Hirdetés

2024. június 15., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#29223) Minimoa


Minimoa
tag

Eddig csak olvasgattam (fórumokat, speckókat) beszéltem klíímásokkal, kértem ajánlatokat (leírtam az igényeinket és mielőtt kijönnének helyszíni felmérésre lássuk, hogy tudnak-e olyat ajánlani, ami nekünk is jó, ne fárasszuk egymást feleslegesen) és úgy érzem magam, mint az öreg molnár, a fia meg a szamár című mesében. ([link])

Szóval egy panel lakás 2 déli szobáját szeretnénk klímával ellátni, mindkét szoba 12m2 körüli. Ergo 2.5kW-os klíma bőven sok.
Fontos szempont, hogy csendes legyen, csak hűtésre lenne használva, valamint jó szervíz háttér legyen.

kérdés: mennyire hasznos a gyakorlatban, ha egy klímának a távirányítója méri a hőfokot és az vezérli a klímát (valamelyik Panasonicnál panaszkodtak, hogy rossz helyen van a beltériben a hőérzékelő és ezért folyton kézzel kell vezérelni)

És akkor, amiket eddig ajánlgattak:

- Gree / Syen Bora Plusz A++ 29dBA
szerintem zajos és már azt sem értem, hogy ha Gree, akkor miért Syen

- Daikin FTXB25C A+ 21dBA
mégiscsak Daikin, bár annak a belépő modellje; csendes, de "csak" A+ -os (annak mondjuk a teteje)

- Fisher Summer A++ 29dBA
erre mondják azt, hogy közepes áron jó ár/érték aránnyal bír; mások meg azt, hogy kínai és akkor már inkább a Gree (csakhogy a Gree-k meg szerintem zajosak - ez is érdekes, mert a Gree kültérije speckó szerint halkabb, mint a Daikin, ellenben a beltérinél 8dBA a különbség)

- Midea MDV RAG-026B A++ 25dBA
speckó szerint eddig ez lenne az arany középút, van aki szerint a Midea vállalható, van aki szerint nem, különben is az MDV egy másod brand-je a Mideának

- Panasonic UE BASIC KIT-UE9-RKE A+ 22dBA
ennél panaszkodott valaki a hőérzékelőre és az ebből fakadó problémákra
kb. hasonló paraméterek, mint a Daikin FTXB, csak régebbi modell -> akkor már inkább Daikin

A fentiek alapján nagyjából a Midea MDV RAG-026B és a Daikin FTXB25C maradt versenyben.

A Midea 5 év garancia, a Daikin 3+2 év (bár itt aztán írnak mindent a 2+1 évtől kezdve, a feltételeknél meg hol évi egyszeri, hol kétszeri karbantartás)

A kettő közt bruttó 35kHUF a különbség / set, szóval esetemben 70kHUF, ami a teljes beruházáshoz mérten elég vastag.

Arra mindenesetre jó a mostani hozzászólásom, hogy magamban is sikerült leszűkíteni a szóba jöhető opciókat. :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.