végződésűben új energiaosztályú tájegységgel rendelkezik.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131654) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Sziasztok! Lecserélném a 3,5 éves 27 colos 2k-s VA-s AOC monitoromat egy 32 vagy 34 colos, VA paneles, 2k vagy 4k-s, 1ms, hangszóró nélküli, G-Sync támogatású vagy Adaptiv-Sync tudó monitorra. RTX kártya mellé megy. Mit ajánlanátok?

(#131655) RazoR


RazoR
veterán

Beüzemeltem az ASUS VG34VQL1B-et.
Hát a 21:9 még mindig egy más világ.
A 165Hz-ről nem is beszélve, igaz a VGA-m nem tudja kihajtani, G-sync működik ahogy kell.
Backlight bleed szinte nincs szerencsére.
Ghostingot eddig nem tapasztaltam.
HDR felejtős, ha bekapcsolom mosottak és fakók lesznek a színek és a fényerő is durván lecsökken valamiért.
SDR-ben 85-ös fényerőn gyönyörű a képe, szerintem színekben hozza az IPS-t, a kontraszt is parádés, a fekete az fekete.
Így 2 nap után ennyi.

(#131656) fenky


fenky
tag

Sziasztok!
"Némi" keresgélés után sikerült 5 monitorra szűkítenem az amúgy tetemes listát:
LG 27GR75Q-B
LG 27GL850-B
ASUS VG27AQ
ASUS VG27AQ1A
GIGABYTE AORUS G27Q

Jelenleg egy 10+ éves Samsung BX2450 FHD monitorom van, biztosan óriási ugrás lenne bármelyik, de segítsetek légyszives, hogy ezek közül melyik esetében kapom a "legtöbbet" az áráért?
Kizárólag PC-n lenne használva mindenféle játékra egy RTX3070-el meghajtva.
Előre is köszönöm a segítséget, illetve, ha van másik tipp, ilyen paraméterekkel (27", 1440p, max. 150ezer ft.) akkor azokat is szívesen fogadom. :R

(#131657) sztivo válasza RazoR (#131655) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Köszönjük! :R
Monitor menüjében van valami HDR-el kapcsolatos beállítás? Windows 10-et használsz? Sajnos normálisabb HDR csak a 11 óta van.

(#131658) sztivo válasza fenky (#131656) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Legtöbbet az LG 850-el kapsz, viszont A GL-t sok helyen nem látom, így a 27GP850P-t mondanám. A 27GR75Q egy budget/belépő kiadás, csak 8 bit-re képes panellel (és még más spórolással). Gigaval az a helyzet, hogy az M27Q sokkal gyorsabb, és ott még KVM Switch is van.

[ Szerkesztve ]

(#131659) RazoR válasza sztivo (#131657) üzenetére


RazoR
veterán

11-et használok, végig próbáltam mindent a monitor menüjében is de hiába.
Annyira nem téma, SDR-el is maximálisan elégedett vagyok.

Nem tudom mennyire adja vissza de:
HDR OFF

HDR ON

[ Szerkesztve ]

(#131660) Luck Dragon válasza RazoR (#131659) üzenetére

Sajnos Vesa400-as HDR esetében ennyire képes , jelentősebb HDR fogyasztás esetén nagyobb panel fényerőre lenne szükség .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131661) RazoR válasza Luck Dragon (#131660) üzenetére


RazoR
veterán

Tudom, ezért is írtam, hogy nem téma, megnéztem milyen (sz@r), kikapcsoltam és el is engedtem a dolgot. :)

(#131662) sztivo válasza RazoR (#131661) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Hát ja, jobb volt, mint lett HDR után. Viszont SDR módban jól néz ki :K

(#131663) Freezee válasza Luck Dragon (#131660) üzenetére


Freezee
senior tag

Szia!
Bocsánat hogy így follow up, de neked lenne ötleted a #131652 kérdésemre esetleg?

Köszi

(#131664) Luck Dragon válasza Freezee (#131663) üzenetére

Helyedben még megnézném a Dell G3223Q & BenQ MOBIUZ EX3210U monitorokat, szerintem jó választás lenne.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131665) sztivo válasza jarvitom (#131638) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

jarvitom
Gigabyte Aorus FI32U (itt van tulajdonos is), M32U
Samsung S32BG700

hiddenroth
Nem tudom ezt hol olvastad, de egy ilyen monitor megegyezik egy 23" 1080p kijelzővel, csak szélesebb, ez még bőven nem a borzasztóan pixeles kategória. 34"-ban már inkább, 38"-ban pedig... :DDD
LG monitorjai közül bármelyiket, felszereltség és funkció függőek a modellek. 29WN600 pl egy jó alap.

Balazs_
Samsung S60A széria van (ezekből ki lehet fogni olyan példányokat, amiknél jelenség a "vignetting", de egyébként jó kis monitorok), 75Hz-el. Lenovo G24qe-20 pedig 100Hz-es.

Petrell1
LG 32GQ950P még jó lehet, ott magasabb a kontraszt is és kb semmi backlight bleeding nincs.

partxxx
Mindkettő jó választás, igazából te dönts, hogy IPS vagy VA :) Dell-en max 2 db USB van, ha számít.

***ANDRÁS***
Hát így az összefoglalóban található kérdőív kitöltése nélkül első körben Samsung G6 vagy G7 32" méretben. Kicsit jobban definiáld légy szíves, mert így hoszú lenne a lista, és nem igazán tudjuk mire kell :N

[ Szerkesztve ]

(#131666) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

Üdv mindenkinek! Két VA monitor választottam ki magamnak, de nem tudok dönteni! Van a hajlított 1000R SAMSUNG ODYSSEY G7 C32G75TQSPXEN és az ASUS TUF GAMING VG32UQA1A .

Samsungnál a hajlítás a visszatartó tényező, mivel még sosem volt hajlított képernyős monitorom, főleg ennyirre agresszíven hajlított. De nem is tudtam még kipróbálni se. Minden többi jellemzője tökéletes.

Asusnál a G-Sync támogatás hiánya, mivel RTX 4080-as kártya mellé jönne. Csak Adaptive-Sync támogatás van. Kérdés, hogy 4k-ban 120 vagy 144 hz-en támogatja-e az Adaptive-Sync-t? Meg HDMI 2.1 vagy DisplayPort 1.4-en átmegy-e??

Van valakinek tapasztalata, tudása ebben a témában??

(#131667) partxxx válasza sztivo (#131665) üzenetére


partxxx
tag

köszönöm a választ; 2 usb elég

nézegetem a Gigabyte m32u-t is, aprón van fent 220-ért, de úgy megszoktam már a 21:9-et

nem tudom melyik ujjamba harapjak

az általános outlook/excel/google mellett hasonlóan néz ki a napi munkám:

nem egy photoshop de számítanak a színek és feketék

nagyon rég voltam az Oázisnál, ha előre megbeszélem velük szerinted kiállítanak egymás mellé 1-1 M34WQ/S3423DWC -t?

(#131668) ***ANDRÁS*** válasza sztivo (#131665) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

szia! összeállítottam a listát, amit kértél:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? 200.000-300.000 Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 32 vagy 34 colos, 2k vagy 4k, 120-144 Hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? VA
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? Eddig sík volt, íveltet még sosem próbáltam
5, Milyen területen lesz használva a monitor? Általános, játék, irodai
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? rtx 4080, G-Sync támogatás vagy Adaptive-Sync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? HDMI, DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ? nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Dönthető, forgatható, magasságában állítható

A két befutó eddig: SAMSUNG ODYSSEY G7 C32G75TQSPXEN és az ASUS TUF GAMING VG32UQA1A .

[ Szerkesztve ]

(#131669) sztivo válasza ***ANDRÁS*** (#131668) üzenetére


sztivo
Topikgazda

QHD-ba még esetleg MSi G32CQ4, Samsung G6-G7.
UHD-n G7 Neo már a neve ha jól tudom. Asusról nem sok infóm van.

VESA Adaptive Sync = AMD FreeSync, tehát csak elnevezésben tér el, de konkrétan ugyanarról van szó.

(#131670) Freezee válasza Luck Dragon (#131664) üzenetére


Freezee
senior tag

Köszi

(#131671) gabor1974


gabor1974
tag

Sziasztok.
Anyám monitorját kényelmes használni, mi a kulcsszó amivel hasonló monitor tudnék keresni?

(#131672) sztivo válasza gabor1974 (#131671) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Pivot (forgatható).

(#131673) gabor1974 válasza sztivo (#131672) üzenetére


gabor1974
tag

Köszönöm :R .

(#131674) Taci válasza Taci (#131621) üzenetére


Taci
addikt

Sajnos ez a monitor is megy vissza...
Nem tudom, mitől, de olyan szinten fárasztja a szememet, hogy nagyon hamar fejfájást okoz... Nagyon fura, mert a most visszapakolt régi LG monitorom is IPS paneles, és ezzel soha nem volt ilyen. Visszaraktam a csili-vili két új Nano IPS és sima IPS helyére, és ah, megkönnyebbülés ezt a régi, már halott pixeles kijelzőt nézni... Tényleg nem értem.
Jó volt a 32" nagyon, de most már nem tudom, merre nézelődjek. Próbáljak ki egy VA panelt? Menjek OLED felé? Nagyon fájt a fejem ettől a kettőtől, és őszintén, nagyon unom már a visszaküldéseket és újra rendeléseket.
Mit tanácsoltok? Köszi.

(#131675) sztivo válasza Taci (#131674) üzenetére


sztivo
Topikgazda

KVM-el nagyon beszűkíted a kört egyébként. Felbontás, méret, összeg, mire is kell? Már nem emlékszem :D

(#131676) Taci válasza sztivo (#131675) üzenetére


Taci
addikt

KVM külön van, de ennél a 2 legutóbbi monitornál már csak az egeret és a billentyűt vezéreltem vele, eszközök mentek a monitor portjaiba.
Igazából nem új monitort keresek (most már, mert belefáradtam kicsit - majd egy kis idő múlva talán megint előveszem a témát, addig használom, ami van), csak szeretném megérteni, vajon miért öli a szemem az egyik (újabb) IPS, ha nem bántja a másik (régi). És hogy vajon a VA vagy az OLED ettől szemkímélőbb-e.
Na de ennek lehet, valami szemészeti szaktopikban inkább a helye. :B

(#131677) sztivo válasza Taci (#131676) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nem feltétlenül, KaiotEch (remélem jól írtam :D) kolléga ugyanebben a cipőben járt, csak ő Dellekkel. A régit nézhette órákig, újaktól kifolyt a szeme.
Nézz meg egy VA-t valahol, egyébként sokkal pihentetőbb nézni :)

[ Szerkesztve ]

(#131678) ***ANDRÁS*** válasza Taci (#131674) üzenetére


***ANDRÁS***
aktív tag

Nekem is ez a próblémám. IPS monitor előtt kb 15-30 perc múlva bepirosodik a szemem, fárasztja. Ettől 3,5 éve szabadultam meg, amikor vettem egy 27 colos VA paneles AOC monitort, ami villódzásmentes és kékfény csökkentős. Ezt a funkciót elégé használom. Most akarok venni egy 32 colos monitort, az is VA-s lesz. OLED monitorok nemtudom milyenek, egyenlőre még túl drágák, meg a fogyasztásuk is jó nagy. Majd 2-3 év múlva rájuknézek.

(#131679) Taci


Taci
addikt

Köszönöm, jó tudni, hogy nem (csak) nálam van baj. :D
Akkor megnézek egy VA-t is valahol. Bár félek, az a bruttó 5 perc amit mondjuk egy MM-ban előtte tölthetek, nem sok tapasztalatot fog adni.
VA-ból jó lehet egy tök alap is, vagy figyelni kell valamire? (Ghosting pl.)

(#131680) sztivo válasza Taci (#131679) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Mire kell? Ha játszol, meg tudom írni melyikek a jók és tűrhető kategória, bár írj egy frissítést is és felbontást. 100-120 Hz alatt nem igazán van ghosting/smearing, felette inkább, de vannak jó panelek és jól megírt szotfverek hozzá.

(#131681) Taci válasza sztivo (#131680) üzenetére


Taci
addikt

Akkor viszont csinálom a megfelelő módon:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Ha lehet, max 200e Ft. Mehetünk fölé, bár 300e Ft körül a 27"-os LG OLED még mindig elhozható, szóval ha a sorrend VA-->IPS-->OLED, akkor egy VA-nál 200e Ft fölé nem mennék.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32". 27"-ról váltok, innen feljebb mennék. Csak 16:9-es vagy 16:10-es képarányú jöhet szóba. Felbontásnál 2k vagy 4k. Építek majd új gépet, az már nyilván nem fog ennyire szenvedni 4k-n, mint a mostani, de lehet, csúszik a projekt, és akkor meg a 2k az arany középút. (32"-ra amúgy is elég szerintem.)
Eddig 60Hz-en voltam mindig, de szívesen megnézném, milyen fölötte. "100-120 Hz alatt nem igazán van ghosting/smearing". Akkor maradnék ezen értéktartomány alatt, de mindenképp 60Hz fölött.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
A korábbiak miatt (szemem nagyon hamar lefárasztják az újabb IPS-ek) megnézném a VA-t.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
TV-nek is használom (ezért sem szeretnék ultraszélest, mert TV-ként gyakran megy, és a kimaradó részek feleslegesen világítanának annyit - plusz az zavaró is lenne). Nem tudom, TV-zésnél ez mennyire lehet zavaró, majd ránézek MM-ban, hogy kb. 4-5 méterről milyen lehet. Szóval mondanám, hogy sík, viszont tudom, hogy a VA-k nagy része ívelt.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
PS/LR, néha egy kis játék, illetve böngészés, filmezés, Office, néha programozás. Szóval egy jó mindenes. Az újabb IPS-ek színei nagyon tetszettek, nem tudom, egy jobb VA pariban lehet-e velük.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
A mostanit inkább hagyjuk. :D 4k-val döcögve, de boldogul még PS-ban. Tervben Geforce 4070 (esetleg Ti) szerepel.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
2 HDMI-re mindenképp szükségem van (Telekom Android box, saját gép), plusz még egy DP csatlakozóra (de pluszban ezen felül Type-C sem baj, ha van rajta - de nem létszükséglet).
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
A mostanit sem tudom rendesen letisztítani, szóval csakis hagyományos. :D
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Pivot jól jöhet később, de egyelőre még nem használnám. Dönthető, forgatható, magasságban állítható - ez mind jól jönne, de ha épp fix, azt is tudom úgy alakítani, hogy kényelmes legyen.

Annyi extra még talán, hogy ha épp egy LG lenne az ajánlott, az jó lenne, mert ott még vasárnapig be tudom húzni a 20%-os kedvezményt, szóval úgy 250e Ft is lehet a limit, mert az pont 200e-re viszi úgy le az árát. De ha más sokkal inkább ajánlott, nyilván nem ezen a 20%-on múlik. (Bár Samsunghoz is elég jó kuponjaim vannak. :D - bár ott meg nincs készlet.)

Köszönöm. :)

(#131682) Stingie


Stingie
tag

Sziasztok,

egy régi 24"-es Dell U2412M-et szeretnék lecserélni egy 4k 27"-28"-es min. 144Hz-es, HDR 10+ os G-Sync és főként FreeSync Premium Pro (!) IPS, dönthető, támogató monitorra (egy Radeon RX 7900XT-hez). Igazság szerint igyekeztem alaposan körbejárni a témát, és két modellen vacillálok. Ergonómiai szempontból van dilemmám, mert a kijelző szemtávolságra olyan 70-75 cm-re van és ezért gondolom úgy, hogy a 28"+ méret túl nagy lenne kompetitív vagy egyéb játékhoz 4k esetén (Ezt mondja egyébként a mellékelt tábla is (Visual Acuity miatt a szem részletfókuszához egy 32"-es monitor ilyen távolságból már túl nagy) https://www.esportstales.com/tech-tips/ideal-distance-to-sit-away-from-your-monitor. A 24"-hez képest ilyen távolságban szvsz a 27"-es is nagy ugrás, 28"-ast pedig nincs lehetőségem kipróbálni... ezért is vacillálok a két átmérő közt.

A két modell egyébként a 28"-as SAMSUNG ODYSSEY G7 LS28BG700EPXEN és a 27"-es LG UltraGear 27GN95R-B , kb. ez az árkategória amiben nézelődöm. Hajlított kijelzőt nem szeretnék, a fenti közül melyik a jobb választás, esetleg van más modell ebben a kategóriában? Én nem nagyon találtam olyat, ami a fenti feltételeknek megfelelel és amiről jók a vélemények. Köszi!

[ Szerkesztve ]

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#131683) sztivo válasza Taci (#131681) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Nos, nem tudom mennyire űzöd profi szinten a szerkesztést, de ha nagyon pontosnak kell lenned, akkor a VA nem a legjobb választás, sajnos color-shift előfordulhat és ha nagyon sötét a kép, akkor még black crush is lehet.

Mindenesetre:
UHD-ban LG 32UN550P és 32UL750P, illetve Samsung S32A800 amik szerintem jók.

QHD felbontással:
Samsung S32A600, LG32GN650 (ezt anno nézegetted is), Asus VG32VQR (ívelt), MSi G32CQ4 (Samsung panelt használ, szintén ívelt), itt még fontos, hogy az első kiadást nézd, ne az E2 végűt.

És a végére hagytam egy érdekességet, BenQ PD3200Q. Ő egy kimondottan tervezésre készült, VA paneles, színhelyes ritkaság, viszont az árát meg is kérik sajnos (250k). És 2016-os modell.. Szerintem nem éri meg, csak úgy itt hagyom.

(#131684) Taci válasza sztivo (#131683) üzenetére


Taci
addikt

LG 32GN650: [link]

31,5”-os UltraGear™ Full HD gaming monitor 165 Hz-es képfrissítéssel és 1 ms-os MBR válaszidővel, NVIDA® G-SYNC® kompatibilis
vs.
31,5" QHD (2560 x 1440) kijelző

Azért az LG sincs néha a helyzet magaslatán... :D

(#131685) sztivo válasza Stingie (#131682) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Gigabyte M28U-ról szintén jók a visszajelzések, viszont a Samsung egy jobban sikerült monitor, mint az LG. LG local-dimmingben erősebb picit, de minden másban veri a Samu. BenQ-ról teszt nem nagyon van, ami részletes, viszont árban is húzósabb. Tény, hogy az összeszerelési minősége az átlag feletti, és a hangszóró is patika benne, csak kérdés kihasználod-e.

(#131686) laskr99


laskr99
addikt

Üdv!

Elgondolkodtam, hogy lehet érdemes lehet majd váltani új monitorra, a mostani 5 éves, eddig tökéletesen megfelelt, de jövő állóságra tekintettel lehet jobb lenne Gsync helyett freesync. Előnyben az ACER,LG és az MSI lenne, ezekben még nem csalódtam, Asust semmiképp, az nálam az olcsó kínai hulladék kategória.
Amit néztem eddig az a MSI G2422 volt, de nem teljesen néztem utána még.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Mostani 140 ezer volt újonnan, használtan ahogy nézem 55-65 ezerért elmenne, így kb 25 ezret szánnék rá max.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
24 col 1080p 144-180hz
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Mivel szemből nézem a TN tökéletesen megfelelt, de ahogy nézem már a legalja is IPS, szóval azt.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
70% gaming, 10% képszerkesztés, 10% videózás, 10% 3D tervezés
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
1080TI, de jövőben cél lenne egy 6800XT vagy 7800XT ha úgy jönnek a dolgok.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI,DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Jó ha van, de nem szükséges, a TV tudja filmezésre.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Mint a mostani XB241H, oldalra állóba forgatni talán nem szükséges.

[ Szerkesztve ]

(#131687) Scarletiel válasza Taci (#131674) üzenetére


Scarletiel
senior tag

Nálam az Acer nitro XV272UP monitornál volt, hogy egy idő után rendesen jojózott a szemem tőle. Telefonos trükkel néztem nem volt flicker és hiába tettem alacsonyabb vagy magasabb fényerőre, vagy kalibráltam be kézzel amennyire csak lehetett, nem segített. Most van egy AOC G2SPU monitorom bekalibráltatva és ezzel lekopogom semmi bajom nincs. De ugyanígy nem volt gondom az Acer előtti monitorjaimmal sem amik nem voltak kalibráltatva. Ha valaki el tudná mondani mitől lehetett ez az élményem azt megköszönném, mert nagyon kíváncsi vagyok és amúgy elégedett voltam az Acer monitor színeivel és képességeivel is.

(#131688) syIex


syIex
veterán

Sziasztok!
Esetleg valakinek van tapasztalat a ASUS ROG Swift PG42UQ Monitorral? Elég vaskos ára van szóval gondolom nem annyira elterjedt, de hátha van valakinek infója és tapasztalata róla.. :))
Csak piszkál az a 4K felbontás, de most UWQHD Oled után semmiképp nem mennék vissza IPS-re.. :N

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#131689) ***ANDRÁS***


***ANDRÁS***
aktív tag

GIGABYTE M32UC monitora van valakinek? info, tapasztalat, vélemények érdekelne róla

[ Szerkesztve ]

(#131690) Luck Dragon válasza laskr99 (#131686) üzenetére

Akkor ha jól értem 65+25=80E a kereted?

Az alábbiakat javaslom:
BenQ Mobiuz EX240
Dell G2422HS
GIGABYTE G24F-EK
Philips 24M1N3200ZA/00
Acer Nitro XV252QLV
Acer Nitro XV240YP

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131691) sztivo válasza ***ANDRÁS*** (#131689) üzenetére


sztivo
Topikgazda

VA létére egy nagyon jól eltalált monitor, nagyon jó válaszidőkkel. Rtings-en találsz róla tesztet, ott is csak jókat írnak róla, illetve a visszajelzések is pozitívak.

(#131692) Stingie válasza sztivo (#131685) üzenetére


Stingie
tag

Szia, köszi a visszajelzést! A hangszóró nekem nem trúváj, valószínűleg nem is használnám, van megfelelő külső hangkártyám és zajkeltőim. Az általad javasolt GigaByte M28U-t megnéztem, ppi-ben ugyanaz, mint a Samsung, színtérben 4%-al jobb (94 vs 90), fényerőben viszont gyengébb, ott csak 300, szemben a 350-el, illetve a színmélysége a Samunak bár nem true 10 bit, de 8+FRC szemben a GB 8-ával, ami IPS-nél azért már látható, valszeg emiatt szebb kicsit a képe is. Szerintem a Samsung lesz és bevállalom a 28"-ast, köszi! (24-hez képest ez is nagy ugrás :)

Cerberus. Humanity First. #gamer365 #retroid #staytuned

(#131693) Luck Dragon válasza syIex (#131688) üzenetére

Igen van vele tapasztalat, elég sok. Azt javaslom ,hogy kerüld el!

Alultervezett csomagolás
Különböző kijelző hibák (villogás, foltos,)
Monitor nem ébred fel alvó üzemmódból (sw hiba) ebből kettő is érkezett az Asus-tól egyik sem tudta javítani a hibát, csak más lett.
Például : frissítési folyamat során a képernyő elsötétült és soha többé nem kapcsolta be.
Sípoló tápegység.
Van amikor áramtalantiani kell, hogy észhez térjen és újból képet adjon.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131694) Luck Dragon válasza ***ANDRÁS*** (#131689) üzenetére

Visszajelzések alapján (Kanada) ajánlott modell.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131695) syIex válasza Luck Dragon (#131693) üzenetére


syIex
veterán

Ehhh... Az komoly főleg ennyiért! :DDD
Köszönöm! :R
Továbbra is az LG C2/C3 a jobb opció ilyen szintű monitor esetén? :)

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#131696) Anaren91


Anaren91
senior tag

Tegnap megjött a Gigabyte M27q. Hát ég és föld a régi 75Hz-es Samsunghoz képest 😀 Pedig mindig is szkeptikus voltam a magas képfrissítéssel kapcsolatban😅 Képe is szép, csak ajánlani tudom. (Kis off topic, de Miskolc közelében nem vállal valaki monitor kalibrálást?)

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131697) Luck Dragon válasza syIex (#131695) üzenetére

Attól függ mi az a “ szint “ ? Átmérő , szemkimélés , sync, árazás ?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131698) syIex válasza Luck Dragon (#131697) üzenetére


syIex
veterán

4K és OLED a "szint" amire értettem és minimum 120 Hz. :D

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#131699) Luck Dragon válasza syIex (#131698) üzenetére

Akkor igen .
Bár egy GIGABYTE AORUS FO48U modell azért még ajánlanék .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131700) syIex válasza Luck Dragon (#131699) üzenetére


syIex
veterán

42" is nagyon nagy már és volt C2-m amit nagyon nehezen tudtam megszokni szóval felé biztos nem mennék. :N
Lehet marad a G8 Oled most egy darabig aztán majd a 32"-os OLED megjelenésekkor váltok csak. :K

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.