Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1251) ZakRob válasza harylmu (#1249) üzenetére


ZakRob
senior tag

Razer már megrendelve. :)

(#1252) jarlax


jarlax
tag

Sziasztok!
Tegnap este tragikus hirtelenséggel elhunyt, 2,5 éves hűséges szolgálat után Razer Diamondback tip. egerem. Ráesett a monitor (CRT), és sajna nem élte túl a bal egérgomb :(
Tökéletesen működött halála napjáig, pedig CS és GW rendszeres használat megvolt.
Az a gond hogy mégegy ilyet nem tudok venni, nincs rá keret, az asszony kicsit szűkebbre fogta a keretet. Olyan 5-6 ezer körül milyen elfogadható egeret ajánlotok? Sajna nem sok időm van visszaolvasni, és amin eddig átrágtam magam, azok általában drágábbak.
Előtte MS 4.0-m volt, de annak hamar meghalt a bal gombja, viszont amúgy jó volt. Tanácsokat szívesen fogadok, előre is kösz mindenkinek.

(#1253) RexpecT válasza jarlax (#1252) üzenetére


RexpecT
addikt

Talán Razer Krait kb 8k-ba kerül.
Hirtelen nincs jobb ötletem :( .

(#1254) R.P.


R.P.
aktív tag

Hali!
Aki nem akar tízezreket költeni egérre, az vegyen Genius NetScroll 110-et, mert 1000Ft, és nagyon jó. És könnyű. Fél éve használom és nem érzem hogy rosszabb lenne a haverom 10000ft-os Logitech Kit-ben lévő egerénél... :) Vagy csak baromi igénytelen vagyok, de szerintem télleg frankó.

(#1255) jarlax válasza RexpecT (#1253) üzenetére


jarlax
tag

Alapvetően ez mibe különbözik a DB-től? Azt látom hogy csak 3 gombos, 1600 dp-s, formára is hasonló, de valamiért biztos hogy ennyivel olcsóbb.

(#1256) jarlax


jarlax
tag

Bár most nézem hogy a DB is ugyanolyan árba van (7.300,-) az árgép szerint mint a Krait. Ez érdekes.
Ahol kérdeztem, ott 10 fölött mondták mindenhol. Azért kösz a tippet.

(#1257) bajnokpityu válasza R.P. (#1254) üzenetére


bajnokpityu
félisten

ja,egyetértek.otthon volt MX310(elhunyt a jobb gomb) intelli 1.1A most meg a billihez adott optical 1.1a van(razerért nem adok 7ezreket,kinőttem ezt a dilit),de itt a cégnél a MScomfort 5000est kivágtam,és a kis genius 110es van.és simán jó akármire...
nem valami hatalmas az érzékenysége,de az 1.1a-nál azért jobb, és a gombjai sokkal kellemesebek.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1258) whYz válasza bajnokpityu (#1257) üzenetére


whYz
addikt

igénytelenség powaa! :DD
amugy olcso egeret mindenki tud venni... nemhiszem hogy segítség kellene hozzá

(#1259) harylmu válasza whYz (#1258) üzenetére


harylmu
őstag

Ez kicsit erős volt :D

(#1260) gorgo válasza whYz (#1258) üzenetére


gorgo
őstag

Igen, valóban, olcsó egeret mindeki tud venni, viszont sajnos DRÁGA és S**R egeret is nagyon könnyű bevásárolni, úgyhogy most eléggé mellé lőttél.
Mi több nem kizárt, hogy közepes árú-olcsó egér sokkal jobb mint egy agyonmarketingelt műanyag dizájn selejt, de nem baj neked felteszem azokhoz sem kell segítség, csak amár azt nem értem, hogy miért írsz a topikba.

"Lehet az olaj keletről jön, de a szabadság mindig nyugatról érkezik"

(#1261) whYz válasza gorgo (#1260) üzenetére


whYz
addikt

hu de kemény :C
kár hogy én egy szót sem szóltam a drága egerekről szóval ez nagyon besült :DD

(#1262) harylmu válasza gorgo (#1260) üzenetére


harylmu
őstag

Épp ezért vagyunk itt, hogy ne evgyél agyonmarketingelt sz*r egeret.

(#1263) whYz válasza harylmu (#1262) üzenetére


whYz
addikt

ott a pont! ;)

(#1264) R.P. válasza whYz (#1258) üzenetére


R.P.
aktív tag

Bocs, de láttam 8000-ért szar műanyag, nehéz, nagy fost, gondoltam nem akarok órákat eltölteni egérvásárlással, szóval ezt vettem. Nem hiszem hogy normál ember tudná érzékelni az érzékenységét vagy éppen 'érzékenytelenségét'. Szóval amit megtakarítok egéren, azt elköltöm értelmes dolgokra.

(#1265) Stankee válasza R.P. (#1264) üzenetére


Stankee
csendes tag

De kell az az egér is, ezért van fogyasztói társadalom, és különben is a sok kockafejnek meg úgyis megveszik karácsonyra a 10-20k-s egeret, hogy aztán arra verjék a nyálukat, hogy mostmár 2nanomásodperccel gyorsabban meg tudnak fordulni! :U

(#1266) R.P. válasza Stankee (#1265) üzenetére


R.P.
aktív tag

Jaja, azok azok a fiksztévés arcok, akik koksz érzékenységre állítják, és úgy tolják a műsorban is. Két perc múlva fáj a fejed tőle. ;]

(#1267) whYz válasza R.P. (#1264) üzenetére


whYz
addikt

hja valahogy ugy
régebben énis megvettem a legujabb logi egereket mivel mindig tapasztalható volt valamekkora javulás, valamit mindig ujitottak de nem a dpi és a reklámszövegek miatt cseréltem le a "régi szarokat" hanem mert ugy éreztem, hogy kényelmesebb és jobb leszek vele és végül is is lett :)
a g5után már kétlem hogy annyira sokat tudnának változtatni vagy ujitani hogy érdemes lenne cserélni, max ha elromlik akkor fogok váltani de addig tökéletesen megfelel :)

(#1268) R.P. válasza whYz (#1267) üzenetére


R.P.
aktív tag

oké, akkor egészségedre :) :R

(#1269) oligee


oligee
csendes tag

Nekem 5 éven keresztül Genius Netscroll egerem volt. Tökéletes a mindennapi használatban és nincs semmilyen gondozási igénye.Bár aki percízen akar fps játékban célozni, annak nem a legjobb. Ez pár hete balesetben elhalálozott (összetört). Most egy Razer egeret vettem. Ég és föld a külömbség a két egér között. Szerintem aki csak irodai, illetve otthoni netezős dolgokra használja az egeret annak jó az olcsóbb kategória is. Viszont aki jáccani akar annak nem árt egy lézeres egér. Bár ez is játékra válogatja, mert egy RTS-ben nincs szükség rá, viszont FPS-ben fontos lehet.

Élj úgy mint nem akárki, és halj meg úgy mint bárki!

(#1270) R.P. válasza oligee (#1269) üzenetére


R.P.
aktív tag

És akinek lézeres NetScroll egere van?

(#1271) bajnokpityu válasza whYz (#1258) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egyrészt békaphatod,másrészt direk azért irtam oda,h milyen más egereim vannak/voltak,h nekem ne szóljon be seki,h igénytelen vok.de pl az ócsó pilot logik rakás szarok, drágábbért.
mindenesetre jól lebőgtél egy életre előttem.el sem olvasol,de ugatsz...

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#1272) nyunyu


nyunyu
félisten

OEM Logitechet nem kell venni.
Microsoft egerei sokkal jobbak az also arkategoriaban.

Melohelyen hasznaltam sokfele egeret, de sosem birtam megbaratkozni az L BT58-cal, meg az S96-tal, mert nagyon kenyesek az alattuk levo felulet minosegere, kicsit fenyesebb/csillogobb feluleten osszevissza ugral.
Ugyhogy eleinte MS WMO-t adtunk a rendszereink melle, annak meg a rozsdamentes acel pult sem okozott problemat, aztan fonokomon eluralkodott a garasoskodasi mania, igy atalltunk a parszaz Ftvel olcsobb BOM-ra. (~2+fa)
Ugyanaz az optikajuk, csak az utobbi eger kisebb, meg nincs rajta hatso helyzetjelzo.
Kis mancsuaknak/noknek idealis meret.

Ha meg 2 gomb+gorgonel tobbre vagysz, akkor BOM/WMO helyett IMO.
Optikailag az is ugyanaz.
Bar nekem nem jott be az IMO formaja, mivel az eger 2/3-anal a legmagasabb, mig en azt szeretem ha elorebb...

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1273) whYz válasza bajnokpityu (#1271) üzenetére


whYz
addikt

nemérdekel h milyen voltál valamikor :DD
szmájlit meg gondolom nem ismered...

(#1274) ZakRob


ZakRob
senior tag

Ma elhoztam a Krait-et.
Első dolgom az volt hogy kézbefogjam milyen, kényelmes-e. Azt kell mondjam nekem találták ki, egyszerűen tökéletes. Ez a héten a 2. új egerem, előtte 2 napig egy terratech mambával próbálkoztam, amin nem találtam fogást ezidő alatt. Örülök, hogy végre találtam egy, a számomra kifogástalan egeret.
Üdv, megyek vissza cod-ozni. :)

(#1275) fiATHaLON válasza ZakRob (#1274) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Segítsetek már legyetek kedvesek... :DD

Bluetooth billentyűzet+egér kellene, de mint valami féltve őrzött titkot,
a legtöbb helyen képtelenek odaírni, hogy rádiós. vagy bluetooth...

Amúgy ez megteszi nekem, hogy egyik szobában a gép, másik szobában meg fekszem a tv előtt (kb. 6m a géptől és egy jó vastag, kb. 30 centis fal van közben...) és klimpírozom?

Előre is köszönöm...

(#1276) nyunyu válasza fiATHaLON (#1275) üzenetére


nyunyu
félisten

Microsoft blutyuk kinalat
Logitech diNovo Media Desktop Laser
Logitech Cordless Desktop MX5000 Laser

Magyar kiosztas ebben a kategoriaban erosen felejtos.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1277) nyunyu


nyunyu
félisten

Osszes blutyuk beviteli eszkoz

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1278) fiATHaLON válasza nyunyu (#1277) üzenetére


fiATHaLON
őstag

Hát le a kalappal előtted, köszönöm szépen ! :R :R :R

(#1279) yoid


yoid
tag

Van mx revoltution egerem , 18e volt , kar , hogy az aksijat nem lehet kicserelni , ha majd par ev mulva esetleg nem lehet feltolteni , de addig is van egy jo egerem , meg nem jatszottam a beallitasokkal , de nagyon jo funkcioi vannak.Jatekra nem igazan lenne jo , ehhez van egy vezetekes egerem , mert hamar lemerulhet az akku(par nap-allitolag tobb mint 2 hetig birja feltoltes nelkul).De internetezesre, masra nagyon jo , megkonnyiti a dolgokat.Jo a formaja , kenyelmes , a legjobb eger ami valaha megvettem. :D

[ Szerkesztve ]

(#1280) harylmu válasza yoid (#1279) üzenetére


harylmu
őstag

Igen, én is fogtam már, nagyon kényelmes. Csak az ára...

[ Szerkesztve ]

(#1281) yoid válasza harylmu (#1280) üzenetére


yoid
tag

Elgondolkodtam erdemes -e , de hat egyszer elunk , gondoltam kiprobalom , ha nem jon be legkozelebb mar nem veszek vezetek nelkulit.De bejott, csak azert az aksi a gond , mert nem lehet cserelni , ha azt egyszer majd jo par ev mulva nem lehet feltolteni , akkor ennyi volt.Ez kb olyan mint a mobil aksik , van egy aksim 2001 ota es meg mindig mukodik , csak mar nem birja olyan sokaig egy feltoltessel. ;]

(#1282) nyunyu válasza yoid (#1279) üzenetére


nyunyu
félisten

Mindent meg lehet oldani.

MX1000-hez sem ad potakkut a Logitech, keresre sem, igy elvileg ha garanciaidon tul megy szet, akkor IJ, vehetsz uj egeret.
De ha lemered a mereteit, es neten rakeresel, egybol rajossz, hogy merete+kapacitasa megegyezik a Pentax DLi7/Fuji NP-120 akkuval, csak a Logitech akkujan levo madzagot+csatit kell atforrasztani ra. (fekete: -, sarga: T, piros: +)
Ha konnyebb egerre vagyik valaki, akkor DLi2/NP-60 is belemegy, de annak feleakkora a kapacitasa.
3k korul van mindket akkutipus.

MX Revolutionban fogalmam sincs, milyen akku van, mivel meg nem szedtem szet.
Joval konnyebb lehet, hiszen egy toltessel az MX1000 elment 1.5-2 hetig, mig a Revo csak 3 napig...

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1283) yoid válasza nyunyu (#1282) üzenetére


yoid
tag

Na egyenlore nem forrasztok.Voltam egy boltban , ahol mx -et adtak , de hat ezt hasznaltak a boltban (nem vettem meg).Hogy merik az ilyen cuccot eladni.En gariban veszem , nem tudom meddig hasznaltak , mit csinaltak vele.Kibontatlan csomagban kell venni dolgokat , vagy megnezni(karcolasok voltak az aljan onnan tudtam).Ha nekik kell ilyen eger vegyek meg , de ne adjak tovabb.Kis boltokat erdemes kerulni, ott gyakori az ilyen. :((

[ Szerkesztve ]

(#1284) yoid válasza jarlax (#1252) üzenetére


yoid
tag

R.I.P :O

(#1285) <cafat>


<cafat>
senior tag

hi all

érdekelne jópár tapasztalat, hozzászólás és jótanács, hogy melyik egérre lenne érdemes áldozni?:
[Revoltec Lightmouse Precision II]
[Cyber Snipa Intelliscope]
[Microsoft Habu]
[Microsoft IE 3.0]
vagy valami brutálisabb razer-t, de ezekből melyiket ajánlaná valaki mert nagyon sok van?

ezeket néztem ki, játékra kéne, többnyire fps és rpg játékokra

[ Szerkesztve ]

(#1286) <cafat> válasza <cafat> (#1285) üzenetére


<cafat>
senior tag

razer-t mégse, ahogy olvasom hamar halnak, logitech nem lenne rossz de azok drágák, a habut meg mégse, szal marad:
a revoltec leghtmaus precision 2, a microsoft ie 3.0, és a cyber snipa intelliscope
melyik legyen?
fontos hogy sokáig bírja, pontos legyen, jól kihasználható, kényelmes, és olcsó, na meg persze minőségi....

(#1287) nyunyu válasza <cafat> (#1286) üzenetére


nyunyu
félisten

Dragabb boltot nem talaltal?

Habu rendes helyen nem kerul tobbe 14-15k-nal, IME3.0 is boven 10 alatt van.

[ Szerkesztve ]

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1288) whYz válasza <cafat> (#1286) üzenetére


whYz
addikt

hehe jól megmagyarázod magadnak a dolgokat :D
ez a cyber snipa kisértetiesen hasonlit a trust csúcsegerére amit valamilyen véletlen folytán sikerült megvennem de te ne ess ebbe a hibába :W és ezek a reklámszövegek "Lopakodó" mód :C
én az egyik razer v logi egeret ajánlom...

(#1289) <cafat> válasza nyunyu (#1287) üzenetére


<cafat>
senior tag

tudom hogy máshol olcsóbb, csak itt van részletes leírás

(#1290) <cafat> válasza whYz (#1288) üzenetére


<cafat>
senior tag

lol :D thx
és szted az a revoltec jó választás lenne?
vagy még a ie 3.0-n gondolkodom...

(#1291) tarti19


tarti19
senior tag

Sziasztok, szerintetek megér egy razer booomslang 2100DPI-s egér bontatlan csomagolásban 4k-t? Iagz hoyg görgős de szerintem ez nem akadály vagy igen?;)

PSN id: Huntarti, http://www.twitch.tv/tarti19

(#1292) whYz válasza <cafat> (#1290) üzenetére


whYz
addikt

nekem az ie 3.0 400dpi-je már nagyon kevés... egy ilyen optikáért soha az életbe nem fizetnék ennyit! A revoltec elég noname márkának tűnik... én nem próbálnám meg. ránézésre is látszanak rajta a spórolás jelei.
szerintem vegyél egy razer da-t azzal járnál a legjobban! igazi gamer egér és soha nem lesz vele bajod :)

én meg lehet veszek egy ikarit... valaki tudja mikor fog kijönni? és kb mikorra ér ide?

(#1293) harylmu válasza <cafat> (#1285) üzenetére


harylmu
őstag

Egyértelmű, MS 3.0 / Razer DA / SS Ikari / Razer BoomSlang 2007 :D

(#1294) [FREE]z


[FREE]z
csendes tag

Sziasztok,

szerintetek bluetooth-os egérrel lehet FPS-t játszani?

konkrétan [link] erre gondolok - Logitech MX revolution

mit gondoltok?

(#1295) whYz válasza [FREE]z (#1294) üzenetére


whYz
addikt

nem játékra fejlesztették az egeret de ha nagyon muszaly akkor lehet vele játszani is :)
huzamosabb ideig pro szinten szvsz felejtős

(#1296) Gondwana


Gondwana
addikt

Lusta vagyok végigolvasni a topikot, ha már volt hasonló kérdésre válasz, akkor bocs!
Logitech VX Nano vásárlásán gondolkodok. A SetPointtól viszont irtózok (Logitech MarbleMouse-szal próbáltam - úgy viselkedett, mintha csak a SetPoint miatt vettem volna a gépet: CPU usage, mint a WinAmp - ami egérdrivertől szerintem sok, viszont memóriát is zabál rendesen).
Kérdés: Tudna-e valaki javallani olyan programot, amivel a balklikk melletti forth/back gombokat át tudom programozni PageUp/PageDownra globálisan, minden programra vonatkozóan, max 1-2 MegaByte memóriahasználattal (nem 30-cal...)?

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1297) DubaiMafia


DubaiMafia
csendes tag

az mx rev NEM bluetooth-os hanem 2,4GHz rádiofrekvenciával kommunikáló vezetéknélküli egér! sztem baromira nem alkalmas fps-ezni, de ha már fps-eztél életedben és fogtad már az egeret akkor tod h nem jó választás. Vegyél g5-öt! 9 huf megéri. Vagy razert ha komolyan csinálod az fps-t. A vx nano pedig csak utazásra meg office-ra másra nem!!!

(#1298) nyunyu válasza DubaiMafia (#1297) üzenetére


nyunyu
félisten

Probaltad mar, vagy csak csuklobol jon ez a radiossal nem lehet fpst tolni?

Nyilvan nem alkalmas hosszutavon multizni a sulya miatt, de arra, hogy neha leuljon az ember, aztan kikapcsolodaskent toljon valami egyszerubb fpst, arra boven alkalmas.
(Toltam par eve neten UTt MX700-zal, en/netkapcsolatom volt keves, nem az eger...)

Porgosebb, esznelkul egeretrangatos fpshez tenyleg nem jo.

Kenyelmileg meg nem merheto a G5 az MX Revohoz.

Hello IT! Have you tried turning it off and on again?

(#1299) whYz válasza nyunyu (#1298) üzenetére


whYz
addikt

ja csak az a kérdés, hogy kikapcsolódás e az ha egy ilyen egérrel szenvedsz játékban :)
én nem ajánlom

(#1300) harylmu válasza whYz (#1299) üzenetére


harylmu
őstag

Szerintem se jó fps-re nagyon. Egyetértek nyunyu-val !!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.