Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4151) Zeki válasza Vesztor87 (#4146) üzenetére


Zeki
nagyúr

Hogy nem csak érdeklődsz, de már kell is, mert van rá pénzed.

(#4152) Mercutio_ válasza Vesztor87 (#4146) üzenetére


Mercutio_
félisten

Megmondod, hogy tőlük vennéd és velük is szereltetnéd, de azt mindketten tudjátok, hogy a listaár azért van, hogy legyen miből engedni.
Itt aztán vagy ő, vagy te mondasz először X majd Y %-ot aztán vagy tetszik amire jutok vagy nem.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4153) Vesztor87 válasza Mercutio_ (#4152) üzenetére


Vesztor87
senior tag

:D
Mint a piacon?:DD Nem tudom mennyi a realitás, mennyit engednek. Ismerős 170-ért vett most egy Panasonic 3,5kw-os inverteres klímát, a beszerelést meg egy helyi szaki csinálta. Nálunk lehet még tolódik egy picit, remélem augusztusban már nem lesz 1000 fok:)

(#4154) NNNBBB válasza NNNBBB (#4147) üzenetére


NNNBBB
újonc

Daewoo,mindenki irja hogy nem jo ,de senki nem magyarazza meg hogy miert nem jo. A gree,midea s a tobbi mind kinaban van gyartva ,ez is. monja mar meg valaki hogy mi a baj veluk! Erdeklottem, nem tudom mennyire voltak oszintek de az mondtak hogy nem nagyon van bajuk szervizelessel!

[ Szerkesztve ]

(#4155) NNNBBB


NNNBBB
újonc

Capacity
12000 Btu
energy class
A+
Seer/ Scop
5.80/ 3.93
Consumption per year in cooling mode
211 KWh
Power cooling/ heating
3.6/ 3.7 Kw
Regrigerat and GWP of refrigerant
R-410a/ 2088
Consumption per year in heating mode
1017 KWh
Noise IDU cooling/ heating
54 dB
Noise ODU cooling/ heating
61 dB
Minimum exterior working temperature in heating mode
-15 °C
Size IDU net/ gross W/H/D
880×280×208/ 935×350×270 mm
Size ODU net/ gross W/H/D
760×540×260/ 880×600×370 mm
Weight IDU net/ gross
10/ 12 Kg
Weight ODU net/ gross
31/ 34 Kg
Liquid tube Diameter
6.35/ 0.5 mm
Gas tube Diameter
12.7/ 0.7 mm
Mia rossz itt?

[ Szerkesztve ]

(#4156) Zeki válasza NNNBBB (#4155) üzenetére


Zeki
nagyúr

Remélem nem komoly az 54dB a beltérire... az elég hangos lesz. A minimumot is felszokták tüntetni.

Amúgy azt kell tudni, hogy a gyártók azt hazudnak össze a klímáikról, amit akarnak.
Sajnos senki sem ellenőrzi őket, hogy tényleg annyi-e minden érték, amit leírtak.

(#4157) süti5 válasza Zeki (#4156) üzenetére


süti5
őstag

Gondolom azért komolyabb gyártóknál van valamiféle megbízhatóság az adatok tekintetében, valami önkontroll....
Ezért is lutri többek között a márkátlan.
Mondom én, akinek szintén "márkátlan"-ja van, de ahogy windy írta, mostanra kezdenek árban összeérni a kínai és japán gépek, legalábbis nagyon közelíteni. Öt éve, mikor én szereltettem, 90 ezerből meg volt a klíma szereléssel együtt, ezért vettem on/off-ot, amivel én egyébként meg vagyok elégedve.

Most viszont már japánt vennék, inverterest, a megbízhatóság, kis fogyasztás, kis árkülönbözet és garancia miatt.

(#4158) NNNBBB válasza Zeki (#4156) üzenetére


NNNBBB
újonc

Szoval semmi konkret dolog ,csak nem jo!!! ezt mar szeretem!

(#4159) Zeki válasza NNNBBB (#4158) üzenetére


Zeki
nagyúr

Én nem mondtam semmit.

A következő a nagy büdös helyzet:

a webáruházak mindenféle klímát árulnak, ugyanis ha elromlik, a garancia kérdése nem érinti őket.

A szerelők (már a jobbak) nem árulnak mindenféle klímákat, hanem úgy alakítják ki a szortimentet, hogy legyen olcsó meg legyenek drágábbak is, de a legfontosabb, hogy megbízható legyen.
Ugyanis ha elromlik, akkor nekik kell kimenni INGYEN javítani. Ám az csak neked van ingyen, nekik pénzbe kerül. Ha sokat kell javítani, az egyrészt elveszi embereket akik telepíthetnének is (ez hoz pénz), másrészt a garanciális javítás nem hoz pénzt, csak viszi (legalább 2 ember munkaideje, + üzemanyag + eszközök)

Tehát úgy kell kialakítani a kínálatot, hogy a készülékekhez ne kelljen sokszor kimenni javítani, vagyis a forgalmazott és telepített készülékek közül a lehető legkevesebb romoljon el.

Tudok olyan cégről is, akik pont emiatt csak és kizárólag japán klímákkal foglalkoznak, de abból sem minddel, csak amelyiknek teljesen rendezett a hazai háttere.

És az is benne van a dologban, hogy sok kínai klímához nincs vagy nehezen jön meg az alkatrész, és nyilván a legnagyobb melegben romlik el, ahol téged nem vigasztalna az, hogy de hát megrendeltük Kínából, kb 3 hét és megjön. Sőt volt már arra is precedens nem egyszer, hogy a panelek szériahibásak voltak, és NEM jött hozzá alkatrész. A tulaj anyázott, a cég meg égett, és nem tehetett semmit. Azóta azt a "márkát" nem forgalmazzák itthon. SENKI.

Egy noname klímánál mindig ott a rizikó, hogy hamarabb elromlik, hogy valami szériahibája van, hogy nehezen vagy nem jön alkatrész.
Mondjuk ez nem csak klímákra értendő.

(#4160) neduddki válasza B-L-A-C-K (#4137) üzenetére


neduddki
nagyúr

HJI!

gndolm mar leszedtek a fejed a tobbiek de csammegkerdem, ezt hogy apikben teccik gopndolni???:- )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#4161) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Azzal lehet valamit kezdeni, hogy a külső egységen a gázcsatlakozó hideg/jeges és emiatt állandó pára lecsapodas keletkezik rajta ami összeáll vizcseppé és lecsopog?

B-kérdés : kondenzviz kivezetessel mit lehet csinálni, hogy a panel falára menjen, ne vigye el a szél? (6.emelet)
:R

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4162) ngabor2 válasza Mercutio_ (#4161) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Odahajlítani/rögzíteni a csövet? Viszont nekem kisebb fenntartásaim lennének azzal, hogy a kondenz folyamatosan áztassa a saját/alsó szomszéd falát. Oké, hogy elvileg vízzáró, meg kánikulában gyorsan szárad, de akkor is.

(#4163) Mercutio_ válasza ngabor2 (#4162) üzenetére


Mercutio_
félisten

Panel, máshová nem lehet felrakni, kint egyik oldalt ház, másik oldalt üzlet bejárata. Ja déli fekvés, nyáron 8-9-ig süti a nap.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4164) oke válasza Mercutio_ (#4163) üzenetére


oke
senior tag

Erre valaki?

Sziasztok!

Szeretnék én is hamarosan klímát venni. A típust még nézegetem, valószínüleg Gree lesz. Kérdésem, a belső egységnél lehet függölegesen vezetni a csövet? Padláson át menne a külső egységhez. kb 1-2 méter menne felfelé, majd utána vizszintesen és le. A padláson ugye elég meleg van, ez okoz valami problémát a hűtés hatékonyságában?

(#4165) Zeki válasza oke (#4164) üzenetére


Zeki
nagyúr

A kondenzvíz magától nem megy fel sehogy.
Nem tudom milyen szivattyús mókolást kéne beletenni.

(#4166) Mercutio_ válasza ngabor2 (#4162) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nem lehetett sehogy megcsinálni így a szobán belül egy ballonba fog folyni a cucc :((( jobb a békesség.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4167) havri1 válasza Mercutio_ (#4166) üzenetére


havri1
félisten

Ó, ha tudnád, hogy itt milyen megoldások vannak..
Simán a 4-ikről ki van lógatva a járda fölé..kb 3 méteres körzetben csöpög a víz a nyakába a járókelőknek.
Vannak kemény szerelések, néha csak lesek mint rozi a moziban.

havri

(#4168) Mercutio_ válasza havri1 (#4167) üzenetére


Mercutio_
félisten

A jarokelo egy személy egy üzlet tulaja és rendszeres látogatói akik latasbol ismernek és tudják melyik a kocsid egy másik szitu ;)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4169) Mercutio_


Mercutio_
félisten

Szakik!
Azt a lyukat amin a külső egységhez mennek a csövek mivel tomititek, hogy ne fujjon be szél, essen be hó, rakjon fészket darázs? :U
Látok ilyen gitt-szerű anyagot az mire való?
:R

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4170) cekkk válasza Mercutio_ (#4169) üzenetére


cekkk
veterán

Purhab, aztán rávakolás esetleg? :U

(#4171) ngabor2 válasza Mercutio_ (#4161) üzenetére


ngabor2
nagyúr

A csőre lecsapódó párát esetleg csőhéjjal lehet csökkenteni. Hogy panelben hogy rakod fel... az más történet.

(#4172) radi8tor válasza Mercutio_ (#4161) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nálunk ott van egy 5 literes flakon az erkélyen. Ha megtelik kiöntöm a kádba.
Nem jó megoldás, amit sok helyen csinálnak: másfél méteres csövet kinyomnak az erkélyen aztán ott csöpög a járdára.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4173) havri1 válasza radi8tor (#4172) üzenetére


havri1
félisten

5 literes?
Nekem itt a lakás borzasztóan párás, 12l vödör volt egy időben, naponta 2x ürítettem. Volt, hoyg este lefekvés előtt, és reggel amikor keltünk, szinig volt.
Nekem ez a megoldás nem lenne jó..itt kilóg nekem olyan 1-120-at, de füves részre mind2 oldalon.

havri

(#4174) radi8tor válasza havri1 (#4173) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha jól tudom hivatalosan nem lóghat ki semmi társasház esetén, úgyhogy csak óvatosan. :)
Nálunk nem jár éjjel-nappal a klíma, csak amikor meleg van. Nyáron: nappal.

⭐ Stella

(#4175) Zeki válasza havri1 (#4173) üzenetére


Zeki
nagyúr

on/off klímád van igaz?

(#4176) havri1 válasza Zeki (#4175) üzenetére


havri1
félisten

Igen, mind a 2 on/off-os.
De ez amit írtam, ez egy mobil klíma volt, az meg főleg on/offos volt :)
Viszont ezek is hihetetlen mennyiséget termelnek vízből, szomszéd már mondta, kis halacskákat is lehetne telepíteni a bokor alá :DDD

(#4174) radi8tor1 : Nem tudtam, köszi. Mielőtt felszereltük, megkérdeztem az építési osztályt, semmi engedély nem kellett rá, és nem is mondtak semmit, hogy erre vagy arra figyeljek. Ha belekötnek, levágom tőbe :)

havri

(#4177) radi8tor válasza havri1 (#4176) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor lehet nálatok megengedett ez, de pl panelházban abba is beleköthetnek, hogy parabola antennák vannak az oldalfalon. Mondjuk szerencsére nem teszik.

⭐ Stella

(#4178) talpas válasza Mercutio_ (#4169) üzenetére


talpas
aktív tag

A faláttörést nálam kintről szerelők begipszelték. Belül a festőmunka esedékes volt, ott én gipszeltem stb. Persze nyomhatod a habot is a falba. Ha csak purhabozod, majd síkban levágod, az is takarnod kell. Gipszeld a fal síkjaiban. Gittszerű anyag, azt nem tudom.

"Veled, Uram, de nélküled..."

(#4179) cekkk válasza radi8tor (#4177) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor a nagyváros klímáinak a 80%kát simán leszereltethetnék. mert az emberek nyakába csepeg. :K

(#4180) Zeki válasza havri1 (#4176) üzenetére


Zeki
nagyúr

Igen, az on/off-os sokkal jobban szárítja a levegőt, mint az inverteres. Régen nekem is volt, napi 2x nyomta teli a felmosós vödröt. Az inverteres max 2 homokozós vödörnyit rak tele. De ez a ritkább.

(#4181) krx21 válasza cekkk (#4179) üzenetére


krx21
nagyúr

Sőt, elárulom, hogy a klíma telepítéshez, gyakorlatilag építési engedély kell! Kivéve ha az erkélyen van...
Azért ha bele gondolok, hogy például panelban a felettem lévő, az ablakom felett, 1m-re telepítene, ráadásul egy jó hangos áruházi on/off-os klímát, hát lehet lenne pár szép szavam... És mennyi ilyen van!!!

[ Szerkesztve ]

(#4182) cekkk válasza krx21 (#4181) üzenetére


cekkk
veterán

Érdekességként idézném a 37/2007(XII.13.) ÖTM rendelet a témával kapcsolatos szövegét:
III. A következő építési tevékenységek építési engedély nélkül végezhetőek
13.”napenergia-kollektor,szellőző-, klíma és szereltégéstermék elvezető és szerelvényei..”

Azóta módosultak volna a jogszabályok? Én úgy tudom, csak műemlék épületre kell engedély. Aztán könnyen lehet, hogy rosszul tudom.

[ Szerkesztve ]

(#4183) krx21 válasza cekkk (#4182) üzenetére


krx21
nagyúr

"A rendelkezések szerint homlokzatra és a ház egyéb külső felületeire a klímaszerelés munkát csak a jóváhagyott tervek alapján lehet megkezdeni. Az engedély nélkül telepített split klíma kültéri egységét ugyanúgy szankcionálhatják, mint bármilyen más engedély nélküli építkezést. Így, a tulajdonos kérhet fennmaradási engedélyt a klíma kültéri egységére is, amit ha megkap, akkor "csak" bírságot kell fizetnie. A másik megoldás, hogy lebontja, leszereli a klímaberendezés kültéri egységét. E szerint az engedélyeztetéshez szükséges egy szakszerű tervdokumentáció, elektromos közműnyilatkozat, illetékbélyeg. Sőt, többlakásos házakban a társasházakról szóló törvény azt is előírja, hogy az ingatlantulajdonosok négyötödének is hozzá kell járulnia ahhoz, hogy a ház külsejét, szerkezetét érintő változtatások történjenek."

Sokszor van törvénymódosítás, érdemes mindig tájékozódni...

(#4184) Zeki válasza krx21 (#4183) üzenetére


Zeki
nagyúr

A 2007-es a frissebb, nem amit te idéztél.

Társasháznál ha a ház szabályzata rendelkezik a klímákról, akkor kell a többi lakó beleegyezése.
Műemlék jellegű épületnél nem lehet kültéri a falon.

[ Szerkesztve ]

(#4185) windy válasza krx21 (#4183) üzenetére


windy
tag

Ennek kicsit ellentmondanak az alábbiak :

"Önkormányzati és Területfejlesztési Minisztérium (ÖTM) 37/2007. (XII. 13.) számú rendeletének építésügyi hatósági eljárásokról, valamint a telekalakítási és az építészeti-műszaki dokumentációk tartalmáról szóló 1. számú melléklete szabályozza. Ez a jogszabály sorolja fel az építési engedély, bejelentési kötelezettség, valamint az ezek nélkül végezhető építési tevékenységek körét.

Ennek megfelelően a klíma-, valamint a szerelt égéstermék-elvezető és ezek szerelvényei nem esnek az építési engedély vagy bejelentési kötelezettség alá tartozó építési tevékenységek közé. Ugyanebbe a kategóriába tartozik egyébként a napenergia-kollektor és a villámhárító-berendezés is, amelyek elhelyezéséhez jelenleg szintén nem szükséges sem építési engedély, sem bejelentési kötelezettség. A rendeletből tehát egyértelműen kitűnik, hogy külön építési engedély vagy bejelentési kötelezettség nem szükséges a klímaberendezés kültéri egységének felszereléséhez. "

(#4186) Pancsermeste válasza Zeki (#4184) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Már csak azt lenne jó tudni, hogy az erkély a ház külső felületének számít-e? (a házon kívül van a klíma, de az erkélyen belül)

-= Pancsermeste® =-

(#4187) krx21 válasza Zeki (#4184) üzenetére


krx21
nagyúr

Van frissebb is: http://www.webklima.hu/klima-engedely.html
És ITT
De akkor már én sem tudom, tájékozódni kell az önkormányzatnál, mert lehetnek helyi intézkedések is...

(#4186) Pancsermeste: Az erkély nem külső felület, szerintem...

[ Szerkesztve ]

(#4188) Zeki válasza Pancsermeste (#4186) üzenetére


Zeki
nagyúr

Erkély nem gond.

(#4189) Pancsermeste válasza Zeki (#4188) üzenetére


Pancsermeste
őstag

Akkor jó, ez megnyugtató! :K
Viszont ettől függetlenül az erkélyre telepítésnél is kell kérni a lakók beleegyezését? :F

-= Pancsermeste® =-

(#4190) krx21 válasza Pancsermeste (#4189) üzenetére


krx21
nagyúr

Ezek sokszor módosult törvénykezések, és helyileg változhatnak!
Azért ne kérdezz körbe! ;] A lényeg, ne legyen hangos....

(#4191) Zeki válasza Pancsermeste (#4189) üzenetére


Zeki
nagyúr

Tojd le! Nem kell. Egy jól telepített jó inverteres kültérije elég halk.

(#4192) cekkk válasza krx21 (#4187) üzenetére


cekkk
veterán

Az első linken egy 2006-s valamire hivatkoznak, mert konkrét jogszabály/rendelet szám nincs ott. Valamint a második linked legvégén ott van amit én is bemásoltam egy 2007-es rendelet.

(#4193) Pancsermeste válasza Zeki (#4191) üzenetére


Pancsermeste
őstag

OK, köszi srácok! Tojom! ;)
Mondjuk már fenn van a klíma, így már teljesen mindegy... de nem hangos, a nappali város zaja elnyomja, éjjel pedig nem használom.
A szomszédom erkélyén is van, ő se kérdezett meg róla engem, persze éppen láttam, amikor szerelték neki. No, és én se szoktam hallani az övét.

-= Pancsermeste® =-

(#4194) windy válasza Pancsermeste (#4186) üzenetére


windy
tag

Az erkély nem közös terület, az a tied, azt helyezel el rajta, amit akarsz. Vannak ezzel szemben olyan területek, ahol szigorúan előírják még a redőnyök színét is (pl. Wekerle-telep), műemlék, világörökség, stb. helyszínek, na itt nehéz ügy. A társasházak is szabályozhatják az alapító okiratban a dolgot. Egyébként egy per esetén a központi szabályozás szokott döntő érv lenni a helyi szabályozással szemben. Legalábbis azokban az ügyekben így volt, amikben érintettek voltunk.

(#4195) krx21 válasza cekkk (#4192) üzenetére


krx21
nagyúr

Ez mindig változhat... Nem tudom, hogy most mi az érvényes...
A légkondi esete a közös képviselővel pont a problémás eseteket taglalja...

(#4196) radi8tor válasza krx21 (#4195) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt mondom, jobb félni, mint megijedni.

⭐ Stella

(#4197) Mercutio_ válasza cekkk (#4170) üzenetére


Mercutio_
félisten

Purhabbal az a bajom, hogy megszilárdulás közben kitagul, félek, hogy osszenyomja a rézcsöveket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#4198) radi8tor válasza Mercutio_ (#4197) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ne vicceljünk kérem.
Nem erővel tágul az ki. :N

⭐ Stella

(#4199) krx21 válasza Mercutio_ (#4197) üzenetére


krx21
nagyúr

A purhab világbajnok cucc! A rézcsövet hogy nyomná már szét??? :N
Pont most nyomtam a wc mögé, a gépházba vagy 3 flakont, hogy a szomszéd bélsár szaga nem szivárogjon már át! ;]

[ Szerkesztve ]

(#4200) borissza00 válasza krx21 (#4195) üzenetére


borissza00
csendes tag

Jelenleg ez az aktuális kormányrendelet :
„A 312/2012. (XI. 8.) Korm. rendelet 1. számú melléklete alapján
építési engedély nélkül végezhető tevékenységek:…
…23. Napenergia-kollektor[2], szellőző-, klíma-, riasztóberendezés,
villámhárító-berendezés, áru- és pénzautomata, kerékpártartó, zászlótartó
építményen vagy építményben való elhelyezése, ha ahhoz nem kell az
építmény tartószerkezeti rendszerét vagy tartószerkezeti elemeit
a) megváltoztatni,
b) átalakítani,
c) elbontani,
d) kicserélni,
e) megerősíteni vagy
f) újjáépíteni.”

Sajnos lehetnek helyi, önkormányzati építési szabályok, amelyek túlzottan
szigorúak, mint pl.: Bp. X. kerületében:
„Budapest Főváros X. kerület Kőbányai Önkormányzat Képviselő-testületének
29/2012. (VI. 25.) önkormányzati rendelete:…
…(2) A légkondicionáló kültéri egységét az erkélyen vagy a loggián kell
elhelyezni. Amennyiben a lakás nem rendelkezik sem erkéllyel, sem loggiával,
akkor a homlokzatra is elhelyezhető, épületenként egységesen, takaróelemek
mögött kialakítva, kivételt képez a legfelső lakószint, amely esetében azokat a tetőn,
az attika takarásában kell elhelyezni. A kondenzvíz elvezetéséről gondoskodni
kell, a kondenzvizet nem szabad a közterületre kivezetni”…

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.