Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#501) róland válasza Necc (#494) üzenetére


róland
veterán

25e szép pénz, azért már akár egy Logitech MX Revolution-t is kapsz. [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#502) ANT válasza Necc (#494) üzenetére


ANT
őstag

Pedig alapigazság: játékra inkább vezetékes egér való!

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#503) Windex


Windex
tag

Hello!

Szeretnék egy kis segítséget kérni egérügyben. Tudom, hogy már lerágott csont az MX 518 és G5 páros, de nem tudok dönteni. Megéri az a +5000FT a G5-ért vagy nem? Elég sokat játszok CS-vel így fontos a pontosság. Voltam már tapizni mindkettőt és kézreállnak.

(#504) róland válasza Windex (#503) üzenetére


róland
veterán

Én AA-zok egy 1200,- FT-os Genius NetScrollEye egérrel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#505) mcadam


mcadam
csendes tag

Én Genius Optical-al nyomulok. Elég jó, csak néha idegesít a vezeték. Ugyh vezeték nélküli billentyűzet és egér beszerzését tervezem.Szerintetek az jó? Már látam 5000ft körül az szerintetek megfelelő?

Speed Up!

(#506) polip


polip
addikt

vettem a teszkóban 4000-ért egy trust lézeregeret....remek kis cucc, azt nyüstölöm én

ThinkPad X300 || Samsung Galaxy Nexus - JellyBean

(#507) Dobimaster válasza Necc (#494) üzenetére


Dobimaster
tag

a g7 szerintem uygan oylan jó játékra mint a g5
csak nics benne álitható súly meg állitolag lassab a válaszideje a g5nél mivel nem vezetékes
de szerintem ez egy átlag fps gamernek tökmind1
szal szvsz g7

[Szerkesztve]

A lusta ember okos ember...én lusta vagyok

(#508) Ribi válasza benedekco (#497) üzenetére


Ribi
nagyúr

Mivel az ember reakcioideje 100-200ms felett van ezert az a +8ms mar szart sem jelent.

(#509) róland válasza Ribi (#508) üzenetére


róland
veterán

De, ott, hogy az még hozzáadódik a fenti értékhez. Meg több helyen is leírták már, hogy az az alatt megtett út nő meg jelentősen. Tehát arról van szó, hogy ne kelljen sokat mozgatnod az egeret.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#510) benedekco


benedekco
addikt

a 495-re tud valaki valami okosat?

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#511) Necc válasza Ribi (#508) üzenetére


Necc
addikt

az én reakcióidőm FPS-ezés közben ~12ms :Y
anno a BMV-n (Budapesti Nemzetközi Vásár vagy mi a rák a neve :U ) volt egy olyan stand ahol ezt a reakcióidőt lehet mérni úgy pár éve :)
amúgy az ember rekakcióideje készenlétben átlag 25-45ms míg nyugalmi állapotban 250-450ms


Na de végül G5 mellett maradtam, mert nem egyszer voltam olyan helyzetben ahol lan-paty közben egyszerre lőttük fejbe (virtuálisan :)) ) egymást és éreztem hogy ezen a pár nyamvadt ms-en múlott az egész :U :DDD (no meg a G5 jobban tetszett mint a G7 :D )
Írtátok hogy 25K-ért kapni revolution-t jobban utánanéztem, és rájöttem hogy ez kell a francnak, Serious Sam2-ben 1 másodperc alatt váltok a görgővel fegyvert (pedig aki játszott vele tudja hogy van ám fegyverarzenál :U ) és gondolom az ilyen gyors görgetésnél a revolution ''átváltana'' és ez engem idegesítene.

Az aránylag szűkös helyet meg majd megoldom valahogy.

Köszönöm a hozzászólásaitokat :R

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#512) ShadowLord


ShadowLord
senior tag

Nekem van egy logitech egér bill párosom és szeretném az egeret egy kicsit gamereb-re cserélni!Első kérdés melyiket ajánljátok nem csillagászati áron vezeték nélkülibe?Illetve mas logitech egérrel megy e a régi billentyűzetem egyűtt egy érzékelővel?

Aki kételkedne megbizhatóságomban: http://pics.coldline.hu/pics/632701-20120805-68R28Z.jpg

(#513) ftc


ftc
nagyúr

Nah egér vásárlás előtt állok mert a mostanim kikészit 2 napot sem bir ki elemmel...Yakumot ne vegyetek...bár mit akarok 2500FT ahol még 2 db tölthető is volt benne:DDD

Alanyaim

Genius ERGO 520
Genius ERGO 300
az 525 már nagyon drága számomra....


sajan komplett egér+bill párost nem láttam ERGO kiszerelésben pontossan: ErgoMedia R710
most egyenként szedem össze a cuccost...

(#514) Ribi válasza Necc (#511) üzenetére


Ribi
nagyúr

Ez kb olyan mint amikor egyik csavo irta, hogy ő 0dB alatt is hall.
Ez kb fizikai keptelenseg, mert mire eljut az inger az ujjadba az minimum 50ms(najo talan kevesebb) + amig feldolgozod az informaciot es kifundalod hogy akkor mit is csinalj.
Valamint a halozaton is picsanagy kesleltetes van. Szal az a +7ms az fing es hiaba mondasz nekem hulyesegeket atto az meg nem elsz ugy mert te ugy szeretned ....

[Szerkesztve]

(#515) ftc válasza ftc (#513) üzenetére


ftc
nagyúr

még az ERGO 3000 jöhet számításba...

(#516) Necc válasza Ribi (#514) üzenetére


Necc
addikt

''ő 0dB alatt is hall'' Rover623 :)) (esetleg a számkombinációt cseréltem fel)
amúgy anno a discovery-n néztem egy filmet ahol a reakcióidőt vizsgálták, és asszem a legkisebb amit mértek az 9ms volt, és ott hang alapján viszgálták, és ugye a hang lassabb mint a fény :) na de tökmindegy nem a bugyuta miliszekundumok miatt döntöttem legvégül a G5 mellett (ami már itt figyel mellettem :) ) hanem a kábel kialakítása és ergonómiája miatt, G7-ről meg azért mondtam le, mert drágább, és az aksija 7 órát bír ami nekem kevés (igaz hogy 2 aksit adnak meg hogy bármikor cserélhető de én 2.sorban vettem játékra az egeret, picit sokkal jobban idegesítő nekem ha pl. photoshopban pixel pontosan szöszölök, majd 1x az egérből kifogy a szufla...)

ja meg azt elfelejtettem hozzátenni, hogy nem hálózati játékoknál tapasztaltam ezt az elenyésző késleltetést, hanem botoknál ahol ez szó szerint nulla

Yo momma's so FAT she can save files bigger than 4GB!

(#517) nyesix


nyesix
senior tag

Hi most néztem ki magamnak egy Logitech RX 1000-es egeret. Van valakinek véleménye róla?
milyen egér szerintetek?
A magyar logitech oldalon fent sincs :((

Szívesen fogadom az ötleteket vezetékes, optikai, esetleg lézeres (az RX az) egerek ügyében ha tudtok vmit ajánlani ami nem drágább mint 8K,
előre is köszi :C

(#518) .:T.H:.


.:T.H:.
aktív tag

Hi all!

Szeretném megtudni hogy ez az egér megfelelő játékra? : [link]

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#519) 3psilon válasza Mlnr To'm (#1) üzenetére


3psilon
aktív tag

Jó minőségű ''gamer'' egérből a legolcsóbb márkás (nem félmárkás A4Tech, Genius, Saitek - nem rosszak ezek se, de akkor se Logi) a Logitech G1 olyan 7000 körül. Ez csak 800 dpi.
Én még mindig Raptor M1-et használok. Ez 1600 dpi, főleg ha kicsi kezed van, akkor ajánlom, mert nagyon kézreálló, könnyű és jól csúszik. Vigyázz csak 3 gomb és jobbkezes.

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#520) golyani válasza 3psilon (#519) üzenetére


golyani
addikt

csak 1 évet késtél.
amúgy meg az A4Tehc X száriája egész jó.

(#521) IzI


IzI
senior tag

Hi

Razer Plazma es melle razer speed vagy control pad.Velemeny a 2cuccrol,pad az mennyire kopasallo?
Razer egerek mennek gond nelkul icemat2 padon?

(#522) spirit007 válasza polip (#506) üzenetére


spirit007
senior tag

Trust 6200-as ?
Mert én akár mit raktam alá kb. 2 perc játék után ''önálló életre'' kélt és elkezdett remegni/vándorolni a célkereszt :(
Vissza is vittem .
Pedig nagyon ergonómikus és pontos is volt .

ALL Tényleg a lézer alá valami spéci pad kell ?

(#523) .:T.H:. válasza .:T.H:. (#518) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

upsz?

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#524) 3psilon válasza golyani (#520) üzenetére


3psilon
aktív tag

Igen úgy tűnik fordítva írta ki a züzeneteket,

Specs: Ryzen 7 5800X, 48Gb RAM, RTX 3060Ti 8Gb, Fedora Linux | Kawasaki ER-6F 2006

(#525) golyani válasza .:T.H:. (#523) üzenetére


golyani
addikt

5700 körül mozog az ára ennyiért kapsz X7xx-es A4techet.
nekem 710 van és bejött csak elég izzadós a felülete...

(#526) ftc


ftc
nagyúr

Egér ha mionden ugy akarja akkor Genius Ergo 520 lesz...

(#527) .:T.H:. válasza golyani (#525) üzenetére


.:T.H:.
aktív tag

3990-ért megveszem még ma, remélem jó lesz, egyébként a háromlövetű A4Tech volt az eredeti cél..
Láttam vhol mondjuk 8-ért The Aimbot!-ot is, csak kell másra a lóvé..

- Ugyan, kedves Potrien, milyen volt az útjuk Párizsban... - A PH! egyik legjobb hsz-e: http://prohardver.hu/p.php?mod=40&id=351450&start=1374&len=1

(#528) Marsupilami


Marsupilami
csendes tag

Sziasztok!

Egér választáson vacilálok, jelenleg egy Logitech G7-em van, amit nagyon szeretek, de most szert tettem egy laptopra, és a G7 aksicserélgetése (ami asztali gép esetén abszolut kibírható volt) itt teljesen hazavágja a dolgot, mert nem tudom tölteni közben a másik aksit :O . A jelöltjeim az mx610, a vx revolution es az mx revolution. A vx rev kimondottan notebook egér viszont félek tőle, hogy kicsi és kényelmetlen, és csökött alakja van, valamint ha már az új szériát nézzük akkor az mx rev-en izgat a második görgő aminek sok izgalmas funkciót el tudok képzelni (már feltételezem ha át lehet programozni a setpoint-al), csak ugye ennél megint aksi para, de ha pár napot kibír akkor annyi idő alatt úgyis fel tudom egyik este tölteni.
Tapasztalatok, vélemények?

Kösz!

(#529) Windex válasza Marsupilami (#528) üzenetére


Windex
tag

Hali!
Azt tudom tanácsolni, ha van lehetőséged rá akkor próbáld ki az egereket. Meglátásom szerint ha megveszed a mx revolution-t akkor újfent lesz egy aksis egered, amivel nagyjából ugyanott leszel.

(#530) ANT válasza spirit007 (#522) üzenetére


ANT
őstag

''Tényleg a lézer alá valami spéci pad kell ?''
Szvsz pont a lézeres egér a legkevésbé válogatós ilyen szempontból.

''Soha ne add fel, ez a legnagyobb, halálos ellenség'' Replika

(#531) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

Azt szeretném eldönteni még ezen a héten ,hogy melyik egeret ajánljátok játékra
Én a Copperhead és a G5 ös között gondolkodom.szerintetek melyiket vegyem meg??

(#532) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

Razer Copperhead vs. Logitech G5
Tapasztalatok vélemények.Megéri-e?

Ha lehet akkor ezen a héten el szeretném dönteni
előre köszi mindenkinek!!!!

(#533) Vick07 válasza MatheuS 92 (#532) üzenetére


Vick07
csendes tag

egyértelműen Copperhead, én próbáltam mind2-t és
a G5 akkor se kéne aha utánnam dobnák, ugyanis qrva szar
a súlyelosztása, akárhogy pakolgattam benne...
jah + Copperhead-del sokkal gyorsabban ellövöm az egész tárat a fegyóból...

(#534) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

Razerbe milyen egeret vennétek?

(#535) RexpecT


RexpecT
addikt

Most akarok egeret venni, az eredeti cél egy intellimouse 1.1 a volt, de kiderült h már nem lehet venni :(( .

Logitech g1 ről vélemények??

Ötletek?

(#536) cousin333 válasza RexpecT (#535) üzenetére


cousin333
addikt

Gyakorlatilag az MX300 utánérzés, jobb optikával. Nekem olyan volt és nagyon elégedett voltam vele, szerintem jó vétel. Csak azért váltottam, mert jobbkezes egeret akartam, meg kell a változatosság :).

[Szerkesztve]

"We spared no expense"

(#537) RexpecT válasza cousin333 (#536) üzenetére


RexpecT
addikt

Thx ... :R remélem a boltban lesz !

(#538) tomcsi23


tomcsi23
veterán

egérteszt [link]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#539) RexpecT válasza RexpecT (#535) üzenetére


RexpecT
addikt

A Ph!-n tesztjén isa jókat irtak róla.
Az előbbi linken(teszt) ezt irták róla(többek között):

''Mint az utóbbi időben megjelent legtöbb, játékosoknak szánt optikai egér, a G1 se csúszik meg csak egészen nagy sebességeknél, jóval azon túl, amit egy átlag játékos elér. Ezzel együtt a reakcióidejét csökkentették, ami azt jelenti, h ''Tökéletes Irányítás'' csak a kisebb, 1.68 m/s-s sebesség alatt él. De ez nem a világ vége, mivel a játékosok nem valószínű h túl gyakran elérik ezt a szintet, hacsak nem használnak nagyon kicsi érzékenységet.''

''A g1 egy jó kinézetű egér, jó teljesítménynel és megnövelt 800dbi-s felbontással, mely tökéletessé teszi minden játékos számára. Különösen könnyű a maga 80 grammjával és egy normál játék során nem számít milyen gyorsan rángatják össze-vissza.''

Fordította: rlazol és concret_hp ! thx sracok

(#540) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

szerintetek milyen egeret vegyek
Razer db
Razer ch
Logitech MX518
Logitech MX 500
Logitech G1
Logitech G3
Logitech G5

vagy megvárjam a razer Deathadder-t

a válaszokat péntekig adjátok meg mert megyek pestre és nem szeretnénk üres kézzel vossza jönni
köszi. MatheuS

(#541) slayer006 válasza MatheuS 92 (#540) üzenetére


slayer006
addikt

szigorúan szvsz: Logitech MX518

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#542) Stalker-2572 válasza MatheuS 92 (#540) üzenetére


Stalker-2572
addikt

Próbáld ki melyik áll jobban kézre a Razerek vagy a Logitech. Én utóbbit javaslom MX518, ha ár nem fájó pont akkor G5 ennél jobbat szvsz nem gyártottak :C

All Black...

(#543) ates84


ates84
tag

Sziasztok!

Szeretnék új egeret venni (elsősorban CS 1.6 miatt).
De 10.000 Ft alatt szeretnék maradni mindenképpen!

Sok jót hallok a MS IME 3.0-ról és ez tetszik is csak nem lehet sok helyen kapni!
Esetleg a MS Laser Mouse 6000? Erről tud vki vmit? Megbízható? Nem sz*rok a gombjai?


MILYEN EGERET AJÁNLATOK 10.000 Ft ALATT?

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#544) RexpecT válasza ates84 (#543) üzenetére


RexpecT
addikt

Én a Logitech G1 -et ajánlom , vagy Ms intellimouse 1.1a , esetleg Razer Krait.

(#545) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

1cerűen nem tudom eldönteni mejiket válasszam :)) :(((

Razer db
Razer ch
Logitech MX518
Logitech G1
Logitech G5


a válaszokat péntekig adjátok meg mert megyek pestre és nem szeretnénk üres kézzel vissza jönni
köszi :R . MatheuS

A PÉNZ NEM SZÁMÍT DE MAX 25-30 DE EZ A PLAFON-tudom hogy ennyiért ne is árulnak
mostanság

holnaap péntek és én megek pestre :Y
légysz válaszokat tapasztalatokat!!!!!!!!!!!!!


[Szerkesztve]

(#546) nyesix


nyesix
senior tag

hi
megvettem a Logitech RX 1000-et, ennek a görgőjét is lehet jobbra/balra dönteni. A problémás az, hogy alapból, drivere nélkül ez a funkció ugye nem megy( amúgy a back és fwd re használnám őket) drivere nélkül viszont a középső bomb (mely ugye dönthető is) kattintására az adott url fölött a firefox azt külön lapon nyitja meg. Ekkor tehát nincs fent a driver, nem megy a görgő döntése, de van új lapon megyníló ablak.
Ha viszont felteszem a driverét, akkor beállíthatom a görgő döntését, de a a görgő kattintásánlál nem működik az új lapon megynitás funkció.
nem lehet ezeket valahogy egyben használni? :F

(#547) ates84 válasza MatheuS 92 (#545) üzenetére


ates84
tag

Kétség kívül Logitech G5!

AMD Phenom II 720 BE | AC Freezer 64 Pro | ASUS M4A78 PRO | GEIL Ultra 4096mb | SAPPHIRE HD4850 Vapor-X 512mb | SAMSUNG SATA2 500gb | SAMSUNG SH-S223 | GIGABYTE SuberB 460w | GIGABYTE GZ-X1

(#548) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

Az biztos hogy jövöhéten veszek egeret most a Razer CH és Razer DB között gondolkozok
A ch-t láttam és sztem kényelmes fogjuk rá nekem tetszik de vannak olyan priblémáji hogy nem kapcsol be amikor a rendszer elindul meg azok aa frissítések hát nem tom


Na itt van a DB nem fogtam még azt hallottam hogy írtó kényelmetlen és kézgörcsöket okoz
na de viszot (asszem)nem kell frissítgetni.és (pontos és halálos és nagyon jó)-PH teszt.

NA AKKOR MELYIK DB vagy CH
a pénz nem számít max 30
tapasztalatokat válaszokat mert el szeretném dönteni csütörtökre

Mindenkinek köszi!
MatheuS :R :R :R :R

(#549) MatheuS 92


MatheuS 92
csendes tag

na szóval ch vagy DB

(#550) eastsider


eastsider
nagyúr

Hy
genius ergo 525-ről mit gondoltok?
/nem nekem kell/

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.