Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#301) Frakk válasza I_Am (#297) üzenetére


Frakk
tag

Az lehet, de nem hiszem, hogy azer, mert olyan szar neki a görgős.
Olvastad a hszemet, a saját egeremről?
[link]
Na ezzel próbáljál meg pro lenni :)) . Amikor eppen a döntő pillanatban, függetlenül attól, hogy éppen mit csinálsz az egérrel (nem is kell hozzá egyáltalán rántani, néha csak úgy magától :DDD ) elfordul 90 fokkal - hát... szted ilyenkor mennyit számit hogy ki milyen vérprofin tud játszani ;]

(#302) Csigger válasza Eagl3 (#300) üzenetére


Csigger
őstag

gondolom nem görgősre gondolt a kolega hanem golyósra! lehet jó lenne tisztában lennia dolgkkal nem? :C szal van:
1. golyós egér
2. otikai egér
3. lézeres egér
és akkor még ehhez pluszok! wirelless vagy vezetékes, vagy rádiós!
1 vagy 2 görgős illetve a plusz oldal gombok! a gamer egereknél meg DPI állító gombok! asszem így ennyi! lehet kiegészíteni ha esetleg vmit nem írtam volna le! :C

[Szerkesztve]

Apple and Android user

(#303) I_Am válasza Csigger (#302) üzenetére


I_Am
veterán

Akkor golyós. :) (éjjel volt én meg fáradtan 3 óra aktiv játék után irtam amit irtam)

És hogy honnan tudom? Onnan hogy ismerjük a srácot, mivel ut2k4-ben van egy elég nagynak mondható klánunk. (aktiv tagok létszáma alapján a legnagyobbak vagyunk jelenleg hazánkban)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#304) Csigger válasza I_Am (#303) üzenetére


Csigger
őstag

semmi problem szntem mindenki megértette amit akartál írni!

ahham most már így értem látod! akkor onnan tudod!! oksa!! :DD

Apple and Android user

(#305) Csigger


Csigger
őstag

nah mi an skacok már megin döglődik a topic???

Apple and Android user

(#306) Eagl3


Eagl3
veterán

Ez miez? ''Logitech MouseWare''

Mondta egy srác, hogy jótékony hatással van a Logitech egerekre :D hát én letöltöttem, de nem raktam még fel... ez vmi driver, vagy mire jó ez? :)

(#307) elté


elté
csendes tag

Halihó!
naszóval.
Az érdekelne engem h ismeritek-e a Creative 3500, 3500FP és 5500FP egereket?
Ha ismeritek akkor érdekelne a véleményetek róluk.
A mistralnál láttam őket elég jó áron, tetszenek is, / különösen a 3500FP :) /
csakhát én nem igazán értek az egerekhez...
...vagy a lovakhoz?? :DDD

[Szerkesztve]

(#308) kamikaze boci válasza Eagl3 (#306) üzenetére


kamikaze boci
őstag

A MouseWare az mx-es egerek egy részének drivere volt, mindig volt valami hibája.

egyéb állatfajták

(#309) Eagl3 válasza kamikaze boci (#308) üzenetére


Eagl3
veterán

értem, akkor az nem jó nekem :)

(#310) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy precíz, lehetőleg vezeték nélküli (nem alapfeltétel, csak jó lenne) trackball-os egeret. Ha lehet ne legyen nagyon horror árban. Előre is köszi a tippeket :R

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#311) Manitou válasza Moddingfan (#310) üzenetére


Manitou
addikt

Az én ajánlatom:
Én a házira esküszöm. A macskánk szokta fogni, kellemes bársonyos tapintású :DDD

ps: természetesen vezeték nélküli :U :R

[Szerkesztve]

(#312) Moddingfan válasza Manitou (#311) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Ez hihetetlen :D Akárhova írok egy gyúrós tuti kiszúrja :DDD

Esetleg másm, kicsit konkrétabb ajánlatok? :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#313) Manitou válasza Moddingfan (#312) üzenetére


Manitou
addikt

Nem bújhatsz el, figyelünk ;] :D

(#314) ngabor2


ngabor2
nagyúr

van olyan vezeték nélküli optikai egér, ami csak akkor világít, ha használják, de a ''bekapcsolásához'' nem kell görgőzni, vagy nyomkodni? régebben volt egy opt. vezeték nélküli egérkém, de mivel használat után 10 percig még világított/villogott, akkor is, mikor nem kellett, ezért hamar leszívta az akkukat. nomeg ha épp rossz helyen volt a kurzor, elég érdekes volt bekapcsolni (elgörgetett valamit, vagy megnyomott egy gombot). valami mozgatásérzékelős jószág volna jó. jelenleg golyós vez. nélkülim van, de azzal finom mozgásokat nem igazán lehet végezni. nomeg (PH!) a mintás egérpadot se szerette az opt. egérke...

(#315) Csigger


Csigger
őstag

má megin döglödik a topic! választ meg sokan nem kapnak! gyertek emberek! ne hadjuk haldokolni a topicot!!!!

Apple and Android user

(#316) Csigger


Csigger
őstag

Up :B

Apple and Android user

(#317) Eagl3 válasza Csigger (#316) üzenetére


Eagl3
veterán

Nyugi már ;]

(#318) Csigger válasza Eagl3 (#317) üzenetére


Csigger
őstag

heh! bocs! csak nagy a panngás!! :C

Apple and Android user

(#319) ngabor2 válasza ngabor2 (#314) üzenetére


ngabor2
nagyúr

erre a kérdésemre én is szeretnék egy választ, ha tud valaki. nem sürgetés, csak lassan jó volna a jelenlegi rágcsálómat valami kultúráltra lecserélni.

(#320) PapaMaci válasza ngabor2 (#319) üzenetére


PapaMaci
őstag

Egér vásárlás leött állok. Nem játszom. Max passziánsz, de az is ritkán :) Dolgozni kell egy megbizhato pontos egér! Ehhez mit szoltok?
[link]
Tudni kell rolam, hogy nekem sosem jo, ami a polcokon van :)

...mint az közismert...

(#321) Robaj válasza PapaMaci (#320) üzenetére


Robaj
addikt

Helyedben én microsoft wheelmouse vagy esetleg explorer (ha sok gomb kell) egeret vennék. Árban is elég jók.

[Szerkesztve]

(#322) PapaMaci válasza Robaj (#321) üzenetére


PapaMaci
őstag

De miért? Ez nem tetszik? És miért nem?

...mint az közismert...

(#323) Bandus99 válasza ngabor2 (#314) üzenetére


Bandus99
őstag

ugyan nem optikai. de tapasztalatom alapjan az MX1000 et hetente dugom ra a toltore este rateszem reggel leveszem ennyi.
Ha nincs hasznalatban lekpacsol. Szukseg eseten kapcsoloval is kikapcsolhato.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#324) Hasek


Hasek
Közösségépítő

Üdv!
Szerintetek ez az egér jó?[link]
Ilyet szeretnék venni a közeljövőben, de még kíváncsi vagyok mások véleményére is. Olyan szempontból is szeretném, hogy véleményt alkossotok, hogy tapasztalatok alapján(Megbízhatóság, mennyire halk...)Előre is THX! :R .

Üdv. H

(#325) Robaj válasza PapaMaci (#322) üzenetére


Robaj
addikt

''Dolgozni kell egy megbizhato pontos egér.''
Kb ezért:)
1 v. 2 éve van már meg a wheelmouse egerem, rohadt pontos, játékra is nagyon jó, kényelmes a fogása (nagyobb kéz kell, nem olyan csaj nagyságú, ha érted :D )
Bal és jobbkezeseknek is jó. Hosszútávon sem fárasztó.

És a legnagyobb előny: óccsó

UI: És szvsz vegyél vezetékest, mivel a 2 elem miatt sokkal nehezebb az egér, és nem lesz pontos a mozgás. + pár óra használat után elfárad a kezed (csuklód)

UI2: A microsoftnak hardver gyártónak kéne lennie, az összes hardvere jó minőségű, és jól használható :)

[Szerkesztve]

(#326) ngabor2 válasza Bandus99 (#323) üzenetére


ngabor2
nagyúr

hát igen... lézeres egér. nézegettem én is, de egyrészt annyi (számomra felesleges) gomb van rajta, majdnem billentyűzet. másrészt kívül esik a (le nem írt) költségvetési keretemből a 12k-s ára miatt :Y az megmár csak mellékes, hogy szerintem csúnya :D

(#327) L@co


L@co
aktív tag

Hello!!
Microsoft Intellimouse Explorer 4.0-ám van. Ehhez kellene vmi jó egérpad 2-3 ezer Ft-ért!! Mit ajánlotok?? (Játékra kellene természetesen)

(#328) Csigger


Csigger
őstag

szasztok skacok! van vmi véleményetek/tapasztalatotok a Logitech G5 Laser és az MX518 közötti különbségekről? mer tudom h mind a két egér gamereknek készült, de hogy használat közben milyenek???

Apple and Android user

(#329) L@co válasza Csigger (#328) üzenetére


L@co
aktív tag

A különbség az h. az MX518 optikai a G5 pedig lézeres. A G5 pontosabb, de gyakorlatban nem tudom mi a különbség. A G5-höz több extra van.
PH-s teszt: [link]
[link]

[Szerkesztve]

(#330) Csigger válasza L@co (#329) üzenetére


Csigger
őstag

nagyon köszi, de ezeket a teszteket én is megnézegettem, igazából, nem tudom megéri e a G5, mer nekem mondjuk hiányozna az oldalsó két gomb, de az 518ról meg a DPI kijelző! szal nem igazán tudom megéri e! olyan véleményét szeretném kikérni elsősorban akinek mindkét egere volt/van már! sokat segítene!!

Apple and Android user

(#331) sparx válasza Csigger (#330) üzenetére


sparx
tag

Hali, nekem mx518-am van. és szerintem felesleges a dpi jelzö mert ugyis érzed a különbséget, és ha pörgös játékban nyomod akkor meg nincs idő ránézni :)
persze ahogy gondolod.

(#332) trassher


trassher
addikt

Mi a vélemyényetek az A4 Tech X7 lézeres változatáról? Az X7-es topik elég kihalt ezért kérdezem itt.

Redmi Note 7

(#333) Csigger válasza sparx (#331) üzenetére


Csigger
őstag

nah végre!! te vagy az én emberem vmi ilyesmit akartam hallani!! :C
és erről az alkalmazásfelismerő gombról tudnál nekem vmit mondani? ez a G5nek nincsen! vagy az magától felismeri azt az alkalmazást amivel nyomulsz?

[Szerkesztve]

Apple and Android user

(#334) Csigger válasza trassher (#332) üzenetére


Csigger
őstag

hát igazából ezekről az X7-es egerekről nekem nincs tapasztalatom, de kb 2-3 évig használtam a4tech egeret (majd be is linkelem melyiket), de jó tapasztalataim vannak ezekkel! szntem jó egerek, bár az anyag nem éppen a legtökéleteesebb, báe ze már csak egyén kérdése ki hogy szokta gyilkolászni az egereit! nem arra vannak kitalálva hogy ha ideges vagy odacsűrd vmihez!! :DD

Apple and Android user

(#335) trassher válasza Csigger (#334) üzenetére


trassher
addikt

Köszi. Írtam RUDI-nak is aki azt mondta fogdossam meg a rágcsálót és meg is fogom. :DD
Nekem nem izzadós a kezem (mondjuk másnak nem tudom mi lehet vele), még a legdúrvább LAN-on se izzadt még.
[ha kiforr az X7 teknológiája az A4 Tech-nél akkor végre lesz egy egér ami olcsón nyújt jó cuccot az olyan gamereknek akik nem akarnak 20K-t köpteni egérre]

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#336) Csigger válasza trassher (#335) üzenetére


Csigger
őstag

szívesen! és hol fogod letesztelni az egeret? vannak ilyen helyek ahol le lehet?? mer kíváncsi lennék én is egy pár egérre!
nah akkor neked szerencséd van! mer nekem szokott izzadni a tenyerem rendesen! bár fogom, egy mozdulat azt letörlöm! a hc gamereknek nincs ideje ilyenekre csak!! :C
hát igen! A4technél jó lesz ha fejlesztenek! ezér nem akarok még most lézeres egeret venni mer még nincs szntem jól megcsinálva! G5nél is az első szériában volt h nem volt jól beállítva a lézer! bár haveromnak MX1000 egere van és annak asszem jó, de nem faggattam még erről ki!! (de állítólag annak is vannak hibái!)

Apple and Android user

(#337) trassher válasza Csigger (#336) üzenetére


trassher
addikt

Remélem ki tudom majd próbálni ha hoznak (ami tuti). A linket majd priviben. Sztem megveszem a lézeres X7-est, bár haverom vakított hogy az tuti nem 2500dpi meg hasonlók. Neki Razer Plazma van de az annyira nem jött be, de most végre egy egér ami jól néz ki, sokat tud és olcsó is.

Redmi Note 7

(#338) Csigger válasza trassher (#337) üzenetére


Csigger
őstag

hát nem tudom! persze lehet nagy a szája annak akinek 20ezres egerei vannak! én nem hiszem h ennyit kiadnék egy nyamvadt egérért! bár most az MX518al szemezek!!
igazából a 2500 DPI már soknak tűnik! meg nem is igazán tudom h milyenek ezek a felbontások! meg a különbségek közöttük!! :F

Apple and Android user

(#339) trassher válasza Csigger (#338) üzenetére


trassher
addikt

Ha kitudtam próbálni akkor majd írok, mivel mindenképp megakarom nézni mit is tud.

Redmi Note 7

(#340) róland


róland
veterán

Bár tudom, hogy környezetszennyező (sokszorosan is), de most egy rádiós egéren gondolkodom. Kinéztem a Logitech MX610-et (jobbkezes változat). Kicsit zavar már a vezeték, pedig pont a környezetvédelem miatt választottam ilyen egeret.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#341) Csigger válasza róland (#340) üzenetére


Csigger
őstag

hát nem tudom! igazából ezek a vezetékek már annyira kicsik meg annyira jól meg vannak csinálva hogy nem hiszem hogy lenne velük probléma! nekem most egy régebbi Logitech egerem van, de csak ha nagyon távol van a gépemtől az egér akkor kicsit zavaró, mer még nagyon fel van hengerelődve a cucc! ek szntem nem fogod észrevenni! jók azoka a vezetékes egerek! a nem vezetékesekkel meg az a baj h sokat kell tölteni, meg lemerül szal szntem csak macera!!

Apple and Android user

(#342) Csigger válasza trassher (#339) üzenetére


Csigger
őstag

jó rendben! írhatsz ide is mer általában nézem a topicot, de ha privit írsz az is jó! ek megnézem már melyik a lézeres verzió!! meg belinkelem a volt egeremet!!

Apple and Android user

(#343) trassher válasza Csigger (#342) üzenetére


trassher
addikt

Teljesen igaz amit a priviben írtál, sztem se kell olyan csicsás egér.
Én is moddolok. :DD

[Szerkesztve]

Redmi Note 7

(#344) Csigger válasza trassher (#339) üzenetére


Csigger
őstag

nah! sajnos nem találtam meg a volt egeremet, de ilyen van haveromnak és az is ugyanilyen ami nekem volt csak az golyós egér még azér keresem!! [link]
nem találtam leírást! itt van pár kép! [link]

[Szerkesztve]

Apple and Android user

(#345) Toledo


Toledo
csendes tag

Sziasztok! Akik nagyon vágják az egér témát, meséljék már el plíz, hogy miért olyan nagy szám az MS Intellimouse 4.0?

Ma kaptam egyet, de már ki is húztam a gépből. A középső görgője rontja el az egészet.
Eddig IntelliMouse Optical 1.0-ám volt, és gyorsan vissza is dugtam a gépbe. Vannak oldalsó gombjai, könnyű lenyomni a görgőt (a 4-nél brutálisan nehéz, és a nem is reagál rá valami gyorsan), valamint racsnis a görgetés. A 4-nél folyamatos, és túl érzékeny. Még az ACDSee-ben sem tudtam rendesen lapozgatni a képek közt, olyan gyorsan váltogatta...

Gyakran szoktam úgy scrollozni, hogy lenyomom a görgőt és az egeret mozgatom. Na, ezzel még ez is nehézkes. Olvastam azt a két éves prohardver tesztet ami az egekbe magasztalja. Bundagyanús....

A formáján (kéztartásán) és a pontosságán kívül egy rakás nulla.... (főleg a görgő miatt)

(#346) Csigger válasza Toledo (#345) üzenetére


Csigger
őstag

nemazér de azér találták ki a drivereket és hasonló dolgokat az egerekhez, hogy be tudj állítani olyan dolgokat ami az egérrel kapcsolatos! nekem egy régi Logitech egerem van,de pl be tudom állítani hogy a görgő milyen érzékeny legyen, hányat lapozzon egy scrollra!
nézdd meg hátha megtalálod! ha nem akkor az egészér sorry és télleg nem jó!! :R

Apple and Android user

(#347) Toledo válasza Csigger (#346) üzenetére


Toledo
csendes tag

az MS szoftverrel be lehet állítani a scrollozás gyorsaságát, de az érzékenységet nem.
Tehát hiába veszem lassúra, semmi hatása nincs a lapozásra -csak a görgetésre. Példul játékoknál a fegyverváltásnál iszonyatosan kell figyelni.
Lenyomni is nehéz a görgőt, és a lenyomás reakcióideje kritikán aluli.

A jobbra-balra scrollozást a dönthető görgetővel akarták megoldani, pedig lenyomni és az egeret mozgatni sokkalta gyorsabb lenne... -ha működne. :((

(#348) Csigger válasza Toledo (#347) üzenetére


Csigger
őstag

hát akkor sajna nem jó az egér! neked legalábbis nem jön be! de lehet h ez egy ilyen példány! mer lehet a többi nem ilyen érzékeny! de biztos van ennek az egérnek vmi topicja! szntem kérdezz utánna ott is!

Apple and Android user

(#349) sparx válasza Csigger (#333) üzenetére


sparx
tag

Valsz az alkalmazásváltó gombra gondolsz.. annak végülis annyi a funkcioja, mintha lemennél a tálcára és másik ablakra váltanál, lehet h hasznos, meg gyorsabb, én nem nagyon szoktam használni, de asszem a driverben beállíthatod másra is a gombot.

(A g5-ről mintha azt olvastam volna h egyes egérpadokon nem igazán hajlandó működni--ez lehet h már azóta már megoldódott ugyh csak zárojelben)

Talán az lenne a legegyszerűbb ha bemennél a pixelbe, ott ha jol tudom ki lehet probálgatni az egereket, padokat.

[Szerkesztve]

(#350) POLO975 válasza Mlnr To'm (#1) üzenetére


POLO975
csendes tag

Ha rám halgatsz veszel egy A4TECH SWOX 710-est 5000 valamennyi csak kevés helyen lehet kapni még. :) :)

POLOGT

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.