Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) Cyrin válasza TriackFeri (#950) üzenetére


Cyrin
addikt

A4Tech X750-BF-6 X7

(#952) tomcsi23 válasza TriackFeri (#950) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ha újat szeretnél, ajánlom figyelmedbe: Intellimouse 1.1A - van feketében is. Sok nagy játékos még ma is használja. :)
Egy hete vettem munkahelyre, egész jó. Igaz, nem 4-5Ft, hanem 3-4eFt. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#953) bajnokpityu válasza tomcsi23 (#952) üzenetére


bajnokpityu
félisten

sziasztok!
jó nagy bajom van.mikor uccsó egeremet vettem (mx310),akkor nem volt ilyen hatalmas a kinálat szimmetrikus egerek terén,és nem tudok választani.

mit ajánlotok alábbi szempontok figyelembe vételével:
1. szimmetrikus
2. MX310nél nagyobb legyen (előtte 1.1Am volt,annál meg kisebbet szeretnék)
3. racsnis görgő,könnyen megnyomható gombbal
4. felülete kellemes legyen órákon át
5. minőség terén inkább microsoft, mint logitech
6. játszok is meg CADezek is vele.

szivesen vennék aránylag könnyű drótmenteset is,ha a maiakkal már jól lehet játszani.

első körben a teszt alapján a micro laser 6000 lehetne fajin nekem vagy Wireless Optical Desktop 1000,és ez utóbbihoz járna egy uj billi is azonos áron.meg van még ezer micro termék....

optika terén az MX310 számomra tökéletesen elég volt( az 1.1 nek érezhetően kisebb volt a felbontása)nem hiszem,h jelentősen fejlődött azóta a teknika.minőség terén az MX310nél jobbat akarok: szanaszét kopott alul felül az,kemény a görgője,és állandóan takaritanom kell,mert picik az illesztési hézagok,és beragad a retekbe a görgő.

megköszönök minden jótanácsot,véleményt.

szerk.:valahol olvastam olyan egérről,ami világitani tud,ha MSNen irnak,mi volt az?

[Szerkesztve]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#954) tomcsi23 válasza bajnokpityu (#953) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szia!

Ha minden feltételt számításba veszünk, nem is nagyon marad egér. :B
Viszont, ez az msn-es dolog nem is nagyon fér bele a többibe - kb olyan szintű dolog (a többihez képest), hogy pl hány tappancs van az egér alján - persze, ez is fontos lehet. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#955) bajnokpityu válasza tomcsi23 (#954) üzenetére


bajnokpityu
félisten

igen,de még mindig jobb ezer feltételt irni,mint annyit,h legyen rajta min 2 gomb.
most néztem még egy érdekes tipust, ez nagyon tetszik.és ha racsnis,akkor ez a 3. egér ami szóba jöhet: Microsoft Comfort Optical Mouse 3000.

a villogós téma meg külön kérdés volt:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#956) tomcsi23 válasza bajnokpityu (#955) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt mondom, hogy nézz ki pár típust és vedd a kezedbe egy ilyen kirakós helyen (MM). Az első érzéki simogatással sok minden eldől. :)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#957) bajnokpityu válasza tomcsi23 (#956) üzenetére


bajnokpityu
félisten

és wireless egérrel,mint pl ami a Wireless Optical Desktop 1000 hez jár,azzal érdemes pl CSzni?vagy az MX310 megmarad CS egérnek? ;)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#958) tomcsi23 válasza bajnokpityu (#957) üzenetére


tomcsi23
veterán

Valahogy a wireless és a játék nálam sosem volt összeegyeztethető.
Akkor már inkább MX-510, 518, de az meg nagy Neked. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#959) Armando_19 válasza bajnokpityu (#957) üzenetére


Armando_19
őstag

Wireless egérrel nem lehet olyan FPS játékot játszani, ami olyan kiélezett figyelmet kötvetel mint a CS. Nem olyan gyors a reagálása, hogy élvezhetően tudsz játszani a játékot. Én próbáltam MX1000 egéerrel játszani, de a 3. kör után majdnem falhoz vágtam. ;)

(#960) whYz válasza Armando_19 (#959) üzenetére


whYz
addikt

G7-nél 2ms-t igérnek.. en meg nem hasznaltam de ha tenyleg 2ms akkor az olyan jo mint a regi g5 azaz eleg alkalmas jatekra is. de attol meg nem vennek olyat :DDD

(#961) whYz válasza whYz (#960) üzenetére


whYz
addikt

vagy ehez még hozzáadódik a ''rádiós késés''? mert akkor az úgy tényleg nem frankó

(#962) Messiás válasza Armando_19 (#959) üzenetére


Messiás
csendes tag

en nem hasznaltam a vezeteknelkulit, de volt mar a kezem alatt 1.1a , g3, mx510, mx310, mx300 es elmondhatom hogy az mxek voltak a legjobbak. a kábeles egérnél a frissites lenyegtelen hacsak nem az mx300at az optika miatt huzod, mert nem fogod megérezni az 1-2-4-8 ms közti kulonbseget es nem azon fog mulni hogy jobb leszel e es belövöd e.

há meg ja

(#963) tomcsi23 válasza Messiás (#962) üzenetére


tomcsi23
veterán

nem fogod megérezni az 1-2-4-8 ms közti kulonbseget
Azért ezzel óvatosan, max Te nem érzed. :B

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#964) Tibiajax válasza Messiás (#962) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Messiásnak sosem volt egyik egere sem, mindig is egy genius-a volt, amit gyermek-napra kapott a szüleitől és azóta is azzal pac-manezik. Nem is értem, ilyen ember hogyan adhat tanácsokat, aki még életében nem játszott normális egérrel, egérpadról meg még nem is hallott?.. ejnye...

(#965) Armando_19 válasza Messiás (#962) üzenetére


Armando_19
őstag

Igen csatlakozok az előttem 2 felszólalóhoz.
Én végignyomta hardcore gamerként pár évet középiskolás koromban, szóval tudom miről szólt a buli. Úgy cserélgettem az egerket tesztelésre mint más a zoknit.
És meg kell mondjam, egyik vezeték nélküli egér sem használható semmire. Engem soha nem fogsz tudni arról meggyőzni, hogy nem számít a 9ms, vagy 2ms közötti külömség.mivel egy halmozott egység része a válaszidő, onnantól számítva, hogy gép teljesítmény,megjelenítési képesség,hálózat, monitor stb stb stb, ott már rájössz, hol van a macska elásva:)
Na de mind1, ezen nem veszünk össze, meg azt se akarom kelteni, hogy kocka vagyok!(és nem is vagyok!:D)

(#966) Zolee_70


Zolee_70
senior tag

Sziasztok
Vásárlás előtt kérem véleményeteket! Az egeret FPS-re (only Q3 :D ) és CAD-re használom.
Eddig MS 3.0 volt, e leesett, a bal gombból letört egy pöcök, amit visszaragasztottam, de elég sokszor kihagy, cserélni kell.
Az MS-el tökéletesen meg voltam elégedve, de...
Most is vehetek MS 3.0-t, vagy
MX518, esetleg G5?

A4 Tech X7-et próbáltam, szerintem túl könnyú, és nekem kicsi is.

Köszi a válaszokat! :R

üdv:

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#967) whYz válasza Zolee_70 (#966) üzenetére


whYz
addikt

mx518 vagy g5 szerintem eleg jo egerek de nagyon hasonloak. nekem az 518ban csak a felulete nem tetszik ami a g5-ben jol meg van oldva(nem izzaszt) es a g5-el nem lenne gondod a sulyal. Lényegében a g5 tobbet tud egy kicsit dpi-ben ha az neked szamit...
Azzal nemtudom mi a baj hogy lézeres... hiába rántom teljes erőmből nem akad ki.
A gorgojuk viszont iszonyat sz*r. Már volt vagy 4 logitech egerem es mindnek elromlott de a razer ilyen téren nyerő :)

(#968) Messiás válasza Tibiajax (#964) üzenetére


Messiás
csendes tag

ALJAS MENJ INNEN

há meg ja

(#969) Messiás válasza Armando_19 (#965) üzenetére


Messiás
csendes tag

most példákkal fogok dobalozni hogy mint cssben pl kodiak is egy 1.1a-t hasznal ami 8ms .... aztan megis hol tart... a kis 14 eves szuperhos meg a g5jével ami 1ms ott vinnyog publikon...

há meg ja

(#970) Tibiajax válasza Tibiajax (#964) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

Csak vicceltem. Messiás az egértudós. :R

(#971) tomcsi23 válasza Messiás (#969) üzenetére


tomcsi23
veterán

Azt honnan gyün ez, hogy 1.1A=8ms? Amúgy is a vinfos korlátozza (többnyire). :U

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#972) DroneZ^ válasza tomcsi23 (#971) üzenetére


DroneZ^
őstag

1-2-4-8 ms között siman észre lehet venni a különbséget, max az 500 és 1000hz között nem, ha jobban megfigyelitek teljesen folyamatosan mozog az egér ha egyenletesen huzod 1000 és 500hz-en, mig 125-ön meg remegve... lehet sasolni!

[Szerkesztve]

(#973) tomcsi23 válasza DroneZ^ (#972) üzenetére


tomcsi23
veterán

Nem firtattam én ezt sosem :DDD

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#974) Messiás válasza tomcsi23 (#971) üzenetére


Messiás
csendes tag

onnan hogy bedugod az 1.1a-t a gépedbe es akkor az 8mssel 125on hz-n kommunikal. azt hogy nem lehet eszrevenni a kulonbseget azt arra ertettem hogy nem leszel attol jobb hogy 1ms válaszideju egered van.

há meg ja

(#975) tomcsi23 válasza Messiás (#974) üzenetére


tomcsi23
veterán

Ez ám aztán a nyomós indok. :U
Mutass egy egeret, ami vinfoson nem 125-ön megy alapban. :B

Felőlem játszhatsz 125-ön, de akár 40-en is, nem vagy ettől rosszabb. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#976) whYz válasza tomcsi23 (#975) üzenetére


whYz
addikt

SteelSeries IKARI :DDD
Driverless, plug-and-play feature for LAN gamers
monnyuk tapasztalata meg senkinek nincs de biztos jo lehet

(#977) Messiás válasza tomcsi23 (#975) üzenetére


Messiás
csendes tag

ugy ertettem h nincs huzva sry, en is fogalmazaszavarban szenvedek (tibi :B ) en 125on hasznalom az mx300am es adja mint alat :D

há meg ja

(#978) tomcsi23 válasza Messiás (#977) üzenetére


tomcsi23
veterán

Egy élmény lehet. ;)

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#979) Zolee_70 válasza whYz (#967) üzenetére


Zolee_70
senior tag

G5 lett, meg vok vele elégedve.

>> WoT: Zolee70 << I'love WG. Ja, mégsem.

(#980) whYz válasza Zolee_70 (#979) üzenetére


whYz
addikt

jo valasztas ;)

(#981) bajnokpityu válasza hz hefti (#9) üzenetére


bajnokpityu
félisten

...

[Szerkesztve]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#982) AlexR@D


AlexR@D
csendes tag

Szervusztok!

Razer copperhead-em van és szeretnék hozzá egy ütős egérpadot mit ajánlotok?
Eddig a 2 mantis-t próbáltam de majdnem idegbetglettem, h mindíg a bal fölső sarok felé mászkál a kurzor, míg az olcsó tescosnál pontos :).
2. kérdésem tényleg nem jó lézeres egérhez az üvegpad?

(#983) whYz válasza AlexR@D (#982) üzenetére


whYz
addikt

1.egérpad topicot megnezheted ajanlottam énis egy csomo padot
2.dehogynem... énis azon tolom :) csak ne legyen színes(icemat piros)

(#984) AMD Power


AMD Power
titán

Amit adtak a Logitech EX110-hez egér kimondottan jó. Azt hittem ,hogy valami gagyi egér lesz de nem.

(#985) Illidan válasza AMD Power (#984) üzenetére


Illidan
tag

Milyen egered volt előtte?
Elgondolkoztam, hogy lecserélem a mostani MS Intellimouse 1.1-t egy vezetéknélkülire, viszont nem szeretnék sokkal rosszabbat helyette. Eléggé megszoktam a MS plusz két gombját is, úgyhogy jó lenne, ha 5 gombos lenne az utód.
Ebből a szempontból kiesne az EX110, de ha tényleg jó az egere, akkor megbarátkozom a 3 gombbal :) (figyelembe véve a barátságos árát).
A Logitech S510 nyújthat annyival többet, mint amennyivel drágább vagy csak a formatervezőket kell megfizetni?
Nagyjából ezeket találtam szimpatikusnak a piacról, ha van valakinek tapasztalata velük vagy tud jobbat ebben az árkategóriában, az ne tartsa magában :)

(#986) AMD Power válasza Illidan (#985) üzenetére


AMD Power
titán

Egy pici Speedlink. Az se volt gagyi egér (3-4K volt kb) de ez egy megváltás utána.

(#987) Icewind


Icewind
aktív tag

HI

Egy Microsoft Laser Mouse 6000 és egy Logitech MX518 között vacilálok...

A Logitech majdnem 2x annyiba kerül. Oké jobban néz ki valamivel, és magasabb az érzékenysége, bár nem tudom ez utobbit érzékelni fogom-e a gyakorlatban :F Megér vajon a Logitech duplapénzt? :U

(#988) Cyrin válasza Icewind (#987) üzenetére


Cyrin
addikt

Én jól megszívtam a 8000-el, annyira pontatlan volt, hogy semmire sem lehetett használni.
És ez nem egyedi eset, tele van vele a net, hogy ilyen. A 6000-ről nem tudok semmit, de nyilván ezekután már nem is érdekelt. Logitech lett belőle.

(#989) Icewind válasza Cyrin (#988) üzenetére


Icewind
aktív tag

[link] ---> itt elég jókat írnak a 6000ről, ezért is filoztam el rajta...
Azt mondod egy Logitech MX518 mindenképp jobb? :U

(#990) Cyrin válasza Icewind (#989) üzenetére


Cyrin
addikt

én nem általánosítok, de tény hogy megvettem a Microsoft legdrágább egerét, és kritikán aluli teljesítményt nyújtott, utánaolvasva kiderült hogy tesztek is ezt mondják, és egyéb felhasználók, (bővebben a topicjában).

A 6000-ről nincs infóm. Lehet hogy jó, Viszont én nem csak a Microsofttól pártoltam el, hanem a rádiós egerektől is (ezért is nem vettem MX Revolution-t, mert a tesztekben ott is megemlítik, hogy van mozgásban eltérés) Így lett MX400, mert én nem játszok. Ha játékra is kellett volna MX 518 lett volna vagy G5.

Ja és a 8000-ről is tudok linkelni elég sok tesztet, amiben áradoznak róla, meg olyat is ami jogosan lehúzza. Ezeknek nem nagyon lehet hinni.


[Szerkesztve]

(#991) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

Urak/hölgyek, a segítségetekre volna szükségem.

Lehet, hogy láma lesz a kérdés, de: mi a különbség a

Microsoft IntelliMouse Optical 1. 1
és a
Microsoft Wheelmouse 1.1 Optical
között?
Az árdifferencia csak 1k.
Nekem egyébként FPS-hez kéne leginkább (Quake III Arena, Quake 4, CS 1.6 CZ, S.T.A.L.K.E.R), meg 3ds MAX-hoz.
Az egérpad alatta egy SteelPad QcK mini lesz.

Szóval mégegyszer a kérdés: mi a különbség és melyik jobb?

Előre is köszi.
:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#992) Brae válasza Synthwave (#991) üzenetére


Brae
őstag

Nekem van mindkettő, Intelli-nek +2gombja van oldalt, más különbség nincs. Énis kvékelek (Q3, ritkán Quakeworld, mégritkábban Q4). Ezekre mindkettő egér tökéletes, de vedd az Intelli-t mert az a tradicionális kvéker egér :)

(#993) Synthwave válasza Brae (#992) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

:D

Köszi.

Egyébként megérné a +3,5k-t (az Intelli-hez képest) a 3.0-ás Explorer? Olyanom már volt, azt tudom, hogy fa**a.


Egyébként low sens-sel játszom és rángatom, mint paraszt... :F


[Szerkesztve]

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#994) Synthwave


Synthwave
HÁZIGAZDA

És még valami!

Azt nem tudod/tudja valamelyikőtök, hogy hol lehet kapni és mennyiért

Microsoft Intellimouse Explorer 3.0 SS -t??

Ez a SteelSeries-es változat!

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#995) Brae válasza Synthwave (#993) üzenetére


Brae
őstag

Sztem nem érné meg, tekintve, hogy mindhárom(Wheel, 1.1A, 3.0) egérben ugyanaz az optika van.

(#996) eks válasza Synthwave (#994) üzenetére


eks
csendes tag

én rendeltem egy 3.0SS-t külföldről, és ha egy kis komfortért kifizetsz 15-16ezer forintot, akkor megéri :) de egyébként a boltokban kapható sima szürke 3.0 is teljesen jó, asszem 9000 huf a legtöbb helyen. de az 1.1 intelli is tökéletes, főleg ha lowsenses vagy :)

(#997) kano


kano
nagyúr

Sziasztok!
Szeretnék egy új optikai egeret venni (laptophoz) olyan 3-4k körül. Milyet ajánlanátok?
Köszi!

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#998) Synthwave válasza eks (#996) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

15-16k???!! :Y:Y:Y

''Your female parental unit.'' Ennyit az SS-es arcoknak.:DDD

Volt már 3.0-ám, télleg' fa**a.
Egyébként BOX-ot lehet kapni 7,7k-ért, OEM-et meg 6k-ért is (boltban).

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#999) Synthwave válasza kano (#997) üzenetére


Synthwave
HÁZIGAZDA

Lsd. 991 . hsz.

:R

SKILLNUDGE - it kinda ownz you.▐ My Quake Live/DOOM PoVs(YT): http://tinyurl.com/oe5zwa2▐ 3dfx / Glide & SGI 4EVER▐Golden '80s-'90s▐▐▐▐▐▐▐▐ SZÁNKÓVAL A GERINCEDBEN NEM VIDÁM A KARÁCSONY.

(#1000) Puma K


Puma K
veterán

Üdv mindeki! Lehet már lerágott csont amit kérdezek, de azért felteszem a kérdést

Logitech MX1000 vagy Logitech G7?

Amiért az MX1000: több programozható gomb, kicsivel jobb kialakitás

Amiért a G7: cserélhető aksi (game közben nem kell szórakozni a töltögetéssel mint az MX1000-nél HA pont akkor merül le), állitható érzékenység

Az MX1000 az csak 2k-val olcsóbb mint a G7 szóval lényegtelen. Aki tud érvelni is az irja le az általa javasolt egér mellett.

Köszi emöbörök! :R :D

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.