Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:07:51

LOGOUT.hu

Szia!
Mielőtt kérdeznél , alábbiakkal kérlek egészítsd ki (FONTOS! LG monitoroknál a P végződés az új tápegységre utal!):

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#131951) Anaren91


Anaren91
senior tag

Sziasztok, igaz nem teljesen topic téma, de azért ide írom, hátha valakinek segít. Pár hete jött meg a Gigabyte M27Q, örültem mint majom a farkának, 75Hz után ég és föld volt. Tegnap figyeltem fel rá, hogy a jobb oldalon elkezdett előjönni egy erősebb backlight bleed. Fekete háttérrel ikonok és tálca elrejtve így néz ki...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131952) sztivo válasza Anaren91 (#131951) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Ezek sajnos mind ilyenek... Annyira nincs már egyik gyártónál se minőség, hogy vérlázító. Vehetsz AlienWaret is vagy Asus Strixet, azokon is lesz. Milliós gamer laptopok kerülnek fel sokszor redditre ettől durvább bleedinggel :(
És akkor annyival el van intézve, hogy bizonyos mértékig ezt el kell fogadni, meg panellottó..

[ Szerkesztve ]

(#131953) Anaren91 válasza sztivo (#131952) üzenetére


Anaren91
senior tag

Még jó, hogy az autógyártók nem mondják, hogy igaz hogy a tetőn kicsit besüt a nap, meg hát a menetszél is befúj, de egy bizonyos mértékig el kell fogadni XD

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131954) sfefe válasza Anaren91 (#131953) üzenetére


sfefe
őstag

Még.... :)
Amúgy lehet terelik az embereket az Oled felé....
Nekem nagyon bejön az Oled megérte. Pont az ilyenektől tartottam LCD ügyben....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#131955) Anaren91 válasza sfefe (#131954) üzenetére


Anaren91
senior tag

Hát ha lenne fölösleges 4-500k-m monitorra már nem lenne. De jelenleg ennyit szánok rá, van más ami vigye a pénzt :D

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131956) Komplikato


Komplikato
veterán

Én miniledre cserélnék, ahol van ugyan felhősödés, de nem ilyen durva. Olednél nem a beégés ami hátráltat ebben, hanem az ára. Bár az is vicces, hogy a legtöbb márkás miniledes kijelző drágább, mint az Oled.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#131957) Sir Default válasza Anaren91 (#131951) üzenetére


Sir Default
csendes tag

elkezdett előjönni? amikor vetted még nem volt vagy csak a feltűnése miatt már nem tudod nem ezt nézni és innentől van a váltás? mert ha ilyenek pár hét után előjövögetnek, akkor ennek meghagyok külön egy körmöt.. :DDD

(#131958) Anaren91 válasza Sir Default (#131957) üzenetére


Anaren91
senior tag

Pedig amikor megjött ennyire nem látszódótt. Még néztem is, hogy milyen szép egyenletes a képe. Feltünt volna, mert néztem nem egy 2k videót, amiben voltak sötét jelenetek, HDR videókat stb. Biztos, hogy nem volt ott, vagy ha ott is volt, ennyire nem volt szembetünő.

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131959) sfefe válasza sfefe (#131954) üzenetére


sfefe
őstag

Volt akció 300 volt. Persze ez sem kevés húztam a számat de be vállaltam...( régi 17 éves 19es kocka samut cserélt)
Remélem ez is sokáig jó lesz bár kétlem, hogy addig míg a kis Samu...

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#131960) sztivo válasza Anaren91 (#131958) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Egyébként amikor rendesen be/átmelegszik a monitor, jobban kiadja (mocorog a panel). Sőt eleinte nekem még pattogott is a burkolat, de azóta már elhagyta :D

[ Szerkesztve ]

(#131961) Anaren91 válasza sztivo (#131960) üzenetére


Anaren91
senior tag

Ha a káváját megtolom hátra, akkor eltünik...De csak addig míg úgy tartom.

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131962) sztivo válasza Anaren91 (#131961) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Pontosan :K és ez részben köszönhető a "keret nélküli" kivitelezésnek is...

(#131963) Sir Default válasza Anaren91 (#131958) üzenetére


Sir Default
csendes tag

Nincs véletlen dimming ezen is ami elkummantotta a dolgot amíg friss volt a szemed? Mindjárt írok arról ami nekem jött ma, azon egész jól kivette a dolgot amíg én is észre nem vettem (meg fixre nem állítottam a minden más próba mellett). Csak azér érdekes mert a tiéd és a végül enyém közt vacilláltam és én is látom ezt amit fotóztál de nem "vészes" élőben. De ha akarom ha nem, ott van ja.

(#131964) Sir Default


Sir Default
csendes tag

Story magazin:
Megjött az ASUS PA278CGV, jee. be is üzemeltem, próbálgatom :) Köszönöm az ajánlást.
Bluechip egy hétig állította hogy holnap jön, de aztán csak megtörtént. Van annyival jobb mindenben mint az előző, hogy semmit nem tartok rossznak, max érdekesnek, bármi jobb az biztos k***a jó akkor. De tele vagyok kérdésekkel. Amennyire meg tudom ítélni az említett 4k Pantone M15 laptop kijelzőmhöz nagyon közel van a minősége meg árnyalata, de 3x akkorában. Kicsit kékeknél melegebb tónusú, fél óra 4k hdr természetvideó egymás mellett nézegetés után. DP1.4-el kötöttem be.

Érdekes, hogy a korábbi 24-esemnél nem sokkal nagyobb, de mennyivel több arányosan a felületből a képernyő és a SZÍN. Pl. feltűnt hogy a dark mode-ot használó weblapok milyen szürkék is pontosan. Laptopon is ugyanez volt, hogy javíthattam egy munkát mert látszott hogy kétféle kék amit egynek néztem addigi képernyőn és csak pipettáztam egy ideje hogy úgyis jó.. Színtér profilok ide-oda tolják a színeket, milyen környezetben válnak ezek a helyes színekké? Adobe RGB mód Adobe CC alatt pontosabb képet ad akkor elvileg most, vagy felesleges bonyolítás a native-hoz képest? Fogok nyomtatgatni próbákat.

Nézem, miez. A "Drivert" leszedtem az ASUS oldalról, ami a színprofil maga. 3 file van benne, melyiknek mi a dolga a középsőn kívül? Nem csináltam még ilyet hogy jó monitor és saját gyári profilja berak stb. Kell mást is? Ha ezt berakom a win beállításokban a helyére akkor látszólag semmi sem változott.

Ugyanannyira ülve tőle kellemesen jobban kitölti a látóteremet és a felbontás is jó ugrásnak bizonyult FHD-ról. Freesync megy NV karival, játékok nem kérnek sokkal többet a tesztek szerint, 60 fölé simán bemennek így is hogy több a számolnivaló, de hely hegyek lettek dolgozáshoz. A windows 120 hz-n jóóval reszponzívabbnak hat (főleg a fade in-out animációk, a scrollozás meg a menük). Fogom használni rajta az alsó keretbe gravírozott centit meg OSD-ből kapcsolható vonalzó meg center overlayeket is.

HDR-t játék és kontent alatt érdemes bekapcsolni? Amit észrevettem hogy elment-más lett a színe kicsit, más options van és a világos részek jóval világosabbak. Rosszul állítottam be v ez ilyen? 3-4 óra telt el, mire feltűnt a Control alatt, hogy van local dimming, 4 zónányi. A dimminget kikapcsolt HDR-rel is csinálja, és nem 0-100 közt kapcsolgatja, hanem van hogy csak óvatosan vesz el ami ahogy érzékelem használ a képminőségnek de nem bunkón feltűnő. A tök egyértelműen nem ideális fekete alapon fehér kocka részt értem ki is próbáltam, de a gradual beállítás puha áttűnéssel csinálja és ha a kocka csak kicsit van a zónában, akkor nem az egész kakaót adja rá és picit később. (ez lehet tök alap de én azt hittem ez úgy megy mint a fast mód hogy on vagy off.) Van teljesen OFF is. Már értem milyen a (nekem) bőven vakító brightness is, 60-on sok is sötét szobában, míg nappal 70 körüli elment. Érdemes profilt csinálni és váltogatni? Vannak jó-haszos beállítások mindentől függetlenül? Black level pl.

Backlight bleed úgy egyáltalán nincs, ahogy pl a laptopon hogy kifejezett led csoportok világítanak fényes spotot a kijelzőbe 3 és fél random méretű pontban, mintha nyomná ott a keret a panelt, vagy fakó műanyagfólia hatása lenne mint előző képernyőmnek. Megnéztem és tudok róla ugyanolyat fotózni mint Anaren91, hogy a négy sarok narancsosan világosabb, alul jobban és látható is főleg dim nélkül, de ha élőben meg rendesen szemből nézem akkor el tudok róla figyelni másra, mert egyenletes szerencsére. Ha messzebbről fotózom meg középről nézem akkor "elmegy" a sarkokból a világosság és csak a szürke derengés van. Ez tud romlani?

Összerakni könnyű volt, sárnehéz a talpa, forog, állóba tekerhető, előre-hátra dől, fel-le sokat mehet, nem recseg-ropog-billeg, hátul a kábeleket összefogja. Az ezüst színe sötétebb mint a képeken. Azt se tudtam micsináljak vele az eddigi fix műanyag rúd után. :C

Impulzusból ennyi jutott eszembe, nagyonis adja a leírások meg az itteniek szerinti tipik IPS tulajdonságokat, de én tök szépnek találom a képét.

[ Szerkesztve ]

(#131965) LeeFH


LeeFH
csendes tag

Sziasztok!

4K 60 Hz-es megjelenités érdekében egy USB-C to Displayport kábelt próbálok jelenleg beszerezni. (egy Lenovo T480s-t kötnék majd össze egy Dell U2718Q-val és ha jól szűrtem le, akkor HDMI-vel csak 30 Hz-re lenne képes).

Van esetleg javaslatotok arra, hogy ár/érték arányban mely kábelek bizonyulnak megbizhatónak? Tapasztalat hiján nem tudom pl, hogy indokolt-e esetenként 15k+-t is elkérni egy ilyen kábelért.

Köszönöm!

(#131966) AndrewTdi válasza m3k (#131950) üzenetére


AndrewTdi
addikt

hiába csak egy picivel nagyobb, a méretét. És élénkebb színek is, stb. 8 éves monitort cseréltem le, egyátalán nem bántam meg. Nekem egyelőre tetszik. :P A jó dolgokat kell szokni. :)

(#131967) sztivo válasza LeeFH (#131965) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

DeLock vagy Unitek 1.2 kábel elég lehet erre a célra. Kábelvilágot ajánlom (vagy legalábbis a választékukat), általánosságban elmondható, hogy amiket itt találni, azok megbízhatóak.

AndrewTdi
Remek, örülünk, hogy tetszik. És ezek szerint a javított panel már nem is fakó ;)

[ Szerkesztve ]

(#131968) LeeFH válasza sztivo (#131967) üzenetére


LeeFH
csendes tag

Köszönöm szépen a hasznos iránymutatást! :R

(#131969) RobbyJr


RobbyJr
őstag

Sziasztok!

Szimulátorozáshoz néztem ki ezt a 3db monitort.

LG UltraGear 32GP850-B 16:9 IPS
Samsung Odyssey G5 S32AG500PU 16:9 IPS
Samsung Odyssey G5 C34G55TWWP 21:9 VA ívelt

Pár napja használtam egy AOC 165hz-es VA monitort, de a ghosting az brutális volt rajta, és nagyon zavart, ezért visszaküldtem.
Tartok egy kicsit a VA paneles monitoroktól most, mert érzékeny a szemem, és hamar észreveszem a ghostingot.

IPS-nél nincs ilyen bajom, viszont drágább, és nincs belőle ívelt, ami 32"-nál nem tudom mennyire hátrány :F

Melyiket lenne érdemes választani ezek közül, vagy esetleg más alternatíva ha lenne?

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#131970) douggutaby


douggutaby
tag

Sziasztok

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?
max 60.000
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
Eddig 24"gyel elvoltam, de kipróbálnék nagyobbat.
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
mindegy
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
irodai, programozói munka
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Apple M1
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
MacBook miatt jó lenne type-c/thunderbolt, de van HDMI átalakító, így HDMI is jó.
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
csak a magasságállítás fontos

Eddig egy LG 24BK55öt használtam, csak munkahelyváltás miatt vissza kellett adnom. Ezzel elégedett voltam és hardveraprón van is 39ért.

Így kérdésem leginkább az, hogy van e olyan 27"-os monitor, ami BK55 képességekkel bír és árban se ugrik túl nagyot? Ha nincs jobb alternatíva, akkor veszek 24BK55-öt 39ért.

Köszönöm

(#131972) Luck Dragon válasza RobbyJr (#131969) üzenetére

LG-t javasolnám .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131973) sztivo válasza RobbyJr (#131969) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

Szerintem 32"-ban még nem hátrány a sík kijelző.
Ha maradnál VA vonalon, Samsung G6/G7 ami fixen hozza az IPS szintet (csak hát 1000R), vagy MSi G32CQ4 (E2 utótag nélküli változat!!!), MAG342CQR ami még jó.
IPS-ből tökéletes az LG, esetleg Acer XV322QUP, XB323QUNV, XB323UGP.

Árat nem írtál, így próbáltam a legjobbakat megtalálni ár/érték arányban.

(#131974) Luck Dragon válasza douggutaby (#131970) üzenetére

Szerintem jó választás lenne (HDMI) csatlakozóval Philips 275E1S modellje .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131975) douggutaby válasza Luck Dragon (#131974) üzenetére


douggutaby
tag

275E1S esetén van magasságállítás? Ha jól, látom nincs.
Meg a 39 vs. 60+ ár is inkább a 24BK550Y felé billent. Az is ajánlott egyébként, vagy nem annyira jó? +20at nem fizetnék a méretért.

(#131976) Luck Dragon válasza douggutaby (#131975) üzenetére

Akkor inkább ez , .
Mindene állítható és usb-c is megtalálható rajta .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131977) RobbyJr válasza sztivo (#131973) üzenetére


RobbyJr
őstag

Néztem ezt az oldalt az LG-ről, itt rendesen teszt alá van téve, és játékra magasabb pontszámokat ért el mint az MSI, Acer, Samu G5, G6-al egálba van, csak hát az 1000R, ami szerintem sok. 1500R még elfogadható lenne.

Meg azért olvastam, hogy vannak a Samunál olyan jelenségek, hogy a panelnek elválik a ragasztása, ilyet nem akarok. :(

32"-nál ha nem hátrány az ívelt monitor, akkor maradok ennél az LG-nél szerintem.

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#131978) RobbyJr válasza Luck Dragon (#131972) üzenetére


RobbyJr
őstag

Az lesz, köszi a megerősítést. :R

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#131979) BioNiCMaN válasza RobbyJr (#131977) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

34"-os Acerem van, nem érzem, hogy kellene az ív. Ha meg tudod nézni valahol élőben, akkor csekkold le.

[ Szerkesztve ]

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#131980) RobbyJr válasza BioNiCMaN (#131979) üzenetére


RobbyJr
őstag

Köszi, akkor nem lesz bajom hogy nincs ív. :N

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#131981) sztivo válasza RobbyJr (#131977) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Első modellekre igaz volt, azóta már ez orvosolva van, G6-nál már alapból javított változat van, de már tárgytalan. Tényleg jó opció az LG ;)

(#131982) RobbyJr válasza sztivo (#131981) üzenetére


RobbyJr
őstag

Akkor ezt jó tudni, ha később megyek 21:9-re és ívelt kell, akkor nem kell félni a Samutól :))

Nincs lehetetlen, csak maximum Te nem akarod eléggé!

(#131983) BioNiCMaN válasza RobbyJr (#131982) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Az enyém 21:9-es, még mindig nem érzem, hogy íves kellett volna. 40" feletti 32:9-nél viszont indokolt. Szerintem.

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#131984) sztivo válasza BioNiCMaN (#131983) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Általánosságban a 34" a vízválasztó 21:9 terén, 38"-nál már mindenképp javasolt.

(#131985) AndrewTdi válasza sztivo (#131967) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Igen, nagyon tetszik, köszönöm az ajánlást.
Összehasonlítási alapom nincs a mostani monitorokkal, egy régi IPS Dellt váltott, de nekem nagyon tetszik, hogy tényleg ennyire élénkek a színek. (A játékokról nem is beszélve)

(#131986) Anaren91 válasza Sir Default (#131963) üzenetére


Anaren91
senior tag

Nincs, és biztos nem volt ott. Észre vettem volna, mert minden új cuccot átnézek, és tudom mit kell keressek. Ezt is átnéztem, nincs e dead pixel, vagy, hogy pont nincs-e ilyen mértékü backlight bleed. Egyszer csak elő jött... Játék közben nem zavaró, nem arra figyelek, meg nem is annyira észre vehető. De ha jön egy videóban valami sötét jelenet akkor bssza a szemem. Eddig ez nem volt. Vissza írtak az iPonból egy sablon e-mailt, hogy küldjem vissza, de ez is ilyen nesze semmi fogd meg jól, majd valami irodista vissza írja, hogy hát én nem látom...

[ Szerkesztve ]

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131987) sztivo válasza Anaren91 (#131986) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Tudom nem nyugtat meg, de nézz rá erre.

(#131988) olle


olle
senior tag

Üdv. Mennyire jó ez a monitor: [HyperX Armada 25 ]

Előre is köszönöm. :R

ASUS ROG Strix B650E-F Gaming. AMD Ryzen 9 7900X (OC) 5.5 Ghz. AMD Radeon™ RX 6950 XT Phantom Gaming 16GB OC

(#131989) Szőri


Szőri
csendes tag

Sziasztok!

1, Mekkora összeget szánnál a monitorra?

max 100 000, igazából jó ár-értek aranyú monitort keresek
2, Mekkora átmérőre ,felbontásra, Hz-re van szükséged?
27" vagy 29"
3, Melyik panelt részesíted előnybe? (IPS, VA, TN, OLED)
IPS
4, Sík vagy ívelt kialakításban keresed új monitorodat?
Sík
5, Milyen területen lesz használva a monitor? ( Általános , játék, irodai, programozói ,ipar, film és kép készítés, stb-stb)
irodai munka/programozás
6, Milyen videókártyával rendelkezel? Milyen SYNC-re van szükséged?
Többféle gép, de integrált videókártya
7, Milyen csatlakozási lehetőséged van, milyenre van szükséged az új monitornál? (VGA, DVI, HDMI, DisplayPort, Typc-C & Thunderbolt, USB-hub ,KVM switch, jack 3,5mm, stb-stb)
HDMI/DP
8, Fontos számodra a HDR funkció ?
nem
9. Hagyományos vagy érintőképernyős megoldást keresel?
hagyományos
10, Ergonómiai kialakításában milyen legyen? Pivot ,Dönthető, forgatható, magasságában állítható?
magasság legyen állítható mindenképpen, ha dönthető az plusz pont

A jelenleg használt Dell monitoraimat (P2419H) nagyon szeretem (nem is azok leváltására lesz), emiatt talán a Dell-t picit jobban preferálom. Mi az amit ezekre tudnátok ajánlani?

Előre is köszönöm szépen! :R

(#131990) Anaren91 válasza sztivo (#131987) üzenetére


Anaren91
senior tag

Elhiszem, ma már minden cég próbálja a szart is letolni a torkunkon. Én csak attól tartok, hogy ha ez kevesebb mint egy hónap alatt előjött nekem, akkor mi lesz fél év, egy év után? Lehal az egész? Pixel hiba armadája? Nem vagyok fukar, de van más prioritás az életemben, ritkán költök PC cuccra, és nem is a topot veszem, de 150k ért, azért elvár már az ember valami minőséget egy 27"-os monitortól. Ennyi erővel vehettem volna valami noname kínai szart is, az is tud ennyit, fele ennyiért...

MSI B450 Tomahawk Max, Ryzen 7 5800x3d, PowerColor 6700XT Hellhound,64 Gb 3600Mhz CL18

(#131991) Luck Dragon válasza olle (#131988) üzenetére

Szia , teljesen jó .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131992) Luck Dragon válasza Szőri (#131989) üzenetére

Szia , alábbiakat javasolnám ;
Dell SE2723DS
Asus VA27AQSB
HP EliteDisplay E27q G4

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131993) BogyóBP válasza sztivo (#131967) üzenetére


BogyóBP
addikt

Nekem pl Eddig a Hama FIC kábelei váltak be. Régebben az 1.2 es volt de azt szétrágta a macska így most az 1.4 van, igaz ez vékonyabb mint az volt de ugyanaz a forma és kinézet is csak piros csatlakozo, illetve a monitor is 1.4 es aljzat. A szinek talán kicsit élénkebbek úgy veszem észre 1.2 höz képest. A kábelvilágot én is nézegettem de akkora a választék hogy képtelen voltam dönteni.

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG Strix B660-F Gaming WIFI | Intel Core i5 12600KF | 2x16GB G.Skill Trident Z5 RGB Silver DDR5 6000mhz CL36 | Asrock RX 6700XT Challanger Pro 12GB | Kingston NV2 1TB NVMe + Kingston NV2 500GB NVMe | Acer Nitro XV272up 27" | be quiet! Pure Power 10 CM 500W | Lian Li O11 Air mini | Creative 2.0

(#131994) Luck Dragon válasza BogyóBP (#131993) üzenetére

Én most szívok a Hamával, mert eddig én is ezeket használtam.
Kaptam egy olyan pakkot, ami csatlakozó része méreten aluli, hát konkrétan mindenben ha beleteszem "kotyog" , másik fele meg nem add se képet sem hangot, így megy vissza feladónak.

Amúgy bődületesen érezni, hogy mennyi hitványságot eresztenek ránk az elmúlt időszakban - Gondolok itt a piacra, legyen az monitor vagy kábel.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#131995) Szőri válasza Luck Dragon (#131992) üzenetére


Szőri
csendes tag

Köszönöm szépen, megnézem őket!

(#131996) Sakom válasza Luck Dragon (#131992) üzenetére


Sakom
újonc

Szia! Nekem is volt egy hasonlo kerdesem kicsit korabban (#131942) :)
A Dell SE2723DS nekem is szimpatikus, de korabban ajanlottad a Philips 275E1S ami 63e, mi az ami miatt megeri kb 30e-rel tobbet adni ezekert?
A max fenyerot latom lenyeges kilonbsegnek (250 - 350) de ezen kivul nagyon hasonlo parameterek vannak. Viszont peldaul a ACER R270USMIPX -nek a fenyero is 350 es csak 70e. Mi alapjan ajanlod egyiket vagy masikat?
Szivesen adok erte tobbet, ha tenyleg megeri rafizetni, csak nem erzem, hogy mi miatt. Tudnatok ebben segiteni?

(#131997) Mizol29


Mizol29
senior tag

Hali! Itteni ajánlásra vettem egy LG 27GR75Q monitort, tegnap jött meg össze is raktam, de egyenlőre csalódás, lehet IPS helyett mégis csak VA paneles monitor jobb lett volna. Gondoltam, hogy a fekete nem lesz olyan mély mint egy VA panelen, de olyan szürke fátyolos az egész és ezen a black stabilizer se segít. Használom még pár napig, de szerintem vissza küldöm. Egy ilyet néztem ki helyette LG 32GN650-B ez mennyire lehet jó?

(#131998) sztivo válasza Mizol29 (#131997) üzenetére


sztivo
Topikgazda

Szia!

32GN650 vagy Asus VG27AQA1A. Előbbiről van rtings teszt is.

(#131999) Luck Dragon válasza Sakom (#131996) üzenetére

Kérdés jó, ellenben a válasz egy picit összetett lesz és megpróbálok rá válaszolni érdemben.

Ha jól emlékszem kollégának bevált Dell márkája és szívesen látott volna a kért specifikációkkal egy modellt belőle, plusz jól jött volna neki egy plusz funkció ami a Philips esetében nem volt meg azaz dönthetőség a magasság állítás mellett. Ez a funkció nem sok modell esetében áll fen , jelenesetben a megadott kereten belül.

Minden kérés más és más , nem összeegyeztethető másokéval , megpróbálom mindig legelőször a kereten belül a legközelebbi kért specifikáció rendelkező modellt megkeresni.
Piac napról napra változik, (zsugorodik, drágul). Így előfordulhat, hogy egy hét elcsúszással akár egyes modellek kiesnek vagy éppen bekerülnek a látótérbe.

-Ami fontos ilyenkor, bevált ,piacon megfelelő visszajelzésekkel alátámasztott modellek felkutatása.
-Hibás, vagy szériahibákkal küszködő modelleket kiszúrásét mindig megejtem ahogyan lehet.
-Második a megfelelő support ,támogatás. Hiába szeretnél egy kinézett modellt, ha egy erre szakosodott üzlet ami erősen ajánlott és azon keresztül történik a monitor megvásárlása, beüzemelése után (PL) hét hónapra a monitor elromlik.
Garancia levelet elvesőzed és tételezzük fel az üzletet is vissza hívod azzal, hogy ez a problémád.
Legnagyobb segítségnyújtásuk is csak annyi lesz, hogy tessék itt a márka telefonszáma és sok sikert.
Mi történik ezután? Tételezzük fel , hogy a support elérésekor angolul vagy az adott ország nyelvén PL:Cseh nyelven lebeszélitek, majd jöhet a hosszas ügyintézés.
Hónapok ölelátt az, hogy bekerülj a rendszerbe, futár érkezzen hozzád, szervíz hozzá nyúljon, javítás és mire vissza tér hozzád.

De elkanyarodtam a témától. Kolléga programozáshoz használná és a Dell esetében van egy plusz szem kímélő comfortview+ rendszere ami jobbá teszi a munkavégzést.
Philips esetében nincs ilyen, beépített szoftveres okosságokat is néha meg kell fizetni.

Az ,hogy milyen fényereje van 350 vagy 250 cd/m2 az általában a lista legvégén helyezkedik el, fő szempont mindig az amit ti meghatároztok. :)

("A jelenleg használt Dell monitoraimat (P2419H) nagyon szeretem (nem is azok leváltására lesz), emiatt talán a Dell-t picit jobban preferálom. Mi az amit ezekre tudnátok ajánlani?")

Kollégának a fentebb kért kérdésére szívem szerint BenQ programozásra kihegyezett modell palettáját ajánlanám, de nem tehetem, mert a keretén jóval feljebb helyezkednek el.

Megannyit írhatnék erről, de szerintem "felesleges" , lényeg az ,hogy a kéréséteknek megpróbálunk a legmegfelelőbbet ajánlani és mivel mi is csak emberek vagyunk , tévedhetünk is és kifelejtünk egy-két modellt a listából. :)
Áhh nem tudom mennyivel lettünk közelebb a kérdés megválaszolásában. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#132000) Sakom válasza Luck Dragon (#131999) üzenetére


Sakom
újonc

Koszi a valaszt! A kerdesem nem szamonkeres vagy kotekedes akart lenni! :)
Csak tenyleg nagyon nehez eligazodni a rengeteg tipuson, ugy hogy ertelmes review nagyon keves modelrol van, parameterekben meg alig kulonboznek, viszont arban (foleg mivel ket monitort tervezek venni) eleg nagy kulonbsegek lehetnek.
Ez a comfortview+ jol hangzik, bar nem tudom mennyit szamit. Mivel nekem csak munkara kell (programozas) viszont nagyon sokat hasznalnam ezert a szemkimeles, fontos szempont.

Útvonal

Fórumok  »  Monitorok  »  Milyen monitort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.