Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4501) kekkola válasza krx21 (#4500) üzenetére


kekkola
senior tag

Pénteken felszereltek hozzám egy 3,4kw-os fujitsu-t (ASYG12LMCA/AOYG12LMCA). Szép, csendes, alap fordulaton teszi a dolgát eddig (kopp-kopp-kopp) pedig a panel és a nap már próbálkozik :)

SZERK: bocs, nem neked akart menni, hanem mindenkinek :)

[ Szerkesztve ]

O+8T

(#4502) BlacKSouL


BlacKSouL
addikt

Ha mondjuk a lakás már pont áthűlt annyira, hogy a legalacsonyabbra szabályzott inverteres teljesítmény is sok, vagyis ki-/be kapcsolgat (0-180~350 W között), akkor az mennyire gyilkolja a kompresszort, és a szelepeket?
Nekem 24°C elég, és már bőven egyensúlyban van a rendszer. Silent módban (a legalacsonyabb ventilátorfokozattól lassabb üzem) is tudja teljesíteni úgy, hogy 3 szobában 24 - 25 - 25,7°C van. Ez alá nem akarok menni, de kikapcsolni sem, mert akkor azért visszamelegszik lassan.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4503) ferling


ferling
újonc

Sziasztok! Nem régiben szereltek fel nálam egy inverteres Fujitsu klímát. Eddig egy on/off klímát használtam. Normális-e, hogy az inverteres klíma - ha 18 fokra állítom a hőmérsékletet, akkor olyan 14-15 fokos levegőt fúj be (megmérve hőmérővel közvetlenül a beltéri ventilátor előtt)? Eddig az on/off klímám jóval hidegebb levegővel hűtött. Lehet, hogy is egy fícsörje az inverteres klímáknak, hogy nem bombáz olyan hideg levegővel? Köszönöm.

(#4504) radi8tor válasza ferling (#4503) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem fújja be a levegőt. A szobai levegőt keringeti lehűtve.
Inverteres klíma tudja szabályozni a hűtés mennyiségét, tehát nem hűt folyamatosan 100%-on.
Ha nem tudja lehűteni a szobát mondjuk 1 óra alatt normális hőfokra (nem 18 fokra kell gondolni 35 fokos kinti hőmérsékletnél), akkor alul lett méretezve a klíma.

⭐ Stella

(#4505) neduddki


neduddki
nagyúr

HI!

ha jol szmaolom akkor lejott az ev neyedik napja amikor hutesre kapcsolom akongyit:- )

udv

neduddki

mod: radi8tor1: szerencsere igen:- ), de a szomszed aszonta vihart igertek du-ra akkor ne is kell

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4506) radi8tor válasza neduddki (#4505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jól szigetel a házad akkor. Itt már múlt héten is ment, meg előtte is több napig.
Félek még ősszel is 30 fokok fognak repkedni kint.

⭐ Stella

(#4507) ferling válasza radi8tor (#4504) üzenetére


ferling
újonc

Elnézést, akkor rosszul fogalmaztam. Szóval akkor az normális lehet, hogy az inverters klíma nem olyan hidegre hűtve fújja vissza a keringetett levegőt mint a régi on/off klíma ... hanem csak 14 fokosan.

(#4508) Hoorus válasza ferling (#4507) üzenetére


Hoorus
őstag

Normális. Az én Midea-m is csak 14-15 fokos levegőt fúj (ami a szobára simán elég), viszont olyankor csak 400 W-ot vesz fel.. Ha igazán beindul és felvesz 1,5 kW-ot, akkor viszont gyakorlatilag fagyos levegőt nyom.. :)

[ Szerkesztve ]

(#4509) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A szakértőket kérdezném, egy Midea 3.5-es on/off klímám van. Nemrég lett beszerelve kb 3 napot ment úgyhogy kezdő vagyok.
Mi a normális befújt levegő hőmérséklete ? Olvasgatom a fórumot, és többen fagyos levegőről írnak, én megmértem, nálam 13 fokos levegőt fúj be. ( 24 fokra van állítva )
Mi határozza meg?? Mi az elfogadható ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4510) havri1 válasza rostiron (#4509) üzenetére


havri1
félisten

A mérést mivel hajtottad végre, hol?
Venti fokozat? Mennyit ment a kompresszor mérés előtt?

Ideális esetben, 15-20 percet menjen a kompresszor, 1-es fokozaton.
Hőmérséklet minimum (18?) ra állítva, bár on/offosnál tökmindegy, a szoba hőmérséklete alatt legyen, hoyg ne kapcsolgassa a kompresszort.
Lamella (hőcserélő) 4 foknál hidegebb nem lehet, mert mefagyna, ott már kellene működnie a védelemnek.
Nekem a légterelő tálcára tett "higanyos" hőmérő ilyenkor 5-8 fokot mér.

Minél gyorsabban megy a ventilátor, annál melegebb lesz a levegő, hisz gyorsabban hűti a lamellát (hőcserélőt).

[ Szerkesztve ]

havri

(#4511) krx21 válasza Hoorus (#4508) üzenetére


krx21
nagyúr

Ha "csutkára" állítod akkor azért jóval hidegebbet kell hogy fújjon... Hány C -os a szoba levegője, mert ha 40C-os akkor jó lehet a 14-15C... Vagy lehet hogy mérési hiba illetve pontatlanság???

(#4512) havri1 válasza krx21 (#4511) üzenetére


havri1
félisten

Pont, hogy alacsonyra kell állítani a ventilátort, hogy hidegebb levegő jöjjön ki belőle :U
On/OFF-osnál meg ebből a szempontból mind1, hogy háyn fokon megy, csak a szoba hőmérséklete alatt maradjon.

- szerintem -

[ Szerkesztve ]

havri

(#4513) havri1 válasza havri1 (#4512) üzenetére


havri1
félisten

Jajj bocs, más hsz-re reagáltál, sorry

havri

(#4514) krx21 válasza havri1 (#4513) üzenetére


krx21
nagyúr

A "csutkára" itt nem a ventilátor fokozatra vonatkozik természetesen, hanem a beállított hőmérsékletre...
Amúgy ha a ventilátor is maxon megy, akkor még jó is lehet a 12-15C, bár inkább a 12...

[ Szerkesztve ]

(#4515) Mtbsrác


Mtbsrác
senior tag

Ide is beteszem hátha segítek valakiknek áthűsöltetni az iccakákat!
Szekeres Ferinek is tetszett :DDD

Légkondi Felsőfokon, avagy házi mestermunka tőlem :C

Teljes méret:
KATT

De beválik nagyon igaz nem inverteres de hát na :C Este bekapcsolom és reggel meg ki, és nagyon jól átmozgatja a levegőt az egész helységben. Kinti hőmérséklet persze erősen befolyásolja a történetet.

(#4516) krx21 válasza Mtbsrác (#4515) üzenetére


krx21
nagyúr

:)) :C

(#4517) Pancsermeste válasza Mtbsrác (#4515) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Igen, míg nem volt klímám, én is így hűtöttem a lakást... csak én az erkélyajtóba raktam ki éjjelre a ventit, hogy kavarja befelé a friss levegőt. :K

-= Pancsermeste® =-

(#4518) Zeki válasza Pancsermeste (#4517) üzenetére


Zeki
nagyúr

Nálunk ez sajnos nem tudott működni, a sok állandóan cigizős szomszéd miatt, és a rohadt szúnyogok miatt sem. És mivel zárószinten lapostetős panelban éltünk, így nappal is rohadt meleg volt bent.

(#4519) rostiron válasza havri1 (#4510) üzenetére


rostiron
őstag

Szia.

Hőmérős multiméterrel mértem, amennyire tudtam a mókuskerékhez közel dugtam a hőmérőt.
A klíma egész délután ment.
Tehát ha jól értem, minél lassabb a ventilátor fokozat annál hidegebb levegőnek kell jönni.
Ha mondjuk minimumra állítom a hőfokot, és a ventilátor low fokozaton van, mennyit kéne mérnem ideális esetben ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4520) Zeki válasza rostiron (#4519) üzenetére


Zeki
nagyúr

7-8 fok.

(#4521) krx21 válasza rostiron (#4519) üzenetére


krx21
nagyúr

KÉP
Itt 3 hőmérő adatai is vannak, tehát innen is látszik, mennyire nehéz ezt pontosan mérni...

(#4522) neduddki válasza radi8tor (#4506) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

a 3.5es lg 2es ventifokoztaon a 26/+13[nm] ajto nyitva/ 45perc -1.5fok /most kivetlesn nem 1acoban megyen:- )/

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4523) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Tegnap végre sikeresen beüzemelődött a Panasonic Etherea klíma. 2,5kW-os jószág, egy hangja sincs. Na jó, van, ha teljes a csend a szobában, és épp beindul csendes fokozaton, akkor kb. légyzümmögés.

Pillanatok alatt lehűtötte a kb. 15-18 négyzetméteres szobát, és mivel nem "mild dry" állapotban volt, ezért az éjszaka kb. 3-4 liter vizet kikapott a levegőből. De végre sikerült rendesen aludni :)

Viszont van egy kis átverés a dologban: alapból nagyon elrejtik, hogy a wifis vezérlés csak opció, amihez a vezérlőt külön kell megvenni a klíma árának kb. negyedéért. Így már kifejezetten nem olcsó. Mondjuk így is fele a Daikin csúcsmodellnek (amivel tudom, hogy nem illik összehasonlítani :D).

Infrás okostelefonra eddig nem nagyon találtam hozzá való távirányító appot, vagy amit találtam, az az extrákat nem tudja kihasználni. Majd ha lesz wifi benne, akkor remélhetőleg a saját appja rendesen fogja kezelni.

(#4524) BlacKSouL válasza BlacKSouL (#4502) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Tehát nem gond ha kapcsolgat, értem..akkor hagyom így.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4525) borissza00 válasza Mtbsrác (#4515) üzenetére


borissza00
csendes tag

Gratula, feltétlenül védesd le a know-how-t, mert még ellopják!
Én a ventilátoros fűtési módszeremet védettem le, kétablakos hőcserélős,
napenergiás, a kor követelményének megfelelő A+++++++++++++++++
+++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++SCOP hatékonyságú.
A lényege: a kihűlt, fűtendő helyiségből az egyik nyitott ablakon keresztül
ventilátor segítségével kicsapatjuk a hideg levegőt, az így keletkező
légüres teret a másik nyitott ablakon beáramló napenergia által fehevített
melegebb levegő automatikusan kitölti, és ez így megy folyton-folyvást,
addig amíg meg nem telítődik teljesen meleg levegővel a helyiség,
ekkor bezárva az ablakokat mintegy csapdába zárjuk a meleget.
Mi lenne, ha összetekknológiáznánk magunkat, közösbiznicelnénk,
már el is neveztem a vasat THERMONÁTOR 007 -nek.
Majd csájnamarketben veszünk ventilátort, sok darabot ócsón, család otthon
felcímkézi médinjappánra, onlájn áruljuk szórólapozva aluljárókban nuggerekkel.
Kaszálnánk azextraprofitot , mint elsőkaszás a gabnát péterpálkor... ;]

(#4526) Zeki válasza borissza00 (#4525) üzenetére


Zeki
nagyúr

Marketingesnek feltétlen vegyél fel engem, mert nem aluljáróban, hanem buszos kiránduláson kell a nyugdíjasnak eladni. :)

(#4527) ngabor2 válasza ngabor2 (#4523) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Egy problémám van még ezzel a klímával: a prospektusban/oldalán beharangozott, elvileg a Play áruházból letölthető Internet Control programot sehol nem találom. Se a Play-on, se a google nem találja, a Panasonic oldalán sincs semmi letöltési lehetőség. Sőt, az oldalukon normális elérhetőséget se találtam eddig.

(#4528) krx21 válasza ngabor2 (#4523) üzenetére


krx21
nagyúr

A wifi opciót ne sajnáld, semmi értelme előre lehűteni a szobát, mert egészségtelen és az a kevés átmenet pedig pont kell ameddig lehűl a szoba a szervezetnek (kb.5-10perc max...)

(#4529) BlacKSouL válasza ngabor2 (#4527) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Namost mondanám, hogy a samu saját rendszere nem tökéletes, de működik. :) Az app már nem szereti a telefonomat (2.3.3 Gingerb.) viszont neten faszán be tudok jelentkezni, és tegnap pl. kifejezetten jó volt rápillantani melóból hazaindulás előtt, hogy 24 fok a szoba, és csendesen megy 24 fokra állítva a rendszer :)
Az viszont igaz, hogy a wifi-képességet anno sehol nem írták róla, nem is reklámozták, nem is tudtunk róla, csak használat elején vettük észre a leírásban, hogy jéé, ilyet is tud.
Tudom, nem japán tehát szar, de ez van. :) Nekem most ez is megfelel.

Azt meg kicsit túlzónak tartom, hogy semmi értelme, pláne, hogy használom, és jó :)

[ Szerkesztve ]

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4530) rostiron válasza Zeki (#4520) üzenetére


rostiron
őstag

Szia

9 fokot mértem, de csak ez az egy hőmérő van itthon :) Elfogadható a 9 fok ??

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#4531) krx21 válasza BlacKSouL (#4529) üzenetére


krx21
nagyúr

Azért nincs értelme, mert a melegből a hideg szobába belépni nem egészséges... Ráadásul egy jól méretezett klímánál a bekapcsolás után 5 perecel már érezhető hűlés tapasztalható, 10-15-per után már teljesen jó...
Ez a 10 perc (nem nagy idő) pont kell a szervezetnek, hogy akklimatizálódjon...

[ Szerkesztve ]

(#4532) Zeki válasza rostiron (#4530) üzenetére


Zeki
nagyúr

OKÉ.

(#4533) ngabor2 válasza krx21 (#4528) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Lehet, hogy mókusvakítás, de ha már adott a lehetőség, akkor lássuk, mit tud. Amúgy IntesisHome a neve a rendszernek.

(#4534) BlacKSouL válasza krx21 (#4531) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Értem. Tehát neked is van, de nem használod. Nekem is van, de használom. Szerintem jó, szerinted nem. :)
Ez már csak ilyen.
Aztán egyszer forduljon elő az emberrel, hogy egy 3 napos távollétkor indulás előtt mondjuk úgyfelejti. Vagy mondjuk 1 hetes nyaralás alatt felmelegszik 30 fokra a lakás (falak, tárgyak, eszközök, tárgyak, stb.) és miközben a levegő már hűl, a többi még sugározza a meleget órákig miután hazaértem.
Én még akárhányszor léptem be a 33 fokból a 24-25 fokos lakásba (ez hideg?) sosem történt bajom, nem kaptam szívrohamot, nem kapott el a szívizomgörcs, de mondok jobbat, meg sem fáztam.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#4535) Radnix


Radnix
senior tag

Hello!

Már nagyon régi a klímám, és feltünt, hogy dohos kellemetlen szagot produkál :(
Minden évben ki van tisztítva a szürő, meg befújom a lamellákat "légkondi tisztító sprayvel".
A gond nem is ott van, hanem amikor belenézek az a henger alakú ventilátor ami forgatja a levegőt brutálisan penészes... Lehetetlen kitisztítani azon a kis nyíláson... Van itt valaki akinek hasonló gondja volt? Házilag ki lehet azt barkácsolni és lefertőtleníteni? :F
kép

[ Szerkesztve ]

(#4536) neduddki válasza Radnix (#4535) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

guggol elso link

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4537) ngabor2 válasza Radnix (#4535) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Ha házilag nem lehet kiszedni a ventit, akkor én hívnék egy klímaszerelőt, hogy kapja szét. Utána a teljes mókuskereket jó alaposan le kell mosni, lefertőtleníteni, penész- és pormentesíteni. Itt már a fújkálás nem segít.

Viszont ha szét van szedve, akkor jó eséllyel a hőcserélő rész is alaposabban, mechanikailag is megtisztítható. Ha az is koszos, akkor nagyon sokat fog javulni a teljesítmény.

(#4538) krx21 válasza neduddki (#4536) üzenetére


krx21
nagyúr

Akkor már, orrot befogni és szájjon lélegezni... ;]

(#4539) windy válasza Radnix (#4535) üzenetére


windy
tag

Sajnos a régi klímák beltéri egységének szétszerelése jár némi kockázattal. Mi csak akkor nyúlunk hozzá, ha előtte az ügyfél elfogadta, hogy a régebbi gépének műanyagai már elöregedhettek annyira, hogy egy szétszerelés alkalmával lepattanhat egy-két tartófül, stb. Ez van, ez ellen nem nagyon lehet mit tenni.

A mókuskerékre rakódott penész-por-zsír-szennyeződés-stb. réteg eltávolítása egy jó minőségű gőztisztító segítségével + az erre használatos oldószerek használatával az esetek jelentős hányadában teljesen eltávolítható. A szagokat pedig ózonos fertőtlenítéssel lehet teljesen megszüntetni (az tényleg minden szerves cuccot kiírt.)

(#4540) Fancy-boy válasza windy (#4539) üzenetére


Fancy-boy
addikt

Mobil klímákat is tisztítotok?
Mármint rendesen szétszedve, nem csak belefújkálva...

(#4541) talpas válasza Radnix (#4535) üzenetére


talpas
aktív tag

Ha ezzel a szennyeződéssel itt a szezonban eddig eljutottál és a fórum keresőt sem használod, javaslom keress szerelőt. Igen aki klímát üzemeltet szinte mindenki, én is

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#4542) Radnix


Radnix
senior tag

Köszönöm a válaszokat! :R

Nekiálltam a szerelgetésnek (szeretek barkácsolni, és elrontani dolgokat) :P
Pár csavar tartotta a müanyag borítást, aztán a kondenzvízelvezetőt is, arról leszedtem a lamella mozgató motort, de a kondenzvíz elvezető csővel egyelőre meggyült a bajom, nem tudom milyen technikával van rögzítve, lehetséges, hogy ragasztással, és nem fogom tudni lehúzni róla a csövet?

Egy kép, hogy milyen állapotban van a mókuskerék, hogy borzongjatok: kép

Lehet, hogy azt az ózonos tisztítós gépet igénybe kell vennem, mert van még a házban egy másik azonos típusú 10 év körüli légkondi. :(

(#4543) Radnix válasza Radnix (#4542) üzenetére


Radnix
senior tag

Sikerült szétbontani a gépet, mindent jó alaposan kitisztítottam és megszárítottam. Két fegyverem a savo és a ph semleges tisztítószer voltak, na meg persze a szivacs és a kefék. Hát minden elismerésem a klímatisztítóké, nem könnyü munka, de azért megoldható házilag, ha van az embernek szabadideje.

(#4544) havri1 válasza Radnix (#4543) üzenetére


havri1
félisten

Ki ajánlotta a savot?
Nem tesz kárt a hőcserélőben?

[ Szerkesztve ]

havri

(#4545) Radnix válasza havri1 (#4544) üzenetére


Radnix
senior tag

Egyedül a hőcserélőt nem kezeltem vele, mert olvastam a csomagoláson, hogy a fémre nem szabad fújni, azt csak leporszívóztam a kefés véggel, aztán kétszer átfújtam a légkondi tisztító sprayvel. A mókuskereket, a kondenzvízelvezető / lamellás levegőkiömlőrészt meg a müanyag borítást, illetve a falhoz közeli müanyag hátlapot savoztam le. Azt írja a csomagolás, hogy penészölő, gondolom nagyon nem lőhettem mellé vele. :B

[ Szerkesztve ]

(#4546) Mercutio_ válasza Radnix (#4543) üzenetére


Mercutio_
félisten

Mi az a savo?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4547) radi8tor válasza Mercutio_ (#4546) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

[link]

⭐ Stella

(#4548) havri1 válasza Radnix (#4545) üzenetére


havri1
félisten

Jól tetted, szerintem megmarta volna.

havri

(#4549) Mercutio_ válasza radi8tor (#4547) üzenetére


Mercutio_
félisten

:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4550) maross


maross
veterán

Sziasztok. Ma eldontendo kerdes:

Gree gwh9kf comfort vagy Nord Sahara NWH09MA-K3DNC9B. Gree 6k-val dragabb. Megbizhatosagon kivul a hang fontos még, de nem jutottam dulore. Legjobb tippem az, hogy belteri egyseg nord = 34db, gree 41db.

eladó 100+ új/használt társasjátékom: https://tinyurl.com/tarsasjatekok

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.