Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1401) Buko01 válasza forceberg (#1400) üzenetére


Buko01
tag

üdv ujra én vagyok na megvan a szivem választottjaXD

Razer diamondback 3g blue
az lenne a kérdésem h azonnal nemtudok hozzá egérpadot venni hanem lehet h másnap max jövöhéten
és hogy nem lesz-e addig semi baja ha a pozdorja asztalomon egérpad nélkül használom egy hétig max?? üdv Buko (sürgös)

(#1402) whYz válasza Buko01 (#1401) üzenetére


whYz
addikt

1hét alatt sok baja nemlehet... amugymeg az egérpadhoz adnak/veszel sketezt szal ugyis mind1 :)

(#1403) cuko# válasza Buko01 (#1401) üzenetére


cuko#
tag

Vagy ellehetsz egy sima, bolti 100ft-os egérpaddal (amit én használok kb egy éve azt ingyen osztogatták <: ), egy razernek elég ez a kis hely is, hacsak nem akarod lowsense használni

[ Szerkesztve ]

(#1404) soldi3r válasza Buko01 (#1401) üzenetére


soldi3r
veterán

vagy akár egy A4-es félfamentes műszaki rajzlappal :) itt fontos, hogy ne az előre keretezettet vedd, mert az nem szép :DD
milyen padot akarsz alá?

E30 (oo=[][]=oo)

(#1405) soldi3r válasza Buko01 (#1401) üzenetére


soldi3r
veterán

a DBvel csak a driver a macerás egy esetben:
ha mondjuk ventrit használsz akkor nem tudod bindelni az egérre a gombot, csak a régebbi (6.00) driverrel, persze a 3Ghez nem biztos, hogy van olyan
az enyém már elég öreg, 1 exactmatot meg egy pár garnitúra skatezet már elkoptattam vele

E30 (oo=[][]=oo)

(#1406) caprine válasza Buko01 (#1379) üzenetére


caprine
aktív tag

Keresd meg S.Feri-t, nála szokot lenni Razer DeathAdder [Miskolc topic] én 9000-ért vettem tőle, de már 8500-ért is árulta decemberben a bolt 14-16000 helyett, szóval piszok olcsó. Új persze és bontatlan dobozos. Ennél jobb ajánlat és jobb egér ebben az árban nincs. Iszonyat jó és iszonyat szép ahogy a hátán lévő kék logot ki be kapcsolgatja.

Ha saját szívedben nem találsz békét, nem fogod azt megtalálni a világon sehol. (SCKG)

(#1407) Mawyx válasza Olasza (#1389) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ma raktam fel egy Genius Traveler 700-at a laptopra, alig van hangja, nagyon csendes :K A Logitech egerem zh-n megpusztult, kemény 1 hetet birt :W 3boltban jártam, szerettem volna egy kényelmes egeret, 5gombbal, fontos lenne a előre, vissza gomb az oldalán, de nem találtam :O Végül vettem pár olcsóbb egeret, ez a Traveler egyelőre tetszik, tetszik,hogy ennyire csendes, csak hiányolom azt a 2 gombot :U

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1408) Olasza válasza Mawyx (#1407) üzenetére


Olasza
aktív tag

Kösz szépen, mindjárt meg is nézem, hogy milyen árban vannak.
Egyébként én egy Terratech Mistify Mambát használok. A drivere katasztrófa, a beállított 4-5-ös gomb csak windows és office alatt működött, játéknál mintha nem is lenne. Vistához már fel sem raktam, egyszerű alap egér.

(#1409) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

A DeathAdder tényleg jó egér, csak egy a bibi, hogy konstrukcióhibás :( Az otpika körüli része a legmagasabb, ergo szétcseszi a profi egérpadokat és min két réteg skeet kell alá, hogy normálisan menjen, amit felzabál 2 hónap alatt (sok ismerősön szívott vele nem keveset). Én ezért döntöttem a Diamondback + Exactmat kombó mellett és nagyon meg vagyok vele elégedve, profi cucc...és a frag-ek is ezt mutatják :D
A Trackball jó megoldás, de nem játékra. Én Photoshop-hoz sokáig ezt használtam, de a hatékony munkához sokkal jobb egy profi egér + egy tollegér (nem kell Bamboo, vagy Wacom magasságokban gondolkozni), én erre esküszöm :)

cuko#: én vagy egy tucat egérpadok kipróbáltam már, az olcsó gagyiktól kezdve nem egy profi darabig, de az Exactmat messze übereli mindet. Egy jó egér jó pad nélkül szvsz mit sem ér.

[ Szerkesztve ]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1410) Moddingfan válasza Buko01 (#1401) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Jó választás és ne aggódj, nem lesz baja, nálam is futott Chip-magazinon pár napot :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1411) szabozeee


szabozeee
aktív tag

Helló mindenkinek. Egy kis segítség kellene.
Egeret szeretnék venni, de nem tudok választani, csak egy kikötésem van vezetékes legyen..
Jétékokhoz és munkához is kell.. Kb: 5-6k körül kegyen..
Van valami tippetek?? :R

Hala Madrid :)

(#1412) Moddingfan válasza szabozeee (#1411) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez nem rossz darab, és az állítható DPI érték nem jön rosszul játékok esetében:[link]
Egy ismerősömnek ilyen van és nagyon meg van vele elégedve :)
Ami felejtős: Genius ERGO 525 és társaik, ill amik még jók, azoka Lexma egerek, de azokhoz jó pad kell, különben hajlamosak ugrálni.
Ha biztosra akarsz menni, akkor Logi vagy Microsoft, mindkettőből nem egy járt már a kezeim alatt, de rosszal még nem volt dolgom, pláne Logikkal...ok, kicsit drágábbak, de egeret nem egy hétre vesz az ember :U

[ Szerkesztve ]

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1413) szabozeee válasza Moddingfan (#1412) üzenetére


szabozeee
aktív tag

:R

Ez jól néz ki....

Hala Madrid :)

(#1414) harylmu válasza szabozeee (#1411) üzenetére


harylmu
őstag

Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0, kevésbé néz ki jól, ámde annál használhatóbbb ;].

(#1415) Moddingfan válasza szabozeee (#1413) üzenetére


Moddingfan
senior tag

És jó is, de a PH! társ által javasolt Microsoft IntelliMouse Explorer 3.0 is jkó választás. Most már csak rajtad áll a döntés, melyik szimpibb :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#1416) Lengyi


Lengyi
aktív tag

Sziasztok. Counter Strikehoz melyiket ajánljátok?
-Microsoft IntelliMouse Optical
-Microsoft IntelliMouse Explorer Tilt Wheel ?
Egyáltalán ajánljátok e:)

(#1417) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Szasztok!

Ajánljatok nekem olyan egeret, ami fizikai méreteit tekintve nagy! Szeneslapát méretű tenyeremben az átlag kockának szánt egér elvész vala... ;]

Rip and tear

(#1418) Lengyi válasza Lengyi (#1416) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Jahm és tilt wheel és explorer 3.0 között mi a különbség? :F Illetve most már akkor a 3 egér közül melyiket? :))

(#1419) harylmu válasza Lengyi (#1418) üzenetére


harylmu
őstag

MS 3.0, de MINDENKÉPP várd meg mit tud a Razer BoomSlang

(#1420) harylmu válasza Zolaash (#1417) üzenetére


harylmu
őstag

Lachesis...elég drága! BoomSlang EELLÉÉGG drága:)
MS 3.0..elég olcsó..elég jó :) próbáld ki a pixelben (Bp. VII ker )

[ Szerkesztve ]

(#1421) Lengyi válasza harylmu (#1419) üzenetére


Lengyi
aktív tag

Boomslang?? 2007es CE változatról beszélsz?:) Elvileg korlátozott példányszám már ha a 10ezer db-ot annak lehet nevezni. Köszi a válaszod de razer nekem most így ünnepek után drágus :B

(#1422) cuko# válasza Moddingfan (#1409) üzenetére


cuko#
tag

hát, nekem ez egy 14x28-as noname promo egérpad ("recom" céget hivatott reklámozni, apu hozta <: ), és elférek rajta (habár már régebb óta tervezem egy exactmat vételét), szerintem az egérpad szükséges mérete stílusfüggő (habár lehet, hogy egy profi egérpad használata ugrásszerűen megnövelheti a játékélményt és az egér használhatóságát, én nem tudom :B ), én a db-mmel egy kb 5x10es (néhány rántásnál nagyobb) területet használok (nem összevissza emelgetve az egeret) játékban [cod], és ezen a területen a zavaró érdeket (az egér hasa :DDD ) már lekoptatta, szóval szép sima <: skatezt sem vettem rá, ez így pont klappol, és megfelelően csúszik

ON: olyan profibb egérpadot szeretnék, aminek a felülete kemény (nem szövet), és nem (vagy csak nagyon picit) érdes - továbbra is a db-mhez - az exactmat speed oldalát néztem ki, valami más ajánlat esetleg? :))

[ Szerkesztve ]

(#1423) harylmu válasza cuko# (#1422) üzenetére


harylmu
őstag

SteelPad S&S hogy ez mennyire egyértelmű!!! Am és in CoDozok a senzit gyorsan vedd lejjebb :o ...nem egészséges codhor 5x10et kihasználni én általába 30*30at szoktam a Mantisomból :9 Nagyobb rántásnál (180fokos megdordulásnál) kicsi az egérpad :) !

(#1424) whYz válasza harylmu (#1423) üzenetére


whYz
addikt

cod2-t tolod? hol szoktál játszani és milyen néven? :DD

[ Szerkesztve ]

(#1425) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

A segítségeteket kérném.

Logitech G5 v. Razer Copperhead?
Qck Steelpad szövet egérpadom van, ha ez számít.
Az írjon lehetőleg akinek van is tapasztalata!

Köszönöm előre is a választ! :R

[ Szerkesztve ]

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1426) Buko01 válasza Prof01 (#1425) üzenetére


Buko01
tag

sziasztok jol esik az embernek hoy van kire számitania :)
prof 01 szerintem copperheadet ne vegyél mert aszem az az amejiknek leér az alja (javitsatok ki a ha tévedek) ha tudsz vegyél db-t vagy G5 öt bár azt nem ismerem de ajánlgatják a pro-k akik nekem is segitettek! Bizz bennük értik a dolguk at és örülök h rátok halgatam és ne ma revoltec-et vettem mer ez egy kiráj egér a 3 éves tájfun egerem után ami optikai volt ez isten:D

Jut eszembe a razer db 3g ku..va jo egér csak ajánlani tudom és köszi a segitséget!

Jah és Razer 4ever!!!!!

(#1427) harylmu válasza Prof01 (#1425) üzenetére


harylmu
őstag

G5..csak mert =)

whYz: Snipqi a pub nevem :) De már sokkal kevésbé nyomom, inkább a cod4re hajtok :) de szaggat mint a g3c1m =( csak 1 szerveren megyek :) :84.2.39.239:28962

(#1428) Prof01 válasza harylmu (#1427) üzenetére


Prof01
veterán

Mer mér? :D

Mivel jobb? :U
G5-öt 12k-ért, Copperhead-et pedig 8k-ért láttam.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#1429) Mawyx válasza Moddingfan (#1412) üzenetére


Mawyx
senior tag

Mire jó az állítható dpi érték? Scannernél számít hány dpi-s, de egy egérnél mit állítok vele? :U

Szerk: Ma megtapogattam egy MX™ és egy VX Revolution-t, mmm, akaroooom :(

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1430) forceberg


forceberg
veterán

Még mindig él a kérdésem:
Lehet nálunk vhol kapni A4tech X-710FS egeret?
Fontos, hogy FS, mert ez már 500Hz USB-s, s 2000dpi.
Itt az A4tech 500Hz-es palettája! [link]

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1431) forceberg válasza forceberg (#1430) üzenetére


forceberg
veterán

Az X-766FS fura... Van benne kézhűtés & fűtés! :))

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1432) nyunyu válasza Mawyx (#1429) üzenetére


nyunyu
félisten

Szerk: Ma megtapogattam egy MX™ és egy VX Revolution-t, mmm, akaroooom :(

Plane, ha egyszer kiprobalod mukodes kozben az MX Revo program fuggoen allithato docogossegu lendkereket. (VX-e vagy docog vagy nem, eger aljan allithato.)

Sajnos fuggoseget okoz, igy minden bajom volt, mig anyamnal voltam, mert *mindig* megallt a bongeszo scrollozasa, amint egy erosebb huzas utan levettem az ujjamat az ottani MX500 gorgojerol, nem ment le a lap legvegere. :W

Na meg az sem utolso unalomuzonek, hogy megprobaljam megdonteni Excelben az egy porgetesre leptetett sorok szama csucsomat. (22 ezer akarmennyi ;] )

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1433) Mawyx válasza forceberg (#1430) üzenetére


Mawyx
senior tag

Én is vennék egyet, A4tech X-710FS és A4tech XL-750F nagyon tetszik :K talán az ára sem olyan elmebeteg

[ Szerkesztve ]

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1434) nyunyu válasza nyunyu (#1432) üzenetére


nyunyu
félisten

Hmm, most 17981.
Asszem meg gyakorolnom kell...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1435) spyduck


spyduck
nagyúr

Hali!
Melyik a legjobb usb-s optikai egér 5000ft-ért? Olyan kéne aminek jó a fogása!

[ Szerkesztve ]

(#1436) cuko# válasza Mawyx (#1429) üzenetére


cuko#
tag

dpi = dot per inch, egereknél gyakorlatilag az sebességet jelzi: wikipedia.
Minél magasabb az érték, annál nagyobb utat tesz meg a kurzor a képernyőn ugyanakkora húzásra: így a játék közbeni állíthatóságának hasznossága talán nem is igényel további magyarázatot (habár én például ritkán élek az egér ezen lehetőségével :) ).

(#1437) nyunyu válasza spyduck (#1435) üzenetére


nyunyu
félisten

-Brutto/netto 5k?
-hany gombos?
-fekete/feher?
-bal/jobb/2 balkezes?
-mire hasznalnad?

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1438) cuko# válasza harylmu (#1423) üzenetére


cuko#
tag

"nem egészséges codhor 5x10et kihasználni én általába 30*30at szoktam a Mantisomból" - pont ez függ az egyéntől, és a játékstílustól szerintem :) én letámasztott csuklóval játszom, az egér legmagasabb érzékenységével, sok apró mozgatással (így gyakorlatilag kihasználom az egem kifinomult sok dpi-s érzékelőjét). Így nekem a 180°-os fordulás is kb max 10cm-t vesz igénybe a padból <:
Ez mindig is így volt, vannak high sense és low sense játékosok ;)

a steelpadet pedig megnézem, köszönöm :R

(#1439) spyduck válasza nyunyu (#1437) üzenetére


spyduck
nagyúr

br.:5K
jobbkezes
átlagos legyen, de minőségi és jó legyen a fogása! Notebookhoz használnám de nem kell kicsi!

(#1440) forceberg válasza spyduck (#1439) üzenetére


forceberg
veterán

A4tech X7-ből a BF-es széria!
X-710BF, X-718BF.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1441) bajtokarpi


bajtokarpi
senior tag

Üdv.!

Szerintetek a Razer Deathadder, vagy a Steelseries Ikari optical a jobb, és megfelelőbb egér? FPS játékokkal játszanék vele.

Köszi

battletag: bossi#2666

(#1442) Mawyx válasza cuko# (#1436) üzenetére


Mawyx
senior tag

Értem. Most ilyen névtelen normál egeret használok és így szeretem, ha ekkorát kell mozdítani, emelgetem néha, nem lenne jó, ha kis mozdításra nagyot ugrana a képernyő.

A sebességet a Windowsban mindig a leglassabbtól eggyel visszább rakom. Remélem ha beújítok vmi egérrel, akkor megmarad ez, hogy nem ugrik nagyot nekem :(((

Tegnap este rengeteg egeret megnéztem neten, rengeteg tetszik is.
VX Revolution és VX Nano talán a kedvenc, de mindenképpen vezetékest szeretnék. Ami nem vezetékes,azt nem lehet vezetékről is használni, tehát nem is-is, hanem vagy vezetékes vagy nem? (MX Rev-ben az oldalgörgő nem tetszik, oda nem kell görgő) Ilyen USB jel található náluk. [nézd]

Tetszik még: MX 1000 bár a felülnézeti képe ronda kerekded [link]

MX 620

MX 400

Logitech MX518

[A4tech X-710F]
A4tech X-718F
A4tech X-750F
Itt nem tudom F, FS, BF-ek között mi a különbség

Lazer Krait szépen világít

Trust MI-2950R kis egyszerű

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1443) Cyrin válasza Mawyx (#1442) üzenetére


Cyrin
addikt

Amikor egeret vettem, én is körbenéztem, a Microsoft 8000-et meg is vettem, de annyira sz@r volt, hogy egy hét után visszavittem. És itt meg is fogadtam, hogy rádiósat nem veszek. Innentől még egy kitételem volt, hogy mivel nem játszom a gépen, játékegér sem kell, így lett az MX400.

Ami nem vezetékes, azt nem lehet vezetékről használni.

(#1444) Mawyx válasza Cyrin (#1443) üzenetére


Mawyx
senior tag

Ha a vezeték nélküliket kilövöm, akkor kinézetre a két befutó, ilyet kell vadászni vhonnan:
A4tech X-710FS és
A4tech XL-750F

Tartaléknak meg: MX™400 és Trust MI-2950R

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1445) harylmu válasza bajtokarpi (#1441) üzenetére


harylmu
őstag

Azt kell mondjam én a deathaddert ajánlanám jobban :( .

(#1446) Mawyx válasza Cyrin (#1443) üzenetére


Mawyx
senior tag

Trust 250SP Wireless Optical Ilyen vezeték nélküli egerem volt/van, szerettem, de már tudom,hogy nem az én méretem, elfárad a kezem rajta, túl nagy. Ha egész nap nyúztam, este már elfáradt, tölteni kellett és nem voltam odáig érte, hogy használat közben bemondja az unalmast.

Egy nő gondjait amúgy sem megoldani kell, hanem meghallgatni./Eastman/ | Ami árammal működik, vagy rá lehet tenni egy számítógép tetejére, az informatikusi munka :)

(#1447) harylmu válasza Cyrin (#1443) üzenetére


harylmu
őstag

MX 400 jó egér ;]

(#1448) forceberg válasza Mawyx (#1444) üzenetére


forceberg
veterán

[link]
Itt van XL-750F. Telefonálsz, elvileg másnapra ott van náluk! A képen az X-750F van, fontos, hogy emeld ki, hogy Neked az XL-750F kell.

X-710FS: na én erre vadászok, hogy lehessen valahol kapni nálunk.

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#1449) spyduck válasza forceberg (#1440) üzenetére


spyduck
nagyúr

Nem rosszak :)

(#1450) djtoomi


djtoomi
addikt

Sziasztok!
Lenne egy piciny kérdésem, fateromnak kéne vezetéknélküli patkány, amiben nem vagyok otthon, de neki nem kell vezetékes. Na mindegy, logitech kéne, azt szeretjük, pc-hez szal enm 2cm-es laptop patkány, és max 8-10k.Létezik ilye?esetleg keyboardal eggyüt 14k. :F

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.