Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) Senator


Senator
aktív tag

Van nekem logitech mx510. mx518, G5 es most vettem egy Razer Copperheadet.
A G5 fenyevekre van az mx510 es mx518-tol. A Copperheadet szinten most tesztelem, nekem meg a G5-nel is pontosabbnak tunik. Steelpad S&S-en hasznalom oket, vagy 200 Ft-os kek szovet egerpadon.

(#352) Csigger válasza sparx (#349) üzenetére


Csigger
őstag

ahham értem! hát igen az lenne a legjobb, igazából saját magam tudom a legjobban eldönteni melyik a számomra legmegfelelőbb egér!! :DD

Apple and Android user

(#353) Csigger válasza Senator (#351) üzenetére


Csigger
őstag

hát ez jó! nekem is 200Ftos kék szövet egérpadom van és ha veszek új egeret nincs kedvem ezt lecserélni optikai egereknél elég jól bevált ez! már kipróbáltam rajta más egeret is! :DD
szal azt mondod hogy a G5 sokkal jobb? az mx518hoz képest nekem csak az nem tetszik benne h egy helyen vannak a + és a - gomb, meghogy nincs alkalmazásválasztó gomb és állítólag a görgőt kicsit macerás kezelni! oldalsó gom bi csak egy van! de ha ezekre tudsz vmi frankót mondani szívesen venném! (vmi ellenvetésre gondoltam) :R

Apple and Android user

(#354) Csigger válasza sparx (#349) üzenetére


Csigger
őstag

ek nem teljesen erre gondoltam! én vmi olyat olvastam róla ha mondjuk pl bemész egy játékba és megnyomod a gombot akkor annak a beállításit fogja alkalmazni amiket hozzárendeltél a játékhoz! vagy ez a G5nél van így??

Apple and Android user

(#355) L@co válasza Csigger (#354) üzenetére


L@co
aktív tag

LAN-on volt G5 meg MX518 is de mind2-vel nagyon lehetett alázni:))
A 2 oldalsó gomb szerintem nem sokat ér mert úgyis csak az egyik fog kezdre esni. A G5-tel nem volt semmi gond egérpad ügyben. A G5-ben a súlyozhatóság meg a lézeres érzékelő sokat számít.

(#356) L@co válasza Toledo (#345) üzenetére


L@co
aktív tag

Nekem MS Intellimouse 4.0-ám van. Az egér sokkal kényelmesebb mint az Intellimouse Optical. A görgő az egyetlen negatívum benne, de azon kívül mindenben jobb mint az Optical, szerintem. A görgőt egyébként az Intellipoint szoftverrel be lehet állítani és 1-2 nap alatt meg lehet szokni, persze nekem sem igazán tetszett eleinte a görgő.

(#357) Toledo válasza L@co (#356) üzenetére


Toledo
csendes tag

nézegettem a IP progit, de nekem nem sikerült elérnem, hogy a fegyvereket ne túl gyorsan lapozgassa...
Ezen lehet állítani? Hol?

(#358) L@co válasza Toledo (#357) üzenetére


L@co
aktív tag

A Scrolling fülben lehet állítani.
Nekem úgy van beállítva h. a le-fel görgetésre adtam egy kis kakaót (3 egységet) és kikapcsoltam az accelerated scrollingot. A jobbra-balra görgetést nem használom:).
De az accelerated scrollingot mindenképp kapcsold ki mert az nagyon megnehezítette nekem a görgetés érzését.

(#359) Senator válasza Csigger (#353) üzenetére


Senator
aktív tag

Igen, nos a gorgo... Az tenyleg eleg fos, foleg ha mondjuk CS-ben a secondary fire-t a mouse3-ra teszed, ugyanis nagyon nehez ugy megnyomni a gorgot, h kozben ne gorgesd -> weapon change lesz a secondary fire helyett es kurva idegesito ha emiatt a b*lf*szkodas miatt kapsz egy headshotot kozben. Ebben a tekintetben a razer jobb. En azt mondom, h menj el a pixelbe es probald ki a razert, tuti megengedik. G5-ot hol tudsz probalni azt nemtudom :(
En megtartom mind2-t, mert mind2 nagyon tetszik, viszont a razert meg mindig szoknom kell.
A G5 viszont velemenyem szerint arban jobb es tobb stuffot kapsz hozza (pl sulyok), amit a razerhez kulon kell megvenni, s igazabol azt sem tudom h kellene belerakni, mi a G5-be csak szepen belecsusztatod a cartidge-ot a cartidgeba meg szepen belepakolod a sulyokat izles szerint. Igy nez ki:
[link]

(#360) Csigger válasza Senator (#359) üzenetére


Csigger
őstag

ahham! szal akkor ebben kicsit sz@arabb a G5! Razer egeret már nem akarok venni az már túl sokba kerülni és akkora HC gamer nem vagyok!
nekem igazából azér kéne vmi olyan egér aminek sok gombja van,mer az szeretem beállítgatni az oldalsó billentyűket minimize application és close applicationre! de használnám játékra is amihez meg egy precíz egér kéne szal ezér hajlok inkább az MX518 felé, mer olcsóbb is, van rajta kézreeső gombok, meg szntem jól el vanna helyezve! de asszem télleg az lesz amit te mondtál, hogy elmegyek a pixelbe és ott kipróbálom őket! vki tesztelt ott G5t is, meg asszem MX518at is! szal ha csak úgy megengedik akkor nyilván próba!!
köszi azér!!

Apple and Android user

(#361) Csigger válasza L@co (#355) üzenetére


Csigger
őstag

szal a ézeres jobb mint az optikai? nah de mennyivel!! ez itt a kérdés! megér e 5 ezerrel többet?! a súlyozás meg igazából nem nagyon izgat!

Apple and Android user

(#362) L@co válasza Csigger (#361) üzenetére


L@co
aktív tag

Hát ez az. Én játszottam mind2-vel de nekem nem igazán ment egyikkel se, mert túl jól csúsztak az egérpadokon és szokatlan volt nekem. De ha sok gomb kell akkor MX518. Vagy kipróbálod őket:)

(#363) Csigger válasza L@co (#362) üzenetére


Csigger
őstag

jól van értem! azér kösz az infót! megyek majd vmelyik nap pixelbe már elterveztem! aztán kipróbálom mndkettőt h mi a különbség!! köszi srácok!! :R

Apple and Android user

(#364) Manitou


Manitou
addikt

Van itt egy optikai egér, ezek vannak ráírva a csomagolásra:

Változó felbontás: 20dpi - 6400dpi
Fizikai felbontás: 400dpi - 1500dpi
Technológia: optikai érzékelő
Scroll encoder: Panasonic görgő élettartama minimum 100 000 gördítés

Ezek alapján ez milyen kategóriájú egér? Ezek a paraméterek jónak, átlagosnak, vagy átlagon alulinak mondhatók :F
Még nem bontottam ki :D Mert lehet be lesz cserélve másra, de ha jó, akkor lehet megtartom, most egy elég alap optikai egerem van.

(#365) rauschie


rauschie
senior tag

raptor gaming m1 egérrel van valakinek valami tapasztalata?
:F

(#366) Csigger válasza Manitou (#364) üzenetére


Csigger
őstag

hűha! elég érdekesek ezek az adatok! ilyen változó felbontás meg ilyeneket még nem láttam egérdobozon! (lehet én nem néztem meg jól) de tulajdonképp milyen márkájú a cucc?
ilyen noname egerek még nem voltak a kezem alatt! :))

Apple and Android user

(#367) Manitou válasza Csigger (#366) üzenetére


Manitou
addikt

Azona USB-s Ja én se hallottam még ilyen változó felbontásról, azért is írtam be hogy mi a franc ez :F

[Szerkesztve]

(#368) Csigger válasza Manitou (#367) üzenetére


Csigger
őstag

jah bocs! Azona billentyűm van egérrel, bár az egeret nem is használom, mer ha eleteszem a az akkukat, akkor baromi nehéz lesz! Jó kis Logitech egérrel tolom most! Írtom is vele az ellent rendesen! Bár nem csúcsegér!! :C

Apple and Android user

(#369) trident


trident
csendes tag

Sziasztok!:)

Mostanság nézelődtem, egér terén mire lenne jó újítani....


Az mx518 biztos jó választás, de árában számomra határeset...
Az a4tech új gamer egerei pofásak, árban jók, de...ott a de...:D

Véletlen akadtam erre:
[link]
[link]

1600 dpi, ergonómikus forma, 3500 jó magyar forintért?
Érdemes? Van valakinek tapasztalata? Vagy a fenti két rágcsáló közzül válasszak?

Magyarán maximum tízezer, magas felbontás, netán változtatható felbontás, könnyű, zsinóros, gyors, használható, kányelmes...

[kép]

meg minden

(#370) Peetee(tm)


Peetee(tm)
aktív tag

Hi! Én személy szerint csak a Logitech egereket ajánlom meleg szívvel, mert sztem azok a legjobbak, ill. nekem is olyan van! Azaz egy Logitech MX 510-es. Ilyen egeret olcsón csak a mistrálnál lehet vásárolni sztem. Meleghen ajánlom Gémereknek ezt az egeret, mert profi választás, de mindenki saját maga dönt... :))

csácsá :O

Az életben 1 dolgot adhatsz fel, levelet a postán! Peetee(tm)

(#371) balesz^ válasza trident (#369) üzenetére


balesz^
tag

Ez az egér kísértetiesen hasonlít valamire... :)

Én is inkább logitech egeret ajánlok, mx510, mx518

(#372) rauschie válasza trident (#369) üzenetére


rauschie
senior tag

én minap vettem logitech g1et.
csak ajánlani tudom.
könnyü, de pont nem tul könnyü(pedig én a nehéz egereket birom inkább),
optikája mindenre elég, ha meg nem akkor ugyse ebben az árkategóriában kell nézelődni...
én 7200ért vettem, sztem megérte, bár most lehet hogy meg kéne várnod mekkorát üt a krait...

(#373) karantÉN


karantÉN
aktív tag

most vettem egeret
volt már mx 510 em de elkelt és fél évig 1 tescos egeret használtam
typhoon 40156 ot hát 400 dpi volt a csucs benne
ma voltam bent pesten és 6120 ért vettem egy ms 4.0 egeret meg a lehel téren 1 másikat is : [link]
mind2 nek nagyon jó a vörös szeme

[Szerkesztve]

6543210

(#374) Sirandrish


Sirandrish
legenda

Razer Plasma-t kell venni..11k és bitang jo cucc.
[link]

[Szerkesztve]

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#375) Sirandrish válasza karantÉN (#373) üzenetére


Sirandrish
legenda

a fehér érdekelne..eladod:))) amugy hány gombos?:DDD

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#376) Sirandrish válasza trident (#369) üzenetére


Sirandrish
legenda

ha ezt is akarod megvenni akkor se a pixmaniaba vedd!!!!!

Every game has a story...Only one is a legend...The legend is back! This year...the Legend is reborn! The Legend of Zelda! --- A Zelda azért létezik, mert néhány évente meg kell csinálni a világ legjobb játékát....

(#377) knifemaster


knifemaster
tag

Nekem ott kellene segítség,hogy ha optikaira cserélném a golyós egeremet,akkor elég e 800 dpi tudású ha szeretnék fps-t is nyomni?

Az élet olyan mint a sakk,csak itt több a paraszt..

(#378) -=Lord Tom=-


-=Lord Tom=-
senior tag

Help pls nem tudja valaki hol lehet genius ergo 520as egeret kapni Bp-n?

(#379) rauschie válasza knifemaster (#377) üzenetére


rauschie
senior tag

szerintem a 800nál több dpi 3 dologra jó:
1 lehet vele vagánykodni
2 ha nagyon pro vagy, talán még ki is tod használni
3a lelkednek:D

mint fentebb irtam, most vettem g1et és sztem nagyon pro, bár most jön a kreit, amit sztem jó lenne kivárni, mijen árfekvásre jón mert adatai alapján nagyon jó cucc.

(#380) rauschie válasza trident (#369) üzenetére


rauschie
senior tag

nemrég énis hasonló cipőben jártam, a gáz az, hogy az embereknek általában kb 3féle egere lehet:
olcsó szar, drága és jó logitech, drága és jó razer.
a többiről tapasztalatuk sincs, igy az se derül ki ha valami olcso ÉS jó
tehát ha profin akarsz jáccadozni, akkor sztem is vmi márkásabb, bár valakinek ezeket is meg kell venni, megosztani élményeit játékostársaival, ettől halad a világ:D ;)

(#381) X@b3e válasza Peetee(tm) (#370) üzenetére


X@b3e
addikt

Ilyen egerentyüt majd' mindenhol lehet vásárolni, egyedül ott nem tanácsos, ahol említetted ;]
De ha 11k-t rááldoz a kedves jelölt, akkor a Copperhead technológiailag és teljesítményügyileg is perfekt választásnak tűnik.

... Roma siamo noi ... S.P.Q.R.

(#382) -=Lord Tom=- válasza -=Lord Tom=- (#378) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Köszönöm találtam, majd megírom a tapasztalataimat. (6400 Ft és ugyanaz a szenzor, mint az MX 518 ban)

(#383) balesz^ válasza knifemaster (#377) üzenetére


balesz^
tag

Bőven elég. Már a 400 DPI-s MS 1.1 A optikájával sem volt gond fpsekkel.

(#384) lionhearted


lionhearted
őstag

Én néztem két kis jószágot.
Egy Genius NetScroll+ Superior -t (3600FT) és egy A4Tech x-710 (5100FT).
Megéri azt a +2000-et a +200dpi?
Gamer vagyok, de nem profi szinten, így nekem a Genius is elég, csak ne ugráljon, mert mondta valaki, hogy ne vegyek 3e FT-s egeret, mert ő is megtette, aztán úgy ugrált, mintha igazi lett volna :D

Tegnap még működött...

(#385) Dzsozi007


Dzsozi007
csendes tag

Hy egeret szeretnék venni,mindenképpen LOGITECH-et!!! Szerintetek van annyi különbség a G5 és a G7 között mint az árkülönbség????

Józsi

(#386) Dzsozi007


Dzsozi007
csendes tag

Ja és szerintetek gusztustalan az a zöld szín a G7-en???? :U

Józsi

(#387) Dzsozi007


Dzsozi007
csendes tag

Jó egér az MX 518,csak azért cserélem le mert egy esés következtében tönkrement a bal gomb!!! :O

Józsi

(#388) rii


rii
nagyúr

1600, vagy 2000 dpi-s egérből melyiket ajánljátok?
PS2, USB, nem legyen rádiós,

2 gomb + görgő

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#389) -=Lord Tom=- válasza rii (#388) üzenetére


-=Lord Tom=-
senior tag

Én nagyon szeretem a Genius ERGO 520asomat, ugyanaz a szenzor, mint a logitech mx518ban, és olcsó, nomeg kényelmes.
vagy ha lézereset akarsz akkor Genius ERGO 525 ez 2000dpi-s, és kék, míg a másik ezüst.

520as - 6000-6500 huf
525ös - 8000-8500 huf

(#390) kircipeti


kircipeti
senior tag

Udv!

Kineztem magamnak ezt: [link]

Valaki hasznal/t mar ilyen patkanyt? Csak altalanos celokra kellene, meg felevente 1x egy kis quakezes. Jelenleg is egy pilot logitechem van, csak meg gorgos a lelkem.

Vagy esetleg ha tudna ajanlani valaki mast a kategoriaban.

[Szerkesztve]

(#391) TayRol


TayRol
veterán

Halihó!

Én egy ilyen rágcsálót vettem, igaz notihoz : [link]. Ajánlom mindenkinek, jó áron is van, bár akinek hatalmas tenyere van, az nehezebben boldogul vele.

Üdv.! TayRol

(#392) oettinger01 válasza TayRol (#391) üzenetére


oettinger01
őstag

mi is most vettünk MM-ban akciósan Fujitsu Siemenset, 4.700-ért optikai wireles-t ami szerintem nagyon jó vétel volt, nekem jobban is tetszik, mint amit te linkeltél.

A széles mosoly titka, VTEC szelep nyitva!

(#393) Ribi válasza rauschie (#379) üzenetére


Ribi
nagyúr

Nekem volt egy jo egerkem 400 dpi de mar kezdtem unni hogy amikor CS-ben nagyot rantottam az egeren, a csavokam meg sem mozdult. Ezt elkerultendo vettem egy mx518-at. Ennel ilyne problema nemvolt. Viszont ha nem jatszik valaki CS-t ahol neha tenyleg kell a gyorsulas az egerbe, akkor nemkell 800-nal tobb, mert sehol mashol nem hasznalja az ember. Amugy a lezeres eger is optikai, (nemtom ki kulomboztette meg a kettot) csak az egyikben lezerdiodavan a masikban meg csak ''sima'' dioda. Lezer dioda erosebb, koherens a fenye, egy homogén pacnit vilagit az egerpadra, amit az optika jobban erzekel.

(#394) darabka


darabka
tag

Én a kis lelkemet akartam tejben-vajban füröszteni, vettem egy Razer Diamondback Salamandert. 1600dpi-s, optikai, USB-s. Még a 10k-s lélektani határ alatt van és szerintem nagyon megéri az árát. Látványnak sem utolsó...
[link]

To protect trees means exterminating beavers.

(#395) TayRol válasza oettinger01 (#392) üzenetére


TayRol
veterán

Ő volna az : [link] ?

[Szerkesztve]

(#396) AirBooms


AirBooms
addikt

Hali!

Szerintetek hol lehet, illetve érdemes Logitech G5 egeret venni?

(#397) chokeee


chokeee
aktív tag

olyan egeret kell venni, ameikk nem cincog éccaka :DD

gumiczuczli

(#398) @rglaaf válasza AirBooms (#396) üzenetére


@rglaaf
veterán

ha Pesti vagy akkor elballagsz a Pixel-be és ki is lehet probálni külömböző padokkal is szvsz csak ugy érdemes nehogy meglepi érjen :)

PSN:BiZzare_0 ️

(#399) AirBooms válasza @rglaaf (#398) üzenetére


AirBooms
addikt

Thx! ;)

(#400) darabka válasza AirBooms (#396) üzenetére


darabka
tag

Megnézheted az Aquánál is, kicsit barátibb az ára, mint a Pixelnél. Alapvetően egyébként mindkét hely korrekt... :C

To protect trees means exterminating beavers.

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.