Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#66051) PROTRON válasza Usgyi (#66050) üzenetére


PROTRON
addikt

"osztott split klímát"
Ez kategórikusan azt jelöli, hogy több beltéri egységgel rendelkező rendszer.
Tehát egy multi rendszert szeretnétek, ahol 1 db kültéri egység van és több szobában egyesével 1-1 beltéri. Amik közül jelenleg "próba" képpen csak 1 db kerülne fel, de a rendszer később lehetőséget biztosít hogy másik szobába másikat beköthessenek ugyanarra a kültéri egységre. Persze a csövezést mindenhova el kell majd vinni.
Igaz?

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66052) pjen válasza Usgyi (#66050) üzenetére


pjen
félisten

Én kiegészítő fűtésre inkább egy Fisert, Panát vennék, de te tudod.

(#66053) TeeJay válasza pjen (#66052) üzenetére


TeeJay
félisten

Sensira sem rossz kiegészítő fűtésre.
Legtöbben az idei parázós év után úgyis rájönnek hogy a split klímás fűtés nem annyira halk mint a padlófűtés vagy a radiátoros, nem annyira komfortos és ha olcsó géppel csinálják akkor még nem is annyira hatékony.
Közben a Tél is gyenge lett, megfagyni sem akar mindenki, az gáz ára is lentebb ment úgyhogy hiába volt a rettegés idén még nem fagyunk meg úgy néz ki.
Én ha fűtenék tuti olcsóbb géppel csinálnám első körben, 4-500ezres gépek nem biztos hogy vissza hozzák a felárukat

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66054) Usgyi válasza PROTRON (#66051) üzenetére


Usgyi
aktív tag

Split Klima kellene, 1 beltéri egységgel. Elnézést ha rosszul fogalmaztam...

Samsung Galaxy S23+ & Samsung Galaxy Watch 5 pro

(#66055) pjen válasza TeeJay (#66053) üzenetére


pjen
félisten

A házi dokimnál egy fiser fűt, már irtam is. Mint egy vaskályha, dől belőle a,meleg.

(#66056) mrmft válasza Tibord (#66033) üzenetére


mrmft
senior tag

Nem ajlangatni kellene, esetleges dolgokra felkeszulve, hanem kiszamolni es megmondani, hogy mit es hova tegyel.
Szelloztetorendszer lesz?

(#66057) mrmft válasza Shany0811 (#66034) üzenetére


mrmft
senior tag

Xtreme save pro ezekbol, ha mindket szobaba teszel es szigetelt a haz, a 2,5kW is valtozat is eleg belole. Ha futeni is akarsz vele mindket szobaba tegyel!

(#66058) Tibord válasza mrmft (#66056) üzenetére


Tibord
senior tag

Köszönöm a válaszokat!

A gépész valóban nem mondta meg mekkora és milyen klíma legyen. Annyit mondott, hogy tegyünk fel klímát a parátlanításra.
Azt a részét, hogy szabályozható legyen én gondoltam ki. Ha nincs ilyen és azt mondjátok, hogy egyébként is felesleges amit akarok, akkor nyilván veszünk két klímát, bekapcsoljuk minimumra, páramentesítő módba, aztán annyi. A hűtésvezérlők úgy is mérik a párat, szóval nem autómatikusan de tudom nézni, hogy kell-e mennie vagy sem.
Igen lesz szellőztetés. Vizes helyiségekbe sima ventillátoros, a szobákba nappaliba pedig decentralizált hővisszanyerős szellőztető, összesen 6 db, összekapcsolva. (sajnos központ szellőztető a ház adottságai miatt nem alakítható ki)

Off: esetleg olyan lakossági klíma nincs ami egy külső jel alapján kapcsolható ki-be? Lehet, hogy a hűtés vezérlése tud kiadni jelet, de ennek még utána kell kerdezzek.

[ Szerkesztve ]

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#66059) rmihaly válasza Tibord (#66058) üzenetére


rmihaly
tag

Bármelyik wifis klíma beintegrálható okos rendszerbe.
Pl van egy páraérzékelőd és ha 60% felett van a pára akkor bekapcsolja a klimát, vagy a szellőztető túl magas párát mér és relé kimeneten ezt jelzi az okosotthonba integrálható eszköz ezt érzékeli és parancsot adsz hogy kapcsolja be a klímát vagy a szellőztetést.
Én Shelly eszközöket használok, és alapvetően jól teszik a dolgukat.

(#66060) Shany0811 válasza mrmft (#66057) üzenetére


Shany0811
tag

Köszönöm! :R :R :R

(#66061) Nagya21 válasza Tibord (#66058) üzenetére


Nagya21
addikt

Hali!
Szerintem meg okoskonnektor, páramentesítő készülék(az télen jó is, mert fűt, nyáron meg nem kell annyira) és lehet vezérelni mikor kapcsoljon be.
Meg sztem így olcsóbb is
A légkondival az a gond télen, hogy hűti a helységet, az pótolnod kell(+ energia)
Üdv Nagya

Telefonoknak 2 nagy ellensége van: H2O, és a Gravitáció

(#66062) poli27 válasza Tibord (#66058) üzenetére


poli27
veterán

Nyáron vagy télen akarsz páramentesíteni? :D Télen ahhoz hogy párátlanítson hűtenie kell a helységet.... nyáron meg úgyis hűtöd... De a klíma nem jó páratartalom szabályozásra kb, a hővisszanyerős rendszer annál inkább....

(#66063) minas válasza mpo (#66047) üzenetére


minas
aktív tag

Van ennél okosabb kommented is a dologhoz?

[ Szerkesztve ]

(#66064) Árpi001 válasza arnyekxxx (#66048) üzenetére


Árpi001
senior tag

Mert ez terjedet el róla.
Azt hiszem kb 10 éve nem kell egészségre ártalmasnak minősíteni.
Amúgy a közetgyapott jobban tolerálja a vizet..
Padláson nem feltétlenül baj..

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66065) Árpi001 válasza ddsteel (#66049) üzenetére


Árpi001
senior tag

Szia.
Szintén sorház
Kis ház,50 nm
Balról, jobbról szomszéd.
Érdemes egyáltalán a homlokzatot(kb 40 nm) leszigetelni?
700 ezres ajánlatokat kaptam erre fél éve.
Mikor fog az megtérülni?

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66066) mpo válasza minas (#66063) üzenetére


mpo
veterán

Hiába írod le a topikban, hogy nem jogszerű a karbantartás előírása a jótálláshoz, attól még nem változik semmi.

Ha érted, akkor már elavult.

(#66067) ddsteel válasza Árpi001 (#66065) üzenetére


ddsteel
aktív tag

Ezt nem tudom, energetikusnak ki kell számolni, ha megtérülést szeretnél. Ami biztos, hosszú távon biztosan megéri szigetelni, és amit nem tudsz forintosítani: pl a fal mellett ülve dolgozom és egészen más a hőérzet, ugyanis a falakból nem sugárzik a hideg. Az ember a sugárzó hőt / hideget durvábban érzékeli szerintem, mint a sima levegő hőjét (pl infrafűtés is a sugárzó hő elvén működik, mint a napfény). Szóval ha hosszú távra tervezel, mindenképpen megéri, plusz értéknövelő tényező is. A falakon pedig biztosan nem lesz penész, hiszen megemeled a falak hőmérsékletét, így a páralecsapódás veszélye is kisebb lesz. Adalék: kevés kivételtől eltekintve csak kívülről szabad hőszigetelni.

[ Szerkesztve ]

(#66068) arnyekxxx válasza Árpi001 (#66065) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Milyen falaid vannak és a 700ezres ajánlatban mi van benne?

(#66069) seolwon válasza mpo (#66066) üzenetére


seolwon
tag

A két éves jótálláshoz, vagy amennyi kötelező, ahhoz nem kell karbantartás. A kiterjesztett akár 10 év stb. garikhoz azt ír elő, amit akar.

(#66070) mpo válasza seolwon (#66069) üzenetére


mpo
veterán

Forgalmazó oldala:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#66071) Tibord válasza poli27 (#66062) üzenetére


Tibord
senior tag

Igazából a nyári időszakban érdekesebb a párátlanítás mert ott a mennyezethűtés miatt nem igazán jó a magas páratartalom. (nem mintha más miatt jó lenne). Igaz a rendszer visszaszabályozza magát magas páratartalom esetén, hogy ne érje el a felület hőmérséklete a harmatpontot, de cserébe akkor nem is hűt.

Igen eredetileg én is központi szellőztetést szerettem volna, de sajnos a felújítás során világossá vált, hogy így utólag már nem igazán lehet normálisan kialakítani (csövek mérete, belmagasság, stb.).
Mivel a szellőztetést továbbra is meg szeretném oldani, így egyhelyiséges hővisszanyerős szellőztetők lesznek (6 db) amik szinkronban fognak működni. Ez sajnos nem annyira tud mit kezdeni a párával, mint egy központi szellőztető.
Ezen kívül a friss levegő a pincén keresztül fog a lakásba érkezni, pótlandó a vizes helyiségekben lévő szagelszívók által kivitt levegőt. A konyhai szagelszívó nem kerül kivezetésre (bár elvileg megoldható, ez még kérdéses).

Mint azt írtam a klímák alapvetően azért kellenek, hogy a párát főként nyáron, de akár télen is kivegyék a lakásból. DE fontos, hogy legyen tartalék megoldás ha épp nem működik a hőszivattyú (szervíz, elromlott, stb.). Télre van egy kandalló is, de az is inkább dísz és havária esetére nem pedig folyamatos üzemre. Ebben az esetben tudna besegíteni a fűtésben a klíma. (Nyáron ha kell akkor hűtésben bár az sokkal kevésbé problémás mint mondjuk a téli hideg).

A korábbi tanácsok alapján odáig már eljutottam, hogy akár egy 10e forintos okoseszközzel tudom irányítani a klímákat.
Vagy mondjuk egy okoskonektorral kapcsolni, hogy mikor menjen. Ehhez már csak az kell, hogy ne felejtse el mire volt állítva :)

Emlékszem a tavalyi nyárra. Egy szerda délután volt.

(#66072) mjani1172 válasza seolwon (#66069) üzenetére


mjani1172
addikt

Nem tudom ezek az infók honnan vannak.
Egy autónál pl ha elmulasztod a kötelező karbantartást, ugrik a garancia.
Ez 100%. Én tudok olyan garancia megvonásról ahol egy olajcsere miatt tagadták meg az elektronika javítását.A saját autómnál is megtagadta a Seat a garanciát teljesen idióta okkal. Talán évek múlva megnyerhető lett volna a per (szándékosan szakítom szét a kárpitot szerintük, papírt írtak erről, hogy szerintük a nem látható divatkiegészítők miatt történik mindez!). Amibe tudnak belekötnek, az emberek nem akarnak pereskedni, ahogy én sem, tudják jól.
Lehet pereskedni, okoskodni, variálni, de sokkal egyszerűbb ezeket betartani, ha nem akarsz magadnak gondot.

(#66073) Lazy


Lazy
csendes tag

Ti szoktátok írni a fogyasztást havi szinten? én mindig írom meg is néztem idáig fűtési szezon óta 2463 Kw áram lett felhasználva H tarifával, átlagba havonta kb 15 Ezer Ft. Idáig enyhe volt a telünk, de ahogy nézem az előre jelzést, most jön egy hideg hét -11 éjszaka nappal -3 körül mondják, mivel van kazánom is, azért mindig be kapcsolom, a télen egy két alkalommal átjáratom a rendszert ,szerintem ezekre a hideg napokra a klímáknak adok egy kis segítséget, nem kapcsolom le őket, majd ők vissza szabályoznak ahogy nekik jó. A felső szinten 2 db Daikin üzemel és 2 db Tosot az alsó szinten 2 db Tosot. 160 nm kell ki fűteni a rendszernek összesen fölül 100 alul 60 mert a pincét nem fűtöm. Idáig a mi a legjobb döntés volt, hogy 4 éve felszereltettem az első klímákat, nem bántam meg mi nagyon szeretjük.

(#66074) Strezi válasza Tibord (#66058) üzenetére


Strezi
őstag

Vannak filléres klímát okosothonba integráló eszközök, amik a klíma infra jeleit adják a vezérléshez. Bemenő jel pedig valami WiFi / okosothon vezérlés nekik. Pl.: [link]
Sima klima amúgy, sok-sok éve használom szellőztetővel. Fontos tudni, hogy (hővisszanyerős) szellőztetővel pont fordítva működik a ház páraháztartása mint nélküle! Nyáron növeli a relatív páratartalmat, benti hűtéssel kombinálva, télen pedig csökkenti a folyamatos légcserével és fűtéssel. Nyáron nekem 5-10l / nap amit a kíma kiszed, 150m3/h légcserével, így van 60% alatt. Télen pedig maximális páratermeléssel (főzés, szárítás, zuhanyok) alig marad 30% felett az RH ...

Használt LiFePo 15kWh akuk eladóak! ... Passzív ház klímás fűtéssel, 2011 - | Napelem, 2013 - | Tesla, 2019 - ...

(#66075) adam3 válasza Lazy (#66073) üzenetére


adam3
aktív tag

Hasonló a fűtés költségem csak gázzal. Csak érdeklődésképpen, hogyhogy nem vegyesen használod a kettőt? A kazánod kvázi áll miközben a klímák lelkét télen/nyáron kihajtod.

(#66076) #72755712 válasza adam3 (#66075) üzenetére


#72755712
törölt tag

Talám azért, mert a "H" tarifás árammal feleannyiból megússza, mint gázzal?

(#66077) PROTRON válasza #72755712 (#66076) üzenetére


PROTRON
addikt

Ez így nem pontos, nem tudhatjuk milyen adatai voltak éves gáz fogyasztásra a klímák felszerelése előtt, semmit se tudunk a falazatáról sem a hőszigetelésről...legalább is ez alapján az 1 hsz alapján nem.
Túl kevés infó hogy így vaktában lövöldözhessünk.
Ahogyan a kollega esetében sincs elég információnk hogy megitéljük a "Hasonló a fűtés költségem csak gázzal" kijelentés valódi mögöttes tartalmát, sem lakó területet, sem szintek mennyiségét, sem egyéb épület jellemzőket nem írt...

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66078) adam3 válasza PROTRON (#66077) üzenetére


adam3
aktív tag

Rosszul fogalmaztam, mert a kérdésem inkább arra irányult, hogy rezsicsökkentett áron miért nem gázzal fűt. De azóta olvasgattam és kondenzációs kazánnal egy 3-as COP-hoz képest 12 vs 8 Ft a kWh-ba átszámított fűtési költség ahol a gáz a magasabb.

Köszkösz!

(#66079) #72755712 válasza adam3 (#66078) üzenetére


#72755712
törölt tag

Én COP 4-gyel számoltam, mivel a mostani fűtési szezonra írta, ahol a COP 4 reálisabb átlagos klímánál. 1 gáz kb. 10 kWh, ami COP 4-et tudó klímánál 2,5 kWh. Szerintem a hőigény nem változik attól, hogy valaki gázzal, vagy árammal fűt, de a kolléga majd elmagyarázza. :)

(#66080) TeeJay válasza #72755712 (#66079) üzenetére


TeeJay
félisten

Elég sok takony idő volt november végén decemberben ott azért a sok leolvasztás miatt nem igen volt 4-es COP a klímáknál bármennyire is optimisták vagyunk ;)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66081) Lazy


Lazy
csendes tag

Nem írtam minden infót ez igaz, potlom. Szóval ez egy kádárkocka tip. ház szigetelés nincs csak a födemen 10 cm guritottam le par éve üveg gyapot, műanyag nyilás zárok újak, nincs gáz kazánom csak, fa és szén tüzelésű, van még kb 1 m3 fám az udvarba letakarva ezt 5 éve vettem utoljára amikor még fával és szénnel vegyesen tüzeltem. Régen fából 10-12 m3 fűtöttem el attól függ milyen hideg volt. Nehéz volt jó minőségű száraz fát venni, méterben hozták azt fűreszelni hasogatni kellett napi plusz 1 óra elfoglatsag jó fitt voltam, :). Végén vettem szenet mert a fát 1-2 óránként rakni kell, szénnel jobb volt az kibirt akar 6 vagy 8 órátis és nincs nedvesség gondja, de csak a legjobb minőségű fekete szenet, barna szén az szintén kínlódás sok a hamu kevés hőt ad. Az első Daikint 145 ezert vettem 60 ezerért szerelték. Kiprobáltuk tetszett vettünk még egy daikint azt utana elszabadultak az árak, vettünk Tosotot, amikor volt pénzünk mindig vettünk egyet igy a végén lett 6 db klíma. Folyosón 20 c fokon megy a klima szobakban 22 c vagy 23 c fokon, lenti szinten éjszaka 16 c nappal 20 c vagy 23 c attól függ mit csinálunk ott.

(#66082) arnyekxxx válasza Lazy (#66073) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nekem 70m2 2 amber royallal H tarifával október 2ezer, november 3,5e, december 4,5e, január 6ezer. A szobákban 22-23 fok a többi helyiségben amennyi kijut, éjszaka szobaajtók csukva, olyankor fűtetlenek a közös terek, a konyhában ahol legszarabb a hőszigetelés (a fal nagy része ablak) most reggelre lement 20fokig. Tetőteres félkész ház, a tetőtér lezárva, a födém hőszigetelése jelképes, a falak öreg B30 16cm eps-el, az ablakok egyszerű műanyag, 2rétegű üveggel.

Nem bánom, hogy nem lett behozva a házba a gáz, január elején léptem át fűtésköltségben a gáz éves alapdíját.

(#66083) pjen válasza arnyekxxx (#66082) üzenetére


pjen
félisten

Sajnos tapasztalat. Ha hidegebb lesz a fűrdő, wc, közös tér hideg lesz. Mindenhova nem tudsz klímát tenni. Én hősugárzokkal oldottam meg, de nem az igazi. Beüzemeltem a régi C24 helyére egy Ariston kombi cirkót tavaly. Reggel mennek a klímák H tarifán 1-2 órát, aőtán a gáz kellemesen tartja a meleget.

(#66084) Miklósbácsi válasza Árpi001 (#66065) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Szia !
Hasonló a helyzet nálunk is.
Sorház, 2 szintes / 2 lakás házanként. A miénk 90 nm.
Kisméretű tégla épület. A kora ? Nagyon meggyőző a lépcsőház műkő lépcsőin egy 1945 - ös szovjet PPS géppisztoly sorozat nyoma......történelmi emlék, nem tüntetjük el.
Hőszigetelés ideje: 2007.

Akkoriban a szokások szerint 4 - 5 - 6 cm expandált polisztirol ( EPS ) elegendő volt. Erre mi - sejtve a jövőt - 10 cm vastagságút tettünk fel. Csodálkozva kérdezték is : - Minek ?
Nem bántuk meg. Elsőként a forró nyárban derült ki, hogy hűvösebb a lakás. Majd a következő harmadik évben már látható volt, hogy a nem is olyan energiazabáló parapet gázkonvektorok fogyasztása szépen a harmadával csökkent a 10 cm vastag hőszigeteléssel ! Ez a helyzet azóta is fennáll. A gázos fűtést részben helyettesítve egy 3.5 Daikin Sensira könnyedén besegít a mostani enyhébb telekben.

Persze a 10 cm kevés lenne ma. A fiaim éppen mostanában 15 cm vastag grafitost tettek fel a házaikra.

(#66085) mjani1172 válasza Miklósbácsi (#66084) üzenetére


mjani1172
addikt

Ebben a grafitos szigetelésben mi a jó? A divaton és a hype-n kívül.
A legtöbb (nem szigetelésgyártó ) azt írja a grafit jó hővezető.

[ Szerkesztve ]

(#66086) arnyekxxx válasza mjani1172 (#66085) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Jobb hőszigetelő mint a fehér. Ez szempont lehet ott ahol centizni kell a vastagsággal, meg a nyílászáróknál kisebb a lőréshatás.

Hogy mennyire éri meg a felár, főleg nagyobb vastagságnál, az véleményes, a legtrébbB30 fal 15centi fehér eps-el U=0,24 grafitossal meg U=0,17 ez 0,07 javulás (jobb alapfalazatnál még kisebb a hatása) ami szerintem elenyésző, cserében több mint 30%-al drágább a grafitos

(#66087) Hauptmann


Hauptmann
addikt

Mire jó a klíma ventilátor funkciója? Például a kandallókályha melegét átfújatni vele a másik szobába. :DDD

(#66088) Miklósbácsi válasza mjani1172 (#66085) üzenetére


Miklósbácsi
csendes tag

Az esetünkben centizni kellett a vastagsággal, így esett a választás a grafitosra.
Amúgy a grafit tömb formájában elég jó hővezető, itt meg mikroszkópikus szemcsékké őrölve használják. Az egy érdekes elméleti kérdés lenne, hogy milyen módon tudja javítani a hőszigetelés értékét a beledolgozott grafitpor.

(#66089) Tony21 válasza Lazy (#66073) üzenetére


Tony21
tag

Havi átlag kb. 180-200kWh a klíma, pontosan nem nézem a napelem miatt, csak a klíma előtti fogyasztásból indulok ki. Bár csalóka a dolog, mert azóta van hősugárzó a fürdőbe a gyerek miatt, az is elvisz valamennyit. Kb 60+ nm-t fűt egy Mitsu AP 3,5, fürdő hősugárzóval megy, a 3 szoba (fal+padló) és a melegvíz pedig gázzal (sajnos a meleg nem kanyarodik be a szobákba). Vellany 0 Ft, gáz pedig 6000Ft volt decemberben, 5800Ft pedig januárban.

(#66090) Árpi001 válasza arnyekxxx (#66068) üzenetére


Árpi001
senior tag

És Miklosbacsi :
30 as téglafal, új nyilászárók, de csak két rétegű üveggel.
Két oldalról fütve vagyok jelenleg
Első, és hátsó fal front ahova kéne a szigetelés összesen kb 40 nm...
Maga a ház 48 nm.
A 700 ezerben minden benne volt., sima hungarocell, azt hiszem 15 cm.

Azért kezdtem el filozni ezen,mert a födém szigeteléssel millió felett lennék, és igazából sanszos hogy a 700 ezer is több lett azóta.
Viszont ha két klímával neki állok füteni ősztől, H tarifával számolva, elég lassan hozzá vissza az árát!

A Föld a Naprendszer elmegyógyintézete.

(#66091) TeeJay válasza arnyekxxx (#66086) üzenetére


TeeJay
félisten

De az a 0,07 különbség az W/m²K ha jól tudom
szóval egy 300nm homlokzatnál ha bent 24fok van kint meg -15 akkor már van haszna a grafitosnak is.

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66092) #72755712 válasza TeeJay (#66091) üzenetére


#72755712
törölt tag

Jól ki van találva: amennyivel jobb elméletileg, annyival drágább is, tényleg csak helyszűkében van értelme, mellette a grafitos érzékenyebb a napra, a reflexes meg már drágább, mint a sima grafitos. Kb. olyan, mint a COP: amelyik klímáé jobb, az annyival drágább is. :)

[ Szerkesztve ]

(#66093) TeeJay válasza #72755712 (#66092) üzenetére


TeeJay
félisten

Decemberben pont olyan társasházra kellett 9 kültérit visszaraknom amit szigeteltek
Ott is 15cm grafitosra esett a választás mert árban nem volt akkora különbség és így nem kellett vastagabb simát venni. 90éves épület belső udvara, ott nagyon megérte plusz cserélték a komplett lépcsőház összes ablakát 2rétegű argonos üvegezésre.
Igaz ott egyik klímával sem fűteni fognak hanem csak hűteni. Nyáron kíváncsi leszek mennyivel kevesebbet kell majd klímázniuk a lakóknak

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#66094) mjani1172 válasza Miklósbácsi (#66088) üzenetére


mjani1172
addikt

grafit tömb formájában elég jó hővezető,

Ez az én gondom is, hogy jó hővezető anyagot teszünk a höszigetelésbe.
Kb ugyanaz mint a padlófűtés műanyag padlóval, laminálttal. Ott pont fordítva,szigetelőanyagot használunk vezetésre.

(#66095) arnyekxxx válasza TeeJay (#66091) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Valamennyi haszna van, csak elenyészö javulás. 1,5-ről 0,2-re javítani a hőátbocsátást az drasztikus csökkenés, a fűtésszámla a nagyonsok helyett picike lesz. Az a 0,07 ezen a nagyon alacsony számlán javit egy kicsit. Mittomén havonta 10ezer helyett 9ezret fizetsz ami %ban 10% csökkenés csak épp pénzben elhanyagolható ahhoz képest, hogy százezrekkel többet fizettél ki a hőszigetelő anyagért.

(#66096) Speederer


Speederer
senior tag

Sziasztok,
Ilyen nagy szélben mint amit mára mondanak érdemesebb a tetőn lévő klímát nem bekapcsolni? Vagy mindegy neki?

A rendrakás a kisemberek mániája. A zseni átlátja a káoszt!

(#66097) arnyekxxx válasza TeeJay (#66093) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mondjuk egy társasházban annyira túlárazott minden közös felújítás, hogy ott tényleg mindegy az anyagköltség. Ha az ember a sajátját csinálja akkor azért érdemes végigszámolni, hogy a % az mit jelent forintban.

(#66098) Alpenjunge


Alpenjunge
kezdő

Namost jön majd az igazi hideg :)

(#66099) PROTRON válasza Alpenjunge (#66098) üzenetére


PROTRON
addikt

Azok akik október elején az éves takarítás után bekapcsolták és azóta nem nyúltak hozzá, javaslom hogy legalább a laikusok számára ajánlott egyszerű kivehető szűrő tisztítást csinálják meg maguknak, ez nem jár gari vesztésnél, minden típusnál le van írva hogyan tudja magának megcsinálni a legegyszerűbb részt az ember és kimosni a szűrőt...
No nem azért mert nem működik a klíma, hanem azért hogy melegebb levegőt fújjon be, ne csökkenjen a hatékonyság a szűrő miatt.
Nekem is fel kéne másznom... :D

Elméletileg nincs hülye kérdés...az elmélet és a gyakorlat között elméletileg nincs különbség.

(#66100) mpo válasza Alpenjunge (#66098) üzenetére


mpo
veterán

A legmodernebb technikával is csak 3 napra tudnak pontos előrejelzést adni.

Ha érted, akkor már elavult.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.