Hirdetés

2024. május 26., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50402) HavocS


HavocS
senior tag

Miután sikerült végre választani egy készüléket, gondoltam ránézek már, mi ez a legendás LTCA amit itt olyan sokan emlegetnek, és hát újra elbizonytalanodtam :DDD
Az euroventes adatokat böngészgetve kijött, hogy a papíron 4 kW fűtésű Daikin FTXP35M igazából gyengébb, mint a 2.8 kW-os Fujitsu 09LTCA. Plusz a Daikin 300W-ig tud leszabályozni, az LTCA 180W-ig. Ráadásul árban sincs hatalmas különbség közöttük, a Daikin 350+60k szerelés ahol néztem, a 09LTCA 409k+30k szerelés akciósan, így nagyon harmatos a különbség a kettő között árban is. És ahogy visszaolvasom a topicot nagyon úgy tűnik, hogy ez ebben az árkategóriában közel verhetetlen.
Mondjuk a wifi hiánya egy 400 ezres gépnél elég szomorú, de igazából úgyis csak a fogyasztást nézegetném rajta.
Jó, hamar eljutottunk onnan, hogy 500-ból két klímát, oda hogy 400+szerelés darabja, de a tapasztalatok, meg a lehetőség hogy akár teljesen ki tudnánk váltani gázt elég csábító. A pénz végülis megvan és csak inflálódik.
A kérdés, hogy vajon a 40 ezres felárat megérné-e a 12LTCA? Alapból egy 25 és egy 30 nm-es szoba lenne fűtve, de azért a mínuszokban nem ártana ha a konyhába-előszobába is jutna belőle, -20-ban hatalmas különbség van a kettő között (09: 2,38 kW; 12: 3,63 kW) és a 12LTCA-ra is van szerelési csomag akció, így 480-ból kijönne kompletten darabja.

A csepptálcafűtés mennyire fontos? Meg lehet lenni nélküle, okoz gondot ha befagy? Látom itt többeknek van LTCA készülék, az hajlamos-e a befagyásra?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.