Hirdetés

2024. május 12., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#34851) #73959936 válasza DUB Inc. (#34850) üzenetére


#73959936
törölt tag

Igen, lehet h. hibás...de

ha tudod, hogy alámér akkor, ugyanúgy mint én a gree-vel alacsonyabbra állítom...állítsd 18 fokra...(akkor lesz cc 20)

nem tudom milyen szigetelés mellett mellett mekkora teret fűtesz, de nem olyan borzasztó sok az a napi 11 kw. (persze H tarifával még jobb)

na hogy miért nem tolja jobban 4_es 5ösön, az már tényleg valsz. hiba :K

(#34852) Male válasza lacy027 (#34842) üzenetére


Male
nagyúr

Ha kikapcsolva jobb, akkor valószínűleg így is ér a légáramlat, talán csak nem direktben. Nálam akkor volt kellemetlen, amikor nagyon lefelé nyomta. Nem ért direktben, viszont a padlón lehűlt a levegő, és az kavargott pont rám. Magasabbra állítottam, így megszűnt ez a gond.

(#34853) DUB Inc. válasza #73959936 (#34851) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Már alá van állítva, 19 fokon kellene most tartania a helyiséget. Ehelyett a nappaliban 22,5 fok van, klíma szerint 21. (40-50 nm). Még ez lenne a kisebbik probléma, a nagyobb az, hogy bekapcsol, felpörög pár percre, nyomja a meleget, majd puff, kikapcsol. Semmi lassan visszaszabályzok és kikapcsolok. A fogyasztással nincs bajom, de a sokkal rosszabb fogyasztási adatokkal rendelkező C+ sem evett többet, még tálcafűtéssel sem. 8,5 SEER, 5,1 SCOP esetén illene kevesebbnek lennie és ez meg is lenne, ha normálisan szabályozná az invertert.

(#34854) #73959936 válasza DUB Inc. (#34853) üzenetére


#73959936
törölt tag

nézesd meg a klímással, aki telepítette, vagy jelentsd be a hibát... :K

(#34855) DUB Inc. válasza #73959936 (#34854) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Megtörtént, már egyeztet a Panasonic-kal. Ennyit a Japán klímaimádatról...

(#34856) #73959936 válasza DUB Inc. (#34855) üzenetére


#73959936
törölt tag

meg sem próbálok úgy tenni, mint aki most nem büszke a meglévő kínai csodára :N

(#34857) LanyUs válasza b. (#34849) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen az elsőkre gondolok. Ez a gép nem légcsatorna berendezés. A légcsatornázás az emeleten nálam 2,5 millió lett volna, ezért inkább beruháztam a központi folyosóra erre: Daikin FCAG35A / RXM35M9 [link] . Valamennyire alkuképes cseh gyártású gép. Bár felső kat. a kültéri alá mindenképpen gumibak, mert jellemző rá a daikin lágy dörmölése ( bakkal nincs gond ). Vezetékes vezérlőt és wifit is kértem hozzá. A mobil app ipari jellege miatt viszont fogyasztást nem mér és a lapátok külön programozhatósága is csak vezetékes régi vezérlővel illetve új madoka vezérlő + bluetooth iphone 8 telefonnal lehetséges. Kondenzvizet alig hallható pumpa tolja ki, ha eléri a szintet. Fűtésnél pedig a 4 irányba terelés növeli a komfortot. Én a 82cm-es verziót tettem a mennyezetre. Elsőre megijedtem, hogy ez mekkora :) De gondoltam minnél nagyobb egy venti, annál alacsonyabb fordulat is elég a legszállításhoz. Bejött! De éjjelre ezt sem hagyom, mert úgy látszik engem minden zavar :Y Szeretem a csendet alváshoz és tanuláshoz. Ennyi.

(#34858) DUB Inc. válasza #73959936 (#34856) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A C+ átkerült a melléképületre, ami felújítás alatt van és az egyik srácom fog lakni benne. Feltettük tegnap pikk-pakk és csendesen, finoman szabályozva teszi a dolgát...

(#34859) LanyUs válasza DUB Inc. (#34853) üzenetére


LanyUs
senior tag

Daikin Comfora gépem is így működik! Nálam is melléképületen van :) 1450->600w, majd 500w, de utána lekapcsol. Én is vártam az inverter visszaállást 300w-ra. Majd visszakapcsol és 600w-on kezdi újra. Ezek így vannak programozva :( Telepítés/szerelés oké. Cserébe lesz alkatrész a gépemhez és viszonylag halk kategória mind a beltéri mind a kültéri. A fuji 14lmca gépem "okosabban" szabályozott vissza, de a kültéri hangja számomra nem elfogadható.

[ Szerkesztve ]

(#34860) DUB Inc. válasza LanyUs (#34859) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Értem. De! Ha a gyártó megad egy 180 wattos visszaszabályzási adatot, akkor azt illene megközelítenie a készüléknek és nem on-off módban üzemelnie. A C+ miért tudja azt, amit megadott adatként? Hetek óta azt olvasom a fórumokon, hogy a japánok nem hazudnak, a kínai azt hazudik amit akar, bla, bla, bla. És akkor most több példa is van az ellenkezőjére.

(#34861) LanyUs válasza DUB Inc. (#34860) üzenetére


LanyUs
senior tag

Próbáltam kinyomozni mi lehet ennek a fűtési algoritmusnak az oka, de nem találtam választ rá. Viszont láttam a gyári 300w-ra lemenni, ami a Te esetedben 180w körül lenne. Mégpedig kinti +15 fok esetén benti 24-re állítva :) Pedig nulla közelében is képes lett volna 300w fogyasztással temperálni a 24 fokot mivel begyújtottam a fa tüzeléssel. De ahelyett, hogy visszaállt volna inkább kilőtte megát 500-600w körül, majd visszakapcsolt 6 óra múlva, amikor visszaesett a hőmérséklet és 1000w-on nyitott :F :F :F

Ezek az infók eddig is itt voltak, mert én beszéltem róla. Sőt azt is mondtam, hogy xy-nál való működés nem elegendő tapasztalat, csak egy tény, mint ahogy az enyém is csak egy vélemény. Meg az sem teljesen fer, hogy alaptípusok alapján kialakítunk egy véleményt, de a Te géped már középkat. pana, tehát annak is illene egy normális program. A két drága gépem már nem fogom ennyire kitesztelni, mert sajnálom rá az időt :( Inkább gyerkőcözök...

[ Szerkesztve ]

(#34862) DUB Inc. válasza LanyUs (#34861) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Voltak a szerelők és megnézték. Valszeg panelhiba, vagy iylesmi, mert szerintük is hülyén működik. most még olyannal is megfejelte a Panasonic, hogy fix hármas fokozatú venti mellett is felpörgette, leállította a ventit. Közben 400 Watt felvétel folyamatosan... :F

A Panasonicra várunk, de nehéz elérni őket telefonon. Ennyit a supportról.

(#34863) DUB Inc. válasza DUB Inc. (#34862) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A bizalmam elment a készüléktől, így most agyalhatok azon, hogy mire cseréltessem...

(#34864) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Aki rendelkezik ilyen készülékkel tudna róla nyilatkozni?

(#34865) LanyUs válasza DUB Inc. (#34855) üzenetére


LanyUs
senior tag

Sajnálom :( Tudom milyen fos dolog ez, mert jártam pórul én is...Ezért mondom el kis millió esetben azt, hogy hiába van pl. pjen -nek otthon 5 db tökéletesen működő pana gépe, az csak arra a konkrét típusra és ami fontos, abban az időszakban gyártott készülékre érvényes. Ha pl. azt mondom a 7 éves fuji lmca gépemre, hogy hangos a kültéri, lehet a ma legyártott lmce már sokkal jobb. Most eltekintve attól a ténytől, amiket fórumokon olvasok, hogy ugyanolyan zakatolós :) hiába Fuji...

[ Szerkesztve ]

(#34866) pjen válasza LanyUs (#34865) üzenetére


pjen
félisten

Ez igaz.Az enyémben például van nanone g,programozható a távirányító és a fűtést még -30 fokig írja.Igaz nordic ethera.

(#34867) Kátai


Kátai
senior tag

A Fujitsu ASYG 12 LLCC mennyi lehet fűtéskor az előírt kWh felvétele max-min gyárilag?Valaki régebben linkelt egy külföldi oldalt ahol szinte minden klímának megvannak a műszaki paraméteri,de most sehogy nem találom.

[ Szerkesztve ]

(#34868) DUB Inc. válasza pjen (#34866) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

A beltérijük hasonló. Nálad hogyan működik a visszaszabályzás és hőfokszabályzás?

(#34869) pjen válasza DUB Inc. (#34868) üzenetére


pjen
félisten

Hőfok szabályzással nincs gond,kettő picit túl fűt,egy alul.Ez a födszint.Az ajtók folyamatosan nyitva vannak,a hőmérséklet kiegyenlítődik.Vissza szabályzásról nem tudok semmit,nem méregetem,szinte észre sem veszem,hogy vannak.mi este 10 körül lekapcsoljuk,kb 23 fok.Melegbe nem tudunk aludni.Alapos szellőztetés,reggel 19-20 fok van.Akkor egy fél óráig jobban lehet hallani őket.

[ Szerkesztve ]

(#34870) DUB Inc. válasza pjen (#34869) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

És ezek a hirtelen felpörgések jelen vannak? Most 18 fokra van állítva, tőle távol a nappaliban 21,5-22 fokot mér a műszer. Időközönként néhány percre bekapcsol, fúj egy rövidet és azonnal ki is kapcsol. Mondjuk a hőmérséklet emiatt egyenletes a kecóban, de mégis fura...

(#34871) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Pont 90 másodpercig ment most a ventilátor. Fújta a langyos levegőt majd kikapcsolt, de a kompresszor is, mintha kihúztad volna a konnektorból.

(#34872) pjen válasza DUB Inc. (#34871) üzenetére


pjen
félisten

Akkor ott tényleg nem jó valami.nézegettem.nekem a venti változó sebességgel,de talán mindíg megy

(#34873) lacy027 válasza Male (#34840) üzenetére


lacy027
tag

Az ajtó felé fúj, én meg az ajtó hátamögött vagyok a legtöbbet, elméletben előttem kellene elmennie a levegőnek, aminek egy kis része kimegy az ajtón. Nyitott ajtónál szinte nem érzek légáramlatot, csukott ajtónál, mint ha körbe menne a levegő, elszáguld a hátammögött végig a fal mentén. Ha teszek magam mellé egy gyertyát, rendesen táncol a lángja, pedig nem ezt várnám ettől az elhelyezéstől. Átmeneti időben semmi baj nem volt, nem éreztem sem csukott, sem nyitott ajtónál a légáramlatot. Nálam sehogy sem jó, lefelé állítva először jobbnak tűnik, aztán mégsem jobb. Ugyanez van felfelé is.
Éjszaka kipróbáltam, a jó hőérzethez 25-26 fokra kellett állítanom a klímát, a hőmérők 25 fokot mutattak, 600-700 W-ot fogyasztott, aztán vissza 350 W-ra, ahogy hűlt a levegő, megint ráfűtött. Alváshoz így viszont nagyon meleg lett, kikapcsoltam a klímát, utána tudtam csak elaludni.
Eddig 22 fokon ment, vagy fél órája 23 fokra van állítva, 25 fokot érzékel, rendes esetben itt még nem vesz vissza, csak 26 fok felett. Fűtenie kellene nagyobb teljesítménnyel, viszont mégsem fűt. A minimumon megy, 240 W a fogyasztás. Ha felveszem 24 fokra elkezd dolgozni, majd 2 percen belül olvaszt egyet (közben semmi nincs a kültérin), aztán egy darabig megjön az esze, 23 fokra állítva, 26 fokot mérve is 300 W felett fogyaszt. Mindjárt kikapcsolom, majd pár perc múlva vissza, kíváncsi vagyok, mit csinál.

(#34874) lacy027 válasza lacy027 (#34873) üzenetére


lacy027
tag

Kb. egy órája kapcsoltam vissza, 23 fokra állítva, 25 fokot érzékel, 270-300 W-ot fogyaszt. Ha simán 22-ről 23-ra állítom, akkor meg nem csinál semmit, megy a minimumon tovább.
...
Elkiabáltam, kicsivel több kellett egy óránál, mire lassan lement, de már megint csak 240 W körül fogyaszt.

(#34875) #46233856 válasza lacy027 (#34873) üzenetére


#46233856
törölt tag

Nekem különösebb gondom nincs vele, viszont azt Én is furcsának találom,
hogy +3, nagyon párás időben +4 alatt, ha a hőfokot, vagy a ventilátor
fordulatát növelem, akkor úgy dönt 2-3 perc után, hogy olvaszt egyet,
akár kell, akár nem.

(#34876) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

Milyen ventilátor fokozaton használjátok a klímát fűtésre? Én 2 hónapja hármas fokozaton használom (4 a legnagyobb), mert azt olvastam az egyik klímás oldalon, hogy minél magasabb fokozaton megy annál kevesebbet fogyaszt. Ma viszont lemértem a fogyasztást egyel kisebb fokozaton és itt azért valamivel kevesebb fogyasztás jött ki.

(#34877) Bile Demon válasza t.laszlo (#34876) üzenetére


Bile Demon
őstag

Nagyobb fokozaton a ventilátor többet fogyaszt (pár watt-tól 10-20W a különbség). A rendszer viszont jobb hatásfokkal működik, mert kisebb a hőlépcső (nem olyan meleg a beltéri hőcserélő, mint alacsony fokozaton). Pillanatnyi elektromos fogyasztáson lehet, hogy nem látod, ellenben a jobb hatásfok miatt több meleget termel, tehát kevesebb ideig fog menni vagy hamarabb szabályoz le minimumra!

Bruhe

(#34878) nesa válasza t.laszlo (#34876) üzenetére


nesa
veterán

Gree és turbó fokozatba.

(#34879) #46233856 válasza t.laszlo (#34876) üzenetére


#46233856
törölt tag

Több mindentől függ nálam.
Ha nem vagyok otthon, akkor általában 3 ason, 20 fokra állítva.
( 5 fokozata van + éjszakai )
Programozva van a hőfok, 14 órától 21, 15 órától 22 fokon megy.
Szintén 3-as fokozat a ventilátor.
16 órától 23 fokon megy, venti kettesen, mire hazaérek, a venti már csak 1-es.
21 óra után éjszakai fokozat, 22 fokon.
Általában így, néha bele-bele nyúlok.

Bile Demon. #34876
Ventilátor fokozat is játszik, de sokkal inkább a célhőfok,és az aktuális szobahőfok
különbsége határozza meg a kompresszor teljesítményt.
+ a célhőmérséklet és a kinti hőmérséklet különbsége is erősen beleszól.

[ Szerkesztve ]

(#34880) asha07lcc válasza t.laszlo (#34876) üzenetére


asha07lcc
tag

de akkkor a fűtőteljesítmény is kisebb

(#34881) elfelejtette válasza t.laszlo (#34876) üzenetére


elfelejtette
veterán

Esetleg [link] ezt olvastad? Én is láttam, csak sajnos én hülye vagyok a fizikához. De ettől függetlenül hihetőnek hangzik.

"Nagyon jó dolog fontosnak lenni, de még fontosabb dolog jónak lenni."

(#34882) sanzi89 válasza elfelejtette (#34881) üzenetére


sanzi89
addikt

Ehhez az optimum görbéhez mennyire van közük a klímák automata ventilátor fordulatának? Nem igazán érzem életszerűnek, hogy minden változót mérjek és kézzel állítgassak utána. Az se egy nyerő opció, hogy mindig süvít, mint az állat maxon.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#34883) DUB Inc. válasza sanzi89 (#34882) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Tapasztalatom szerint (és a fizika szerint is), főleg, ha nagyobb helyiséget szeretnél hűteni/fűteni egyenletesen, akkor kell a nagyobb fordulat. Én eddig a Gree esetében, ha fixre volt állítva, akkor a kettes fokozat volt ideális (40+ nm nappali, de tolta a ház többi részébe is), ez közepes fordulatot jelent esetében. A Panasonic mivel rossz, hektikus a fordulatszám szabályozása, még nem tudom melyik lenne az ideális. Dicséretére legyen mondva, hogy tök más módon teríti a levegőt, kisebb huzattal, de mégis egyenletesebben oszlik a házban. Jó lenne mindig a nagyobb fordulat, de a zajokat is ki kellene bírni valahogy...

(#34884) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

Mitsubishi fh35ve 23 fokra, majd déltől 24 fokra állítva 3-as ventilátor fokozaton reggel 6-tól este10-ig megy. Elmúlt pár napban napi 12kw-ot fogyasztott, jelenleg is 750wattot mutat a fogyasztásmérő. Kb 45 nm-es központi helyiségben van amiből nyílik két oldalt további 5db 10 nm-es helyiség (ajtók nyitva). A központi helyen kb 22 fok van a többiben 1 fokkal kevesebb. Nem tudom ez jónak számít-e vagy sem. Szoktam olvasni, hogy többeknél 300 wattokat fogyaszt, én még sosem láttam 400 watt alatt a fogyasztásmérőmet. Ellenben 1800wattot már láttam rajta.

(#34885) Male válasza lacy027 (#34873) üzenetére


Male
nagyúr

Ha valamiért rosszul mér, az bekavarhat... ezt mondjuk itt többen írják, hogy a klíma teljesen más hőfokot érzékel, mint ami a lakásban van. Ez nálam korábban teljesen pontos volt (beállítottam 20 fokot a klímán, akkor a szoba távolabbi pontján a hőmérő stabilan 20 fokot mutatott... mióta szigetelve lett a klímás fal, azóta nekem is van kb 1 fok eltérés.... lehet, hogy nálad nem elég rossz a fal hőszigetelése, amin van a beltéri :D )
Sajnos a légáramlás ilyen, a nem direkt légáramlat is tud zavaró lenni (sőt, mivel az általában hidegebb, így még kellemetlenebb lehet), ebbe a szobában lévő nagyobb tárgyak is beleszólnak. Nincs nagyon más megoldás, mint addig próbálkozni, amíg jó lesz, elkerül téged.

t.laszlo: Első évben állítgattam a venti fokozatot.... aztán hagytam automatán. Ahogy egyre hidegebb van kint, úgy növeli magától.

(#34886) windy válasza t.laszlo (#34884) üzenetére


windy
tag

Mondjuk egy ennyire alulméretezett készüléknél az is csoda, ha egyáltalán ennyire lemegy a pillanatnyi fogyasztás.

(#34887) DUB Inc.


DUB Inc.
aktív tag

Nos, úgy áll a dolog, hogy mindenki csak a kezét széttárva néz rám. A szerelő nem ismeri annyira a típust, hogy rá tudná mondani helyesen működik-e így a klíma, avagy sem - felénk nem sok Panasonicot szerelnek... A forgalmazó (bolt) a szerelőtől várja, hogy rámondja mi a baja, én meg mindkettőjüktől a megoldást. A boltban mondtak már mindent: kicsi a helyiség, nagy a helyiség, a Panák máshogy működnek és ez így jó, nem fűtésre van optimalizálva a készülék stb. Természetesen mondtam nekik, hogy a térképről lemegyek, de akkor sem maradhat ennyiben a dolog.

(#34888) windy válasza DUB Inc. (#34887) üzenetére


windy
tag

Én nem értem, hogy mi is a helyzet. Milyen boltban vetted a gépet? Hogy-hogy nem ők telepítették? A szerelő, aki telepítette, hogy vállalta el egy olyan gép telepítését, amelyiknek a működését nem ismeri? Elég sok a nyitott kérdés...

(#34889) t.laszlo válasza windy (#34886) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Azért nem vettem 5 kwattosat, mert idővel a többi helyiségbe is szeretnék valami külön fűtést, mert ha felnőnek a gyerekek nem lehet minden ajtó nyitva, de akkor meg már szerintem nagy lenne az 5 kwattos a 45 nm-be. A gondom, hogy a kis szobák csak 12 nm körül vannak, oda meg szerintem még a 2,5 kwattos is nagy lenne.

(#34890) Zeki válasza t.laszlo (#34889) üzenetére


Zeki
nagyúr

Akkor ne csodálkozzunk... Agyon van hajtva.

[ Szerkesztve ]

(#34891) DUB Inc. válasza windy (#34888) üzenetére


DUB Inc.
aktív tag

Nem olyan bonyolult ez. Neked sincs saját gyárad, hanem egy forgalmazótól veszed x,y készüléket... Azt, hogy mennyire ismeri valaki az általa felszerelt gép szoftveres működését én nem tudhatom. Illetve most már tudom...

(#34892) t.laszlo válasza Zeki (#34890) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

Jelenleg 770 wattot fogyaszt 25 fokra és 3-as ventilátor fokozatra állítva. Odakint 4 fok van. Ha egy 5kwattos lenne helyette az kevesebbet fogyasztana?

(#34893) pjen válasza t.laszlo (#34892) üzenetére


pjen
félisten

Az nem sok.Sőt inkább kevés 45 négyzetméterre,ha a magasság normális.

(#34894) t.laszlo válasza pjen (#34893) üzenetére


t.laszlo
csendes tag

25 fokra van állítva, de a valós hőmérséklet csak 22,5 fok. A magasság normál 270 körüli. Lehet, hogy jobb lett volna egy 5 kwattos, de mostmár ezzel nem nagyon tudok mit csinálni.

(#34895) Zeki válasza t.laszlo (#34892) üzenetére


Zeki
nagyúr

Passz. Senki sem tudná megmondani.
Két ugyanolyan lakás kellene, ugyanúgy használva a klímákat. De biztos jobban adná a meleget.

(#34896) tboy72 válasza t.laszlo (#34894) üzenetére


tboy72
aktív tag

Nekünk egy 5 kW-os Mitsubishi van 50 nm-es nappali konyha étkezőre, úgy hogy hozzá kapcsolódik az előszoba és napközben a két háló. Amíg nem vagyunk otthon addig 20 fokon temperál 3-as ventilátorfokozaton úgy 325W-on megy kb óránként felszalad 900W-ra aztán vissza 325-re.

[ Szerkesztve ]

(#34897) pjen válasza t.laszlo (#34894) üzenetére


pjen
félisten

Én 75-80 négyzetmétert fűtök 3db 2,5Kw os klímával.+ a felső szint 2x2,5 Kw.Most szinte észrevétlenek.De ahány ház,annyi lehetőség.Nálam műanyag ajtó,ablak.10 cm szigetelés a falakon.

(#34898) Male válasza pjen (#34893) üzenetére


Male
nagyúr

45 + 5 x 10nm van nála, ha jól értem, tehát inkább 95nm-t fűt ennyivel.

(#34899) LanyUs válasza t.laszlo (#34894) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van eco gomb rajta? A 3,5 kw-os daikin nem engedi 600w fölé menni akkor. Igaz a teljesítmény korlátozás is érezhető rajta. Nem tudom mennyire jó a gépnek, ahogy hallani rajta, hogy pörgetné fel az invertert, de szoftveresen korlátozza. Azt sem tudom, hogy 1-2 órás ideiglenes funkció ez vagy használható folyamatosan így egy gép :F

[ Szerkesztve ]

(#34900) t.laszlo


t.laszlo
csendes tag

Igazából nekem még bőven jó ez a nap 12kwatt fogyasztás, ez kb. napi 500ft normál tarifával egy közel 100nm-es házra. Fával 1000 Ft alatt biztosan nem jönne ki. Ha lemenne 0 fok alá biztosan jóval több lenne, vagy nem is tudná tartani még a 20 fokot sem. Egyébként 0 fok alatt fával fűtök, de eddig erre talán háromszor volt szükség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.