Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131051) Cufter


Cufter
tag

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
150e
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" 1440
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
felhasználáshoz legjobb
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
95% játék
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
jelenleg 6750xt, később nvidia
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
lehet hogy igen?
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
magasság állítás
Köszönöm!

(#131052) Luck Dragon válasza neojohn (#131050) üzenetére

Szia , ezt javasolnám a fentiek alapján [link]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131053) Luck Dragon válasza Cufter (#131051) üzenetére

Szia az alábbiakat javaslom:
LG 27GP850P
LG 27GN850-B
LG 27GR75Q-B
GIGABYTE M27Q
Asus VG27AQ
Asus VG27AQL1A
MSI G274QPF-QD
BenQ MOBIUZ EX2710Q
Acer XV320QU
Acer XV322QUP

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131054) neojohn válasza Luck Dragon (#131052) üzenetére


neojohn
csendes tag

Köszönöm, tetszik a javaslat. Még egy kérdés: Ugyanitt akciós most az LG ULTRAGEAR 27GN95R-B [link] 220.000 Ft , illetve a Media Marktban 199.000 Ft a SAMSUNG Odyssey G7 S28BG700EPXEN [link]
Vásárlás előtt még rákérdezek, hogy szerinted a 3 közül melyik a legjobb, ha nem számít a 20.000 ft különbség? Így is az ACER PREDATOR XB283KKVBMIIPRUZX a legjobb választás 200.000 Ft-ért?

Köszönöm!

(#131055) Luck Dragon válasza neojohn (#131054) üzenetére

Így viszont az LG nyer .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131056) updog


updog
senior tag

Sziasztok!

Monitort keresnék, de lehet hogy kicsit érdekesek az igényeim, illetve nem is vagyok annyira képben, úgyhogy a topic keresés nem annyira segített.

Lassan 10 éve használok egy Dell P2414H-t elégedetten, a felhasználás célja változatlan, de volt szerencsém 27" monitorhoz egy időre, és szeretnék nagyobbra váltani.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra? mondjuk 150.000-ig, de nem kötelező mindet elkölteni :D
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged? 27", 16:9 vagy 16:10, esetleg lehet ultrawide is, de magasságra legyen meg egy 27" monitor magassága, >=1440p a rövidebb oldal (4k sok lenne 27"-ra, Fullhd meg ugye kevés), frissítés mindegy
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED) most IPS van, nem tudom, megéri-e váltani
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat? sík preferált, nem zárkózom el egy kevésbé ívelt megoldástól (azért fotófeldolgozásban nem biztos hogy előnyös)
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb) kódolás ímmel-ámmal, mindennapi böngészés, és sok képfeldolgozás (Photoshop / Lightroom) de egyelőre nem kötelező a professzionális színhűség (próbálok a realitás talaján maradni, szutyok mobil kijelzőkön nézik a kész képek ~80%-át a userek, bármennyit is dolgozok vele, úgyhogy tényleg ha van 100.000
-ért is, akkor nekem az is jó lesz a következő 10 évre :D ), sRGB-t nyilván fedje le azért, AdobeRGB valamekkora lefedettség előny ha az árkategóriában van egyáltalán ilyen, de eddig is megvoltam nélküle (amúgy sem stúdióportrékon dolgozok)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged? Nvidia, de nincs szükségem semmilyen syncre :D
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb) DP, HDMI, legalább az egyik, DP preferált
8, Fontos számodra a HDR funkció ? nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel? hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható? magasságállításon kívül nincs igény

Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Bocs, főnök, de én csak két emberben bízom. Az egyik én vagyok. Nem maga a másik." || "Hóhahó, mégis van graffaló!"

(#131057) Ellia


Ellia
addikt

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
100-200k körül.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
34" körülire váltanék (27-ről), 4K, 144-160-240 ami beleférhet és szeretnék maradni a ultrawide megjelenítésnél.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Mindegy.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Játék, általános/irodai, néha kis vektoros szerkesztés (nem lényeg a 100% rgb :))
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
6700XT, freesync
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI/DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem fontos, de örülnék neki.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasság állításnak örülnék illetve a dönthetőségnek.

Ezzel a monitorral szemeztem: https://www.lg.com/hu/monitorok/lg-34wp65cp-b
Egyben nem vagyok biztos az a VA panel, van hasonló mondjuk IPS-el?

Viszonyításként jelenleg LG 29wk500/50s monitort használok.

Válaszokat köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#131058) sztivo válasza updog (#131056) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

updog
Acer XV340CKP (ez kicsit játékosabb, de most jó áron van) és LG 24WN780 ezek férnek bele. VA-n nem tudom mennyire tudnál képeket szerkeszteni, bár ha nem profi szinten űzöd, talán még megpróbálhatod. Ez esetben: Samsung S34C500, LG 24WP65CP.

Ellia
Próbálok rájönni mit is szeretnél pontosan 27"-ról váltasz, ami 16:9 vagy 16:10 képarányra utal, de jelenleg 29" monitorod van, ami 21:9 képarány. 4K-t szeretnél, ami megint csak 16:9, de ultrawide 34" legyen ami 21:9 és döntően az Ultrawide QHD lesz, ebben az árszegmensben :)

No de hogy ON is legyek:
Játékra maradjunk egyelőre IPS vonalon (nem tudom mikkel játszol).
Acer XV340CKP
Asus VP349CGL
Gigabyte M34WQ (ha belefér [211k]).

VA panellel Dell S3422DWG, ezen talán nem lesz játszhatatlan mennyiségű ghosting.

(#131059) belinho


belinho
senior tag

Megjött tegnap az oázistól rendelt Samsung Odyssey G5 S27CG510EUXEN monitor, hát elég csalódott vagyok. Furcsa is volt, ami máshol 140-150K az most 99K-ba elhozható, még most is.
Nem volt írva sehol, hogy bármi baja lenne, sőt újként volt feltüntetve.
Még ki sem bontottam, de már látszott, hogy ki volt bontva, mert a régi ragasztószalagnak még látszott a nyoma, amire az új rá lett húzva. Mindegy, kibontom:
A táp adapteren nem volt rajta a fólia, van rajta egy halott pixel a bal alsó sarokban, ha nagyon nézem megtalálom, ha nem törlöm le a port észre sem veszem, de ez nem zavar annyira. De az alsó káva a bal oldalhoz képest el van válva vagy 2mm-t.
Nagyon fontolgatom hogy visszaküldöm, ha legalább odaírják, hogy érték csökkentett és azért ennyi az ára, akkor is bevállalom, de így kicsit azért bosszant a dolog.

(#131060) Ben.93


Ben.93
tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni, monitor vásárlása ügyében. Sajnos a mostani meghibásodott (15 éves monitor :DDD ), így gyorsan vásárolnom kellene egyet, amely igencsak kicsi igényeimnek és pénztárcámnak megfelelne :DD

Irodai jellegű felhasználásra lenne, esetleg néha egy kis gaming, de simán megvoltam az öregen is, így nincs sok elvárásom.

- Új monitor vásárlás lesz
- Mindenképp 75Hz-t szeretnék.
- A keret 40 ezer forint környéke.
- A panel típusa szinte teljesen mindegy.
- 5 ms felé ne menjen lehetőleg
- Természetesen 1080p a felbontás, képátló terén a 23.8 inch-nek örülnék, de ha eme keret kevés hozzá érdemben, a 21.5-össel is megleszek.
- RX 580-as kártyával lesz párosítva.

Azon meglepődtem a kínálat böngészése közben, hogy milyen sok monitornál nem állítható a magasság, eddig csak ilyenem volt, és mindig ki is használtam ezt a lehetőséget, de nem vagyok tisztában a mai piaccal, mi a trend :DD

Előre is köszönök bármilyen tanácsot, mert sajnos nem vagyok már otthon eme téren, és nem tudom, hogy ebből a jelenlegi összegből ki tudnék-e hozni egy olyan vásárt, ami egy ideig ellát, aztán ha lesz több money, legfeljebb megy majd másodlagos képernyőnek a sarokba :U

:R :R :R

(#131061) sztivo válasza Ben.93 (#131060) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

MSI MP243P, vagy a P-vég nélküli, ami nem állítható magasságban, esetleg MP242P vagy MD241P/PW ha nem zavar, hogy fehér, ez pivot módot is tud,
Lenovo L2e-30 - ez nem állítható
Samsung F24T450

belinho
Hát ez ilyen, alza-emag is ezt csinálja "felbontott új(szerű)" címen. Sajnos lassan már nem te leszel az első, aki így jár az oazissal :(
Küldd vissza nyugodtan, én ilyen elválással nem nézném, sem a halott pixelt és vegyél valami normális újat. Egyébként segítőkész csapat, nem tudom miért éri meg a jó hírnevüket lassan így elbaltázni...

[ Szerkesztve ]

(#131062) hkari válasza Luck Dragon (#131040) üzenetére


hkari
őstag

Végül az LG lett. Tökéletesen elégedett vagyok vele. Köszi a segítséget! :R

(#131063) cigam


cigam
félisten
LOGOUT blog (1)

Az Acer Concept monitora tényleg olyan jó, mint a "Low Delta-E <2" és a "Concept" név/sorozat sugallja? Plusz szimpi a 3 év garancia.
Otthonra keresek egy jó színhűségű, de olcsó 24"-os monitort. Sajnos SOS a dolog (1 héten belül), mert a mostani megszűnt működni. A csavar a dologban, hogy 50-60k van rá, és most nem mennék bele egy részletfizetésbe. Nem játszok, de a színhűség fontos lenne. Van vmi kompromisszumos megoldás?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#131064) Kbali válasza sztivo (#131061) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hasonló cipőben járok: főleg irodai melóra kellene nekem egy max. 23-as, HDMI kimenettel, IPS, állítható magasság és a fényerő ne ilyen 200-220 legyen, hanem lehetőleg min 300.
A 40 ezres kategóriában nemigen látok ilyesmit és az előbb ajánlott monitorok is bőven inkább 50 felett mennek.
Nézzek inkább használtat?

(#131065) mSee


mSee
friss újonc

Sziasztok!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
500K körül
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27 vagy 32 col - 2K (4K? - nem tudom birná e a gpu ezt a felbontást, úgy hogy fps-eknél megmaradjon a min. 144hz) - 144/165 hz, mindenképp 16:9-es képarány
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
mindegy
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
mindegy
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
kb. 50% twitch, youtube és hírolvasás - 50% játék (főleg különböző fps-ek, rpg)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
rtx 4070 ti
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,MKV switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Displayport/HDMI
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
igen
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állítható

Előre is köszi a segítséget!

(#131066) sztivo válasza cigam (#131063) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

cigam
Ettől olcsóbb/jobb megoldást nem tudok sajnos.

Kbali
Valóban a legolcsóbb 60k felett van, így igen, javasolt a használt monitor :K

mSee
CS:GO és Valorantban meglenne a kért fps szám, viszont ha CoD is megy, abba nem lennék biztos, milyen CPU van mellette és mikkel játszol?

2K vonalon pedig:
Acer XB273UGX
Asus PG329Q, XG27AQ
Gigabyte Aorus FI32Q (X) - itt a sima 165Hz (170 OC) és HDR 400 az X-es pedig 240Hz (270 OC) és HDR 600, FI27Q X
LG 32GQ850, olcsóbban 32GP850 - előbi A-TW szűrős (nincs/minimális glow)

Alternatív:
VA panellel, ívelt kivitelben: Samsung G6 vagy G7 - (bár ez nem tudom mennyire jó ezekre a célokra)
vagy
OLED, ezek nagyon új dolgok még, de simán belefér a keretedbe.

[ Szerkesztve ]

(#131067) iszoke válasza sztivo (#131066) üzenetére


iszoke
senior tag

Asus XG27AQ monitort a mai nap folyamán fogok feltenni a hardverapróra, ha netán megtetszene neki, akkor beszélhetünk róla.

(#131068) mSee válasza sztivo (#131066) üzenetére


mSee
friss újonc

Az említett cs:go és valorant mellett még a következőkkel szoktam játszani: bf5, bf2042, hunt: showdown, destiniy 2, pubg

CPU-nak egy AMD Ryzen 7 5800X-et használok

(#131069) sztivo válasza mSee (#131068) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Maradj QHD-n :K és ha teheted, 27"-on. Sokkal élesebb a kép és sokkal kevesebbet mozgatod a fejed is, 32" már szerintem nagyon necces/nem kényelmes kompetitív fps-re.
+ LG27GP850
+BenQ EX270Q(M), M-es változat 240Hz

[ Szerkesztve ]

(#131070) mSee válasza sztivo (#131069) üzenetére


mSee
friss újonc

Köszönöm szépen a kimerítő választ, ezekből már sikerülni fog váalsztani!

(#131071) laychi


laychi
veterán

Üdv.
Egyenlőre csak egy láma kérdéssel fordulnék hozzátok.
Létezik olyan monitor, ami a táp ellátását usb-c porton kapja és esetleg PC alaplapról is meg lehet oldani az áramellátását?
Emellett display porttal és/vagy hdmi portal rendelkezik képmegjelenítéshez?
Ha igen, milyen méretben, képfrissítési frekvenciával és felbontassal?
Illetve árban hol mozognak?

Márha létezik ilyen :)
(Talán hordozható monitorok között?)

(#131072) kispalsz


kispalsz
tag

Sziasztok!
Tönkrement a monitorom egy 26"-os Fujitsu 1080P 16:10 képarányú monitorom volt. E helyett keresek másikat. Szerettem az 1200p felbontást.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
olyan 100k bezárólag
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
1200p-t használtam a régi asztali gépemmel ( HP 3010MT ), az új laptopom már 4K-t is.
27"-31" között keresek
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, nem játékra kell.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
csak sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
általános, irodai. ( mikrotik management)
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
alaplapi
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
hdmi mindenképp, dvi jó jenne.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
szerintem nem, nem tutdom
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
nem elvárás, inkább szemet akarom kímélni

Fontos számomra a nagyon kicsi fogyasztás, mivel elég sokat menne egy nap. Szememet is kímélni akarom, így ne villogjon. Játszani nem játszok. Sok excelt használok. Illetve webböngészés. Filmet nem itt hanem TV-n nézek, max youtube, de csak infó szerzés céljából. Kikapcsolni ne menüben kelljen joystick segítségével.

Ezek néztem ki első körben:
Sharp E271N 1080P

27" iiyama ProLite XUB2792QSU-B5 1440p

32" ViewSonic VX3276-2K-MHD-2 1440p ( Ez kicsit nagy lenne már az asztalomra)

27-31" között nem igazán találtam 1440p 16:9 monitort.

Köszi

(#131073) iszoke válasza laychi (#131071) üzenetére


iszoke
senior tag

A Samsungnak szerintem kéne, hogy legyen.

(#131074) HollyBoni


HollyBoni
veterán

Sziasztok!

Hamarosan elkezdek építeni egy új gépet, és már nézegetem a monitorokat is, ebben kérném segítségeteket. Az utóbbi ~10 évben mindig teljesen alap, FHD 21.5" monitorjaim voltak. A mostani egy PHILIPS 223V7QDSB/00 amit ~2 éve vettem vagy 25-ért használtan. Most szeretnék valami jobbat. A páromnak van egy LG 29UM69G-B ami egy 29" 2560x1080-as felbontású cucc. Nagyon tetszik ez a méret és képarány. Viszont képminőségre nagyon gagyinak tűnik ez a monitor. A "pixeles" kifejezés illene rá legjobban. Már a betűk, meg igazából minden tök életlennek látszik, a betűk körül mindenhol "barázdás" körvonalat látok. Adobe Lightroom-ban a fényképek is nagyon rossz minőségűnek tűnnek ha nem nagyítok bele, főleg ahol sok részlet van (pl. fák, bokrok stb.). Nem tudom hogy a felbontás kevés ekkora mérethez, vagy valami más a gyenge a monitorban.
És akkor jöjjenek a válaszok a kérdőívre:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
Ha elég, mondjuk olyan 80-90, ha ez csak használt monitorra lesz okés, az sem gond.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Ahogy fentebb írtam, a 29" ultrawide nagyon tetszik, a felbontást nem tudom. Eddig csak 60hz-es monitorjaim voltak, az én felhasználásomhoz nem tudom hogy kéne e sokkal több.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Passzolom, ami szerintetek nekem jobb lenne.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Általános felhasználás, ezen kívül hobbiból szerkesztem saját fényképeimet, illetve szeretnék belekóstolni a webdesign és programozás világába. Játszani nem szoktam, ha fogok is, csak nagyon casual szinten.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Első körben egy Ryzen 5 5600g fogja hajtani, később valamilyen középkategóriás VGA.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI nekem megfelel.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Ha lehet állítani a magasságot az nem lenne rossz, de nem feltétel.

(#131075) sztivo válasza kispalsz (#131072) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

kispalsz

Asus VA27AQSB
MSI M271QP
Dell SE2723DS

HollyBoni

Neked 34" UWQHD monitor kell, ha a 91 ppi pixeles. Ez természetesen csak használtan lesz ennyiért. Egyelőre aprón nem sok van fent, de ha megtetszik valamelyik, küldd be nyugodtan a típusokat és segítünk.
Samsung SJ55W és LG 34UM88P van most, ezek jó választások.

[ Szerkesztve ]

(#131076) Ben.93 válasza sztivo (#131061) üzenetére


Ben.93
tag

(#131077) sztivo válasza Ben.93 (#131076) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szívesen! Hát ennyiért jó választás, annyi csak a bibi (vagy amit tudni érdemes), hogy mivel magas frissítésű a panel (és VA), sötét háttér alapon fehér szöveg kicsit mosódhat görgetésnél (egy pillanatig), de nem vészes. 120Hz-en használva meg elvileg fel sem tűnik. Egyébként tényleg jól beakciózta a MM :K

(#131078) kispalsz válasza Ben.93 (#131076) üzenetére


kispalsz
tag

Szia !
Köszönöm a gyors infót!

Amit küldtél 3 típust az az én listám kiegészítése, vagy inkább abból a 3-ból válasszak .

Ez nagyon nem ajánlott? Ha inkább a másik 3 ból érdemes választani leírod, hogy miért.
27" iiyama ProLite XUB2792QSU-B5 1440p

Nagyon köszönöm.

(#131079) HollyBoni válasza sztivo (#131075) üzenetére


HollyBoni
veterán

Köszi!

Jó nagynak tűnik ez a 34", kisebb méretben (mondjuk 29") nem jellemző egyáltalán az UWQHD felbontás? Ha esetleg lemondok az ultrawide dologról, 4K 16:9-es monitorokból jóval nagyobb a kínálat?

[ Szerkesztve ]

(#131080) laychi válasza iszoke (#131073) üzenetére


laychi
veterán

Modellszámot tudsz esetleg?

(#131081) sztivo válasza kispalsz (#131078) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Veheted az iiyama-t is, nem rossz monitorok, de ha szervizes, gyanús, hogy messzire kell vinni.

HollyBoni
Nincs ekkora méretben ekkora felbontás :(

(#131082) HUNMazsi


HUNMazsi
csendes tag

Sziasztok!

Az alábbi paraméterekkel keresek monitort egy Macbook Air M1 mellé:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
150-200e ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32"/34"; 21:9-es képarány; 1440p felbontás
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Nincs preferenciám
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nincs preferenciám
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Programozás, képszerkesztés, videó vágás, videózás, általános használat
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Egy Macbook Air M1-el lenne használva
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
Nincs preferenciám
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Magasságban állítható és dönthető

Köszönöm a segítséget előre is! :)

(#131083) Landon


Landon
őstag

Sziasztok,

Osszel tervezek egy uj PC-t epiteni amely melle elkezdtem monitorokat nezni es aban szeretnem a segitsegeteket kerni hogy a lentiek alapjan van e ertelme a megadott artartomanyban lecserelnem a jelnlegi Acer Predator XB271HU-m. Tudom, hogy sok hasonlo parameterrel kerestek mar itt monitort es azok alapjan van is par kiszemelt darab de meg is szerettem volna rakerdezni mert kifejezetten HDR miatt szeretnek monitort venni es ez megneheziti a dolgot.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
~250f Ft.
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27", 1440p. Hz - ami belefer, nem ez a Hz szempont.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS, VA, mini LED es OLED de utobbi kettot tudom feleslegesen irom le az elso pont utan. :)
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nem szempont.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Jatek.
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
RTX 4080 lesz. G-Sync / Free-Sync, nem szempont hogy a premium verziokat tamogassa.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DP / HDMI.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Na ez az ami a legfontosabb szempont es ami miatt kerdezek. :) Ha 250e korul nem lehet "jo HDR-t" tamogato monitor-t kapni akkor javitsatok ki ha tevedek de felesleges hozzanyulnom a jelenlegi monitoromhoz?

Ismet csak javitsatok ki ha rosszul gondolom de minimum a kovetkezoket kene beloni, nem? 1000 nit, 10bit, >90% DCI-P3, szignifikans mennyisegu FALD zonak.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyomanyos.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Nem szempont, alvanyra fog kerulni.

Nagyon koszonom! :R

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#131084) sztivo válasza HUNMazsi (#131082) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Egyéni véleményem szerint egy kicsivel meg kellene toldani (20k). Nálam a lista így néz ki:
1-2. Gigabyte M34WQ - van Type-C port, legnagyobb sRGB színtér, HDR 400
1-2. Dell P3421W - Type-C és ezen kereszül 65W töltés, 10 bit (FRC-vel)
(itt gondolom a 10 bit inkább a javadra válik, ezért nem tudom, hogy a magasabb sRGB érték fontosabb-e, illetve milyen szintű képszerkesztésről van szó)

Ezek pedig a kereten belül vannak:
3. Asus VP349CGL - 10 bit (FRC-vel)
4. LG 34WN780(P) - egy megbízható office monitor

(#131085) zsolt734


zsolt734
tag

Sziasztok!

A jelenleg használt AOC Q2577PWQ QHD felbontású monitoromról váltanék széles kijelzőre, hogy ne a 15"-os laptop és az AOC között kelljen forgatni a fejem (vagyis a laptop kijelzőjét a továbbiakban nem szeretném használni). Kb. 70-80cm-ről nézem a monitort, ha ez még lényeges lenne, de még tudom növelni a távolságot 5-8cm-rel.

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
200eFt
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
32-35", UW-QHD
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
Inkább IPS.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Nem tudom. Két monitor helyett használnék egyet, munkára. Lehet, hogy jó lenne az ívelt, de még nem próbáltam, nem használtam ilyen monitort.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
80%-ban CAD, office, fényképszerkesztés (Lightroom, saját használatra, végeredményként papírra nyomtatva), videóvágás (saját használatra, kisebb körben publikálva).
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Jelenleg nVidia Quadro K2000, de idén tervezem a laptopot lecserélni. Valószínűleg abban is valamilyen Quadro kártya lesz. Nem gondolom, hogy bármilyen SYNC-re szükségem lenne.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
DisplayPort
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Nem.
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
Hagyományost.
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
A magassága és a dőlésszöge mindenképpen legyen állítható, pivot mód nem kell.

Előre is köszönöm a tippeket, ajánlásokat!

(#131086) sztivo válasza zsolt734 (#131085) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Az egyel fentebb kommentben írtak bármelyike jó lehet erre a célra (és 200k alatt/környékén nincs is sokkal több opció).
Ami a Sync-et illeti, ha jól emlékszem a Quadro-k amúgy sem támogatják a G-Sync-et, ez amolyan GeForce feature :B

(#131087) Hgyuri013


Hgyuri013
csendes tag

Sziasztok,

Köszi az eddigi segítséget. A fórum, illetve a netes kínálat böngészése során az alábbiakra szűkítettem (főleg xbox series x, macbook air néha):

- Gigabyte m27q (usb-c, ár)
- LG UltraGear 27GR75Q-B (fmárka, de főleg az ár, illetve úgy látom az én igényeimnek bőven elég lenne ez is)
- 27" BenQ Mobiuz EX2710Q (design, hangszóró, de legolcsóbb alza ami csak 2 év gari)
- LG27 GP850B (márka, de nem tudom ad-e bármi extrát a 27GR-hez képest).

Ti a fentiekből melyiket választanátok?

Előre is köszi!

(#131088) zsolt734 válasza sztivo (#131086) üzenetére


zsolt734
tag

Köszönöm!

Igen, néztem azokat az ajánlásokat, de egyik sem ívelt. Igazából nem tudom, CAD-nél van-e értelme, jól használható-e egy ívelt monitor? Félreérthető voltam, a kérdésem valójában erre irányult volna.
Illetve -- ha jól emlékszem régebben legalábbis - mintha szitokszó lett volna az FRC. Ez esetleg változott az idő folyamán?

(#131089) sztivo válasza zsolt734 (#131088) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A Dell enyhén ívelt (3800R), Acer CB342CUR is (nem tudok róla sokat) és az LG 34WP85C(P) is.
Hogy CAD-re jó-e, azt sajnos nem tudom, de ekkora ív nem is zavaró :N

[ Szerkesztve ]

(#131090) sztivo válasza Hgyuri013 (#131087) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Sziasztok!

Hgyuri013

A GP850 tud 10 bit-et (FRC-vel) és HDR400-at, illetve van USB-HUB. Hogy megéri-e, azt te tudod megmondani :B . Mind a 4 ajánlott és jó, talán az LG-t tenném az elejére, a BenQ és a Giga pedig egálban.

Landon

Nagyon ritka a HDR1000 és HDR1200 monitor, pláne ebben a méret/felbontásban. Amit ennyiért kaphatsz, az HDR600-as monitor (ez se sok), az meg nem sokat ér (egyesek szerint 1000 alatt nincs értelme, pláne local dimming nélkül).

[ Szerkesztve ]

(#131091) dodi7


dodi7
újonc

Sziasztok!

Egy VA paneles MSI MAG301CR2-es monitort szeretnék leváltani IPS monitorra. Az összefoglaló nagyon hasznos volt (ezúton is köszönöm! :) ), sokat segített, le is szűkítettem a kört két típusra, viszont nem tudok dönteni, bízom benne, hogy tudtok majd segíteni választani. :) Természetesen azért az elképzelést leírom, hátha más modellt is tudtok majd ajánlani:

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

Max. 200 000 Ft
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Átmérő: 27-32" között bármi szóba jöhet, a mostani 29.5 inch-essel már megbarátkoztam, így inkább a nagyobb felé hajlok, de 27"-os modell is megfelelne. Min. 145Hz és QHD, vagy WQHD felbontás.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
OLED az ára miatt nem jöhet szóban, VA panel nem nyűgözött le, így most IPS-ben gondolkodom.
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Jelenleg íveltet használok, de nem ragaszkodom hozzá, talán sík képernyőst próbálnék most ki.
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
Főleg játékra, de kb. ebben az arányban használom: 70% játék / 20% munka / 10% általános
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
nVidia RTX 3060Ti és kizárólag G-Syncben gondolkodom a maxos kompatibilitás miatt.
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
1 Display port + 1 HDMI port + 2-3 USB csatlakozó bőségesen elegendő
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
Itt bajban vagyok picit. Tapasztalataitok alapján a játékok maximálisan ki tudják használni ezt a funkciót?
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
Itt nincs nagy igényem, magassága legyen állítható, illetve előny, ha minimálisan dönthető is.

És akkor a 2 típus, amelyek között dilemmázok:

Acer Predator XB323UGPbmiiphzx - UM.JX3EE.P01 (acershop.hu)

LG 31,5”-os UltraGear™ Nano IPS 1 ms, NVIDIA® G-SYNC® kompatibilis gaming monitor | LG Magyarország

Talán az LG felé hajlok most, a HDR10 és Display port 1.4 csati miatt.

Előre is köszönöm a visszajelzéseket, tippeket! :R

(#131092) sztivo válasza dodi7 (#131091) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!
Mind a kettő tudja a HDR600-at is, az LG-n jobb portok vannak, magasabb színtér lefedettsége van, én azt választanám.

(#131093) dodi7 válasza sztivo (#131092) üzenetére


dodi7
újonc

Köszi a megerősítést! :) Akkor nem is gondolkodom sokáig. :R

(#131094) Landon válasza sztivo (#131090) üzenetére


Landon
őstag

Köszönöm! :R Pontosan e kettő specifikáció miatt aggódom én is. Az 1000 nit is inkább a minimum mint sem a jó, illetve ha nagyon kevés a local dimming zone akkor kuka az egész.

Látok pár HDR10, 2k, 27" monitort de azok meg mind 8bit + FRC. :( Nem tudom esetleg 32"-ban van e olyan amit érdemes megvenni bár azon a méreten már lehet kevés lenne a 2k. :F

Ebben az esetben van bármi értelme cserélnem a jelenlegi Predator-om?

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#131095) sztivo válasza Landon (#131094) üzenetére


sztivo
Topikgazda

A HDR10 az nem a HDR 1000 (bár szerintem ezt te is tudod), ez csak annyit jelent, hogy képes megjeleníteni HDR tartalmat (de a legbénább).

Amíg nem lesz olcsóbb az OLED vagy használt, addig én nem látom értelmét a cserének. Még a 16 zónás megoldások is kevesek erre, a miniLED jobb volna, de hát az is árban nagyon sok.

[ Szerkesztve ]

(#131096) Landon válasza sztivo (#131095) üzenetére


Landon
őstag

Őszintén én azt hittem a HDR10-es jelzést csak azok a panelek kapják meg amelyek 10bit-esek és 1000nit környékén vannak. De ezek szerint nem.

Akkor marad a jó öreg XB271HU-m a helyén meg. :) Az a legviccesebb hogy amennyibe kerülne egy jobb 4k, HDR monitor már vehetnek egy 42 / 48"-os CX / C11 / C12 LG OLED TV-t monitornak ami köröket ver a monitor felhozatalra.

Még egyszer köszönöm a segítséget! :)

[ Szerkesztve ]

There are no traffic jams along the extra mile.//\\Never argue with stupid people. They will drag you down to their level and beat you with experience.//

(#131097) muszurkefal


muszurkefal
aktív tag

Hali, most vettem 3 db Dell S2722QC-t, amit HDMI vagy USB-C kapcsolattal lehet összekapcsolni a géppel.
A kérdés igazából 4K60Hz-re vonatkozik, de az usb hub topik halott.
Tud már olyat az USB-C szabvány, hogy egy laptopról és egy USB-C elosztón keresztül 3 4K monitort is meghajt 60 Hz-en?
:R

(#131098) Hiei555


Hiei555
tag

MSI G274QPF-QD ez szerintetek èr 160kt vagy elèg egy ilyen is ASUS TUF Gaming VG27AQ1A 130k körül? Nvdia kartyahoz g sync fontos lenne. Esetleg valami más 27 col 1440p ajanlas? Bár az Msi tetszik elèggè elvileg ha leesik vrr range alá a framerate megduplázza g sync is van. Nemtudom na...

(#131099) fatboy.slim válasza Hiei555 (#131098) üzenetére


fatboy.slim
csendes tag

ASUS TUF Gaming VG27AQ1A - én is ezt néztem ki játékra, cs:go, r6 siege (tehát fps-re)
panelekhez nem értek, ips vagy VA kell-e nekem, hátha valaki segít nekünk :)

A kicsire nem adunk... a nagyot meg leszarjuk! http://heeeeeeeey.com/

(#131100) iszoke válasza fatboy.slim (#131099) üzenetére


iszoke
senior tag

Ha kell erősebb kontraszt = VA. Ha nem kell erősebb kontraszt = IPS.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.