Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) wid22


wid22
aktív tag

Biztos igy van hogy az MX518 a legjobb egér. Csak nem mindenki ad ki egérre 13 ezer FT t Én még az 5600 ft t is sokaltam egérre amibe a Geniusom került.
Ez is tud 1600DPI t csak nekem elég a 800DPI Ja ezt is a középsö gombal lehet állitani

(#602) Tivi32 válasza wid22 (#601) üzenetére


Tivi32
aktív tag

A MINŐSÉGÉRT FIZETNI KELL ! ! ! ;] :C

(#603) wid22


wid22
aktív tag

De ennyit?
Annyival nem jobb a Géniusnál. Valakinek megéri valakinek nem. A különbség majd 1 DVD iró ára. 7200 ft a NEC

(#604) footy válasza Tivi32 (#602) üzenetére


footy
addikt

Az Ergo 520-ban az optika ugyanaz, mint a MX-518-ban és a Razer DiamondBack-ben használt.

(#605) footy válasza wid22 (#603) üzenetére


footy
addikt

Én az Ergo 520-at fogom megvenni vagy a Logi G1-et. Ilyen árban ezt a kettőt érdemes. Ha ráér neked egy-két hetet, nekem akkor lesz meg a fenti kettő közül valamelyik(valószínű, hogy az Ergo520) akkor fogok tudni róla mondani néhány tapasztalatot.

(#606) safy


safy
tag

Hi

Szeretném a segítségeteket kérni egérvásárlásban. 2jelölt is akadt:
A4tech x-710 4680 HUF
Logitech rx-300 2200HUF
Az A4tech 2x olyan jó lenne? Legalábbis az ára ezt mutatja.Szóval akkor melyik legyen? Köszi.

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#607) Tivi32 válasza safy (#606) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Mindenképen Logitechet vegyél FŐLEG HA OLCSÓBB IS :Y :DD

(#608) safy válasza Tivi32 (#607) üzenetére


safy
tag

Ja olcsobb a logi,de az x-710-ről olvastam cikket is,elég jokat írtak róla. Mondjuk annak 1000 dpi-ig lehet állítani az érzékenységet, a loginál alap 800. Nem lehe t2x jobb az A4tech, vagy igen? Nem vagyok hard core gamer, de a mostanio deluxe egerem valami istenverte lassú :C

[Szerkesztve]

Xbox one X + LG oled 65" c2

(#609) Tivi32 válasza safy (#608) üzenetére


Tivi32
aktív tag

Hát te tudod én a logi ra szavazok ! ! ! :C

(#610) footy válasza safy (#608) üzenetére


footy
addikt

Szia!

Szerintem ha van rá pénzed, akkor inkább szánd rá egy normális egérre, mer ha mégis kedved szottyan játszani akkor meg szívás, hogy ha pont az egeren múlik.Az X-710 nem egy Hardcoregamer egér,de ha néha játszani akarsz valószínűleg több örömöt fog okozni mint a logi. Ezzel nem azt mondom hogy 2Xjobb.

(#611) footy válasza Tivi32 (#609) üzenetére


footy
addikt

Te mindíg arra szavazol... :)) :C

(#612) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Genius Ergo 525 5000FT-t megér??? [link]

(#613) ftc válasza Atomgeszi (#612) üzenetére


ftc
nagyúr

simán.. üzletben 9000FT környékén osztogatják

(#614) Atomgeszi válasza ftc (#613) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Aha, csak az a baj h. félek a lézertől,mindenki rossz véleménnyel van róla..:S Te mit tudsz mondani?

(#615) ftc válasza Atomgeszi (#614) üzenetére


ftc
nagyúr

ha félsz tőle akkor szerez be egy Ergo 520-at az nem lézeres..

Nekem Ergo 3000 van...sajna Ergo 520 beszerezhetetlen volt karácsony előtt..

(#616) footy válasza Atomgeszi (#614) üzenetére


footy
addikt

A lézeregerek nagyon érzékenyek a felületre, ha felgyűrődött kicsit is az egérpadod, mehet a kukába, mert ott mindíg ugrani fog az egér, főként grafikai munkánál idegesítő(az egyik haverom így járt, neki razer van). Én is az ergo 520-at rendeletem meg most, elvieleg jövő héten tudok róla írni egy-két dolgot.

(#617) Atomgeszi válasza footy (#616) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Az a helyzet h. egérpadom sincsen, szal csak simán az asztalon használom az egeret!

(#618) Ribi válasza Atomgeszi (#617) üzenetére


Ribi
nagyúr

vegyel sima textil padot kb 150ft-ert

[Szerkesztve]

(#619) ftc válasza Atomgeszi (#617) üzenetére


ftc
nagyúr

vagy lehet veni egérpaddal is ergo 525-t is

(#620) footy válasza Atomgeszi (#617) üzenetére


footy
addikt

Ha semmiképp nem akarsz egérpadot, akkor felejtsd el a lézer egereket.
Az is jó megoldás amit ftc emleget, hogy az 525öt lehet paddal együtt kapni, bár én még Magyarországon nem láttam. Vagy csak egyszerűen cserélgeted a 150ft-os padokat.

(#621) janee_


janee_
tag

hali két egér között gondolkozok razer deathadder és copperhead meike válaszam és miért köcce

''A kérdés, ami néha elbizonytalanít: én vagyok őrült, vagy mindenki más?''- Albert Einstein

(#622) Atomgeszi


Atomgeszi
veterán

Na megtaláltam a régi futópadom! Kicsit hullámos :DDD Optikai döcög rajta, képzelem mi lehet a lézerrel :U De arra még mindignem kaptam választ h. sima asztallapon nem megy a lézer? Mert pont ezért reklámozzák h. ezek az egerek bárhol elfutnak.. :F Amúgy én is láttam az Ergo 525 + pad konfigot, de olyat még nem találtam, és amit én vennék az csak maga az egér lenne 5 ezerért(plusz pk),doboz meg minden,csávó asszondja h. csak 10 percre lett kipróbálva...tehát ez van. Most vagy egy ilyen csodalézer,vagy optikai 3lövetű :D Genius Ergo 525 vs. A4Tech X-718F Senkinek nincs semmilyen tapasztalata??? Genius-ról és A4tech-ről is hallok rosszakat és jókat is. Sajnos több pénzem nincs egérre :S Amúgy Logitech Mx518-at vennék,csak az 9,5k! .

(#623) wid22


wid22
aktív tag

Nekem Genius 520 van 5600 ft volt az 525 s 7500 ft azért nem azt vettem nekem még 5000 ft is sok egérre. Nem régota van, a tartosságát nem tudom, a fogása jó játékokba gyors , 1600DPI az már jó. A gombjait nem használom nem programoztam külön a hangeröt állitja nekem az jó.
Pad nélkül használom ugy is jól megy
Az MX518 9.5 jó árba van de nem tudom a 2 egér közt van e akkora különbség? A Loginak talán jobb az anyaga?

(#624) ANT válasza Atomgeszi (#622) üzenetére


ANT
őstag

És nem hiába reklámozzák így a lézereket. Nekem korrektül megy bükk asztallapon, egyszínű padon, fényképes padon, sőt, még egy olyan IKEA-s padon is, amin koncentrikus körök vannak.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#625) nofi


nofi
őstag

Sziasztok!

Szeretném leváltani a régi logitech egeremet valami újabbra, olvasgattam több fórumot is, egyelőre árban és kinézetben a Genius ergo 525 jön be, jó lenne ha valaki megerősítene vagy lebeszélne :) Amúgy itthon egérpaddal együtt nem lehet kapni?
Egyébként játékra, valamint tervezéshez kellene

Xbox GT: nozsolt

(#626) footy válasza nofi (#625) üzenetére


footy
addikt

Szia!

Valószínűleg jó választás, nekem csak a tartósságával szemben vannak aggájaim, a paraméterei meggyőzőek. Én a kistestvérét Ergo 520-at rendeltem meg, kedvező árfekvése miatt. Paddal Magyarországon még nem láttam egyébként, gyanús hogy nincs is.

(#627) djtoomi válasza nofi (#625) üzenetére


djtoomi
addikt

nem rossz kis egér.sztem nyugodtan vedd meg.egérpaddal én még nem láttam eggyütt.

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#628) wid22


wid22
aktív tag

Kell egér pad? Nem elég egy tiszta asztallap?

(#629) cousin333 válasza wid22 (#628) üzenetére


cousin333
addikt

Sokan úgy használják. Szerintem meg nem jó az, ha koptatja egymást az egér talpa és az asztal. Optikai egérhez szerintem jó (és olcsó) választás lehet egy szövet egérpad.

"We spared no expense"

(#630) scapegt


scapegt
senior tag

sziasztok

notihoz vennék egeret de nem tudom melyiekt válasszam. optikait nem nagyon szeretnék mert az még egyszínű egérpadon/felületen is ugrál...vagy ezek az újak már nem? rádiósat azért nem szeretnék mert mobilozok a noti közelében s tapasztaltam már hogy akad, vagy egyáltalán nem működik ha mobilt használnak mellette...mindnél így van? milyet ajánlanátok? melyiknek mik az előnyei és hátrányai? úgy látom optikait gyártanak legtöbbet...az a legjobb? számomra még fontos hogy legyen az oldalán back és forward gomb...melyiket ajánlanátok?

[Szerkesztve]

(#631) MZsoltee


MZsoltee
veterán

Hali!
Találtam egy jó kis egeret asszem itt olvastam róla a prohardver-en a4tech X-750F, elégolcsó és 2500dpi... CS-hez kéne :D

http://www.a4tech.com/en/product2.asp?CID=102&SCID=103&MNO=X-750F

Mi a véleményetek róla?

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#632) ftc válasza MZsoltee (#631) üzenetére


ftc
nagyúr

olvasd el Rudi írásárt a logout-n.egy tesztről irt...érdekes dolgokat tudol majd meg a dpi-ről..

(#633) stargazer


stargazer
senior tag

hi!

ez akar lenni a nagy egér topic? remélem mert egeret akarok venni és ezzel kapcsolatban egy olyan kérdésem lenne hogy: melyik az az egér a világon, amelyik a következő tulajdonságokat egyesíti magában

-teflon talpa van
-lézer vagy optikai
-vezeték nélküli és semmilyen módon nics szükség USB portra az üzemeltetéséhez (tehát vagy bluetooth, vagy wifi kapcsolat jó neki és nem kell egy külön usb hardverkulcsot beledugni a gépbe)

előre is köszi ha valaki tud nekem segíteni

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#634) ftc válasza stargazer (#633) üzenetére


ftc
nagyúr

az utolsó soraidat nem értem....ha nincs kapcsolatban a géppel akkor hogy használod?

mindenképp kell egy adó/vevő...

(#635) stargazer válasza ftc (#634) üzenetére


stargazer
senior tag

van beépítve a laptopba

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#636) ftc válasza stargazer (#635) üzenetére


ftc
nagyúr

mi van beépítve? ha a wifire gondolsz tegyél le róla...az 2,4Ghz-en üzemel...

mindenképp fog kelleni egy USB csatlakozó....

U.I.

bluetooth-s egeret még nem láttam...

[Szerkesztve]

(#637) Muton válasza stargazer (#633) üzenetére


Muton
addikt

bluetooth-os egerek vannk, wi-fi-ről még nem hallottam
a microsoft honlapján nézelődj. minőségi hw-ereket gyártanak és van néhány bt-os darabjuk

ftc: ha van bluetooth adaptered, akkor azt is tudja az egér (billentyű) haználni, nem csak a ajátját. lényeg, h legyen bt kapcsolat a géppel. az már mindegy, h min keresztül.

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#638) ftc válasza Muton (#637) üzenetére


ftc
nagyúr

Igen nézegetem bluetooth egereket....

full noname egerek 10K


Itt egy logitech...
[link]

(#639) Muton válasza ftc (#638) üzenetére


Muton
addikt

hát igen... nem olcsó, de stargazer kolléga nem említette az árat, mint kritériumot :D

én is bt-osat szerettem volna venni, csak az volt a bajom vele, h a bluetooth kapcsolat valszeg csak win alatt épül fel, tehát addig nincs egér (bár ez pontosan nem derült ki). ergo nem usb-s egérnek tűnik a gép felé, mint a sima vezeték nélküli. de aki nem gyakran telepít (és a laptopot használók zöme ilyen), annak szerintem iedális lehet

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#640) stargazer


stargazer
senior tag

az a baj hogy olyat nemigen találtam ami teflontalpú lenne... :F

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#641) Muton válasza stargazer (#640) üzenetére


Muton
addikt

ha találtál megfelelő egeret, aminek csak a teflontalp a hiányosága, akkord vedd meg bátran, mert felragsztható teflontalpat külön is lehet venni, a legtöbb egérhez ;)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

(#642) stargazer válasza Muton (#641) üzenetére


stargazer
senior tag

de az csak egy tefloncsík, amit nekem kell kivágni nem? hol lesz annak domborúsága hogy ne szedje össze az össze retket? azt gondolom hogy azért a gyári teflontalpak kicsit profibb megoldást nyújtanak. vagy rosszul látom?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#643) scapegt


scapegt
senior tag

sziasztok

Megvan az X718F egerem! :) Csak pár perce használom de nagyon tetszik :C

(#644) stargazer


stargazer
senior tag

egyszerűen szomorú de nem tudok dönteni, illetve nincs jeleneleg jó döntés. a piacon jelenleg nincs olyan termék amilyet én igazábol szeretnék. az nagyon tuti hogy állítható súlyokkal lehet kapni egeret, asszem a G5 az. az is szép és jó hogy vannak lézeregerek, bár eddig amit olvastam róluk, attól majdnem leestem a székről, de sajnos nem pozitív értelemben. bakker az ember megvenne egy 20.000 ft körüli egeret, és ráadásul szar. laggol meg minden, meg nem mindegy milyen milyen egérpaddal használja az ember (holott a lézeregérnek elvileg az lenne az egyik fő jelentősége hogy bármilyen felületen tök faszán működik), meg ha vezeték nélküli akkor hamar lemerül, ha meg bluetooth akkor túl alacsony a frekvenciája, stb stb stb. szivesen vennék egy fasza egeret, szivesen áldoznék rá 20.000-et is meg hozzá egy rendes egérpadot is szivesen vennék 7.000-ért, de jelenleg ez a döntés valahol ablakon kidobott pénz lenne, úgy érzem sok helyen kéne kompromisszumokba belemennem. és ennyi pénzért már fáj kompromisszumosat játszani. ugyhogy egyenlőre nem veszek semmit. majd ha megtanulnak a gyártók rendes egeret csinálni, meg majd ha lesz egyszer egy rendes összefoglaló cikk mindenféle tipusú egérről és egérpadról és az összepárosíthatóságukrol. télleg kéne egy cikk minden egérről előny-hátrány szempontjábol akár egymáshoz képest is. nem tudom hol lehet írni a prohardvernek, de megkérném őket hogy gondolkodjanak el hogy nem tudnának-e valami ilyesmi cikket összehozni. az uj qpad egérpadok is benne lehetnének, amiknek valami más felületük van, de számomra nem derült ki hogy az mi. textil vagy mi

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#645) nahat válasza stargazer (#644) üzenetére


nahat
tag

És ez így van ahogy látod. Nem érdemes kidobni a pénzed. Azt vedd ami már jól bevált, de azt is csak akkor, ha nem vagy megelégedve a mostani cuccaiddal. Ha okosan akarsz várásolni mint a Tomikristály, akkor ott a 3.0-ás explorer egér, illetve egy S&S.
A teflontalp pedig igazán nem probléma. Minőségi előreszabott domború teflon talpakat tudsz venni rá. Úgy siklik, hogy beszarsz.

[Szerkesztve]

''Ha egy cápa a kezedből eszik, a lábadból is fog...''

(#646) [SYDER]


[SYDER]
tag

sziasztok tudtok nekem egy logitech vezeték nélküli egeret mondani olyan 5k-6k környékén válaszotok előre is köszi

''Mivé lettél ember, neved gyilkos fegyver...''

(#647) stargazer válasza nahat (#645) üzenetére


stargazer
senior tag

most olvastam egy-két cikket angol oldalakon, és már kezd különben kikristályosodni előttem hogy miről is szól ez az egész nagy egérpad-egér világ. alapvetően pár féle pad van anyagát tekintve: főleg műanyag, és textil, de van alu, üveg, spec anyagok (mint pl a hybratek, fibertek, carbytek). ezeknek két fő jellegzetessége van: mennyire jól csúszik, illetve mennyire érdes a felülete. van ami jól csúszik, ennek ellenére érdes, ez zabálja a teflont, és emellett az érzékenységben van nagy szerepe (minél érdesebb, illetve minél nagyobb barázdákkal van dolgunk, annál érzékenyebb). 3 féle érzékenység van, de ez az egértől is függ: low-, mid-, és highsense. ez azt mutatja, mennyire érzékenyen reagál majd az egérmutató a mozdulatainkra. nekem nem játékra kell sem az egér, sem a pad. hanem egész napos munkára ami 8-12 órát jelenthet naponta. ezért előnyben részesítenék egy vastagabb, kevésbbé kemény padot, mondjuk az 5L is ilyen. eddig noname padot használtam. egérből eddig a logitech click! optikait használtam, de ez igazábol nem az enyém, ugyhogy helyette kellene egy saját, és lehetőleg kényelmesebb, programozható gombokkal, nem feltétlenül lézeres. sokat kell klikkelnem a középső görgővel, ugyhogy a microsoft egér nem biztos hogy nyerő mert az nagyon keményen kattan, legalábbis amit én próbáltam (lehet nem mindegyik olyan). ebből a szempontból a logitech sokkal kényelmesebb, puhábban kattan. végülis az nem annyira érdekes hogy vezetékes vagy sem, mert igaz hogy laptopom van, de hetente csak egyszer-kétszer hurcibálom. wireless lézeres egér nem sokáig bírja aksival, talán az optikai jobban, ezt nem tudom. azért mégis praktikusabb lenne. a 3.0-ás explorert azétr még lecsekklolom.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#648) stargazer


stargazer
senior tag

na voltam a mediamarkt-ban, és végignyomkodtam egy csomó egeret. tudatosan. háááát... nem vagyok igazán elszállva egyiktöl se. lehet bennem van a hiba, vagy lehet hogy eddig is túl jó egeret használtam, és ehhez képest ezek az uj egerek nem adnak annyival többet. valahogy sokkal többre számítottam. persze a csúszást nem néztem, csak az ergonómiát, hogy mennyire kényelmes egy egér. talán a habu-t mondanám a legkényelmesebbnek, nekem, de a görgője nagyon kemény, ez majdnem minden microsoft egérnél így van sajnos. sztem egyáltalán nem mindegy hogy a kattintás milyen érzetet nyújt az embernek, és nem tudom hogy ezen szoktak-e gondolkodni az egérgyártók, de biztos nem ártana kicsit nagyobb hangsúlyt fektetni a dologra. képzeljétek csak el ha valaki napi 8 órán át folyamatosan klikkel meg kattintgat az egerével, az minimum napi többszáz kattintás, de ezres nagyságrendű is lehet. ugynúgy nem mindegy hogy milyen erőket kell az ujjadnak támadni klikkeléskor, mint hogy az sem mindegy hogy kemény falba verik a fejed vagy szivacsba. persze ezzel nem azt akarom mondani hogy szivacsos érzetet kellene az egérgomboknak nyújtani, de az biztos hogy keményen koppanó dolog nem jó. kéne valami okos kis mechanizmus ami el- vagy levezeti a klikkelő ujj feszültségét, és megfelelőbb visszarugózást nyújt. dehát ez high-end mérnöki kutatómunkát igényelne, és mindezt miért? csak miattam? :P

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#649) stargazer


stargazer
senior tag

sztem a legjobb érzés a diamondback görgőjét volt nyomogatni, csak az meg kicsit keskeny. az lenne az igazi ha a habu-ba a diamondback görgője lenne integrálva. most néztem, a copperhead kicsit kövérebb, noha a weboldalon ugyanazok a méretek vannak írva hozzá mint a diamondback-hez. ha a görgője ugyanolyan jó mint a diamondback-é, a formája meg kicsit jobban közelít a habu-hoz, akkor sztem a copperhead lesz az igazi. és akkor ahhoz vagy egy mantis vagy egy steelpad 5L. a prohardveres cikk szerint a mantis jobban csúszik mint a qpad, csak az nem derül ki sajnos hogy mantis és az 5L közül melyik csúszik jobban. elvileg az 5L kéne hogy jobban csússzon, hiszen az kicsit műanyag is. szivem szerint 5L-t vennék.

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

(#650) stargazer


stargazer
senior tag

van köztetek valaki akinek HABU-ja van? át lehet programozni a hogy ne a görgőt kelljen nyomkodnom? hanem helyette mondjuk a hüvelykujjnál levőt?

Fegyverben réved fönn a téli ég, kemény a menny és vándor a vidék, halkul a hó, megáll az elmenő, lehellete a lobbant keszkenő...

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.