Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#70451) LanyUs válasza LanyUs (#51647) üzenetére


LanyUs
senior tag

Tapasztalat megosztás:

Hűtés
Ebben a hőségben egyetlen klímát üzemeltetek nálam a 6 db-ból. Mégpedig a FCAG35AVEB/RXM35N2V1B9 ( Mennyezeti ) [link] Most nézem, hogy már 3,5 éve teszi komfortossá a családi ház emeletét. 26 fokról kb. 20 perc alatt csinál 22 fokot 80m2-en.
Nem szeretjük a huzat hatást, ezért a feljáró ajtót nyitva hagyjuk és normál szintet a lecsorgó hideg levegővel hűtjük 25-re. Ez a megoldás bevált és a fenti gép sem szenved, valójában rá van engedve a két légtér, ennek ellenére visszaszabályozva jár.

Fűtés
A véleményem továbbra is tartom a fűtés témakörében, hogy a FVXM35A/RXTP35N8 - Parapet gép, Fűtésre optimalizált Comfora kültérivel - a klímázás csúcsa szerintem.
Beltéri eszméletlen halk és komfortos a lenti és fenti kifújással. A padlófűtés imitáció kb. 2-3 méterig valóban érezhető.
A kültérit gumibakra tettem, de semmi jelentősége. A kompresszor szinte nulla, ismétlem nulla mértékben rázza a burkolatot, nincs rezonancia. Egyszerűen nem hittem el, hogy milyen finoman jár ez a gép ( igaz a többi kültéri nem fűtésre optimalizált, de ez nem jelenti azt, hogy azok nem csendesek ). És ugye ez nem attól lett fűtésre optimalizált, hogy kapott egy csepptálca fűtést, na meg képes fűteni -15-ig ( aztán kap a honlapon egy marketing plecsnit ), hanem mindezt hatékonyan is teszi. A kültéri vaskos/dundi a 3 soros hőcserélő miatt. Az intelligens leolvasztás miatt még nem tudtam rajta kapni leolvasztás miatti kiálláson ( Strezi Te talán igen, mert Nálad életteret fűt, de nálam a feleségem tantermét.) A jég sem torlódhat fel benne, mert a csepptálcát is áttervezték. A kültéri hőfok mellett az online alkalmazásban még pára értéket is ír. Laikusként ennyit tudok elmondani. Többit, majd a telepítők :R

(#70452) Samus


Samus
addikt

Sziasztok,

Sógornőmnek problémája akadt az Aux típusú klímával (Gamma 2, bár ez nem számít szerintem). A gond a mobilalkalmazás és a klíma párosítása. Egyszerűen sehogy sem sikerül. Én is voltam át, nem vagyok egy műszaki analfabéta, de nem megy. Nekem Gree van, azzal is szívtam fél napot az 5Ghz miatt (igen, olvass és láss is, ugye...), így a sógornőhöz már ezzel a tudással indultam (a szomszédba). Az megvan, hogy alkalmazás, regisztráció, aktiválás (itt már kerekedett a szemem). Klíma reset rendben, majd eszköz hozzáadása. Na itt akadunk meg. Az alkalmazás szerint itt meg kellene adni azt a Wifi hálózatot, amihez a klíma majd csatlakozni fog (kézzel kell az SSID-t és jelszót beírni). Bármit csinálunk, üzenet jön, hogy csatlakozzak a beírt hálózathoz. Innen csak a Wifi beállításokhoz vezet az út. Szóval a kérdés, mit rontok el? Gree-nél először a klíma AP-re kellett csatlakozni, majd utána kiválasztani a sajátom, majd beírni annak jelszavát. Így logikus, mert különben honnan tudja az alkalmazás, melyik klimához akarok csatlakozni, ha még választani sem tudok egy listából, mert addig sem jutok el.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70453) E.Kaufmann válasza Samus (#70452) üzenetére


E.Kaufmann
addikt

Akkor tehát külön SSID-n van a 2,4GHz-s háló? Nincs "Band steering" belőve? WPA2 vagy WPA3/WPA2 mixed az authentikáció? Utóbbi esetén lehet jobb, ha visszaveszed WPA2-re.
Milyen router/AP?

Le az elipszilonos jével, éljen a "j" !!!

(#70454) Shade45 válasza Samus (#70452) üzenetére


Shade45
senior tag

WPS párosítás elérhető ennél az egységnél?
Ha igen, tegyél vele egy próbát; nálam a Mitsubishi klíma másképp nem akart csatlakozni az otthoni hálózatra.

(#70455) Samus válasza E.Kaufmann (#70453) üzenetére


Samus
addikt

Új típusú (amit most adnak) Telekom router, az 5Ghz-et kikapcsoltuk, mert már úgy mentem át, hogy nálam ez volt a baj. Az alkalmazással lehet valami, mert a klíma hozzáadása után nem kapunk figyelmeztetést a reset-re, mint ahogy YouTube-on mutatja egy srác.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#70456) Feri 59


Feri 59
csendes tag

Sziasztok!
A klima párátlanító üzemmódjában lehet valahogy a hőfokot szabályozni? köszönöm

(#70457) polonic válasza Feri 59 (#70456) üzenetére


polonic
félisten

Szia
Ez klímától függ. És attól is, hogy mivel állítod. Nekem a távirányítóval nem lehet, da az applikációban viszont lehet szárításnál is.

(#70458) lala666 válasza Feri 59 (#70456) üzenetére


lala666
senior tag

A Samsungnál nem lehet a Nordnál lehet nálam.

Saeco xelsis suprema 8889/00, Samsung 65S95B, Iphone 15 pro max, Apple watch9, Samsung galaxy Tab S8,. DELL Latitude 5501

(#70459) Feri 59 válasza polonic (#70457) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Szia, az van hogy az applikációban beállítom 23c ra és egy idő múlva elállitódik lefele ezért reggelre 19c van. A hűtésnél teljesen jól müködik ahány fokra állítom ott is marad. Ezért kérdeztem mit csinálok rosszul.

(#70460) szimcsi válasza Feri 59 (#70459) üzenetére


szimcsi
senior tag

Lehet köze van annak, hogy párátlanítás akkor működik, ha alacsonyabbra van állítva, mint a szobahőmérsékleted?! És valamiért a klímád magától alámegy (ez is érdekes), hogy tényleg páramentesítsen?!

XP

(#70461) Feri 59 válasza szimcsi (#70460) üzenetére


Feri 59
csendes tag

Nem tudom, igazából a hütést használjuk, leginkább ez is párátlanit egy kicsit de valamiért az elmúlt hetekben elég párás volt a levegő ezért ptóbálgattam a szárítás funkciót.

(#70462) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.
Kb. két hónapja lett lecserélve a régi midea on/off gép, egy [Rcool econic 3] klímára.
Sokszor olvastam itt hogy a klima " leszabályoz ". Ez pontosan mit is jelent, és honnan tudom hogy éppen mikor szabályoz le ?
Ha mondjuk auto-n van a venti, egy idő után visszaveszi a sebességet. Ez lenne az ?
Kérdem mindenzt azért, mert még a régi on/off klímával sem volt akkora a villanyszámlám, mint most. :D :D

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70463) arnyekxxx válasza rostiron (#70462) üzenetére


arnyekxxx
veterán

amíg messze van a szoba hőmérséklete a céltól addig nagy fogyasztással nagy teljesítményen járatja a kompresszort aztán a célnál visszafogja magát, kis fokozaton megy tovább hogy szinten tartson. Az on/off klíma ilyenkor leállt. Ha a ventilátor automatán van akkor annak a sebességét is ugyanígy szabályozza, amig sok a dolga addig pörgeti amikor már csak szinten tart akkor átvált kis fordulatra.

(#70464) rostiron válasza arnyekxxx (#70463) üzenetére


rostiron
őstag

OK, tehát akkor nálam leszabályoz, mert átvált kis fordulatra.

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#70465) drr


drr
őstag

Sziasztok szakik!
Ebbe a lakásba ami összesen 62m² szeretnék klímát. Jelenleg a nappaliba és a nagyobbik szobába alszunk, de a másik kis szoba lenne a másik háló hamarosan.
Elegendő lenne e ide egy klíma? Ha igen, mekkora és hová lenne javasolt?
Ha kettő kellene, ugyanez lenne kérdésem!
A válaszokat előre is köszönöm!

(#70466) Shade45 válasza drr (#70465) üzenetére


Shade45
senior tag

Bár nem vagyok szaki, de hasonló elosztású és méretű lakásban használok egy 3.5kW-os Mitsubishi klímát; nekem a jobb alsó sarokban lévő szobába, az ablak mellé lett rakva, ez és a vele szemben lévő szoba kb a beállított hőmérsékletre hűthető le, ellenben a lakás többi része (főleg a baloldalt szomszédos szoba) 2-3 fokkal melegebb, mint a beállított hőmérséklet.
Nem vészes, még így is komfortos a hőérzet, de érezhető a különbség.
Azzal tudtam néhány tizedet csökkenteni, hogy a klímás szoba jobb felső sarkába raktam egy álló ventilátort, ami a folyosó felé fújja a hideget, így jobban tud terjedni a hűvösebb levegő a többi helyiségbe is.

Ha mindenhol egyenletes hőmérsékletet szeretnél, akkor a rajzon a két alsó szobába rakatnék 1-1 készüléket, a nagyobba 3.5kW, a kicsibe egy 2.5kW-os egységgel.

[ Szerkesztve ]

(#70467) lasz10 válasza Shade45 (#70466) üzenetére


lasz10
junior tag

Azért a szigetelés és a nyílászárok mennyisége/eloszlása, a lakás jellege nélkül nem is lehet komoly választ adni.
A másik, hogy Mitsubishi is olyan, mint az Audi: van A2 és A8, közte sok más, nagyon nem mindegy.

[ Szerkesztve ]

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#70468) Shade45 válasza lasz10 (#70467) üzenetére


Shade45
senior tag

Jogos, ezért is kezdtem azzal, hogy nem vagyok szakértő.

AP35VGK a pontos típus, a társasház szigeteletlen salakbeton, két rétegű műanyag ablakok+redőny a lakásban.

(#70469) drr válasza lasz10 (#70467) üzenetére


drr
őstag

Szigetelés nincs, az ablakok műanyagok, redőny van. A ház kelet nyugati tájolású, a konyha felé süt a nap délután.

(#70470) lasz10 válasza drr (#70469) üzenetére


lasz10
junior tag

Hívj egy klímást, ingyenes felmérésre, ne találgassunk. Amíg ki tudnám belőled szedni az összes információt, már jómunkásember lennék. :)
Nem mindegy például, hogy a Porotherm 45 nincs szigetelve, vagy a 10 centis tömör tégla; mi van alul, felül, mellette, hol van, stb.....abból, amit írtál, arra tippelek, hogy először szigetelni kellene a házat, utána egy AP, amit az előző hozzászóló írt, hűtésre elég lenne, fűtésnél, pláne főfűtésnél már megint más a leányzó fekvése.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#70471) drr válasza lasz10 (#70470) üzenetére


drr
őstag

Mindenképpen hívők szakít, csak körülbelül képbe szerettem volna kerülni. Amit esetleg nem írtam még, hogy 10 emeletes panel lakásról van szó, 5. emeleten van a miénk.

(#70472) 7Heads Drago válasza TROMF2 (#70442) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Elnézést kérek érte.

Tisztázzuk: csak hűtésre vagy fűtés is lenne? Hűtésre bármi jó lehet. A fűtésnél fontos a minőségi termék. Legalábbis minden szaki ezt mondja.
Bent a cégnél is látom mivel klímáznak, és ezen spórolnak gagyikat rakatnak fel. Hangosak is és sok velük a probléma. Mondjuk egyik se Midea, de mindegyik kínai. Itt csak a hűtésre vannak használva, de még ezzel is csak gond van. Persze ezek nagy 5kw-sak, viszont nincs semmi szigetelés a falon és extrém módon hűtenek le szerintem.
A páramentesitő készülékem az mondjuk Midea. 1,5 éves. :) Másom nem volt tőlük még.
A papa miatt érdemes rá figyelni hogy szezon elején és a végén is legyen klíma takarítás és akkor nem lesz ott baj.

[ Szerkesztve ]

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70473) lasz10 válasza drr (#70471) üzenetére


lasz10
junior tag

Akkor a szigetelés tárgytalan, abból gondoltam hogy "házat" írtál. Panelben ha a benapozást meg tudod szüntetni, elég lehet egy rendesebb 3,5 kW-os klíma a legnagyobb szobába, ha az összes ajtó nyitva lehet; ha nem, akkor több klíma, vagy multisplit, fűtés max átmeneti időben kellhet, arra is elég.

Dell Latitude 7420 LTE Touch, Iphone 12 ProMax, Apple Watch 8, 45mm_LTE, AppleTV, Firetv_Stick, TP-Link NX510v,,Mitsubishi FH25VE2+ Broadcom RC4mini

(#70474) Jenne


Jenne
senior tag

Sziasztok!

Megmértem digitális hőmérővel a levegő hőmérsékletét, amit a klímánk beltérije fúj. 9,6 és 10,8 celsius fok között van. Ez jó így vagy ennél hidegebb levegőt kell/kellene fújnia?
Lakásban jelenleg, most amikor mértem, 26-27 fok van és a klíma 22 fokra van állítva

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#70475) Csöves válasza Jenne (#70474) üzenetére


Csöves
senior tag

Jó a kifújt.

Aquila non captat muscas.

(#70476) ecaddsell válasza Jenne (#70474) üzenetére


ecaddsell
aktív tag

Folyamatosan megy a klíma és úgy van 26-27 fok, vagy csak most kapcsoltad be?
Egyébként a klíma a szállított levegő mennyiségével meg a levegő hőmérsékletével tud játszani.
Ha leveszi a hőmérsékletet akkor nagyobb delta T, jobban dolgozik a kompresszor, nagyobb fogyasztás. Feltekeri a ventit kevésbé hideg levegő is elég, de zajosabb lesz.

Csendes üzemben nekem ennél lejjebb megy, mert ott ugye le kell vegye az áramlást, egyébként ez kb. reális

(#70477) Jenne válasza ecaddsell (#70476) üzenetére


Jenne
senior tag

Szia!

Köszönöm.
Most reggel kapcsoltam be a klímát és így van/volt a lakásban ez a 26-27 fokos levegő hőmérséklet. iA módra van állítva és a második legalacsonyabb fordulaton. Amikor már megy egy ideje akkor szépen lehűti a benti levegőt ~23-24 fokra, nem kell ennél nekem hidegebb, mert van amikor már a feleségem mondja, hogy fázik... :DDD . Reggeli bekapcsolás után JET Mode 30 percig utána átáll az iA módra esti lekapcsolásig.
Szerk.: van a táviránytón egy Energy CTRL gomb, most néztem vele és a beltéri kijelzője 0,4 kW-ot jelez ki. Persze azt nem tudom, hogy mennyire pontos lehet, de támpontnak megfelel.

#70475 Csöves
Köszi ... :R
Szomszédban van egy Polar, de az nagyon hideget fúj szerintem, bár 25 fokra van állítva de én fáztam a lakásban amikor át voltam. Valahogy azt nem lehet finoman állítani? Vagy a Polar az ilyen? Csak mint érdekességet írtam.

[ Szerkesztve ]

A gonosz győzelméhez nem kell más, csak annyi, hogy a jók ne tegyenek semmit.

(#70478) polonic válasza Jenne (#70477) üzenetére


polonic
félisten

Az asszonykám engem is kikészít ezzel az állandó fázással. De így amúgy nincs egy konstans hőmérséklet, ami jó neki, mint nekem mondjuk a 23. Egyszer jó, egyszer hideg, egyszer meleg. Hát az... agyfütyi :O :D

(#70479) nOvOp


nOvOp
senior tag

Sziasztok!
Most lehet balga lesz a kérdés, ne kövezzetek meg, de a Daikin klímán a szárító funkció mire való és mikor érdemes használni?

[ Szerkesztve ]

(#70480) RudY válasza nOvOp (#70479) üzenetére


RudY
addikt

Csökkenti a helyiség páratartalmát, de nem kell/lehet olyan szintű teljesítményt elvárni, mint egy kifejezetten erre a funkcióra készült páramentesítő berendezéstől.

(#70481) nOvOp válasza RudY (#70480) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi!

(#70482) Lorden válasza Jenne (#70477) üzenetére


Lorden
senior tag

Elvileg nem szabályozzák a hőmérséklet különbség alapján a befújt levegőt? Nem konkrétan a Polar, de nálam egy Gree Amber hűt nyáron.
Ha van bent pl 27 fok, kérek tőle 25-t, elkezdi ontani a 10-12 fokos levegőt, majd ahogy közelít a kért hőmérséklethez visszaveszi a mókuskereket és a külső egység fordulatát is, illetve a befújt levegő se 10 fok körül van már, hanem érezhetően langyosabb.
Ha meg a kért 25 helyett már 24-t érzékel, akkor kb csak forgatja a levegőt, mint egy ventilátor.

[ Szerkesztve ]

(#70483) TeeJay válasza RudY (#70480) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem vágom milyen a páramentesítő de a klíma is durrant olyan száraz levegőt hogy innod kell... Pont a Daikin Dry mód hatékony a többihez képest
Dry mód még jobban lehűti az elpárologtatót viszont a ventilátor kereket még lentebb veszi mint éjszakai módban így minimálisan hűti a szobát de cserébe a levegőből nagyon sok nedvességet kiszed. Nálam Dry-ban konkrétan pisil a cseppvízcső főleg mikor asszony 2 szárítónyi ruhát kitereget és benyomom

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70484) TeeJay válasza lekorszke (#70434) üzenetére


TeeJay
félisten

Sajnos nem kopnak ki, nálam is rendszeres hogy 1-2hónapja "takarították" és a nagy mester után megyek ki aztán full sz@rral van tele a klíma... Persze nekem ez jó reklám mert látja a tulaj hogy a szaki után én mit mostam ki és egyértelmű hogy soha többet nem fog mást hívni csak engem. Minden évben van sok ezer új tulajdonos, amíg ők meg nem tanulják mi a takarítás szintén át lesznek verve pár évig.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70485) TROMF2 válasza 7Heads Drago (#70472) üzenetére


TROMF2
újonc

Köszönöm, hogy elolvastad, korrekt hozzáállás. :R
Lépjünk is túl rajta.
Egy 12 m^2-es nappali tartózkodásra szolgáló helyiségről van szó. Nem a legmodernebb, de az átlagosnál jobb épületszerkezeti tulajdonságú sorházban.
70%-ban hűtésre lenne használva, 30% lenne kiegészítő
pótfűtés, radiátoros fűtés mellé. (Alacsony hőmérsékletű fűtőkör, langyos radiátora mellé jól esik néha egy kis plusz.)
A hűtésben nincs igény a szélsőségekre: csúcs nyári meleg napokon - > jó közérzetet adó beltéri hőfok.
Esetleg a terek összenyitásával a szomszéd kisszobák is kapnának egy kicsit a jóból.

Valószínűleg a Midea All Easy Pro MEX-09(12)-SP lesz.
A teljesítmény még kérdéses. Talán a kisebb (2,6kW) is elég lenne. Ez nem az ár kérdése.
Szabályozhatóságban valószínűleg jobban illeszkedne ehhez a kis helyiséghez a kisebb. Legalábbis hűtéskor.
A fűtés üzemmódban már kérdéses, nem jobb-e a nagyobb.
- I- Clean + Ionizátor
- a karbantartást / tisztítást megkönnyítő, konstrukció
(egyszerűen szétszedhető és minden könnyen hozzáférhető)
Főleg ezek miatt hajlok erre.
Könnyen és eredményesen elvégezhető lenne az évi kettő alapos tisztítás, ami javasoltál is.

(#70486) 7Heads Drago válasza TROMF2 (#70485) üzenetére


7Heads Drago
veterán

Hűtésre jó lehet az.
Sajnos nem vagyok Midea szakértő, ezt másnak kell megválaszolnia hogy milyen takarítani.

Úgy jól laktam, mint a duda, Hála Neked, egek Ura.

(#70487) nessh


nessh
tag

Sziasztok,

Daikin Comfora-hoz tudnátok linkelni wifi modult?
Illetve van a modulnak helye a beltéri egységben vagy annak külsejére kell felszerelni?

Előre is kösz!

(#70488) feco70 válasza nessh (#70487) üzenetére


feco70
senior tag

Daikin BRP069B45
Youtube be pötyögöd és ki adja,hogy rakd be, marha egyszerű

(#70489) herdsman12 válasza feco70 (#70488) üzenetére


herdsman12
őstag

Vagy... ki tudja.
Daikin Sensira WiFi modul: [link]

(#70490) feco70 válasza herdsman12 (#70489) üzenetére


feco70
senior tag

Kollégám Comforájába én raktam be, BRP069B45 minden oké vele

(#70491) nessh válasza feco70 (#70490) üzenetére


nessh
tag

A youtube-on egyedül a comfora-hoz nem találok instrukciókat hogy hova fér el a cucc. Pedig asszem az ott a paneleknél kicsit másabb mint a sensira pl.

(#70492) isti732712


isti732712
aktív tag

Újratöltve név nélkül!!!

[link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70493) isti732712


isti732712
aktív tag

Na ezen csemegézzetek én nem vagyok egy youtuber,de most szaladt tele....

[link]

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70494) sepsi0 válasza isti732712 (#70493) üzenetére


sepsi0
őstag

Automatára állítva sem jó?

(#70495) feco70 válasza nessh (#70491) üzenetére


feco70
senior tag

Wifi modul dobozában van,hogy kösd be,de nem tudod eltéveszteni meglátod

(#70496) nessh válasza feco70 (#70495) üzenetére


nessh
tag

Nem a bekötés a bajom, hanem hogy hova tegyem :DDD

(#70497) isti732712 válasza sepsi0 (#70494) üzenetére


isti732712
aktív tag

Nem

Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember.

(#70498) TeeJay válasza nessh (#70491) üzenetére


TeeJay
félisten

Amiben van már belül hely oda bepattan, amiben még nincs ott a külső burkolatra ragasztod kétoldalas ragasztóval.
Le kell kapni a burkolatot, jobb oldalt kipattintod a beltéri panel takaró lemezt
Egy port van amire rá tudod dugni, szépen kivezeted alul a vezetéket és vissza pattintod a takaró lemezt.
Ennyire egyszerű. Pár hete vettem 7darabot és rakom se sorba mindkét unokatesómnak, a sajátban meg már megy 1hónapja mindkét klímában.
Fogyasztást, hőfokot mindent jelez, nagyon jó :R

[ Szerkesztve ]

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#70499) SPEA válasza TeeJay (#70498) üzenetére


SPEA
aktív tag

Szia,

Én is (legalább) egy Comfora-val szemetek, ám fura, hogy a Daikin oldala már egy ideje nem is listázza. Viszont ha külön rákeresek akkor megtalálható az oldalon. Ennek van jelentősége?
Mi a különbség az FTXP25M, FTXP25M9 és az FTXTP sorozat között ami meg miért 3x drágább? :U :F

(#70500) RudY válasza isti732712 (#70493) üzenetére


RudY
addikt

hátpesztmek... nyugodtan maradhat a cég neve, semmi sértő nincs ebben, sőt. Kizártnak tartom, hogy az első ilyen esetük, aki így szerel, az mindig így szerel, de a laikusok, aki qrvára nem értenek a klímához (mert miért is kellene), honnan is tudnák, hogy mit, hogy és miért. Elfogadja, beletörődik, hogy ezt választotta, ezt kapta és legfeljebb bosszankodik. :(((

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.