Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu



Vagy legalább az ajánlott egerek listáját nézd át!
Forma összehasonlító oldalak: RTINGS, EloShapes
Gyakori fogások: Reddit
Hirdetni tilos a fórumban, használd a Hardveraprót!

Utoljára frissítve: 2021. 11. 25.
Amennyiben billentyűzetet keresel: Milyen billentyűzetet vegyek?
Egér / egérpad beárazás: PERIFÉRIA beárazás

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#851) Szoba


Szoba
tag

Logitechre esküszöm, szerintem megéri a kicsit több lóvét!

(#852) Messiás válasza joshua7 (#848) üzenetére


Messiás
csendes tag

akkor vegyél egy mx 518at. benyomsz neki egy fix dpi-t és a dpiváltokat arra rakod amire akarod. (kivágás , másolas anyamtyukja volt az mx510emen amig volt x) a 2 oldalgombja meg elore vissza es 10k.(lord.hu)

há meg ja

(#853) joshua7 válasza Messiás (#852) üzenetére


joshua7
veterán

Arra is gondoltam, de a Razer jobban tetszik és kis szerencsével annyiért kapható is vmelyik modellje.

Semper Fi

(#854) Szoba válasza joshua7 (#853) üzenetére


Szoba
tag

Pedig MX518 nagyon frankó, masszív egér!Nekem is az van, én is inkább arra beszélnélek rá mint a Razerra.

(#855) Eugene Roe


Eugene Roe
őstag

Szerintem most a Razer Deathadder a legjobb egér, kivéve, ha logitech-fan vagy :)

Árban már jobb mint az mx518, különleges + kényelmes + nekem jobban is tetszik :) Copperheadomat szívesen leváltanám rá.

It'll hurt... a lot, but you'll be better - you say?!

(#856) joshua7 válasza Szoba (#854) üzenetére


joshua7
veterán

Razer viszont exkluzívabb meg újabb is. De az MX is nagyon tetszik csak drága.

Semper Fi

(#857) Szoba válasza Eugene Roe (#855) üzenetére


Szoba
tag

Bevallom a szívem a logitechekhez húz :Y A Deathaddert meg még nem volt alkalmam kipróbálni, arról majd más nyilatkozik! Az én dzsedikardom az MX marad :C

(#858) eastsider válasza joshua7 (#856) üzenetére


eastsider
nagyúr

MX kényelmesebb a razereknél.... Sokkal
Játszottam egy fél órát egy RAzer Pro v1.6-al (diamondback) és rohadt kényelmetlen volt az MX után

[Szerkesztve]

(#859) joshua7 válasza eastsider (#858) üzenetére


joshua7
veterán

Én az MX Revolution-ra gondoltam. Te is? :)
Adatok alapján nem. :)
Na szóval a 3 közül kéne választani, amiket keresek is. MX Revo, Habu vagy Razer egyik modellje. Mivel Win-be gondolom mind jó (meg úgy-ahogy játékra is), az ár fog valszeg dönteni, nameg h legyen legalább 5 gombja. Ott néhány Razer kiesik.

[Szerkesztve]

Semper Fi

(#860) kemi


kemi
tag

Ha valaki elég HC visszalapoz, vagy a prohardveren megkeres egy egértesztet, amiben a lézeres egerek nagyon lebőgtek(elég profi teszt, és pontos, szal nem olyan ''azért jobb a MX mert a cs-ben ....'' hanem a fizikát veszi alapul(gyorsulás stb)...

Noss az egértelműen a Logitech mx 500asat hozta ki győztesnek, és az mx518as-t asszem 3.nak, még egy A4tech is ott volt a toppon, de a Razeker, és a Habu is a pics... ba sincs...

Persze nem fontos utána nézni, mindenesetre, én azon teszt aapján választottam ki az mx518asom, és nem bántam meg....

És a beállíthatósága félelmetesn jó, minden gomb újraprogramozható,minden gomb megvan a játékokban is(én is offoltam a DPI váltót, DPI fixen 800,tökéletes pontosság,célzás,stbstb, és nagyon kényelmes)...

[Szerkesztve]

(#861) shouryuken


shouryuken
senior tag

sziasztok!
nem flém vagy akármi, de ma vittem vissza a G5-ömet, ugyanis se az egérpadomon, se az asztalomon, se a másik egépadomon nem volt hajlandó jól működni. Az optikai 2500 ft-os ms egerem jobban funkcionált ilyen felületeken.

Ennyit a lézerről és rólam.
Már rendelem is az mx518-at :)



(#862) kemi válasza shouryuken (#861) üzenetére


kemi
tag

A g5 laser ugye?:)

Optikai a kirány,megbizhatóbb,pontosabb.....

(#863) eastsider válasza joshua7 (#859) üzenetére


eastsider
nagyúr

Az mx revo sztem kényelmesebb lehet a habunál, bár az már nem olyan rossz
Deathaddert nézted?

(#864) joshua7 válasza eastsider (#863) üzenetére


joshua7
veterán

Egyiket sem próbáltam még, csak képek (+ ár) alapján próbálok dönteni. :)
Megint elmondom, h nem vagyok nagy játékos, nagyrészt Win-re kéne csak az egér, + néha single fps-re.
Az MX518 sem rossz. Kezdetben nem tetszett, de nem is olyan csúnya. :DDD

Semper Fi

(#865) shouryuken


shouryuken
senior tag

:((( most én is deathadder és mx518 között lebegek mégis.

deathadder szép jónak tűnő, az anyaga nagyon tetszik képek alapján, de meg kéne néznem/fognom élőben...

az mx518 meg a tuti ^_^

még egy csalódást a g5 után nem szeretnék :)

amit még nem tudok, hogy melyik mennyire igényel minőségi egérpadot? még erre is pénzt kiadni :)

amúgy legfőképpen rts-re kellene.

(#866) csibor válasza csibor (#850) üzenetére


csibor
őstag

Megvettem!Furcsa visszatérni a madzaghoz,egyébb tapasztalat még nincs.

(#867) joshua7


joshua7
veterán

De akkor úgy kérdezem, h Win-re, Office-ra meg netre melyik a legjobb? :)

Semper Fi

(#868) RexpecT válasza shouryuken (#865) üzenetére


RexpecT
addikt

Inkább mx518.
Egy teszt a halálosztóról:[link]

''Most pedig jöjjön a feketeleves, hiszen egy ilyen minőségi terméknek is lehet árnyoldala. Az egyik ilyen nagyon fájó pont a DeathAdder görgője, ami egyszerűen az első perctől kezdve nyikorgott.''

''A másik nagy problémám az egér aljához kapcsolódik, mégpedig az alsó műanyag felülethez. Ahogy az alsó kép is mutatja néhány nap intenzív használat után elkezdett kopni a szenzor felett. Ez már csak azért is lehangoló, mert ott a három gyárilag teflon csúszka, ami kb 1mm re eltartja az egész egeret az egérpadtól, gyakorlatilag sehol máshol nem szabadna a padhoz az egér aljának hozzáérnie, csak a teflon csuszkáknál. Mivel ott középtájon is hozzáért a padhoz, ez megnehezítette a tesztelés. Mostanra már kezd ''bekopni'', de a varázsát a termék sajnos elveszítette.''

(#869) eastsider válasza joshua7 (#867) üzenetére


eastsider
nagyúr

Vmelyik MX :)) 518 vagy revo
MX518 a tuti sztem :)) fogdozd meg őket egy MM-ben

(#870) joshua7 válasza eastsider (#869) üzenetére


joshua7
veterán

A Revo felé húz a szívem, nagyon tetszik külsőre. Csaképp 15-ért tudnék, míg az MX518 egy ötössel olcsóbb és Razer is van 10 környékén. Habu elég ritka, az kiesni látszik.
Más is mondta, h a Revo nagyon jó Win-re meg játékra is elmegy, szóval az tűnik a befutónak
Nem egyszerű... :)

Semper Fi

(#871) eastsider válasza joshua7 (#870) üzenetére


eastsider
nagyúr

Azért ajánlom MX-eket mert sokkal kényelmesebbek razereknél, és ez fontos szempont sztem :)

(#872) alienpapa válasza eastsider (#871) üzenetére


alienpapa
senior tag

Csak annyi a baj, h a kényelmesség teljesen szubjektív.... :U

''Science has failed our mother Earth.'' - S.O.A.D.

(#873) eastsider válasza alienpapa (#872) üzenetére


eastsider
nagyúr

franc tudja :)
Ha ránézel egy razerre / egy logira rögtön szembetűnik az ergonómikus tervezés a loginál, bár a Habu már jobb a diamondbackeknél :) (ergonómia szempontjából)

(#874) Messiás válasza joshua7 (#870) üzenetére


Messiás
csendes tag

vegyel mx518-at. a driverben a +6 gombra eszmeletlen sok mindent be tudsz allitani

há meg ja

(#875) joshua7 válasza Messiás (#874) üzenetére


joshua7
veterán

Egy MX Revo-ra alkuszom most...
:)

Semper Fi

(#876) Primőr


Primőr
aktív tag

Szerintetek Logitech G5 Laser Mouse
vagy
A4Tech X-750F
a megfelelőbb?
Nem csak játékra, netre is kellene.

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#877) Rent


Rent
senior tag

sztem mx518

(#878) Primőr válasza Rent (#877) üzenetére


Primőr
aktív tag

ja már látom máshol is azt dicsérik.. de a netezést is könnyíti?
egérpadot adnak hozzá?

A pessszimista csak azért lát feketén, hogy túlélje a szürkét.

(#879) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

Sziasztok! Már 1 hete dögledezik a 6éves optikai egerem, szal új után kutatok 1előre sikertelenül:( Tudna vki mondani olyat amin bal és jobb oldalt 1-1 gomb van? nem pedíg bal oldalt 2 meg 3 meg ilyen idióta elrendezések:F....nekem ez esik kézre de sehol se találok ilyet. Jó lenne ha lézeres vezeték nélküli lenne dokkolós nem elemes, ha nem ilyen akkor szimpla vezetékes. Szal összefoglalva 4gombos és persze normáls görgős. Előny ha fekete :DDD

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#880) Rolcsi20


Rolcsi20
senior tag

van vkinek vmi tapasztalata a logi g3-ról?

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#881) choorkaHUN


choorkaHUN
csendes tag

Ezen egerek közül szerintetek melyik lenne a legjobb választás?
Genius Ergo 525
Terratey Mystify Razer Boomslang
Terratec Mystify Mamba

Legfőképp FPS-ekre, és netre használnám.

(#882) djtoomi válasza Rolcsi20 (#880) üzenetére


djtoomi
addikt

G5 nem jó?Nekem az van,létezuő legjobb patkány!!!! :R

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#883) djtoomi válasza choorkaHUN (#881) üzenetére


djtoomi
addikt

Hát ez aq 2 razer trágya itt csak a genius de inkább mx518 vagy 510 vagy G5. ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#884) choorkaHUN válasza djtoomi (#883) üzenetére


choorkaHUN
csendes tag

Lehet h azok jobbak, de az árukon is meglátszik. Annyit nem akarok rászánni

(#885) Rolcsi20 válasza djtoomi (#882) üzenetére


Rolcsi20
senior tag

de igen, most láttam csak róluk teljes képet, eddíg nem láttam a jobb oldalukat, azt hittem ott nincs gomb:D most a g7 és a revo között vacilálok ha wireless ha nem akkor a g5:) és néztem vmi kb 1000-1200ft-s aerocool ledes alátétet is hozzá, eddíg egy sima vonalas füzeten nyomtam már évek óta:D a jóöreg már haldokló félbe lévő safeway 4gombos optikaimmal:D

Amd X2 5600@3150+HyperTX, Giga M59SLI-S4, 2GB Kingmax 800, Asus 8800GTS 320, 500GB Maxtor11-300, LG-H50L, AeroEngine IIBBP, Enermax Liberty 400W, Samsung SM-931BF, Logitech Classic key, Logitech G7+Steelpad 5L.

(#886) diegho válasza choorkaHUN (#881) üzenetére


diegho
nagyúr

most adtam el a boomslangemet, 1 éve használok egy mambát és valszeg venni fogok egy ergo 525öt :D

amúgy boomslang még mindig a legprecízebb egér, mondom ezt úgy 1 év alatt 30 egér után, nagyon kényelmes, gyors precíz, pedig csak egy golyós.

mamba: ezt használom fps-re. cs 1.6ra pontosan. nekem nagyon bejött, csak a driverét nem kell feltenni mert az fos, de 1 év használat alatt eléggé kikoptak az oldal gombok.

ergo 525 szinte 1-1ben mx1000 formailag ami annó nagyon tetszett, ezért lehet veszek egyet, 3+áfát megér max eladom ha nem tetszik.

esetleg még egy jó öreg ms explorer 1.1A lehet a befutó ami szintén filléres egér és mai napig nagyon jó.

(#887) choorkaHUN válasza diegho (#886) üzenetére


choorkaHUN
csendes tag

3+áfa??? :Y :Y
hol? :D

(#888) diegho válasza choorkaHUN (#887) üzenetére


diegho
nagyúr

nagykerben, cordines. 2490+fa az 520, 2990+fa az 525.

(#889) choorkaHUN


choorkaHUN
csendes tag

itt magánember nem tud vásárolni? :U

(#890) BPFeri válasza choorkaHUN (#889) üzenetére


BPFeri
senior tag

Bocs... :R .. ha esetleg Terratec egér érdekel nézd meg ezt: [link] .. én is tőle vettem a Mamba -t.. korrekt a srác !

....

(#891) choorkaHUN válasza BPFeri (#890) üzenetére


choorkaHUN
csendes tag

Igen hallottam már róla. Ha razer-t veszek akkor biztos tőle, de ez a kb 4k-s ergo 525 nagyon felcsigázott :D

(#892) diegho válasza choorkaHUN (#889) üzenetére


diegho
nagyúr

nem szerintem, de kérdezd meg őket, ott a honlapon a telószám is.

(#893) f_sanyee


f_sanyee
senior tag

hi!

venni szeretnék egy új egeret, de nem tudok még dönteni.
csak néha szoktam játszani. már nézegettem a razer diamondback-et de olvastam hogy voltak vele problémák, pl nem mindig kapcsolbe és ki kell huzni majd bedugni. ez még mindig igy van? nem javitottak valamit? ez jó lenne de félek hogy valami baj lesz vele.
tetszik a logitech g1 is, csak olyat nem biztos hogy tudnának hozni az üzletbe ahol megvenném.
melyik egeret érdemes még megvenni 9-10k-ért?

mx518 az nagy egy kicsit, azt nem szeretném.

(#894) kemi válasza f_sanyee (#893) üzenetére


kemi
tag

Én nagyon nagyon javaslom az mx518at mindenkinek... Próbáld ki, kicsit szokd egy üzeltben a formáját, a fogását, nekem is nagynak tünt mikor megvettem, de ennél jobb döntést nem hozhattam volna... Legjobb vétel volt 2006ban, amit géphez vettem(és versenyben van a Raidmax SMILODON ház, a Core 2 6400, ASUS p5b-deluxeWIFI alaplap, mégis, ami a legjobb választásnak/vételnek tünt(kategóriájában) az mx518....

(#895) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Logitech MX 620 Cordless Laser Mouse-ról, érdemes ilyet venni, valakinek van már ilyen egere?
Nekem játékra ritkán kellene, a többi dologra meg gondolom jó.
Régebben olvastam olyat, hogy ezek a vezetéknélküli lézeres USB-s egerek le szoktak fagyni, elő szokott fordulni ilyen, ha igen, mennyire gyakori?

Előre is köszi az infókat!!!!! :R

(#896) Macka válasza hektor24 (#895) üzenetére


Macka
veterán

Nekem MX-1000 volt, tökéletes egér, soha nem fagyott ki.

(#897) hektor24 válasza Macka (#896) üzenetére


hektor24
aktív tag

Köszi Macka!
Esetleg az egérhez valakinek valami hozzászólás?

(#898) Moddingfan


Moddingfan
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék venni valami nagyon durva egeret, főleg FPS-hez kellene. Amiket kinéztem:

-Razer Death Adder (hülyére dícsérik)
-Razer CopperHead (megoszlanak a vélemények)
-Microsoft Habu (egy Isten, csak sehol sem láttam még)

Sokan mondták amúgy, hogy high-end egerekben nem jók a lézeresek (pl Copperhead), sokan inkább a jó öreg infrát ajánlják. Kinek mi a véleménye erről? Amit kérnék Tőletek:

-Tapasztalatok
-Tippek
-Érvek pro/kontra

Előre is köszönöm mindenkinek :R

Üdv

Modi

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

(#899) djtoomi válasza Moddingfan (#898) üzenetére


djtoomi
addikt

Hello!
SZtem Logitech G5.Lézeres,extra pontos FPS-ben,sok razer elbujhat mögötte,főleg amiket emlitettél,habu enm valami nagyon komoly darab,maximum deathadder de az sem igazán!Logitech G5-nek jobb az ergonomiája,masszivabb,komolyabb,robosztusabb cucc! ;)

Minden ötödik ember kínai. Mi is öten vagyunk a családban, tehát valaki kínai. Lehet apu, vagy anyu. Lehet a bátyám Sanyi, vagy az öcsém Ho-Xiao-Pen. Szerintem Sanyi az.

(#900) Moddingfan válasza djtoomi (#899) üzenetére


Moddingfan
senior tag

Nem semmi, de az ára is horror :Y Mondjuk úgy vagyok vele, hogy jópár évre venném, szal ha úgy adódik, akkor nem sajnálnám rá azt a pár ezere forintos többletet. Köszi a tippet, bevettem a versenybe :R

Amúgy nekem jelenleg egy eXactmat egérpadom van, szal ha valaki tud egy különösen jó kombót ehhez a padhoz, akkor ne kíméljen :D

Sex is like pizza: when its good its real good,when its bad its still pretty good!

Útvonal

Fórumok  »  Beviteli eszközök  »  Milyen egeret válasszak? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.