Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1951) whYz válasza csana (#1950) üzenetére


whYz
addikt

a 4.0 egy rakás sz*r szóval azt messziről kerüld el :DD
még nem használtam de elég sokan írtak már róla véleményt...
ja van valami tilt wheel cucc nemtudom h szerelték e 3.0-ba erről még sztem nem irt senki
amugy ha van ilyen egér akkor csak annyi a + hogy döntheted a görgőt... néha nem jön rosszul elég jól is kezelhető(legalábbis a g5-nél)

(#1952) harylmu válasza adidas* (#50) üzenetére


harylmu
őstag

3.0át vegyé
nem válasznak ment

[ Szerkesztve ]

(#1953) nyunyu válasza csana (#1950) üzenetére


nyunyu
félisten

Miota van az uj IME 3.0-an tilt wheel?
With detents azt jelenti, hogy racsnis, x fokonkent kattan egyet, mint a Logitech egerei.
Legalabb nem porgeti tul az ember a raketavetot Quakeben :)

IME 4.0, ebbol az OEM kivitel egy kalapszar, megfogod, osszevissza recseg-ropog, majdnem kettetorik, ha kemenyebben megmarkolod.
Allitolag a diszdobozos sem jobb nala, de legalabb 2x dragabb :DDD

Regebbiekrol mar nem nagyon talalni infot.
(Wireless IntelliMouse Explorer 1.0 a regi IntelliMouse Explorer 3.0-nak felel meg drotnelkuliben, a WIE 2.0 meg az IME 4.0-nak.)

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1954) s@nyiii válasza csana (#1950) üzenetére


s@nyiii
tag

Nekem volt 4.0-ám is, hát a Tilt Wheeltől nem kell elájulni, nem egy nagy dúrr, amugy maga az egér használható, nem akad be, lehet vele játszani is (már úgy ahogy), de magasabb frissitéseket sem bír (125hz only), és a fogása sincs olyan jó, mint a 3.0-nak. Az oldalsó gombok frankón nem jó helyen vannak. Kerüld el szerintem... :)

(#1955) csana válasza nyunyu (#1953) üzenetére


csana
senior tag

Köszi a tájékoztatást! Ami engem kicsit megkvert, az az A4team számteküzlet eladójával folytatott eszmecsere (picit tévedett melyikben is van TiltWheel), és a DEPO.hu termékleírásában szereplő "4 irányú gögetés" volt. Akkor most már minden ok. Nagy valszínűséggel az IME 3.0-át fogom választani. Olcsóbb is (a pro egerekhez képest), meg nem fő szempont a gémelés.. Bár remélem a görgő bírni fogja 1 évig.. A mostani logitech-em (igaz 4K-s volt csak) görgője görgetésénél fel le ugrál a képernyő, még akkor is, ha mondjuk csak felfelé görgetem..

[ Szerkesztve ]

(#1956) tizot


tizot
csendes tag

Old Gray!

Mennyiért vetted a krait-et?Én is gondolkoztam a krait-on, de megdobdtam még 1.5k-val és egy db lett belőle.:D De nem bántam meg mert újra leporoltam a cod cd-t.:D

(#1957) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Olvasgatom a fórumot,és nemnagyon tudok dönteni!
Eddig amit kinéztem egy A4 Tech SWOX-750F, 5700 ft-ért, de iszonyatos a választék. Mi a véleményetek erről az egérről, vagy mit ajánlanátok ebben az árkategóriában!
előre is kösz! :DD

(#1958) shteer válasza mathgery (#1957) üzenetére


shteer
titán

razer krait, az a4tech egereiről lesújtó véleményeked olvastam külföldi fórumokon gamerektől

7,3k-tól lehet kapni asszem

..szerintem jónak tűnik

(#1959) s@nyiii válasza mathgery (#1957) üzenetére


s@nyiii
tag

Jobban megéri valamelyik komolyabb gyártó termékét venni, azok se sokkal drágábbak, viszont minőségben sokkal jobbak. Például ilyen a Logitech, Razer esetleg Ms + gondolom hosszú távra tervezed a vásárlást, nem érdemes pár ezresen filléreskedni. :)

(#1960) mathgery


mathgery
aktív tag

Sziasztok!
Köszönöm a válaszokat, igasság szerint ez a Razer ez nagyjából megfelelne és ez a teteje amit egy egérér hajlandó vagyok kiadni 7K körül. Pont ezért kérdeztem itt rá, hogy az a4techről mi a vélemény, mert nemnagyon olvastam róla jó véleményeket!
Azért még várom az ötleteket ebben az árkategóriában! :))

(#1961) whYz válasza mathgery (#1960) üzenetére


whYz
addikt

ms ime3.0 van még ilyen árban
nagy gamer egér de csak 400dpi :( sztem nem éri meg
krait powa

(#1962) 3psilon válasza mathgery (#1957) üzenetére


3psilon
aktív tag

A kraitet 7,3k-ért csak a pixmaniától lehet kapni, onnan meg nem rendelnék. (ha jól tévedek, nincs itt szervizük és ha bekrepál a cucc ki kell küldeni külföldre.)

Egyébként teljesen korrekt ez a G1, tegnap volt időm játszani vele egy picit, nagyon élvezetes volt. Jól reagál a mozdulatokra, pontos, nem laggolt, a rakéta mindig célba talált :)

A fogásával sem volt gond, nem a manapság divatos "jobbkezes only" forma, kicsit konzervatívabb.

Szerk.: valahol asszem amazonon olvastam a IME4.0-ról, hogy sokaknak pár hónap után meghalt a bal gombja :(

[ Szerkesztve ]

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1963) mathgery


mathgery
aktív tag

erről mi a vélemény?Terratec Razer!
találtam vaterán 6000 körül!

(#1964) shteer válasza mathgery (#1963) üzenetére


shteer
titán

felejtsd el, nagyon régi konstrukció - golyós-lézeres egér (:F)

..szerintem jónak tűnik

(#1965) 3psilon válasza mathgery (#1963) üzenetére


3psilon
aktív tag

Na, azt hittem van valami hasznos hsz de úgy tűnik nincs. :D
mathgery csak ajánlani tudom ezt az egérkét rettenetesen jó vele játszani! Először mentem 100 kill fölé TF2-ben :B

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#1966) nyunyu válasza csana (#1955) üzenetére


nyunyu
félisten

A mostani logitech-em (igaz 4K-s volt csak) görgője görgetésénél fel le ugrál a képernyő, még akkor is, ha mondjuk csak felfelé görgetem..

Ez valami szoftveres bug lesz, nalam is behulyul az Acrobat Reader, ha free-spinre valt az MX Revolution, aztan 10 oldal lefele utan magatol nekiall visszafele gorgetni.

SetPoint mentes MX1000-em sose csinalt ilyet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1967) nyunyu válasza shteer (#1958) üzenetére


nyunyu
félisten

az a4tech egereiről lesújtó véleményeked olvastam külföldi fórumokon gamerektől

Fonokom vett egyik uffelnek valami csoda 41+fas irodai gepet, amihez mellekeltek gyarilag vmi filleres noname billzetet (Chicony KB2921?) meg egy 2gomb+duplaklikkes A4Tech egeret.
Elobbit kivettem a dobozabol, kicsomagoltam, megneztem, visszaraktam :)
Utobbit ki sem mertem csomagolni :))

Szerintem sokat sejtet, hogy a bill+eger osszerteke SOKKAL kevesebb, mint az altalam preferalt legolcsobb MS egere.
(620+720(+fa)<<2100(+fa))

Talan majd egy het mulva elesben ki lesz probalva, ugyanis en kaptam ama megtisztelo feladatot, hogy izzitsam be a rendszert az uffelnel :(

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1968) Kevo válasza nyunyu (#1967) üzenetére


Kevo
tag

Az általad említett A4Tech egér nem olyan rossz ám, irodai munkára pl. tökéletesen megfelel...másra tényleg nem jó ;] :D

(#1969) nyunyu válasza Kevo (#1968) üzenetére


nyunyu
félisten

Biztos nekem tul magasak az elvarasaim, de eddig nem sok noname egeret lattam, amit hosszabb tavon elviselnek irodai munkara.
Pl. mult heten kollega gepen logo Samsung eger annyira kiakasztott 5 perc utan, hogy visitva menekultem vissza masik kollega gepehez. Azon legalabb valami alap 2 gombos Logitech log.

Duplaklikkes egeret meg asszem lekuldom kollegaval kedvenc nyugdijas neni ugyfelunknek, ugyis mindig gondja volt azzal, hogy ket katt kozott bemozdul az eger.
Neki talaltak ki az extra gombot. ;]

De ha ennyire ajanljatok, talan vetek ra egy pillantast hetfon, ugyis az uffel leendo gepen kene dolgoznom.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1970) kariad


kariad
senior tag

Kattanás mentes egeret keresek! No barátnőmet idegesíti este az egér kattanás!
No és kiváncsi vagyok létezik ilyen hangtompitos egér
Hát várom a kommenteket!!

(#1971) raziel01 válasza kariad (#1970) üzenetére


raziel01
veterán

Este már nem gépezni kéne, hanem a barátnőddel foglalkozni. :)

(#1972) kariad válasza raziel01 (#1971) üzenetére


kariad
senior tag

Jól van na ne búj a bőrébe!! :DD
Nem az a gond nem tudja nézni így a tv-t mellete idegesíti!!! :K

(#1973) s@nyiii válasza kariad (#1972) üzenetére


s@nyiii
tag

Másnak is volt már hasonló "problémája", neked is azt tudom javasolni, esetleg próbálj meg egy Ms Wmo-t vagy Imo-t, ezeknek elég csendesek a gombjaik. De elötte mindenképp próbáld ki, hogy neked megfelelő-e!

[link]
[link]

(#1974) kariad válasza s@nyiii (#1973) üzenetére


kariad
senior tag

Köszönöm!! Remélem valahol kézügybe lehet venni! :R
Azért még jöhet ajánlat! :R

(#1975) nyunyu válasza s@nyiii (#1973) üzenetére


nyunyu
félisten

Tokmindegy, ugyanaz a kinai mikorkapcsolo (Omron D2FC-F) van az MS BOM/WMO/IMO/IME/ujabb egerekben is, mint az egypalcas Logitechektol kezdve az MX Revolutionig.

Japan D2F-F allitolag csendesebb, de multkori kapcsolobeszerzeskor csunyan beneztem a tipust, es D2F-L-et sikerult vennem.
Na az tenyleg halk volt, viszont rendes erossegu kapcsolo, nem pedig egerbe valo puha. :W
Igy ketszer akkora ero kell a lenyomasahoz. :O

Amire figyelni kell az Omron mikrokapcsolo valasztasakor: kotojel utan is legyen F vagy 01F, akkor puha tipus.
Ha utana all meg egy L/L2/L3 az nem erdekes, mert a gombot megnyomo kar leveheto.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1976) whYz válasza nyunyu (#1975) üzenetére


whYz
addikt

ez is egy ilyen urban legend szintu dolog :DD
kicsit nemlátom az értelmét... miért építene mindenki gyengébb minőségű hangosabb gombokat az egereibe ha pár forintért drágábban sokkal "minőségibb" gombokat kap? főleg a felsőkategóriás egérkékbe ahol ugye még az ár se számit... itt valami nekem nem tiszta :F
de igazából hagyom is ezeket a legendákat és ameddig nem látom/hallom saját magam addig teljes mértékik megbizok a logiban, razerben, steelseriesben (ms-ben nem :P )

(#1977) nyunyu válasza whYz (#1976) üzenetére


nyunyu
félisten

MX1000-ben van szam szerint 6 db D2FC-F mikrokapcsolo (bal, jobb, elore, hatra, gorgo balra, gorgo jobbra), meg 3 db 6x6mm-es negyzet alaku, felirat nelkuli (gorgo fel, gorgo le, huvelykujjnal levo kozepso)

Ha sporolnak teszemazt 20 Forintot kapcsolonkent azzal, hogy nem a japant hasznaljak (10 eve MouseMan+-ban meg japan D2F-F volt!), hanem az olcsobb kinait, akkor az mar egerenkent 180Ft, Logitech meg nem ket egeret ad el evente, hanem sokezret.

Egyebkent mar a doglott MX700-amban is D2FC-F volt, MX Revot meg nem szedtem szet.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1978) whYz válasza nyunyu (#1977) üzenetére


whYz
addikt

aham akkor majd melesem azt az egeret ;)

ha ráköltenek az egérre 180ft-ot és ezáltal jobb lesz az egér és teszem azt még az árába is belenyomják ezt(játékos egérnél ez már nem fog semmit se számítani 10-20k-s értékeknél), akkor ebből az következik h többen veszik az egeret mert jobb a gombja tovább birja halkabb és ezért inkább ezt veszik mint egy konkurens "szargombos" egerét... tehát ebből következik h baromira megérné nekik de vaaaalamiért mégse ezt teszik... :F

(#1979) SP!T


SP!T
addikt

Helló!

Nagyon sok hsz van, gondoltam nem olvasgatom végig, ha nem gond! :) 10 ezer ft-ért milyen vezetékes egeret ajánlotok? MX518-at néztem ki, de nem vagyok biztos benne, hogy ez lenne a legjobb választás. Nem muszály hogy sok gombos legyen, csak legyen tű pontos, megbizható, fps játékokra is nagyon alkalmas! :)

:R

[ Szerkesztve ]

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1980) whYz válasza SP!T (#1979) üzenetére


whYz
addikt

razer deathadder! már 10.5k-ért megkapod

(#1981) shteer válasza kariad (#1972) üzenetére


shteer
titán

tapipad :)

..szerintem jónak tűnik

(#1982) mindfreak válasza SP!T (#1979) üzenetére


mindfreak
őstag

Az MX518 jó választás szvsz. :B

(#1983) whYz válasza mindfreak (#1982) üzenetére


whYz
addikt

jó választás de a DA jobb :K

(#1984) SP!T válasza whYz (#1983) üzenetére


SP!T
addikt

Köszönöm! Akkor e kettő közül fogok valahogy választani! :)

There's a device that I've been using called a whoop.

(#1985) mindfreak válasza SP!T (#1984) üzenetére


mindfreak
őstag

A DA jobb, újabb és elvileg a fogása is nagyon jó. Profi játékos egér, biztos, hogy nem járnál azzal se rosszul! :))

(#1986) laforge


laforge
csendes tag

MX Revo-t csak ajánlani tudom. Szerintem butaság, hogy nem lehet FPSezni ilyen egerekkel. Ha ezen múlna pffff... nem azért lőttek le, mert késet pár microsecundumot az egér, hanem azért mert rossz irányba flank-eltél :)

A valódi előnye a design. Mostmár fél éve van meg. Szerintem eddig ez a legátgondoltabb formatervezésű egér a piacon. (remélem tanul belőle a többi gyártó) nekem az első egerem (volt pár hasonló luxusegerem) amit kifejezetten jó megfogni, kényelmes.
Emiatt biztos mindeni fogja a fejét, de szerintem egy egérnél szinte csakis ez számít. Főleg ha munkaeszköz.

(#1987) mindfreak válasza laforge (#1986) üzenetére


mindfreak
őstag

Az MX Revo egy rendkívül kényelmes egér, már többször is próbáltam, de hardcore játékra nem ajánlanám, mert alacsony érzékenységnél beakad. Ráadásul horribilis az ára, akkor már jobban megéri játékra egy Razer DA és egy jó egérpad hozzá szvsz.. :)

(#1988) nyunyu válasza shteer (#1981) üzenetére


nyunyu
félisten

tapipad :)

Az is hangos, ha mukorommel kocogtatod.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1989) shteer válasza nyunyu (#1988) üzenetére


shteer
titán

mivel nem a barátnőjének kell ezért ajánlottam, perszee kitudja :D nekem még nem volt, de látom a tapasztalat beszél belőled :DDD ;]

bocs, kihagyhatatlan volt :R

[ Szerkesztve ]

..szerintem jónak tűnik

(#1990) nyunyu válasza shteer (#1989) üzenetére


nyunyu
félisten

Erintokepernyos PCkkel foglalkoztam sokaig melohelyen.

Pincernocskek panaszkodtak allandoan, hogy hulye hangja van a kepernyonek hasznalat kozben, meg nagyon karcolodik...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1991) kariad válasza shteer (#1981) üzenetére


kariad
senior tag

Ez így nem mond semmit! :( Bocsi a tájékozotlanságom! :B

(#1992) whYz válasza kariad (#1991) üzenetére


whYz
addikt

angol nevén touchpad :)
laptopokon használják általában: [link]

(#1993) kariad válasza whYz (#1992) üzenetére


kariad
senior tag

Így ok!! :R
Hát nem igen szeretem a laptopokba azt az egeret!!!!!! :( Az tuti kilőve!!!! :K

(#1994) kavicssli


kavicssli
addikt

Sziasztok! Új konfigot veszek és ehhez dukál egy új egér is! A lényeg hogy sok pénz ment el a konfigra igy a lehető legbarátibb illetve ár/érték arányba mit tudtok ajánlani egeret! Inkább játékra kellene!
Előre is köszike :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1995) mindfreak válasza kavicssli (#1994) üzenetére


mindfreak
őstag

Razer DeathAdder!

Bővebben: [link]

(#1996) kavicssli válasza mindfreak (#1995) üzenetére


kavicssli
addikt

14.000ft :Y
Uhhh :B azért ennél olcsóbbra gondoltam!Nem kell hogy fullos legyen mert max egérre a keret 6-7.000sajna nekem nincs több és nem is adnék kis szivesen 1 egérért... sorry de köszke megnéztem a linket és elolvastam a cikkeket a logouton... :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1997) mindfreak válasza kavicssli (#1996) üzenetére


mindfreak
őstag

Olcsobban is kapsz jó egeret, pl. Razer Krait vagy esetleg a kettő között árban a Razer DB.

(#1998) kavicssli válasza mindfreak (#1997) üzenetére


kavicssli
addikt

igen igen pont azt néztem én is :K Krait vagy erről ez? Logitech MX 400.... de a Krait az tetszik..köszönöm a helpet majd még utánna olvasgatok :R

"Tanulni mindig érdemes, mert egy idő után a tanulásba fektetett munka meghozza a gyümölcsét, s mint tudjuk, a gyümölcsből PÁLINKÁT lehet főzni!"

(#1999) mindfreak válasza kavicssli (#1998) üzenetére


mindfreak
őstag

A Logitech MX400 nem kifejezetten játékos egér szvsz. + a lézeres érzékelő sem a legjobb benne, a Razer Krait ilyen szempontokból sokkal jobb. :)

(#2000) Marcus_


Marcus_
csendes tag

Sziasztok!

Játékra a Logitech G5 vagy a G9 a jobb választás?Nem FPS-re kell inkább RPG-zem.Esetleg más gyártó,széria?

Köszönet! :R :))

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.